چگونه یک تجربه آنلاین خصوصی و ناشناس داشته باشیم

آیا می دانید هر کاری که انجام می دهید بصورت آنلاین ردیابی و ضبط می شود؟ این یک واقعیت نگران کننده است که بسیاری از مردم نمی دانند. آنچه در مورد این است.


بارگیری ناشناسواقعیت این است که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی یا ISP ها یک فعالیت بزرگ برای پیگیری تمام اطلاعات آنلاین شما هستند. از سابقه کاربر شما می توان برای هدف قرار دادن تبلیغات به طور مستقیم به شما یا برای پیگرد قانونی در یک عمل جنایی استفاده کرد.

مانند بسیاری از مردم ، اولین واکنش شما در مورد شنیدن چنین چیزهایی ممکن است خرد کردن و فکر کردن باشد, "من یک جنایتکار نیستم. چرا باید مراقبت کنم که ISP هر حرکتی را که انجام می دهم به صورت آنلاین ضبط می کند؟ "

هنگامی که تمام مواردی را که به ISP شما دسترسی دارد ، در نظر بگیرید اصل موضوع ممکن است شما را بیشتر آزار دهد. اطلاعات بانکی ، خانه کارگزاری ، حساب بازنشستگی و سایر داده های حساس مالی ممکن است در ISP در جایی قرار گیرند. در صورت بروز این موارد ، باید اطلاعات بیشتری در مورد ذخیره ایمن رمزنگاری خود و همچنین اطمینان از حساب های بانکی واقعی خود کسب کنید..

علاوه بر این ، ISP شما تنها بازیکنی نیست که به آن داده علاقه مند باشد. جنایتکاران نیز همینطور هستند. جرایم سایبری به قدری گسترده است که دفتر تحقیقات فدرال یا FBI در ایالات متحده یک بخش کاملاً اختصاص داده شده برای پیگیری و آوردن این سارقان را به عدالت اختصاص داده است..

با افزایش تعداد جرایم سایبری, این مهمتر از همیشه برای محافظت از هویت آنلاین است. بعلاوه ، برخی از افراد فکر نمی کنند که کسی اینگونه فعالیتهای خصوصی خود را حفظ کند.

قوانین حریم خصوصی توضیح داده شده است

سپس ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی وجود دارد که ممکن است توسط دولت فدرال مطرح شود. در آوریل 2017 ، رئیس جمهور دونالد ترامپ قانونی را امضا کرد که قوانین حریم خصوصی آنلاین را لغو می کند. قانون جدید امکان فروش داده های کاربر را برای ISP ها فراهم کرده است.

با قانون جدید ، ISP ها اعلام كردند كه آنها هرگز داده های مشتریان خود را نمی فروشند. برخی از کارشناسان حفظ حریم خصوصی می گویند که ISP ها به احتمال زیاد فقط از دستورالعمل های تازه مجاز استفاده می کنند تا جایگاه قدرتمند خود را در دنیای تبلیغات آنلاین تقویت کنند ، اما این ممکن است هنوز هم نگران کننده باشد. همچنین نگرانی در مورد از بین رفتن بی طرفی خالص وجود دارد.

نشت داده ها اتفاق می افتد ، همچنین این نکته در نظر گرفته می شود که هکر قادر به مقاومت در برابر گنج اطلاعات در مورد سرورهای هر ISP نیست. همچنین نگرانی از این واقعیت است که بسیاری از مردم احساس می کنند که این نوع تبلیغات تهاجمی و فریبنده است. این یک احساس است که همسایگان شما درباره تجارت شخصی شما بیش از حد می دانند. اگر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید ، از برخی از سیاستهای حفظ حریم خصوصی فیس بوک غافلگیر خواهید شد ، که به نظر می رسد بسیار تهاجمی برای کاربران است.

کوکی ها: نامی ناز برای یک ابزار موذی

اگر زمان خود را بصورت آنلاین گذرانده اید ، متوجه شده اید که مرتباً از شما خواسته می شود با یک خط مشی کوکی موافقت کنید. کوکی های مرورگر یکی از ابزاری است که از طریق آن می توانید به صورت آنلاین ردیابی شوید.

کوکی های وب چیست

هر وقت خواستید چیزی را به صورت آنلاین انتخاب کنید ، کوکی را در عمل تجربه می کنید. شاید شما در یک وب سایت خرده فروشی به یک جفت کفش جدید نگاه کرده باشید. ناگهان ، مهم نیست که در دنیای آنلاین به کجا بروید ، همچنان تبلیغات آن کفش ها را مشاهده می کنید.

به این دلیل است که یک شبکه تبلیغاتی کوکی را در هارد دیسک رایانه شما ذخیره کرده است. این امکان را می دهد که بعد از انجام جستجوی Google یا مرور در فروشگاه های آنلاین ، همان تبلیغات را به طور مکرر به شما نشان دهد.

راه های دیگری که به صورت آنلاین ردیابی می شوید

وب سایت ها هنگام بازدید از آنها اطلاعاتی درباره شما کسب می کنند. این می تواند شامل آدرس IP شما و همچنین مکان فیزیکی شما باشد. آنها حتی دستگاهی را که می خواهید مرور کنید ، از مرورگری که استفاده می شود و سیستم عامل دستگاه شما شناسایی می کنند.

افزونه های مرورگر یکی دیگر از مناطق مورد توجه کارشناسان حفظ حریم خصوصی است. برخی از افزونه ها می توانند سودمند باشند ، اما نکته منفی برای افزونه های مرورگر این است که آنها برای جمع آوری داده های بیشتر از حد لازم بدنام هستند. از این بدتر ، اقدامات امنیتی آنها برای محافظت از این داده ها به طرز فجیعی ناکافی است. این مشهورترین بحران امنیتی بحران امنیتی ناشی از افزونه Flash بوده است.

به خاطر داشته باشید که هر موتور جستجوی دیگری که استفاده می کنید ، سوابق گسترده ای را نیز در شما نگه می دارد.

Google ، Bing ، Yahoo و موارد دیگر درمورد رفتار و عادات شما اطلاعاتی را جمع آوری می کنند ، و سپس تمام داده ها برای فروش به بالاترین پیشنهاد دهنده ارائه می شوند.

آیا شما شروع به نگرانی در مورد حریم خصوصی آنلاین خود می کنید؟ این یک چیز خوب است ، زیرا کارهایی هست که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید.

چگونه می توان ناشناس تر آنلاین شد

برای تأمین امنیت دنیای آنلاین برای خود و خانواده خود ، لازم نیست که بسیار باهوش فناوری باشید. بسیاری از این نکات قابل درک و اجرای آسان است. تنها در طی چند دقیقه می توانید از داشتن یک تجربه آنلاین امن تر اطمینان حاصل کنید.

چگونه IP را مخفی کنیم

اصرار بر اتصال HTTPS

وقتی به وب سایت هایی که اتصال HTTPS ندارند ، مراجعه می کنید ، پس از آن مشکلی را دعوت می کنید. این کار به شما امکان می دهد در حالی که از وب سایت بانکی خود استفاده می کنید از دفترچه چک خود استفاده کند ، از شانه شما نگاه کند.

این امر احساس اشتباه و تهاجمی نخواهد کرد? همچنین ممکن است داده های حساس را در معرض خطر سرقت و سوء استفاده قرار دهد. این نوع ریسکی است که شما هنگام استفاده از وب سایتهایی با اتصال HTTP فقط از آن استفاده می کنید.

اتصالات HTTPS لایه ای از رمزگذاری را بر روی داده های حساس مانند نام کاربری ، کلمه عبور و شماره حساب قرار می دهد. متأسفانه همه وب سایتها لزوماً از این نوع محافظت استفاده نمی کنند.

برنامه افزودنی مرورگر با نام HTTPS Everywhere این مشکل را حل می کند. این افزونه برای مرورگرهایی مانند Firefox ، Chrome و Opera در دسترس است ، این اطمینان را می دهد که همه اتصالات رمزگذاری شده اند.

کاربران Safari و Internet Explorer سرویس مشابهی ندارند ، اما یک برنامه افزودنی اینترنت اکسپلورر با قابلیت های مشابه در حال توسعه است.

از WiFi عمومی دور شوید

امروزه بسیاری از اماکن عمومی WiFi را ارائه می دهند. از هتل ها و رستوران ها گرفته تا فروشگاه ها و فرودگاه ها ، به نظر می رسد مشاغل اضطراب دارند تا اطمینان حاصل کنند که در هر کجا که هستید به اینترنت وصل شوید. این خبر خوبی برای کلاهبرداران است که از این شبکه های کاملاً محافظت نشده و بدون رمز استفاده می کنند.

خطرات وای فای عمومی

اگر حتماً باید از اینترنت استفاده کنید و در خارج از کشور باشید, به ارائه دهنده بی سیم خود بروید و از مودم LTE یا hotspot بخواهید. اینها امنیت و حفظ حریم خصوصی را افزایش می دهد به طوری که شما می توانید در هر کجا و هر زمان که دوست دارید گشت و گذار کنید.

ابزارهای حریم خصوصی مرورگر خود را به حداکثر برسانید

هر مرورگر دارای تعداد زیادی ابزار حفظ حریم خصوصی است ، اما بسیاری از کاربران از وجود آنها آگاهی ندارند. برخی از این ابزارها ممکن است از لحظه شروع کار با مرورگر خود فعال شوند ، اما ممکن است شما مجبور شوید دیگران را روشن کرده یا قدرت آنها را شماره گیری کنید.

امروزه اکثر کاربران اینترنت طرفداران مرورگر Chrome هستند. با دیدن گوشه سمت راست بالای پنجره می توانید تنظیمات حریم خصوصی را در Chrome اصلاح کنید. برای باز کردن منوی کشویی ، بر روی نماد سه نقطه عمودی کلیک کنید ، سپس "تنظیمات."بعدی ، روی"نمایش تنظیمات پیشرفته,"و به دنبال"تنظیمات حریم خصوصی".

تنظیمات کروم

در تنظیمات حریم خصوصی ، تقریباً دوجین کارهای مختلف را پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید حداکثر حریم شخصی را برای تجربه مرور خود داشته باشید ، همه آنها را غیرفعال کنید. هر یک از آنها را بخوانید تا مشخص کنید آیا فعال بودن آنها ممکن است برای شما ارزشمند باشد یا خیر. با این حال ، این را بخاطر بسپار

Google برای هر یک از این کارهایی که انجام می دهید ، داده های شخصی را برای شما جمع آوری می کند.

چگونه یک تجربه آنلاین خصوصی و ناشناس داشته باشیم

Chrome همچنین دارای یک حالت "ناشناس" است که هنگام فعال شدن ، در حالت فعال قرار می گیرد, مانع از نگه داشتن مرورگر سوابق مکانهایی که می خواهید و به صورت آنلاین می کنید. با این حال ، این ISP مانع از ردیابی رفتار شما نمی شود, و رئیس شما هنوز هم می تواند ببیند که در حین کار کجا مرور می کنید.

برای فعال کردن حالت ناشناس ، Chrome را باز کرده و روی "فایل." انتخاب کنید "پنجره حالت ناشناس جدید,"و یک پنجره جدید باز خواهد شد ، و به شما می گوید ناشناس رفته اید.

چگونه یک تجربه آنلاین خصوصی و ناشناس داشته باشیم

رفتن به بخش خصوصی و ناشناس در Android

Chrome را در دستگاه Android خود باز کنید و به گوشه سمت راست بالای صفحه بروید تا نماد سه گانه را پیدا کنید. قابل اعتماد و متخصص "تنظیمات,"و سپس"حریم خصوصی.یک بار دیگر ، ممکن است همه وظایف موجود در این لیست را غیرفعال کنید یا مواردی را که می خواهید فعال شوید انتخاب کنید.

ناشناس آندروید

برای رفتن به حالت ناشناس ، همان نماد سه گانه را انتخاب کنید تا به "برگه ناشناس جدید" بروید. این یک پنجره ناشناس جدید به شما می دهد..

رفتن به بخش خصوصی و ناشناس در iOS

مرورگر Chrome را شروع کرده و سپس از نماد سه گانه در گوشه بالا سمت راست برای انتخاب "تنظیمات" و سپس "حریم خصوصی" استفاده کنید. برای انتخاب تصمیم گیری که باید غیرفعال شود ، با دقت به کارهای مختلف موجود در فهرست بروید..

ناشناس رفتن مانند فرآیند سایر دستگاه ها است. برای انتخاب "برگه جدید ناشناس" از نماد سه گانه در گوشه سمت راست بالای صفحه Chrome استفاده کنید. این یک پنجره جدید را باز می کند.

از مرورگر Tor استفاده کنید

روتر پیاز که اغلب به عنوان "Tor" شناخته می شود ، باعث می شود با مرورگر وب و رمزگذاری ارتباط شما و تندرستی در بین چندین رله مستقر در سراسر جهان ، مرورگر وب شما ناشناس شود..

مرورگر tor

استفاده از مرورگر Tor ، پیگیری فعالیت آنلاین شما به هر دلیلی را برای هر کسی غیرممکن می کند. هر کسی که علاقه مند باشد نمی تواند موقعیت مکانی شما یا وب سایتهایی را که بازدید می کنید بیاموزید. هیچ وب سایتی قادر به یادگیری آدرس IP واقعی شما نخواهد بود, اما به نظر می رسد که از یک آدرس IP کاملاً متفاوت از آدرس واقعاً استفاده می کنید.

(درباره بهترین مرورگرهای امن در اینجا بیشتر بخوانید)

از BugMeNot بازدید کنید

اگر از ثبت نام برای استفاده از وب سایت های رایگان مانند Pinterest خسته شده اید ، BugMeNot را دوست خواهید داشت. از وب سایت آنها بازدید کنید ، سپس URL وب سایتی را که می خواهید مشاهده کنید تایپ کنید. این سرویس به دنبال یک رمز عبور ثبت شده است که می توانید برای انجام کارهایی که می خواهید در وب سایت به طور موقت استفاده کنید. شما همیشه آنچه را که به دنبال آن هستید نمی یابید ، اما ممکن است شما را قادر می سازد به وب سایت مراجعه کنید بدون اینکه اطلاعات مفصلی در اختیار آنها قرار دهید.

از VPN استفاده کنید

شاید حیاتی ترین اقدام کلی که می توانید برای محافظت از خود به صورت آنلاین انجام دهید با استفاده از بهترین VPN شما می توانید پیدا کنید. یک سرویس VPN معتبر ، از بالاترین خط مانند NordVPN لایه های ترافیک وب شما را به لایه های رمزگذاری می دهد و در عین حال ناشناس کردن آدرس IP شما نیز می باشد.

ارائه دهندگان VPN با استفاده از شبکه های گسترده ای از سرورهایی که در سراسر جهان قرار دارند این کار را انجام می دهند. ممکن است در حال مرور اینترنت از خانه خود در سیدنی باشید ، اما به نظر می رسد که از دانمارک در حال مرور هستید. این ممکن است کاربر را به وب سایت هایی که در غیر این صورت بر اساس موقعیت جغرافیایی آنها مسدود می شوند ، دسترسی دهد. اما اگر واقعاً از سیدنی در حال مرور هستید ، ممکن است علاقه مند باشید که استرالیایی ها درباره حریم آنلاین چه فکر می کنند.

البته برخی خدمات VPN از سایر خدمات بهتر است. خدمات VPN رایگان خوب در خارج وجود دارد ، اما اگر در محافظت از داده های خود جدی هستید ، می خواهید با یکی از ارائه دهندگان بسیار معتبر و پیشنهادی که تقریباً همه آنها ، به نوع پرداخت ماهانه خود نیاز دارید ، بروید. بنابراین شما نمی توانید به "حریم شخصی و امنیت آنلاین" در ذهن خود نزدیک شوید. خوشبختانه ، یافتن بررسی های VPN که به شما کمک می کند مقایسه کنید که مناسب VPN برای شما مناسب است ، بسیار آسان است.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me