نحوه جلوگیری از نشت وب RTC (رفع رایگان و آسان)

وقتی خارج می شوید و درباره آن ، نشت WebRTC خجالت آور است. اگر از مرورگر Chrome استفاده می کنید ، در معرض خطر هستید. در اینجا چه باید کرد ‘نوف گفت.

در بعضی موارد ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است کافی نیست برای اطمینان از انتقال داده های خود و اطمینان از ناشناس ماندن آدرس IP شما. نشت WebRTC موضوعی است که بر مرورگر Google Chrome تأثیر می گذارد و ممکن است باعث شود آدرس IP واقعی شما بصورت آنلاین در دسترس قرار گیرد.

وکتور webrtcWebRTC مخفف است وب زمان واقعی ارتباطات. این مورد توسط بسیاری از وب سایت ها و برنامه های وب استفاده می شود تا جریان جلسه مداوم بین رایانه کاربر و سرور میزبان باز شود. WebRTC تا زمانی که سرور میزبان دارای گواهی معتبری باشد از اتصال لایه سوکت ایمن (SSL) استفاده می کند ، اما هنوز این کار برای جلوگیری از نشت آدرس IP شما کافی نیست.

هنگامی که وب سایت ها یا اشخاص ثالث می توانند آدرس IP محلی شما را بدست آورند ، به آنها این امکان را می دهد که فعالیت آنلاین و حتی موقعیت مکانی شما را پیگیری کنند. تمام آدرسهای IP به مناطق جغرافیایی مرتبط هستند ، بنابراین شبکه محلی و شرکت اینترنتی شما آنها را بر اساس شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنید یا کار می کنید.

Contents

چگونه رخ می دهد نشت?

مسئله اصلی با نشت WebRTC بود اولین بار در سال 2015 کشف شد. برنامه نویسان متوجه شدند وقتی مرورگر Chrome از طریق اتصال VPN به یک وب سایت متصل می شود ، درخواست های دوره ای را از طریق سیستمی به نام Session Traversal Utilities برای NAT (STUN) انجام می دهد. درخواست های STUN برای پشتیبانی از هر نوع ارتباط و یا همکاری در زمان واقعی در یک پنجره مرورگر مورد نیاز است.

  بررسی BetterNet - اگر ارزش حفظ حریم خصوصی را داشته باشید ، دور شوید

مشکل این است که هر STUN درخواست برقراری گفتگو بین رایانه کاربر و اینترنت خارجی را دارد و در این موارد از آدرس IP محلی شما استفاده می کند ، نه آدرس ارائه شده توسط سرویس VPN شما. این بدان معنی است که آدرس ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) یا شبکه wi-fi برای طرفین خارجی قابل دسترسی خواهد بود. در واقع ، وب سایت ها می توانند از کد جاوا اسکریپت استفاده کنند تا آدرس IP واقعی شما را از طریق درخواست STUN نیرویی به راحتی ضبط کنند.

جلوگیری از نشت با پسوندهای Chrome

جابجایی به یک سرویس دهنده یا میزبان VPN متفاوت به جلوگیری از پیوندهای WebRTC کمک نمی کند. موضوع بر همه خدمات VPN تأثیر می گذارد, صرف نظر از پروتکل رمزنگاری آنها استفاده می کنند. در عوض ، بهترین رویکرد برای نصب یک برنامه افزودنی Chrome است که یک ابزار کوچک است که برای کمک به شکل گیری یک تجربه مرورگر ایمن اضافه می شود. Chrome فروشگاه کاملاً پسوندی دارد که بسیاری از آنها به صورت رایگان قابل دستیابی است.

گوگل در واقع یک رابط برنامه نویسی کامل برنامه (API) برای شماره WebRTC نوشته و منتشر کرده است. این امر به توسعه دهندگان فردی اجازه داده است كه خودشان را بسازند برنامه های افزودنی Chrome برای حل مشکل با مشتری های VPN.

یکی از محبوب ترین افزونه های Chrome برای این منظور ، WebRTC Leak Prevent است. با هر نسخه Chrome بالاتر از 42 سازگار است. پس از نصب ، پنجره گزینه های افزودنی ظاهر می شود ، و شما قادر خواهید بود که محافظت از نشت WebRTC را انتخاب کنید یا نه.

  Trust.Zone VPN Review 2023 - VPN در سیشل - حریم خصوصی استرالیا

برنامه افزودنی WebRTC Protect به روشی مشابه کار می کند. این دکمه را به گوشه سمت راست بالای مرورگر Chrome خود اضافه می کند و با یک کلیک می توانید محافظت WebRTC را روشن یا خاموش کنید. هنگامی که این آیکون به رنگ آبی رنگ باشد ، این بدان معنی است که محافظت فعال شده است و سرویس VPN شما آدرس IP واقعی شما را در هر وب سایت فاش نمی کند.

بسته به نوع سرویس VPN که استفاده می کنید ، ارائه دهنده شما ممکن است یک پسوند خاص Chrome را توصیه کند یا ممکن است در واقع یکی از موارد خاص خود را ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آنها مراجعه کنید. اما به خاطر داشته باشید که هر افزونه ای که از API رسمی Google استفاده می کند ، به همین روش کار خواهد کرد.

آزمایش برای WebRTC Leaks

پس از نصب برنامه افزودنی Google Chrome برای محافظت در برابر نشت WebRTC ، باید از یک ابزار آنلاین استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز به عنوان طراحی شده کار می کند. اطمینان حاصل کنید که افزونه Chrome که شما برای نصب انتخاب کرده اید توسط یک توسعه دهنده معتبر ارائه شده است و تعداد قابل توجهی از بررسی مثبت دارد.

نحوه جلوگیری از نشت وب RTC (رفع رایگان و آسان)

می تواند وجود داشته باشد راه حل های خطرناک ارائه شده در وب سایت های شخص ثالث که اصیل نیستند و در واقع سعی خواهد کرد کامپیوتر شما را آلوده کند. شما فقط باید پسوندهای Chrome را از فروشگاه رسمی Google نصب کنید.

  Hotspot Shield Review: یک VPN سریع با مسائل امنیتی و حریم خصوصی

یک تست آسان برای نشت WebRTC از برنامه “چه است؟” در دسترس است؟ سایت اینترنتی. هنگامی که آن صفحه را بارگذاری می کنید ، نشان می دهد که آدرس IP شما آشکار شده است یا پنهان شده است. در زیر آن پیام ، خواهید دید که چگونه آدرس IP محلی شما با آدرس IP عمومی که سایر وب سایتها می توانند متفاوت باشند ، متفاوت است. با یک VPN قوی مانند NordVPN یا سورفشارک و حفاظت از نشت WebRTC ، آدرس IP محلی شما باید همیشه خصوصی باشد تا بتوانید از هویت و اطلاعات شخصی خود محافظت کنید.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me