Buvo nulaužti 12 būdų, kaip kiekvienas gali žinoti savo kompiuterį

Paskutinį kartą atnaujinta 2019 m. Liepos 19 d


Kai kurie įsilaužimai daro naujienas. Tai buvo atvejis, kai „Target“ įsilaužimas pakenkė 70 milijonams žmonių, o „JP Morgan Chase“ įsilaužimas paveikė septynis milijonus įmonių ir 76 milijonus vartotojų. Tačiau ne kiekvienas įsilaužimas sukuria antraštes. Didžioji dalis įsilaužimų įvyksta visiškai po radaru ir daro poveikį paprastiems žmonėms kurie galbūt net nežino, kad jų kompiuteris buvo pažeistas.

kaip sužinoti, ar buvau nulaužtas

Taip yra todėl, kad įsilaužėliai yra modernūs. Jie gali patekti į kompiuterinę sistemą, nenuleisdami rankos savininkui.

Kenkėjiška programinė įranga naudojama užkrėsti kompiuterį, o įsilaužėlis visada gali vėliau patikrinti dar kartą, kad sužinotų, kaip toli buvo pažeista sistema. Tai suteikia tam tikrų užuominų apie kitus dalykus, kuriuos jis galėtų padaryti tai aukai. Dažnai įsilaužėliai parduoda jūsų duomenis tamsiame žiniatinklyje įvairiais kenkėjiškais tikslais.

Nors daugelis žmonių jų neatpažįsta, yra keletas signalinių ženklų, kurie gali įspėti, kad buvote nulaužtas.

Išmokite atpažinti šiuos 12 ženklų, ir jūs ketinate apsisaugoti. Tada prisiregistruokite gauti geriausią galimą VPN (Rekomendacija: išbandykite mūsų apžvalgą „NordVPN“ arba „Surfshark“) tolimesnei apsaugai.

1. Nuolatiniai iššokantys langai jūsų naršyklėje

Kai kuriose visiškai teisėtose svetainėse bus iššokančiųjų langų. Paprastai tai yra susiję su svetaine, siūlančia jums nuolaidą ar sandorį. Tai šiek tiek erzina, tačiau jaudintis nebūtinai reikia dėl ko.

Istorija yra kitokia, kai visur, kur einate, pradedate gauti iššokančius langus. Tai yra nuolatinė problema, kurią galite pastebėti net tokiose svetainėse, kuriose anksčiau nebuvo iššokančiųjų langų.

Kas daugiau, Tai yra visiškai atsitiktiniai iššokantys langai, kurie neturi nieko bendra su jūsų naršoma svetaine. Daugelis jų sako jums, kad jūs laimėjo kažkokį konkursą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai spustelėkite nuorodą ir galbūt įveskite šiek tiek informacijos apie save.

kenkėjiškų programų iššokantys langai

Saugokitės šių iššokančių langų. Nespustelėkite jokių nuorodų ir neteikite joms jokių savo asmeninių duomenų.

2. Naujos įrankių juostos, įdiegtos jūsų naršyklėje

įrankių juostos privatumasVisoms naršyklėms retkarčiais reikia atnaujinimo, kad vartotojams būtų suteiktos visos naujausios funkcijos ir funkcijos, įskaitant padidintą saugumą. Kai šie atnaujinimai įvyksta, naršyklė paprastai jums praneša apie juos ir netgi gali padėti jums atlikti įvairius pakeitimus, kad jūs juos suprastumėte.

O kaip tą dieną, kai ekrano viršuje staiga pasirodys paslaptinga naršyklės įrankių juosta? Nekeitėte jokių savo nustatymų, o naršyklė nepasakojo apie jokius atnaujinimus.

Ši įrankių juosta gali būti nepaprastai erzinanti. Tai tau nėra pažįstama. Tu to neprašei. Be to, atrodo, kad bus pakeisti jūsų naršyklės nustatymai. Niekas veikia ne taip, kaip įprasta. Gali būti, kad jums net buvo suteiktas naujas pradžios ekranas, užpildytas šlamštu.

Šios įrankių juostos gali sugadinti jūsų sistemą atidarant skelbimų langus. Jei spustelėsite kurį nors iš įrankių, galite atsisiųsti kenksmingą failą į savo kompiuterį.

Jei savo kompiuteryje rasite paslaptingą įrankių juostą, labai svarbu, kad ją atliktumėte greitai. Kuo ilgiau jis bus jūsų kompiuteryje, tuo daugiau žalos jis galės padaryti. (Daugiau apie geriausias saugias naršykles skaitykite čia)

3. Naujai programinė įranga staiga pasirodo jūsų kompiuteryje

Ar kada nors prisijungėte prie savo kompiuterio tik norėdami sužinoti, kad įdiegta nauja programinė įranga? Tai nėra tik kažkoks automatinis „Windows“ naujinimas ar kitas patobulinimas, dėl kurio jūsų turima programinė įranga tampa greitesnė ar saugesnė.

Tai visiškai nauja programinė įranga, apie kurią niekada negirdėjote ir kurią žinote, kad neįdiegėte.

Sunku pasakyti, ką ši nauja ir paslaptinga programinė įranga gali padaryti jūsų kompiuteryje. Kai kuri iš šios programinės įrangos gali perimti turimą jūsų kompiuteryje esančią programinę įrangą, priversdama ją daryti viską, ką liepia kenkėjiškas kodas. Programinė įranga, kuri paslaptingai prideda save prie jūsų kompiuterio gali išjungti visas turimas antivirusines apsaugos priemones, kad jūsų sistema būtų pažeidžiama kitų atakų, ir kad jūsų kompiuteris būtų mažiau saugus naudoti vaikams.

kenkėjiškų programų tipai

Kartais žmonės atsidaro tokio tipo diegimui, atsisiųsdami programinę įrangą iš interneto. Didžioji dalis to yra teisėta ir nepiktybiška. Kiti yra grobuoniški. Tai ypač pasakytina apie nemokamą programinę įrangą, kuri dažnai atsisiunčia trečiųjų šalių programinę įrangą, kai sutinkate atsisiųsti pradinį paketą. Ši trečiosios šalies programinė įranga gali kelti pavojų visai jūsų sistemai.

Jei turite atsisiųsti programinę įrangą, įsitikinkite, kad žinote šaltinį ir kad perskaitėte taisykles ir nuostatas.

4. Tinklalapio automatinis nukreipimas

Keletas dalykų yra tokie erzinantys, kaip bandymas pasiekti vieną svetainę, kai esate automatiškai nukreipiami į kitą. Piratai mėgsta tai daryti nes tai potencialiai didelis pinigų gamintojas. Jiems mokama, kam priklauso svetainė, kad nukreiptų srautą į ją.

Paprastai tai matysite, kai įvesite kai kuriuos raktinius žodžius į paieškos variklį. Gausite paieškos rezultatų sąrašą ir spustelėsite vieną iš jų. Tačiau užuot nuėję į tą svetainę, esate nuvežti kur nors kitur.

automatinis reklaminės programos peradresavimas

Jei tai atsitiks vieną kartą, tai gali būti kažkoks blogis, bet jei matote, kad tai įvyksta pakartotinai, tai reiškia, kad jūsų sistemai buvo padarytas pavojus. Pabandykite į savo paieškos programą įvesti labai konkrečius raktinius žodžius. Norėdami gauti geriausią rezultatą, spustelėkite nuorodą. Jei neatvykstate į tą svetainę, tada žinote, kad jūsų kompiuteris užkrėstas.

Sudėtingas dalykas yra tai, kad svetainė gali nurodyti, kad jūs iš tikrųjų pasiekėte teisingą URL. Taip yra todėl, kad įsilaužėlis naudoja a įgaliotinis.

5. Nesąžiningi saugumo įspėjimai

išpirkos programų išpuolisVisada kelia nerimą, kai pasirodo antivirusinė programinė įranga, kad jums būtų pranešta apie galimą problemą. Atkreipkite dėmesį į šiuos įspėjimus, tačiau taip pat atminkite, kad kartais gaunate įspėjimą, nes darbe yra įsilaužėlis.

Piratai ieško neatnaujintos programinės įrangos ir bet kokias kitas senas programas, kurios gali paslėpti jūsų kompiuterį, kad bandytų įsiskverbti į jūsų sistemą. Jie naudoja šias pasenusias programas, kad jūsų kompiuteris atsiųstų jums įspėjimus. Kol gausite pranešimą, žala bus padaryta. Jūs buvote užkrėstas.

Įspėjimas paprastai nurodo spustelėti saitą, kad apsilankytumėte svetainėje, kurioje galite gauti patobulintą saugos programinę įrangą. Žmonės noriai tai daro, atiduodami savo kreditinės kortelės informaciją. Dabar ne tik užkrėstas jų kompiuteris, bet ir įsilaužėliai turi savo finansinę informaciją.

6. „Ransomware“ išpuoliai

Sužinosite, kad jus užpuolė išpirkos programinė įranga, kai netikėtai jūsų kompiuteris pateikia pranešimą, kad visi jūsų failai yra užšifruoti. Šifravimas yra geras daugeliu atvejų, tačiau tik tuo atveju, jei to paprašysite. Reikalavimas sako, kad jei norite vėl prieiti prie savo kompiuterio, turėsite išsiųsti pinigus tam tikru „Bitcoin“ adresu.

Jei nesumokėsite, įsilaužėliai sunaikins jūsų duomenis. Žinoma, jie gali tai padaryti, net jei jūs mokate.

kaip veikia išpirkos programos

7. Neatpažintos socialinės žiniasklaidos žinutės

Daugelis žmonių socialinę mediją naudoja bendraudami su savo draugais ir pasauliu. Tačiau jie kartais gavo keistą pranešimą, kuris neatrodo, kad jį atsiuntė tariamas siuntėjas. Daugelyje šių nepažįstamų pranešimų yra nuoroda, kurią turėtų spustelėti gavėjas. Spustelėjus jį, iškyla svarbiausios problemos.

Jei iš draugo gaunate įtartinai atrodantį pranešimą, nespauskite jo. Panašiai, jei matote, kad jūsų paskyra siunčia pranešimus, kurių jūs nesiuntėte, tai yra ženklas, kad jūsų socialinės žiniasklaidos paskyros buvo nulaužtos.

8. Neteisingi slaptažodžiai

nulaužtas neteisingas slaptažodisJei einate į svetainę, kurioje reguliariai lankotės, bet neįleidžiate prieigos įvedę slaptažodį, tai gali reikšti problemą. Pabandykite dar kartą įvesti slaptažodį. Jei jis vis tiek neveikia ir esate tikri, kad slaptažodį gavote teisingai, jūsų paskyra gali būti įsilaužta. Piratai pakeitė slaptažodį.

Tai gali atsirasti dėl el. sukčiavimo elektroniniu paštu kuriame spustelite nuorodą el. laiške, nukreipiančiame į svetainę, kurioje įvedate savo kredencialus. Tai suteikia įsilaužėjui jūsų prisijungimo duomenis.

Galite sužinoti, ar slaptažodžių apsaugos priemonės yra saugios, ir greitai jas pakeisti, jei įtariate, kad kažkas pavogė jūsų informaciją.

9. Pelės žymeklis, judantis savarankiškai

Jei sėdite prie kompiuterio ir pelės žymeklis staiga pradeda judėti pats, tai gali būti ženklas, kad kažkas užgrobė jūsų kompiuterį ir jūs buvote įsilaužęs. Tai ypač aktualu, jei atrodo, kad pelė juda tam tikra kryptimi, o ne tik atsitiktinai skraido per ekraną, o tai reiškia techninę problemą.

Jei rodyklė atidaro skirtingus failus ir juda tikslingai, tikėtina, kad įsilaužėlis jį kontroliuoja.

10. Staiga išjungta antivirusinė apsauga

antivirusinė išjungtaKai virusas užkrečia jūsų kompiuterį, gali būti, kad jis gali išjungti bet kokią jūsų turimą antivirusinę programinę įrangą, taip pat panaikinti kitas jūsų sistemos apsaugos priemones. Jei kompiuteryje pastebite kažką panašaus, paprastai kreipkitės į registro rengyklę arba užduočių tvarkytuvą, kad su tuo susidurtumėte..

Vis dėlto, virusas neleis to padaryti. Tikriausiai ir šie įrankiai bus neleidžiami, todėl turėsite imtis kitų veiksmų, kad išspręstumėte situaciją. Jei norite užkirsti kelią šioms situacijoms bet kokia sąskaita, peržiūrėkite geriausią nemokamą antivirusinę programinę įrangą.

11. Trūksta pinigų arba nepažįstami mokesčiai

Protinga reguliariai tikrinti jūsų banko sąskaitos ir kredito kortelių likučius. Jei prisijungiate prie savo tikrinimo sąskaitos, o likutis yra mažesnis nei tikėtasi, laikas tai padaryti peržiūrėti kiekvieną operaciją. Galite rasti tokių, kurie nėra pažįstami.

Panašiai yra ir su jūsų kreditinės kortelės sąskaitomis, nors tokiu atveju matysite, kad skolos likutis padidės. Dar kartą atėjo laikas peržiūrėti naujausias operacijas ir ieškoti nieko nepažįstamo. Jei turite šiek tiek „BitCoins“, turėtumėte mokytis saugiau saugoti kriptovaliutas.

Nedelsdami praneškite savo bankų įstaigai ir kreditinių kortelių įmonėms, jei pastebėsite šias problemas.

12. Pirkimai, išsiųsti į nepažįstamą vietą

Jei prisijungiate prie banko sąskaitos, kreditinės kortelės ar internetinės mažmeninės prekybos sąskaitos tik norėdami pamatyti pirkinius, apie kuriuos nežinojote, tada taip pat galite pastebėti, kad kai kurie produktai buvo išsiųsti nepažįstamu adresu. Tai dar kartą įsilaužėliai, turintys pirkinį ant savo bulvarinių pinigų.

Tai ypač pavojinga, jei esate smulkaus verslo savininkas, turintis įmonės banko sąskaitą. Tokiu atveju turėtumėte peržiūrėti visą MVĮ pažeidžiamumų, į kuriuos dažnai nukreipia įsilaužėliai, sąrašą.

Galite apsisaugoti nuo daugelio šių problemų: neatidaryti nepažįstamų el. laiškų ir nespustelėjus nežinomų nuorodų. Būkite atsargūs visada laikykitės saugos protokolų, ir nuolat atnaujinkite savo antivirusinę programinę įrangą apsisaugoti nuo įsilaužėlių įsilaužimo.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me