VPN Sınırsız İnceleme – Neden Çok Sınırlı

Sınırsız kelimesi ne anlama geliyor? VPN Unlimited'ı ömür boyu sadece 200 $ karşılığında kullanabilirsiniz. Bu bizim için oldukça sınırsız.

vpn sınırsız logosu

VPN, hemen hemen herkesin çevrimiçi deneyiminin kritik bir bileşeni olmalıdır. VPN Unlimited ilk kez başlatıldığında, bir VPN'den ne istediğimize gerçekten uymadı.

5.0 sürümleri ile kesinlikle hız, sunucu çalışma süresi ve uygulama deneyimi açısından iyileştirildi. Bu, muhtemelen daha fazla gelişmeye devam edeceklerini gösteren herhangi bir şirketten harika bir işaret.

Hizmetin mevcut sürümü sizi uçurmayacak, ancak bir VPN'den ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sunuyor. Bir n varew öldürmek anahtarı ve bir akış içeriğine erişmek için harika bir platform. Hızları sizi suyun dışına atmayacak ama kim bilir, belki bu yıl gelecek sefer en hızlı VPN olacak.


Hizmet kesinlikle onlarca diğer VPN hizmetlerine kıyasla daha fazla gelişme isteğini gösteriyor.

VPN Unlimited Hakkında Daha Fazla Bilgi

Five Eyes programları

VPN Unlimited, KeepSolid Inc. adlı bir Amerikan şirketinin ürünüdür ve hizmet 2013 yılında başlatılmıştır. Çevrimiçi topluluğun belirli sektörlerinde iyi bilindiği gibi, ABD, Beş Gözler güvenlik ittifaklarının bir parçasıdır. Kanada, Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda gibi ortaklar. Buna göre ABD, bir VPN işini dayandırabileceği en uygun ülkelerden biri olarak görülmüyor.

Bunun nedeni, Beş Gözler ağına katılımın diğer üye ülkelerin temelde diğer rıza gösteren ülkelerin vatandaşlarını gözetlemek. Bu, ülkelerin Vatandaşlarını gözetlemek için kendi yasalarını çöz çünkü başka bir ülke gerçek gözetimi yapıyor ve daha sonra bilgileri.

Şu anda, ABD'de bir VPN hizmetini veri kaydetmeye zorlayan yasalar yoktur, ancak bunu yapacak bir ülke olsaydı, ABD olurdu.

Bir VPN arıyorsanız, muhtemelen çevrimiçi güvenlik, gizlilik ve anonimlik konusunda prim veriyorsunuz. Buna göre, bir ABD tabanlı VPN sağlayıcısı en iyi bahsiniz olmayabilir.

Kısa Süren Günlük Kaydı Politikası

Çoğu kullanıcının bir VPN kullandıkları zaman istemedikleri bir şey, nerede olduklarını ve çevrimiçi yaptıklarını takip eden herkesdir. Bir İnternet servis sağlayıcısı veya İSS, genellikle herkesin çevrimiçi trafiğinin bol kayıtlarını tutar. Bu veriler savunmasız olabilir ve yanlış ellere geçerse tahribat yaratabilir.

VPN'lerin farklı olması gerekiyor. Bu yüzden VPN sağlayıcılarının çoğu “kayıt tutmama” politikası olduğunu belirtmektedir. "Kayıt tutmama", kimsenin ziyaret ettiğiniz web siteleri, çevrimiçi olarak kimler konuştuğunuz ve İnternet'te geçirdiğiniz süre ile neler yapabileceğiniz gibi hayati verileri saklamadığı anlamına gelir.

anonim olarak göz atma

Ne yazık ki, bu “kayıt tutmama” politikalarının çoğu, şirketlerin tüketicilerin inanmasını istedikleri kadar basit değildir. VPN Unlimited’ın günlük kaydı politikası kesinlikle bu kategoriye giriyor.

Günlüğe kaydetme işlemlerinden bazıları, kullanıcılar için daha iyi performans sağlama girişimi ile ilgili gibi görünüyor. Örneğin şirket, sorun gidermeye yardımcı olmak ve işlemleri güvende tutmak için sunucularına erişen kişi sayısını izler. Ayrıca, arayüzü geliştirmek amacıyla VPN yazılımını kullanırken kullanıcıların kaç tıklama gerçekleştirdiğini not ederler.. Bu özellikle rahatsız edici değil, ancak günlük kayıt politikalarının geri kalanı.

Politikaları, müşterilerin VPN'lerini kullanırken şirketin kullanıcı etkinliklerini toplamadığını ve saklamadığını belirtir. Ancak, şirket her oturumun tarihinin ve bu oturumlar sırasında gerçekleşen toplam web trafiği miktarının kayıtlarını tutar. Şirketin politikası ayrıca, müşterilerin belirli bir sayıda cihaz bağlanabileceği için şifrelediği ve müşterilerin VPN hesaplarına bağlı olduğu cihazlar hakkındaki verileri sakladığını belirtir..

VPN Unlimited, yalnızca “her somut kullanıcı için amaçlanan ayrıntılı bilgiler” sağlamak için bu tür bir günlük kaydına girdiklerini söylüyor. bazı kullanıcılar için kırmızı bayrak kaldır, özellikle de çevrimiçi anonimlik ve gizlilik söz konusu olduğunda en iyi korumayı isteyenler.

VPN Sınırsız Güvenli mi??

Maalesef, çevrimiçi anonimlik sunmak için VPN Unlimited'a güvenen kişiler yanlış bir güvenlik hissi yaşıyor olabilirler. Şirket sunucularının birçoğunda yapılan kapsamlı testler, çok sayıda sızıntı olduğunu gösterdi.

Bir kullanıcı sistemlerinde tüm güvenlik ve gizlilik ayarlarını etkinleştirmiş olsa bile, sızıntılar yine de oluşabilir. Bir VPN bu sızıntıların olmasını engellemelidir.vpn sınırsız şifreleme

Bununla birlikte, testler VPN Unlimited kullanıcılarının WebRTC, DNS ve IPv6 sızıntılarına maruz kalabileceğini ortaya koydu. Sağlam şifreleme olmasına rağmen bu sızıntılar oluyor.

VPN Unlimited, şu anda hemen hemen altın standart olan OpenVPN ile AES-256 şifrelemesini kullanıyor. O tercih edilen şifreleme yöntemi dünyanın her yerindeki devlet kurumları için bu sınırsız VPN kullanıcıları için olumlu bir şey. Ancak, bu sızıntılar devam eden bir sorundur.

KeepSolid Wise

keepsolid dns güvenlik duvarı

KeepSolid Wise, özellikle kısıtlayıcı hükümet protokollerini atlamaları gerektiğinde müşterilerin VPN hizmetlerine ekleyebilecekleri bir uzantıdır. Totaliter devletlerde hükümetlerin VPN kullanımını yasaklaması alışılmadık bir durum değildir. Bu hizmetlerden birini kullanan birini keşfettiklerinde, veya kullanıcının internete erişmesini engelle.

KeepSolid Wise, bir VPN bağlantısının İnternet trafiğini izleyen herkese normal bir bağlantı gibi görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Bu uzantı yalnızca Linux, Android, Windows ve iOS sistemlerinde kullanılabilir. Mac kullanıcıları şimdilik bundan yararlanamıyor.

VPN Unlimited'ın Kill Switch Özelliği Var mı?

vpn sınırsız kill switch android

Çok uzun zaman önce, VPN Unlimited bir kill switch özelliği sunmadı. Bu önemlidir, çünkü bir öldürme anahtarı, kullanıcıların kendilerini gereksiz yere çevrimiçi ortamda maruz bırakmamalarını sağlayan bir arıza güvenliğidir.

Temel olarak, bir göz atma oturumu sırasında VPN bağlantısı başarısız olursa veya kullanılamaz duruma gelirse, bu oturum öldürme anahtarı tarafından otomatik olarak kesilir.

Son zamanlarda VPN Unlimited, hizmetlerindeki bu açığı şu şekilde çözdü: bir kill switch özelliği ekleme.

VPN Unlimited Artık Güvenilir

Geçmişte, testler VPN Unlimited'a gerçekten bağlanmanın nadiren kolay olduğunu ortaya koydu. Bu, hangi sunucu test cihazlarının kullanmaya çalıştığından bağımsız olarak gerçekleşti. Windows istemcisi bu hataya karşı özellikle savunmasız görünüyor. Yazılımın yeni sürümü ile bu tamamen değişti.

Biraz sunucular rasgele kullanılamıyor gibi görünüyordu. Şimdi, mümkün olduğunda ve mevcut olmadığında çok açık bir şekilde ifade edilirler. En son testlerimizde, her bir sunucuya bağlanmayı denedik ve herhangi bir sorun yaşamadık.

Kullanıcılar bağlantı kurabildiğinde, bağlantının sinir bozucu bir sıklıkta kaybolduğuna dair birden fazla rapor vardır. Bazı müşteriler, yeniden bağlanmak için bilgisayarlarını birkaç kez yeniden başlatmaları gerektiğini söyler. 30 ila 45 dakika zaman kaybı sadece güvenli bir şekilde çevrimiçi olmaya çalışırken.

Bu kullanıcılara istedikleri takdirde VPN'e başka bir deneme yapmalarını söylüyoruz. Yine de anlıyoruz, eğer geçmişte yanmışsanız, neden tekrar deneyin? Orada çok iyi VPN'lerle, bu müşteriler muhtemelen bir alternatif buldular.

VPN sınırsızlığı bu sorunları kesinlikle çözdüğü için yeni bir VPN kullanıcısıysanız bu incelemelerin sizi caydırmasına izin vermeyin.

Kısıtlayıcı Cihaz Politikası

Diğer birçok VPN sağlayıcısı gibi, VPN Unlimited, kullanıcıların hizmete bağlayabilecekleri cihaz sayısına kısıtlamalar getirir. Şu anda, şirket her kullanıcının VPN'ye maksimum beş cihaz bağlamasına izin veriyor.

vpn sınırsız cihaz sınırıVPN Unlimited'ın sizi hizmetleriyle bağlantılı olarak kullandığınız cihazları nasıl kısıtlamanıza daha yakından bakana kadar bu bir dezavantaj gibi görünmüyor. Diğer şirketler VPN'lerine aynı anda kaç cihaz bağlayabileceğinize sınır koyarken, bu şirket her müşteriye her biri belirli bir cihaza atanmış beş yuva sağlar. Bu yuvalardan birine atanmamış farklı bir cihazla giriş yapmaya çalışırsanız, giriş yapamazsınız.

Yetkili bir cihazda oturum açabilir, diğer cihazlardan birini silebilir ve ardından yeni cihazı ekleyebilirsiniz, ancak bu çok fazla iştir. Ek aylık ücretler karşılığında hesabınıza fazladan cihaz ekleyebileceğinizi fark ettiğinizde, bu komplikasyonun nedeni şeffaf hale gelir. VPN kullanan büyük aileler veya şirketler ekstra cihaz eklemekle ilgilenebilir, ancak bu özelliğin çoğu insan için çok az belirgin bir yardımcı programı vardır..

Ortalama sürat

Yükliyor, indiriyor veya yalnızca göz atıyor olsanız da, hız önemlidir ve işte burada VPN Sınırsız ortalama. Test ettiğimiz diğer VPN'lerin paketinin tam ortasında oturuyor. Diğer VPN sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında, arayüzü beğenirseniz buna değebilir.

İtalya'nın Milano kentindeki bir sunucu 100 Mbps bağlantımızda yaklaşık 60 Mbps hızında test yaptı. Bu iyi, ancak VPN Unlimited'in toplayabileceği en iyi şey gibi görünüyor. New York'ta bir sunucu indirirken sadece 25 Mbps'yi başardı. Yine, harika değil ama en kötüsü değil. Yükleme hızları çok daha yavaştı, ancak VPN'ler söz konusu olduğunda bu bir tür norm.

vpn sınırsız hız sonucu

Hong Kong sunucusu 30 Mbps civarında indirme ve 12 Mbps civarında yükleme ile eşit derecede ortalama idi. Söylemeye gerek yok, inanılmaz derecede hızlı yüklemeler ve indirmeler arıyorsanız, ihtiyaçlarınız için en iyi VPN'i aramaya devam etmek daha iyi olur.

VPN Sınırsız Kullanılırken Netflix Kullanılabilir mi??

Netflix KeepSolid özelliği

Netflix, kullanıcı tarafından seçilen sunucuya bağlı olarak VPN Unlimited aracılığıyla mevcut olabilir veya olmayabilir. Bu VPN'ler için normaldir ve bu hizmet aslında her denediğimizde çalışan özel Netflix VPN'lerine sahiptir..

Diğer sunucular daha vurulur ve özlenir. Örneğin, şirketin Hollanda'daki sunucuları ve İngiltere'deki Hampshire Netflix'e erişimi engelliyor gibi görünüyor. Öte yandan, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan bir sunucu ve Kanada'da bulunan başka bir sunucu Netflix'e bağlanabildi.

Netflix bir VPN sağlayıcısı için “zorunluluk” listenizdeyse, bu diğer seçeneklerden çok daha iyidir.

Torrent Sitelerini VPN Sınırsız Kullanabilir miyim?

BitTorrent ve diğer dosya paylaşımı biçimleri VPN Unlimited aracılığıyla yaygın olarak kullanılamaz. Şirket politikalarında ana endişenin torrentleri indirmek yerine kullanıcı gizliliğini sağlamak olduğunu belirtiyor.

Bununla birlikte, VPN Unlimited, torrent sunucularının belirli sunucularla kullanımını mümkün kılar. Bunlar ABD'deki Kaliforniya'daki sunucu, Kanada'daki Ontario ve Fransa, Lüksemburg ve Romanya'daki sunucuları içerir. Hizmetin genel güvenilmezliği göz önüne alındığında, torrent sitelerini herhangi bir düzenlilikle kullanmak isteyenlerin muhtemelen başka bir yere bakması gerekecek.

Sunucu ve Konum Sayısı

VPN-Sınırsız-MekanlarVPN Unlimited, 70 bölgede yaklaşık 400 sunucu sunuyor. Diğer birçok VPN sağlayıcısının aksine, bu yerler Afrika, Türkiye ve Güney Amerika'yı içerir. Pazardaki diğer rakipler, sunucu sayısı ve konum çeşitliliği söz konusu olduğunda daha fazlasını sunuyor.

VPN Unlimited’in ana şirketi KeepSolid, sunucularının kaç tanesinin fiziksel sunucu ve kaç tanesinin sanal sunucu olduğunu açıklamıyor. Bu, verilerinin nihai güvenliği konusunda endişe duyan bazı kullanıcılar için bir sorun olabilir. Diğer VPN sağlayıcıları sanal sunucu kullanımları konusunda VPN Unlimited'den çok daha şeffaftır, bir yere yerleştirilebilir, ancak başka bir yere olduklarını gösterir. Torrent için en iyi VPN'ler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

VPN Sınırsız Müşteri Desteği

VPN sınırsızlığının son derece iyi performans gösterdiği alanlardan biri müşteri desteğidir. Canlı sohbet özellikleri olmasa da, destek personeli ile e-posta yoluyla iletişim kurmayı mümkün kılar.

Çoğu insan 20 dakika veya yarım saat içinde nispeten etkili bir yanıt almaktadır. Müşteri destek departmanının potansiyel bir dezavantajı, Ukrayna'da bulunan. Bu bazıları için dil engelleri.

VPN Sınırsız Maliyeti Ne Kadar?

Kullandıkça öde kurulumunu tercih eden müşteriler aylık 9,99 ABD doları planını takdir edecek.

vpn sınırsız fiyatlandırma

Bir yıllık hizmet, ayda beş dolar karşılığında peşin ödenebilir. Daha iyi bir anlaşma, 99.99 dolara mal olan üç yıllık plan.. "Ömür boyu" planı yaklaşık 200 $ karşılığında kullanılabilir, ancak bu yalnızca VPN Unlimited'ın kendileri için doğru olduğundan emin olanlar için önerilir.

VPN Sınırsız'ı Seçmeli miyim?

değişir. Az önce okuduklarınızı hatırlatmanız gerekiyorsa, güvenlik kaçakları ve ortalama sürat. Netflix izlemeye ana VPN göreviniz olarak öncelik verirseniz, elbette VPN Unlimited'ı deneyin.

Uzun yıllar boyunca, birçok VPN'i inceledik ve test ettik neredeyse yüz farklı VPN sağlayıcısı. Bu noktada - mutlak bir kesinlikle - aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü iyi şey olduğunu söyleyebiliriz. NordVPN ve Surfshark. Her şey senin için neyin önemli olduğuna bağlı. Başlamak için iyi bir listeye ihtiyacınız varsa, 2020 için en iyi VPN'lere göz atın. Sadece seçenekleri gözden geçirin ve bulduklarından hayal kırıklığına uğramayacaksın.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me