Yubikey Review: Şifrelerinizi Korumanın Faydalı Yolu

Birisi size şunu söyleseydi ne yapardınız? bir tek sen çeşitli hesaplarınızda oturum açabilmeniz gerekir?


Muhtemelen arkanıza yaslanıp bir saniyeliğine düşünürsünüz. Biraz karışıklıktan sonra, “Hey adamım. Hesabıma giriş yapabilen tek kişi ben değil miyim? ”

2fa donanım belirteciTeknik olarak. Birisi hesabınızı hacklemeye çalışırsa ne olur? Bunu başarılı bir şekilde yaparlarsa, ona erişebilecek tek kişi sen olmayacaksın.

Biliyorum, tüm bilgileriniz çeşitli hesaplarınızda. Tüm bilgilerinizi, tüm bilgilerinizi saklamak istediğiniz kadar saklamanızı istiyoruz.

Bir VPN kullanmanın yanı sıra, siber güvenlikle başlamak için en iyi yer 2FA donanım belirteci.

Eğer bir tane almayı düşünüyorsanız, tedavi içindesiniz. Bugün bugün piyasadaki en popüler ve en güvenli olan YubiKey hakkında konuşacağız.

Etrafına bak, bu doğru yönde bir adım.

YubiKey nedir?

Temel olarak, YubiKey tarafından yapılan 2FA donanım belirtecidir Yubico. Cihazınıza bağlarsınız ve kimliğinizi doğrulamanız gerektiğinde YubiKey'deki düğmeyi tıklarsınız. Temel olarak retina tarayıcıları, parmak izi sensörleri veya yüz tanıma olmadan fiziksel bir kimlik doğrulama ortamı olarak işlev görür.

Küçük ve taşıması kolay. Hatta anahtarlığınıza takılabilir. Havalı çocuklardan biriyseniz, şık kordonunuza kolayca takılabilir ��.

Yubikey

YubiKey kullanımı nispeten basit ama hala erken benimseyenlerin kullanımı aşamasında. Teknolojik açıdan anlayışlı tüketiciler bunu doğrudan bulacaklar.

YubiKey ile ilgili ana sorun, belirli programlar ve yazılımlar için nasıl kullanılacağını bulmak zorunda. Çeşitli hesaplarınızla kimlik doğrulamasını ayrı ayrı ayarlamanız gerekir. Bunun yanı sıra, güzel Kullanımı kolay.

2FA Donanım Simgesinin Avantajları

Hiçbir Yubikey incelemesi, fayda listesi olmadan tamamlanamaz. Muhtemelen Yubikey'in güvenlik paketinizin bir parçası olmasını istemenizin birkaç nedenine bir göz atalım.

Daha Fazla Güvenlik

Fiziksel bir kimlik doğrulama cihazına sahip olmanın sizi trençkot giyen güvenlik garipleriyle aynı kampa koyduğunu düşünebilirsiniz. Size durumun biraz olabileceğini söylemek için buradayız.

Gerçek şu ki, güvenliğin ciddiye alınması gerekiyor. Son birkaç yıldaki gülünç miktarda veri ihlali ile çok dikkatli olamazsınız.

YubiKey'in kullanıldığı hesapların tehlikeye girme olasılığı daha düşüktür. Birisinin gerçekten YubiKey'nizi almasına izin vermeniz gerekir. Spoiler: FBI veya CIA'nın kötü tarafında değilseniz, çoğu bilgisayar korsanı bunu yapamaz. Umarız durum böyle değildir.

Kolaylıkla Doğrula

Bir YubiKey kullanmak için yanınızda taşımanız yeterlidir. Tam olarak ağır değil, YubiKey 5 NFC 3 gram gibi geliyor ve YubiKey 5C Nano ağırlığında 1 gram.

Takmak için araba anahtarlarınız yoksa, YubiKey kolyesinin ana sanat projesi olduğu bir sanat ve el sanatları oturumu öneriyoruz.

Tüm bu sürecin taşıma kısmında ustalaştıktan sonra yapmanız gereken tek şey bilgisayarınıza takın veya cep telefonunuza yerleştirin. Endişelenecek herhangi bir uygulama yok ve ikinci düşünceler sağlamak için patlayabilir piller yok.

2FA Simgesi Kullanmanın Dezavantajları

İlk, kaybedebilirsin. Çoğu şeyde durum böyle. Benim gibiyseniz ve her şeyi kaybederseniz, bir donanım kimlik doğrulama anahtarı doğru seçim olmayabilir. En iyi seçeneğiniz bir şifre yöneticisi kullanmaktır.

Bunun yanı sıra, her bir hesap için nasıl ayarlanacağını da bilmelisiniz. Hesap kurulumu son derece kolaydan mümkün olmayana kadar değişir. Neyse ki, gerçek kullanım çok karmaşık değil.

Gibi hizmetler Facebook ve Google ile YubiKey'i. Google ile şirket, Google Chrome'da yalnızca YubiKey'i destekliyor, bu da büyük bir sürpriz (alaycılık ��).

Mesele şu ki, farklı hesaplar için nadir bir durum değil. YubiKey, bir hizmeti olan bir tarayıcıda ve farklı bir servisi olan başka bir tarayıcıda çalışabilir. Anlamaya biraz gerek var.

YubiKey'i iOS ile kullanmanın hala popoda bir acı olduğunu da unutamayız. Yeni sürümlerle daha iyi hale geldi, ancak bir iPhone ile kullanmak oldukça can sıkıcı.

Özellikleri

Bu noktada birkaç farklı YubiKey versiyonu var. Biz kapsayacak tüm farklı sürümleri kapsayan özellikler.

Kimlik Avı Koruması ve Kötü Amaçlı Yazılım Koruması

2FA mobil cihazlarda harika ve her şey harika ama kötü amaçlı yazılımların gemiye atlayıp işleri karıştırması için hala küçük bir şans var. SMS kimlik doğrulaması ile aynı şey. Birisi ortadaki adam saldırısı yapabilirse - erişim izni (bilgisayar korsanı için senin için değil).

YubiKey, giriş bilgilerinize ve cihazlarınıza erişen sinir bozucu bilgisayar korsanlarından korkmadan kimlik doğrulaması yapmanızı sağlar.

Basitlik

Bizim kadar tembel olduğunu biliyoruz. Kimlik doğrulama kodlarını yazmak can sıkıcıdır. Gerçekten sinir bozucu. Bir YubiKey ile sadece bir düğmeyi tıklamanız yeterlidir..

zaman

TOTP çözümleri (Time-baz Öne Time Pjeton saatleri ve yazılım sistemleri arasında zaman kaymaları olan kusurları vardır. YubiKey TOTP'yi destekliyor, ancak sadece ona güvenmiyor.

Statik Parolalar

İki faktörlü kimlik doğrulaması desteklenmiyorsa, YubiKey size karmaşık ve uzun bir şifre verebilir.

sağlam

YubiKeys oldukça dang sağlam. Hermetik bir şekilde bir ton balığı konservesi gibi mühürlenmişler, böylece içine hiçbir şey girmeyecek. Ayrıca su geçirmezdirler, böylece Bill Amca ile bir kayık yarışında yarışırken bile üzerinizde tutabilirsiniz..

Yubikeys'in de ezilmeye karşı olduğu iddia ediliyor. Bunu teknik olarak test etmedik çünkü korkuyoruz ama eğer ezerseniz, Yubico muhtemelen size yeni bir tane verecek.

Yeni Nesil Protokoller

YubiKey, Yubico-OTP, OATH-HOTP, OATH-TOTP, OpenPGP, Akıllı Kart (PIV Uyumlu) ve FIDO U2F'yi destekler.

Mobil cihazlar

Yubikey cihazlarının tam boyutlu bir USB bağlantı noktasına bağlandığı göz önüne alındığında, bunların iPhone'lar ve diğer mobil cihazlarla uyumsuz olduğunu düşünebilirsiniz. Android telefonlar ve daha yeni iPhone'lar birçok Yubikeys markasıyla kullanılabilir. Bu, yakın alan iletişimi veya NFC teknoloji, Apple tarafından iPhone 7'nin piyasaya sürülmesiyle ilk kez eklendi.

İPhone deneyimi hala mükemmel değil ve sinir bozucu olabilir, ancak işe yarıyor.

İPhone'unuzdan çok faktörlü kimlik doğrulaması kullanmanız istendiğinde, Yubikey uygulaması kimliğinizi bağlamak ve doğrulamak için güvenlik cihazını telefonunuzun köşesine dokundurmanızı ister..

Yubikey cihazlarının arkasındaki teknoloji zamanla büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Çoğu üretici, ilk e-posta iletişimi için kullanılan bir şifreleme yöntemi olan OpenPGP standardına güvenmektedir. Standart açık kaynaklıdır ve büyük bir çevrimiçi geliştiriciler topluluğu tarafından yönetilmektedir.

Fiyat:% s

YubiKey'in doğrudan Yubico mağazasından satın alınabilen dört versiyonu vardır.

YubiKey Fiyat
5 NFC 45 $
5 Nano 50 $
5C 50 $
5C Nano 60 $

Destek

Yubico, YubiKey'in nasıl kullanılacağını anlamak için zengin bilgiler sunar. Yubico bilgi tabanı yararlı makaleler ve videolarla doludur.

Yardım merkezindeki talimatları uygularken YubiKey cihazınızı kullanmaya başlamak kolaydır. İleride herhangi bir sorun yaşarsanız, Yubico muhtemelen bu konuda zaten yazmış olacak.

Kendi kendine yardım tarzında değilseniz, Yubico desteğine bir bilet gönderebilirsiniz.

Alternatifler

Tüm güvenlik kimlik doğrulama anahtarları eşit oluşturulmaz. Bazıları sadece bir işleve hizmet ederken diğerleri çok fazla işlev görür. Yubico'nun yarattığı ürünü hissetmiyorsanız, YubiKey'e harika alternatifler aşağıdadır.

CryptoTrust OnlyKey - Fiyat ve İşlev için En İyi Alternatif

tek tuşlu şifrelemeCryptoTrust OnlyKey, dijital cihazlarında maksimum koruma arayan tüketiciler için güçlü bir çözümdür. YubiKey gibi, OnlyKey tüm büyük bilgisayar işletim sistemleri ile uyumlu.

OnlyKey'i ayıran şey, şifre yöneticisi USB anahtarında yerel olarak çalışır. OnlyKey, diğer rakiplere göre daha büyük bir fiziksel ayak izine sahiptir, çünkü tasarımı sayılarla etiketlenmiş altı düğme içerir.

Nasıl çalışır

OnlyKey’in fiziksel düğmeleri iki amaç için kullanılır. İlk olarak, CryptoTrust, çok faktörlü kimlik doğrulama için ilk olarak OnlyKey'i yapılandırırken her kullanıcının bir PIN ayarlamasını gerektirir.

Bir web sitesine gittiğinizde veya kimlik doğrulaması gerektiren bir uygulama açtığınızda, OnlyKey yanacak ve PIN kodunu girmeniz istenecektir. Bu, bir bilgisayar korsanı bilgisayarınızı ve kimlik doğrulama cihazınızı çalmayı başarsa bile verileriniz korunmaya devam ettiği için ekstra bir güvenlik katmanı ekler.

İkinci olarak, OnlyKey’in fiziksel düğmeleri 12'ye kadar yazılım şifresini saklamak ve şifrelemek için kullanılabilir.

Normalde, bir web sitesini ziyaret edip bir hesaba giriş yaptığınızda, e-posta adresinizi ve şifrenizi manuel olarak girersiniz. Ancak CryptoTrust çözümü ile, düğmelerden birine kısa veya uzun dokunun ve otomatik olarak oturum açmasını sağlayın. Oldukça havalı şeyler.

Donanım

YubiKey gibi, OnlyKey de su geçirmez plastikten yapılmıştır. Ancak fiziksel düğmelerin sayısı nedeniyle, zamanla aşınma ve yıpranma olasılığı daha yüksektir. Cihazın korunmasına yardımcı olabilecek ve bir anahtarlığa veya kordona bağlanmasına izin veren ek bir silikon kapak ile birlikte gelir.

Fiziksel düğmelerin ve parola saklama işlevinin eklenmesi nedeniyle, OnlyKey Yubikey ile yaklaşık aynı maliyettedir.

Maliyet

Çirkin olmanın yanı sıra, OnlyKey'e karşı en büyük şey, şu anda akıllı telefonlar için NFC desteğini içermemesi..

Feitan FIDO - Ucuz Alternatif, Birkaç Uyumsuzluk

Çok faktörlü kimlik doğrulaması için basit, düşük maliyetli bir çözüm arayanlar için Feitian markası iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. FIDO cihazları genellikle en fazla Yubico ve CryptoTrust gibi şirketlerin ücretlendireceği fiyattan yüzde 80 indirim.

Feitian epass

Tabii ki, Feitian gibi düşük maliyetli bir çözüm seçerek bazı özelliklerden ve işlevlerden vazgeçmek. Feitian FIDO, FIDO U2F standardıyla uyumludur, ancak tüm web siteleri veya uygulamalar, özellikle finansal kuruluşlar tarafından işletilenler tarafından desteklenmeyebilir.

Parlak tarafta, Feitian cihazında yerleşik NFC teknolojisi vardır, bu yüzden Apple veya Android akıllı telefonunuzdan kimlik doğrulaması için kullanırsınız. USB anahtarının üstünde tek bir düğme bulunur. Basıldığında, Feitian cihazı bilgisayarınızda veya telefonunuzda kimlik doğrulamasını onaylar. Yubico ve CryptoTrust ürünlerinin aksine, Feitian FIDO su geçirmez değildir ve fiziksel hasara karşı savunmasız olabilir.

Thetis FIDO - Özellikler Eksik, Ama Yeni Başlayanlar İçin Çalışabilir

Thetis, 20 $ 'lık bir fiyatla Yubikey alternatifi sunuyor. Tasarım ve görünüm sizin için önemliyse, Thetis FIDO zorlayıcı bir seçim olabilir.

Thetis fido

Thetis FIDO, kullanılmadığında konektör bağlantı noktasını korumanıza izin veren dönen metal bir kapağa sahip tam boyutlu bir USB flash sürücü gibi tasarlanmıştır. Su geçirmez değildir, ancak dayanıklı alüminyumdan yapılmıştır çarpmalara, çizilmelere ve diğer hasarlara karşı dayanıklı hale getirir.

Bu cihazlar U2F protokolü ile sınırlıdır ve NFC bağlantılarını desteklemez akıllı telefonlar için. Popüler sosyal ağlar ve bankacılık hesaplarıyla çok faktörlü kimlik doğrulama için çalışır, ancak tüm e-posta istemcileri veya diğer üçüncü taraf hizmetleriyle çalışmayabilir.

Son düşünceler

Çevrimiçi bilgilerinizin güvenliğini önemsiyorsanız, bir tür donanım güvenlik anahtarı kullanmanız gerekir. Çevrimiçi bilgilerinizin güvenliğiyle ilgilenmiyorsanız, bazı insanlar sizi aptal olarak adlandırabilir. Ben bazı insanlar değilim, ama oradalar… sizi izliyorlar.

gif etrafına bakmak

Yubico YubiKey bugün piyasadaki en iyi çözümdür. Bu alternatiflerin olmadığı anlamına gelmez. CryptoTrust OnlyKey sadece daha serin bir isme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda YubiKey kadar işlevsellik ve güvenilirlik açısından da neredeyse iyidir.

Herhangi bir şekilde dilimlediğinizde, bir fiziksel güvenlik anahtarı kullanmak 2020'de kendinizi korumanın en iyi yollarından biridir.

SSS

S: YubiKey'i ne için kullanabilirim??

A: YubiKey'in çalıştığı hizmetlerin listesi çok büyük. Tam bir liste burada bulunabilir. YubiKey'in birlikte çalıştığı bazı popüler hesaplar 1Password, AWS, Binance, Dropbox, Duo, EA, Epic Games, Facebook, Google, GitHub, Instagram, Kickstarter, Linux, MailChimp, Microsoft, Reddit, Salesforce, Shopify, Skrill, Kareler, Trello , WordPress ve YouTube.

S: Bir YubiKey'in amacı nedir?

Y: Bir YubiKey'in amacı, çevrimiçi hesaplar için daha sıkı güvenlik uygulamaları sağlamaktır. Bir YubiKey satın alan herkesin, tek seferlik şifreler veya FIDO tabanlı bir anahtar çifti kullanarak hesaplarına güvenli bir şekilde erişmesini sağlar.

S: Hangi YubiKey en iyisi?

A: YubiKey 5 NFC en işlevsel özelliklere sahiptir.

S: YubiKey güvenli midir??

A: Evet, fiziksel bir iki faktörlü kimlik doğrulama cihazı olduğu için YubiKey son derece güvenlidir. Tek risk, birisinin sizden çalması ve hesap bilgilerinizi almasıdır.

S: 1Password YubiKey ile çalışıyor mu??

A: Evet öyle.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me