12 راهی که هر کسی می تواند رایانه خود را بداند هک شده است

آخرین بروزرسانی در 19 ژوئیه 2019


برخی از هک ها این خبر را ایجاد می کنند. این در حالی بود که 70 میلیون نفر با هک Target به خطر افتادند و هنگامی که هفت میلیون مشاغل و 76 میلیون مصرف کننده تحت تأثیر هک JP Morgan Chase قرار گرفتند. با این حال ، هر هک عنوان نمی کند. اکثر هک ها کاملاً در زیر رادار اتفاق می افتد و افراد عادی را تحت تأثیر قرار می دهد که حتی نمی دانند رایانه آنها به خطر افتاده است.

چگونه می دانم هک شده ام

این امر به این دلیل است که هکرها پیشرفته هستند. آنها می توانند بدون وارد کردن دست خود به مالک ، وارد سیستم رایانه ای شوند.

از بدافزار برای آلوده کردن رایانه استفاده می شود و هکر همیشه می تواند بعداً بررسی کند تا ببیند سیستم تا چه حد به خطر افتاده است. این امر سرنخهایی در مورد سایر کارهایی که ممکن است بتواند برای آن قربانی انجام دهد ، به او می دهد. غالباً هکرها داده های شما را در وب تاریک و با اهداف مخرب مختلف به فروش می رسانند.

در حالی که بسیاری از افراد آنها را تشخیص نمی دهند ، چندین نشان tell داستان وجود دارد که می تواند به شما هشدار دهد که هک شده اید.

یاد بگیرید که این 12 علامت را بشناسید, و شما در راه محافظت از خود خواهید بود. سپس ، برای بهترین VPN موجود ثبت نام کنید (توصیه: بررسی ما را بررسی کنید NordVPN یا سورفشارک) برای محافظت بیشتر.

1. پاپ آپ ثابت در مرورگر شما

برخی وب سایتهای کاملاً مشروع دارای پاپ آپ خواهند بود. این موارد معمولاً مربوط به وب سایت است و به شما تخفیف یا معامله می دهد. این خفیف آزار دهنده است ، اما لزوماً چیزی برای نگرانی نیست.

داستان زمانی متفاوت است که شروع به گرفتن پاپ آپ در هر کجا می کنید. این یک مشکل ثابت است ، شما حتی متوجه می شوید که حتی در وب سایت هایی که قبلاً پاپ آپ استفاده نمی کردند اتفاق می افتد.

دیگه چی, اینها پنجره های کاملاً تصادفی هستند که هیچ ارتباطی با وب سایتی که مرور می کنید ندارند. بسیاری از آنها به شما می گویند که شما هستید برنده نوعی مسابقه شد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که روی پیوند کلیک کنید و شاید اطلاعاتی در مورد خودتان وارد کنید.

پنجره های مخرب

مراقب باشید از این برنامه های پاپ. روی هیچ پیوندهایی کلیک نکنید و هیچ یک از اطلاعات شخصی شما را در اختیار آنها قرار ندهید.

2. نوارابزارهای جدید نصب شده در مرورگر شما

حریم خصوصی نوار ابزارگاهی اوقات همه مرورگرها به جدیدترین ویژگی ها و عملکردها از جمله امنیت پیشرفته ، نیاز به یک به روزرسانی دارند. هنگامی که این به روزرسانی ها اتفاق می افتند ، مرورگر شما معمولاً در مورد آنها به شما می گوید و حتی ممکن است شما را از طریق تغییرات مختلف راهنمایی کند تا آنها را درک کنید.

در مورد آن روز وقتی ناگهان نوار ابزار مرورگر اسرارآمیز در بالای صفحه نمایش شما ظاهر می شود ، چه می کنید? شما هیچ یک از تنظیمات خود را تغییر نکرده اید ، و مرورگر شما در مورد هرگونه به روزرسانی به شما نگفت.

این نوار ابزار می تواند بسیار آزار دهنده باشد. برای شما آشنا نیست شما آن را نپرسیدید. علاوه بر این ، به نظر می رسد تنظیمات مرورگر شما تغییر یافته است. هیچ چیز به روشی که معمولاً انجام می دهد کار نمی کند. این امکان وجود دارد که حتی به شما یک صفحه شروع جدید داده شود ، صفحه ای که پر از اسپم باشد.

این نوارهای ابزار ممکن است با باز کردن ویندوزهای تبلیغاتی بتوانند سیستم شما را خراب کنند. اگر روی هر یک از ابزارها کلیک کنید, ممکن است یک فایل مخرب را به رایانه خود بارگیری کنید.

اگر یک نوار ابزار مرموز در رایانه خود پیدا کردید ، ضروری است که برای حذف سریع آن اقدام کنید. هرچه مدت زمان بیشتری روی رایانه شما بماند ، آسیب بیشتری به شما وارد خواهد شد. (درباره بهترین مرورگرهای امن در اینجا بیشتر بخوانید)

3. نرم افزار جدید ناگهان در رایانه شما ظاهر می شود

آیا تاکنون به کامپیوتر خود ورود کرده اید تا متوجه شوید که نرم افزار جدیدی نصب شده است؟ این فقط نوعی بروزرسانی خودکار ویندوز یا پیشرفت دیگری نیست که باعث می شود نرم افزار موجود شما سریعتر یا ایمن تر شود.

این کاملاً نرم افزاری جدید است که هرگز در مورد آن نشنیده اید و می دانید که نصب نکرده اید.

دشوار است که بگوییم این نرم افزار جدید و اسرارآمیز چه کاری در رایانه شما ممکن است انجام دهد. ممکن است برخی از این نرم افزارها بتوانند نرم افزارهای موجود را روی رایانه شما به دست بیاورند ، و این کار را با انجام هرگونه کدهای مخرب به شما انجام می دهند. نرم افزاری که به طرز مرموزی خود را به رایانه شما نیز اضافه می کند ممکن است محافظت از آنتی ویروس های شما را غیرفعال کند تا سیستم شما در برابر حملات دیگر آسیب پذیر باشد, و استفاده از رایانه خود برای استفاده فرزندانتان از امنیت کمتری برخوردار است.

انواع بدافزار

گاهی اوقات افراد با بارگیری نرم افزار از طریق اینترنت ، خود را نسبت به این نوع نصب باز می کنند. بخش اعظم این کار مشروع و غیر مخرب است. دیگران غارتگر هستند. این امر به ویژه در مورد نرم افزار رایگان صادق است ، که غالباً هنگام موافقت با دانلود بسته اولیه ، نرم افزارهای شخص ثالث را بارگیری می کنید. این نرم افزار شخص ثالث ممکن است کل سیستم شما را در معرض خطر قرار دهد.

اگر باید نرم افزار را بارگیری کنید ، مطمئن شوید که منبع را می شناسید و شرایط و ضوابط را خوانده اید.

4. تغییر مسیر خودکار وب سایت

تعداد کمی از موارد به اندازه تلاش برای رسیدن به یک وب سایت هنگامی که شما به طور خودکار به دیگری هدایت می شوید ، آزار دهنده است. هکرها دوست دارند این کار را انجام دهند زیرا این یک سرمایه گذار بزرگ است. آنها توسط هرکسی که دارای وب سایت است پرداخت می شود تا بتوانند ترافیک را به آن هدایت کنند.

معمولاً با وارد کردن برخی از کلمات کلیدی در موتور جستجو ، این اتفاق می افتد. لیستی از نتایج جستجو دریافت خواهید کرد و روی یکی از آنها کلیک می کنید. با این حال ، به جای اینکه به آن وب سایت منتقل شوید ، شما به جای دیگری منتقل شده اید.

تغییر مسیر خودکار adware

اگر یک بار این اتفاق بیفتد ، ممکن است نوعی فلاکت باشد ، اما اگر شاهد تکرار این اتفاق هستید ، به این معنی است که سیستم شما به خطر افتاده است. سعی کنید برخی از کلمات کلیدی بسیار خاص را در موتور جستجو وارد کنید. برای نتیجه برتر روی پیوند کلیک کنید. اگر به آن وب سایت دسترسی پیدا نکردید ، می دانید رایانه شما آلوده شده است.

مسئله پیچیده این واقعیت است که وب سایت ممکن است نشان دهد که شما در واقع به URL صحیح رسیده اید. دلیل این است که هکر از یک پروکسی.

5- هشدارهای امنیتی Phony

حمله باج افزاراین همیشه باعث نگرانی می شود که نرم افزار آنتی ویروس شما ظاهر می شود تا به شما بگوید مشکل احتمالی وجود دارد. به این هشدارها توجه کنید ، اما این را هم بدانید که گاهی اوقات اخطار دریافت می کنید زیرا یک هکر در حال کار است.

هکرها به دنبال نرم افزاری هستند که به روز نیستند و سایر برنامه های قدیمی دیگر که ممکن است در رایانه شما کمین کند تا سعی کنید به سیستم خود نفوذ کنید. آنها از این برنامه های قدیمی استفاده می کنند تا رایانه شما هشدارها را برای شما ارسال کند. با دریافت پیام ، آسیب وارد می شود. شما آلوده شده اید.

این هشدار معمولاً شما را راهنمایی می كند كه برای بازدید از وب سایتی كه می توانید نرم افزار امنیتی بهبود یافته را بدست آورید ، روی پیوند كلیك كنید. مردم با آمادگی این کار را انجام می دهند و اطلاعات کارت اعتباری خود را در این فرآیند ارائه می دهند. اکنون نه تنها رایانه آنها آلوده شده بلکه هکرها اطلاعات مالی خود را نیز در اختیار دارند.

6. حملات باج افزار

می دانید که هنگامی که کامپیوتر شما به طور ناگهانی به شما پیام می دهد که همه پرونده های شما رمزگذاری شده اند ، با حمله باج افزار برخورد کرده اید. رمزگذاری در بسیاری از شرایط خوب است ، اما تنها در صورت درخواست آن. تقاضا می گوید اگر می خواهید مجدداً به رایانه خود دسترسی پیدا کنید ، باید به یک آدرس بیت کوین خاص بفرستید.

در صورت عدم پرداخت هزینه ، هکرها داده های شما را نابود می کنند. البته ، آنها ممکن است این کار را انجام دهند حتی اگر هزینه ای پرداخت کنید.

چگونه باج افزار کار می کند

7. پیام های رسانه ای اجتماعی ناشناخته

بسیاری از افراد برای برقراری ارتباط با دوستان و جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. با این حال ، آنها بعضی اوقات پیام عجیبی دریافت کرده اند که به نظر نمی رسد از طرف فرستنده اعلام شده باشد. بسیاری از این پیام های ناآشنا حاوی پیوندی هستند که قرار است گیرنده روی آن کلیک کند. با کلیک بر روی آن ، مشکلات اصلی بروز می کند.

اگر یک پیام مشکوک از یک دوست دریافت کرده اید ، روی آن کلیک نکنید. به همین ترتیب ، اگر می بینید که حساب شما پیامهایی را که ارسال نکرده اید ، ارسال می کند ، این نشانگر هک شدن حساب های رسانه های اجتماعی است.

8- گذرواژه های نامعتبر

رمز عبور نامعتبر هک شداگر به وب سایتی بروید که مرتباً از آن بازدید می کنید اما هنگام وارد کردن رمز ورود خود از دسترسی محروم می شوید ، این مسئله می تواند مشکلی را ایجاد کند. دوباره سعی کنید رمز عبور خود را وارد کنید. اگر هنوز کار نمی کند و مطمئن هستید که رمزعبور را درست دریافت کرده اید ، ممکن است حساب شما هک شده باشد. هکر رمز عبور را تغییر داده است.

این ممکن است در نتیجه یک رخ دهد کلاهبرداری فیشینگ ایمیل در آنجا بر روی پیوند در ایمیلی کلیک می کنید که شما را به وب سایتی می برد که در آن اعتبار خود را وارد می کنید. این اطلاعات مربوط به ورود به هکر را به شما می دهد.

می توانید یاد بگیرید که آیا محافظان رمز عبور ایمن هستند ، و اگر گمان می کنید کسی اطلاعات شما را سرقت کرده است ، به سرعت آنها را تغییر دهید.

9. اشاره گر ماوس به خودی خود حرکت می کند

اگر در رایانه خود نشسته اید و نشانگر ماوس شما به طور ناگهانی شروع به حرکت به خودی خود می کند ، این ممکن است نشانه این باشد که شخصی رایانه شما را ربوده و شما هک شده اید. این امر به ویژه صادق است اگر به نظر می رسد ماوس به جای اینکه فقط به طور تصادفی در صفحه حرکت کند ، با برخی جهات حرکت می کند ، که نشان از مسئله فنی دارد.

اگر اشاره گر پرونده های مختلفی را باز کرده و با هدف حرکت می کند ، به احتمال زیاد هکر آن را کنترل می کند.

10. محافظت از آنتی ویروس به طور ناگهانی غیرفعال است

آنتی ویروس غیرفعال استهنگامی که ویروس کامپیوتر شما را آلوده می کند ، ممکن است این نرم افزار آنتی ویروس مورد نظر خود را غیرفعال کند و همچنین سایر محافظت های امنیتی روی سیستم شما را از بین ببرد. اگر چنین چیزی را در رایانه خود مشاهده کردید ، معمولاً برای مقابله با آن به ویرایشگر رجیستری یا Task Manager می روید..

با این حال, این ویروس به شما اجازه نمی دهد این کار را انجام دهید. این ابزارها احتمالاً غیرفعال نیز خواهند بود ، و برای رفع اوضاع باید اقدامات دیگری انجام دهید. اگر می خواهید بدون هیچ هزینه ای از این شرایط جلوگیری کنید ، برخی از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس رایگان موجود را بررسی کنید.

11- از دست دادن پول یا هزینه های ناآشنا

هوشمندانه است که به طور مرتب مانده حساب بانکی و کارت اعتباری خود را بررسی کنید. اگر به حساب کاربری خود وارد شوید و مانده موجود کمتر از حد انتظار باشد ، زمان آن فرا رسیده است بررسی هر معامله. ممکن است بعضی از آنها را که آشنا نیستند بیابید.

در مورد کارتهای اعتباری شما نیز همین مسئله صادق است ، اگرچه در این حالت ، مانده بدهی خود را بالا خواهید برد. یک بار دیگر ، نوبت به بررسی معاملات اخیر رسیده است تا به دنبال چیزهای ناآشنایی باشید. در صورت داشتن برخی از BitCoin ها ، باید خود را در زمینه ایمن نگه داشتن رمز و کادوها آموزش دهید.

اگر این مشکلات را پیدا کردید ، فوراً به موسسه بانکی و شرکتهای کارت اعتباری خود اطلاع دهید.

12. خریدهای ارسال شده به یک مکان ناآشنا

اگر فقط به حساب بانکی ، حساب کارت اعتباری یا حساب خرده فروشی آنلاین وارد شوید تا خریدهایی را که نمی دانید از آن مطلع شوید ، ممکن است متوجه شوید که برخی محصولات به آدرس ناآشنایی ارسال شده اند. این دوباره هکرها است که در حال کار هستند ، و یک خرید ولخرجی برای خرید شما دارند.

این امر به ویژه خطرناک است اگر صاحب مشاغل کوچک با حساب بانکی شرکت باشید. در این حالت ، شما باید لیست کاملی از آسیب پذیری های SME را که اغلب مورد هدف هکرها قرار گرفته است ، بررسی کنید.

می توانید از این طریق از بسیاری از این مشکلات محافظت کنید ایمیل های ناآشنا را باز نکنید و روی پیوندهای ناشناخته کلیک نکنید. مراقب باشید همیشه پروتکل های امنیتی را دنبال کنید, و نرم افزار آنتی ویروس خود را به روز نگه دارید برای محافظت از هکرها در برابر مزاحمت ها.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me