KeePass Review – مدیریت رمزعبور عالی یا یک فاجعه منبع باز؟

این مدیر رمزعبور پدربزرگ شما نیست اما شما ممکن است به محض عادت کردن به آن علاقه مند شوید. Mmm… نرم افزار منبع باز.

دنیایی را بدون رمز عبور تصور کنید. از طرف دیگر ، هرگز نگران نباشید.

از حساب های بانکی خود گرفته تا رسانه های اجتماعی و ایمیل ، امکان استفاده از آنها در یک محیط آنلاین بدون استفاده از آنها وجود ندارد.

مدیر رمز عبور از ردیاب وب سوء استفاده کنید

از آنجایی که هیچ کس در حدی مقصر نیست که قربانی سرقت آنلاین شود ، منطقی است که از خود محافظت کنید. این شامل استفاده از روشی ایمن برای نگه داشتن رمزهای عبور شماست و مجبور نیستید عذاب را بخاطر بسپارید و به یاد بیاورید که کدام ترکیبی را در کدام سایت استفاده کرده اید.

به عبارت دیگر, شما به یک مدیر رمز عبور احتیاج دارید.

اما فقط هر مدیر رمز عبور قدیمی نیست. شما به شخصی که کار را انجام دهد نیاز دارید ، تا حدودی انعطاف پذیر است ، و می توانید با سهولت نسبی تسلط داشته باشید. KeePass ممکن است یکی از موارد مناسب شما باشد.

در اینجا آنچه شما باید درباره این مدیر بدانید ، از جمله آنچه که آن را از محصولات مشابه جدا می کند ، در اینجا آورده شده است.

دقیقا KeePass چیست؟?

اگر توجه کرده باشید ، می دانید که KeePass یک مدیر رمز عبور است. آنچه شما ممکن است نمی دانید این است که یک محصول منبع باز است.

منبع آزاد چیست?

توسعه نرم افزار منبع باز

در اصل ، این نرم افزاری است که از کد منبع استفاده می کند و هرکسی می تواند به طریقی آن را ببیند و تغییر دهد که امیدوارم عملکرد را ارتقا بخشد. به هیچ وجه این بدان معنی نیست که نرم افزار منبع باز ذاتاً ناامن است. بسیاری از نمونه های محافظ داخلی ساخته شده است به همان اندازه نرم افزار مارک اختصاصی ایمن است.

معنی آن این است که الف گروهی از کاربران متعهد می توانند ایده های خود را جمع کرده و راه هایی برای بهتر کردن آنچه قبلاً یک چیز خوب است ارائه دهند.

از نظر KeePass ، این بدان معناست که متخصصانی وجود دارند که مصرف کنندگان در آنجا دائماً به دنبال راه هایی برای تقویت محصول هستند. همچنین این بدان معنی است کالای اساسی بدون هیچ هزینه ای ارائه می شود.

چرا به مدیر رمزعبور نیاز دارم؟?

نحوه مدیریت مدیر رمز عبورمدیران رمزعبور برنامه هایی هستند که برای ذخیره اطلاعات ورود به سیستم در یک محیط امن طراحی شده اند.

داده ها به صورت رمزگذاری شده ذخیره می شوند و فقط توسط شخصی که آنچه را که عموماً رمزعبور اصلی نامیده می شود ، قابل دسترسی است. این رمز عبور اصلی همان چیزی است که به مرورگر امکان دسترسی به لیست را می دهد و برای ورود به یک سایت خاص ، یک مورد مناسب را ترسیم می کند.

به عنوان یک گاوصندوق مجازی فکر کنید. شما اشیاء با ارزش خود را در صندوق امانات قرار می دهید (در این حالت رمزهای عبور) و درب را قفل می کنید. بدون ترکیب ، هیچ کس وارد گاوصندوق نمی شود. به عنوان کسی که این ترکیب را دارد می توانید هر زمان که بخواهید در را باز کنید.

همه مدیران رمز عبور یکسان نیستند. برخی نسبت به سایرین محافظت از رمزهای عبور کار بهتری انجام می دهند. برای یادگیری اینکه KeePass محصولی شایسته است ، ادامه مطلب را بخوانید.

آیا به KeePass یا هر مدیر رمز عبور نیاز دارم؟?

اگر دوست دارید هیجان ترک خود را مستعد هک شدن کنید ، با KeePass زحمت نکنید ...

از سوی دیگر, افرادی که ترجیح می دهند هویت خود را به سرقت نبرند یا اطلاعاتشان خراب نشود ، این منبع را دوست خواهند داشت.

چقدر می تواند جدی شود؟ این وقایع اخیر را در نظر بگیرید:

صدای جیر جیر کانادادر آگوست سال 2018 ، ایر کانادا یک نقض برنامه تلفن همراه را جدا کرد و حساب های کاربری 1.7 میلیون کاربر برنامه را قفل کرد. وقتی گرد و غبار حل شد ، دریافتند که اعتبار ورود به سیستم بیش از 20،000 مشتری به سرقت رفت. این بدان معناست که 20،000 نفر باید اطلاعات ورود به سیستم را تغییر دهند و امیدوارند که این نقض منجر به ایجاد مشکل در سایتهای دیگر نشود.

یک رویداد دیگر در هفته اول سپتامبر 2018 بود ، هنگامی که بریتانیا ایرویز جزئیات آن را پیدا کرد 380،000 مشتری به خطر افتاده بود. بار دیگر ، مردم مجبور شدند برای به روزرسانی کلمه عبور ، تلاش کنند و به بهترین ها امیدوار باشند.

هرکسی که از KeePass استفاده می کند ، می تواند به راحتی استراحت کند و می داند که تخلفات بعید است که روی آنها تأثیر بگذارد.

KeePass روی چه سیستم هایی کار خواهد کرد?

نسخه های مختلف KeePass در نسخه های مختلف ویندوز اجرا می شود. اگر اتفاقاً عاشق لینوکس هستید ، نسخه‌هایی را پیدا خواهید کرد که با اکثر موارد دلخواه لینوکس ، از جمله سیستم های Lubuntu کار می کنند. این نرم افزار با اکثر سیستم های اندرویدی و همچنین مک و iOS سازگار است.

برنامه نگهدار سیستم عامل

ممکن است مجبور شوید حفاری انجام دهید تا بدانید کدام نسخه KeePass با یک سیستم خاص کار می کند. اگر هنوز سیستم قدیمی تری را اجرا می کنید ، که دیگر از طرف کسی پشتیبانی نمی شود ، احساس ناراحتی نکنید. می توانید نسخه ای را پیدا کنید که وجود دارد با سیستم های قدیمی ویندوز 98 کار کنید.

این یکی از راههاست KeePass در جمع مدیر رمز عبور قرار دارد. بسیاری از آنها به طور خاص برای جدیدترین سیستم عامل ها طراحی شده اند. اگر شما یک دستگاه قدیمی را اجرا می کنید که از نسخه های اخیر سیستم پشتیبانی نمی کند ، شانس ندارید. اگر با KeePass بروید ، شانس خوبی برای یافتن مدیر وجود دارد که کاملاً مناسب باشد.

به خاطر داشته باشید که برنامه هایی که به شما امکان استفاده از KeePass را داده اند ، هنوز رایگان هستند ، اما ممکن است نیاز داشته باشند که شما هر از گاهی تبلیغات را مشاهده کنید. چه کسی عاشق یک تجارت خوب نیست و پس از آن?

بیایید بحث تنظیم کنیم

راه اندازی یکی از مناطقی است که منتقدین در مورد KeePass مخالف هستند. بدون شک نیاز به تلاش بیشتری در راه اندازی بانک اطلاعاتی رمز عبور دارد.

برخی ممکن است فکر کنند این دلهره آور است ، فقط به این دلیل که به سیستم ذخیره و رمز ورود داخلی در اکثر موتورهای جستجو عادت کرده اید.

با این حال ، برخی فکر می کنند پختن کیک بسیار دلهره آور است زیرا تهیه آن در نانوایی سخت تر است. دیگران در پخت کیک های خود شکوفا می شوند و از طریق فرایند قایقرانی می کنند. اگر شما نوع دیگری هستید که از ورود اطلاعات کمی نمی ترسید, تنظیمات KeePass یک تکه کیک خواهد بود.

این فرایند اساسی است. در نظر داشته باشید که ممکن است کمی متفاوت از یک نسخه به نسخه دیگر باشد:

 • راه اندازی Keepassیک نام ایجاد کنید و مکانی برای پرونده پایگاه داده رمز عبور که در سیستم نگه دارید ، تعیین کنید.
 • رمز ورود اصلی را که برای دسترسی به پایگاه داده استفاده خواهید کرد ، تشکیل دهید.
 • گزینه های پیشرفته را انتخاب کنید ، در صورت وجود ، می خواهید به جای یا همراه با احراز هویت معمول حساب کاربر استفاده کنید.
 • تنظیمات امنیتی را برای KeePass و سایر کارکردهای مورد نظر خود برای تنظیم تنظیم کنید.
 • از انتخاب رنگ برای نمایش دیتابیس و همچنین چیدمان لذت ببرید.

این را به خاطر داشته باش. هیچ همگام سازی خودکار بین دستگاه ها وجود ندارد. شما باید مراحل مربوط به هر دستگاهی را که قصد استفاده از آن با KeePass دارید ، تکرار کنید.

آیا می توانم از سایر منابع رمزعبور وارد کنم?

این بستگی به منبع و نسخه KeePass شما از آن استفاده می کنید.

وارد کردن رمز عبور Keepass از کرومبه عنوان مثال ، ممکن است گذرواژاتی را در Chrome ذخیره کنید. بیشتر نسخه ها به شما امکان می دهد آن رمزعبورها را بگیرید و با ابزار داخلی آنها را وارد کنید. اگر یک فایل رمز عبور عمومی دارید ، حتی ممکن است صفحه گسترده ای با هدر هایی که رمزهای عبور را شناسایی می کنند ، ممکن است بتوانید آنها را وارد کنید.

اگر قبلاً از نوع دیگری از مدیریت رمز عبور استفاده کرده اید و تصمیم به ایجاد سوئیچ دارید ، این احتمال وجود دارد که بتوانید هر آنچه را که در برنامه دیگر ذخیره کرده اید ، بگیرید و آن داده ها را وارد کنید.

اگر از یک منبع خارجی وارد می کنید ، به یاد داشته باشید که بعد از آن داده ها را با دقت بررسی کنید. آخرین چیزی که شما نیاز دارید این است که سعی کنید به سرعت وارد یک سایت شوید و متوجه شوید که چیزی به درستی وارد نشده است.

درباره به روزرسانی گذرواژه‌های من چطور؟ آیا این مشکل است?

شما از قبل می دانید که به روزرسانی گذرواژه ها گاه به گاه هوشمند است. چه اتفاقی می افتد که می خواهید رمز ورود استاد یا یکی از گذرواژه‌های موجود در دیتابیس را به روز کنید؟ سخت نیست.

پایگاه داده رمز عبور Keepass

شما باید یک کپی از پایگاه داده فعلی درست کنید ، فقط در صورت بروز مشکل. پس از آن ، می توانید بانک اطلاعاتی خود را باز کنید ، به File بروید ، Change Master Password را انتخاب کنید و دستورات را دنبال کنید.

در اکثر نسخه ها ، به روزرسانی رمزهای عبور ذخیره شده بسیار شبیه به روزرسانی یک قسمت در صفحه گسترده است. به سلول حاوی رمز عبور بروید و آن را تغییر دهید. به یاد داشته باشید تغییرات خود را ذخیره کنید و انجام داده اید.

به جلو بروید ، Will KeePass رمزهای جدید و نامهای کاربر را ضبط خواهد کرد?

یکی از ویژگی هایی که برخی از آنها به عنوان یک اشکال مشاهده می کنند و برخی دیگر به معنای ورود به کلمه عبور برای حسابهای جدید نیستند. KeePass به طور خودکار آنها را به پایگاه داده اضافه نمی کند.

شما باید با استفاده از رمز ورود اصلی خود وارد شوید و به صورت دستی داده ها را وارد کنید. طولی نمی کشد. بعلاوه ، در دانستن اینکه دوستان شما رمزهای وی را به پایگاه داده اضافه نمی کنند ، احساس راحتی می کنید وقتی به او اجازه می دهید لپ تاپ خود را قرض بدهد در حالی که او در مغازه است.

آیا می توانم آن را با خودم ببرم?

وکتور بانک اطلاعاتیبیشتر نسخه های KeePass به گونه ای طراحی شده اند که روی دسک تاپ ، لپ تاپ ، تبلت یا تلفن های هوشمند قرار بگیرند.

با این حال ، نسخه هایی وجود دارد که می توانید بر روی یک درایو پرش بارگیری کنید و هر مکانی را با خود ببرید. این پایگاه داده همچنان درایو پرش است و به جای بارگیری روی هر دستگاهی که استفاده می کنید ، مستقیماً قابل دسترسی است.

این امر باعث می شود هنگام مسافرت با خود همراه داشته باشید و ترجیح می دهیم لپ تاپی دور آن نباشید.

بگذارید هزینه صحبت کنیم! KeePass چقدر من را به عقب بازگرداند?

به یاد داشته باشید گفتیم که KeePass یک نرم افزار منبع باز است? این بدان معنی است که هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

مطمئناً ، می توانید درایوهای پرش یا CDR هایی که KeePass در حال بارگذاری بر روی آنها هستند ، معمولاً در سایت های حراج و فروشگاه های مشابه مشاهده کنید. آنچه خریداری می کنید خود نرم افزار نیست بلکه شیء ذخیره فیزیکی است.

وقت و هزینه ای را برای خرید CD KeePass یا درایو پرش هدر ندهید (مگر اینکه به هر حال شما یک اضطراب زیاد برای خرید یک درایو پرش جدید را تجربه می کنید).

شما می توانید نسخه مورد نیاز را تا زمانی که به اینترنت نسبتاً سریع داشته باشید بارگیری کنید.

بنابراین چگونه نسخه مناسب را پیدا کنم?

یک نسخه واحد از KeePass وجود ندارد. در کنار 1.x و 2.x ، تغییرات ایجاد شده برای کار بر روی تعدادی سیستم عامل مختلف وجود دارد. قبل از شکار این عوامل را تأمل کنید:

 • نوع دستگاه مورد استفاده شما: دسکتاپ ، لپ تاپ ، تبلت ، تلفن هوشمند ، پرش درایو.
 • سیستم عامل: نسخه هایی وجود دارد که برای سیستم های قدیمی مانند کار خواهد کرد ویندوز 98 از طریق ویندوز 10 یا جدیدترین محصول لینوکس. فقط باید بدانید کدام نسخه با چه چیزی کار می کند.
 • مرورگر: آیا Safari را دوست دارید یا با استفاده از Silk دوست دارید؟ نسخه هایی وجود دارد که با مرورگرهای کمتر شناخته شده مطابقت دارد.

در حال حاضر بیش از دوده مشتق وجود دارد و لیست در حال رشد است. می توانید با شناسایی دستگاه ها ، سیستم عامل ها و مرورگرها ، جستجوی را محدود کنید تا یک (بازدید کنندگان) موجود برای شما پیدا شود.

خلاصه آن

مزایای:
 • نصب و سفارشی سازی آسان.
 • سازگار با بسیاری از دستگاه ها و سیستم عامل ها.
 • آن را روی یک درایو پرش کنید و کلمات عبور خود را در هر کجا بگیرید.
اشکالاتی:
 • برخی ممکن است تنظیم را دشوار بدانند.
 • هیچ همگام سازی خودکار بین دستگاه ها وجود ندارد.
 • شما باید کلمات عبور جدیدی وارد کرده یا قدیمی های خود را به روز کنید.

توصیه: KeePass را در یکی از دستگاه های خود امتحان کنید. با آن بازی کنید و ببینید که چه فکر می کنید. اگر آن را دوست دارید ، آن را در تمام دستگاه های خود بارگیری کنید. ممکن است در قسمت جلویی کمی کار باشد ، اما حفاظت به خوبی ارزش تلاش را خواهد داشت.

اگر جزء شلوغ ترین افراد اطراف هستید ، بررسی های ما درباره بهترین مدیران رمز عبور را بررسی کنید. در حالی که ممکن است بیشتر این هزینه ها برای شما باشد ، این را به خاطر بسپارید با هزینه می آید راحتی.

در نهایت ، این تصمیمی است که ایمنی برای شما معنی دارد.

بررسی خود را اضافه کنید:

ما تمام تلاش خود را می کنیم تا به طور مستقل در مورد محصولات تحقیق کنیم تا به خوانندگان بهتر کمک کنیم تا تصمیم بگیرند. با این گفته ، ما همچنین می خواهیم نظرات شما را بشنویم. ما بررسی های فردی را می آموزیم که آموزنده و غیر تبلیغی باشد. لطفا فرم زیر را پر کنید و نظر شما را منتشر خواهیم کرد. بررسی های تبلیغاتی توسط خود شرکت ها منتشر نخواهد شد. با تشکر!

--- لطفا سرعت را انتخاب کنید ---
میانگین
آهسته. تدریجی
سریع
?>

--- لطفا قابلیت استفاده را انتخاب کنید ---
آسان برای استفاده
کمی پیچیده است
بسیار پیچیده است
?>

با کلیک بر روی دکمه زیر ، تصدیق می کنم که شرایط استفاده را خوانده ام و می پذیرم.

بازبینی من را اضافه کنید

0
1563

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me