آزمایشات و بررسی های VPN – راهنمای کامل نحوه راهنمایی

آزمایشات و بررسی های VPN - راهنمای کامل نحوه راهنمایی

هر بار که به اینترنت باز متصل می شوید ، خطرات مشخصی را در رابطه با حریم خصوصی اطلاعات به وجود می آورید. بیشتر از همه موارد نقص و هک گزارش شده در اخبار ، خواه مربوط به وب سایت های مالی ، شبکه های رسانه های اجتماعی و یا کلاهبرداری های مخرب نباشید..


بنابراین آیا راهی برای ایمن ماندن و ناشناس بودن آنلاین وجود دارد؟ یک راه حل قوی شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای شماست بهترین شرط بندی در دستیابی به چنین هدفی است. اما قبل از اینکه یک جستجوی Google را اجرا کنید و اولین ابزاری را که پیدا کرده اید بارگیری کنید ، توجه داشته باشید که همه VPN با هم برابر نیستند. در حقیقت, بسیاری از آنها دارای آسیب پذیری هستند از خود آنهاست که می تواند منجر به بیرون ریختن اطلاعات خصوصی شما به تبلیغ کنندگان ، سازمان های دولتی یا مجرمان سایبری شود.

از راهنمای زیر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد VPN ، چگونگی بروز نشت ها و آنچه می توانید برای آزمایش و بررسی آنها استفاده کنید ، استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد VPN های برتر ما برای استرالیا ، صفحه اصلی ما را بررسی کنید.

تصویر لیست بررسی کنید

نحوه کار VPN - تفکیک سریع

هنگامی که از خانه یا محل کار خود به اینترنت متصل می شوید ، رایانه یا دستگاه همراه شما ابتدا با روتر اترنت یا بی سیم که شبکه محلی را مدیریت می کند صحبت می کند. در بیشتر تنظیمات ، روتر با یک ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) ارتباط برقرار می کند ، یعنی شرکتی است که شما برای خدمات اینترنتی هزینه پرداخت می کنید.

how-vpn-works زیرساخت ISP وظیفه انتقال ترافیک شبکه بر روی اینترنت آزاد را دارد ، جایی که می توان براساس آن آدرس IP را مسیریابی کرد. به عنوان مثال ، وقتی وب سایت رسانه های اجتماعی را بارگیری می کنید ، مرورگر شما درخواستی را از طریق ISP ارسال می کند که به سرورهای وب سایت برسد. یک پاسخ مناسب با هم بسته بندی شده و به ISP ارسال می شود و سپس به شبکه ، دستگاه و مرورگر شما هدایت می شود.

با این پیکربندی ، ISP شما از فعالیت آنلاین شما آگاهی کامل دارد و می تواند درخواست های ارسال شده را ردیابی کند. علاوه بر این ، آدرس IP که توسط ISP به شما اختصاص داده شده است می تواند توسط شرکت های شخص ثالث برای یافتن موقعیت جغرافیایی شما استفاده شود.

یک VPN ابعاد کاملاً جدیدی به این معادله اضافه می کند. آنها به دو قطعه اساسی نیاز دارند: برنامه مشتری و سرور endpoint. هنگامی که برای یک سرویس VPN ثبت نام می کنید ، ارائه دهنده برنامه دستورالعمل نصب آن در رایانه یا دستگاه های تلفن همراه را برای شما صادر می کند. هر بار که برنامه را اجرا می کنید ، باید با نام کاربری و رمز عبوری اختصاصی برای خود تأیید کنید.

برنامه مشتری VPN نوعی تونل دیجیتالی را باز می کند که شما را مستقیماً به سرور نقطه انتهایی متصل می کند. شما هنوز از پهنای باند اختصاص داده شده توسط ISP خود استفاده می کنید ، اما تمام درخواست های وب شما با یک آدرس IP اختصاص داده شده توسط ارائه دهنده VPN رمزگذاری و برچسب گذاری می شوند..

هنگامی که سرور نقطه پایانی VPN درخواست رمزگذاری شده شما را دریافت کرد ، داده را رمزگشایی می کند و دقیقاً مانند یک ISP معمولی ، داده ها را به اینترنت باز می کند. VPN ها یک سطح بحرانی از امنیت را اضافه می کنند ، زیرا حتی اگر یک هکر بتواند به شبکه محلی شما نفوذ کند ، هر اطلاعاتی که آنها سرقت می کند قابل خواندن نیست.

موقعیت مکانی VPN - چرا اهمیت دارد

امروزه هزاران ارائه دهنده VPN در اینترنت وجود دارد. قبل از شروع به غربال کردن در هر یک از آنها ، فاکتور جغرافیایی را در نظر بگیرید. ارائه دهندگان شفاف VPN در مورد مکان سرورهای نقطه پایانی آنها در کره زمین باز خواهند بود و این می تواند هنگام فکر کردن در مورد نشت و آسیب پذیری های VPN یک عامل مهم باشد..

epressvpn محل vpn

در بعضی موارد ، ممکن است بخواهید از VPN استفاده کنید که در کشور فعلی شما مستقر است. داشتن نقاط پایانی واقع در همان نزدیکی سرعت کارایی بالا و مزایای دیگری را ارائه می دهد. این امر به ویژه در محیط های شرکتی صادق است ، جایی که شرکت ها به کارمندان از راه دور خود نیاز دارند تا هر زمان که به اطلاعات و سیستم های داخلی دسترسی پیدا می کنند از یک جلسه VPN استفاده کنند..

اما بسته به نیاز شما, ممکن است بخواهید راه حلهای VPN را با سرورهای نقطه پایانی واقع در قاره های دیگر در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که آدرس های IP بر اساس جغرافیا با هم گروه بندی می شوند ، بنابراین وقتی آدرس جدیدی را از ارائه دهنده VPN خود دریافت می کنید ، تمام وب سایت ها فکر می کنند شما در آن کشور یا منطقه واقع شده اید. برخی از ارائه دهندگان VPN سرورهای نقطه پایانی را در چندین مکان ارائه می دهند ، به شما این امکان را می دهد تا دقیقاً جایی را انتخاب کنید که آدرس IP شما مستقر باشد..

توجه داشته باشید که برخی کشورها و سرزمین ها به دلیل راه پنهان کردن اطلاعات از سازمان های دولتی ، در واقع استفاده از مشتری های VPN را ممنوع اعلام می کنند. اما هنوز هم در کشورهایی که VPN کاملاً قانونی است ، تهدیدهایی از نشت هدفمند وجود دارد.

به عنوان مثال ، اگر ارائه دهنده VPN در کشوری فعالیت می کند که قوانین ردیابی دقیقی در رابطه با شرکت ها دارد که باید اطلاعات مشتری را در اختیار آژانس های دولتی قرار دهند ، احتمالاً ترافیک اینترنت شما ثبت شده و در معرض آن است. از آنجا که ارائه دهندگان VPN توانایی رمزگشایی کلیه درخواستهایی را دارند که وارد سرور endpoint می شوند ، سیستم های آنها باید مطابق آیین نامه کشور خود باشند.

پیگیری فعالیت - آنچه نمی خواهید

تصویری که ارتباط ناامن را نشان می دهدهمانطور که قبلاً ذکر شد ، مسئولیت اصلی یک سرور endpoint VPN گرفتن یک درخواست وب ورودی ، رمزگشایی آن و سپس مسیریابی آن به محل مناسب در اینترنت باز است.. این معامله به معنای ناشناس است ، اما در واقعیت ، همه چیز به اعتبار شرکت ارائه دهنده VPN که استفاده می کنید بستگی دارد..

هنگامی که برای اولین بار در سرویس VPN ثبت نام می کنید ، ارائه دهنده نام ، آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی بالقوه شما را جمع آوری می کند. هیچ کاری وجود ندارد که آنها را از اتصال آن داده ها به فعالیتی که بر روی سرور نقطه پایانی خود نظارت می کنند متوقف کند. تبلیغ کنندگان و اشخاص ثالث به دلایل مختلف مشتاق به دست آوردن این نوع داده ها هستند ، نه همه آنها قانونی.

بهترین قانون پیروی از این قانون است با هر سرویس دهنده VPN که خدمات کاملاً رایگان ارائه می دهد ، محتاط باشید. این سرویس ها معمولاً عملکرد ضعیفی با پیامدهای امنیتی احتمالی ارائه می دهند. اگر برای مشتری VPN هزینه ماهانه یا سالانه خود پرداخت نمی کنید ، احتمالاً فعالیت وب شما بدون رضایت مستقیم شما در حال پیگیری یا اشتراک گذاری است. اما همیشه هم به این صورت نیست. لیست ما از بهترین VPN های رایگان را بررسی کنید.

پیگیری ورود به سیستم

تصویر بردار محافظت از حریم خصوصی داده ها

برخی از ارائه دهندگان VPN وعده هایی مبنی بر نظارت بر فعالیت کاربر یا فروش اطلاعات خود را به اشخاص ثالث صادر نمی کنند. با این حال ، یک نوع ردیابی مرتبط با سیاهههای مربوط وجود دارد که می تواند نمایانگر نشت داده باشد. بنابراین قبل از سرمایه گذاری در هر ابزار VPN ، اطمینان حاصل کنید که سیاست ورود به سیستم ارائه دهنده را به طور کامل تحقیق کنید.

در بسیاری موارد ، ورود به سیستم برای فعالیتهای یک شرکت VPN ضروری است. این امر به ویژه در صورتی که ارائه دهنده درپوش های پهنای باند را برای کاربران خاص قرار دهد ، صادق است. در این حالت ، شرکت باید اطلاعات مربوط به مدت زمان اتصال شما و چقدر داده استفاده کند.

اگر امنیت و ناشناس بودن برای شما اولویت های اصلی است ، پس باید به دنبال یک راه حل VPN باشید که پهنای باند نامحدود و یک خط مشی ورود به سیستم صفر ارائه دهد.. با این نوع مشتری ، می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از فعالیتهای شما توسط ISP یا ارائه دهنده VPN شما قابل پیگیری نیست..

نشت آدرس IP - به آنها اجازه ندهید که کجا هستید

شایع ترین شکل آسیب پذیری VPN ، نشت آدرس IP است ، که وقتی یک وب سایت یا سرویس خارجی قادر به شناسایی آدرس IP واقعی است که توسط ISP شما تعیین می شود حتی در هنگام اتصال به سرویس دهنده VPN تشخیص دهد. این امر به اشخاص ثالث اجازه می دهد مکان واقعی شما را تشخیص دهند و به طور بالقوه حمله سایبری را انجام دهند.

webrtc چیست؟برای شروع تحقیق درباره نشت آدرس احتمالی IP ، قبل از اتصال به VPN خود مرورگر وب را باز کنید و به whatismyipaddress.com بروید. این سایت آدرس IP اختصاص داده شده توسط ISP شما را نشان می دهد. سپس سرویس گیرنده VPN خود را راه اندازی کرده و صفحه را بارگیری مجدد کنید تا آدرس IP جدید خود را بررسی کنید. این همان وب سایتی است که همه وب سایت ها در حالی که جلسه VPN باز دارید ، خواهند دید.

به دلیل سرویس شناخته شده به عنوان وب ارتباط واقعی (WebRTC), بسیاری از مشتریان VPN در معرض خطر از بین بردن آدرس IP محلی کاربران خود هستند. WebRTC توسط بسیاری از برنامه ها و وب سایت های محبوب به منظور به روزرسانی محتوای زنده در یک صفحه وب ، مانند یک سایت رسانه های اجتماعی یا صندوق ورودی ایمیل استفاده می شود..

به دلیل نحوه انتقال داده ها بین مرورگر و سایتهایی که از WebRTC استفاده می کنند ، برخی از سرویس گیرندگان VPN نمی توانند آدرس IP منبع را مبدل کنند. به عنوان یک بررسی اولیه ، سایت whatismyipaddress.com دارای یک تست نشت WebRTC است که به شما نشان می دهد مرورگر شما چگونه آدرس IP شما را منتقل می کند. اگر این تست می تواند آدرس IP اختصاص داده شده توسط ISP شما را تشخیص دهد ، این بدان معناست که VPN یا مرورگر وب شما در حال نشت اطلاعات است.

برخی از ارائه دهندگان حق بیمه VPN تضمین می کنند که محصولات آنها در برابر نشت WebRTC آسیب پذیر نیستند. اگر مشتری شما تحت تأثیر قرار گیرد ، اقداماتی وجود دارد که می توانید انجام دهید. نشت WebRTC در سطح مرورگر رخ می دهد ، اما Mozilla Firefox تنها برنامه ای است که به شما امکان می دهد انتقال WebRTC را به طور کامل مسدود کنید. این کار را می توان از طریق صفحه about: config انجام داد.

برای کاربران Google Chrome ، باید افزونه مرورگر مانند آن را نصب کنید جلوگیری از نشت WebRTC. این ابزار می تواند تنظیمات حریم خصوصی پنهان را در Chrome کنترل کند و هرگونه تلاش اشخاص ثالثی که سعی در دستیابی به آدرس IP مبتنی بر ISP شما دارند را مسدود کند..

DNS Leaks - مانند نشت IP شما

اینترنت باز به پروتکل معروف به سیستم نام دامنه (DNS) متکی است. این یک پایگاه داده جهانی است که آدرس های IP را با URL های وب سایت پیوند می دهد. به این ترتیب ، هنگامی که شما یک آدرس .com یا .net را در یک مرورگر وب تایپ می کنید ، ISP شما دقیقاً می داند از کجا مسیر ترافیک خود را هدایت کند.

سرورهای DNS در سراسر جهان واقع شده اند. به طور معمول ، ISP شما سرورهای DNS خاص خود را کار می کند تا ترافیک در اسرع وقت حرکت کند. هنگام اتصال به یک سرویس VPN ، یک سرور DNS متفاوت باید اختصاص داده شود ، اگرچه همیشه اینگونه نیست.

نشت dns چیست؟

برای بررسی نشت DNS احتمالی با مشتری VPN ، به dnsleaktest.com بروید و بر روی دکمه "تست استاندارد" کلیک کنید. این سایت مجموعه ای از بررسی ها را انجام می دهد تا ببیند دستگاه شما چگونه اطلاعات DNS را بدست می آورد. در پایان آزمون ، صفحه سعی در شناسایی ISP و موقعیت جغرافیایی شما خواهد داشت. اگر این صحیح باشد ، پس این بدان معنی است که VPN شما دارای نشت DNS است.

خوشبختانه ، شما می توانید بلافاصله در مورد نشت DNS اقدام کنید. ساده ترین راه حل این است که از تنظیمات ISP و VPN خود صرفنظر کنید و به جای آن از مجموعه ای از آدرس های DNS دستی استفاده کنید.. OpenDNS و GoogleDNS هر دو سرویس رایگان ارائه می دهند که هرکسی در سراسر جهان قادر به استفاده از آن است.

برای تنظیم سرورهای DNS ، تنظیمات شبکه دستگاه خود را باز کنید و به دنبال گزینه دستی DNS باشید. برای استفاده از OpenDNS ، آدرس های 208.67.222.222 و 208.67.222.220 را به عنوان آدرس های اولیه و فرعی وارد کنید. برای GoogleDNS ، از 8.8.8.8 و 8.8.4.4 استفاده کنید. پس از ذخیره شدن ، دستگاه شما از این سرورهای DNS برای اطلاعات URL استفاده می کند و ISP و VPN شما را کاملاً دور می زند. در اینجا ویدئویی وجود دارد که نحوه انجام آن را توضیح می دهد.

نظرات شما می توانید اعتماد کنید

نظرات معتبرشرکت های VPN برای تبلیغ محصول خود و جذب مشتریان جدید باید روش های خلاقانه ای ارائه دهند. در نتیجه ، خواهید فهمید که تقریباً هر ارائه دهنده ادعا می کند بیشترین امنیت و محافظت را ارائه می دهد. بدیهی است که این مورد نمی تواند باشد ، به این معنی که همیشه نمی توانید به اطلاعات بازاریابی که نمایش می دهند اعتماد کنید.

درعوض ، به بررسیهای معتبر از سایتهایی مانند حریم خصوصی استرالیا, کسانی که آزمایشات و مطالعات خود را انجام داده اند تا تعیین کنند که مشتریان VPN در واقع چقدر امن هستند. در پایان روز ، باید تصمیم بگیرید که بیشترین ارزش را از مشتری VPN دارید: قیمت ، عملکرد و امنیت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه آزمایش ، صفحه Mission یا خط مشی تست ما را بررسی کنید.

سایر اقدامات امنیتی

اگر هنوز نگران امنیت مشتری VPN خود هستید یا به سادگی می خواهید حفاظت دیگری اضافه کنید ، مراحلی وجود دارد که می توانید از طریق دستگاه یا مرورگر خود انجام دهید تا مطمئن شوید واقعاً ناشناس آنلاین هستید..

مرورگر tor

ابتدا حالت ناشناس یا حریم خصوصی را در مرورگرهایی مانند Chrome و Firefox فعال کنید ، زیرا این کار باعث می شود که شرکت های خارجی از ذخیره کوکی ها در رایانه شما و پیگیری فعالیت شما جلوگیری کنند. برای حفظ حریم خصوصی بیشتر ، مرورگر TOR را بر روی دستگاه خود نصب کنید ، که کلیه ترافیک وب شما را از طریق یک شبکه امن مسیریابی می کند تا بتواند هویت خود را مخفی کند..

در آخر ، فراموش نکنید که شما امنیت آنلاین مستقیماً به شبکه ای که از آن استفاده می کنید گره خورده است. اگر اغلب به شبکه های wi-fi عمومی وصل شوید ، به طور مرتب در معرض خطر نقض امنیت یا حمله سایبری قرار خواهید گرفت. اگر کاملاً نیاز به انجام این کار دارید ، مطمئن شوید که یک مشتری VPN خوب از طرف ارائه دهندگان معتبر مانند دستگاه نصب شده بر روی دستگاه خود نصب کرده اید. NordVPN یا سورفشارک برای اطمینان از اطلاعات شما همیشه ایمن است.

مسیرهای مبارک!

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me