Nejlepší VPN pro Kodi

Kodi se těší rostoucí popularitě po celém světě, ale stále existuje mnoho lidí, kteří o této inovativní službě neslyšeli. Z těch, kteří ji používají, musí někdo zjistit, že použití VPN je při streamování s Kodi kritické.

Tento článek slouží jako úvod do Kodi. Hlavní důraz je však nastíněn, proč je použití VPN s Kodi nezbytné. Možná stejně tak životně zahrnujeme také výsledky našeho komplexního testování, abychom určili, kteří poskytovatelé VPN jsou absolutně nejlepšími možnostmi pro použití s ​​Kodi.

Jsou tam stovky VPN, ale ne všechny jsou kompatibilní s Kodi. Výběr, který jsme zde uvedli, provedl snížení, protože měl malý vliv na rychlost přenosu dat a protože zajistil bezpečné připojení. Proč je toto zabezpečené připojení tak zásadní? Je to stejný důvod, proč byste si kupovali pouze nejlepší systém zabezpečení domácnosti. Udržování svých dat a majetku je bezpečné klid v duši.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli vše o nejlepší VPN pro Kodi.

Nejlepší VPN pro Kodi

Pokud jste rádi, že prozkoumáte vše, co společnost Kodi nabízí, musíte nejprve vyhledat nejlepší síť Kodi VPN. Se stovkami poskytovatelů VPN tam, to je důvod, že někteří z nich jsou spolehlivější než ostatní.

Proto jsme si udělali čas a vyzkoušeli mnoho služeb VPN, abychom identifikovali ty, které udržují optimální výkon vašeho systému a zároveň chránily váš webový provoz před zvědavýma očima. Po vyčerpávajícím procesu jsme identifikovali šest poskytovatelů, kteří nabízejí rychlé a spolehlivé služby. Pokud hledáte VPN pro Kodi, může být jedna z nich tou nejlepší volbou.

NordVPN

S více než 5 100 servery umístěnými v 60 zemích má NordVPN jednu z nejrobustnějších sítí v oboru. Jejich 30denní záruka vrácení peněz vám poskytne spoustu času na vyzkoušení služby, než se rozhodnete.

NordVPN se sídlem v Panamě je daleko za jurisdikcí dokonce 14 očích zemí. Používají 256bitové dvojité šifrování a nabízejí podporu pro zařízení Kodi provozující všechny hlavní operační systémy. NordVPN je široce uznáván jako jedna z rychlejších VPN na trhu, pouze s několika konkurenty dokázali co nejlépe dosáhnout rychlosti přenosu dat.

Profesionálové

 • Vysoce kompatibilní s Kodi
 • Se sídlem v Panamě
 • Robustní, geograficky rozmanitá síť serverů
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Při testování nedošlo k úniku IP
 • Neuchovává protokoly

Nevýhody

 • Žádná možnost výběru jednotlivých serverů, pouze umístění
 • Nemá nejintuitivnější rozhraní

Funkce

NordVPN má rozsáhlou nabídku bezpečnostních funkcí, včetně šifrování vojenské úrovně a možnosti použití dvojitá VPN. Tato služba také poskytuje exkluzivní nástroj CyberSec, který udržuje reklamy a malware na uzdě.

Protokol OpenVPN dále zajišťuje zabezpečení, stejně jako ochrana proti úniku DNS a automatický přepínač zabíjení. Jedním účtem může být chráněno až šest zařízení. Zákaznický servis je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Ceny

Tříletý plán lze zakoupit za pouhých 2,99 $ měsíčně. To počítá do celkových nákladů 107,55 $. Měsíční plán stojí 11,95 $ měsíčně, ale můžete ušetřit peníze tak, že se zaregistrujete na jeden rok na 6,99 $ měsíčně za celkovou cenu 83,88 $. Dvouletý plán je rovněž cenově dostupný a stojí 3,99 $ měsíčně za celkovou platbu 95,75 $.

Protokolování

Společnost NordVPN dodržuje přísnou politiku nulování protokolování. S centrálou v Panamě můžete věřit, že nevedou záznamy o vás nebo vaší online aktivitě.

nordvpn logging policy

Rychlost

NordVPN nebyl nejrychlejší VPN, kterou jsme testovali s Kodi. Před zapnutím byla naše rychlost 26 Mbps. Se spuštěným systémem NordVPN se naše rychlost snížila na pět Mb / s. Přesto to bylo bezpečné a spolehlivé spojení.

ExpressVPN

ExpressVPN se účtuje jako VPN VPN č. 1 pro společnost Kodi, a přestože souhlasíme s tím, že přináší docela solidní výkon, preferujeme celkově funkčnost a zabezpečení NordVPN.

Express VPN stále sídlí na Britských Panenských ostrovech, takže je daleko mimo dosah 14 zemí s očima. Neuchovává si protokoly a můžete se spolehnout na šifrování vojenské úrovně. Všechna zařízení Kodi jsou podporována. Je to jedna z nejlepších VPN pro Kodi díky jeho rychlost přenosu dat.

Profesionálové

 • Podporuje všechna zařízení Kodi
 • Vyhrazené aplikace pro Kodi použití
 • Dobrá rychlost přenosu dat
 • Spolehlivé funkce pro ochranu soukromí a zabezpečení
 • 24/7 podpora

Nevýhody

 • Dražší než konkurence

Funkce

ExpressVPN se může pochlubit více než 3 000 servery v 94 zemích. Protokol OpenVPN a 256bitové šifrování AES zajišťují vaši anonymitu a soukromí. Je zde přepínač zabíjení a kromě routerů najdete aplikace pro Mac, Windows a Linux. ExpressVPN má pro ochranu svých zákazníků robustní zásady ochrany osobních údajů.

Ceny

Jeden měsíc ExpressVPN vás bude stát 12,95 $. Krokujte až na šest měsíců krytí za 9,99 $ měsíčně nebo využijte 12měsíční možnost za 8,32 $ měsíčně.

Protokolování

ExpressVPN dodržuje přísné zásady bez protokolování, které udržují vaši identitu a aktivity v tajnosti.

vyjádřit zásady ochrany osobních údajů vpn

Rychlost

ExpressVPN příliš nezasahoval do našich rychlostí přenosu dat. Před použitím VPN jsme testovali rychlostí 26 Mbps. Zapnutím ExpressVPN se naše rychlost přenosu dat změnila na 12 Mbps.

VyprVPN

Přestože si společnost VyprVPN vedla záznamy, nyní podléhají nezávislému auditu třetí strany, aby prokázaly, že nejsou uchovány žádné záznamy. Jejich síť se může pochlubit více než 700 servery na přibližně 70 místech. Můžete si vybrat z celé řady protokolů VPN a vlastníka společnosti VyprVPN Chameleonská technologie je navržen tak, aby vám pomohl obejít jakékoli blokování VPN.

VyprVPN sídlí ve Švýcarsku. Přestože tento národ není součástí sítě 14 očí, je důležité pochopit, že Švýcarsko často úzce spolupracuje se zeměmi, které jsou součástí těchto sítí. Podle toho může jiný poskytovatel nabídnout lepší soukromí a anonymitu.

Profesionálové

 • Podpora různých zařízení Kodi
 • Nebyly zjištěny žádné úniky IP
 • Žádné záznamy
 • Dobrá bezpečnostní opatření

Nevýhody

 • Omezená síť serveru
 • Pouze třídenní bezplatná zkušební verze

Funkce

S VyprVPN získáte neomezený přenos dat a DNS s nulovými znalostmi. Brána NAT Firewall vám poskytuje další zabezpečení a budete mít technickou podporu nepřetržitě. Vyberte nejlepší VPN protokol pro vás. VyprVPN je kompatibilní s většinou zařízení a směrovačů.

Ceny

Získejte VyprVPN na třech zařízeních za 5 $ měsíčně. Upgradujte na balíček Premium, abyste ochránili pět zařízení, získali protokol Chameleon a získali přístup k cloudu VyprVPN za 6,67 $ měsíčně.

Protokolování

Společnost VyprVPN udržovala spravedlivé množství protokolů, ale poměrně nedávno změnila své zásady s ohledem na ochranu zákazníka. Od té doby sledují politiku nulování protokolování, ve skutečnosti jsou o svém novém image tak vážní, že nyní procházejí nezávislý audit v pravidelných intervalech.

vyprvpn protokol o ochraně osobních údajů

Rychlost

Rychlostní testování s VyprVPN bylo prostě tak. Naše rychlost před VPN byla 26 Mbps, ale použití VyprVPN nás zpomalilo na 7,7 Mbps.

CyberGhost

CyberGhost je dalším poskytovatelem VPN, který staví svou přední a středovou kompatibilitu s Kodi s více než 3 600 servery umístěnými v 60 zemích.

Pokud si chcete vychutnat přizpůsobený zážitek, CyberGhost vám vyhovuje nejrůznějšími aplikacemi a možností zvolit si, který server použijete. Společnost zaručuje vaši schopnost streamovat, ale to vede záznamy o tom, jak dlouho jsou online relace a vaše dotazy DNS. Podpora zařízení Kodi zahrnuje Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV nebo Stick a Android TV.

Profesionálové

 • Sídlem v Rumunsku
 • Kompatibilní s mnoha zařízeními Kodi
 • Vysoce přizpůsobitelné
 • Žádné úniky IP

Nevýhody

 • Udržuje protokoly připojení

Funkce

CyberGhost poskytuje silné šifrování a lze jej použít prakticky na všech zařízeních. S relativně robustní serverovou sítí a přístup k serverům NoSpy, můžete věřit, že budete mít anonymní zkušenost. Rumunské ředitelství je plus, ale tato společnost si vede protokoly připojení.

Ceny

CyberGhost je cenově dostupný s tříletým plánem, který stojí 2,75 $ měsíčně. K tomu je poskytována 45denní záruka vrácení peněz. Jeden měsíc vám poběží 12,99 $ při registraci na jeden rok nákladů na služby 5,99 $. Dva roky je lepší obchod na 3,69 $ měsíčně.

Protokolování

Toto je hlavní překážka pro CyberGhost. Tvrdí, že nevedou záznamy, ale také tvrdí, že vedou několik záznamů. Pro obhájce soukromí to je pravda ne vždy dost dobrý.

Nejlepší VPN pro Kodi

Rychlost

CyberGhost dodal průměrné rychlosti přenosu dat. Bez toho by naše rychlost měřila 26 Mbps. Po zapnutí CyberGhostu se naše rychlost přenosu dat snížila na pět Mbps.

Soukromý přístup k internetu

Toto je levná možnost, která funguje na zařízeních Kodi se systémem Linux nebo Android. Aplikace ze soukromého přístupu k internetu jsou kompatibilní s MacOS, iOS, Windows, Android a Linux. Může to být levné a mít méně zvonků a píšťalek než konkurence, ale tato společnost může být díky svým šifrovacím a zabezpečovacím funkcím stále označena za nejlepší Kodi VPN. Soukromý přístup k internetu používá kombinaci VPN a proxy serverů ve více než 30 zemích. Celkový počet serverů je v současné době 3 307.

Profesionálové

 • Podpora Kodi pro zařízení Android a Linux
 • Opravdu cenově dostupné

Nevýhody

 • Používá proxy servery
 • Síť serverů není tak geograficky rozmanitá jako konkurence
 • Sídlo společnosti je v USA.

Funkce

Síť více než 3 000 serverů je poměrně konkurenceschopná. Navíc je povoleno torrentování a žádné úniky byly detekovány během testování. Alespoň některé servery pracují s Netflixem a použité metody šifrování jsou silné a spolehlivé. Být sídlem v USA nelze považovat za nic jiného než újmu.

Ceny

Placení za soukromý přístup k internetu na meziměsíční bázi vám přinese 9,95 $ měsíčně. Upgradujte na roční plán za 5,99 $ za měsíc nebo jděte s nejlepší hodnotou dvouletého plánu, který stojí pouhých 3,49 $ za měsíc.

Protokolování

Soukromý přístup k internetu jasně ukazuje, že neuchovávají žádné dopravní záznamy. Nicméně, s velitelství v USA., podléhají četným zákonům o uchovávání údajů, které mohou být považovány za napadající vaše soukromí.

Zásady ochrany osobních údajů PIA

Rychlost

Rychlost soukromého přístupu k internetu byla jen v pořádku. Z naší základní hodnoty 26 Mb / s, soukromý přístup k internetu zpomalil věci na asi čtyři Mbps.

PureVPN

Díky vyhrazenému zásuvnému modulu Kodi VPN funguje PureVPN dobře s tímto softwarem s otevřeným zdrojovým kódem. Sídlí v Hongkongu a má slušnou síť více než 2 000 serverů ve 140 zemích. 256bitové šifrování je základní funkcí, ale během testování byly zjištěny některé úniky DNS.

Profesionálové

 • Snadno použitelné rozhraní
 • Plná podpora pro Kodi
 • Hongkongská jurisdikce
 • Levný

Nevýhody

 • Zjištěny úniky DNS
 • Vede protokoly o šířce pásma a připojení
 • Nepůsobivá zákaznická podpora

Funkce

Pokud hledáte špičkovou síť Kodi VPN, budete rádi, když PureVPN nabízí podporu pro zařízení Kodi, jako jsou Raspberry Pi, Play Station, Amazon FireStick, Roku, Linux, iOS, Android, Mac a Windows..

I když PureVPN nemá tolik serverů jako jiné možnosti v tomto seznamu, mohou se chlubit působivá geografická rozmanitost. To je dobrá zpráva, protože to může znamenat rychlejší rychlost přenosu dat bez ohledu na to, kde se nacházíte na světě.

Přestože PureVPN inzeruje, že si vede nulové záznamy, podrobnější pohled na jejich politiku ukazuje, že tomu tak je není pravda. Nicméně dostanete šifrování vojenské úrovně, možnost rozdělení tunelů a neomezenou šířku pásma. Pokud chcete, můžete do svého balíčku přidat ochranu P2P.

Ceny

Všechny plány PureVPN přicházejí s 31denní záruka vrácení peněz. Služba je k dispozici měsíčně od 10,95 dolaru za měsíc, zatímco roční předplatné běží 3,33 dolaru za měsíc. Nejlepší řešení je dvouletý plán, který vychází z nákladů 2,88 $ měsíčně.

Protokolování

Stejně jako mnoho poskytovatelů VPN i PureVPN očividně prohlašuje, že neuchovávají žádné protokoly. Pokud si však ve svých zásadách ochrany osobních údajů přečtete drobný tisk, brzy zjistíte, že to prostě není pravda.

Protokoly PureVPN

Záznamy týkající se připojení a šířky pásma jsou vedeny PureVPN. Tvrdí, že tyto protokoly jsou uchovávány pouze pro udržení výkonu služby. Pokud je to pravda, proč ne být předem o ní namísto pochování v zásadách ochrany osobních údajů? Opravdoví zastánci soukromí budou chtít hledat jinde.

Rychlost

Testování rychlosti přenosu dat bylo docela slušné. Naše rychlost bez použití VPN byla 26 Mbps. S PureVPN rychlost přenosu dat klesla na 8,6 Mbps, což je v přijatelném rozmezí.

Co je Kodi?

Společnost Kodi byla představena již v roce 2002 jako přehrávač Xbox Media Player. Krátce nato bylo přejmenováno na Xbox Media Center, což je název, který si uchoval až do roku 2014. Nadace XBMC, která je odpovědná za Kodi, pak dala službě své současné jméno.

Společnost Kodi poskytla pod svým jménem prostředky k přístupu a ukládání obsahu. Tento obsah může zahrnovat videa a hudbu, mezi mnoha jinými mediálními formami. Je kompatibilní s působivě širokou škálou operačních systémů a zařízení. Se softwarem pracují všechny Windows, MacOS, Linux, Android, iOS a Raspberry Pi. Pokud používáte Linux, ujistěte se, že používáte grafickou kartu, která byla vyrobena alespoň v posledním desetiletí. Postačí karty AMD / ATI, NVIDIA nebo Intel, které podporují alespoň OpenGL 2.0. Systémům se systémem Windows se doporučuje používat hardware GPU, který podporuje Direct3D. Lidé často používají Kodi ve spojení s jejich televizí, PC, notebookem, tabletem, smartphonem a Raspberry Pi.

Rozhraní Kodi

Kodi je software s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že je volně k dispozici všem. Je možné, aby vývojáři z celého světa provedli změny nebo doplňky, pokud se tak rozhodnou. Mnoho z nich je k dispozici ostatním uživatelům Kodi prostřednictvím doplňků. Kodi nepřichází s načteným obsahem. Místo toho musí každý uživatel načíst svůj vlastní obsah do softwaru pomocí jakéhokoli místního nebo síťového úložiště, které aktuálně má.

Co můžete dělat s Kodi?

Kodi je neuvěřitelně všestranný software, který lze použít pro téměř jakýkoli druh zábavy. Poslechněte si svou oblíbenou hudbu. Společnost Kodi je přijímá ve formátech souborů, jako jsou OGG, MP3 a AAC. Díky inteligentním seznamům skladeb a možnosti označování skladeb nebyla vaše hudební sbírka nikdy organizována.

Mezi video formáty, které jsou kompatibilní s Kodi, patří H.264, 3D a ISO. Můžete dokonce použít internet k streamování obsahu prostřednictvím Kodi. Naimportujte své oblíbené filmy a poté požádejte software, aby přidal upoutávky, filmové plakáty a další, aby vylepšil zážitek.

Pokud máte rádi televizi, Kodi pro vás bude vítězem. Je vybaven schopností ukládat své oblíbené programy, takže je můžete sledovat kdykoli budete chtít. Plakáty, štítky a popisy vám pomohou udržet vše v pořádku. Můžete dokonce streamovat a nahrávat živou televizi, pokud přidáte službu backend, jako je NextPVR, TVheadend nebo MediaPortal.

Doplňky Kodi

Kodi dokonce obsahuje funkce, které vám umožní ukládat a třídit všechny vaše fotografie. Je to nejjednodušší způsob, jak kdykoli sdílet obrázky na všech svých zařízeních.

Je Kodi nelegální?

Kodi není nezákonné. Ve skutečnosti je to open source software, který byl vytvořen nadací XBMC. Chcete-li získat Kodi, stačí navštívit oficiální webovou stránku https://kodi.tv/download. Během stahování si můžete stáhnout libovolný z oficiálních doplňků.

Některá zařízení jsou nyní dodávána s předinstalovaným softwarem Kodi. Toto je také zcela legální způsob, jak získat software. Tyto verze Kodi neobsahují žádné doplňky třetích stran, které by mohly umožňovat nelegální streamování.

Pokud se uživatelé společnosti Kodi rozhodnou nainstalovat a spustit doplňky třetích stran, které poskytují přístup k obsahu chráněnému autorskými právy, mohou se vyskytnout právní problémy. Tento obsah obvykle zahrnuje aktuální filmy a televizní pořady, které jinde nejsou k dispozici. Tyto doplňky často poskytují při poskytování obsahu torrenting. Možná jste si vědomi, že vás torrentování otevírá až do slabých míst zabezpečení. Navíc může být šíření materiálů chráněných autorskými právy nezákonné. Pokud budete používat Kodi pro torrentování nebo streamování materiálu chráněného autorskými právy, musíte si pro Kodi zvolit jednu z nejlepších VPN pro Kodi..

A co doplňky třetích stran?

V průběhu let vytvořili vývojáři třetích stran nejrůznější doplňky, které jsou navrženy tak, aby vylepšily funkčnost a použitelnost Kodi. Například můžete do softwaru přidat aplikaci pro počasí nebo spořiče obrazovky.

Pokud hledáte televizi a filmy, budete potěšeni doplňky od Bravo, DIY Network, ABC Family a mnoha dalších. Podcasty lze streamovat prostřednictvím doplňků, jako je Apple Podcasty Apple iTunes. Nebo můžete přidat možnost prohlížení textů písní, které hrajete. Doplněk zdroje Twitteru vám pomůže zůstat na vrcholu dění v sociálních médiích.

Doplňky Kodi

Při výběru doplňků je však vhodné postupovat opatrně. Všechny tyto jsou vyvíjeny nezávisle bez dohledu lidí za Kodi. To znamená, že některé z nich jsou funkčnější než jiné.

Nezapomeňte také, že některé doplňky umožňují stahovat a ukládat nelegálně získaný materiál podléhající autorským právům. Vlastnění takového média může znamenat, že vám dochází zákon.

Proč bych měl používat Kodi s VPN?

Nejlepší VPN vás chrání před vyzvědači všech odrůd. Věděli jste, že pokud nepoužíváte síť VPN, váš poskytovatel internetových služeb může vidět vše, co děláte online?

Stejně znepokojující je, že vláda může sledovat vaše hnutí. Ditto pro hackery a další black-hat operátory, kteří doufají, že infikují váš systém malwarem, spywarem a ransomwarem.

jak vpn funguje tok

Všichni chtějí vědět, co děláte online, včetně webů, které navštěvujete. Zajímalo by vás, jak trávíte čas na sociálních médiích, a nejrůznější zlovolní herci by nechtěli nic lepšího, než aby si dali ruce na čísla vaší kreditní karty a bankovního účtu.

Co pro vás VPN dělá? Zakrývá vaši IP adresu, aby na vás nikdo nemohl špehovat. Ideálně používá 256bitové šifrování AES k ochraně veškerého webového provozu. Může to dokonce způsobit, že bude vypadat, jako byste seděli v Montrealu, když jste skutečně v Sydney. V podstatě vám VPN poskytuje naprosto soukromý a anonymní online zážitek.

Možná se ptáte, zda je to nutné. Koneckonců si myslíte, že nedělám nic online, co musím skrýt.

Je to pravda? Jak jste nadšeni tím, že jen někdo může vidět vaše bankovní transakce nebo sledovat své online nákupní návyky? Nezní to tak atraktivní, že? Spolehlivá VPN vás chrání před všemi špiony a vetřelci. Tohle znamená tamto můžete dělat své bankovnictví nebo sledovat svou oblíbenou televizní show na Kodi, aniž byste se museli obávat, že by se někdo podíval přes rameno.

Závěrečné myšlenky

Jakákoli z VPN, které jsou zde kontrolovány, slibuje spolehlivé fungování při používání softwaru Kodi. Většina z nich také nabízí slušné rychlosti a spolehlivé spojení.

Věříme tomu NordVPN poskytuje nejlepší celkový balíček pro uživatele Kodi. Kombinace bezpečnosti, funkčnosti, funkcí a spolehlivosti společnosti NordVPN činí z této služby naši nejlepší volbu.

Protože se již pokoušíte vylepšit zabezpečení online, možná budete chtít také zamyslet použití správce hesel. Nejlepší správce hesel zajišťuje, že můžete sledovat silná, komplexní a jedinečná hesla pro všechny své online účty. Stejně jako používání VPN udržuje správce hesel vaše data v soukromí.

FAQs

Otázka: Jaký je nejlepší VPN celkově pro rok 2020?

A: NordVPN má působivou síť serverů a můžete mít k serveru připojeno až šest zařízení najednou. Navíc se mohou pochlubit nejrůznějšími špičkovými bezpečnostními funkcemi a jsou přátelští k BitTorrentu. S dobrým zákaznickým servisem a přísnou politikou nedodržování protokolů je NordVPN možná nejlepší VPN na trhu pro rok 2020.

Otázka: Ví můj ISP, že streamuji na Kodi pomocí VPN?

A: Používáte-li spolehlivou síť VPN, váš poskytovatel internetových služeb nemá žádný způsob, jak zjistit, co na Kodi streamujete. Navíc neznají žádné webové stránky, které navštěvujete, ani nemohou špehovat vaše finanční transakce. Použití sítě VPN znamená úplnou anonymitu online a soukromí, zejména pokud pečlivě vyberete svou síť VPN.

Otázka: Jaké jsou nejlepší doplňky pro Kodi?

A: Kodi se může pochlubit nekonečným seznamem doplňků. Rozhodnutí, které jsou nejlepší, je jen na vás. Jen si pamatujte, že některé fungují lépe než jiné. Mezi nejlepší možnosti patří Exodus pro sledování filmů a televizních pořadů, stejně jako Yoda, která také nabízí filmy a televizi se širokým výběrem žánrů a jazyků. KidsTube pečuje o nejmenší s karikaturami, zatímco SportsDevil je tu pro každého, kdo nemůže dostat dost atletických akcí.

Otázka: Je používání Kodi legální?

A: Kodi je legální. Někteří addoni však mohou poskytovat přístup k obsahu chráněnému autorskými právy, který technicky není pro streamování legální. Postupujte opatrně, pokud chcete mít jistotu, že se budete držet na pravé straně zákona, a při používání Kodi vždy používejte VPN.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me