Kas yra tarpinis serveris? Paprastas vadovas

Galbūt jums patinka dalytis savo buvimo vieta ir internetiniais įpročiais su kitu pasauliu. Gal tu to nedarai. Tarpinis serveris gali padaryti jus nematomus.

Daugelis iš mūsų yra gana atsargūs su savo asmenine informacija. Pvz., Jei gatvėje pas jus kreiptųsi kažkas, ko jūs nežinote, ir paprašytų jūsų telefono numerio ar adreso, jums būtų labai gaila..

Tai, ko galbūt nesuvokiate, yra tai, kad kiekvieną kartą prisijungdami prie svetainės ar prisijungdami prie bet kurio asmens internetu, jūsų ryšys nurodo jūsų kompiuterio adresą asmeniui, su kuriuo bendraujate. Kodėl taip atsitinka? Kadangi jūsų kompiuteris turi mokėti siųsti ir gauti informaciją iš kompiuterio, kuriame jis sąveikauja.

kibernetinio saugumo statistikaGalite tai sugalvoti žmonėms, bandantiems siųsti vieni kitiems informaciją paštu. Vienintelis būdas įsitikinti, kad informacija patenka į reikiamą vietą, yra tai, kad ant voko uždedate savo adresą.

Jūsų kompiuterio siunčiamas adresas yra jūsų viešas IP adresas. Galbūt jūs jau girdėjote šį terminą anksčiau. IP yra interneto protokolo santrumpa. Dabar, kai žinote, kad turite interneto adresą, jums įdomu sužinoti, koks jis yra? Tai nesunku sužinoti. Tiesiog eikite į „Google“ ir įveskite paieškos juostą „Kas yra mano IP?“

Turėtumėte pamatyti skaičių seką, padalytą iš trijų ar dviejų taškų padalomis. Tai jūsų kompiuteris ir kiti kompiuteriai naudoja prisijungdami prie likusio pasaulio.

Ar pasiruošę sužinoti daugiau apie savo IP adresą? Skaitykite toliau.

Kas slypi už jūsų IP adresą?

Jums gali kilti klausimas, kaip gavote IP adresą. Na, kaip jūsų namai ar butas gavo adresą? Miesto planuotojų grupė nubrėžė teritoriją ir paskyrė tam tikras gatves tam tikrais pavadinimais ir tam tikrus namus šioje gatvėje turėjo tam tikrus numerius. Tai beveik tas pats su jūsų IP adresu.

kas yra IP adresas

Skirtumas tas, kad vietoj miesto planuotojų turite savo interneto paslaugų teikėją. Priklausomai nuo to, kur esate šalyje, tai gali būti „Verizon“, AT&T, „Comcast“ ar bet koks IPT skaičius. Turėtumėte žinoti, kad modemui yra priskirtas IP adresas. Taigi bet kuris įrenginys, kurį naudojate būdami namuose prisijungdami prie interneto, tuo adresu siųs ir gaus informaciją.

Jei jums patinka dauguma žmonių, matote, kad tai yra įdomi informacija, tačiau nemanote, kad tai turėtų būti kažkas, kas jaudintųsi ar domėtųsi. Beje, yra keletas viešųjų IP adresų, kai kuriuos žmones nervina.

Pavyzdžiui, ar žinojai, kad jei žmogus turi tavo IP adresą, jis gali nustatyti, kur esi planetoje? Jie netgi gali tiksliai nustatyti gatvę, kurioje gyvenate.

Ar jūs žinojai, kad tavo prieigą prie tam tikrų svetainių gali apriboti IP adresas kad turite? Daugelis žmonių tai supranta pirmą kartą, kai keliauja po užsienį ir bando pasiekti savo mėgstamą JAV transliacijos paslaugą. Arba paslauga neveikia visai, arba yra tam tikri paslaugų teikimo apribojimai atsižvelgiant į tai, kur esate prisijungę.

Pagalvokite apie tai, jūsų IP adresas yra tiesiogiai prijungtas prie jūsų vardo ir namų adreso. Taip yra todėl, kad jūsų interneto paslaugų teikėjas žino, kad tam tikru adresu yra kažkas, kuris moka už adresą. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą naudodamiesi kompiuteriu, jūs pasauliui perduodate potencialią asmeninę informaciją apie save. Taigi ką tu gali padaryti?

Pabandykite gauti tarpinį serverį

Įgaliotinis yra kažkas ar kažkas, kuris stovi kito vietoje. Kai mes kalbame apie jūsų IP adreso tarpinį serverį, mes kalbame apie tai, kad jūs gaunate pakaitinį IP adresą arba pakaitinį identitetą..

kaip veikia įgaliotinis

Ne, tai nereiškia, kad jums reikia gauti naują interneto planą. Jums tiesiog reikia prisijungti prie interneto ir peržiūrėti galimų tarpinių atstovų sąrašą. Yra nemažai tarpinių serverių, kurie teigia esantys laisvi, tačiau dažniausiai siūlo lėtas paslaugas ir gali turėti mažiau nei skrupulingų įpročių, kai reikia stebėti ir saugoti jūsų asmeninius duomenis..

Čia yra patikimų tarpinių serverių, kuriuos galima rasti internete, skaičius. Šie tarpiniai serveriai ir VPN blokuoja jūsų tikrąjį IP adresą ir suteikia netikrą IP adresą, dėl kurio atrodo, kad esate kitoje pasaulio vietoje..

Kaip veikia įgaliotasis asmuo?

Tarpinis serveris yra serveris kompiuteryje. Šis serveris imsis žiniatinklio naršymo srauto ir jį peradresuos. Ką tai reiškia praktiškai??

kaip veikia tarpinis serveris

Tarkime, kad norite ką nors nusipirkti ne iš „eBay“. Prisijungiate internete, paieškos juostoje įvedate „eBay“, o jūsų interneto paslaugų teikėjas išsiunčia užklausą. Ši užklausa sujungs jus su jūsų tikslu ir parodys „eBay“, koks yra tikrasis jūsų IP adresas.

Jei esate prisijungę naudodami tarpinį serverį, užklausa eina kitu maršrutu. Iš jūsų kompiuterio užklausa perduodama jūsų interneto paslaugų teikėjui, tačiau tada ji perduodama įgaliotajam serveriui arba pakaitiniam serveriui. Iš šio įgaliotojo serverio jis keliauja į „eBay“. Kai informacija keliauja, tarpinis serveris suteikia jums slaptą IP adresą, leidžiantį paslėpti tikrąjį IP adresą.

Ar jums reikia įgaliotinio?

Yra nemažai žmonių, kurie pasakytų, kad jiems nereikia įgaliotinio. Jie neturi ko slėpti ir jiems nerūpi, kas gali pasiekti jų IP adresą. Tačiau yra keletas priežasčių, kodėl reikia naudoti tarpinį serverį, kuris viršija norą paslėpti jūsų asmeninę informaciją.

tarpinio serverio pranašumai

Pvz., Esate mokykloje ar bibliotekoje ir norite patikrinti savo socialinės žiniasklaidos būseną. Tačiau jūsų mokykla ar biblioteka užblokavo prieigą prie mėgstamos socialinės žiniasklaidos svetainės. Įgaliotasis serveris leis jums apeiti tą bloką ir gauti norimą prieigą.

Arba gali būti, kad jus domina kažkas internete, tačiau nebūtinai norite, kad visas pasaulis žinotų, kad žiūrite į tą daiktą ar skaitote tam tikra tema. Be įgaliotojo serverio jūsų IP adresas būtų atsektas pagal jūsų buvimo vietą. Naudodamas tarpinį serverį, jūsų IP adresas neatskleis jūsų buvimo vietos.

Kitas laikas, kurį galite gauti naudodamasis įgaliotuoju asmeniu, yra tada, kai keliaujate į užsienį. Galite pamanyti, kad keliaudami jums nebus įdomu transliuoti turinį internete. Tačiau, kaip supranta visi, kurie jau daug keliavote, nesvarbu, kokia egzotiška ar graži jūsų aplankyta vieta, bus laikas, kai norėsite turėti galimybę tiesiog sėdėti ir atsipalaiduoti bei žiūrėti mėgstamą laidą savo mėgstamame sraute. tarnyba. Tačiau dėl geografiniai apribojimai, galbūt negalėsite. Dar kartą, naudodamiesi tarpiniu serveriu, tai jums padės.

Kai kurie žmonės darbe naudoja įgaliotinį, nes jų darbdavys blokuoja prieigą prie tam tikrų socialinės žiniasklaidos svetainių. Jie nori sugebėti apeiti tuos apribojimus. Tiesa yra ta, kad yra daug priežasčių, kodėl tarpinio serverio naudojimas gali būti jums tinkamiausias pasirinkimas.

Yra keletas priežasčių vengti naudoti tarpinį serverį. Pvz., Jūsų IPT, darbdavys ar tinklas gali prieštarauti jums, naudodamiesi tarpiniu serveriu. Jie netgi gali įtraukti į juodąjį sąrašą tam tikrus IP adresus, kurie, jų manymu, gali būti iš tarpinio serverio.

Jūsų privatumas yra svarbus

Žmonės vertina savo privatumą. Tarpiniai serveriai padeda išlaikyti asmeninę asmeninę informaciją ir naršymo įpročius. Tarpiniai serveriai teikia saugumo pranašumų. Jūsų įgaliotasis serveris gali užšifruoti jūsų žiniatinklio užklausas ir sustabdyti smalsių žvilgsnių nuo jūsų operacijų žiūrėjimo. Tarpinis serveris gali apsaugoti jus nuo žinomos kenkėjiškos programos ir gali būti sujungtas su virtualiu privačiu tinklu, kuris nuotoliniams vartotojams suteikia prieigą prie interneto per įmonės tarpinį serverį..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me