E. saugos vadovas: Apsaugokite savo vaikus internete šiandien

Tėvai manė, kad prieš šiurkštų internetą ji buvo šiurkšti. Ankstesnės kartos tiesiog neturėjo idėjos, kas bus toliau.

Pastaraisiais metais Australijoje padaugėjo tapatybės vagysčių ir kitų nusikaltimų internete. Dar praėjusį mėnesį Australijos vyriausybė turėjo ištirti liberalių, nacionalinių ir darbo politinių partijų tinklų skverbimąsi internetu..

2019 m. Vasario mėn. Parlamentinių paslaugų departamentas (DPS) turėjo išduoti naujus slaptažodžius parlamentarams ir darbuotojams. Šis procesas įvyko po to, kai Australijos kibernetinio saugumo centras (ACSC) nustatė kenkėjišką įsilaužimą į Parlamento rūmų kompiuterius.

Interneto sauga vaikamsŠis tyrimas taip pat leido ACSC žinoti apie išpuolius prieš politinių partijų tinklus. Laimei, kenkėjiška veikla buvo nustatyta prieš pradedant bet kokius rinkimus. Po šio įsilaužimo į Australijos parlamentą, ACSC pradėjo aktyviai padėti ginti politinių partijų tapatybę internete.

Billas Trumpas, leiboristų lyderis, pareiškė, kad „Australija nėra atleista nuo kenksmingos veiklos, kurią mes matėme kitur, ir neapsaugota nuo jos.“ Politinės partijos gali būti mažos organizacijos, tačiau jos renka ir naudoja didžiulį kiekį duomenų apie bendruomenes ir rinkėjus..


Naudodamiesi kompiuteriais, kurie stebimi visą parą, įsilaužėliai vis tiek sugebėjo suplanuoti ir pristatyti kenkėjiškas atakas. Šis faktas verčia apsaugoti asmenis, o asmeniniai kompiuteriai atrodo beveik neįmanomi. Tačiau tai neturi būti neįmanoma.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad vienintelis pasirinkimas pašalinti internetą iš savo namų siekiant apsaugoti jūsų privatumą ir tapatybę. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad internetas taip pat yra vertinga priemonė.

Vaikai ir internetas

Tėvai turi sunkų darbą interneto sauga. Bet kokio amžiaus vaikai dabar didelę dalį savo laisvalaikio praleidžia internete, nesvarbu, ar tai išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris, ar tradicinis kompiuteris..

vaikų, naudojančių internetą žalingai veiklaiVaikams internetas tapo pagrindiniu naujienų, pramogų ir bendravimo šaltiniu. Tačiau internetas taip pat kelia nemažai grėsmių, ypač tokių, kurių jaunesni žmonės gali nematyti.

Tėvai turi nuolat tęsti diskusijas su vaikais apie tai, kokias programas ir svetaines jie naudoja, o tai, kas tinkama elgtis internete. Tai reikalinga tiek jų pačių, tiek kitų saugumui kibernetinis kulka išlieka pavojinga jėga šiuolaikinėje visuomenėje.

Galima rasti įvairių vadovų, kurie padės apsaugoti jūsų privatumą ir vaikus internete, tačiau daugelis šių vadovų yra per daug bendro pobūdžio arba per daug nesusieti su šiuolaikinėmis technologijomis, kad tam tikrose situacijose būtų daug naudingi. Šie patarimai padės apsaugoti jūsų privatumą ir apsaugoti vaikus, nes pateiksite daugybę saugos patarimų ir informacijos.

Nustatydami namų ūkio interneto taisykles, atsižvelkite į šiuos patarimus ir patarimus.

1. Suraskite patikimą virusų skaitytuvą

Bet kuriame jūsų namų kompiuteryje, kuriame veikia „Microsoft Windows“ operacinė sistema, turėtumėte būti įdiegtas stiprus virusų skaitytuvas. Tai dar svarbiau nešiojamiesiems kompiuteriams ar staliniams kompiuteriams, kuriais dalijatės su savo vaikais. Jie gali bandyti atsisiųsti failus iš rizikingų svetainių, kuriose gali būti kenkėjiškų programų ar kitos infekcinės programinės įrangos.

Nustatydami virusų skaitytuvo parametrus įsitikinkite, kad įrankis sukonfigūruotas automatiškai nuskaitykite visus naujus failus, pridėtus prie standžiojo disko. Be to, programai turėtų būti leista reguliariai atnaujinti save, todėl galite būti tikri, kad jūs ir jūsų šeima turite naujausią apsaugą nuo išorinių grėsmių..

Rekomenduojama antivirusinė programinė įranga
 • „Avast Antivirus“ - „Avast“ siūlo parašais pagrįstą kenkėjiškų programų aptikimą ir realaus laiko virusų aptikimą. naršymą ir apsaugą el. paštu, taip pat kartu su naršyklės papildiniu, įspėjančiu apie potencialiai pavojingų nuorodų lankytojus ir skelbimų blokavimu.
 • „AVG Antivirus“ - 2016 m. Įsigijusi „Avast“, „AVG“ yra dar viena gerai žinoma antivirusinė programinė įranga, turinti ir dideles kenkėjiškų programų aptikimo galimybes bei realiojo laiko apsaugą nuo virusų. Yra žinoma, kad AVG turi didesnių galimybių apsaugoti kenkėjiškas programas dėl jų kenkėjiškų programų elgesio stebėjimo technologijos.
 • „Bitdefender Antivirus“ - Tvirta aplinka, žinoma, beveik 100% apsaugo nuo puolimo, kai naudojate „Mac OS“. „Bitdefender“ turi pažangią tinklo grėsmės prevenciją, kelių sluoksnių apsaugą nuo išpirkos programinės įrangos, ištaisydama išpirkos programas, ir puikias tėvų kontrolės funkcijas..
Naudingi diegimo ir sąrankos vadovai
 • Kaip įdiegti „Avast Antivirus“
 • Kaip įdiegti AVG Antivirus
 • Kaip įdiegti „Bitdefender Antivirus“

2. Ribotas ekrano laikas

apriboti ekrano laikąVienas iš protingiausių dalykų, kurį tėvas gali padaryti norėdamas apsaugoti savo vaiką internete, yra paprasčiausias kontroliuoti internete praleisto laiko kiekį. Nustatydami tokius apribojimus, jūsų vaikai primins, kad internetas turėtų būti laikomas įrankiu, o ne kaip visos dienos pramoga. Šiomis dienomis tai padaryti nėra tiek lengva, kai namuose yra daug interneto prieigų - nuo kompiuterių iki išmaniųjų telefonų iki balso padėjėjų..

Nesunku išmaniuosius telefonus prie pietų stalo laikyti lengvai įgyvendinama taisykle. Taip pat galite pasirinkti, kad vienoje iš pagrindinių gyvenamųjų vietų būtų tik vienas bendras kompiuteris, kuris privers visus šeimos narius pakaitomis naudotis internetu ir priprasti būti neprisijungusiam visą parą. Kol nebus sukurtas įprotis, rekomenduojame naudoti tėvų kontrolės programinę įrangą, kad palengvintumėte jūsų vaikų žiniatinklio veiklos trukmės pakeitimus. Tai palengvins jūsų palaikomos kontrolės procesą ir supaprastins jūsų nustatytų naujų namų taisyklių įgyvendinimą.

Rekomenduojama tėvų kontrolės programinė įranga
 • „Norton Family Premier“ - „Norton“ tėvų kontrolės programinė įranga leidžia tėvams lengvai valdyti laiką, kurį vaikai praleidžia internete. Įtrauktos kelios funkcijos, tokios kaip momentinis užraktas, vaizdo stebėjimas, paieškos priežiūra, socialinio tinklo priežiūra ir vietos stebėjimas.
 • „Kaspersky“ saugūs vaikai - Kita gerai žinoma saugos įmonė „Kaspersky Safe Kids“ leidžia tėvams stebėti socialinės žiniasklaidos veiklą ir turi GPS sekimą. Programinė įranga žmonėms taip pat teikia ekspertų iš vaikų psichologų patarimus, susijusius su dabartiniu vaiko elgesiu, kuris pastebimas atsižvelgiant į veiklą.
 • „Qustodio“ - Tėvams suteikiama galimybė valdyti ir peržiūrėti visų prietaisų ataskaitas per interneto portalą su Qustodio. Programinė įranga aprūpinta išmaniosiomis filtravimo sistemomis, laiko kontrolės parametrais ir išsamia žiniatinklio veiklos analize.
Naudingi tėvų kontrolės programinės įrangos sąrankos vadovai
 • Kaip įdiegti ir sukonfigūruoti „Norton Family Premier“
 • Kaip įdiegti ir sukonfigūruoti „Kaspersky Safe Kids“
 • Kaip įdiegti ir konfigūruoti „Qustodio“

Jei manote, kad tėvų kontrolės programinė įranga yra per daug kontroliuojama, tuomet geriausia yra ne įgyvendinti įstatymą, o pristatyti naują veiklą šeimoje, kuri apribotų jų laiką vien tik tokiu prietaisu, kuris įamžina priklausomybę nuo interneto..

3. Apribokite „Wi-Fi“ zonas

Nustatydami interneto laiko apribojimus, tėvai turėtų apsvarstyti galimybę namuose nustatyti specialias zonas, kuriose nenaudojami išmanieji telefonai ir kompiuteriai. Viena populiarių strategijų yra apriboti vaikus, nešiojamus kompiuterius ar planšetinius kompiuterius į savo miegamąjį, kur jiems gali kilti pagunda likti internete naktį..

Tam tikrus „wi-fi“ maršrutizatorius galima sukonfigūruoti taip, kad būtų galima kontroliuoti, kaip toli signalas pasieks skirtingas namų dalis. Tėvai turėtų būti mažiau susirūpinęs užtikrinant prieigą prie interneto kiekviename kiekvieno kambario kampe ir labiau susirūpinęs ribojant „wi-fi“ prieigą prie vietų, kur jie gali stebėti savo vaikų elgesį internete. Peržiūrėkite šį nuostabų šaltinį, kad gautumėte išsamią mokymo programą: https://www.techwalla.com/articles/how-to-limit-a-wifi-signal.

Arba, jei visa tai atrodo per daug darbo, galite kreiptis į sprendimą skirtingai, apribodami interneto naudojimą po tam tikro laiko. Skaitykite daugiau apie interneto naudojimo valdymą naudojant maršrutizatorių.

4. Naudokite saugią paieškos programą

„Google“ galia gali prijungti asmenį prie daugybės informacijos iš šaltinių visame pasaulyje. Žinoma, tokio tipo įrankiams kyla pavojus, kad jūs turite suklupti netinkamas arba kenkėjiškas svetaines kaip jūsų naršymą internete. Kalbant apie vaikus, labai svarbu kontroliuoti, kokio tipo informacijos jiems leidžiama ieškoti internete.

kaip veikia paieškos sistema

Yra keletas vaikams pritaikytų paieškos sistemų, kurias tėvai gali nustatyti savo namų kompiuteryje. Šiose svetainėse yra daugiau spalvų ir interaktyvumo nei tradiciniame „Google“ pagrindiniame puslapyje ir jos užtikrina, kad rodomi tik rezultatai bus tinkami jūsų pasirinktam amžiaus diapazonui. Pasirinkę paieškos variklį, kuriuo pasitikite, įsitikinkite, kad jį nustatėte kaip numatytąjį paieškos variklį jų įrenginyje arba namų įrenginyje, kurį jie naudoja.

Numatytosios naršyklės paieškos variklio keitimo vadovas
 • Kaip pakeisti numatytąjį paieškos variklį „Google Chrome“
 • Kaip pakeisti numatytąjį „Safari“ paieškos variklį
 • Kaip pakeisti numatytąjį paieškos variklį „Mozilla Firefox“
 • Kaip pakeisti numatytąjį paieškos variklį „Microsoft Edge“

5. Apsvarstykite žiniatinklio filtravimą

Pakanka vien tik nukreipti vaikus naudoti konkrečius paieškos variklius, kad neužtikrintumėte jų elgesio žiniatinklyje. Jei suteiksite jiems visišką prieigą prie naršyklės, jie vis tiek galės rasti ir peržiūrėti pavojingas ar netinkamas svetaines. Tokios populiarios programos kaip „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ ir „Microsoft Internet Explorer“ siūlo tik ribotą tėvų nustatymų rinkinį, todėl turėtumėte apsvarstykite galimybę investuoti į atskirą programinės įrangos naudingumą.

Nesvarbu, ar namuose naudojate „Windows“ ar „Mac“ operacinę sistemą, galite rasti įvairių programinės įrangos įrankių, skirtų namų kompiuteriams apsaugoti. Daugelis šių paslaugų leis jums sukonfigūruoti atskiras vartotojo abonementus su skirtingais parametrais, įskaitant tai, kurie URL yra leidžiami ir kurie blokuojami. Taip pat galite apriboti savo vaikų lankymąsi tik svetainėse su HTTPS - tai reiškia, kad jų sesijos internetu bus saugios ir užšifruotos. Kita galimybė, išskyrus skirtingą programinę įrangą, yra naudoti įmontuotas maršrutizatoriaus galimybes.

Peržiūrėkite šį vadovą, kaip naudoti savo maršrutizatorių žiniatinklio filtravimui ir kitoms tėvų kontrolės galimybėms: https://www.cnet.com/how-to/how-to-use-your-routers-parental-controls/

6. Pridėkite tėvų kontrolę mobiliuosiuose įrenginiuose

Kalbant apie išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius, tėvai turi daugybę būdų, kaip pritaikyti „Android“ ir „Apple iOS“ operacines sistemas jų vaikams. Kaip ir žiniatinklio naršyklėse, įvartis yra saugoti netinkamą turinį nuo vaikų akių, tuo pačiu užtikrinant, kad jų asmeninė informacija būtų saugi.

„Android“ geriausia vieta pradėti nuo „Google Family Link“ programa, kuris yra kaip Nemokamas atsisiuntimas. Tai padės sukurti vaikams pritaikytą „Google“ paskyrą, kuri bus susieta su jūsų esama paskyra. Tada galite nustatyti paskyrą savo vaiko telefone ar planšetiniame kompiuteryje ir pasirinkti iš a įvairių variantų, įskaitant turinio filtravimą ir programų apribojimus.

Peržiūrėkite šį vadovą: Kaip įdiegti ir nustatyti „Google Family Link“

Naudojant „iPhone“ ar „iPad“, tėvų kontrolė vykdoma „Nustatymų“ programos meniu „Apribojimai“. Pirmiausia būsite paraginti nustatyti specialų kodą šioms parinktims tvarkyti. Tada pamatysite perjungimų sąrašą, leidžiantį pasirinkti, kurias programas ir funkcijas norite naudoti savo vaikui. Tu taip pat gali blokuoti aiškų turinį nerodomi programoje „Muzika ir transliacijos“.

Peržiūrėkite šį vadovą: Kaip naršyti po „iOS 12“ tėvų valdiklius

7. Stebėkite socialinės žiniasklaidos paskyras

vidutinis dienos laikas, praleistas socialinėje žiniasklaidojeJaunesnės kartos, ypač paaugliai, didžiąją dalį savo internetinio laiko praleidžia socialiniuose tinkluose. „Facebook“ ir „Twitter“ išlieka dvi pagrindines platformas, nors tokios programos kaip „Instagram“ ir „Snapchat“ ir toliau populiarėja. Jokiems vaikams iki 13 metų neturėtų būti leidžiama registruotis socialiniame tinkle, bet, žinoma, galbūt norėsite pridėti keletą metų prie šios taisyklės, atsižvelgiant į jūsų vaiko brandą.

Paprastai turite paraginti vaikus riboti jų bendravimą socialiniame tinkle su žmonėmis, kuriuos jie pažįsta realiame gyvenime. Išmokykite atvykti pas suaugusįjį bet kada, kai į juos nepažįstamasis kreipiasi internetu. Be to, naudodamiesi tėvų kontrolės programine įranga, būtinai stebėkite, kaip jie naudoja nuotraukas ir vaizdo įrašus savo socialinės žiniasklaidos paskyrose.

Norėdami gauti daugiau patarimų, kaip stebėti jūsų vaiko naudojimąsi socialine žiniasklaida, skaitykite šiame aukcionų svetainėje

8. Praneškite apie patyčias internete

Stebėdami savo socialinės žiniasklaidos priemones stebėkite, ar nėra elektroninių patyčių, tiek siunčiamų, tiek gaunamų, požymių. Tiesiogiai iš savo vaiko elgesio galite pastebėti internetinių patyčių simptomus. Jei jie pradeda atsisakyti pokalbių ar staiga tampa asocialūs, iškart pradėkite užduoti klausimus ir sužinokite, kaip klostėsi jų internetinės draugystės..

elektroninės patyčios pagal sekso diagramą

Norėdami padėti būti iniciatyviems, turėtumėte dažnai kalbėtis su vaikais apie kas yra elektroninės patyčios ir ką jie turėtų daryti susidūrę. Leiskite jiems žinoti, kad jie gali bet kada su jumis pasikalbėti šiomis problemomis ir jiems nereikia jaustis gėdiems.

Daugiau patarimų, kaip efektyviai kovoti su patyčiomis internete
 • https://www.connectsafely.org/cyberbullying/
 • https://www.parents.com/kids/problems/bullying/18-tips-to-stop-cyberbullying/
 • https://kidshealth.org/en/parents/cyberbullying.html

9. Saugokite asmeninę informaciją

Internetas yra tokia vaikų gyvenimo dalis, todėl jie gali manyti, kad saugu dalytis savo asmenine informacija internete. Būdami tėvais, turite nuolatos priminti savo vaikams apie internete egzistuojančias grėsmes. Tiksliau, vykdykite politiką, kad jie neturėtų bendrinti ar skelbti jokių duomenų, susijusių su jų vardu, telefono numeriu ar adresu, prieš tai nepasikalbėję su jumis..

Jei buvo kokia nors taisyklė, užtikrinanti saugą internete, tai ši dalis. Daugelis plėšrūnų naudojasi pasitikėjimu, kurį įgyja per socialinę žiniasklaidą, kad gautų daugiau asmeninės informacijos apie vaikus, kad dažnai užmegztų „daugiau nei skaitmeninį“ ryšį.. Tai gali sukelti gyvybei pavojingas situacijas.

Nors veiklos stebėjimas visada yra puikus pasirinkimas, ji tikrai bus kada nors pagrindinių mokymų, kuriuos perduodate savo vaikams, priedas. Kaskart pakartokite „nepažįstamo pavojaus“ pokalbį, kad įsitikintumėte, jog jie visada budi tiek fiziškai, tiek skaitmeniškai aplink nepatikimus asmenis..

10. Skatinti stiprius slaptažodžius

Kaip ir suaugusius, vaikus reikia mokyti apie tvirtų, saugių slaptažodžių svarbą. Išmokykite juos nenaudoti to paties slaptažodžio keliose svetainėse ir jų slaptažodžius sunku atspėti. Jūs, kaip šeima, turėtumėte pasirinkti dieną kas kelis mėnesius, kad visi nariai pakeistų savo slaptažodžius.

slaptažodžio ilgio lentelė

Šiandien egzistuoja programinė įranga, palengvinanti slaptažodžių keitimo procesą, dar vadinama slaptažodžių tvarkytojais. Geriausi slaptažodžių tvarkytojai užtikrins, kad visi slaptažodžiai būtų užšifruoti ir jais būtų galima saugiai dalintis, ribojant galimas saugumo grėsmes..

11. Mokykite vaikus apie šlamštą

Prieš pasitikėdami savo vaiku savo asmenine el. Pašto paskyra, būtinai įspėkite jį apie el. Pašto tipus neteisėtas ar netinkamas pranešimus, kuriuos jie gali rasti gautuosiuose. Kalbėkite su jais apie įspėjamuosius šlamšto ženklus ir tai, kaip svarbu niekada neatsakyti į el. Laišką su jokiais asmeniniais duomenimis..

Protingas tėvų pasirinkimas yra naudoti „Gmail“ parinktį, kad būtų sukurta vaikams pritaikyta paskyra, susieta su jūsų pagrindiniais gautaisiais. Kai vaikas sulaukia 13 metų, tėvas gali nuspręsti, ar leisti migruoti susietą „Gmail“ paskyrą į savarankišką. Čia yra šio įrengimo nustatymo vadovas: Kaip sukurti saugų el. Laišką jūsų vaikui.

12. Saugokitės pirkinių

internetinės prekybos elektroninė prekyba

Jei jūsų vaikams bus leista turėti savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, jie tikrai norės visiškos prieigos, kad galėtų patys atsisiųsti naujas programas. Tai gali būti rizikinga, ypač jei jūsų šeima turi bendrą mokėjimo sąskaitą, kurioje yra kredito kortelė. Laimei, kad būtų galima naudoti išsaugotą mokėjimo metodą, tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėms sistemoms reikia, kad suaugusysis įvestų slaptažodį arba pirštų atspaudų atitiktį..

Vis dėlto tėvams protinga tai daryti atidžiai stebėkite jų kreditinės kortelės veiklą, ar nėra neįprastų mokesčių. Priminkite vaikams, kad jiems reikia kreiptis tiesiai į jus bet kuriuo metu, kai jie nori pirkti internetu.

Žinoma, pirkite internetu tik iš tų svetainių, kuriomis pasitikite ir kurios yra apsaugotos galiojančiu SSL sertifikatu.

13. Laikykite paveikslėlius tinkamus

Būdami tėvais, galite pastebėti, kad viena iš jūsų vaiko mėgstamiausių išmaniųjų telefonų programų yra fotoaparatas. Nemanykite, kad tai nekenksminga, ypač kai atsižvelgiama į tai, kiek daug kitų programų turi fotografavimo funkciją. Nustatydami ir tikrindami įrenginio tėvų kontrolę, skirkite dar vieną sekundę ir apsvarstykite, kurias programas norite naudoti savo vaikui su kamera.

turinio blokavimo apklausa

Su vaikais visada būkite aiškūs kas yra tinkama nuotrauka ir kokio tipo turinio niekada negalima fotografuoti. Įspėkite juos, kad nuotrauka egzistuoja tik jūsų įrenginio vietinėje atmintyje, dar nereiškia, kad jos negalima nulaužti ar netyčia įkelti į internetą. Be to, priminkite, kad dalijasi vaizdais tik su kontaktais, kuriuos pažįsta realiame gyvenime ir kurie yra patikrinti socialinėje žiniasklaidoje.

Viskas, kas netinkama, paprastai yra gėdinga, ir viskas, kas gėdinga, gali būti panaudota prieš jūsų vaikus ir jūsų šeimą. Laikykite nuotraukas privačias ir laikykite tinkamas.

Patikrinkite: kaip išmokyti vaikus būti protingais socialinėje žiniasklaidoje

14. Prižiūrėkite žaidimus

tėvų piktogramaInternete netrūksta pramogų vietų, o internetiniai žaidimai tapo viena populiariausių pramogų vaikams ir paaugliams. Nesvarbu, ar jūsų šeima teikia pirmenybę kompiuteriniams ar konsoliniams žaidimams, galite nustatyti tėvų kontrolę, kad vaikai matytų tik tinkamą turinį.

„PlayStation 4“ galite nustatyti pagrindinę abonementą, kurį tėvai galės naudoti, o po to - papildomas paskyras, kurias gali naudoti tik tam tikri žaidimai ar įvertinimo lygiai. „Xbox One“ platforma turi panašią sąranką, nors ji taip pat leidžia atskirti vaikų ir paauglių paskyras. Kompiuterinių žaidimų žaidėjams geriausia naudoti Šeimos režimas „Steam“ platformoje, kuri leis užblokuoti tam tikrus žaidimų pavadinimus iš jūsų vaikų paskyrų.

Tėvų kontrolės įgalinimo žaidimuose ir žaidimų platformose vadovas
 • Garo klientas
 • Google Play
 • „Apple App Store“
 • „Xbox One“
 • Žaidimų stotis
 • „Nintendo Wii“

15. Skatinkite bendravimą

Svarbiausia, norint apsaugoti savo vaikus internete, yra išlaikyti juos užsiima realiu pasauliu. Kol jie jausis patogiai kreipdamiesi į jus dėl iškilusių problemų ar baimių, kartu galėsite sukurti saugią erdvę internete. Pradėkite iškart, kai jūsų vaikai yra maži, padarydami kompiuterį įrankiu, kurį naudojate kartu. Tada laikykitės reguliarių registracijų grafiko, kad pamatytumėte, ką dar jūsų vaikas nori ištirti internete.

Kai nustatysite naujas žiniatinklio naudojimo namuose taisykles, būtinai paaiškinkite, kodėl reikia nustatyti tokius apribojimus. Nežadėkite savo vaikams, kad sulaukus tam tikro amžiaus, taisyklės nebebus galiojančios. Užuot užsibrėžę tikslus, kaip jie gali įrodyti savo brandą ir užsidirbti daugiau laisvės internete.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me