9 راه وحشتناک فیس بوک از داده های شما استفاده می کند

آخرین بروزرسانی در تاریخ 16 آوریل 2019

کلی گیلدنسون اینجا رسانه های اجتماعی شیوه کار جهان را تغییر می دهند - اما آیا واقعاً به نفع ماست?
امروز می خواهم روشهای دیوانه کننده ای را نشان دهم که FB و دیگر هیولاهای رسانه ای بزرگ از داده های شما استفاده می کنند و یک پول می گیرند.

فیس بوک فرهنگ جهانی را متحول کرد و استانداردی را برای آن تعیین کرد بستر رسانه اجتماعی باید باشد افراد ، مشاغل ، دولتها و مراکز آموزش از فیسبوک به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با توده ها استفاده می کنند. با انجام این کار ، آنها بخش اعظم اطلاعات شخصی ، شخصی و در بعضی مواقع حساس را به فیس بوک واگذار می کنند.

وقتی لایه ها را لایه برداری می کنید و به میزان اطلاعاتی که فیس بوک در مورد عموم مردم دارد نگاه می کنید و مقایسه می کنید با تخلفات حریم خصوصی ، آزمایش های خزنده و دستکاری روانی که فیس بوک از آن اطلاعات برای انجام استفاده کرده است ، تصویری وحشتناک شروع می شود..

فیس بوک بیش از شرکتی است که از تبلیغات برای کسب درآمد استفاده می کند. این شرکتی است که دولت ها و صنایع جهان توانسته اند از آن برای جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و ... استفاده کنند از اطلاعات شخصی خود استفاده کنید.

اخبار جدید اخیر در مورد رسوایی فیس بوک بحث کرده اند. با این حال ، علاقه به شخصی مانع از این می شود که بسیاری از رسانه ها از حقیقت بگویند. آنها از جنبه های تاریک تر آنچه را که فیس بوک انجام می دهد ، لاغر هستند. در زیر چند واقعیت نگران کننده درباره فیس بوک وجود دارد. هدف ما این است که به ماهیت واقعی فیس بوک بپردازیم و چگونگی آن را توضیح دهیم خطر به حریم خصوصی و اینکه چگونه آن را با تفکر آزاد تداخل می کند.

شماره 1 - فیس بوک می تواند داده های کاربر را بدون مجوز کاربر در اختیار شما قرار دهد

برنامه "thisisyourdigitallife" به کاربران گفت که برنامه شخصیت جمع آوری اطلاعات ناشناس برای تحقیقات روانشناختی است. این برنامه که توسط Global Science Research تولید شده است ، کاربران را ملزم می کند قبل از دسترسی برنامه کاربردی به داده های Facebook خود ، با شرایط برنامه موافقت کنند. بنا به گزارش ها ، این برنامه توسط آمازون تورکس تقویت شده است. این برنامه ای است که افراد را به انجام کارهای مختصر آنلاین ، از جمله نظرسنجی ها می پردازد. گفته می شود که Global Science Research اطلاعات جمع آوری شده در فیس بوک و آمازون ترک را به کمبریج آنالیتیکس فروخته است.

نمودار نشت اطلاعات فیس بوک توسط کمبریج تحلیلی

اگرچه این نگران کننده است ، مسئله بزرگتر این واقعیت است که این برنامه ، که فقط توسط تقریبا 270،000 نفر بارگیری شده است ، اطلاعات را از دوستان کاربر نیز گرفته است. این بدان معنی است که به منظور کوتاه برنامه اطلاعاتی را از میلیون ها کاربر جمع کرده بود. بسیاری از 87 میلیون کاربر تخمین زده شده که اطلاعات خود را به کمبریج Analytica فروخته اند هرگز برنامه "thisisyourdigitallife" را بارگیری نکرده و هرگز مجاز به استفاده از این اطلاعات نبودند..

شماره 2 - فیس بوک و دولت نظارت

در سال 2003 ، اسناد NSA فاش شد و هرگز به برنامه PRISM نگاه نمی کرد. گزارش های منتشر شده بیانگر همکاری بین NSA و GCHQ ، آژانس های نظارتی مربوط به ایالات متحده و انگلیس است..

نمای کلی زندان

براساس گزارش واشنگتن پست ، NSA و GCHQ به همراه سایر آژانسهای جاسوسی ، به سرورهای مرکزی 9 شرکت مشهور اینترنتی آمریکایی روی آورده اند. آنها صوتی ، عکس ، ایمیل ، اسناد و سایر اطلاعات را برای کاربران هدف استخراج کردند.

فیس بوک به عنوان شرکتی شناخته شد به آژانسهای جاسوسی دسترسی داد به سرورهای خود با این حال ، فیس بوک و سایر شرکت های اینترنتی که با نظارت دولت همکاری می کنند ، به دلیل قانون اصلاحات FISA در سال 2008 از نظر قانونی مصون هستند..

طبق اسناد منتشر شده PRISM ، فیس بوک از ژوئن 2009 با NSA همکاری می کند. در اصل ، فیس بوک تنها بخش دیگری از NSA است. این ابزاری است که NSA برای نظارت جهانی از آن استفاده کرده است.

شماره 3 - فیس بوک می داند که داده های آن سوءاستفاده شده است

در سال 2015 ، روزنامه نگاران فیس بوک را در مورد سوء استفاده از داده های کاربر مطلع کردند. دکتر الكساندر كوگان ، خالق برنامه "thisisyourdigitallife" گفت كه داده ها برای مطالعه دانشگاهی جمع آوری شده است. او اصرار داشت كه در آن زمان مشغول فعالیت نامناسب نبود.

هنگامی که فیس بوک از نحوه جمع آوری داده های کاربر در سال 2015 مطلع شد ، درخواست تحقیقات Global Science را داد اطلاعات را حذف کنید. وقتی فیس بوک فهمید که اطلاعات حذف نشده اند ، آنها قطع روابط با تحقیقات جهانی علوم و تحقیقات خود را آغاز کردند.

سرمایه گذاران طرح دعوی کردند. آنها احساس کردند که این اطلاعات باید توسط فیس بوک فاش شده باشد.

Cambridge Analytica با ادعای حذف اطلاعات ، با محققان همکاری می کند. این شرکت گفته است که اطلاعاتی که آنها جمع آوری کرده اند در طول انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 استفاده نشده است.

شماره 4 - فیس بوک با استفاده از بانک اطلاعاتی تشخیص چهره تصاویر شما را جمع آوری می کند

از سال 2011 ، طبق گفته PC World ، فیس بوک در حال توسعه فناوری برای تشخیص چهره است. هنگامی که عکسی را در فیس بوک نشان می دهید ، از فناوری تشخیص چهره برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در آن فرد است ، استفاده می کند. در مورد عکس های شما در مورد دیگران وقتی شما را برچسب گذاری می کنند ، همین موضوع صادق است.

استخراج نمودار اطلاعات

این برنامه تقریباً از هشت سال پیش آغاز شد. امروز ، فیس بوک دارای یک سیستم تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی قدرتمند و دقیق است. این یکی از پیشرفته ترین و دقیق ترین سیستم ها در نوع خود در کره زمین است.

در مورد برنامه معروف به DeepFace ، ویکی پدیا آن را به عنوان یک برنامه یادگیری چهره توصیف می کند. این توانایی انتخاب چهره های انسان در تصاویر دیجیتال را دارد. دارای عمق نه لایه عصبی است. به بیش از 120 میلیون وزن اتصال مجهز شده است. ظاهراً سیستم 97 درصد دقیق است. این بهتر از میزان دقت 85 درصدی سیستم شناسایی GEN بعدی FBI است.

این بدان معناست که هر بار که عکسی از خود ، یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود بارگذاری می کنید ، در حال آموزش هوش مصنوعی DeepFace برای شناسایی بهتر ویژگی های صورت انسان هستید. تشخیص چهره از این نوع ، برای حفظ حریم خصوصی ویران کننده است. با این نوع تشخیص چهره ، فرد می تواند از شما یک عکس واحد بگیرد و سپس از آن عکس استفاده کند تا تمام اطلاعاتی که توسط Google ، Facebook و سایر سایت ها در طول زندگی شما جمع آوری شده را جمع کند..

شماره 5 - فیس بوک توسط FTC ، استرالیا ، ایالات متحده و انگلستان در حال بررسی است

فیس بوک پس از وقوع رسوایی داده کاوی ، دو روز با کنگره ملاقات کرد. فیس بوک در حال استفاده از خدمات یک شرکت تحقیق خصوصی است. با این حال ، دفتر کمیساریای اطلاعات بریتانیا تحقیقات خود را دنبال می کند و از شرکت خصوصی فیسبوک استخدام شده خواسته است که این کشور را در حالی که تحقیقات خود را دنبال می کند ، ترک کند..

FTC در حال بررسی چگونگی استفاده از اطلاعات جمع آوری شده توسط کمبریج آنالیتیکا است. همچنین یک سازمان نظارتی مستقر در استرالیا وجود دارد که به دنبال استفاده از این اطلاعات است.

کشورهای بررسی فیس بوک که تحت تأثیر رسوایی قرار گرفته اند

با ادامه تحقیقات ، جزئیات بیشتر به احتمال زیاد فاش می شود. هنوز تعدادی سؤال درباره نحوه استفاده از داده های سرقت شده وجود دارد. بسیاری از این سؤالات حول محور تأثیر اطلاعات سرقت شده در مبارزات سیاسی است. کمبریج آنالیتیکا اظهار داشته است که آنها مرتکب تخلف نشده اند.

شماره 6 - فیس بوک از "پروفایل های سایه" برای جمع آوری داده های غیر کاربر استفاده می کند

طبق اطلاعات جمع آوری شده از تعدادی از منابع ، فیس بوک برای نظارت بر کاربران غیر فیس بوک از پروفایل های سایه استفاده می کند. فیس بوک همچنین از اشخاص ثالث استفاده می کند و پروفایل های سایه ای را برای نظارت بر فعالیت غیر استفاده کنندگان ایجاد می کند.

نمودار جریان پروفایل پروفایل سایه فیس بوک

فیس بوک با استفاده از هر تصویری با چهره ای که بر روی سرورهای آنها بارگذاری می شود ، یک الگوی بیومتریک دیجیتال را ایجاد می کند. در حال حاضر ، دادخواستی علیه فیس بوک تشکیل می شود و ادعا می کند که حقوق خصوصی دیگران را نقض می کند ، زیرا اطلاعات بیومتریک را در مورد افراد بدون رضایت آنها ذخیره می کند. فیس بوک استدلال می کند که صرفاً ذخیره اطلاعات بیومتریک بدون رضایت ، به مردم آسیب نمی رساند.

روشن است که امتناع از ردیابی و جمع آوری داده های انجام شده توسط فیس بوک گزینه ای نیست. تنها راه جلوگیری از دستیابی به اطلاعات تاریک شخصی فیس بوک ، استفاده از اقدامات خوب امنیت حریم خصوصی آنلاین است.

شماره 7 - فیس بوک می گوید فریب خورده است

آنچه باعث نقض فیس بوک می شود این است که اطلاعات توسط هک یا یک نقض امنیتی مشابه آنچه در سایر شرکت ها مشاهده شده است به سرقت نرفت. با این حال ، همانطور که زاکربرگ به روشنی اشاره کرد ، یک مورد وجود داشت خیانت در امانت بین فیس بوک ، کوگان و کمبریج آنالیتیکا.

افرادی که از فیس بوک استفاده می کردند به این اعتماد داشتند که فیس بوک از داده های خود محافظت می کند و این داده ها با دیگران به اشتراک گذاشته نمی شود. زاکربرگ اذعان کرده است که این چیزی است که هست فیس بوک باید اصلاح کند.

بررسی اعتماد فیس بوک

اندرو بوسورث ، معاون رئيس جمهور از واقعیت افزوده و مجازی فیس بوک که به عنوان معاون رئیس جمهور در تبلیغات نیز فعالیت کرده است ، توضیح داد که فیس بوک به گونه ای تنظیم شده است که اطلاعات شخصی کاربر فروخته نمی شود. این بدان معنا نیست که توسعه دهندگان داده ای را دریافت نمی کنند که به آنها در بهبود تجربه برای مشتریان خود کمک می کند. اما فیس بوک ، طبق پستی که توسط Bosworth نوشته شده است ، مستقیماً از این مبادله اطلاعات ، پول نمی گیرد. هدف آنها ایجاد فیس بوک به شکلی است که هیچ اطلاعات شخصی به مشاغل فروخته نشود.

وی در ادامه توضیح می دهد که چگونه اگر فیس بوک کاربران خود را بهتر از سایر مشاغل می داند ، به فیس بوک اجازه می دهد تا به کاربران خود تبلیغات بهتر نشان دهد ، که منجر به افزایش سود برای فیس بوک می شود. از دیدگاه Bosworth ، فروش اطلاعاتی که فیس بوک جمع کرده است یک استراتژی بد است.

برای اینکه فیس بوک قابل دوام باشد ، کاربران باید هنگام اتصال به برنامه ها ، تجربه مثبتی داشته باشند. اگر کاربران نگران باشند که اطلاعات آنها به سرقت رفته باشد ، لزوماً به برنامه ها وصل نمی شوند ، مشاغل از کار با فیس بوک دست می کشند و کل فرایند خراب می شود. این بخشی از استدلال است که بوسورث در دفاع از فیس بوک مطرح کرده و گفته است که فیس بوک داده های کاربر را عمداً افشا نکرد.

شماره 8 - فیس بوک آزمایش های روانشناختی را بدون اجازه شما انجام داده است

شرل سامبرگ ، مدیر اجرایی فیس بوک ، پس از آنکه فاش شد که فیس بوک آزمایشاتی روی بیش از 700000 کاربر بدون رضایت آنها انجام داده است ، عذرخواهی کرد..

از قضا ، وقتی عذرخواهی می کنید ، می بینید که سامبرگ هرگز عذرخواهی نکرد برای آزمایشات روانشناختی که فیس بوک انجام داد اما در عوض به خاطر این واقعیت است که فیس بوک انجام ارتباط برقرار کردن در مورد آزمایش با کاربران کار ضعیفی انجام داد.

شما باید به این امر اهمیت دهید. کاملاً مشخص می شود که فیس بوک است برای دستکاری احساسات خود کار می کنید. دلیل فاحش فیس بوک برای انجام این کار چیست؟ ما نمی دانیم آنچه می دانیم این است که در گذشته اتفاق افتاده است ، و احتمالاً هنوز هم اتفاق می افتد.

یک مدیر اجرایی سابق فیسبوک در مورد چگونگی آسیب دیدن روانی به جامعه ما بحث کرده است. در بحثی که درباره فیس بوک داشت ، این مدیر سابق فیس بوک آنچه را که احساس می کند تأثیر روانی فیس بوک بر جامعه مدرن دارد ، بیان کرد. وی بحث کرد که به لطف فیس بوک ، گفتمان مدنی و همکاری کاهش یافته است. اطلاعات غلط و حقیقت غلط در حال افزایش است. وی با بیان اینکه تأثیر فیس بوک بر جامعه فقط مشکلی نیست که آمریکایی ها با آن روبرو هستند بلکه یک مشکل جهانی است ادامه داد. مشخص است که چرا بسیاری از افراد فیس بوک را یک خطر روانی می دانند که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد.

شماره 9 - از خود محافظت کنید

در اصل ، فیس بوک ثابت کرده است که جامعه شناسی است. نگران کننده ترین این است که پس از شنیده ها ، همه رسوایی ها و تحقیقات FTC ، انگلستان ، ایالات متحده ، دولت استرالیا و دولت های دیگر در سراسر جهان ، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

بسیاری از همان مؤسساتی که وظیفه تحقیق در مورد فیسبوک را برعهده داشته اند ، بیشترین اطلاعات را از اطلاعات جمع آوری شده بهره مند می شوند. آژانس های دولتی ، مشاغل بزرگ ، مراکز آموزشی و سایر گروه ها به اطلاعات جمع آوری شده از سایت هایی مانند فیس بوک نیاز دارند تا به آنها اجازه دهند کنترل و قدرت را حفظ کنند و به طور مداوم توده ها را دستکاری کنید.

هر از گاهی ، فیس بوک در حال بدست آوردن است گرفتار یک رسوایی شدم. سپس موارد زیر اتفاق می افتد:

  • فیس بوک یک عذرخواهی علامت گذاری خواهد کرد و می گوید که نقض داده ها به دلیل اشتباه بوده است.
  • رسانه ها با رسوائی دیوانه خواهند شد ، بحث در مورد آن مانند نقض حریم خصوصی چیز جدید یا غافلگیر کننده ای بود.
  • فیس بوک طبق معمول به فعالیت خود ادامه می دهد. آنها داده های شما را توزیع می کنند ، از داده های شما به روش های مزاحم استفاده می کنند و آزمایش های وحشتناکی را بر روی یک جامعه ناخواسته و ناآگاه انجام می دهند..

هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنید فیس بوک قصد دارد نحوه عملکرد خود را تغییر دهد. فیس بوک به معنای واقعی کلمه بازوی اضافی از نظارت دولت است. آنها هر ساله میلیون ها دلار برای لابی کردن سیاستمداران هزینه می کنند تا بتوانند طبق معمول به کار خود ادامه دهند.

کارهای چندانی وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید:

  • ابتدا از رسانه های اجتماعی خلاص شوید.
  • دوم ، برای محافظت از داده های خود ، یک مرورگر خوب برای حفظ حریم خصوصی پیدا کنید.
  • سوم ، یک VPN خوب پیدا کنید تا فعالیت آنلاین شما ناشناس شود.
  • چهارم ، از ابزارهای حریم خصوصی به عنوان روشی برای محافظت از داده های خود استفاده کنید

اگر نمی خواهید ارتباط با فیس بوک را قطع کنید ، از تنظیمات فیس بوک برای محدود کردن داده های مشترک استفاده کنید. توجه ویژه ای به برنامه های شخص ثالث که شما مجاز به جمع آوری داده ها هستید. وقتی منبع خارجی راه هایی برای دسترسی به اطلاعات فیس بوک پیدا کند ، این از شما محافظت نمی کند. اما ، حداقل ، این یک شروع است.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me