VPN Dolandırıcılığı Listesi: Zamanınıza Değer Vermeyen Hizmetler (2020 Güncellemesi)

Sanal Özel Ağlar onlarca yıldır var.

Bir zamanlar esas olarak şirketler tarafından kullanılan bir kaynak olarak kabul edildiğinde, artık küçük işletmeler ve hatta bireyler için yaygındır. Dünyanın en iyileri, VPN daha fazla gizlilik sağlar, ev ağınızdaki, genel ağlardaki güvenliği yönetmenizi kolaylaştırır ve genel olarak bilgilerin yanlış ellere geçmesini önler.

Ne yazık ki, tüm VPN sağlayıcıları aynı düzeyde hizmet ve destek sunmamaktadır. Paranızı alma konusunda iyi olabilirler ancak sunduklarını iddia ettikleri avantajlardan daha azını sağlarlar. Bir VPN'ye yatırım yapmayı veya muhtemelen başka bir hizmete geçmeyi düşünüyorsanız,.

Daha popüler VPN dolandırıcılıklarından haberdar olmanıza yardımcı olacak bazı kaynaklar ve hatta kaçınılması gereken en kötü VPN hizmetleri hakkında bazı öneriler.

Bir VPN Scam Anlatım İşaretleri

Günümüzde bilgiye erişim kolaylığı nedeniyle, insanlar artık daha bilinçli satın alma kararları alabilirler. Ancak, bazen söyledikleri her zaman yaptıkları şey değildir.


İlk bakışta, bir VPN şirketi tarafından sunulan anlaşmalar dürüst ve uygun fiyatlı görünebilir. Ancak, daha yakından incelendikten sonra, bu sözlerin birçoğunun tutulması çok zor… VPN'lerin hizmetleri hakkında spesifik ifadelerden ziyade geniş açıklamaları olduğunda - bu bir uyarı işareti.

Bir şey gerçek olamayacak kadar iyi göründüğünde, bir şeyin tam olarak doğru olmaması için makul bir şans var.

Bunlar bugün en popüler dolandırıcılık bazıları ve bu bir nedendir. Bunların hepsi müşterileri aldatmak için bir şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden her şeyin ilk başta belirgin olmasını beklemeyin.

Tüm VPN'ler Size Her Şeyi Anlaşmaz

internet phishingÜrün açıklamalarında, söz konusu VPN'nin sizi ve işinizi koruyan harika bir iş yaptığını düşünmenize neden olan ifadeler görürsünüz. Hizmetin etkinlik günlüklerini nasıl tutmadığı hakkında çok fazla konuşma var, ancak satış materyali ne diyor diğer günlük türleri?

  • Hizmet, bağlantı günlüklerini herhangi bir süre tutar mı??
  • Bu günlükler, kaynak IP adresinizi veya size makul şekilde izlenebilecek diğer verileri içeriyor mu??
  • Günlüklerde, servis tarafından tutulan ve ne tür dosyaları paylaştığınızı veya indirdiğinizi gösteren herhangi bir şey var mı?

Her türlü araştırmada olduğu gibi, herhangi bir VPN taahhüt etmeden önce Beş W'nin akılda tutulması gerekir. Her zaman sor: kim, ne, ne zaman, nerede ve neden.

Cevapları alamıyorsanız, bunun aksine iyi bir işaret NordVPN açık bir kayıt tutmama politikası olan diğer VPN, satış ekibinizin düşünmenizi istediği gibi çevrimiçi etkinliğinizi korumak için iyi bir iş çıkarmıyor.

Ücretsiz VPN Son Derece Biraz Maliyet Alabilir

Ücretsiz VPN hizmetlerinin yanı sıra ücrete dayalı hizmetler olduğunu zaten biliyorsunuz. Ücretsiz bir gereksiniminiz için yeterli olduğunu varsaymadan önce, verilerinizi güvende tutmak ve günlükleri korumak için neyin sağlayacağını ve vermeyeceğini anladığınızdan emin olun..

ücretli vs ücretsiz vpn

Mükemmel bir iş yapan kesinlikle ücretsiz VPN hizmetleri var. Surfshark. Diğerleri güvenlik söz konusu olduğunda o kadar güçlü değildir ve şehir dışında olduğunuzda oturum açma yeteneği olmadan sizi terk eden operasyonel zorlukları bile yaşayabilir. Bu, sizi ve çevrimiçi olarak yaptığınız etkileşimleri koruma yolunda çok fazla olmadan bırakır.

Sistemin kapalı kalma süresi hakkında neler yapabileceğinizi ve VPN ekibinin ihlalleri önlemek için ne tür bir güvenlik kullandığını öğrenin.

Ayrıca, bir gün bile herhangi bir günlük tutup tutmadıklarını öğrenmeye yardımcı olur. Bu, sorularınıza doğrudan yanıt almaya çalışmak anlamına gelebilir. Elde ettiğiniz tek şey kaçaksa, bunu farklı bir sağlayıcıya geçmek için bir işaret olarak kabul edin.

Akış ve Diğer İşlevlerle İlgili Kısıtlamalar

Tüm VPN hizmetlerinin Netflix.com gibi daha popüler sitelerden akışa izin vermediğini biliyor muydunuz??

Son yıllarda, bu sitelerden bazıları bu erişimi engellemek için yasal işlem başlatmış veya izin vermek için bir tür tazminat talep etmiştir. ne yazık ki, tüm VPN sağlayıcıları hangi sitelerin yayınlanamayacağı konusunda önde değildir veya geçerli olacak bir ücret türü varsa.

netflix hata mesajı

Gece geç saatlerde yayın yapmanın ailenizin haftasonunun bir parçası olduğunu düşünün. Dikkatli bir kişi olarak, trafiği anonim tutmaya karar verirsiniz.

Bununla birlikte, VPN sağlayıcınız kullandığınız popüler sitede akış gerçekleştiremeyeceğinizi belirtmediğinden, bu önemli aile bağlanma süresini kaçırırsınız.

Biraz önemsiz görünüyor mu? Biz öyle düşünmüyoruz…

VPN hizmetleri çevrimiçi etkinliğinizi şifrelemek ve güvenliğini sağlamak için tasarlanmıştır ve buna akış da dahildir. Video içeriğini çevrimiçi yayınlamak için veri gizliliğinizi feda etmek zorunda kalmak, VPN'lerin ilgisi değildir.

Bir VPN sağlayıcısı sınırsız akış vaat ettikten sonra eğlence akışıyla ilgili kısıtlamalar, büyük bir kırmızı bayrak. Bir VPN sağlayıcısının erişim sağladığını iddia ettiğini görürseniz ve erişim sağlamazsa veya başka bir şekilde vaat edildiğinizde ücret ödemeniz gerekiyorsa, farklı bir servis sağlayıcıya geçme zamanı.

Tüm Cihazlarınız VPN ile Çalışmıyor

vpn yönlendirici nasıl çalışır

VPN ile kaydoldunuz çünkü tüm cihazlarınız ve üzerlerindeki tüm işletim sistemleriyle uyumlu olduğu iddia edildi.

Siz veya çalışanlarınızdan herhangi biri seyahat ederse, bu özellikle önemlidir. İlk seyahate çıktığınızda ve telefonunuzu VPN'ye bağlayamadığınızda ne olur? Daha yüksek güvenlik gerektiren iş yapmanızı engeller mi?

VPN'in tüm cihazlarla ve işletim sistemleriyle çalıştığını iddia eden kapsamlı iddialara dikkat edin. Hangi cihazların ve hangi sistemlerin desteklendiğini ayrıntılarıyla anlatan bir hizmete gidin VyprVPN uyumluluk konusunda net detaylar içeren.

Bir BotNet Oluşturmak İçin Harika VPN Kullanılabilir

Botnet nedir? Botnet, kötü amaçlı yazılımlarla yakalanan ve daha sonra sahipler neler olduğunu bilmeden bir denetleyici tarafından kullanılan İnternet özellikli cihazlardan oluşan bir ağdır.

İster inanın ister inanmayın, VPN güvenlik açıkları bilgisayarınızı tehlikeye atabilir ve botnet ordusunun bir parçasını oluşturabilir. Bu, kaynaklarınızdan bazılarının, e-posta göndererek veya fidye için kilit sistemleri göndererek başkalarını nakitten paraya çevirmek için kullanılabileceği anlamına gelir.

Bu, platform güvenliği hakkında soru sormanın bir başka nedenidir. Hizmet korumaları düzenli olarak güncellemezse, günlük tutmasalar bile risk altındasınız demektir. Gerçek zamanlı etkinliğiniz sizi olası bir kurban yapmak için yeterlidir. 

Süresi Dolan Yaşam Boyu Abonelikler

Yaşam boyu abonelik sağlayan VPN hizmetlerini gördünüz. Ama gerçekten yapıyorlar mı?

… Hizmetin işine devam ettiği müddetçe bu teklifin yanında yer alan bazı VPN'ler var. Diğerleri bir veya iki yıl sonra, bazen bildirimde bulunmadan sizi düşürebilir.

VPN Ömür Boyu Abonelik Dolandırıcılığı

VPN sağlayıcınız mevcut ömür boyu aboneliği bırakırsa, koruma ve gizlilik olmadan bırakılırsınız. Başka bir uygun hizmet bulmak zaman alır, böylece VPN sağlayıcınızı ve güveneceğiniz paketleri seçerken dikkatli olmanız gerekir.

Bir ömür boyu aboneliğin gerçek anlaşma olduğuna karar vermeden önce şartlar ve koşulları inceleyin. Bu aboneliği iptal etmeyi ne mümkün kılar? Keşfettiğiniz şeyden rahatsızsanız, farklı bir hizmet bulun.

Ünlü VPN Scam Uygulaması

Her türlü akıllı telefon için geliştirilmiş VPN uygulaması yok. Android'den Apple'a kadar mağazaların birçok seçeneği var - ancak bunların hepsi meşru değil.

Bir süre önce Apple, insanları daha büyük miktarlarda paradan dolandırmak için kullanılan bir VPN uygulamasını kaldırdı. Bu durumda, ücretsiz bir deneme teklif edildi ve deneme süresinin sonunda otomatik yenileme hakkında net olmayan bilgiler mevcuttu. Uygulama Apple Store'dan kaldırılmadan önce, yüzlerce insan fahiş fiyatlar ödüyor ve anlaşmadan çıkmakta zorlanıyor.

Şartlar ve koşullar açık değilse uygulama zamanınıza değmez. Tüm ücretler ve ücretler ve ücretsiz deneme süreniz tamamlanmadan nasıl devre dışı bırakılacağı konusunda ön plana geçin.

Etkinlik Günlüğü Olmasa bile Trafiğinizde Gözler Var

göz gözetimiBaşka bir aldatmaca verilerinize gerçek zamanlı erişim ile ilgilidir. Temel olarak, kötü amaçlı yazılım mevcuttur ve tarama, dosya indirmeleri, video izleme ve diğer etkinliklerinizi yakalarken yakalar. VPN'de oturum açmak için kullanılan bir veya daha fazla cihaz etkilenebilir.

Hiçbir etkinlik günlüğü yoktur, ancak eylemleriniz daha sonra e-postalar, kısa mesajlar ve reklam gösterimleri şeklinde hedefli pazarlama oluşturmak için kullanılır. Çevrimiçi olarak ne yaptığınıza bağlı olarak, bu bilgi de para zorla bir tür girişimdir.

Bir VPN Hizmeti mi arıyorsunuz? Bunları Listeden Çıkarın!

Tek yapmanız gereken, hayal ettiğinizden daha fazla VPN hizmeti bulmak için hızlı bir çevrimiçi arama. Bunlardan bazıları aslında hiçbir şekilde fayda sağlamayan VPN kayıt hizmetleridir..

Diğerleri aslında çalışıyor, ancak iddia ettikleri şekilde değil. En iyi bahis her zaman çevrimiçi incelemeler aramaktır, ve etrafınıza sorun ve sosyal veya iş ağınızdaki kişilerin düşündüğünüz herhangi bir VPN hakkında bildiklerini görün.

Başlamak için işte size birkaç örnek İhtiyacınız olması muhtemel OLMAYAN sahte VPN hizmetleri.

Liberty VPN

Liberty VPN logosuNerede bulunduğunu size bildirmek konusunda isteksiz olan bir VPN hizmeti zaman ayırmaya değmez. Kafa karıştırıcı olan ve akış hizmetlerinin engellemesini kaldırama yeteneği olmayan hizmet açısından atma ve anlaşmanın iyi olmadığından emin olabilirsiniz.

Aylık maliyet çok fazla bant genişliği sağlamadığında ve geri ödeme politikası şartlar ve koşullardan daha kıvrımlı olduğunda, başka bir yere bakmak için iyi zaman.

Liberty VPN yukarıdakilerin tümünü sağlar. Kaydolmamak için hala daha fazla teşvike ihtiyacınız varsa.

  • Belirli ülkelerden Skype kullanma olanağınız yok
  • Eşzamanlı bağlantı yok
  • Hangi cihazların desteklendiği ve ne ölçüde desteklendiği hakkında bazı sorular var
  • Anlaşılması zor şartlar ve koşulları ihlal ederseniz sizi uyarmadan bırakırlar
  • Daha da kötüsü, “düşürülmek” için büyük bir ücret olarak değerlendirileceksiniz

Betternet VPN

Betternet VPN logosuBetternet VPN, güven vermeyi amaçlayan umutlu bir isme sahiptir. Ne yazık ki, ilham verici güvenlik önlemlerinden daha azıyla ücretsiz VPN hizmetleri arasında yer alıyor.

Kullanıcılar kötü amaçlı yazılımlar ve sonraki sorunlar ile ilgili sorunlar bildirdiler. Bu, verilerinizin toplandığı anlamına gelir ve muhtemelen en yüksek teklif verene satıldı.

Teknik veya destek ekiplerinden doğrudan yanıt alamıyorsanız şaşırmayın. En müşteri dostu insanlar oldukları bilinmemektedir.

Unutmayın ki Betternet sıfır günlük politikası tanıtır, bağlantı günlüklerini tutar. Bu günlüklerin ne kadar süreyle tutulduğu belli değil.

Savunma VPN'i

Savunma VPN logosuKalmayacaksa bir VPN'e sahip olmanın anlamı nedir?? Bu, Savunma VPN ile ilgili temel sorunlardan biri. Duruş süreleri rekabetten önemli ölçüde fazla ve ağ açık ve çalışır durumda olsa bile müşterilerin ne kadar güvenli oldukları hakkında bazı sorular var.

Bazı müşteriler ayrıca akış sorunları bildirir ve ağda oturum açarken göz atma etkinliğiyle garip bir şekilde ilişkili gibi görünen spamde bir artış fark eder. Diğerleri, problemler ortaya çıktığında müşteri desteklerinin döngüde görünmediğini ve herkesin neler olduğundan emin olmadığına dikkat çekiyor.

Kaostan hoşlanmadıkça ve verilerinizi kimin bulduğunu merak etmedikçe, başka bir yerde hizmet aramak en iyisi olacaktır.

Dot VPN

dotvpn logosuBir ülkeye dayanan, ancak öncelikle Beş Gözler anlaşmasının bir parçası olan uluslardan birinde sunucuları çalıştıran bir VPN hakkında ne düşünüyorsunuz??

Peki ya diğer ülkelerle veri paylaşımı açısından karşılıklılığı olan bir ulustaki sunucular? Bunun gizliliğinizi nasıl etkilediğini bilmiyorsanız ve bu konuda iyi değilseniz, Dot VPN gibi bir hizmet seçmek sizin için DEĞİLDİR.

Hong Kong'da bulunan ve Almanya'daki sunucularla bağlantı ve kullanım günlükleri tutulur. Bu VPN'de bu, iki yıla kadar eldeki kayıtlar anlamına gelir.

Şununla birleştir: Kötü performansın itibarı ve neden herkesin kaydolma riski taşıdığını merak etmelisiniz.

OneVPN

onevpn logosuPerformanstan veya OneVPN'in sıfır günlük ilkesini belirlerken bağlantı günlüklerini tutması gerçeğinden memnun değil misiniz? Sonuçta, kayıt olmaması kayıt olmaması anlamına gelir.

Bu çok kötü. Bazı kullanıcıları öfkeli ve fakir bırakan para iade garantilerini aşmanın yolları var.

Bağlantı günlükleri ve etrafındaki en hızlı VPN hizmetlerinden biri oldukları iddiası konusunda ön plana çıkmadıkları için, size söylememeyi seçtikleri başka şeyleri merak etmelisiniz. Kendi sorumluluğunuzdadır kaydolun.

Alt çizgi

Mükemmel hizmet sunan, size tam olarak neler yapabileceklerini ve sağlayamayacaklarını söyleyen ve makul ücretler alan birçok yasal VPN hizmeti vardır..

Sizi birçok soruyla bırakanları atlayın ve potansiyel müşterilerle dürüst olmak için kendi yollarından çıkan servis sağlayıcılara odaklanın. Uzun vadede, daha fazla fayda ve daha az baş ağrısı elde edersiniz.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me