Najlepšie VPN routery (+ Sprievodca nastavením)

Routery VPN ponúkajú robustnejšie, bezpečnejšie a konzistentnejšie skúsenosti v porovnaní so štandardnými smerovačmi na úrovni zákazníka.

VPN router sa zdá takmer totožný s bežným routerom. Rozdiel je v tom, že VPN router má nainštalovaný klientsky softvér VPN. Ako výsledok, každé zariadenie, ktoré sa pripája k smerovaču VPN, je chránené VPN.

how-vpn smerovače práce

Zariadenia, v ktorých je nainštalovaný softvér VPN, dostanú ochranu šifrovania iba na tomto zariadení. Na druhej strane sieťový smerovač VPN je schopný súčasne chrániť viac zariadení v rovnakej sieti.

Môže ísť o tablety, smartfóny, počítače alebo skutočne akékoľvek počítačové zariadenia. S jedným pripojením je router VPN schopný šifrovať všetky zariadenia v sieti z jedného zdroja pomocou jediného pripojenia.


Smerovače VPN sú špeciálne navrhnuté tak, aby umožňovali sieťovú komunikáciu v prostredí VPN. Umožňujú komunikáciu a spojenie medzi viacerými koncovými zariadeniami VPN, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na samostatných miestach.

Podobne ako štandardný smerovač umožňuje smerovač VPN smerovanie hlavných paketov a sieťové komunikačné služby. Jediným rozdielom je, že sa to deje v prostredí VPN. Umožňuje zdieľať a poskytovať pripojenie virtuálnej súkromnej siete k množstvu rôznych koncových zariadení.

nastavenie servera vpn

Prenosné smerovače VPN je možné nakonfigurovať a nainštalovať na adrese akékoľvek miesto, ktoré má pripojenie na internet. Používatelia sa môžu pripojiť k smerovaču prostredníctvom bezdrôtovej siete, káblovej siete LAN alebo sériového rozhrania. VPN router môže používať jeden alebo viac protokolov siete / tunelovania, ktoré mu umožňujú spravovať a vytvárať komunikáciu v tuneloch VPN.

Contents

Pre-Flash & Kompatibilné smerovače VPN

Skôr než pôjdeme príliš ďaleko, musíme objasniť jeden bod. Na bežnom smerovači môžete nainštalovať služby VPN. Po nainštalovaní vám tieto služby umožňujú zdieľať vašu sieť VPN s akýmikoľvek zariadeniami, ktoré sú k nej pripojené. Na druhej strane existujú smerovače, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre VPN.

Pre-Flash routery

Či už ste dôvtipný užívateľ VPN alebo ste začiatočník, kúpa vopred smerovaného VPN smerovača môže byť pre vás výhodná. Ak tak urobíte, nebudete musieť prejsť zložitým procesom blikania správneho firmvéru do vašej siete VPN. Firmvér, ktorý budete potrebovať, sa bude líšiť v závislosti od typu smerovača, ktorý máte, a od jeho špecifikácií.

vektor pripojenia smerovačaMali by ste očakávať, že za predinštalovaný smerovač VPN zaplatíte o niečo viac. Dôvodom je skutočnosť, že spoločnosti, ktoré predávajú smerovače s predzábleskom, zvládnu inštaláciu za vás. Tieto smerovače sa zvyčajne dodávajú s funkciami, ktoré potrebujete, ako sú šifrované plug-and-play a ďalšie vylepšenia výkonu. Mnohí majú pocit, že cena, ktorú za ne zaplatia, je stálo to za to.

Out-of-the-Box VPN kompatibilné smerovače

Smerovače kompatibilné s VPN zvyčajne fungujú pomocou internetu Protokol OpenVPN. V dôsledku toho by ste mali byť schopní používať takmer o každom poskytovateľovi VPN, ktorého chcete s týmito. Pretože tieto smerovače majú zabudované možnosti VPN, nie je potrebné blikať nový firmvér, ani nie je potrebné pripájať tento typ smerovača k sekundárnemu smerovaču..

Rýchlosť a výkon VPN smerovača

Keď ľudia hovoria o smerovačoch VPN, sťažujú sa, že sú pomalé v porovnaní s bežnými smerovačmi. V takom prípade by ste sa mali pozrieť na dva faktory, ktoré by mohli ovplyvniť výkon smerovača. Oni sú:

 • Smerovač je procesor
 • VPN služba používaný

Z dôvodu argumentácie predpokladáme, že používate najlepšiu sieť VPN na trhu. Ak je to tak, musíte pozrite sa na procesor vášho smerovača a určte, ako to ovplyvňuje rýchlosť smerovača. Obyčajná sťažnosť týkajúca sa procesorov a smerovačov na úrovni spotrebiteľa spočíva v tom, že nemajú dostatok energie na správne zvládnutie šifrovania pomocou VPN.

Našťastie, keďže VPN sa stávajú bežnejšími, novšie smerovače na trhu tento problém riešia. Spoločnosť Sabai Technology, ktorá ponúka smerovače, o ktorých budeme diskutovať o niečo neskôr v tejto recenzii, rieši tento problém s napájaním pomocou svojich patentovaný akcelerátor VPN.

procesor-vpn-rýchlostný test

Niektoré procesory sú vybavené AES - NI. Táto technológia zrýchľuje šifrovanie VPN. Mnohí si všimli, že to robí hlavný rozdiel vo výkone VPN routerov. Asus, spoločnosť so smerovačmi, o ktorej budeme diskutovať neskôr v tomto prehľade, má niekoľko smerovačov, GT-AC5300 a RT-AC86U, ktoré využívajú túto technológiu.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu maximalizovať rýchlosť vášho smerovača VPN:

 • Údržba smerovača aktualizovaný firmvér
 • Použite a seriózna služba VPN
 • Váš smerovač by mal mať CPU s minimom 800 MHz. Čím viac tým lepšie. Nezamieňajte bezdrôtový signál s výkonom vášho procesora. Obidve sú vyjadrené v Hz.
 • Použite a VPN server, ktorý je vám najbližší a to má dostatočné množstvo dostupnej šírky pásma
 • Získajte najlepší plán NBN pre lepší výkon

Ako nainštalovať smerovač VPN pre služby VPN

Po výbere smerovača budete musieť nájsť poskytovateľa VPN. Trochu ďalej v tejto príručke budeme diskutovať o našich najlepších tipoch. V záujme tohto vysvetlenia sa chystáme použiť ExpressVPN. Tento proces sa bude mierne meniť v závislosti od používanej služby VPN.

Keď sa dostanete na domovskú stránku ExpressVPN, prvá vec, ktorú chcete urobiť, je stiahnutie firmvéru ExpressVPN. Ak to chcete urobiť, musíte:

 1. Vytvorte Účet ExpressVPN.
 2. Prejdite na stránku nastavenia a cvaknutie "Router".
 3. Uvidíš aktivačný kód. Skopírujte aktivačný kód a uložte ho do iného dokumentu. Vy ste Budem to potrebovať neskôr.
 4. Vyberte model smerovača, ktorý musíte stiahnite si vhodný firmvér.

Po stiahnutí firmvéru je čas pripojiť router. Nastavenie sa bude líšiť v závislosti od používaného modelu smerovača. Vo väčšine prípadov, odporúčame vám mať dva smerovače a pripojenie na internet.

Najskôr nakonfigurujte svoj primárny smerovač tak, aby umožňoval prenos VPN. Keď to urobíte, necháte každému zariadeniu, ktoré ste sa pripojili k primárnemu smerovaču, aby spustil váš klientsky softvér VPN.

Teraz pripojte svoj primárny smerovač k sekundárnemu smerovaču. Môžete to urobiť pomocou nasledujúceho krokus:

 1. Pripojte ethernetový kábel k Port LAN vášho primárneho smerovača. Druhý koniec ethernetového kábla zapojte do konektora Port WAN vášho smerovača VPN.
 2. Pripojte ďalší ethernetový kábel k Port LAN smerovača VPN tvojmu port LAN počítača.
 3. Ak používate bezdrôtové pripojenie, potom vaše VPN router sa bude pripájať bezdrôtovo na vaše koncové zariadenia.

sieťový smerovač

S káblovým aj bezdrôtovým pripojením váš smerovač VPN používa pripojenie k internetu pomocou primárneho smerovača.

Je dôležité si uvedomiť, že zatiaľ čo v tomto príklade odporúčame použitie dvoch smerovačov, to sa vždy nevyžaduje. Napríklad existujú routery Linksys, ktoré sú navrhnuté ako jediný primárny smerovač.

Po pripojení smerovačov bude možno potrebné prejsť procesom blikania smerovača. Tento proces sa bude líšiť v závislosti od modelu a značky smerovača, ktorý používate.

Ďalšie kroky budú zahŕňať:

 • Výber umiestnenia servera
 • Správa zariadení
 • Zmena predvoleného hesla SS ID

Ak ste zvyknutí používať bezplatnú sieť VPN prehliadača, môže sa skok k nákupu routera VPN javiť ako veľký krok. Avšak pre jednotlivcov, ktorí majú vážne súkromie a ktorí chcú mať zabezpečené prehliadanie webu, stojí za to dodatočné náklady a čas na nastavenie..

Kroky, ktoré sme spomenuli vyššie, boli špecifické pomocou ExpressVPN na vašom routeri, proces je takmer rovnaký bez ohľadu na používanú službu VPN. Kľúčom musí byť dôkladnosť, postupujte dôsledne v každom kroku, ktorý poskytuje služba VPN, a vaša sieť VPN by mala byť v poriadku.

Náš Top 4 VPN softvér pre smerovače

Teraz, keď sme už trochu diskutovali o nastavení vášho smerovača VPN, chceli by sme sa venovať trochu času preskúmaniu toho, čo považujeme za najlepšie dostupné služby VPN. Tie, o ktorých budeme diskutovať, majú platenú službu predplatného. Môžete nájsť bezplatnú službu VPN, ktorá sa dá nainštalovať na jedno zariadenie, ale existuje len veľmi málo sietí VPN, ktoré ponúkajú služby smerovača.

1. NordVPN - vynikajúci stav súkromia & Rýchlosť, dvojité šifrovanie údajov

NordVPN existuje už nejaký čas a sú zo zrejmých dôvodov veľmi populárne. S NordVPN získate neobmedzené zdieľanie P2P, blokovanie úniku DNS, prepínač zabíjania a 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Navyše používajú vojenské šifrovanie a poskytujú svojim používateľom CyberSec, ktorý automaticky blokuje veci ako malware aby ste sa nemuseli báť počítačových hrozieb pri torrentovaní alebo streamovaní blokovaného obsahu.

CyberSec tiež chráni pred útokmi DDoS (Distributed Denial of Service). Útok DDoS je druh útoku, pri ktorom sa viaceré ohrozené systémy používajú na zacielenie najmä na jeden systém, váš systém. CyberSec vás chráni pred takýmto útokom.

Pros - čo sa nám na NordVPN páči
 • Šifrovanie vojenskej triedy
 • Umožňuje torrentovanie
 • Získajte prístup k viac ako 150 streamingovým službám vrátane siete Netflix
 • Viac ako 5 100 serverov v 61 krajinách
 • Jednoduché použitie
 • Neobmedzená šírka pásma
Nevýhody - čo sa dá vylepšiť
 • Rýchlosť je na niekoľkých serveroch priemerná
rýchlosť

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť NordVPN mala povesť poskytnutia vynikajúcej bezpečnosti, ale pri pomerne priemerných prenosových rýchlostiach. Aj keď ich rýchlosť ešte nezodpovedá vedúcemu odvetviu v tejto metrike, určite zlepšili svoju hru. Nižšie sú uvedené výsledky z Európy s referenčnou rýchlosťou sťahovania 104 Mb / s.

New York Server

UK Server

Užívatelia môžu mať súčasne až šesť spojení, a majú aplikácie pre iOS, Mac, Windows a Android. K dispozícii sú online návody. Patria sem pokyny na používanie systému NordVPN so smerovačmi, RaspberryPi a rôznymi mobilnými operačnými systémami. NordVPN je ďalej kompatibilný s programom Onion Router, takže môžete získať ešte väčšiu ochranu identity pri prehľadávaní.

Zásady ochrany osobných údajov

NordVPN vyniká svojou prísnou politikou „no logging“. Uvádza sa v ňom, že od okamihu, keď sa užívateľ prihlási do služby, je všetka jeho webová prevádzka šifrovaná, takže nikto, dokonca ani jeho poskytovateľ internetových služieb, na ňu nemôže špehovať. V politike sa ďalej poukazuje na to, že Panama nemá žiadne právne predpisy týkajúce sa oznamovania alebo uchovávania údajov. Ak dôjde k klepaniu úradníkov v trestnom konaní alebo inej tretej strany, Spoločnosť NordVPN nie je povinná nič zdieľať.

nordvpn logging policy

NordVPN je jednou z najmodernejších sietí VPN, ktorá ponúka bezplatnú skúšobnú verziu. Ich šifrovanie je konkrétne a ich plány prichádzajú bez obmedzenia údajov. Pokiaľ ide o ich mesačné plány, môžu byť o niečo drahšie ako iné platené VPN, ale majú z čoho vyberať veľa plánov sadzba až 2,99 dolárov mesačne ak sa rozhodnete s nimi zostať.

Všetky tieto funkcie, ochrana osobných údajov a rýchlosť spolu s podporou nepretržitého živého rozhovoru 24/7, môžete prakticky zaručiť, že od nich získate úžasný zážitok.

2. ExpressVPN - majster v rýchlosti a bezpečnosti

Keď sa pozriete na recenzie pre služby VPN, často nájdete ExpressVPN hore alebo blízko hore. Jedným z dôvodov je to, že ExpressVPN si vybudoval povesť bytia služba VPN, ktorá berie súkromie svojich používateľov vážne. Zaväzujú sa, že nebudú uchovávať súbory, ako sú dotazy DNS, adresy IP alebo metadáta.

Existuje niekoľko významných prípadov, keď sa vládne inštitúcie pokúsili získať informácie o zákazníkoch ExpressVPN sledovaním svojich serverov. Keďže však ExpressVPN neuchováva osobné údaje o svojich klientoch, tieto vládne subjekty neboli schopní nájsť nič.

Pros - čo sa nám na ExpressVPN páči
 • Vysoká rýchlosť sťahovania
 • Umožňuje torrentovanie
 • Obchádza geo obmedzenia Netflix
 • Viac ako 3 000 serverov
 • Jednoduché použitie
Nevýhody - čo sa dá vylepšiť
 • Drahé pre používateľov z mesiaca na mesiac
 • Umožňuje iba tri súčasné pripojenia
rýchlosť

Logo Expressvpn

Jedným z najväčších predajných miest ExpressVPN je rýchlosť ich sťahovania a sťahovania. Od základnej rýchlosti 98 Mbps sme otestovali výkon ExpressVPN na niekoľkých serveroch, a to, čo sme našli:

Základná rýchlosť

Frankfurt, Nemecko

Keď sa pripojili k New Yorku, mali rýchlosť sťahovania 60,04 Mbps a rýchlosti nahrávania 30,41 Mbps.

Vďaka týmto výsledkom je ExpressVPN jednou z najrýchlejších služieb VPN na trhu. Aj keď rýchlosť vášho pripojenia na internet môže ovplyvniť množstvo vecí, vrátane smerovača, ktorý kupujete, vášho internetového pripojenia a špecifikácií vášho počítača. Náš test dokazuje, že ExpressVPN dokáže vždy poskytnúť vysoké rýchlosti pripojenia.

ExpressVPN ponúka viac ako 3 000 serverov v 94 krajinách. Niektoré z funkcií ochrany osobných údajov, ktoré ponúkajú, zahŕňajú:

 • Hlavný vypínač
 • P2P servery
 • Kompatibilita s Netflix
 • Anonymná IP

Expressvpn zariadenia so smerovačomExpressVPN podporuje množstvo zariadení a operačných systémov, vrátane Mac, Android, Windows a iOS. Existuje veľké a stále rastúce množstvo smerovačov, ktoré sú podporované ExpressVPN.

Hlavným predajným miestom pre ExpressVPN je umiestnenie spoločnosti. Je založený na internete Britské Panenské ostrovy. To znamená, že ich miestna samospráva nevyžaduje, aby sa vzdali údajov zo svojho servera. Toto pridáva ďalšiu vrstvu ochrany pre ich klientov. Spojte to so skutočnosťou, že ponúkajú silnú platformu AES 256 pomocou platformy OpenVPN, a môžete si jednoducho odpočinúť s vedomím, že ExpressVPN nebude v dohľadnej dobe ohrozená..

ExpressVPN ponuky bezkonkurenčná živá podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni Vďaka tomu je jednou z najlepších služieb VPN, ktoré môžete použiť

3. VyprVPN - pôsobivá rýchlosť a vlastné bezpečnostné funkcie

Ochrana, ktorú produkt VyprVPN ponúka, presahuje rámec ich šifrovania a zabezpečenia. Autoritatívne režimy, podobne ako režimy nájdené v Severnej Kórei a Číne, využívali „hĺbkovú kontrolu paketov“. Týmto sa prehľadajú metadáta, ktoré hľadajú dôkaz, že daná osoba používa sieť VPN. Keď budú mať tieto autoritatívne režimy podozrenie, že jednotlivec používa VPN, obmedzí používanie internetu jednotlivcom, čo im znemožňuje používať VPN.

VyprVPN predstavil potrebu urobiť s tým niečo spoločné chameleón. Jedná sa o proprietárnu technológiu, ktorá premieša vaše metadáta a umožní vám používať VPN bez spustenia skenovania DPI. Pre jednotlivcov, ktorí používajú VPN v krajinách ako Turecko, Rusko alebo Čína, by táto technológia mohla doslova znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

Pros - čo sa nám na VyprVPN páči
 • Trojdňová bezplatná skúšobná verzia
 • Pracuje s Netflixom
 • Žiadne záznamy
 • Žiadne úniky DNS
 • Silné šifrovanie
Nevýhody - čo sa dá vylepšiť
 • Anonymné platby nie sú povolené
 • Torrenting sa nepodporuje

Vyprvpn logo

VyprVPN uvádza svoje hlavné poslanie na svojich webových stránkach. Je to jednoducho „ochrana vášho súkromia online, zabezpečenie vášho internetového pripojenia a obnovenie slobody“ a robia to tak, že ponúkajú svoju službu pomocou protokolu OpenVPN. Všetky vaše údaje sú šifrované pomocou šifrovacieho kľúča AES 256. Ide o rovnaké štandardy, aké používajú vládne inštitúcie, od NSA po CIA až po FBI.

Zásady ochrany osobných údajov

V minulosti mali ľudia problémy s programom VyprVPN kvôli svojej politike protokolovania. Informácie o svojich klientoch budú uchovávať až 30 dní vrátane:

 • Adresa VPN používaná používateľom
 • Keď začali a prerušili svoje spojenie
 • Celkový počet použitých bajtov

Avšak v čase písania tohto textu, VyprVPN úplne prepracoval svoje politiky. Teraz môžeme potvrdiť, že skutočne neuchovávajú denníky svojich klientov.

rýchlosť

VyprVPN je rýchly. Môžete vidieť, že keď sa pozriete na tento príklad, ktorý má základnú rýchlosť sťahovania 98 Mbps a rýchlosť uploadu 53 Mbps.

Základná rýchlosť

Frankfurt, Nemecko

Výsledky boli o niečo menej pôsobivé, keď sa pripájajú k iným serverom v Spojených štátoch a na iných miestach po celom svete:

US Server (New York)

 • Stiahnuť: 51,09 Mbps
 • Odovzdané: 3,17 Mb / s

Asia Server (Hong Kong)

 • Stiahnuť: 54,29 Mbps
 • Odovzdané: 8,22 Mb / s

Servery spoločnosti VyprVPN v EÚ boli optimalizované tak, aby používateľom umožňovali rýchle sťahovanie a rýchle načítanie. To isté neplatí o ich serveroch v USA alebo iných krajinách. Ich záväzok v oblasti bezpečnosti a súkromia však stále vyvažuje ich menej ako hviezdne rýchlosti.

Geo obmedzený materiál

VyprVPN je v tejto oblasti zasiahnutý. Ich servery v Spojených štátoch fungujú úžasne. Ste schopní streamovať bez akýchkoľvek problémov. Ak však používate ich servery vo Veľkej Británii alebo Kanade, zablokujete sa. Z nášho pohľadu je to stále víťazstvo, pretože je ťažké nájsť VPN, ktorá bude vôbec pracovať s Netflixom. VyprVPN je k dispozícii na mnohých zariadeniach vrátane smerovača.

4. Perfektné súkromie

Perfect Privacy používa silné šifrovacie protokoly vrátane 256 bitového šifrovania a protokolov OpenVPN. Toto je pre vás tá správna voľba, ak ste typ osoby, ktorá sa obáva správcov hesiel, vládneho monitorovania a udržania vášho internetového prehliadania v súkromí..

Perfect Privacy je softvér, ktorý je Zamerané viac na súkromie ako na obchádzanie geografických obmedzení. Zistili sme, že v závislosti od servera, ku ktorému je pripojený, sa mohli obísť okolo čiernej obrazovky smrti Netflixu. Netflix však zablokoval veľa testovaných serverov. Ak hľadáte službu čisto na obídenie geografických obmedzení, nemusí to byť služba pre vás.

Pros - čo sa nám na perfektnom súkromí páči
 • Jurisdikcia Švajčiarska
 • Pracuje s Netflixom
 • Neobmedzené zariadenia
 • Hlavný vypínač
 • Torrenting je povolený
 • Žiadne protokolovanie
Nevýhody - čo sa dá vylepšiť
 • Priemerné rýchlosti
 • drahý
 • Je ťažké používať ho v systéme Android / Mac / iOS
Zásady ochrany osobných údajov

Perfektné logo ochrany osobných údajov

Jednou z vecí, ktoré sa nám na Perfect Privacy páčia, je to, že ich zásady ochrany osobných údajov sú jasné a ľahko zrozumiteľné. Niektorí poskytovatelia sietí VPN sa snažia skrývať veľa technického žargónu, čo vyvoláva dojem, že chránia súkromie klienta, keď skutočne predávajú informácie o klientovi.

politika protokolovania perfektnej ochrany osobných údajov

Ľahko použiteľná aplikácia

Mysleli by ste si, že väčšina poskytovateľov VPN vytvorí ľahko použiteľnú aplikáciu. Boli sme prekvapení, aké komplikované sú niektoré siete VPN. Perfektné súkromie je práve naopak. Sú príkladom jednoduchosti.

Ak máte akékoľvek otázky, môžete sa obrátiť na ich zákaznícku podporu prostredníctvom e-mailu, diskutovať o problémoch na ich fóre, ako aj na preskúmanie sekcie FAQ. Jednou nevýhodou je, že nemajú k dispozícii live chat.

rýchlosť

Ako vidíte v nasledujúcom teste rýchlosti, referenčná rýchlosť bola 98,71 Mbps pre sťahovanie a 53 Mbps rýchlosť uploadu.

Základná rýchlosť

Nie sú to hrozné, ale určite nie sú niečo, o čom by mali písať domov, pokiaľ ide o rýchlosť.

Amsterdam, Holandsko

New York, Spojené štáty americké

Perfect Privacy ponúka množstvo kurzov, ktoré môžete použiť pri nastavovaní ich služieb pomocou smerovača. Umožňujú vám pripojiť sa k neobmedzenému počtu zariadení pomocou jediného predplatného. To je niečo, čo je takmer neslýchané. Okrem toho ste schopní kryť anonymne pomocou kryptomeny. To je to, čo by ste očakávali od VPN, ktorá sa zameriava na to, aby svojim používateľom poskytovala čo najviac súkromných zážitkov.

Najlepšie predkonfigurované VPN smerovače (fyzické zariadenia)

1. Technológia VPN spoločnosti Sabai - technológia rezania hrán

VPN router Sabai Technology je navrhnutý tak, aby bol užívateľsky prívetivý a má funkcie, ktoré chcete od VPN. Sabai zakladá svoj firmvér operačného systému na Tomato. Ich operačný systém však ponúka omnoho viac funkcií a má pravidelné aktualizácie.

router sabai technológie

Cítime, že sa vám pri používaní systému Sabai OS bude páčiť. Táto funkcia umožňuje selektívne smerovať všetky zariadenia, ktoré sa pripájajú k vašej sieti. To znamená, že môžete určiť, či chcete, aby počítač vo vašej kancelárii smeroval cez sieť VPN, pričom zariadenie iPad, ktoré vaše deti používajú, bude pripojené pomocou nezašifrovaného pripojenia..

Funkcia prepínača kill je ďalším plusom. Ak konkrétna brána poklesne, povedzme, že pripojenie VPN vo vašom smerovači k serveru VPN bude zablokované všetky zariadenia, ktoré sú priradené k smerovaču VPN. To vás udrží v bezpečí a zabráni úniku IP.

Sabai VPN Accelerator vám môže pomôcť zrýchliť vaše pripojenie VPN. Táto technológia je mini počítač, ktorý sa pripája k smerovaču. Zodpovedá za všetky šifrovania VPN. To znamená, že pri používaní VPN nedôjde k poklesu rýchlosti pripojenia.

Spoločnosť Sabai odviedla skvelú prácu pri uľahčovaní konfigurácie svojich smerovačov. Ak máte akékoľvek otázky, môžete sa porozprávať s ich vlastnými technikmi. Je to pekné, pretože nekomunikujete s podporou tretích strán, ale s jednotlivcami, ktorí s týmto smerovačom denne pracujú.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, firmvér Sabai OS sa neustále zdokonaľuje. Existujú pravidelné aktualizácie zabezpečenia.

2. FlashRouters VPN Router - podpora svetovej úrovne

Flashrouters je spoločnosť so sídlom v Spojených štátoch. Vytvorili jedinečný výklenok v tom, že predávajú smerovače, ktoré sú vopred zabalené pomocou DD - WRT alebo firmvéru Tomato..

produkt flashroutersFlashRouters úzko spolupracujú s rôznymi poskytovateľmi VPN. To znamená, že bez ohľadu na to, akú sieť VPN máte, je pravdepodobné, že smerovače, ktoré ponúkajú, budú fungovať. Program FlashRouters ponúka smerovače typu plug-and-play, ktoré fungujú priamo v sieti VPN.

FlashRouters predávajú 15 až 20 rôznych typov smerovačov. Spolupracujú s poprednými výrobcami vrátane spoločností Netgear, Linksys a Asus. Ponúkajú modely, ktoré sú na nízkej úrovni, ako napríklad Linksys WRT1200, ako aj výkonné smerovače vrátane ASUS RT-AC5300..

Smerovače z FlashRouters sú vždy vopred blikané. Keďže tým sa ruší záruka výrobcu, nahrádza sa záruka výrobcu jeho vlastnou, ktorá má počiatočné trvanie 90 dní, ale môže sa predĺžiť až na dva roky. Všetky ich smerovače sa dodávajú s aplikáciou FlashRouters VPN zadarmo.

3. Asus VPN routery - rýchlosť a nákladová efektívnosť

Asus VPN routerRoutery Asus VPN prichádzajú v širokej škále, od špičkových po lacnejšie modely. Asus vytvára novšie modely, ktoré veľmi dobre zvládajú šifrovanie P. Niektoré správy ukazujú, že ich novší model, nový Asus RT-AC86U, dokáže pomocou OpenVPN zvládnuť rýchlosti vyššie ako 150 Mbps..

Smerovače Asus VPN sú stabilné, univerzálne a pracujú s množstvom firmvéru vrátane:

 • asus
 • islandský sokol
 • DD-WRT
 • Paradajka
 • AdvancedTomato
 • OpenWRT
 • Sabai OS

Najčastejšie otázky

Q: Ako umiestnim sieť VPN na smerovač?

A: Na túto otázku možno odpovedať štvorstupňovým procesom:

 1. Nákup routera VPN.
 2. Otvorte si účet u poskytovateľa VPN.
 3. Postupujte podľa pokynov poskytovateľa pri príprave smerovača na sieť VPN.
 4. Keď je smerovač pripravený, postupujte podľa pokynov výrobcu smerovača na pripojenie smerovača k vašej sieti.
Q: Čo je to smerovač VPN?

A: VPN router je router, ktorý má VPN priamo nainštalovanú. Všetky pripojenia k serverom VPN spravuje smerovač. Toto sa líši od klientov VPN, ktorí sú nainštalovaní na jednotlivých zariadeniach. Router chráni každé zariadenie v sieti, čím bráni potrebe inštalovať klientsky softvér na každé zariadenie.

Q: Potrebujem router pre VPN?

A: Odpoveď na túto otázku závisí od toho, čo chcete pri prehľadávaní Internetu. Ak sa obávate ochrany súkromia, ak sa chcete obísť geografickým obmedzením a máte viac zariadení, ktoré by ste sa chceli pripojiť k VPN, potom router VPN môže byť tou správnou voľbou pre vaše potreby.

Q: Ako funguje smerovač VPN?

A: Pripojenie VPN je navrhnuté tak, aby šifrovalo jednotlivé zariadenie. Sieťový smerovač VPN je navrhnutý na ochranu viacerých zariadení súčasne. Poskytuje výhodu v tom, že dokáže šifrovať niekoľko zariadení z jedného zdroja a používať iba jedno pripojenie.

Q: Podporujú všetky smerovače VPN?

A: Nie. VPN je možné nainštalovať iba na smerovače, ktoré majú firmvér schopný spracovať pripojenia VPN. Nie každý smerovač môže byť nakonfigurovaný ako smerovač VPN.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že ste si užili nášho sprievodcu smerovačom VPN. Routery VPN ponúkajú výhodu ochrany každého zariadenia pripojeného k smerovaču. Patria sem zariadenia, ktoré nedokážu prevádzkovať VPN sami, vrátane inteligentných televízorov a herných konzol. VPN router sa považuje za jediné spojenie od vášho poskytovateľa. Výsledkom je, že sa prostredníctvom VPN smerovača môžete pripojiť k sieti VPN toľko zariadení, koľko chcete.

Radi by sme od vás počuli. Používate v súčasnosti router VPN? Existuje jeden, ktorý by ste odporučili, aby sme sa o tom nediskutovali? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Pridajte vlastnú recenziu:

Snažíme sa o nezávislý výskum produktov, aby sme našim čitateľom lepšie pomohli pri rozhodovaní. Vzhľadom na to chceme tiež počuť vaše názory. Prijímame individuálne recenzie, ktoré sú informatívne a nepropagačné. Vyplňte nasledujúci formulár a zverejníme vašu recenziu. Propagačné recenzie od samotných spoločností nebudú zverejnené. Vďaka!

--- Vyberte rýchlosť ---
priemerný
pomaly
rýchly
?>

--- Vyberte použiteľnosť ---
Jednoduché použitie
Mierne komplikované
Veľmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujem, že som si prečítal a akceptujem Podmienky používania.

PRIDAŤ PREHĽAD

2
4440

Najlepšie VPN routery (+ Sprievodca nastavením)

steve
5/10

Rýchlosť: rýchlo
Použiteľnosť: Jednoduché použitie

20. januára 2020

Technológia Sabai

Láska produkt. Jeden problém so systémom Sabai - aspoň na smerovači. Netgear R7000. Čiernu listinu nie je možné aktualizovať. Sabai hovorí, že nemajú nápravu. Iba sťažnosť. Ak bol tento problém vyriešený, zmenil by som svoje hodnotenie na 10.

Najlepšie VPN routery (+ Sprievodca nastavením)

Samuel Menzie
2/10

Rýchlosť: Priemerná
Použiteľnosť: Mierne komplikovaná

20. januára 2020

VPN je na smerovačoch

Mal som veľmi veľké nádeje pre spoločnosť NordVPN vzhľadom na obrovské množstvo pozitívnych recenzií, ktoré som si prečítal v súvislosti s ich službou VPN, avšak po úspešnom vyskúšaní služby v priebehu 2 celých dní (pomocou môjho smartfónu s Androidom so systémom Android Pie) som bol nútený požiadať o vrátenie peňazí (ktoré bolo mimochodom poskytnuté, mimochodom). Problém bol v pripojení: VPN sa po približne 15 sekundách používania neustále odpojovala. Nič, čo som urobil v nastaveniach aplikácií, by tomu nezabránilo. Ani množstvo rozhovorov so živým chatom NordVPN by nebolo. Po 2 celých dňoch od tejto konštantnej nevyriešeného problému som mal dosť & požiadal o vrátenie prostriedkov, ktoré bolo poskytnuté do 5 dní.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me