Kaip atblokuoti svetaines

Vienas iš populiariausių interneto komponentų 2020 m. Atšventė savo 30-metį.

Prieš tris dešimtmečius britų kompiuterių mokslininkas paskelbė istorinį pasiūlymą, kuriame išdėstė savo viziją, kas taps žinomu kaip žiniatinklis, kurį šiomis dienomis turėtume tiesiog vadinti „žiniatinkliu“ ir kuris iš esmės tapo „interneto“ sutrumpinimu. . “

Seras Timas Bernersas-Lee numatė hiperteksto žymėjimo kalbos diegimą kartu su kitomis skaitmeninėmis informacinėmis technologijomis, kad internetas taptų tikrai pasauline neriboto naršymo sistema..

Informacijos laisvė buvo Bernerso-Lee pasiūlymo esmė; jis norėjo susieti kompiuterinius tinklus, neatsijungdamas nuo aktyvių sesijų, o vienas pagrindinių jo tikslų buvo suteikti galimybę žmonėms iš viso pasaulio pasiekti informaciją, saugomą serveriuose visame pasaulyje..

ekrano kopijos žiniatinklio projektas
Po jo pasiūlymo Berners-Lee užtruko apie metus, kol bus sukurta pirmoji žiniatinklio naršyklės programinė įranga ir pirmoji svetainė, kuri buvo išsaugota istoriniais tikslais visoje jos komandinėje eilutėje..


Nuo tada žiniatinklis augo labai sparčiai ir greičiausiai Bernersas-Lee džiaugėsi sužinojęs, kad pasiekė vieną iš svarbiausių savo pasiūlymo tikslų: nemokama ir neapkrauta prieiga prie skaitmeninės informacijos.

TL; DR - Gaukite VPN

Jei jums reikia atsakymo iškart, tuomet geriausia naudoti geriausią VPN.

Svetaines pirmiausia blokuoja geografinė padėtis, o VPT šią problemą spręs tiesiogiai ir sklandžiai. Yra ir kitų VPN teikėjų, kurie galėtų dirbti, bet jei galėtume rekomenduoti tik 2, tai būtų „NordVPN“ ir „ExpressVPN“. Abu metų rezultatai buvo puikūs ir jų funkcijos didėja beveik kiekvieną mėnesį.

Negalima suklysti dėl šių dviejų dalykų.

  • Perskaitykite visą mūsų „NordVPN“ apžvalga arba aplankyti „NordVPN“
  • Perskaitykite visą mūsų „ExpressVPN“ apžvalga arba aplankyti „ExpressVPN“

Reikia daugiau informacijos? Skaitykite toliau.

Kaip šiandien atrodo internetas

Jei esate tam tikro amžiaus, tikriausiai prisimenate laiką, kai nereikėjo atblokuoti svetainių.

Dešimtasis dešimtmetis buvo puikus informacinių technologijų plėtros laikas; išskyrus atvejus, kai nesusidūrėte su svetainėmis, kuriose reikėjo įvesti vartotojo vardo ir slaptažodžio derinius, jums patiko nevaržomas naršymas, vadinamas „paviršiniu žiniatinkliu“, terminu, kuris atsirado siekiant jį atskirti nuo „giliojo interneto“.

Matoma žiniatinklio dalis yra paviršinėje informacijos erdvėje; visa kita, iš tikrųjų, dauguma žiniatinklio, gali pasiekti tik naudojant paskyros kredencialus arba specializuotas naršykles, kurios jungiasi prie paslėptų paslaugų. „Surface Web“ beveik nebuvo jokių geografiškai užblokuotų svetainių iki XXI amžiaus, tačiau 2020 m.

Geografiškai užblokuotos svetainės yra kažkas, apie ką tikriausiai pagalvojo seras Timas Bernersas-Lee, kai išrado internetą, tačiau jis tikrai nesitikėjo, kad tai įvyks didžiąja dalimi šiandien. Prieš pradėdami aiškintis, kodėl vyksta geografinis blokavimas ir kaip galite atblokuoti svetaines naudodami virtualiojo privataus tinklo technologiją, trumpai paminėkime, kaip Berners-Lee jaučiasi žiniatinklyje 30 po jo išradimo: jis nėra visiškai patenkintas tuo, kaip viskas vyksta sukūrė, ypač kalbant apie informacijos laisvė.

Žinote, kaip mes nebevadiname šio interneto komponento žiniatinkliu? Mes sutrumpinome žiniatinklį, nesuvokdami, kad geografiškai blokuotos svetainės jau panaikino šią pasaulinę savybę. Tai, kaip žiniatinklis atrodo Australijoje, skiriasi nuo to, kaip jis atrodo vartotojams JAV, Kosta Rikoje ir daugelyje kitų šalių (Skaityti daugiau: Internetinio privatumo būklė Australijoje)

Seras Timas Bernersas-Lee, pasaulinio žiniatinklio išradėjas

Kai kuriais atvejais vyriausybės taiko cenzūros priemones, kurių galite tikėtis iš totalitarinių režimų, tokių kaip Kinija, Kuba, Iranas, Sirija, Sudanas ir kiti. Be interneto cenzūros, mes taip pat randame privačių kompanijų, iš kurių daugelis yra amerikietės, sudaromos kliūtys, trukdančios nevaržomai naršyti.

Nenuostabu, kad Bernersas-Lee nusivylė: geografiškai blokuotos svetainės yra anatema to, ką jis turėjo omenyje, tačiau jos yra dabar nepatogi skaitmeninio pasaulio realybė mes gyvename.

Kaip veikia geografiškai blokuotos interneto svetainės

Yra daugybė būdų, kuriais vyriausybės, interneto paslaugų teikėjai (IPT) ir technologijų firmos gali naudoti norėdami užkirsti kelią jums patekti į svetaines; net užblokuoti „Youtube“. Norėdami paaiškinti, kaip tai veikia, blokuojančius subjektus vadinsime „dalyviais“, kuriems neribotas naršymas prieštarauja jų verslo modeliams ir valdymo metodams. Pradėkime nuo kraštutinio atvejo - Didžiosios Kinijos ugniasienės, kuri reguliuoja prieigą prie interneto šalies viduje.

Geografiškai užblokuota svetainėGFW tariamai siekia įgyvendinti Kinijos įstatymus, suteikiančius vyriausybei, o tiksliau Kinijos komunistų partijai, įgaliojimus kontroliuoti internetą suverenių sienų ribose. Realybė labiau atitinka cenzūrą, socialinę kontrolę ir masinį stebėjimą, todėl auga saugiausių naršyklių ir saugiausių el. Laiškų populiarumas..

GFW palaikyti taikoma daugybė metodikų; paprasčiausiu lygmeniu yra blokuojami IPv4 ir IPv6 adresai, o geras pavyzdys šiuo atžvilgiu yra Vikipedijos versija kinų kalba. Sudėtingesnis ir veiksmingesnis metodas apima kišimąsi į DNS adresų sistemas IPT lygyje, tačiau Kinijos reguliavimo institucijoms tai padaryti yra nesunku, nes IPT operatoriai privalo atsakyti vyriausybei ir sudaryti piliečiams sunkumų paslėpti savo IP adresą..

Kinijoje nėra neįprasta sužinoti, kad kompiuterio DNS parametrai buvo pakeisti apsinuodijimo išpuoliai, kurie pradedami masiniu mastu. Šias atakas patyrė turistai ir kiti užsienio lankytojai, kurių nešiojamieji kompiuteriai ir išmanieji telefonai negali pasiekti tam tikrų svetainių net grįžę namo.

Kalbant apie privačias bendroves, turinčias geografiškai blokuotas svetaines, jų loginis pagrindas grindžiamas klausimais, susijusiais su atitiktimi, autorių teisių įstatymais, verslo susitarimais ir tam tikrų rinkų kontrole..

Turbūt prisimenate laiką, kai DVD buvo daug populiaresni nei vaizdo transliavimo paslaugos, tokios kaip „Netflix“, „Hulu“, „YouTube“ ir „BBC iPlayer“. Tuomet DVD platintojai pasirinko tokią technologiją kaip regionų kodavimas, kad vienoje šalyje įsigytas diskas negalėtų būti grojamas kitoje. Nors srautiniam turiniui dažniausiai įtaką daro geografinis blokavimas, šiuo atžvilgiu žinomos ir kitos svetainės, tokios kaip „Craigslist“..

Atkurti nevaržomą naršymą

Jei jūsų žiniatinklio vizija labiau atitinka tai, ką seras Timas Bernersas-Lee turėjo mintyje prieš 30 metų, esate skolingi sau, kad naudojate tinkamas technologijas, kurios padės jums apeiti šiuos apribojimus..

Vienas iš būdų tai padaryti būtų per interneto tarpinį serverį arba išsiaiškinti, kaip pasiekti tarpinius serverius; Tai yra metodas, kurį Kinijos interneto vartotojai naudoja daugelį metų su įvairiais sėkmės lygiais. Žiniatinklio tarpinių serverių problema yra ta, kad kai kurie technologijų pardavėjai yra sukūrę būdus juos aptikti dirbtinio intelekto konstrukcijomis; be to, jie nėra tokie patikimi, kaip žmonės norėtų, kad jie būtų, ir jie dažnai neveiks su srautinio perdavimo paslaugomis ar programomis mobiliesiems.

Yra jautresnė priežastis, dėl kurios jūs nenorėtumėte naudoti žiniatinklio tarpinių serverių 2020 m .: jei jums teks likti anoniminiais, kai norite patekti į svetaines, turėsite įsitikinti, kad nuotolinis serveris negali užfiksuoti tam tikros informacijos, kuri galėtų jus identifikuoti..

Tai nėra didelis dalykas, jei jūs tiesiog bandote peržiūrėti „YouTube“ muzikinį vaizdo įrašą, kuris dėl tam tikrų priežasčių yra užblokuotas jūsų šalyje, o kaip būtų, jei tikrintumėte, ar nėra jūsų arešto orderio kitoje šalyje? Tarkime, autoritarinis režimas žino, kad jūs gyvenate Australijoje, ir įsakymas dėl suėmimo buvo paskelbtas jų Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje; tokiu atveju niekada nenorėtumėte naudoti žiniatinklio tarpinio serverio iš savo išmaniojo telefono, pavyzdžiui, Melburne. Iš esmės įgaliotiniai paprastai yra nesaugūs.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, čia yra keletas rekomendacijų, kaip 2020 m. Dėl įvairių priežasčių galite atblokuoti svetaines. Pradėsime nuo VPN naudojimo, nes tai yra geriausias ir protingiausias metodas; VPN tunelis, dar žinomas kaip saugus tunelis, gali būti naudojamas daug daugiau nei tiesiog žiūrėti naujausią „Sostų žaidimo“ epizodą.

Naudojant VPN tinklalapiams atblokuoti

Virtualus privatus tinklas yra skaitmeninio informacijos tinklo, kuris gali veikti viešosiose erdvėse, naudodamas „taškas-taškas“ ryšius, išplėtimas. Šios technologijos istorija siekia dešimtojo dešimtmečio vidurį, kai „Microsoft“ įkūrė tinklo inžinerijos komandą skaitmeninio ryšio protokolas, suteikiantis daug daugiau saugumo nei ankstyvieji nuotoliniai ryšiai įsteigta terminalo sesijų būdu.

kaip teka vpn darbai

Norėdami suprasti, kaip veikia VPN, jis padeda išsiaiškinti, kaip duomenys perduodami iš asmeninių kompiuterių į internetą. Kad galėtumėte pasiekti internetą, reikia rinkti ir keistis skaitmenine informacija. Paprastai tai atsitinka tokiu būdu, kad jūsų duomenys būtų atviri beveik visiems matomiems..

Geografinio blokavimo tikslais srautinių transliacijų teikėjai, tokie kaip „Netflix“, peržiūri šią informaciją ir nustato, kur esate; pavyzdžiui, jei esate Kvinslende, pamatysite turinio katalogą, skirtą Australijos rinkai, o tai reiškia, kad kai kurios programos galėjo būti blokuojamos remiantis verslo platinimo sutartimis - HBO taip pat blokuojamas tokiu būdu.

Atblokuokite tinklalapius naudodami „NordVPN“

Kadangi ne kartą paminėjome „Netflix“ kaip pavyzdį, dabar taip pat galite sužinoti, kad geriausias jūsų pasirinkimas atjungti „Netflix“ 2020 m. Yra „NordVPN“, įmonė, veikianti nuo 2012 m..

„NordVPN“ startavo kaip interneto laisvės projektas, pagrįstas stipriais privatumo ir laisvos prieigos prie informacijos idealais, kurių laikosi Šiaurės tautos; Šiomis dienomis bendrovė išaugo į labiausiai rekomenduojamą sprendimą vartotojams, norintiems pasiekti svetaines iš viso pasaulio.

Viena iš priežasčių, kodėl „NordVPN“ yra ideali norint apriboti geografiškai riboto turinio naudojimą, yra ta, kad jie eksploatuoja daugiau nei 5000 serverių 6 žemynuose; be to, „VPV“ protokolai ir šifravimo sluoksniai, kuriuos naudoja „NordVPN“ įsitikinkite, kad niekada nebus pažeistas jūsų privatumas.

Atblokuokite svetaines naudodami „ExpressVPN“

Čia yra dar viena VPN paslauga, kuria galite pasitikėti bandydami apeiti tas baisias geoblokavimo priemones.

„ExpressVPN“ siūlo ne tik serverius visame pasaulyje; jis taip pat suteikia teisinį duomenų apsaugos lygmenį, nes yra Britanijos Mergelių salose - jurisdikcijoje, žinomoje dėl griežtų privatumo įstatymų. Kai naudojate „ExpressVPN“, jums nereikia jaudintis dėl registravimo politikos ar ryšių istorijos. Šios salos tautos įstatymai įpareigoja verslo subjektus pavydžiai saugoti savo klientų tapatybę, ir tai yra kažkas, kuo „ExpressVPN“ didžiuojasi..

Paieškos sistemos talpyklos naudojimas

Kai negalite patekti į svetainę dėl geografinio blokavimo, galbūt galėsite išvalyti dalį jos turinio ieškodami talpyklos jos puslapių versijų. Paieškos variklių tikrinimo programos, kurias valdo „Google“ ir „Bing“, iš esmės kopijuoja visas svetainių versijas, atėmus tam tikrus elementus, kad vėliau galėtų priglobti savo serveriuose..

paieškos sistemos talpyklos

Tai jums reiškia, kad galite naudoti „Google“ ieškodami svetainių, kurios, jūsų žiniomis, yra užblokuotos; Kai pamatysite paieškos rezultatą, šalia URL pamatysite šiek tiek žalios rodyklės. Čia galite patikrinti, ar pasiekiama talpyklos versija. Deja, tai neveiks, jei aptariama svetainė sukonfigūravo failą robots.txt, kad būtų išvengta tikrinimo.

„Tor“ tinklo naudojimas

„Onion Router“ buvo programinės įrangos kūrimo projektas, kuris prasidėjo JAV gynybos pažangiųjų tyrimų projektų agentūroje ir vėliau buvo finansuojamas „Electronic Frontier Foundation“, siekiant nukreipti interneto srautą per pasaulinį privačių serverių ir mazgų tinklą, valdomą savanorių pagrindu..

Naršymas „Tor“ tinkle yra labai rekomenduojama vartotojams, kuriems rūpi jų privatumas; pavyzdžiui, tiriamieji žurnalistai, kurie privalo saugoti savo šaltinių tapatybę.

Prieiga prie „Tor“ tinklo prieš keletą metų buvo sudėtinga, bet ne daugiau; dabar galite pradėti įdiegę „Windows“, „MacOS“, „Android“ ar „Linux“ naršyklę „Tor“.

„Tor“ gali neveikti kiekvieną kartą, o ryšys kartais gali būti neaiškus, tačiau paprastai galite tikėti, kad jis veiks kruopščiai kaip jūsų privatumo apsaugos priemonė. Malonu naudojant „Tor“ tinklą yra tai, kad jūs turite išmokti daug apie skaitmeninį privatumą, ir nepraeis daug laiko, kol pradėsite naudoti GPG parašą, kad jūsų el. Pašto ryšiai būtų saugūs..

Baigiamosios mintys

Be jokios abejonės, „NordVPN“ ir „ExpressVPN“ yra geriausi metodai, kaip atsikratyti geografinio blokavimo 2020 m. Kaip buvo aptarta anksčiau, žiniatinklio tarpinių serverių naudojimas tampa pasenusiu ir, tiesą sakant, nesaugu vartotojams. Bandymas patekti į užblokuotas svetaines naudojant „Google“ paieškos sistemos talpyklą taip pat gali nuvesti jus ne taip toli. „Tor“ tinklas puikiai tinka duomenų privatumui, tačiau tai nėra geras pasirinkimas norint atblokuoti „YouTube“ ar „Netflix“.

Pabaigoje, naudoti VPN yra patikimiausias ir sklandžiausias kelias, ypač jei prieigai prie svetainių ir srautinio perdavimo paslaugų naudojate daugiau nei vieną įrenginį. Pasirinkę VPN sprendimą, kuris tikrai tinka jūsų situacijai, galbūt norėsite jį įdiegti į savo belaidį maršrutizatorių, kad būtų maksimaliai efektyvus ir privatus (Skaitykite daugiau: Geriausias VPN maršrutizatorius)..

DUK

Kl .: Kaip atblokuoti svetainę užkardoje?

A: Kai kuriais atvejais svetainės, prie kurių negalite prisijungti, gali būti užblokuotos ugniasienės lygiu, o tai reiškia, kad maršrutizatorius, operacinė sistema ar antivirusinė programa jas, priklausomai nuo to, kas valdo ugniasienę, gali jas išfiltruoti vietoje. Deja, sprendimas šiuo atveju nėra universalus; turėsite žinoti, kaip pasiekti ugniasienę ir sukurti išimtį arba pašalinti svetainę iš juodojo sąrašo.

Kl .: Kaip atblokuoti „Craigslist“?

A: Tai taip paprasta, kaip pakeisti savo IP adresą, kuris yra svarbiausia VPN paslaugų savybė. Taip pat galite išbandyti „Tor“ tinklą ar net interneto tarpinį serverį, tačiau atminkite, kad pastarasis variantas gali neveikti, jei įjungėte „JavaScript“..

Kl .: Kaip apriboti arba pašalinti IP blokavimą?

A: Jei naudojate savo svetainę, „cPanel“ administratoriaus ekrane galite apriboti prieigą tam tikrais IP adresais arba IP diapazonu. Čia galite pašalinti apribojimą. Negalite užkirsti kelio IP blokavimui nevaldomose svetainėse, nes neturite administratoriaus teisių; tačiau jūs galite apeiti IP blokavimą tokiais sprendimais kaip „NordVPN“ ir „ExpressVPN“.

Kl .: Ar IPT žino lankomas svetaines?

A: Jūsų IPT beveik turi žinoti IP adresus, kuriuos lankotės srauto nukreipimo tikslais, ir prievadų numerius, kuriuos bandote pasiekti, todėl trumpas atsakymas būtų „taip“, tačiau tai nereiškia, kad jie žiūri turinį, kurį pasiekiate. ; jie yra per daug užsiėmę uždarbiu konkurencingoje verslo aplinkoje, kad galėtų prikišti jūsų „Netflix“ eilę ar el. Tikimasi, kad Amerikos IPT šešis mėnesius saugos jūsų srauto veiklos metaduomenis, ir jie pagal įstatymus gali dalintis tokiais registracijos žurnalais su teisėsaugos ir žvalgybos agentūromis; tai dar viena gera priežastis, kodėl mes turėtume naudoti VPT 2020 m.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me