TorGuard İncelemesi – Fena değil ama Büyük Değil

Paketin ortasındaki ortalama değirmen akışı türünün büyük bir hayranı iseniz, bu VPN hizmeti incelemesinde gördüklerinizi beğeneceksiniz.


TorGuard verdiği yüce vaatleri yerine getiriyor mu? Çünkü iddia ettikleri şey kulağa hoş geliyor.

TorGuard müşterilerine akıllı DNS proxy sunucuları, paylaşılan IP adresleri ve özel IP adresleri de dahil olmak üzere bir dizi gizlilik seçeneği sunar. Bu TorGuard incelemesinde, bu şirketin vaat ettiklerini gerçekten sunup sunmadığını ve müşterileri için gizlilik ve anonim gezinme sağlayıp sağlamadığını inceleyeceğiz..

TorGuard logosu

genel bakış

TorGuard aslen torrentle ilgilenenler için yapılmış bir programdır. Web trafiğini güvence altına almak için BitTorrent ekme makineleri ve sülüklerin en iyi VPN'lerinden biri olduğunu kanıtladı. Son yıllardaki birçok güvenlik özelliği ve ortalamanın üzerinde testler sayesinde, ürün daha geniş bir kitleyi çekti ve küresel bir VPN olarak kullanılıyor.

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kötü Kullanıcı Arayüzü
Günlük İlkesi: Günlük politikası yok
Sunucu Boyutu: 3.000 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı: 50 ülke
Destek: 7/24 çağrı, canlı sohbet ve biletler
torrenting: İzin
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN protokolü; AES 256 bit şifreleme
Merkez: Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat: $ 9.99 / ay
Resmi internet sitesi: https://torguard.net/
TorGuard Artıları:
 • Kullanımı ve kurulumu kolay
 • P2P kullanımına izin verilir
 • Anonim ödeme kabul edildi
 • VPN protokolleri seçimi
 • Özel DNS sunucusu
 • Yedi günlük para iade garantisi
 • 50 ülkede 1.600 sunucu
 • Kötü amaçlı yazılım engelleyici
TorGuard Eksileri:
 • Performans hızında dalgalanma
 • Olası IPv6 sızıntı önleme hatası
 • Temel sürüm Coğrafi kısıtlı Netflix'e bağlanamıyor

TorGuard Güvenilir Olabilir mi?

TorGuard'ın açık bir kayıt politikası var gibi görünüyor. Şartlarına ve gizlilik politikası sayfasına baktığınızda, günlükleri veya herhangi bir trafik kullanımını saklamayacaklarını söylerler. Ürünlerini satın aldığınızda bilgilerinizi toplayacaklarını söylüyorlar, ama hepsi bu. Teorik olarak, bu şu anlama gelir reklamverenlere satış yapacak veya devlet yetkililerine teslim edecek bilgileriniz olmayacak eğer bir emir ile gelirlerse.

torguard gizlilik politikası

Ancak, gizlilik politikalarına daha yakından bakıldığında, TorGuard aslında hakkınızda istediğinizden daha fazla bilgi topluyor olabilir. Örneğin, gizlilik sayfalarında e-posta adreslerinin depolandığını ve abonelikler, ödeme seçenekleri ve promosyon teklifleri göndermek.

Ödeme verileri, müşteri kayıtlarını, ödemeleri ve iptalleri yönetmek için kullanılır. Olduğu söyleniyor, onlar söz veriyorum kredi kartı numaraları gibi özel veriler saklanmaz.

Apache Web sunucusu günlüklerinin düzenli olarak temizlendiğini söylüyorlar. Ancak, bu biraz belirsiz görünüyor. Düzenli olarak ne anlama geliyor? bir Zamanlar bugün, birkez hafta, birkez yıl?

5eyesAyrıca, gizlilik politikaları, yasalarca gerekli olmadıkça üçüncü taraflara hiçbir veri verilmediğini belirtir. Bu korkutucu çünkü TorGuard için posta adresi Amerika Birleşik Devletleri'nde Orlando, Florida. Amerika Birleşik Devletleri, birden fazla uluslararası istihbarat paylaşım düzenlemesinin bir parçasıdır. Bunlardan birine “Beş Göz” ittifakı denir. Ne yazık ki, Birleşik Devletler ve “Beş Göz” ittifakının diğer katılımcıları tarafından paylaşılan bilgi miktarı söz konusu olduğunda, bir bütün olarak halk karanlıktadır. Bu yüzden, ABD merkezli VPN hizmetlerinin temkinliyiz.

Güvenlik

TorGuard, verilerinizi güvende tutmak amacıyla modern teknolojiden en iyi şekilde yararlanır. Bunu yapmanın bir yolu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi VPN protokolünü desteklemektir:

 • torguard protokol seçimiOpenVPN
 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • IKEs2

Deneyimli kullanıcılar protokoller arasında geçiş yapma gereğini görebilir. Ancak, çoğu OpenVPN endüstri standardına bağlı kalarak en iyisini yapacaktır.

TorGuard, AES - 256 şifreleme sunar. Bu, gizli veya özel bilgileri şifrelemek isteyen dünyadaki hükümetler ve güvenlik kuruluşları tarafından kullanılan standarttır..

TorGuard, güvenli DNS sunucularının yanı sıra yerleşik bir DNS ve IPv6 sızıntı koruma özelliği ile birlikte gelir. Bu, başka bir güvenlik katmanı ekler. Yerleşik kill switch, TorGuard çalışmadığında otomatik olarak İnternet bağlantısını kesebilmenizi sağlar. Bu, VPN'nizi açmayı yanlışlıkla unutmak konusunda endişelenmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

TorGuard Android, Mac, Windows ve iOS cihazlarını korumanıza izin verir. Bu hizmeti DD - WRT ve Domates yönlendiricilerinde de kullanabilirsiniz. Trafiğin nereden geldiği önemli değil, TorGuard'ı kullanarak kendinizi koruyabilirsiniz.

Fiyatlandırma

torguard fiyatlandırma tablosu

TorGuard oldukça basit bir fiyatlandırma planına sahiptir. 9,99 $ için aylık bir plan satın alabilir ve yıllık planı 59,99 $ 'a kadar artırabilirsiniz. Beklediğiniz gibi, yıllık planı satın almak en ekonomik seçenek olacaktır.

Bir abonelik, servise beş cihaz bağlamanızı sağlar. Aylık cihaz başına bir dolar için ek cihaz ekleyebilirsiniz. Ücretli VPN hizmetleriyle beş cihazı bir abonelikle bağlayabilmeniz, kursa hemen hemen eşittir. TorGuard, ek cihaz bağlantıları eklemek için en iyi fiyatlara sahip.

Statik adanmış bir IP adresi, Romanya ülkesinde DDoS korumalı bir IP adresi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki konut IP adresleri de dahil olmak üzere satın alabileceğiniz başka eklentiler de vardır..

7 günlük ücretsiz deneme sürümü

TorGuard orada en ucuz VPN hizmeti değil, aynı zamanda en pahalı değil. Güzel olan, söz verdikleri yedi günlük para iade garantisi.

Açılış sayfalarında yedi günlük ücretsiz bir deneme sunduklarını belirtmek gerekir. Ücretsiz denemeye kaydolmaya çalıştık ve bunu yapmanın bir yolunu görmedik. Bu yüzden, canlı sohbetlerini deneme sürümünü sormak için kullandık. Bize bunun yedi günlük ücretsiz deneme değil, yedi günlük para iade garantisi olduğu söylendi. Daha sonra ürünü satın almaya teşvik edildik ve istediğimizi söyledik.

Bir şey için ödeme yapmak ve paramızı geri almak istememek, sorduk ürünü iptal edersek geri ödeme almamız ne kadar sürer. Cevap bir bilet açmamız için bir talepti.

söylemeye gerek yok, bu etkileşim bizi güvenle doldurmadı.

torguard ödeme yöntemleri

TorGuard, tüm kredi kartları, PayPal da dahil olmak üzere bir dizi farklı ödeme türünü kabul eder, kripto para, yanı sıra bir dizi mağaza hediye kartı.

TorGuard ve Torrent

TorGuard kalbinde, torrent için yapılan bir hizmettir. Bazı VPN hizmetleri, müşterilerinin torrent sunucularına erişmeleri için ekstra ücret talep edecektir. TorGuard sunarak işleri basitleştirir sınırsız bant genişliği ve sınırsız kullanım kendi ağlarında. Torrent VPN'lerinde ve proxy sunucularında neler olduğuna dair sıfır kayıt tutarlar. Bu, müşterilerin tam gizlilik içinde indirebilecekleri güvencesine sahip oldukları anlamına gelir.

TorGuard, "ağabeyi" uzak tutmak isteyen veya ISS'nin bant genişliğini azaltmasını önlemekle ilgilenenler için mükemmel bir seçenektir..

Netflix TorGuard ile Çalışacak?

Netflix ve VPN'ler arasında sürekli bir savaş var. Dünyanın dört bir yanından insanlar, göze çarpan ABD Netflix akış içeriğine erişmek istiyor. Netflix'e erişmeye çalışmak için TorGuard'ı ilk kez kullandığınızda, büyük olasılıkla korkunç Netflix hata ekranıyla karşılaşacaksınız..

netflix başarısız bağlantı

Çünkü TorGuard, Netflix’in paylaşılan IP’leri tutarlı bir şekilde engellemeyle mücadele etmeye çalışmanın neredeyse kazanılamaz bir savaş olduğunu fark etti. Buna ayak uyduramadıkları bir şeydi. Bu yüzden ustaca bir çözüm buldular. Kullanıcılarına paylaşılan IP'ler sunmak yerine, kullanıcılarına yalnızca Netflix coğrafi engellemesini aşmak için özel akışlı IP'ler sağlamaya başladılar. Yalnızca kullandığınız özel bir IP adresi aldığınızdan, bu IP adresinin kara listeye alınma şansı çok azdır.

Tabii ki, özel bir IP adresi için her ay biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekiyor, ancak bu, özellikle de VPN almanızın tüm nedeni coğrafi kısıtlı akışa erişim sağlamaksa, aradığınız tam çözüm olabilir. Netflix gibi içerik.

TorGuard’ın Sunucuları Nerede?

torguard sunucu konumlarıVPN sağlayıcılarını incelerken baktığımız bir şey, sahip oldukları birkaç sunucudur. Açıkçası, ne kadar çok sunucu mevcutsa, çok kalabalık olmayan bir sunucu bulma şansınız o kadar artar ve size biraz daha fazla bant genişliği sağlar..

TorGuard'ın 3.000'den fazla sunucusu var ve güçlü bir coğrafi dağılıma sahiptir. Bu, dünyayı dolaşıyorsanız, daha düşük gecikme süresine ve gelişmiş performansa sahip bir sunucu bulmanızın daha kolay olacağı anlamına gelir. TorGuard'ın Afrika, Orta Doğu ve Hindistan'daki sunucular.

Hız testi

torguard speedtest

Hız testleri 50 Mbps fiber bağlantı kullanılarak yapıldı en güçlü şifre ile AES-256 / HMAC SHA512 / RSA-2048. ABD VPN sunucusu New York tabanlı test sunucusu kullanılarak test edildi ve İngiltere ve Hollanda VPN sunucuları İngiltere tabanlı sunucu kullanılarak test edildi.

Grafiklerin gösterdiği gibi, özellikle en güçlü şifreleme ayarları kullanıldığından VPN hızını artırdı.

Sonuç

TorGuard bazı sözler veriyor. Nispeten giriş seviyesi bir fiyata ve deneyiminizi özelleştirmenize izin veren bir dizi eklentiye sahiptir. Çok sayıda kullanılabilir sunucu vardır ve VPN torrent için optimize edilmiştir.

Gizlilik politikasının bazı yönlerinin yanı sıra yanıltıcı fiyatlandırmadan da etkilenmedik. Uygulamanın kendisi basittir, ancak gözden geçirdiğimiz diğer VPN'lerin çoğunun kullanım kolaylığından yoksundur. Bu kesinlikle gizlilik odaklı bir VPN.

Destek ve müşteri hizmetlerinin yüksek kalitede olduğunu söyleyeceğiz. Fiyatlandırma ile ilgili sorular sorduğumuzda neredeyse anında bir cevap aldık. Sonuçta, TorGuard ortada bir VPN daha kaldı, bu da biraz daha büyümeye kaldı, bu yüzden 5 üzerinden 3,5 yıldız veriyoruz.

Birçoğunuz TorGuard gibi bir VPN'den memnun olabilirsiniz, ancak hala etrafa bakmak istiyorsanız sizi suçlayamayız. Neyse ki, diğer tüm şirketlerin uğraştığı neredeyse altın standart olan birkaç tavsiyemiz var. Kendinizi saatler süren araştırmalardan kurtarın ve incelemelerimize göz atın. NordVPN ve Surfshark. Bulduğunuz şeyle hayal kırıklığına uğramayacağınıza söz veriyoruz.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me