چگونه مسدود کردن وب سایت ها

یکی از محبوب ترین مؤلفه های اینترنت سی امین سالگرد خود را در سال 2020 جشن گرفت.


سه دهه پیش ، یک دانشمند رایانه ای بریتانیایی یک پیشنهاد تاریخی را منتشر کرد که بیانگر دیدگاه خود در مورد آنچه که به عنوان شبکه جهانی شناخته می شود ، است که این روزها ما باید به سادگی از آن به عنوان "وب" یاد کنیم ، و در واقع برای "اینترنت" تبدیل شده است. "

آنچه که تیم تیم برنرز لی پیش بینی کرده است اجرای Hypertext Markup Language به همراه سایر فناوریهای اطلاعات دیجیتالی است تا اینترنت را به یک سیستم جهانی واقعاً بدون محدودیت تبدیل کند..

آزادی اطلاعات در قلب پیشنهاد برنرز لی بود؛ او می خواست بدون جدا شدن از جلسات فعال ، شبکه های رایانه ای را به هم پیوند دهد و یکی از اهداف اصلی وی این بود که افراد از سراسر جهان بتوانند به اطلاعات ذخیره شده در سرورهای سراسر جهان دسترسی داشته باشند..

پروژه وب گسترده در سراسر جهان
پس از پیشنهاد وی ، Berners-Le حدود یک سال طول کشید تا اولین برنامه نرم افزاری مرورگر وب و اولین وب سایت را که برای اهداف تاریخی در تمام شکوه خود در خط فرمان حفظ شده است ، تکمیل کند..

از آن نقطه به بعد ، وب با جهش و مرزها زیاد شد ، و به احتمال زیاد برنر-لی از اینکه متوجه شد یکی از مهمترین اهداف پیشنهاد خود را انجام داده خوشحال است: دسترسی آزاد و بدون کنترل به اطلاعات دیجیتال.

TL؛ DR - دریافت VPN

اگر فوراً به جواب نیاز دارید ، بهترین شرط بندی شما با استفاده از بهترین VPN است.

وب سایت ها در درجه اول توسط موقعیت جغرافیایی مسدود شده اند ، و یک VPN این مسئله را مستقیم و یکپارچه حل می کند. ارائه دهندگان VPN دیگری نیز وجود دارند که می توانند کار کنند ، اما اگر فقط 2 مورد را پیشنهاد کنیم ، آن را می توان NordVPN و ExpressVPN دانست. هر دو سالها عملکرد خارق العاده ای داشتند و عملکرد آنها تقریباً در هر ماه افزایش می یابد.

نمی توانید با این دو اشتباه کنید.

  • کامل ما را بخوانید بررسی NordVPN یا بازدید کنید NordVPN
  • کامل ما را بخوانید بررسی ExpressVPN یا بازدید کنید ExpressVPN

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ خواندن را ادامه دهید.

آنچه وب امروز به نظر می رسد

اگر سن خاصی دارید ، احتمالاً زمانی را به یاد می آورید که دیگر نیازی به انسداد وب سایت ها نبود.

دهه 1990 یک زمان باشکوه برای توسعه فناوری اطلاعات بود. مگر اینکه با وب سایتهایی روبرو شوید که شما را برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مجبور کرده اید ، از مرور نامحدود آنچه به عنوان "وب سرفیس" معروف است ، استفاده کرده اید ، اصطلاحی که برای تمایز آن از "Deep Web" ایجاد شده است.

بخش قابل مشاهده وب در یک فضای اطلاعات سطحی وجود دارد. همه چیز ، در حقیقت ، اکثر وب ، می توانند فقط با اعتبار حساب یا مرورگرهای تخصصی که به سرویسهای مخفی متصل می شوند ، قابل دسترسی هستند. سرفیس وب قبل از قرن بیست و یکم به سختی حاوی هیچ وب سایت جغرافیایی مسدود شده بود ، اما این اتفاق دیگر در سال 2020 وجود ندارد.

وب سایت های مسدود شده جغرافیایی موضوعی است که احتمالاً سر تیم تیم برنرز لی هنگام اختراع وب به فکرش افتاده است ، اما مطمئناً انتظار نداشته است که این اتفاق را تا امروز ببینید. قبل از اینکه به توضیح این موضوع بپردازیم که چرا جغرافیایی مسدود شده است و چگونه می توانید وب سایت ها را با استفاده از فناوری شبکه های خصوصی مجازی مسدود کنید ، بیایید به طور خلاصه ذکر کنیم که برنرز لی پس از اختراع وب در مورد وب 30 چه احساسی دارد: او دقیقا از نحوه کارها خوشحال نیست. بخصوص از نظر آزادی اطلاعات.

می دانید چگونه ما دیگر این مؤلفه اینترنت را شبکه جهانی وب نمی نامیم؟ ما بدون درک اینکه وب سایتهای مسدود شده جغرافیایی قبلاً این ویژگی جهانی را از بین برده اند ، به وب کوتاه کردیم. نحوه نگاه شما به وب در استرالیا متفاوت از آنچه در نظر کاربران ایالات متحده ، کاستاریکا و بسیاری از کشورهای دیگر است (بیشتر بخوانید: وضعیت حفظ حریم خصوصی آنلاین در استرالیا)

سر تیم برنرز لی ، مخترع وب جهان

در برخی موارد ، دولتها اقدامات سانسور را تحمیل می كنند كه شما می توانید از رژیم های توتالیتر مانند چین ، كوبا ، ایران ، سوریه ، سودان و دیگران انتظار داشته باشید. علاوه بر سانسور اینترنت ، ما همچنین شرکتهای خصوصی را پیدا می کنیم که بسیاری از آنها آمریکایی هستند و برای ایجاد موانعی که در مسیر مرور نامحدود قرار دارند با ما قرارداد بسته اند..

جای تعجب نیست که برنرز لی ناامید شود: سایت های جغرافیایی مسدود شده از آنچه او در ذهن داشت بیهوده است ، اما آنها هستند اکنون یک واقعیت ناراحت کننده از دنیای دیجیتال است ما زندگی می کنیم در.

نحوه کار وب سایتهای مسدود شده جغرافیایی

روش های مختلفی وجود دارد که دولت ها ، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) و شرکت های فناوری می توانند از آنها برای جلوگیری از دسترسی شما به وب سایت ها استفاده کنند. حتی مسدود کردن یوتیوب. برای توضیح چگونگی عملکرد این ، ما می خواهیم اشخاص مسدودکننده را به عنوان "بازیگر" بنامیم که مرور بدون محدودیت برای آنها چیزی است که خلاف مدلها و روشهای مدیریت آنها باشد. بیایید با یک مورد شدید ، فایروال بزرگ چین ، که دسترسی به اینترنت را در سطح داخلی تنظیم می کند ، شروع کنیم.

وب سایت جغرافیایی مسدود شدهGFW ظاهراً در صدد اجرای قانون چینی است كه به دولت ، اما به طور خاص حزب كمونیست چین ، اختیار می دهد تا بتواند اینترنت را در مرزهای حاکمیت كنترل كند. واقعیت بیشتر در راستای سانسور ، کنترل اجتماعی و نظارت گسترده است - به همین دلیل محبوبیت امن ترین مرورگرها و ایمن ترین ایمیلها در حال افزایش است..

روشهای بیشماری برای پشتیبانی از GFW استفاده می شود. در ابتدایی ترین سطح ، آدرس های IPv4 و IPv6 مسدود شده اند و نمونه خوبی از این نظر نسخه چینی ویکی پدیا است. یک روش پیشرفته تر و نیرومندتر ، دخالت در سیستم های آدرس DNS در سطح ISP است ، اما این برای تنظیم کننده های چینی آسان است زیرا اپراتورهای ISP باید به دولت پاسخ دهند و پنهان کردن آدرس IP را برای شهروندان دشوار می کنند..

در چین ، غیر معمولی نیست که دریابید که تنظیمات DNS رایانه از طریق آن تغییر یافته است حملات مسمومیتی که در مقیاس گسترده انجام می شود. این حملات توسط گردشگران و سایر بازدیدکنندگان خارجی که لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند حتی پس از بازگشت به خانه قادر به دسترسی به برخی وب سایت ها نیستند ، تجربه شده اند..

با توجه به شرکت های خصوصی که دارای وب سایت های مسدود شده جغرافیایی هستند ، دلیل منطقی آنها بر اساس موارد مربوط به انطباق ، قوانین حق چاپ ، توافق نامه های تجاری و داشتن کنترل بر بازارهای خاص است..

شاید زمانی را بخاطر بسپارید که دی وی دی ها بسیار محبوب تر از خدمات پخش فیلم مانند Netflix ، Hulu ، YouTube و iPlayer BBC بودند. در آن زمان ، توزیع کنندگان دی وی دی به فناوری هایی مانند کدگذاری منطقه متوسل می شدند تا دیسک خریداری شده در یک کشور در کشور دیگری پخش نشود. اگرچه محتوای جابجایی در اکثر موارد تحت تأثیر قرار می گیرد ، وب سایت های دیگری مانند Craigslist نیز از این نظر بدنام هستند..

بازگرداندن مرور بدون محدودیت

اگر دید شما از وب مطابقت بیشتری با آنچه که سر تیم برنرز لی در 30 سال پیش در ذهن داشت ، به خودتان مدیون هستید که از این فناوری کافی استفاده کنید تا به شما در دور زدن این محدودیت ها کمک کند.

یکی از راه های انجام این کار از طریق یک پروکسی وب یا فهمیدن چگونگی دسترسی به سرورهای پروکسی است. این روشی است که کاربران اینترنت چینی سالهاست که از سطح موفقیت آمیز استفاده می کنند. مشکلی که در پروکسی وب وجود دارد این است که برخی از فروشندگان فناوری روش هایی را برای شناسایی آنها از طریق سازه های هوش مصنوعی ایجاد کرده اند. علاوه بر این ، آنها به همان اندازه اعتماد ندارند که مردم بخواهند آنها باشند ، و آنها اغلب با سرویس های جریان و برنامه های تلفن همراه کار نمی کنند.

یک دلیل حساس تر وجود دارد که شما ممکن است مایل به استفاده از پراکسی های وب در سال 2020 نباشید: اگر شما نیاز به ناشناس ماندن در هنگام دسترسی به وب سایت ها دارید ، باید مطمئن شوید که سرور راه دور قادر به گرفتن اطلاعات خاصی نیست که بتواند شما را شناسایی کند.

این فقط مسئله نیست اگر فقط سعی کنید ویدیوی موسیقی YouTube را مشاهده کنید که بنا به دلایلی در کشور شما مسدود شده است ، اما اگر شما چک کنید می توانید ببینید که آیا حکم دستگیری در کشور دیگری وجود دارد؟ بیایید بگوییم که یک رژیم اقتدارگرا می داند که شما در استرالیا سکونت دارید ، و دستور دستگیری شما در وب سایت وزارت امور خارجه آنها منتشر شده است. در این حالت ، شما هرگز نمی خواهید برای مثال از یک پروکسی وب از تلفن هوشمند خود در ملبورن استفاده کنید. در اصل ، پروکسی ها عموما ناامن هستند.

با توجه به موارد فوق ، در اینجا چند توصیه در مورد چگونگی انسداد وب سایت ها به دلایل مختلف در سال 2020 ارائه شده است. ما با استفاده از VPN شروع خواهیم کرد زیرا این بهترین و هوشمندترین روش است. یک تونل VPN ، همچنین به عنوان یک تونل مطمئن شناخته می شود ، می تواند خیلی بیشتر از تماشای آخرین قسمت "Game of Thrones" مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از VPN برای انسداد وب سایت ها

یک شبکه خصوصی مجازی ، فرمت یک شبکه اطلاعات دیجیتالی است که می تواند با استفاده از اتصالات نقطه به نقطه ، از طریق فضاهای عمومی فعالیت کند. تاریخ این فناوری به اواسط دهه 1990 باز می گردد ، زمانی که تیم مهندسی شبکه در مایکروسافت ایجاد کردند پروتکل ارتباطات دیجیتال که امنیت بسیار بیشتری نسبت به اتصالات از راه دور اولیه ارائه می دهد با استفاده از جلسات ترمینال ایجاد شده است.

چگونه vpn کار می کند

برای درک نحوه عملکرد یک VPN ، به تشخیص نحوه انتقال داده ها از دستگاه های محاسباتی شخصی به اینترنت کمک می کند. برای دسترسی شما به وب ، باید اطلاعات دیجیتال جمع آوری و رد و بدل شوند ، و این به طور معمول به روشی اتفاق می افتد که داده های شما را برای مشاهده هر کسی باز می کند..

برای اهداف مسدود کردن جغرافیایی ، ارائه دهندگان جریان مانند Netflix به این اطلاعات نگاه می کنند و تعیین می کنند که در کجا قرار دارید. اگر به عنوان مثال در کوئینزلند هستید ، می توانید کاتالوگ محتوا را برای بازار استرالیا در نظر بگیرید ، این بدان معناست که ممکن است برخی از برنامه ها براساس توافق نامه توزیع مشاغل مسدود شده باشند — HBO نیز به این ترتیب مسدود شده است.

مسدود کردن وب سایتها با NordVPN

از آنجا که به عنوان مثال بیش از یک بار به Netflix اشاره کردیم ، شما هم اکنون می توانید یاد بگیرید که بهترین گزینه برای رفع انسداد Netflix در سال 2020 ، NordVPN است ، شرکتی که از سال 2012 فعالیت خود را آغاز کرده است..

NordVPN به عنوان یک پروژه آزادی اینترنت مبتنی بر آرمانهای محرمانه و دسترسی آزاد به اطلاعات مشاهده شده توسط کشورهای شمال ، شروع به کار کرد. این روزها ، این شرکت به توصیه شده ترین راه حل برای کاربرانی که مایل به دسترسی به وب سایت ها از سراسر جهان هستند ، تبدیل شده است.

یکی از دلایلی که NordVPN برای انسداد محتوای جغرافیایی محدود مناسب است ، این است که آنها بیش از 5،000 سرور را پوشش می دهند که 6 قاره را تحت پوشش خود قرار می دهند. علاوه بر این ، پروتکل های VPN و لایه های رمزگذاری استفاده شده توسط NordVPN اطمینان حاصل کنید که حریم شخصی شما هرگز به خطر نمی افتد.

مسدود کردن وب سایتها با ExpressVPN

در اینجا سرویس VPN دیگری وجود دارد که می توانید به آن اعتماد کنید وقتی می خواهید برای دور زدن آن اقدامات جوبلاک مهیب استفاده کنید.

ExpressVPN بیش از سرورهایی در سراسر جهان ارائه می دهد. همچنین با قرار گرفتن در جزایر ویرجین بریتانیا ، قضایی که بخاطر قوانین سختگیرانه حفظ حریم خصوصی شناخته شده است ، لایه قانونی حفاظت از داده ها را فراهم می کند. وقتی از ExpressVPN استفاده می کنید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد خط مشی های ورود به سیستم یا سابقه اتصالات ندارید. قوانین این کشور جزیره نهادهای تجاری را وادار می کند تا هویت مشتری خود را حسادت کنند و این چیزی است که ExpressVPN با افتخار از آن پیروی می کند..

با استفاده از حافظه نهان موتور جستجو

هنگامی که به دلیل جغرافیایی قادر به دسترسی به وب سایت نیستید ، ممکن است با جستجوی نسخه های ذخیره شده صفحات آن ، بخشی از آن را محتوا کنید. خزنده های موتور جستجو که توسط گوگل و بینگ اداره می شوند ، در واقع نسخه های کل وب سایتها ، منهای برخی عناصر را کپی می کنند تا میزبانی بعدی در سرورهای خود.

ذخیره موتور جستجو

این بدان معنی است که شما می توانید از Google برای جستجوی وب سایت هایی که می دانید مسدود شده اند استفاده کنید. پس از مشاهده نتیجه جستجو ، یک پیکان کوچک سبز در کنار URL مشاهده خواهید کرد ، و در اینجا می توانید بررسی کنید که نسخه ذخیره شده موجود است یا خیر. متأسفانه ، این اگر وب سایت مورد نظر پرونده robots.txt خود را تنظیم کرده است برای جلوگیری از خزیدن کار نمی کند.

با استفاده از شبکه Tor

Onion Router یک پروژه توسعه نرم افزاری بود که در آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع دفاعی ایالات متحده آغاز شد و بعداً توسط بنیاد الکترونیکی Frontier به منظور مسیریابی ترافیک اینترنت از طریق شبکه جهانی سرورها و گره های خصوصی تأمین شد..

مرور در شبکه Tor است برای کاربرانی که نگرانی عمیقی درباره حریم خصوصی خود دارند ، بسیار توصیه می شود؛ به عنوان مثال ، روزنامه نگاران تحقیق که وظیفه دارند از هویت منابع خود محافظت کنند.

دسترسی به شبکه Tor از چند سال پیش تا حدودی پیچیده بود ، اما دیگر نه؛ اکنون می توانید با نصب مرورگر Tor برای Windows ، macOS ، Android یا Linux شروع کنید.

ممکن است Tor هر بار کار نکند ، و ممکن است اتصال بعضی اوقات نامشخص باشد ، اما شما به طور کلی می توانید اعتماد کنید که آن را با پشتکار و زحمت به عنوان ابزاری برای حفظ حریم خصوصی شما کار می کند. آنچه در مورد استفاده از شبکه Tor خوب است این است که شما می توانید اطلاعات زیادی در مورد حریم خصوصی دیجیتال کسب کنید و مدت زیادی طول نخواهد کشید تا از امضای GPG استفاده کنید تا ارتباطات ایمیل خود را ایمن نگه دارید..

افکار نهایی

بدون تردید ، NordVPN و ExpressVPN بهترین روشها برای بدست آوردن مکانهای جغرافیایی در سال 2020 هستند. همانطور که قبلاً گفته شد ، استفاده از پروکسی های وب با استفاده از پراکسی های وب در حال تبدیل شدن به روز و کاملاً صریح و ناامن برای کاربران است. تلاش برای دسترسی به سایتهای مسدود شده با استفاده از حافظه نهان موتور جستجوی Google ممکن است خیلی دور از ذهن شما باشد. شبکه Tor برای حفظ حریم خصوصی داده ها بسیار عالی است ، اما گزینه خوبی برای انسداد YouTube یا Netflix نیست.

در پایان, استفاده از VPN مطمئن ترین و یکپارچه ترین راه برای انجام این کار است, به ویژه اگر از بیش از یک دستگاه برای دسترسی به وب سایت ها و سرویس های پخش استفاده می کنید. پس از انتخاب راه حل VPN که واقعاً برای شرایط شما کار می کند ، ممکن است بخواهید برای حداکثر کارایی و حفظ حریم خصوصی ، آن را روی روتر بی سیم خود نصب کنید (بیشتر بخوانید: بهترین روتر VPN).

سؤالات متداول

س: چگونه می توانم سایت را در فایروال از حالت انسداد خارج کنم?

آ: در برخی موارد ، وب سایتهایی که نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید ممکن است در سطح فایروال مسدود شوند ، به این معنی که ممکن است آنها توسط روتر ، سیستم عامل یا برنامه آنتی ویروس به صورت محلی فیلتر شده باشند ، هرکدام از آنها می توانند فایروال را مدیریت کنند. متأسفانه ، راه حل در این مورد جهانی نیست؛ شما باید بدانید که چگونه به فایروال دسترسی پیدا کنید و یک استثنا ایجاد کنید یا وب سایت دیگر را از لیست سیاه حذف کنید.

س: چگونه می توانید در Craigslist از حالت انسداد خارج شوید?

آ: این به راحتی تغییر آدرس IP شما است که مهمترین ویژگی خدمات VPN است. همچنین می توانید شبکه Tor یا حتی یک پروکسی وب را امتحان کنید ، اما به خاطر داشته باشید که اگر JavaScript را فعال کنید گزینه دوم ممکن است کار نکند..

س: نحوه محدود کردن یا حذف انسداد IP?

آ: اگر وب سایت خود را اداره می کنید ، می توانید دسترسی به آدرسهای IP خاص یا دامنه IP از صفحه مدیریت cPanel را محدود کنید ، و در اینجا می توانید این محدودیت را حذف کنید. شما نمی توانید از مسدود کردن IP در وب سایتهایی که مدیریت نمی کنید جلوگیری کنید ، زیرا امتیازات سرپرست ندارید. با این حال ، می توانید مسدود کردن IP را با راه حل هایی مانند NordVPN و ExpressVPN دور بزنید.

س: آیا ISP ها سایت هایی که بازدید می کنید را می شناسند?

آ: ISP شما تقریباً باید آدرس IP را که برای اهداف مسیریابی ترافیک بازدید می کنید ، و شماره پورت هایی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید ، بداند ، بنابراین پاسخ کوتاه بله خواهد بود ، اما این بدان معنی نیست که آنها به دنبال محتوایی هستند که به آنها دسترسی پیدا می کنید. ؛ آنها بیش از حد مشغول کسب درآمد در یک منظر رقابتی در کسب و کار هستند تا در صف یا ایمیل های Netflix شما زحمت بکشند. پیش بینی می شود ISP های آمریکایی برای مدت شش ماه ابرداده از فعالیت ترافیکی شما را حفظ کنند و آنها می توانند چنین گزارش هایی را با قانون و آژانس های اطلاعاتی طبق قانون به اشتراک بگذارند. این دلیل خوب دیگری است که باید در سال 2020 از VPN استفاده کنیم.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me