راهنمای ایمنی الکترونیکی: امروزه از کودکان خود در اینترنت محافظت کنید

والدین فکر می کردند قبل از اینکه اینترنت بیایند ، آن را ناخوشایند دارند. نسلهای قبلی هیچ تصوری از آنچه در آینده خواهند آمد نداشتند.

در سالهای اخیر ، استرالیا شاهد افزایش سرقت هویت و سایر جرایم اینترنتی بوده است. در اواخر ماه گذشته ، دولت استرالیا مجبور به تحقیق درباره نفوذ آنلاین در شبکه های سیاسی حزب لیبرال ، ملی و کارگری شد..

در فوریه سال 2019 ، وزارت خدمات پارلمانی (DPS) مجبور بود رمزهای جدیدی را برای نمایندگان مجلس و کارمندان صادر کند. این روند پس از آن صورت گرفت كه مركز امنیت سایبر استرالیا (ACSC) یك حمله مخرب به رایانه های مجلس پارلمان را شناسایی كرد.

ایمنی اینترنت برای بچه هااین تحقیقات باعث شد تا ACSC از حملات به شبکه های احزاب سیاسی نیز آگاه شود. خوشبختانه قبل از هرگونه دخالت انتخاباتی ، فعالیت مخرب مشخص شد. پس از این هک در پارلمان استرالیا ، ACSC شروع به کمک فعالانه در دفاع از هویت آنلاین احزاب سیاسی کرد.

بیل شورتن ، رهبر کار ، اظهار داشت: "استرالیا از نوع فعالیت های مخرب که در جاهای دیگر دیده ایم ، معاف نیست یا مصون نیست." احزاب سیاسی ممکن است سازمان های کوچک باشند ، اما آنها تعداد زیادی از داده ها راجع به جوامع و رای دهندگان جمع آوری و استفاده می کنند..


با رایانه هایی که شبانه روز کنترل می شوند ، هکرها هنوز قادر به برنامه ریزی و انجام حملات مخرب بودند. این واقعیت باعث می شود تا از افراد محافظت شود و رایانه های شخصی تقریبا غیرممکن به نظر می رسند. با این وجود ، نیازی به غیرممکن نیست.

در نگاه اول ، حذف اینترنت از خانه برای محافظت از حریم شخصی و هویت شما ممکن است تنها گزینه باشد. با این وجود ، به یاد داشته باشید که اینترنت نیز ابزاری با ارزش است.

Contents

کودکان و اینترنت

پدر و مادرها هنگام کار ، کار سختی دارند ایمنی اینترنت. کودکان در هر سنی اکنون بخش قابل توجهی از وقت آزاد خود را بصورت آنلاین می گذرانند ، خواه از تلفن هوشمند ، رایانه لوحی یا رایانه های سنتی.

کودکانی که از اینترنت برای فعالیتهای مضر استفاده می کنندبرای کودکان ، اینترنت به منبع اصلی اخبار ، سرگرمی ها و ارتباطات تبدیل شده است. اما وب همچنین تهدیدهای زیادی را ایجاد می کند ، به ویژه مواردی که ممکن است افراد جوان شاهد آمدن آن نباشند.

والدین باید درباره فرزندانشان درباره اینکه انواع برنامه ها و سایتهایی که از آنها استفاده می کنند و چه رفتارهای مناسب در اینترنت حساب می کنند ، گفتگوی آزادانه را با فرزندان خود ادامه دهند. این هم برای امنیت خودشان و هم برای امنیت دیگران است سرقت سایبری همچنان یک نیروی خطرناک است در جامعه مدرن.

راهنماهای متنوعی برای کمک به حفظ امنیت حریم شخصی شما و کودک در اینترنت وجود دارد ، اما بسیاری از این راهنماها بیش از حد کلی یا بیش از حد با فناوری مدرن در ارتباط نیستند تا در برخی شرایط از کاربرد بسیار بالایی برخوردار باشند. این نکات به شما کمک می کند تا با ارائه طیف گسترده ای از نکات و اطلاعات ایمنی ، در حین محافظت از حریم شخصی خود از شما محافظت کنید.

هنگام تنظیم قوانین اینترنتی خانواده ، نکات و پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید.

1. یک اسکنر ویروس قابل اعتماد پیدا کنید

شما باید در هر رایانه ای از خانه خود که دارای سیستم عامل مایکروسافت ویندوز است ، یک اسکنر ویروس قوی نصب کنید. این حتی برای لپ تاپ ها یا دسک تاپ هایی که با بچه های خود به اشتراک می گذارید حتی مهمتر است. آنها ممکن است سعی کنند فایلها را از وب سایتهای خطرناک بارگیری کنند ، که می توانند بدافزار یا سایر نرم افزارهای عفونی را حمل کنند.

هنگام تنظیم تنظیمات اسکنر ویروس خود ، مطمئن شوید که این ابزار برای پیکربندی شده است بطور خودکار فایل های جدیدی را که به هارد دیسک شما اضافه شده اسکن کنید. همچنین به برنامه باید اجازه داده شود که خود را بطور مرتب بروزرسانی کند ، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که شما و خانواده تان آخرین محافظت در برابر تهدیدات بیرونی را دارید.

نرم افزار آنتی ویروس توصیه شده است
 • آنتی ویروس Avast - Avast دارای قابلیت شناسایی بدافزار مبتنی بر امضا و شناسایی ویروس در زمان واقعی است. مرور و محافظت از ایمیل ، و همچنین با یک افزونه مرورگر همراه است که به گشت و گذار در مورد لینک های خطرناک و مسدود کننده تبلیغات هشدار می دهد.
 • آنتی ویروس AVG - AVG که در سال 2016 توسط Avast ساخته شده است ، AVG یکی دیگر از نرم افزارهای آنتی ویروس شناخته شده است که دارای قابلیت های تشخیص بدافزارهای قوی و محافظت از ویروس در زمان واقعی است. با توجه به فناوری ردیابی رفتار بدافزار آنها ، AVG در هنگام محافظت از بدافزارها از قابلیتهای اساسی تری برخوردار است.
 • آنتی ویروس Bitdefender - مجموعه امنیتی قوی در اطراف ، معروف است که در هنگام استفاده از سیستم عامل Mac ، 100٪ از حمله در برابر حمله است. Bitdefender دارای پیشگیری از تهدید شبکه پیشرفته ، محافظت از باج افزارهای چند لایه با اصلاح باج افزار و ویژگی های عالی کنترل والدین است.
راهنماهای مفید برای نصب و راه اندازی
 • نحوه نصب آنتی ویروس Avast
 • نحوه نصب آنتی ویروس AVG
 • نحوه نصب آنتی ویروس Bitdefender

2. زمان صفحه نمایش را محدود کنید

محدود کردن زمان صفحه نمایشیکی از هوشمندانه ترین کارهایی که والدین می توانند برای محافظت از فرزند خود به صورت آنلاین انجام دهند ، ساده بودن است میزان زمان صرف شده آنلاین را کنترل کنید. تنظیم این نوع محدودیت ها به فرزندان شما یادآوری می کند که اینترنت باید به عنوان ابزاری دیده شود و نه به عنوان سرگرمی همه روزه. انجام این روزها با تعداد زیادی دستگاه متصل به اینترنت در خانه ، از رایانه گرفته تا تلفن های هوشمند گرفته تا دستیاران صوتی ، کار ساده ای نیست..

یک قانون آسان برای اجرا نداشتن تلفن های هوشمند در میز شام است. همچنین ممکن است در یکی از مناطق اصلی زندگی ، تنها یک رایانه مشترک مشترک داشته باشید ، که باعث می شود همه اعضای خانواده مجبور شوند با اینترنت و عادت کنید که در تمام ساعات روز به هم متصل نشوید. تا زمان ایجاد این عادت ، توصیه می کنیم از نرم افزار کنترل والدین برای سهولت در طول فعالیت وب فرزندان خود استفاده کنید. این کار روند کنترل را برای شما نرم و صاف می کند و اجرای هرگونه قوانین جدید خانه را که می خواهید ساده خواهید کرد.

نرم افزار کنترل والدین توصیه می شود
 • Norton Family Premier - نرم افزار کنترل والدین نورتون باعث می شود والدین بتوانند میزان زمانی که فرزندان خود را بصورت آنلاین کنترل می کنند کنترل کنند. چندین ویژگی شامل قفل فوری ، نظارت تصویری ، نظارت بر جستجو ، نظارت بر شبکه های اجتماعی و نظارت بر موقعیت مکانی است.
 • کودکان امن Kaspersky - یکی دیگر از شرکت های امنیتی مشهور ، Kaspersky Safe Kids به والدین امکان می دهد فعالیت رسانه های اجتماعی را رصد کنند و ردیابی GPS نیز دارند. این نرم افزار همچنین نکاتی را توسط روانشناسان کودک متخصص در مورد رفتار فعلی کودک که براساس فعالیت مشاهده می شود ، در اختیار افراد قرار می دهد.
 • کوستودیو - به والدین این امکان داده می شود تا گزارش ها را از طریق یک درگاه وب با Qustodio در همه دستگاه ها کنترل و بررسی کنند. این نرم افزار مجهز به سیستم های فیلتر هوشمند ، تنظیمات کنترل زمان و تجزیه و تحلیل عملکرد فعالیت وب است.
راهنماهای مفید برای راه اندازی نرم افزار کنترل والدین
 • نحوه نصب و پیکربندی Norton Family Premier
 • نحوه نصب و پیکربندی Kaspersky Safe Kids
 • نحوه نصب و پیکربندی Qustodio

اگر فکر می کنید یک نرم افزار کنترل والدین کنترل بیش از حد دارد ، بهترین شرط شما این نیست که یک قانون را اجرا کنید ، بلکه فعالیت های جدید خانوادگی را معرفی می کنید که باعث می شود زمان شما به تنهایی با دستگاهی که اعتیاد به اینترنت را تحریک می کند محدود شود..

3. محدوده مناطق Wi-Fi را محدود کنید

در کنار تعیین محدودیت زمانی اینترنت ، والدین باید در خانه هایی که قرار نیست از تلفن های هوشمند و رایانه ها استفاده شوند ، مناطق خاصی را در نظر بگیرند. یکی از راهکارهای رایج محدود کردن کودکان از گرفتن رایانه یا رایانه لوحی در اتاق خواب خود ، جایی که ممکن است وسوسه شوند شبانه آنلاین بمانند..

برای کنترل میزان دسترسی سیگنال به قسمتهای مختلف یک خانه ، می توان از روترهای خاص Wi-Fi پیکربندی کرد. والدین باید باشند کمتر نگران با دسترسی به اینترنت به هر گوشه از هر اتاق ، و بیشتر نگران با محدود کردن دسترسی wi-fi به مناطقی که می توانند بر رفتار آنلاین فرزندانشان نظارت داشته باشند. این منبع شگفت انگیز را برای یک آموزش دقیق بررسی کنید: https://www.techwalla.com/articles/how-to-limit-a-wifi-signal.

از طرف دیگر ، اگر به نظر می رسد کار خیلی زیاد است ، می توانید با محدود کردن استفاده از اینترنت بعد از مدت زمان مشخص ، به راه حل متفاوتی نزدیک شوید. اطلاعات بیشتر در مورد کنترل استفاده از اینترنت با استفاده از روتر بخوانید.

4- از موتور جستجوی ایمن استفاده کنید

قدرت گوگل می تواند یک فرد را به اطلاعات زیادی از منابع مختلف در سراسر جهان متصل کند. البته خطر این نوع ابزار این است که شما ناگزیر به گیر کردن آن هستید نامناسب یا مخرب وب سایت ها به عنوان مرور اینترنت شما. وقتی صحبت از کودکان می شود ، این مهم است که کنترل کنید چه نوع اطلاعاتی برای جستجوی آنلاین مجاز است.

نحوه عملکرد موتور جستجو

تعدادی موتور جستجوگر کودک دوستانه وجود دارد که والدین بتوانند در رایانه خانگی خود راه‌اندازی کنند. این سایتها نسبت به صفحه اصلی Google دارای رنگ و تعامل بیشتری هستند و اطمینان می دهند که تنها نتایج نمایش داده شده برای محدوده سنی که انتخاب کرده اید مناسب خواهد بود. هنگامی که یک موتور جستجو را برای اعتماد انتخاب کردید ، مطمئن شوید که آن را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض روی دستگاه یا دستگاه خانگی مورد استفاده خود تنظیم کنید.

راهنمای تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگر
 • نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض در Google Chrome
 • نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض در سافاری
 • نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض در Mozilla Firefox
 • نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض در Microsoft Edge

5- فیلتر وب را در نظر بگیرید

به سادگی هدایت فرزندان خود برای استفاده از موتورهای جستجوگر کافی برای کنترل رفتار وب آنها کافی نخواهد بود. اگر دسترسی کامل به یک مرورگر را در اختیار آنها قرار دهید ، آنها هنوز هم می توانند وب سایتهای خطرناک یا نامناسب را پیدا و مشاهده کنند. برنامه های محبوب مانند Google Chrome ، Mozilla Firefox و Microsoft Internet Explorer فقط مجموعه محدودی از تنظیمات والدین را ارائه می دهند ، بنابراین شما باید سرمایه گذاری در یک نرم افزار جداگانه را در نظر بگیرید.

چه از سیستم عامل Windows یا Mac در خانه استفاده کنید ، می توانید طیف وسیعی از ابزارهای نرم افزاری را برای اضافه کردن محافظت به رایانه های خانگی پیدا کنید. بسیاری از این ابزارها به شما امکان می دهند حساب های کاربری جداگانه را با تنظیمات مختلف پیکربندی کنید ، از جمله اینکه URL ها مجاز هستند و کدام یک مسدود شده اند. شما همچنین می توانید فرزندان خود را تنها به بازدید از وب سایت های دارای HTTPS محدود کنید ، به این معنی که جلسات آنها بصورت آنلاین ایمن و رمزگذاری می شود. گزینه دیگر غیر از یک نرم افزار دیگر استفاده از قابلیت های داخلی روتر شماست.

این راهنما را در مورد نحوه استفاده از روتر خود برای فیلتر کردن وب و سایر گزینه های کنترل والدین بررسی کنید: https://www.cnet.com/how-to/how-to-use-your-routers-parental-controls/

6. کنترل های والدین را در دستگاه های تلفن همراه اضافه کنید

وقتی صحبت از تلفن های هوشمند و تبلت ها می شود ، والدین چندین روش برای سفارشی کردن سیستم عامل های Android و Apple iOS برای استفاده فرزندانشان دارند. مانند مرورگرهای وب ، هدف حفظ محتوای نامناسب از چشمان بچه های شما و در عین حال اطمینان از حفظ اطلاعات شخصی آنها است.

در اندروید بهترین مکان برای شروع با برنامه پیوند خانواده Google, که به عنوان یک موجود است دانلود رایگان. این کمک می کند تا یک حساب Google دوستانه برای کودک ایجاد کنید که به حساب موجود خودتان مرتبط شود. از آنجا ، می توانید حساب را بر روی تلفن یا رایانه لوحی کودک خود تنظیم کنید و یکی را انتخاب کنید طیف وسیعی از گزینه ها, از جمله فیلتر محتوا و محدودیت برنامه.

این راهنما را بررسی کنید: نحوه نصب و راه‌اندازی Google Family Link

با استفاده از iPhone یا iPad ، کنترل والدین از طریق منوی "محدودیت ها" در برنامه تنظیمات انجام می شود. در ابتدا از شما خواسته می شود یک کد عبور ویژه را برای مدیریت این گزینه ها تنظیم کنید. سپس لیستی از ضربات را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد از کدام برنامه ها و ویژگی هایی که می خواهید فرزند شما بتواند استفاده کند را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید محتوای صریح را مسدود کنید از ظاهر شدن در برنامه موسیقی و پادکست ها.

این راهنما را بررسی کنید: نحوه حرکت از طریق کنترل والدین iOS 12

7. نظارت بر حساب های رسانه های اجتماعی

میانگین زمان روزانه در رسانه های اجتماعی صرف شده استنسل های جوان به ویژه نوجوانان بخش عمده ای از وقت آنلاین خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. فیس بوک و توییتر دو سیستم عامل برجسته باقی مانده اند ، اگرچه برنامه هایی مانند اینستاگرام و اسنپ چت همچنان به محبوبیت خود افزوده اند. هیچ کودکی زیر 13 سال نباید مجاز به ثبت نام در شبکه اجتماعی باشد, اما مطمئناً بسته به بلوغ فرزند خود می خواهید چند سال به آن قاعده اضافه كنید.

به عنوان یک روش کلی ، شما باید فرزندان خود را ترغیب کنید تا تعاملات شبکه اجتماعی خود را با افرادی که در زندگی واقعی می شناسند محدود کنند. به آنها بیاموزید که هر زمان که توسط یک غریبه به صورت آنلاین مراجعه شود ، به بزرگسالان بیایند. همچنین ، حتماً با استفاده از نرم افزار کنترل والدین ، ​​نحوه استفاده از عکس و فیلم را در حساب های رسانه های اجتماعی خود نظارت کنید.

برای راهنمایی بیشتر درباره نظارت بر استفاده از رسانه های اجتماعی فرزندتان ، این مقاله را از سایت prinding.com بررسی کنید

8. گزارش حمله سایبری

به عنوان بخشی از نظارت بر رسانه های اجتماعی ، مراقب هرگونه نشانه ای در مورد حمله سایبری ، اعم از خروجی و ورودی باشید. شما اغلب می توانید علائم مربوط به حمله سایبری را فقط از رفتار فرزندتان تشخیص دهید. اگر آنها شروع به عقب نشینی از گفتگوها یا ناگهان ضد اجتماعی تر کردند ، فوراً سؤال کنید و بدانید که دوستی آنلاین آنها چگونه انجام شده است.

زورگویی سایبری توسط نمودار جنسی

برای کمک به فعال بودن ، باید مکالمات مکرر با فرزندان خود داشته باشید چه چیزی باعث حمله سایبری می شود و در صورت مواجهه با آنها چه کاری باید انجام دهند. به آنها اطلاع دهید که می توانند در هر زمان با شما صحبت کنند و نیازی به خجالت کشیدن ندارند.

نکات بیشتر در مورد برخورد با سایبری به عنوان والدین مؤثر است
 • https://www.connectsafely.org/cyberbullying/
 • https://www.parents.com/kids/problems/bullying/18-tips-to-stop-cyberbullying/
 • https://kidshealth.org/fa/parents/cyberbullying.html

9. از اطلاعات شخصی محافظت کنید

با وجود اینترنت چنین محوری در زندگی کودکان ، ممکن است فکر کنند که به راحتی می توانید اطلاعات شخصی خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید. به عنوان یک والدین ، ​​شما باید بطور مداوم فرزندان خود را در مورد انواع تهدیدهایی که بصورت آنلاین وجود دارد ، یادآوری کنید. به طور خاص ، سیاستی را اجرا کنید که آنها نباید داده های مربوط به نام ، شماره تلفن یا آدرس خود را بدون به اشتراک گذاشتن و یا ارسال به آنها ارسال کنند..

اگر هیچ قانون شماره یک در تضمین امنیت آنلاین وجود داشت ، این قسمت است. بیشتر شکارچیان از اعتماد به دست آمده از طریق رسانه های اجتماعی برای بدست آوردن اطلاعات شخصی بیشتر در مورد کودکان استفاده می کنند تا غالباً یک ارتباط "بیش از دیجیتال" را آغاز کنند.. این ممکن است به شرایط تهدیدکننده زندگی منجر شود.

در حالی که نظارت بر فعالیت همیشه گزینه بسیار خوبی است ، اما واقعاً تنها خواهد بود مکمل اصلی آموزشهای فرزندان خود است. بار دیگر از مکالمه "خطر غریبه" مجدداً اطمینان حاصل کنید که همیشه از نظر جسمی و دیجیتالی در اطراف افراد غیر قابل اعتماد در نگهبان خود باشند..

10. رمزهای عبور قوی را تبلیغ کنید

درست مانند بزرگسالان ، کودکان نیز باید در مورد اهمیت رمزهای عبور قوی و ایمن آموزش ببینند. به آنها بیاموزید که از استفاده از همان رمز عبور در چندین وب سایت جلوگیری کنند و حدس زدن رمزهای عبور آنها سخت باشد. به عنوان یک خانواده ، شما باید هر چند ماه یک روز را انتخاب کنید تا همه اعضا رمزهای خود را تغییر دهند.

نمودار طول رمز عبور

نرم افزاری وجود دارد که امروزه برای ساده کردن روند تغییر رمزهای عبور وجود دارد که به عنوان مدیران رمز عبور نیز شناخته می شوند. بهترین مدیران رمز عبور اطمینان حاصل می کنند که کلمه عبور ها رمزگذاری شده و به صورت ایمن به اشتراک گذاشته می شوند ، و تهدیدات امنیتی احتمالی را محدود می کنند.

11. به بچه ها درباره هرزنامه آموزش دهید

قبل از اینکه بتوانید به فرزندتان به حساب ایمیل شخصی خود اعتماد کنید ، حتماً در مورد انواع آن به آنها هشدار دهید نامشروع یا نامناسب پیامهایی که ممکن است در صندوق پستی خود پیدا کنند. در مورد علائم هشدار دهنده هرزنامه با آنها صحبت کنید و چقدر حیاتی است که هرگز به یک پیام ایمیل با هر نوع داده شخصی پاسخ ندهید.

یک انتخاب هوشمندانه برای والدین استفاده از گزینه Gmail برای ایجاد یک حساب کاربری کودک است که به صندوق ورودی اصلی شما مرتبط باشد. هنگامی که کودکی به سن 13 سالگی برسد ، والدین می توانند تعیین کنند که آیا اجازه دارند حساب Gmail مرتبط را به یک شخص مستقل منتقل کنند یا خیر. در اینجا یک راهنمای تنظیم وجود دارد: نحوه ایجاد ایمیلی ایمن برای فرزند شما.

12. مراقب خرید باشید

تجارت آنلاین تجارت الکترونیکی

اگر به فرزندانتان مجاز به تلفن های هوشمند یا رایانه لوحی خود باشید ، مطمئناً دسترسی کامل دارند که بتوانند برنامه های جدید را به تنهایی بارگیری کنند. این می تواند خطرناک باشد ، به خصوص اگر خانواده شما یک حساب پرداخت واحدی را با یک کارت اعتباری در پرونده به اشتراک بگذارند. خوشبختانه ، هر دو سیستم عامل اندروید و IOS قبل از استفاده از روش پرداخت ذخیره شده ، نیاز به ورود رمزعبور یا مطابقت اثر انگشت از بزرگسال دارند..

حتی هنوز هم ، والدین بسیار باهوش هستند فعالیت کارت اعتباری خود را از هرگونه هزینه غیرمعمول رصد کنید. به فرزندان خود یادآوری کنید که در هر زمان که بخواهند بتوانند خرید آنلاین انجام دهند ، مستقیماً به شما مراجعه کنند.

البته فقط خرید آنلاین از سایتهایی که به آنها اعتماد دارید و دارای مجوز SSL معتبر هستند ، انجام دهید.

13. مناسب نگه داشتن تصاویر

به عنوان والدین ، ​​ممکن است متوجه شوید که یکی از برنامه های مورد علاقه گوشی های هوشمند کودک ، دوربین است. تصور نکنید که این بی ضرر است ، به ویژه هنگامی که تعداد برنامه های کاربردی دیگر را شامل عملکرد تصویربرداری می کنید. هنگام تنظیم و بررسی کنترل والدین دستگاه ، یک ثانیه دیگر وقت بگذارید تا در نظر بگیرید کدام برنامه را می خواهید کودک شما بتواند با دوربین استفاده کند.

بررسی مسدود کردن محتوا

همیشه در مورد فرزندان خود روشن باشید چه چیزی یک عکس مناسب را تشکیل می دهد و چه نوع محتوا را هرگز نباید عکاسی کرد. به آنها هشدار دهید که فقط به دلیل اینکه یک عکس فقط در فضای محلی دستگاه شما وجود دارد ، به این معنی نیست که نمی توان آن را هک کرد یا به طور تصادفی در وب بارگذاری کرد. همچنین ، به آنها یادآوری كنید كه فقط تصاویر را با مخاطبی كه در زندگی واقعی می شناسند و در رسانه های اجتماعی تأیید شده اند ، به اشتراک بگذارند.

هر چیز نامناسب به طور کلی شرم آور است و هر شرم آور می تواند علیه فرزندان و خانواده شما استفاده شود. عکس ها را خصوصی نگه دارید و عکس های خصوصی را مناسب نگه دارید.

بررسی کنید: چگونه به بچه ها بیاموزیم که در رسانه های اجتماعی هوشمند باشند

14. نظارت بر بازی

نماد والدیناینترنت کمبود وسایل سرگرمی ندارد و بازی های آنلاین به یکی از محبوب ترین فعالیت ها برای کودکان و نوجوانان تبدیل شده است. چه خانواده شما بازی رایانه ای یا کنسول بازی را ترجیح می دهند ، می توانید کنترل والدین را تنظیم کنید تا مطمئن شوید کودکان فقط محتوای مناسب را می بینند.

در یک پلی استیشن 4 ، می توانید یک حساب کاربری اصلی برای والدین ایجاد کنید تا از آنها استفاده کرده و سپس از حسابهای فرعی برای کودکان استفاده کند ، که استفاده از آنها فقط می توانید از برخی از بازی ها یا سطح رتبه بندی محدود کنید. پلتفرم Xbox One یک تنظیم مشابه دارد ، اگرچه به شما امکان می دهد حساب های کودک را نیز از حساب های نوجوان جدا کنید. برای گیمرهای PC بهترین استفاده از شرط بندی است حالت خانوادگی در سکوی Steam ، که به شما امکان می دهد عناوین بازی خاصی را از حساب فرزندانتان مسدود کنید.

راهنما برای کنترل والدین بر روی بازی ها و سیستم عامل های بازی
 • مشتری بخار
 • Google Play
 • فروشگاه اپل اپل
 • ایکس باکس وان
 • پلی استیشن
 • Nintendo Wii

15. تشویق ارتباطات

مهمتر از همه ، مهمترین چیز برای محافظت از فرزندانتان به صورت آنلاین حفظ آنهاست درگیر در دنیای واقعی. تا زمانی که آنها احساس راحتی کنند در مورد مسائل یا ترسهایی که دارند ، شما می توانید یک فضای امن در اینترنت ایجاد کنید. هنگامی که فرزندانتان جوان هستند با درست کردن رایانه به ابزاری که شما با هم استفاده می کنید ، فوراً شروع کنید. سپس برنامه ای از چک های منظم را برای خود مشاهده کنید تا کودک شما چه چیزی را می خواهد به صورت آنلاین اکتشاف کند.

وقتی قوانین جدیدی در مورد نحوه استفاده از وب در خانه تنظیم می کنید ، حتماً دلیل ایجاد چنین محدودیت هایی را به روشنی توضیح دهید. به فرزندان خود قول ندهید که پس از رسیدن به سن مشخص ، قوانین از بین می روند. در عوض ، اهداف خود را تعیین کنید که چگونه می توانند بلوغ خود را ثابت کنند و آزادی بیشتری به صورت آنلاین کسب کنند.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me