Najlepsze routery VPN (+ Instrukcja instalacji)

Routery VPN oferują bardziej niezawodne, bezpieczne i spójne doświadczenie w porównaniu ze standardowymi routerami klasy klienta.


Router VPN wygląda prawie identycznie jak normalny router. Różnica polega na tym, że router VPN ma zainstalowane oprogramowanie klienta VPN. W rezultacie, każde urządzenie łączące się z routerem VPN jest chronione przez VPN.

jak działa router VPN

Urządzenia z zainstalowanym oprogramowaniem VPN otrzymują ochronę szyfrującą tylko na tym urządzeniu. Z drugiej strony router sieci VPN może jednocześnie chronić wiele urządzeń w tej samej sieci.

Mogą to być tablety, smartfony, komputery lub naprawdę dowolne urządzenie komputerowe. Za pomocą jednego połączenia router VPN może szyfrować wszystkie urządzenia w sieci z jednego źródła za pomocą tylko jednego połączenia.

Routery VPN są specjalnie zaprojektowane, aby umożliwić komunikację sieciową w środowisku VPN. Umożliwiają komunikację i połączenia między wieloma urządzeniami końcowymi VPN, które zwykle znajdują się w osobnych lokalizacjach.

Podobnie jak standardowy router, router VPN umożliwia routing pakietów podstawowych i usługi komunikacji sieciowej. Jedyna różnica polega na tym, że dzieje się to w środowisku VPN. Umożliwia współdzielenie i zapewnianie łączności wirtualnej sieci prywatnej z wieloma różnymi urządzeniami końcowymi.

konfiguracja serwera VPN

Przenośne routery VPN można skonfigurować i zainstalować na stronie każde miejsce, które ma połączenie z Internetem. Użytkownicy mogą łączyć się z routerem za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, przewodowej sieci LAN lub interfejsów szeregowych. Router VPN może korzystać z jednego lub wielu protokołów sieciowych / tunelujących, które pozwalają mu zarządzać i tworzyć komunikację w tunelach VPN.

Contents

Przedbłysk & Routery kompatybilne z VPN

Zanim przejdziemy o wiele dalej, musimy wyjaśnić jedną kwestię. Istnieją usługi VPN, które można zainstalować na zwykłym routerze. Po zainstalowaniu usługi te umożliwiają udostępnianie sieci VPN wszystkim podłączonym do niej urządzeniom. Z drugiej strony istnieją routery specjalnie zaprojektowany dla VPN.

Routery z pamięcią flash

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem VPN, czy jesteś nowicjuszem, zakup wstępnie skonfigurowanego routera VPN może być dla Ciebie korzystny. Jeśli to zrobisz, nie będziesz musiał przechodzić przez skomplikowany proces flashowania prawidłowego oprogramowania układowego w sieci VPN. Wymagane oprogramowanie wewnętrzne będzie się różnić w zależności od typu posiadanego routera i jego specyfikacji.

wektor połączenia routeraPowinieneś spodziewać się, że zapłacisz trochę więcej za wstępnie zainstalowany router VPN. Wynika to z faktu, że firmy sprzedające routery z pamięcią flash zajmą się instalacją. Te routery zwykle są wyposażone w potrzebne funkcje, takie jak szyfrowane plug-and-play i inne ulepszenia wydajności. Wielu uważa, że ​​za tę dodatkową cenę płacą Warto było.

Gotowe routery kompatybilne z VPN

Routery kompatybilne z VPN zwykle działają przy użyciu Protokół OpenVPN. W rezultacie powinieneś być w stanie korzystać prawie każdy dostawca VPN, którego chcesz z nimi. Ponieważ routery te mają wbudowane funkcje VPN, nie jest konieczne flashowanie nowego oprogramowania układowego ani podłączanie tego typu routera do routera dodatkowego.

Szybkość i wydajność routera VPN

Kiedy ludzie mówią o routerach VPN, narzekają, że są powolni w porównaniu do zwykłych routerów. W takim przypadku należy spojrzeć na dwa czynniki, które mogą wpłynąć na wydajność routera. Oni są:

 • Routera edytor
 • The Usługa VPN jest używany

Dla argumentu założymy, że korzystasz z najlepszej sieci VPN na rynku. W takim przypadku musisz spójrz na procesor routera i określ, jak wpływa to na szybkość routera. Częstą skargą dotyczącą procesorów i routerów klasy konsumenckiej jest to, że nie mają wystarczającej mocy, aby poprawnie obsługiwać szyfrowanie za pomocą VPN.

Na szczęście, ponieważ VPN stają się coraz bardziej popularne, nowsze routery na rynku rozwiązują ten problem. Sabai Technology, która oferuje routery, które omówimy nieco później w tej recenzji, rozwiązuje ten problem z zasilaniem zastrzeżony akcelerator VPN.

Test prędkości procesora VPN

Niektóre procesory są wyposażone w AES - NI. Ta technologia przyspiesza szyfrowanie VPN. Wiele osób zauważyło, że robi to zasadniczą różnicę w wydajności routerów VPN. Asus, firma z routerami, które omówimy w dalszej części tego przeglądu, ma kilka routerów, GT-AC5300 i RT-AC86U, które korzystają z tej technologii.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmaksymalizować prędkość routera VPN:

 • Konserwuj swój router aktualne oprogramowanie
 • Użyć renomowana usługa VPN
 • Twój router powinien mieć Procesor z co najmniej 800 MHz. Im więcej tym lepiej. Nie należy mylić sygnału bezprzewodowego z mocą procesora. Oba wyrażone są w Hz.
 • Użyć Serwer VPN, który jest blisko Ciebie i która ma wystarczającą dostępną przepustowość
 • Uzyskaj najlepszy możliwy plan NBN dla lepszej wydajności

Jak zainstalować router VPN dla usług VPN

Po wybraniu routera musisz to zrobić znajdź dostawcę VPN. W dalszej części tego przewodnika omówimy niektóre z naszych najlepszych typów. Ze względu na to wyjaśnienie zamierzamy skorzystać ExpressVPN. Proces będzie się nieco różnić w zależności od używanej usługi VPN.

Po przejściu na stronę główną ExpressVPN, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to pobrać oprogramowanie ExpressVPN. Aby to zrobić, musisz:

 1. Stworzyć Konto ExpressVPN.
 2. Przejdź do strony konfiguracji i Kliknij Router”.
 3. Zobaczysz kod aktywacyjny. Skopiuj kod aktywacyjny i zapisz go w innym dokumencie. Ty jesteś będę potrzebować tego później.
 4. Wybierz model routera, który musisz pobierz odpowiednie oprogramowanie.

Po pobraniu oprogramowania nadszedł czas, aby podłączyć router. Konfiguracja będzie inna, w zależności od używanego modelu routera. W większości przypadków, zalecane jest posiadanie dwóch routerów i połączenie z Internetem.

Najpierw skonfiguruj swój główny router, aby umożliwić przekazywanie VPN. Robiąc to, pozwalasz dowolnemu urządzeniu, które podłączysz do głównego routera, na uruchomienie oprogramowania klienckiego VPN.

Teraz podłącz swój główny router do dodatkowego routera. Możesz to zrobić, wykonując następujący kroks:

 1. Podłącz kabel Ethernet do Port LAN twojego głównego routera. Podłącz drugi koniec kabla Ethernet do Port WAN routera VPN.
 2. Podłącz inny kabel Ethernet do Port LAN routera VPN dla Twojej port LAN komputera.
 3. Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, Twoje Router VPN połączy się bezprzewodowo do twoich urządzeń końcowych.

router sieciowy

Zarówno przewodowym, jak i bezprzewodowym połączeniem, router VPN wykorzystuje połączenie internetowe twojego głównego routera do łączenia się z Internetem.

Należy zauważyć, że w tym przykładzie zalecamy korzystanie z dwóch routerów, nie zawsze jest to wymagane. Na przykład istnieją routery Linksys, które zostały zaprojektowane jako jedyny router główny.

Po podłączeniu routerów może być konieczne przejście przez proces flashowania routera. Proces będzie się różnić w zależności od używanego modelu i marki routera.

Inne kroki będą obejmować:

 • Wybór lokalizacji serwera
 • Zarządzanie urządzeniami
 • Zmiana domyślnego hasła SS ID

Jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z bezpłatnej przeglądarki VPN, krok do zakupu routera VPN może wydawać się dużym krokiem. Jednak dla osób, które poważnie podchodzą do swojej prywatności i chcą bezpiecznego przeglądania, warto ponieść dodatkowe koszty i czas na skonfigurowanie.

Chociaż kroki, o których wspomnieliśmy powyżej, były specyficzne za pomocą ExpressVPN na routerze, proces jest prawie taki sam, niezależnie od usługi VPN, z której korzystasz. Kluczem jest być dokładnym, Śledź każdy krok, który zapewnia usługa VPN, a Twoja sieć VPN powinna być w mgnieniu oka.

Nasze 4 najlepsze oprogramowanie VPN dla routerów

Teraz, gdy trochę dyskutowaliśmy o konfigurowaniu routera VPN, chcielibyśmy poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, co według nas jest najlepsze dostępne usługi VPN. Te, które omówimy, mają płatną usługę subskrypcji. Możesz znaleźć bezpłatną usługę VPN do zainstalowania na jednym urządzeniu, ale jest bardzo niewiele bezpłatnych sieci VPN, które oferują usługi routera.

1. NordVPN - Doskonała równowaga prywatności & Szybkość, podwójne szyfrowanie danych

NordVPN istnieje już od dłuższego czasu i są bardzo popularne z oczywistych powodów. Dzięki NordVPN otrzymujesz nieograniczone udostępnianie P2P, blokowanie wycieków DNS, przełącznik zabijania i 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Co więcej, używają szyfrowania na poziomie wojskowym i zapewniają swoim użytkownikom CyberSec, który automatycznie blokuje takie rzeczy jak złośliwe oprogramowanie abyś nie musiał martwić się zagrożeniami cybernetycznymi podczas torrentowania lub przesyłania strumieniowego zablokowanych treści.

CyberSec chroni również przed atakami DDoS (Distributed Denial of Service). Atak DDoS jest rodzajem ataku, w którym wiele zaatakowanych systemów jest wykorzystywanych do atakowania jednego systemu, w szczególności systemu. CyberSec chroni cię przed takim atakiem.

Plusy - co kochamy w NordVPN
 • Szyfrowanie na poziomie wojskowym
 • Umożliwia torrentowanie
 • Uzyskaj dostęp do ponad 150 usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix
 • Ponad 5100 serwerów w 61 krajach
 • Łatwy w użyciu
 • nieograniczona przepustowość
Wady - co można poprawić
 • Prędkość jest mierna na kilku serwerach
Prędkość

Nie tak dawno temu NordVPN miał reputację zapewniającą doskonałe bezpieczeństwo, ale przy dość średnich szybkościach transferu. Chociaż ich szybkość nie jest jeszcze porównywalna z liderem branży w tej metodzie, z pewnością poprawili swoją grę. Poniżej znajdują się wyniki z Europy z porównawczą prędkością pobierania 104 Mb / s.

Serwer Nowego Jorku

Serwer brytyjski

Użytkownicy mogą mieć do sześciu połączeń jednocześnie, i mają aplikacje na urządzenia z iOS, Mac, Windows i Android. Samouczki online są dostępne. Obejmują one instrukcje używania NordVPN z routerami, RaspberryPi i różnymi mobilnymi systemami operacyjnymi. NordVPN jest ponadto kompatybilny z routerem Onion Router, dzięki czemu możesz uzyskać jeszcze lepszą ochronę tożsamości podczas przeglądania.

Polityka prywatności

NordVPN wyróżnia się ścisłą polityką „bez logowania”. Stwierdza, że ​​od momentu zalogowania się użytkownika do usługi cały ruch sieciowy jest szyfrowany, aby nikt, nawet jego dostawca usług internetowych, nie mógł go szpiegować. Zgodnie z polityką w Panamie nie ma przepisów dotyczących zgłaszania lub przechowywania danych. Jeśli funkcjonariusze organów ścigania lub inna osoba trzecia puka, NordVPN nie jest w żaden sposób zobowiązany do udostępniania czegokolwiek.

zasady rejestrowania nordvpn

NordVPN to jedna z najbardziej zaawansowanych sieci VPN, która oferuje bezpłatny okres próbny. Ich szyfrowanie jest konkretne, a ich plany nie zawierają ograniczeń danych. Mogą być nieco droższe niż inne płatne sieci VPN, jeśli chodzi o ich miesięczne plany, ale mają wiele planów do wyboru, co oznacza, że stawka aż do 2,99 USD miesięcznie jeśli zdecydujesz się zostać z nimi.

Wszystkie te funkcje, prywatność i szybkość w połączeniu z obsługą czatu na żywo przez całą dobę, możesz praktycznie zagwarantować im niesamowite wrażenia.

2. ExpressVPN - mistrz prędkości i bezpieczeństwa

Przeglądając usługi VPN, często możesz znaleźć ExpressVPN u góry lub u góry. Jednym z powodów jest to, że ExpressVPN ma reputację bycia usługa VPN, która poważnie traktuje prywatność swoich użytkowników. Są zobowiązani do nie przechowywania plików, takich jak zapytania DNS, adresy IP lub metadane.

Było kilka głośnych przypadków, w których instytucje rządowe próbowały zdobyć informacje o klientach ExpressVPN, przeszukując swoje serwery. Ponieważ jednak ExpressVPN nie przechowuje danych osobowych o swoich klientach, te podmioty rządowe nie byli w stanie nic znaleźć.

Plusy - co kochamy w ExpressVPN
 • Szybka prędkość pobierania
 • Umożliwia torrentowanie
 • Pomija ograniczenia geograficzne Netflix
 • Ponad 3000 serwerów
 • Łatwy w użyciu
Wady - co można poprawić
 • Drogie dla użytkowników z miesiąca na miesiąc
 • Umożliwia tylko trzy jednoczesne połączenia
Prędkość

Logo Expressvpn

Jednym z największych punktów sprzedaży ExpressVPN jest ich szybkość wysyłania i pobierania. Począwszy od podstawowej prędkości 98 Mb / s, przetestowaliśmy wydajność ExpressVPN na kilku serwerach i oto, co znaleźliśmy:

Prędkość podstawowa

Frankfurt, Niemcy

Gdy połączyli się z Nowym Jorkiem, mieli prędkość pobierania 60,04 Mb / s, a prędkość wysyłania 30,41 Mb / s.

Te wyniki sprawiają, że ExpressVPN jest jedną z najszybszych usług VPN na rynku. Wiele czynników może mieć wpływ na szybkość Internetu, w tym zakupiony router, połączenie internetowe i specyfikacje komputera. Nasz test dowodzi, że ExpressVPN zawsze może zapewniać duże prędkości połączenia.

ExpressVPN oferuje ponad 3000 serwerów w 94 krajach. Niektóre z oferowanych przez nich funkcji ochrony prywatności obejmują:

 • Wyłącznik awaryjny
 • Serwery P2P
 • Kompatybilność z Netflix
 • Anonimowy adres IP

Urządzenia expressvpn z routeremExpressVPN obsługuje wiele urządzeń i systemów operacyjnych, w tym Mac, Android, Windows i iOS. Istnieje duża i stale rosnąca liczba routerów obsługiwanych przez ExpressVPN.

Głównym punktem sprzedaży ExpressVPN jest lokalizacja firmy. Jest oparty na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Oznacza to, że władze lokalne nie są zobowiązane do rezygnacji z danych serwera. Dodaje to dodatkową warstwę ochrony dla ich klientów. Połącz to z faktem, że oferują one silny AES 256 przy użyciu platformy OpenVPN i możesz odpocząć, wiedząc, że ExpressVPN nie zostanie zagrożony w najbliższym czasie.

Oferty ExpressVPN niezrównana obsługa klienta 24/7 na żywo dzięki czemu jest to jedna z najlepszych usług VPN, z których możesz skorzystać

3. VyprVPN - imponująca szybkość i zastrzeżone funkcje bezpieczeństwa

Ochrona oferowana przez VyprVPN wykracza poza ich szyfrowanie i bezpieczeństwo. Autorytatywne reżimy, takie jak te znalezione w Korei Północnej i Chinach, zastosowały „Deep Packet Inspection”. Skanuje metadane w poszukiwaniu dowodu, że dana osoba korzysta z VPN. Gdy te autorytatywne reżimy podejrzewają, że dana osoba korzysta z VPN, dławią korzystanie z Internetu przez daną osobę, uniemożliwiając im korzystanie z VPN.

Widząc potrzebę zrobienia czegoś z tego, VyprVPN wprowadził Kameleon. Jest to zastrzeżona technologia, która szyfruje metadane i pozwala korzystać z sieci VPN bez uruchamiania skanowania DPI. Dla osób korzystających z VPN w krajach takich jak Turcja, Rosja lub Chiny, technologia ta może dosłownie oznaczać różnica między życiem a śmiercią.

Plusy - co lubimy w VyprVPN
 • Trzydniowy bezpłatny okres próbny
 • Działa z Netflix
 • Brak dzienników
 • Brak wycieków DNS
 • Silne szyfrowanie
Wady - co można poprawić
 • Anonimowe płatności są niedozwolone
 • Nie zaleca się torrentowania

Logo Vyprvpn

VyprVPN określa swoją podstawową misję na swojej stronie internetowej. Jest to po prostu „ochrona prywatności w Internecie, zabezpieczenie połączenia internetowego i przywrócenie wolności”, a oni robią to, oferując swoje usługi przy użyciu protokołu OpenVPN. Wszystkie dane są szyfrowane za pomocą klucza szyfrowania AES 256. Są to te same standardy, których używają instytucje rządowe, od NSA przez CIA po FBI.

Polityka prywatności

W przeszłości ludzie mieli problemy z VyprVPN z powodu swoich zasad rejestrowania. Przechowują informacje o swoich klientach przez okres do 30 dni, w tym:

 • Adres VPN używany przez użytkownika
 • Kiedy zaczęli i zakończyli połączenie
 • Wykorzystane bajty ogółem

Jednak w chwili pisania tego tekstu, VyprVPN całkowicie odnowił swoje zasady. Teraz możemy potwierdzić, że tak naprawdę nie przechowują dzienników swojego klienta.

Prędkość

VyprVPN jest szybki. Możesz zobaczyć, że patrząc na ten przykład, który ma wyjściową prędkość pobierania 98 Mbps i prędkość wysyłania 53 Mbps.

Prędkość podstawowa

Frankfurt, Niemcy

Wyniki były nieco mniej imponujące, gdy nawiązywane są połączenia z innymi serwerami w Stanach Zjednoczonych i innych lokalizacjach na całym świecie:

Serwer amerykański (Nowy Jork)

 • Pobierz: 51,09 Mbps
 • Przesyłanie: 3,17 Mb / s

Serwer azjatycki (Hongkong)

 • Pobieranie: 54,29 Mbps
 • Przesyłanie: 8,22 Mbps

Serwery VyprVPN w UE zostały zoptymalizowane, aby zapewnić użytkownikom szybkie pobieranie i szybkie przesyłanie. To samo nie dotyczy ich serwerów w Stanach Zjednoczonych lub w innych krajach. Mimo to ich zaangażowanie w bezpieczeństwo i prywatność równoważy ich prędkości mniejsze niż gwiazdy.

Materiał ograniczony geograficznie

VyprVPN jest trafiony w tę dziedzinę. Ich serwery w Stanach Zjednoczonych działają niesamowicie. Możesz przesyłać strumieniowo bez żadnych problemów. Jednak gdy korzystasz z ich serwerów w Wielkiej Brytanii lub Kanadzie, zostajesz zablokowany. Z naszego punktu widzenia jest to jednak wygrana, ponieważ trudno jest znaleźć VPN, który w ogóle będzie działał z Netflix. VyprVPN jest dostępny na wielu urządzeniach, w tym na routerze.

4. Doskonała prywatność

Perfect Privacy wykorzystuje silne protokoły szyfrowania, w tym 256-bitowe szyfrowanie i protokoły OpenVPN. Jest to odpowiednia opcja dla Ciebie, jeśli jesteś osobą, która martwi się menedżerami haseł, monitorowaniem przez rząd i utrzymaniem prywatności przeglądania Internetu.

Perfect Privacy to oprogramowanie, które jest koncentruje się bardziej na prywatności niż na ograniczeniach geograficznych. Odkryliśmy, że w zależności od serwera, do którego jest podłączony, mogą obejść czarny ekran śmierci Netflix. Jednak duża liczba testowanych serwerów została zablokowana przez Netflix. Jeśli szukasz usługi wyłącznie w celu ominięcia ograniczeń geograficznych, może to nie być usługa dla Ciebie.

Plusy - co lubimy w idealnej prywatności
 • Jurysdykcja Szwajcarska
 • Działa z Netflix
 • Nieograniczone urządzenia
 • Wyłącznik awaryjny
 • Torrentowanie jest dozwolone
 • Bez logowania
Wady - co można poprawić
 • Przeciętne prędkości
 • Kosztowny
 • Trudne w użyciu na Androidzie / Macu / iOS
Polityka prywatności

Idealne logo prywatności

Jedną z rzeczy, które lubimy w Perfect Privacy, jest to, że ich polityka prywatności jest jasna i łatwa do zrozumienia. Niektórzy dostawcy VPN próbują ukryć się za wieloma technicznymi żargonami, sprawiając wrażenie, że chronią prywatność swoich klientów, gdy naprawdę sprzedają informacje o swoich klientach.

polityka rejestrowania perfectprivacy

Łatwa w użyciu aplikacja

Można by pomyśleć, że większość dostawców VPN stworzyłaby łatwą w użyciu aplikację. Byliśmy zaskoczeni, jak skomplikowane jest korzystanie z niektórych sieci VPN. Doskonała prywatność jest wręcz przeciwnie. Są przykładem prostoty.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się z obsługą klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej, omówić problemy na ich forum, a także przejrzeć sekcję FAQ. Jednym minusem jest to, że nie mają dostępnego czatu na żywo.

Prędkość

Jak widać w poniższym teście prędkości, prędkość testu wyniosła 98,71 Mb / s przy pobieraniu i 53 Mb / s wysyłania.

Prędkość podstawowa

Nie są okropne, ale zdecydowanie nie są czymś, o czym można by pisać w domu pod względem prędkości.

Amsterdam, Holandia

Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Perfect Privacy oferuje szereg samouczków, z których możesz skorzystać, jak skonfigurować ich usługę za pomocą routera. Pozwalają łączyć nieograniczoną liczbę urządzeń za pomocą tylko jednej subskrypcji. To jest prawie niesłychane. Ponadto możesz płacić anonimowo za pomocą kryptowalut. Ale tego można oczekiwać od VPN, który koncentruje się na zapewnieniu użytkownikom jak najbardziej prywatnych wrażeń.

Najlepsze wstępnie skonfigurowane routery VPN (urządzenia fizyczne)

1. Router VPN Sabai Technology - najnowocześniejsza technologia

Router VPN Sabai Technology został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika i ma funkcje, których potrzebujesz od VPN. Sabai opiera oprogramowanie układowe systemu operacyjnego na Tomato. Jednak ich system operacyjny oferuje znacznie więcej funkcji i ma regularne aktualizacje.

router technologii sabai

Czujemy, że będziesz cieszyć się podczas korzystania z Sabai OS to funkcja bramy. Ta funkcja umożliwia selektywne kierowanie wszystkich urządzeń podłączonych do sieci. Oznacza to, że możesz ustalić, czy chcesz, aby komputer w biurze prowadził przez sieć VPN, utrzymując jednocześnie iPada, z którego korzystają twoje dzieci, za pośrednictwem niezaszyfrowanego połączenia.

Funkcja Kill Switch to kolejny plus. Jeśli dana brama spadnie, powiedzmy, że połączenie VPN na routerze z serwerem VPN powoduje zablokowanie wszystkich urządzeń przypisanych do routera VPN. Zapewnia to bezpieczeństwo i zapobiega wyciekom adresów IP.

Sabai VPN Accelerator może pomóc przyspieszyć twoje połączenie VPN. Ta technologia to mini komputer, który łączy się z routerem. Staje się odpowiedzialny za całe szyfrowanie VPN. Oznacza to, że podczas korzystania z VPN nie wystąpi spadek prędkości połączenia.

Sabai wykonał świetną robotę, ułatwiając konfigurację routerów. Jeśli masz jakieś pytania, możesz porozmawiać z ich wewnętrznymi technikami. Jest to miłe, ponieważ nie komunikujesz się z pomocą zewnętrzną, ale z osobami, które codziennie pracują z tym routerem.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, oprogramowanie systemowe Sabai OS jest stale ulepszane. Istnieją regularne aktualizacje zabezpieczeń.

2. Router VPN FlashRouters - obsługa światowej klasy

Flashrouters to firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Stworzyli unikalną niszę, ponieważ sprzedają routery, które są wstępnie flashowane z oprogramowaniem DD - WRT lub Tomato.

produkt flashroutersFlashRouters ściśle współpracują z różnymi dostawcami VPN. Oznacza to, że niezależnie od posiadanej sieci VPN, prawdopodobnie oferowane przez nią routery będą działać. FlashRouters oferuje routery plug-and-play, które działają natychmiast po rozpakowaniu dzięki VPN.

FlashRouters sprzedają od 15 do 20 różnych typów routerów. Współpracują z wiodącymi producentami, w tym Netgear, Linksys i Asus. Oferują modele z niższej półki, takie jak Linksys WRT1200, a także wydajne routery, w tym ASUS RT-AC5300.

Routery FlashRouters są zawsze wstępnie flashowane. Ponieważ powoduje to unieważnienie gwarancji producenta, zastępują gwarancję producenta jej własną, która początkowo trwa 90 dni, ale może zostać przedłużona do dwóch lat. Wszystkie ich routery są dostarczane z bezpłatną aplikacją FlashRouters VPN.

3. Routery Asus VPN - szybkość i opłacalność

Router Asus VPNRoutery Asus VPN są dostępne w szerokiej gamie, od wysokiej klasy po tańsze modele. Asus tworzy nowsze modele, które bardzo dobrze obsługują szyfrowanie P. Niektóre raporty pokazują, że ich nowszy model, nowy Asus RT-AC86U, może obsługiwać prędkości przekraczające 150 Mb / s przy użyciu OpenVPN.

Routery Asus VPN są stabilne, wszechstronne i współpracują z dużą ilością oprogramowania układowego, w tym:

 • Asus
 • Merlin
 • DD-WRT
 • Pomidor
 • AdvancedTomato
 • OpenWRT
 • Sabai OS

FAQ

P: Jak ustawić VPN na routerze??

ZA: Na to pytanie można odpowiedzieć w 4-etapowym procesie:

 1. Kup router VPN.
 2. Otwórz konto u dostawcy VPN.
 3. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dostawcy dotyczącymi przygotowania routera do VPN.
 4. Po przygotowaniu routera postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta routera dotyczącymi podłączenia routera do sieci.
P: Co to jest router VPN?

ZA: Router VPN to router, na którym bezpośrednio zainstalowano VPN. Wszystkie połączenia z serwerami VPN są obsługiwane przez router. Różni się to od klientów VPN, które są instalowane na poszczególnych urządzeniach. Router chroni każde urządzenie w sieci, zapobiegając konieczności instalowania oprogramowania klienckiego na każdym urządzeniu.

P: Czy potrzebuję routera do VPN??

ZA: Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czego chcesz od przeglądania Internetu. Jeśli obawiasz się o prywatność, jeśli chcesz ominąć ograniczenia geograficzne i masz wiele urządzeń, które chcesz połączyć z VPN, router VPN może być odpowiednią opcją dla twoich potrzeb.

P: Jak działa router VPN?

ZA: Połączenie VPN służy do szyfrowania pojedynczego urządzenia. Router sieci VPN został zaprojektowany w celu ochrony wielu urządzeń jednocześnie. Zapewnia wygodę szyfrowania wielu urządzeń z jednego źródła i korzystania tylko z jednego połączenia.

P: Czy wszystkie routery obsługują VPN?

ZA: Nie. Sieci VPN można instalować tylko na routerach z oprogramowaniem układowym obsługującym połączenia VPN. Nie każdy router może być skonfigurowany jako router VPN.

Końcowe przemyślenia

Mamy nadzieję, że podoba Ci się nasz przewodnik po routerach VPN. Routery VPN zapewniają ochronę każdego urządzenia podłączonego do routera. Obejmuje to urządzenia, które nie są w stanie samodzielnie uruchomić sieci VPN, w tym telewizory smart i konsole do gier. Router VPN jest postrzegany przez dostawcę jako tylko jedno połączenie. W rezultacie możesz podłączyć dowolną liczbę urządzeń do sieci VPN za pośrednictwem routera VPN.

Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie. Czy używasz routera VPN? Czy jest taki, który poleciłbyś, abyśmy nie dyskutowali?? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Dodaj swoją recenzję:

Dokładamy wszelkich starań, aby niezależnie badać produkty, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu decyzji. Biorąc to pod uwagę, chcemy również poznać Twoje opinie. Przyjmujemy indywidualne recenzje, które mają charakter informacyjny i nie mają charakteru promocyjnego. Wypełnij poniższy formularz, a my opublikujemy Twoją recenzję. Recenzje promocyjne samych firm nie będą publikowane. Dzięki!

--- Wybierz prędkość ---
Średni
Powolny
Szybki
?>

--- Wybierz użyteczność ---
Łatwy w użyciu
Nieco skomplikowane
Bardzo skomplikowane
?>

Klikając poniższy przycisk, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki użytkowania.

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ

2)
4440

Najlepsze routery VPN (+ Instrukcja instalacji)

Steve
5/10

Szybkość: Szybka
Użyteczność: łatwy w użyciu

20 stycznia 2020 r

Technologia Sabai

Uwielbiam ten produkt. Jeden problem z Sabai OS - przynajmniej na moim routerze. Netgear R7000. Nie można zaktualizować czarnej listy. Sabai mówi, że nie mają poprawki. Tylko skarga. Zmieniłbym ocenę na 10, jeśli problem został rozwiązany.

Najlepsze routery VPN (+ Instrukcja instalacji)

Samuel Menzie
2/10

Prędkość: średnia
Użyteczność: nieco skomplikowana

20 stycznia 2020 r

VPN na routerach

Miałem bardzo duże nadzieje dla NordVPN, biorąc pod uwagę ogrom pozytywnych recenzji, które przeczytałem na temat ich usługi VPN, jednak po tym, jak wypróbowałem ich usługę przez 2 pełne dni (używając mojego smartfona z Androidem z Androidem Pie), byłem zmuszony poprosić o zwrot pieniędzy (który przy okazji został niezwłocznie udzielony). Problemem była łączność: VPN ciągle się rozłączał po około 15 sekundach użytkowania. Nic, co zrobiłem w ustawieniach aplikacji, nie powstrzymałoby tego. Nie byłoby też żadnej rozmowy na czacie na żywo z NordVPN. Po 2 pełnych dniach tego stałego, nierozwiązanego problemu miałem już dość & poprosił o zwrot pieniędzy w ciągu 5 dni.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me