Kaip turėti asmeninę, anoniminę internetinę patirtį

Ar žinojai, kad viskas, ką darai internete, yra sekama ir registruojama? Tai nerimą keliantis faktas, kurio daugelis žmonių nežino. Pažiūrėkite, kas tai yra.

inkognito atsisiuntimasRealybė yra ta, kad interneto paslaugų teikėjams ar IPT yra didelis verslas sekti visą jūsų internetinę informaciją.. Jūsų vartotojo istorija gali būti panaudota nukreipiant skelbimus tiesiai į jus arba patraukiant baudžiamojon atsakomybėn.

Kaip ir daugeliui žmonių, pirmoji jūsų reakcija, išgirdus tokį dalyką, gali būti gūžtelėjimas pečiais ir mąstymas, „Aš nesu nusikaltėlis. Kodėl man turėtų rūpėti, jei IPT įrašo kiekvieną mano atliekamą judesį internete? “

Daikto principas gali jus labiau sujaudinti, kai atsižvelgsite į visus dalykus, kuriuos gali pasiekti jūsų IPT. Jūsų banko informacija, tarpininkavimo namai, išėjimo sąskaita ir kiti neskelbtini finansiniai duomenys gali būti kažkur jūsų IPT. Tokiu atveju turėtumėte sužinoti daugiau apie saugų kriptovaliutų saugojimą, taip pat apie savo tikrų banko sąskaitų apsaugą..

Be to, jūsų IPT nėra vienintelis žaidėjas, kuris domisi tais duomenimis. Nusikaltėliai taip pat. Kibernetiniai nusikaltimai yra taip plačiai paplitę, kad Federalinis tyrimų biuras (FTB) JAV turi visą skyrių, skirtą susekti ir patraukti šiuos vagis atsakomybėn..


Augant kibernetinių nusikaltimų skaičiui, kaip niekad svarbu apsaugoti savo tapatybę internete. Be to, kai kuriems žmonėms nepatinka idėja, kad kažkas laikosi tokių artimų skirtukų apie savo privačią veiklą.

Paaiškinti privatumo įstatymai

Tada kyla problemų dėl privatumo, kurias gali iškelti federalinė vyriausybė. 2017 m. Balandžio mėn. Prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įstatymą, panaikinantį privatumo internete taisykles. Naujasis įstatymas leido interneto paslaugų teikėjams parduoti vartotojo duomenis.

Priėmus naująjį įstatymą, interneto paslaugų teikėjai pareiškė, kad niekada neparduos savo klientų duomenų. Kai kurie privatumo ekspertai sako, kad IPT greičiausiai naudos tik naujai leistinas gaires, kad sustiprintų savo jau galingą internetinės reklamos pasaulį, tačiau tai vis tiek gali kelti problemų. Taip pat nerimaujama dėl tinklo neutralumo praradimo.

Duomenys nutekėja, be to, yra prielaida, kad įsilaužėlis negalės atsispirti informacijos apie lobius saugyklose, esančiose IPT serveriuose. Nerimą kelia ir tai, kad daugelis žmonių mano, kad tokia reklama yra invazinė ir kenksminga. Tai panašus jausmas, kad jūsų kaimynai per daug žino apie jūsų asmeninį verslą. Jei naudojate socialinę žiniasklaidą, nustebtumėte dėl kai kurių „Facebook“ privatumo politikų, kurios vartotojams atrodo gana invazinės.

Slapukai: mielas vardas klastingai įrankiui

Jei praleidote laiką internete, tada pastebėjote, kad jūsų dažnai prašoma sutikti su slapukų politika. Naršyklės slapukai yra viena iš priemonių, kuriomis galite būti stebimi internete.

kas yra interneto slapukai

Jūs patyrėte slapukų veikimą, kai ką nors pirko internete. Galbūt mažmeninės prekybos tinklalapyje pažvelgėte į naują batų porą. Staiga, nesvarbu, kur lankotės internetiniame pasaulyje, jūs nuolat matote tų batų skelbimus.

Taip yra todėl, kad reklamos tinklas išsaugojo slapuką jūsų kompiuterio kietajame diske. Tai leidžia pakartotinai rodyti tuos pačius skelbimus jums atlikus „Google“ paiešką ar naršant internete esančioje parduotuvėje.

Kiti būdai, kaip jus galima sekti internete

Tinklalapiai renka informaciją apie jus, kai lankotės jose. Tai gali apimti jūsų IP adresą ir fizinę vietą. Jie netgi nustato įrenginį, kurį naudojate naršydami, kurią naršyklę naudojate, ir jūsų įrenginio operacinę sistemą.

Naršyklės papildiniai kelia dar vieną susirūpinimą privatumo ekspertams. Kai kurie papildiniai gali būti naudingi, tačiau naršyklės papildinių neigiama pusė yra ta, kad jie garsėja tuo, kad renka daugiau duomenų nei reikia. Dar blogiau, kad jų saugumo priemonės šiems duomenims apsaugoti yra labai netinkamos. Tai labiausiai išryškino didžiulė saugumo krizė, kurią 2017 m. Sukėlė „Flash“ įskiepis.

Atminkite, kad visos jūsų naudojamos paieškos sistemos taip pat saugo išsamią informaciją apie jus.

„Google“, „Bing“, „Yahoo“ ir daugiau renka informaciją apie jūsų elgesį ir įpročius, o tada visi šie duomenys bus parduodami aukcioną pasiūliusiam asmeniui..

Ar jau pradedate jaudintis dėl savo privatumo internete? Tai yra geras dalykas, nes yra dalykų, kuriuos galite padaryti norėdami apsisaugoti.

Kaip būti anoniminiam internete

Jei norite internetinį pasaulį saugesniam sau ir savo šeimai, jums nereikia būti nepaprastai išmanančiam techniką. Daugelį šių patarimų lengva suprasti ir įgyvendinti. Per kelias minutes galite būti tikri, kad mėgaujatės saugesne internetine patirtimi.

kaip paslėpti IP

Reikalaukite HTTPS ryšio

Kai lankotės svetainėse, kuriose nėra HTTPS ryšio, jums kyla problemų. Tai panašu į leidimą kam nors peržvelgti per petį, kai naudojate savo bankininkystės svetainę, kad subalansuotumėte čekių knygą.

Tai jaustųsi neteisingai ir invaziškai, ar ne? Tai taip pat gali kelti pavojų, kad neskelbtini duomenys bus pavogti ir netinkamai naudojami. Tai yra tokia rizika, kurią patiriate, kai naudojatės svetainėmis, turinčiomis tik HTTP ryšį.

HTTPS jungtys suteikia papildomą šifravimo lygį bet kokiems neskelbtiniems duomenims, pvz., Prisijungimo vardams, slaptažodžiams ir sąskaitos numeriams. Deja, ne visos svetainės būtinai naudoja tokią apsaugą.

Šią keblumą išsprendžia naršyklės plėtinys, vadinamas HTTPS visur. Šis plėtinys galimas naršyklėms, tokioms kaip „Firefox“, „Chrome“ ir „Opera“, užtikrina, kad visi ryšiai būtų užšifruoti.

„Safari“ ir „Internet Explorer“ vartotojai neturi lygiaverčių paslaugų, tačiau kuriamas IE plėtinys su panašiomis galimybėmis.

Susilaikykite nuo viešojo belaidžio interneto

Šiandien daugelyje viešų vietų veikia „WiFi“ ryšys. Atrodo, kad pradedant viešbučiais ir restoranais, baigiant parduotuvėmis ir oro uostais, verslas nori užtikrinti, kad būtumėte prisijungę prie interneto bet kur. Tai gera žinia sukčiams, besinaudojantiems šiais beveik neapsaugotais ir nešifruotais tinklais.

viešojo wifi pavojai

Jei turite naudotis internetu būdami lauke ir apie tai, eikite į savo belaidžio ryšio paslaugų teikėją ir paprašykite LTE modemo ar viešosios interneto prieigos taško. Jie suteikia geresnį saugumą ir privatumą, kad galėtumėte naršyti visur, kur tik norite.

Padidinkite naršyklės privatumo įrankius

Kiekvienoje naršyklėje yra daugybė privatumo įrankių, tačiau daugelis vartotojų nežino apie jų egzistavimą. Kai kurie iš šių įrankių gali būti įgalinti nuo tada, kai pradėsite naudotis savo naršykle, tačiau gali būti, kad turite įjungti kitus arba surinkti jų energiją..

Šiandien dauguma interneto vartotojų yra „Chrome“ naršyklės gerbėjai. „Chrome“ galima pakeisti privatumo nustatymus žiūrint į viršutinį dešinįjį lango kampą. Spustelėkite trijų vertikalių taškų piktogramą, kad atidarytumėte išskleidžiamąjį meniu, tada pasirinkite „Nustatymai.Tada spustelėkite „Rodyti išplėstinius nustatymus,Ir ieškokite „Privatumo nustatymai„.

chromo nustatymai

Privatumo nustatymuose rasite beveik keliolika skirtingų užduočių. Išjunkite juos visus, jei norite užtikrinti maksimalų privatumą naršydami. Perskaitykite kiekvieną iš jų, kad sužinotumėte, ar jų įjungimas gali būti jums vertingas. Tačiau atminkite tai

„Google“ rinks asmeninius duomenis apie jus kiekvienai iš šių įgalintų užduočių.

Kaip turėti asmeninę, anoniminę internetinę patirtį

„Chrome“ taip pat yra „inkognito“ režimas, kuris suaktyvinamas, neleidžia naršyklei kaupti įrašų apie tai, kur einate ir ką darote internete. Tačiau tai netrukdo jūsų IPT stebėti jūsų elgesio, o jūsų viršininkas vis tiek galės pamatyti, kur naršote darbe.

Norėdami įjungti inkognito režimą, atidarykite „Chrome“, tada spustelėkite „Byla.Pasirinkite „Naujas inkognito langas,“Ir atsidarys naujas langas, nurodantis, kad praėjote inkognito režimu.

Kaip turėti asmeninę, anoniminę internetinę patirtį

„Privatumas“ ir „Incognito“ „Android“

„Android“ įrenginyje atidarykite „Chrome“, eikite į viršutinį dešinįjį kampą ir suraskite trigubų taškų piktogramą. Eiti į "Nustatymai," ir tada "Privatumas.Dar kartą galite Išjunkite visas šiame sąraše rastas užduotis arba pasirinkite tas, kurias norite išlaikyti aktyvias.

android inkognito

Norėdami pereiti į inkognito režimą, pasirinkite tą pačią trigubų taškų piktogramą, kad eitumėte į „Naujas inkognito skirtukas“. Tai suteiks naują inkognito langą..

„IOS“ naudojasi asmeniniu ir inkognito režimu

Paleiskite „Chrome“ naršyklę, tada naudokite trigubo taško piktogramą, esančią viršutiniame dešiniajame kampe, kad pasirinktumėte „Nustatymai“, tada „Privatumas“. Atidžiai apžiūrėkite įvairias meniu užduotis, kad nuspręstumėte, kurios turėtų būti išjungtos..

Inkognito režimas yra panašus į procesą kituose įrenginiuose. Norėdami pasirinkti „Naujas inkognito skirtukas“, naudokite trigubo taško piktogramą „Chrome“ ekrano viršutiniame dešiniajame kampe. Tai atveria naują langą.

Naudokite „Tor“ naršyklę

Svogūnų maršrutizatorius, dažnai vadinamas „Tor“, padaro jūsų naršymą internete anoniminius, užšifruojant jūsų ryšį ir nukreipiant srautą iš kelių visame pasaulyje esančių relių..

tor naršyklė

Naudojant „Tor“ naršyklę, praktiškai neįmanoma dėl bet kokios priežasties sekti jūsų internetinės veiklos. Visi besidomintys asmenys negali sužinoti apie jūsų fizinę buvimo vietą ar svetaines, kuriose lankotės. Nei viena svetainė negalės sužinoti jūsų tikrojo IP adreso, bet atrodys, kad lankotės iš visiškai kitokio IP adreso nei tas, kurį faktiškai naudojate.

(Daugiau apie geriausias saugias naršykles skaitykite čia)

Apsilankykite „BugMeNot“

Jei pavargote nuo to, kad turite prisiregistruoti prie paskyros, kad galėtumėte naudotis nemokamomis svetainėmis, tokiomis kaip „Pinterest“, jums patiks „BugMeNot“. Apsilankykite jų svetainėje, tada įveskite norimos peržiūrėti svetainės URL. Paslauga ieško registruoto slaptažodžio, kurį galite laikinai naudoti norimam tinklalapyje. Ne visada rasite tai, ko ieškote, bet gali būti įgalinsite apsilankyti svetainėje nepateikdami jiems daug išsamios informacijos.

Naudokite VPN

Galbūt pati svarbiausia priemonė, kurios galite imtis apsisaugoję internete yra naudodamas geriausią galimą VPN. Patikima, aukščiausio lygio VPN paslauga, kaip „NordVPN“ suteikia jūsų interneto srauto sluoksniams šifravimo sluoksnius, tuo pačiu anonimizuodamas jūsų IP adresą.

VPT teikėjai tai pasiekia pasinaudodami plačiais serverių, esančių visame pasaulyje, tinklais. Galbūt naršote internete iš savo namų Sidnėjuje, bet atrodysite, kad naršote iš Danijos. Tai vartotojui gali suteikti prieigą prie svetainių, kurios kitu atveju būtų blokuojamos atsižvelgiant į jų geografinę vietą. Tačiau jei jūs iš tikrųjų naršote iš Sidnėjaus, jums gali būti įdomu, ką australai mano apie privatumą internete.

Žinoma, kai kurios VPN paslaugos yra geresnės nei kitos. Čia yra gerų nemokamų VPN paslaugų, tačiau, jei rimtai norite apsaugoti savo duomenis, norite kreiptis į vieną iš labiausiai vertinamų ir rekomenduojamų paslaugų teikėjų, kuriems beveik visiems reikia tam tikros formos mėnesinių mokėjimų. Taigi negalite kreiptis į internetinį privatumą ir saugą, turėdami omenyje „amžinai nemokamą“. Laimei, gana lengva rasti VPN apžvalgas, kurios padės palyginti, kuris VPN jums tinka.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me