9 bauginantys būdai „Facebook“ naudoja jūsų duomenis

Paskutinį kartą atnaujinta 2019 m. Balandžio 16 d


Kelly Gilderson čia. Socialinė žiniasklaida keičia pasaulio veikimą, tačiau ar tai tikrai mums naudinga?
Šiandien noriu atskleisti kai kuriuos nesąžiningus būdus, kaip FB ir kiti didžiosios žiniasklaidos monstrai naudojasi jūsų duomenimis ir uždirba TON pinigų.

„Facebook“ sukėlė revoliuciją pasaulio kultūroje ir nustatė, kas a socialinės žiniasklaidos platforma turėtų būti. Asmenys, įmonės, vyriausybės ir švietimo centrai naudoja „Facebook“ kaip būdą bendrauti su masėmis. Tai darydami, jie patikėjo „Facebook“ didelę savo asmeninę, asmeninę ir kartais slaptą informaciją.

Kai atmetate sluoksnius ir pažiūrite, kiek informacijos apie „Facebook“ turi plačioji visuomenė, ir palyginkite tai su privatumo pažeidimais, bauginančiais eksperimentais ir psichologinėmis manipuliacijomis, kuriuos „Facebook“ panaudojo vykdydama šią informaciją, atsiranda baisus vaizdas..

„Facebook“ yra ne tik įmonė, kuri uždirba pinigus naudodama reklamą. Tai yra įmonė, kurią pasaulio vyriausybės ir pramonės įmonės galėjo naudoti rinkdamos, analizuodamos ir analizuodamos naudoti savo asmeninę informaciją.

Naujausiomis naujienomis buvo aptartas „Facebook“ skandalas. Tačiau susidomėjimas savimi trukdo daugeliui žiniasklaidos priemonių pasakyti visą tiesą. Jie nugrimzta į tamsesnius „Facebook“ veiklos aspektus. Toliau pateikiami keli nerimą keliantys faktai apie „Facebook“. Mūsų tikslas yra paaiškinti tikrąją „Facebook“ prigimtį ir paaiškinti, kokia ji yra pavojus į privatumą ir kaip tai trukdo laisvai minčiai.

# 1 - „Facebook“ gali iškasti vartotojo duomenis be vartotojo leidimo

Programa „thisisyourdigitallife“ vartotojams pasakojo, kad asmenybės programa rinko anoniminę informaciją psichologiniams tyrimams. „Global Science Research“ sukurta programa reikalavo vartotojų sutikti su programos sąlygomis prieš suteikiant programai prieigą prie „Facebook“ duomenų. Pranešama, kad programą sustiprino „Amazon Turks“. Tai programa, kuri moka asmenims atlikti trumpas užduotis internete, įskaitant apklausas. Teigiama, kad „Global Science Research“ pardavė „Facebook“ ir „Amazon Turks“ surinktą informaciją „Cambridge Analytic“.

„facebook“ informacijos nutekėjimo diagrama, kurią pateikė „cambridge analytica“

Nors tai kelia nerimą, didesnė problema yra tai, kad programa, kurią atsisiuntė tik maždaug 270 000 žmonių, taip pat paėmė informaciją iš vartotojo draugų. Tai reiškia, kad netrukus programa surinko informaciją iš milijonų vartotojų. Daugelis iš maždaug 87 milijonų vartotojų, kurių informacija buvo parduota „Cambridge Analytica“, niekada neatsisiuntė „thisisyourdigitallife“ programos ir niekada nesuteikė informacijos, kad ji būtų naudojama kokiu nors būdu..

# 2 - „Facebook“ ir Priežiūros valstybė

2003 m. NSA dokumentai buvo nutekinti ir juose dar niekad nematytas žvilgsnis į PRISM programą. Nutekėjusiose ataskaitose buvo aprašytas NSA ir GCHQ, atitinkamų JAV ir Didžiosios Britanijos stebėjimo agentūrų, bendradarbiavimas.

prisiminti apžvalgą

Anot „The Washington Post“, NSA ir GCHQ kartu su kitomis šnipų agentūromis pasinaudojo devynių garsių JAV interneto bendrovių centriniais serveriais. Jie ištraukė garsą, nuotraukas, el. Laiškus, dokumentus ir kitą informaciją tiksliniams vartotojams.

Buvo nustatyta, kad „Facebook“ yra ta įmonė suteikė šnipų agentūroms prieigą į jų serverius. Tačiau „Facebook“ ir kitos interneto bendrovės, bendradarbiaujančios su vyriausybės priežiūra, yra teisiškai imuninės dėl 2008 m. FISA pataisų įstatymo.

Remiantis nutekėjusiais PRISM dokumentais, „Facebook“ bendradarbiauja su NSA nuo 2009 m. Birželio mėn. Iš esmės „Facebook“ yra tik dar viena NSA dalis. Tai yra priemonė, kurią NSA panaudojo pasaulinei priežiūrai.

Nr. 3 - „Facebook“ žinojo, kad buvo netinkamai naudojami duomenys

2015 m. Žurnalistai informavo „Facebook“ apie netinkamą vartotojo duomenų naudojimą. Programos „thisisyourdigitallife“ kūrėjas dr. Aleksandras Koganas teigė, kad duomenys renkami akademinėms studijoms. Jis atkakliai tvirtino, kad tuo metu neužsiėmė netinkama veikla.

Kai „Facebook“ sužinojo apie tai, kaip 2015 m. Buvo renkami jos vartotojo duomenys, ji paprašė, kad atliktų „Global Science Research“ ištrinti informaciją. Kai „Facebook“ sužinojo, kad informacija nebuvo ištrinta, jie supjaustyti kaklaraiščiai su „Global Science Research“ ir pradėjo savo tyrimą.

Investuotojai pateikė ieškinį. Jie manė, kad šią informaciją turėjo atskleisti „Facebook“.

„Cambridge Analytica“ bendradarbiauja su tyrėjais, teigdami, kad jie ištrynė informaciją. Bendrovė teigė, kad jų surinkta informacija nebuvo panaudota per 2016 m. Prezidento rinkimų kampaniją.

# 4 - „Facebook“ renka jūsų vaizdus naudodama veido atpažinimo duomenų bazę

Nuo 2011 m., „Facebook World“ duomenimis, „Facebook“ kuria veido atpažinimo technologijas. Kai žymite nuotrauką „Facebook“, ji naudoja veido atpažinimo technologiją, kad sužinotų daugiau apie tai, kaip atrodo tas asmuo. Tas pats pasakytina apie jūsų nuotraukas, kai kiti jus pažymi.

informacijos diagramos išgavimas

Ši programa prasidėjo beveik prieš aštuonerius metus. Šiandien „Facebook“ veikia galinga ir tiksli dirbtinio intelekto pagrįsta veido atpažinimo sistema. Tai viena sudėtingiausių ir tiksliausių tokio tipo sistemų planetoje.

Aptardama programą, vadinamą „DeepFace“, Vikipedija apibūdina ją kaip besimokančią veido atpažinimo programą. Jis turi galimybę išrinkti žmonių veidus skaitmeniniuose vaizduose. Jo gylis yra devynių sluoksnių neuroninis tinklas. Jis aprūpintas daugiau nei 120 milijonų jungiamųjų svorių. Tariamai sistema 97 procentų tikslumas. Tai yra geriau nei FTB „Next GEN“ identifikavimo sistemos 85 procentų tikslumo lygis.

Tai reiškia, kad kiekvieną kartą įkeldami savo, draugo ar šeimos nario nuotrauką, jūs treniruojatės „DeepFace“ AI, kad geriau atpažintumėte žmogaus veido bruožus. Veido atpažinimas tokio tipo yra žalingas privatumui. Naudodamas tokį veido atpažinimo būdą, asmuo galėtų gauti vieną jūsų nuotrauką ir paskui panaudoti tą nuotrauką, kad surinktų visą informaciją, kurią „Google“, „Facebook“ ir kitos svetainės surinko per jūsų gyvenimą..

# 5 - „Facebook“ tiria FPK, Australija, JAV ir Jungtinė Karalystė

Po to, kai kilo duomenų gavybos skandalas, „Facebook“ dvi dienas susitiko su Kongresu. „Facebook“ naudojasi privačios tyrimų įmonės paslaugomis. Tačiau JK informacijos komisijos biuras tęsia savo tyrimą ir paprašė privačios firmos „Facebook“ pasitraukti, kol ji tęsia tyrimą..

FPK tiria, kaip buvo naudojama „Cambridge Analytica“ metu surinkta informacija. Taip pat yra Australijoje įsikūrusi budėjimo organizacija, kuri rūpinasi šios informacijos naudojimu.

„facebook“ tyrimo šalys, nukentėjusios nuo skandalo

Tęsiant tyrimą greičiausiai paaiškės daugiau informacijos. Vis dar kyla nemažai klausimų, kaip buvo naudojami pavogti duomenys. Daugelis iš šių klausimų kyla apie tai, kas, jei tokių buvo, turėjo pavogtos informacijos įtaką politinėms kampanijoms. „Cambridge Analytica“ teigia, kad jie nieko blogo nepadarė.

Nr. 6 - „Facebook“ naudoja „šešėlinius profilius“, kad surinktų ne vartotojo duomenis

„Facebook“ naudoja šešėlinius profilius, remdamasi iš daugelio šaltinių surinkta informacija, kad stebėtų ne „Facebook“ vartotojus. „Facebook“ taip pat naudojasi trečiosiomis šalimis ir kuria šešėlinius profilius, kad galėtų stebėti nenaudotojų veiklą.

„facebook“ šešėlių profiliavimo schema

„Facebook“ kuria skaitmeninį biometrinį šabloną, naudodamas kiekvieną paveikslėlį su veidu, kuris įkeltas į jų serverius. Šiuo metu „Facebook“ yra iškeliamas ieškinys, kuriame teigiama, kad jis pažeidžia kitų asmenų privatumo teises, nes jis saugo biometrinę informaciją apie žmones negavęs jų sutikimo. „Facebook“ tvirtina, kad tiesiog biometrinės informacijos saugojimas be sutikimo nekenkia žmonėms.

Aišku, kad atsisakyti stebėjimo ir duomenų rinkimo, kurį atlieka „Facebook“, nėra išeitis. Vienintelis būdas užkirsti kelią tamsioms „Facebook“ rankoms gauti jūsų asmeninius duomenis yra gerų internetinių privatumo apsaugos priemonių naudojimas.

# 7 - „Facebook“ sako, kad buvo apgauta

„Facebook“ pažeidimas skiriasi tuo, kad informacija nebuvo pavogta per įsilaužimą ar saugumo pažeidimą, panašų į tai, ką buvo matyti kitose įmonėse. Tačiau, kaip aiškiai pažymėjo Zuckerbergas, buvo pasitikėjimo pažeidimas tarp „Facebook“, „Kogan“ ir „Cambridge Analytica“.

Žmonės, kurie naudojosi „Facebook“, tikėjo, kad „Facebook“ apsaugos jų duomenis ir kad jais nebus dalijamasi su kitais. Zuckerbergas pripažino, kad tai kažkas „Facebook“ reikia taisyti.

pasitikėjimo „facebook“ apklausa

Andrew Bosworthas, „Facebook“ išplėstinės ir virtualiosios realybės viceprezidentas, kuris taip pat ėjo reklamos viceprezidento pareigas, paaiškino, kad „Facebook“ sukurtas taip, kad vartotojo asmeniniai duomenys neparduodami. Tai nereiškia, kad kūrėjai negauna duomenų, kurie jiems padeda pagerinti klientų patirtį. Tačiau „Facebook“, remiantis „Bosworth“ parašu, tiesiogiai neuždirba iš šio keitimosi informacija. Jų tikslas yra sukurti „Facebook“ tokiu būdu, kad jokia asmeninė informacija nebūtų parduodama įmonėms.

Toliau jis aiškina, kaip „Facebook“ žino jų vartotojus geriau nei kitas įmones, tai leidžia „Facebook“ parodyti jų vartotojams geresnes reklamas, o tai padidina „Facebook“ pelną. „Bosworth“ požiūriu, „Facebook“ surinktos informacijos pardavimas yra bloga strategija.

Norėdami, kad „Facebook“ būtų gyvybingas, vartotojai, norėdami prisijungti prie programų, turi turėti teigiamą patirtį. Jei vartotojai nerimauja, kad pavogta jų informacija, jie nebūtinai prisijungs prie programų, įmonės nustoja dirbti su „Facebook“ ir visas procesas nutrūksta. Tai yra dalis argumento, kurį Bosworthas davė gindamas „Facebook“ ir sakydamas, kad „Facebook“ tyčia neatskleidė vartotojo duomenų.

# 8 - „Facebook“ atliko psichologinius eksperimentus su jumis be jūsų leidimo

„Facebook“ vadovė Sheryl Samberg paskelbė atsiprašymą „Facebook“ vartotojams po to, kai paaiškėjo, kad „Facebook“ atliko eksperimentus su daugiau nei 700 000 vartotojų be jų sutikimo.

Ironiška, kai skaitydamas atsiprašymą matai tą Sambergą niekada neatsiprašė už psichologinius eksperimentus, kuriuos atliko „Facebook“, bet už tai, kad „Facebook“ blogai dirbo, bendraudama apie eksperimentus su vartotojais.

Jums tai turėtų rūpėti. Labai tampa aišku, kad „Facebook“ yra dirbant manipuliuoti savo emocijomis. Kokias silpnas priežastis „Facebook“ turi tai daryti? Mes nežinome. Mes žinome, kad tai įvyko praeityje ir tikriausiai vis dar vyksta.

Buvęs „Facebook“ vadovas aptarė, kaip „Facebook“ daro psichologinę žalą mūsų visuomenei. Diskusijoje apie „Facebook“ šis buvęs „Facebook“ vadovas papasakojo, koks, jo manymu, yra „Facebook“ psichologinis poveikis šiuolaikinei visuomenei. Jis aptarė, kaip „Facebook“ dėka sumažėjo pilietinis diskursas ir bendradarbiavimas. Klaidinga informacija ir neteisinga tiesa vis didėja. Jis tęsė teigdamas, kad „Facebook“ poveikis visuomenei yra ne tik amerikiečių problema, bet ir pasaulinė problema. Aišku, kodėl tiek daug žmonių „Facebook“ mato kaip psichologinį pavojų, kurio reikėtų vengti bet kokia kaina.

# 9 - Apsaugokite save

Esmė „Facebook“ pasirodė esanti sociopatinė. Labiausiai nerimą kelia tai, kad po visų klausymų, visų skandalų ir FPK, Jungtinės Karalystės, JAV, Australijos vyriausybių ir kitų vyriausybių visame pasaulyje atliktų tyrimų niekas nesikeis..

Daugelis tų pačių institucijų, kurioms buvo pavesta ištirti „Facebook“, daugiausia naudos iš jos renkamos informacijos. Vyriausybinėms agentūroms, didelėms įmonėms, švietimo centrams ir kitoms grupėms reikia informacijos, surinktos iš tokių svetainių kaip „Facebook“, kad jos galėtų išlaikyti kontrolę ir valdžią bei nuolatos manipuliuoti mišiomis.

Retkarčiais „Facebook“ ketina gauti užkluptas skandalo. Tada atsitiks šie dalykai:

  • „Facebook“ parašys simbolinį atsiprašymą ir sakys, kad duomenų pažeidimas įvyko dėl klaidos.
  • Žiniasklaida kankins nuojauta dėl skandalo ir diskutuos apie tai, kaip privatumo pažeidimas buvo kažkas naujo ar stebinančio.
  • „Facebook“ toliau tęs veiklą kaip įprasta. Jie paskleis jūsų duomenis, netrukdomai panaudos jūsų duomenis ir atliks drąsius eksperimentus su netyčine ir nesąmoninga visuomene..

Nėra jokios priežasties, kodėl turėtumėte galvoti, kad „Facebook“ pakeis savo veikimo principą. „Facebook“ pažodžiui yra papildoma valstybės priežiūros priemonė. Jie kasmet išleidžia milijonus dolerių lobizuodami politikus, kad galėtų tęsti savo verslą kaip įprasta.

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti norėdami apsisaugoti:

  • Pirmiausia atsikratykite socialinės žiniasklaidos.
  • Antra, suraskite gerą privatumą užtikrinančią naršyklę savo duomenims apsaugoti.
  • Trečia, suraskite gerą VPN, kad jūsų internetinė veikla būtų anoniminė.
  • Ketvirta, naudokite privatumo priemones kaip būdą apsaugoti savo duomenis

Jei nenorite nutraukti ryšių su „Facebook“, pasinaudokite „Facebook“ nustatymais, kad apribotumėte bendrų duomenų naudojimą. Atkreipkite ypatingą dėmesį į tai, kurias trečiųjų šalių programas leidote rinkti duomenis. Tai neapsaugos jūsų, kai išorinis šaltinis ras būdų, kaip pasiekti „Facebook“ informaciją. Bet bent jau tai yra pradžia.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me