Total VPN – Bundan Kaçının (Ciddi Sunucu Sorunları)

Total VPN - Bundan Kaçının (Ciddi Sunucu Sorunları)

Yüksek fiyatlar ve cansız hizmet ve özellikler. Bu VPN hizmetinde çok fazla şey yok.


totalVPN LogosuTotal VPN şaşırtıcı derecede kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. VPN dünyasındaki acemilerin onu kullanmakta zorlanmaması çok kolay. Ne yazık ki, bu hizmet için kullanım kolaylığının ötesinde çok fazla olumlu sonuç yok.

Bu servis sağlayıcı VPN pazarında göreceli olarak yeni bir oyuncu. Bununla birlikte, hizmetleri cilalı ve sofistike. Total VPN, Open VPN gibi güvenilir VPN protokolleri kullanır, ancak günlük kaydı politikası rahatsız edicidir ve veri transfer oranları istenen bir şey bırakıyor. Daha kötü hizmetler var, ancak bu Total VPN'i sofistike kullanıcılar için tercih edilen hizmet yapmıyor.

Toplam VPN'ye Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Şüpheli Günlük Kaydı İlkesi
Sunucu Boyutu: 60 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı: Dünya çapında 30 konum
Destek: 7/24 canlı sohbet ve bilet sistemi
torrenting: İzin
Yayın Akışı: Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN protokolü;
Merkez: Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat: $ 4.99
Resmi internet sitesi: https://www.totalvpn.com/

Total VPN - Dev Bir Varlığın Küçük Yan Kuruluşu

Total VPN, merkezi Burlington, Massachusetts, ABD'de bulunan Endurance International Group'a aittir. Kuruluş, Bluehost, HostGator ve Constant Contact gibi tanınmış teknoloji işletmelerinin ana şirketidir. Başlangıçta, Total VPN'nin merkezi İngiltere'de idi. Hem ABD hem de İngiltere, bir VPN hizmeti bulmak için ideal konumlardan daha az olarak kabul edilir..

5 Göz İttifakı

Bunun nedeni, bu iki ülkenin de Beş Göz gözetim anlaşmasına taraf olmaları ve bu ülkelerdeki rekoru tutma yasalarını da içermesidir. Endişe duyanlar gizlilik ve anonimlik sağlamak Five Eyes üyesi olmayan bir VPN sağlayıcısı aramaları tavsiye edilir.

Buna göre, bir kolluk kuvveti Total VPN'de kapıları çalıyorsa,, hakkınızda topladıkları tüm veriler paylaşılacak. Bu, daha sonra daha ayrıntılı olarak incelenecek olan şirketin gizlilik politikası tarafından karşılanmaktadır..

Toplam VPN (şimdiki değeri) kesinlikle hayır Avustralyalılar için en iyi VPN'ler listemizde. Nedenini öğrenmek için daha fazlasını okuyun.

Güvenlik ve Şifreleme

Kullanıcılar en azından Total VPN ile iyi şifreleme alır. Bu büyük ölçüde birkaç seçenek sağlandığından. Bunlardan biri, bugüne kadar mevcut olan en iyi protokol olarak kabul edilen OpenVPN'dir. Açık kaynak olduğu için OpenVPN kullanıcılara dünya çapında bir destek sistemi avantajı sağlıyor. Kaynak kodu herkes tarafından kullanılabilir, bu da belirli bir amaca uygun olarak değiştirilmesini veya geliştirilmesini mümkün kılar.

VPN Koruması

Buna ek olarak, Total VPN, daha eski bir protokol olan PPTP'yi (Noktadan Noktaya Tünel Protokolü) de destekler. artık önerilmiyor. Ne yazık ki, Total VPN bu protokolü varsayılan olarak kullanmaktadır. Bu, daha az karmaşık kullanıcıların kendilerini terk edebileceği anlamına gelir bilgisayar korsanlarına ve diğer saldırılara karşı savunmasız. IkeV2 ve L2TP / IPSec'i içeren diğer seçenekler çok daha güvenlidir ve daha iyi koruma sağlar. Daha fazla bilgi için yeni başlayanlar için şifreleme kılavuzumuzu okuyun.

Toplam VPN’in Sunucu Konumları

Total VPN, web sitesinde yedi kıtanın hepsinde bulunan sunuculara sahiptir. Sonra Antarktika'da aslında sunucuları olmadığını söylüyor çünkü çok soğuk. Görünüşe göre, şirket Güney Amerika'nın bir kıta olduğunu kabul etmiyor, çünkü orada sunucuları olmadığını söylüyor.

totalvpn sunucusu konumlarıAncak, Kuzey Amerika'da 17 sunucu. Bunlar ABD'nin New York, Los Angeles, Seattle, Miami ve Chicago gibi yerlerde bulunur. Toronto, Kanada'da da bir sunucu var. Avrupa'da, kullanıcılar 20 sunucu bulacak. Dublin ve Londra'dan Varşova ve Bükreş'e kadar, şirketin bu kıtadaki kapsamı oldukça kapsamlıdır - en azından toplam sunucu sayısına göre.

Asya Singapur, Hong Kong, Tel Aviv, Tokyo ve Mumbai'de beş sunucuya sahip. Diğer birçok VPN şirketinin aksine, Total VPN, Afrika'yı görmezden geliyor, ancak orada, Güney Afrika'nın Johannesburg şehrinde bulunan tek bir sunucusu var. Okyanusya Avustralya'nın Sydney şehrinde tek bir sunucu tarafından karşılanmaktadır.

3000 Sunucu - 17 Sunucu

30'dan fazla konumdaki sunucularla, bu boyuttaki bir VPN şirketi için iyi bir kapsama alanı sunar. Bununla birlikte, sahadaki büyük oyuncular tarafından sunulan kapsama oranla karşılaştırıldığında hiç şüphesiz etkileyici değildir.. Hatta bazıları 3.000'den fazla sunucuya sahiptir dünya çapında 150'den fazla ülkede bulunmaktadır. Sık seyahat ediyorsanız veya mükemmel bir sunucu seçimi istiyorsanız, daha seçkin sağlayıcılardan birini seçmeniz önerilir.

Total VPN ile BitTorrent veya P2P Kullanımı

vpn ip adresleri ağıTotal VPN oturumu açıldığında hiçbir şey dosya paylaşımını veya BitTorrent sitelerini kullanmayı kesinlikle yasaklamaz. Aslında, müşterilerin kaydolurken kabul etmesi gereken Hizmet Şartları'na dahildir..

Şirket, Hollanda'da bulunan bir P2P adanmış sunucu bile vaat ediyor, ancak çoğu kullanıcı, dipsiz performans sunduğunu söylüyor.

Dosya paylaşımı çevrimiçi kullanımınızla ilgili birincil sorunsa, başka bir VPN'nin ihtiyaçlarınızı karşılaması daha olasıdır.

Toplam VPN Hız Test Sonuçları

Total VPN kullanırken yapılan hız testleri, veri aktarım hızlarının yetersiz olmasına rağmen genel olarak iyi olduğunu gösterdi. Ancak, hangi sunucunun kullanıldığına bağlı olarak önemli farklılıklar vardı. Total VPN’in hizmetinin ücretsiz sürümüne kaydolanların, inanılmaz derecede düşük aktarım hızlarına yakalanması muhtemeldir. Bunun nedeni, ücretsiz kullanıcıların yalnızca Singapur, İzlanda ve Amsterdam'da bulunan üç sunucuya bağlanabilmesidir. Bu alanlardan birinde bulunmadıkça, sürekli yavaş performans bekleyebilirsiniz. Yeni sürüme geçirilmiş veri aktarım oranları alma şansınızı kullanmak istiyorsanız, premium bir fiyat ödemeniz gerekir.

İndirme ve Yükleme Sürelerini Test Etme

totalvpn hız sonucuNew York, New York'ta bir bilgisayarı San Jose sunucusuna bağlamak, 31.52 Mbps ve yükleme süreleri 7.88 Mbps.

New York'ta sunucuya bağlanırken aktarım süreleri oldukça hızlıydı. İndirme hızı 59,61 Mbps'ye yükselirken, yüklemeler 10,81 Mbps'ye hafifçe yükseldi.

Londra'ya daha uzağa gitmek daha düşük oranlar sağladı. 35,64 Mbps indirme ve 8,85 Mbps yükleme hızları çok etkileyici değildi.

Bugüne kadar en yavaş aktarım hızları Tokyo'daki sunucuyu kullanırken kaydedildi; bu, Japonya ile bilgisayarın gerçek coğrafi konumu arasındaki mesafe göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. Hem karşıdan yükleme hem de yükleme, sırasıyla 11.88 Mbps ve 4.03 Mbps hızında olumsuzdu..

Ortalamada, Total VPN kullanmak indirme süresini yaklaşık% 76 artırırken yükleme sürelerini yaklaşık% 59 artırdı. Bu sayılar önemlidir, bu nedenle hız en önemli metrikleriniz arasındaysa, bu sizin için VPN hizmeti olmayabilir.

Toplam VPN’in Günlük Kaydı Politikası

vpn günlüğe kaydetme ilkeleri skor grafiğiHata yapma, Total VPN kimlik bilgilerinizi izler. Bu durum ana şirket Endurance International Group'un gizlilik politikası sayfasında açıklanamadan belirtilmiştir. Kayıt işlemi sırasında kendilerine verdiğiniz her şey saklanır. Bu bilgiler ad, adres, telefon numarası, e-posta adresi, kredi kartı verileri ve coğrafi konumu içerebilir. Müşteri desteği için şirketle iletişim kurduğunuzda da veriler kaydedilir.

Daha da kötüsü, şirketin “Hizmetlerin Kullanımı, Web Sitesi Ziyaretleri ve Destek” ile ilgili politikasıdır. Politikaya göre, kullanıcının IP adresi, kullandıkları tarayıcı, baktıkları sayfalar ve kullanıcının coğrafyası ile ilgili bilgiler toplanan yer.

Ayrıca şirket, hizmet sayfasına nasıl geldiğinizi ve ayrılmak için hangi bağlantıları kullandığınızı izleyecektir. Sosyal medyadaki etkileşimleriniz bile Total VPN tarafından not edilebilir.

Bu veri toplamanın büyük kısmının hizmetleri iyileştirmek ve sistemlerin ne kadar iyi çalıştığını izlemek için kullanıldığı ifade edilmektedir. Ayrıca, sundukları hizmetlerle ilgili sorunları teşhis etmek için çevrimiçi hareketlerinizi izlediklerini iddia ediyorlar. Bununla birlikte, sakladıkları verilerin üçüncü taraf ürün ve hizmetlerini size pazarlamasına yardımcı olduğunu da belirtirler. Bu bilgiler ayrıca Endurance International Group, üçüncü taraflar veya “yasal nedenlerle” ilgili seçilmiş ortaklarla ve markalarla paylaşılabilir.

Sonuç şu ki Total VPN ile gizliliğiniz ve anonimliğiniz neredeyse garanti edilemez. Kendinizi çevrimiçi ortamda korumaya adanmışsanız, bu hizmet sizin için doğru değildir.

Toplam VPN için Fiyatlandırma Seçenekleri

toplam-vpn-fiyatToplam VPN kesinlikle daha makul fiyatlı hizmetlerden biri değil dışarıda. Ücretsiz bir hizmet sunabilir, ancak bu sürüm yalnızca üç sunucunun kullanımı ile sınırlıdır ve veri sınırlarına tabidir. Şirketin premium aboneliği için normal fiyat ayda 14.97 $ 'dır ve bu kesinlikle birçok rakip için uygun değildir. Kampanyalar genellikle aylık fiyatın yaklaşık yarısında sunulur.

Bir yıllık abonelik ayda yaklaşık 5,99 ABD doları karşılığında satın alınabilir ve iki yıllık abonelikle daha da büyük olan müşterilerden ayda yaklaşık 4,99 ABD doları tahsil edilecektir. Bunların giriş şartları. Şirketin hizmet şartları, sözleşmenizi dönem sonunda tüm oranla yenilemelerine olanak tanır, bu nedenle dikkatli olun.

Toplam VPN Önerilen mi??

Nispeten yavaş hızları ve pahalı fiyatlandırma yapısı nedeniyle Total VPN tavsiye edilemez şu anda. Gibi diğer birçok VPN hizmeti NordVPN ve Surfshark bugün piyasada mevcut. Total VPN gerçekten rekabetçi olmak istiyorsa, tekliflerini önemli ölçüde iyileştirmek zorunda kalacaklar.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me