VPN testai ir tikrinimai – išsamus vadovas

VPN testai ir tikrinimai - išsamus vadovas

Kiekvieną kartą prisijungę prie atviro interneto prisiimate tam tikrą riziką, susijusią su duomenų privatumu. Pažvelkite ne į visus pažeidimus ir įsilaužimus, apie kuriuos pranešama naujienose, nesvarbu, ar jie yra susiję su finansinėmis svetainėmis, socialinės žiniasklaidos tinklais ar kenkėjiškų programų sukčiavimais.


Taigi ar yra koks nors būdas išlikti tikrai saugiems ir anoniminiams internete? Stiprus virtualaus privataus tinklo (VPN) sprendimas yra jūsų Geriausia pasiekti tokį tikslą. Bet prieš paleisdami „Google“ paiešką ir atsisiųsdami pirmąjį rastą įrankį, atminkite, kad ne visi VPN sukurti lygūs. Faktiškai, daugelyje jų yra pažeidžiamumų tai gali sukelti jūsų asmeninių duomenų nutekėjimą reklamuotojams, vyriausybinėms agentūroms ar elektroniniams nusikaltėliams.

Naudokite žemiau pateiktą vadovą, kad sužinotumėte daugiau apie VPN, kaip atsiranda nutekėjimas ir ką galite padaryti, norėdami juos patikrinti ir patikrinti. Norėdami gauti daugiau informacijos apie svarbiausius Australijos VPN, skaitykite mūsų pagrindiniame puslapyje.

čekių sąrašo vaizdas

Kaip veikia VPT - greitas suskirstymas

Kai prisijungiate prie interneto iš savo namų ar biuro, jūsų kompiuteris ar mobilusis įrenginys pirmiausia susisiekia su eternetu ar belaidžiu kelvedžiu, valdančiu vietinį tinklą. Daugelyje nustatymų maršrutizatorius susisiekia su interneto paslaugų teikėju (ISP), kuris yra įmonė, kuriai mokate už interneto paslaugas.

kaip-vpn-veikia IPT infrastruktūra yra atsakinga už tinklo srauto perkėlimą į atvirą internetą, kur jį galima atitinkamai nukreipti pagal IP adresą. Pvz., Kai įkeliate socialinės žiniasklaidos svetainę, jūsų naršyklė per IPT siunčia užklausą, kuri pasieks svetainės serverius. Tinkamas atsakymas yra supakuotas kartu ir išsiunčiamas atgal į IPT, tada nukreipiamas į jūsų tinklą, įrenginį ir naršyklę.

Naudodamas šią konfigūraciją, jūsų IPT žino visas jūsų internetines veiklas ir gali atsekti jūsų siunčiamas užklausas. Be to, IPT jums priskirtą IP adresą gali naudoti trečiųjų šalių įmonės, norėdamos nustatyti jūsų geografinę vietą.

VPN prideda visiškai naują dimensiją į šią lygtį. Jie reikalauja dviejų pagrindinių dalių: kliento programos ir galinio serverio. Kai prisiregistruojate naudotis VPN paslauga, teikėjas jums išduos kliento programą su instrukcijomis, kaip ją įdiegti kompiuteryje ar mobiliuosiuose įrenginiuose. Kiekvieną kartą paleisdami programą turėsite autentifikuotis naudodami išskirtinį vartotojo vardą ir slaptažodį.

VPN kliento programa atidaro tam tikrą skaitmeninį tunelį, kuris jungia jus tiesiai į galinio taško serverį. Jūs vis dar naudojate IPT suteiktą pralaidumą, tačiau visos žiniatinklio užklausos yra užšifruotos ir pažymėtos VPN teikėjo priskirtu IP adresu..

Kai VPN baigties serveris gauna jūsų užšifruotą užklausą, jis iššifruoja duomenis ir nukreipia juos į atvirą internetą taip, kaip įprasta IPT. VPT pridedamas kritinis saugumo lygis, nes net jei įsilaužėliui pavyks įsiskverbti į jūsų vietinį tinklą, visi jų pavogti duomenys bus neįskaitomi..

VPT vieta - kodėl tai svarbu

Šiandien internete yra tūkstančiai VPT teikėjų. Prieš pradėdami sijoti kiekvieną iš jų, pagalvokite apie geografinį veiksnį. Skaidrūs VPN teikėjai bus atviri ten, kur jų galinių serverių yra visame pasaulyje, ir tai gali būti svarbus veiksnys galvojant apie VPN nutekėjimą ir pažeidžiamumą.

epressvpn vpn vieta

Kai kuriais atvejais galbūt norėsite naudoti VPN, kurio buvimo vieta yra jūsų dabartinėje šalyje. Netoli esančių galinių taškų bus didelis našumo greitis ir kiti pranašumai. Tai ypač pasakytina apie įmonių aplinką, kai įmonės reikalauja, kad jų nuotoliniai darbuotojai, naudodamiesi vidine informacija ir sistemomis, naudotųsi VPN sesija..

Bet priklausomai nuo jūsų poreikių, galbūt norėsite apsvarstyti VPN sprendimus su galinių taškų serveriais, esančiais kituose žemynuose. Atminkite, kad IP adresai yra sugrupuoti pagal geografinę padėtį, taigi kai gausite naują adresą iš savo VPN teikėjo, visos svetainės manys, kad esate toje šalyje ar regione. Kai kurie VPN teikėjai siūlo galinių taškų serverius keliose vietose, leisdami jums tiksliai pasirinkti, kur norite nustatyti savo IP adresą.

Atminkite, kad kai kurios šalys ir teritorijos iš tikrųjų draudžia naudoti VPN klientus dėl to, kaip jie gali slėpti informaciją nuo vyriausybinių agentūrų. Tačiau vis dar išlieka grėsmė dėl tikslingų nutekėjimų net tose šalyse, kur VPT yra visiškai teisėtas.

Pvz., Jei VPT teikėjas veikia šalyje, kurioje taikomi griežti duomenų stebėjimo įstatymai, reikalaujantys, kad įmonės pateiktų kliento informaciją vyriausybinėms agentūroms, yra tikimybė, kad jūsų interneto srautas gali būti užregistruotas ir atskleistas. Kadangi VPT teikėjai turi galimybę iššifruoti visas užklausas, kurios patenka į galutinio serverio serverį, jų sistemos turi atitikti jų šalies įstatymus.

Veiklos stebėjimas - ko nenorite

vaizdas, kuriame rodomas nesaugus ryšysKaip minėta anksčiau, pagrindinė VPN baigties serverio pareiga yra priimti gaunamą žiniatinklio užklausą, ją iššifruoti ir nukreipti į reikiamą vietą atvirame internete.. Ši operacija turėtų būti anoniminė, tačiau iš tikrųjų viskas priklauso nuo jūsų naudojamo VPN teikėjo patikimumo.

Kai pirmą kartą prisiregistruojate naudotis VPN paslauga, teikėjas renka jūsų vardą, el. Pašto adresą ir galbūt kitą asmeninę informaciją. Jiems niekas netrukdo prijungti tuos duomenis prie veiklos, kurią jie stebi savo galinio taško serveryje. Reklamuotojai ir kitos trečiosios šalys norėtų gauti tokio tipo duomenis dėl įvairių, ne visų teisėtų, priežasčių.

Geriausia taisyklė, kurios reikia laikytis būkite atsargūs dėl bet kurio VPN teikėjo, siūlančio visiškai nemokamą paslaugą. Paprastai šios paslaugos yra prastos, o tai gali turėti įtakos saugumui. Jei nemokėsite mėnesinio ar metinio mokesčio už savo VPN klientą, yra didelė tikimybė, kad jūsų internetinė veikla bus stebima ar dalijamasi be jūsų tiesioginio sutikimo. Tačiau ne visada taip yra. Peržiūrėkite mūsų geriausių nemokamų VPN sąrašą.

Medienos ruošos sekimas

duomenų privatumo apsaugos vektorinis vaizdas

Kai kurie VPT teikėjai duos pažadų, kad jie neprižiūrės vartotojų veiklos ir neparduos savo duomenų trečiosioms šalims. Tačiau yra ir su žurnalais susijęs stebėjimo tipas, kuris taip pat gali reikšti duomenų nutekėjimą. Taigi, prieš investuodami į bet kurį VPN įrankį, būtinai išsiaiškinkite teikėjo prisijungimo politiką.

Daugeliu atvejų prisijungimas yra reikalingas VPN įmonės veiklai. Tai ypač pasakytina apie tai, jei teikėjas pralaidumo ribas nustato individualiems vartotojams. Tokiu atveju įmonė turės saugoti žurnalus, kiek laiko esate prisijungę ir kiek duomenų naudojate.

Jei saugumas ir anonimiškumas yra svarbiausi prioritetai jums, tuomet turėtumėte ieškoti VPN sprendimo, siūlančio neribotą pralaidumą ir nulinę registravimo politiką. Naudodamiesi tokio tipo klientais galite būti tikri, kad jūsų IPT ar VPT teikėjas negali sekti jokios jūsų veiklos..

IP adreso nutekėjimas - neleiskite jiems žinoti, kur esate

Dažniausiai pasitaikanti VPN pažeidžiamumo forma yra IP adreso nutekėjimas, kuris įvyksta, kai išorinė svetainė ar paslauga gali aptikti tikrąjį IP, kurį priskyrė jūsų IPT, net tada, kai esate prisijungę prie VPN kliento. Tai leidžia trečiosioms šalims nustatyti tikrąją jūsų buvimo vietą ir potencialiai įvykdyti kibernetinę ataką.

kas yra webrtcNorėdami pradėti tirti galimą IP adreso nutekėjimą, prieš prisijungdami prie savo VPN atidarykite interneto naršyklę ir eikite į whatismyipaddress.com. Šioje svetainėje bus rodomas jūsų IPT priskirtas IP adresas. Tada paleiskite savo VPN klientą ir iš naujo įkelkite tinklalapį, kad patikrintumėte savo naują IP adresą. Tai yra tas, kurį matys visos svetainės, kol turėsite atvirą VPN sesiją.

Dėl paslaugos, vadinamos žiniatinklio realaus laiko komunikacija (WebRTC), daugeliui VPT klientų kyla pavojus atskleisti savo vartotojų vietinį IP adresą. „WebRTC“ naudoja daugybė populiarių programų ir svetainių, kad atnaujintų tiesioginį turinį tinklalapyje, pavyzdžiui, socialinės žiniasklaidos svetainėje ar el. Pašto gautuosiuose..

Dėl to, kad duomenys perduodami tarp jūsų naršyklės ir svetainių, kurios naudoja „WebRTC“, tam tikri VPN klientai nesugeba užmaskuoti šaltinio IP adreso. Pirmiausia svetainėje whatismyipaddress.com pateiktas „WebRTC“ nuotėkio testas, kuris parodys, kaip jūsų naršyklė perduoda jūsų IP adresą. Jei testas gali aptikti jūsų IPT priskirtą IP adresą, tai reiškia, kad jūsų VPT arba žiniatinklio naršyklė nutekina tą informaciją.

Kai kurie premium VPN teikėjai užtikrins, kad jų produktai nėra apsaugoti nuo WebRTC nutekėjimo. Jei tai paveikė jūsų klientą, galite atlikti veiksmus. „WebRTC“ nutekėjimas įvyksta naršyklės lygiu, tačiau „Mozilla Firefox“ yra vienintelė programa, leidžianti visiškai užblokuoti „WebRTC“ perdavimus. Tai galima padaryti per puslapį apie: config.

„Google Chrome“ vartotojams turėsite įdiegti naršyklės papildinį, pvz „WebRTC“ nuotėkio prevencija. Šis įrankis gali valdyti tam tikrus paslėptus „Chrome“ privatumo nustatymus ir blokuoti bet kokius trečiųjų šalių bandymus gauti jūsų IPT pagrįstą IP adresą.

DNS nutekėjimas - tarsi jūsų IP nutekėjimas

Atviras internetas remiasi protokolu, žinomu kaip domenų vardų sistema (DNS). Ji veikia kaip pasaulinė duomenų bazė, stebinti, kokie IP adresai yra susieti su kokiais svetainės URL. Tokiu būdu, įvesdamas .com arba .net adresą į interneto naršyklę, jūsų IPT tiksliai žino, kur nukreipti srautą.

DNS serveriai yra visame pasaulyje. Paprastai jūsų IPT veiks jų pačių DNS serverių rinkinys, kad srautas kuo greičiau judėtų. Prisijungiant prie VPN paslaugos, turėtų būti priskirtas kitas DNS serveris, nors tai ne visada būna.

kas yra dns nutekėjimas

Norėdami patikrinti galimą DNS nutekėjimą iš savo VPN kliento, eikite į dnsleaktest.com ir spustelėkite mygtuką „Standartinis testas“. Svetainėje bus vykdoma serija patikrinimų, norėdami sužinoti, kaip jūsų įrenginys gauna DNS informaciją. Testo pabaigoje puslapis bandys nustatyti jūsų IPT ir geografinę vietą. Jei tai teisinga, tai reiškia, kad jūsų VPN yra DNS nutekėjimas.

Laimei, galite nedelsdami imtis veiksmų dėl DNS nutekėjimo. Paprasčiausias sprendimas yra nepaisyti tiek IPT, tiek VPN nustatymų ir vietoj jų naudoti rankinį DNS adresų rinkinį. Tiek „OpenDNS“, tiek „GoogleDNS“ siūlo nemokamas paslaugas, kuriomis gali naudotis visi žmonės visame pasaulyje.

Norėdami sureguliuoti DNS serverius, atidarykite įrenginio tinklo nustatymus ir ieškokite rankinio DNS parinkties. Norėdami naudoti „OpenDNS“, įveskite pirminį ir antrinį adresus 208.67.222.222 ir 208.67.222.220. „GoogleDNS“ naudokite 8.8.8.8 ir 8.8.4.4. Išsaugojęs jūsų įrenginys šiuos DNS serverius naudos URL informacijai ir visiškai apeis jūsų IPT ir VPN. Čia yra vaizdo įrašas, paaiškinantis, kaip tai padaryti.

Atsiliepimai, kuriais galite pasitikėti

patikimos apžvalgosVPT įmonės turi surasti kūrybingų būdų reklamuoti savo produktą ir pritraukti naujų klientų. Todėl pastebėsite, kad beveik kiekvienas paslaugų teikėjas teigia, kad siūlo didžiausią saugumą ir apsaugą. Akivaizdu, kad taip negali būti, o tai reiškia, kad ne visada galite pasitikėti jų rodoma rinkodaros informacija.

Vietoj to pasikliaukite gerbiamomis apžvalgomis iš tokių svetainių kaip Privatumas Australija, kurie atliko savo testus ir tyrimus, kad nustatytų, ar VPN klientai iš tikrųjų yra saugūs. Dienos pabaigoje turėsite nuspręsti, ką iš VPN kliento vertinate labiausiai: kainą, našumą ir saugumą. Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip mes tikriname, apsilankykite mūsų misijos puslapyje arba mūsų testavimo politikoje.

Kitos saugumo priemonės

Jei vis dar nerimaujate dėl savo VPN kliento saugumo ar tiesiog norite pridėti kitokią apsaugą, galite atlikti veiksmus, kuriuos galite atlikti savo įrenginyje ar naršyklėje, kad būtumėte tikrai anonimiški internete.

tor naršyklė

Pirmiausia įjunkite inkognito arba privatumo režimą tokiose naršyklėse kaip „Chrome“ ir „Firefox“, nes tai neleis išorinėms įmonėms kaupti slapukų jūsų kompiuteryje ir sekti jūsų veiklos. Norėdami gauti daugiau privatumo, apsvarstykite galimybę savo įrenginyje įdiegti TOR naršyklę, kuri nukreipia visą jūsų interneto srautą per saugų tinklą, kad būtų paslėpta jūsų tapatybė.

Galiausiai nepamiršk, kad tavo internetinė sauga yra tiesiogiai susieta su jūsų naudojamu tinklu. Jei dažnai jungiatės prie viešųjų „wi-fi“ tinklų, jums nuolat kyla pavojus dėl saugumo pažeidimų ar kibernetinių išpuolių. Jei jums to tikrai reikia, įsitikinkite, kad jūsų įrenginyje yra įdiegtas geras VPN klientas iš patikimų tiekėjų, tokių kaip „NordVPN“ arba „Surfshark“ kad jūsų informacija visada būtų saugi.

Laimingi takai!

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me