یک پروکسی سرور چیست؟ راهنمای ساده

شاید دوست دارید موقعیت مکانی خود و عادات مشاهده آنلاین را با سایر نقاط جهان به اشتراک بگذارید. شاید شما اینطور نیست سرور پروکسی می تواند به شما نامرئی شود.


اکثر ما با اطلاعات شخصی خود بسیار مراقب هستیم. به عنوان مثال ، اگر شخصی در خیابان به شما مراجعه کرده باشد که شما آن را نمی شناسید و از شما شماره تلفن یا آدرس خود را پرسیده است ، بسیار با کمال تعجب خواهید بود.

آنچه ممکن است متوجه نشوید این است که هر بار که به یک وب سایت وصل می شوید یا از طریق اینترنت به هر کسی وصل می شوید ، ارتباط شما است آدرس رایانه شما را به شخصی که با شما در تعامل است ، می دهد. چرا این اتفاق می افتد؟ از آنجا که رایانه شما باید بتواند اطلاعاتی را از رایانه ای که با آن تعامل دارد ارسال و دریافت کند.

آمار امنیت سایبریمی توانید مانند افرادی که سعی در ارسال اطلاعات به یکدیگر از طریق نامه پستی دارند ، مانند آن فکر کنید. تنها راهی که می توانند اطمینان حاصل کنند که اطلاعات به مکان مناسب می رسد ، قرار دادن آدرس آنها در پاکت است.

آدرسی که رایانه شما ارسال می کند ، آدرس IP عمومی شما است. شاید قبلاً آن اصطلاح را شنیده باشید. IP مخفف پروتکل اینترنت است. حالا که می دانید آدرس اینترنتی دارید ، آیا کنجکاو هستید که بدانید چیست؟ پیدا کردن آن آسان است فقط به Google بروید و نوار جستجو را تایپ کنید ، "IP من چیست؟"

شما باید یک سری اعداد را در فواصل سه یا دو بر اساس نقاط تقسیم کنید. این همان چیزی است که رایانه و سایر رایانه های شما برای اتصال به سایر نقاط جهان استفاده می کنند.

برای اطلاع بیشتر در مورد آدرس IP خود آماده هستید؟ خواندن را ادامه دهید.

پشت آدرس IP شما چیست?

ممکن است تعجب کنید که چگونه یک آدرس IP گرفتید. خوب ، خانه یا آپارتمان چگونه آدرس خود را دریافت کردید؟ گروهی از برنامه ریزان شهر از منطقه نقشه برداری کرده و خیابان های مشخصی را تعیین کرده اند که دارای اسامی خاص و خانه های خاصی در آن خیابان باشند تا تعداد مشخصی داشته باشند. با آدرس IP شما تقریباً یکسان است.

آدرس IP چیست

تفاوت این است که شما به جای برنامه ریزان شهری ، ارائه دهنده خدمات اینترنت خود را در اختیار دارید. این بستگی به مکان شما در کشور دارد ، می تواند Verizon، AT باشد&T ، Comcast یا هر تعداد ISP. آنچه باید بدانید این است که مودم شما یک آدرس IP اختصاص داده است. بنابراین هر دستگاهی که هنگام اتصال به خانه خود از اینترنت استفاده می کنید ، اطلاعات را از طریق آن آدرس ارسال و دریافت می کند.

اگر دوست دارید اکثر مردم ، این را به عنوان اطلاعات جالب می بینید ، اما احساس نمی کنید نگرانی یا علاقه مند به این موضوع باشید. به گفته این ، برخی از واقعیت ها در مورد آدرس های IP عمومی وجود دارد که عصبی شدن بعضی از افراد.

به عنوان مثال ، آیا می دانید اگر شخصی آدرس IP شما را داشته باشد ، قادر به شناسایی محل زندگی شما در این سیاره است؟ آنها حتی ممکن است بتوانند خیابانی را که در آن زندگی می کنید ، با دقت مشخص کنند.

یا می دانید که شما دسترسی به وب سایت های خاص ممکن است توسط آدرس IP محدود شود که دارید؟ اکثر مردم این مسئله را برای اولین بار هنگام مسافرت به خارج از کشور درک می کنند و سعی می کنند به سرویس جریان مورد علاقه خود در آمریکا دسترسی پیدا کنند. یا خدمات به هیچ وجه کار نمی کنند ، یا محدودیت های خاصی در مورد نحوه عملکرد سرویس بر اساس مکانی که در هنگام اتصال وجود دارد وجود دارد..

در مورد این موضوع فکر کنید ، آدرس IP شما به طور مستقیم به نام و آدرس منزل شما متصل است. دلیل این امر است که ISP شما می داند شخصی در آدرس خاص وجود دارد که می تواند آدرس را پرداخت کند. این بدان معنی است که هر بار که از رایانه خود استفاده می کنید ، اطلاعات شخصی بالقوه شخصی در مورد خودتان به جهان می بخشید. پس چه کاری می توانید انجام دهید?

به دنبال دریافت سرور پروکسی باشید

پروکسی چیزی است یا کسی که در جای دیگری قرار دارد. هنگامی که ما در مورد پروکسی برای آدرس IP شما صحبت می کنیم ، درمورد اینکه یک آدرس IP جایگزین یا یک هویت جایگزین دریافت می کنید صحبت می کنیم.

نحوه عملکرد پروکسی

نه ، این بدان معنی نیست که شما نیاز به تهیه یک برنامه جدید اینترنتی دارید. شما فقط باید آنلاین شوید و لیستی از پراکسی های موجود را مرور کنید. تعدادی پراکسی وجود دارند که ادعا می کنند رایگان هستند ، اما بارها بیشتر از این است که آنها سرویس آهسته را ارائه نمی دهند و ممکن است کمتر از عادت های بد در هنگام نظارت و حفظ اطلاعات شخصی شما باشد..

وجود دارد تعداد پروکسی معتبر که بصورت آنلاین در دسترس هستند. این پراکسی ها و VPN ها آدرس IP واقعی شما را مسدود می کنند و یک آدرس IP جعلی به شما می دهند که باعث می شود مانند سایر مناطق دنیا ظاهر شوید.

چگونه یک پروکسی کار می کند?

پروکسی سرور رایانه است. این سرور قصد دارد ترافیک مرور وب شما را بگیرد و آن را تغییر مسیر دهد. این از نظر عملی به چه معنی است?

نحوه عملکرد سرور پروکسی

خوب ، بیایید بگوییم که شما می خواهید چیزی از eBay خریداری کنید. شما آنلاین می شوید ، eBay را در نوار جستجو تایپ می کنید و ارائه دهنده خدمات اینترنت شما درخواستی را ارسال می کند. این درخواست شما را به مقصد خود متصل می کند و به eBay نشان می دهد که آدرس IP واقعی شما چیست.

اگر با استفاده از یک پروکسی متصل هستید ، درخواست مسیری متفاوت را طی می کند. درخواست از رایانه شما به ارائه دهنده خدمات اینترنت شما منتقل می شود ، اما سپس به پروکسی یا سرور جایگزین می رود. از آن سرور پروکسی ، به eBay سفر می کند. با مراجعه به اطلاعات ، پروکسی یک آدرس IP مخفی به شما می دهد ، که به شما امکان می دهد آدرس IP واقعی خود را مخفی کنید.

آیا به پروکسی احتیاج دارید؟?

تعداد کسانی هستند که می گویند نیازی به پروکسی ندارند. آنها چیزی برای پنهان کردن ندارند و نگران این نیستند که چه کسی به آدرس IP خود دسترسی داشته باشد. با این وجود دلایل زیادی برای استفاده از پروکسی وجود دارد که فراتر از مایل به مخفی کردن اطلاعات شخصی شما است.

مزایای استفاده از سرور پروکسی

به عنوان مثال ، شما در مدرسه یا کتابخانه هستید و می خواهید وضعیت رسانه های اجتماعی خود را بررسی کنید. با این حال ، مدرسه یا کتابخانه شما دسترسی به سایت مورد علاقه شما در رسانه های اجتماعی را مسدود کرده است. پروکسی این امکان را برای شما فراهم می کند که از آن بلوک دور شوید و به دسترسی مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

یا ممکن است شما علاقه مند باشید که به صورت آنلاین چیزی را جستجو کنید ، اما لزوماً نمی خواهید همه دنیا بدانند که شما به مورد گفته شده می پردازید یا در مورد یک موضوع خاص می خوانید. بدون پروکسی ، آدرس IP شما به مکان فیزیکی شما ردیابی می شود. با یک پروکسی ، آدرس IP شما به مکان فیزیکی شما ردیابی نمی کند.

زمان دیگری که ممکن است از پروکسی بهره مند شوید ، هنگام مسافرت به خارج از کشور است. ممکن است فکر کنید هنگام مسافرت علاقه ای به پخش محتوای آنلاین ندارید. با این حال ، هر کس که به طور گسترده سفر کرده است ، مهم نیست که چه مکان عجیب و غریب را ببینید و چه زیبایی داشته باشید ، زمانی خواهد بود که بخواهید بتوانید فقط بنشینید و استراحت کنید و نمایش مورد علاقه خود را در جریان دلخواه خود تماشا کنید سرویس. با این حال ، به دلیل محدودیت های جغرافیایی, ممکن است نتوانید. بار دیگر ، استفاده از پروکسی به شما کمک می کند.

برخی افراد از پروکسی در محل کار استفاده می کنند زیرا کارفرمای آنها دسترسی به سایت های خاص رسانه های اجتماعی را مسدود می کند. آنها می خواهند بتوانند از این محدودیتها دور شوند. حقیقت این است که چندین دلیل وجود دارد که استفاده از پروکسی ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد.

دلایل زیادی برای دور ماندن از استفاده از پروکسی وجود دارد. به عنوان مثال ، ISP ، کارفرمای شما یا یک شبکه ممکن است با استفاده از یک پروکسی به شما اعتراض کند. آنها حتی ممکن است آدرس های IP مشخصی را که می دانند از پروکسی هستند در لیست سیاه قرار دهند.

حریم خصوصی شما مهم است

مردم برای حفظ حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند. سرورهای پروکسی به شما کمک می کنند تا اطلاعات شخصی و عادات مرور خود را خصوصی نگه دارید. سرورهای پروکسی مزایای امنیتی را ارائه می دهند. سرور پروکسی شما ممکن است بتواند درخواستهای وب شما را رمزگذاری کند ، و جلوی نگاه کنجکاو را نمی گیرد. سرور پروکسی می تواند شما را از بدافزارهای شناخته شده محافظت کند و می تواند با یک شبکه خصوصی مجازی همراه شود که به کاربران از راه دور اجازه می دهد تا از طریق پروکسی شرکت به اینترنت دسترسی پیدا کنند..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me