دستورالعمل های مرحله به مرحله برای مخفی کردن آدرس IP شما

آخرین بروزرسانی در تاریخ 20 ژانویه ، 2020


این یک سیستم بسیار ساده و مؤثر است. این امور به صورت روان اجرا می شود و تضمین می کند وقتی درخواست می کنید ، اطلاعاتی را که در جستجوی آن هستید ، بدست آورید.

درست همانطور که خانه شما توسط یک آدرس خیابان منحصر به فرد مشخص می شود, کامپیوتر شما توسط یک آدرس IP منحصر به فرد در اینترنت مشخص می شود.

هنگامی که به صورت آنلاین مرور می کنید ، آدرس IP شما برای ارسال اطلاعات به یک وب سایت درخواست می کند. وب سایت از آدرس IP شما استفاده می کند تا بداند از کجا می توانید آن داده ها را ارسال کنید.

هر دستگاه دیگری در جهان که به اینترنت متصل است نیز دارای یک آدرس IP منحصر به فرد و با شناسایی است.

در حالی که این سیستم برای هرکسی که مایل به استفاده از اینترنت است مناسب است ، برای هر کسی که می خواهد در آنچه که در دنیای آنلاین انجام می دهید ، زبانه ها را حفظ کند نیز مناسب است.

در حقیقت, آدرس IP شما همان چیزی است که باعث می شود دیگران همه کارهایی را که آنلاین انجام می دهید ، ردیابی و ضبط کنند. از IP شما حتی می توان برای جلوگیری از دریافت محتوای خاص استفاده کرد.

آدرس IP در مقابل خصوصی

مجرمان سایبری و دیگران ممکن است از آدرس IP شما برای مشخص کردن موقعیت مکانی شما استفاده کنند.

به همین دلیل و دیگران ممکن است منطقی باشد که آدرس IP خود را مخفی کنید.

با آموختن اطلاعات بیشتر در مورد آدرس IP ، نحوه کارکرد آن و چگونگی پنهان کردن آن ، می دانید که چرا مخفی کردن آدرس IP شما ضروری است برای محافظت از حریم خصوصی و ناشناس ماندن خود به صورت آنلاین.

تعریف آدرس های IP

در نظر گرفتن اینکه چند دستگاه به اینترنت متصل هستند ، حیرت انگیز است. دستگاه های واضح مانند رایانه های رومیزی و لپ تاپ وجود دارد ، اما همچنین تلفن های هوشمند ، تبلت ، واحدهای GPS ، کنسول های بازی ، تلویزیون های هوشمند ، چوب Roku و حتی چند لوازم اصلی مانند یخچال را در نظر بگیرید..

اگر روشی منسجم برای شناسایی هر دستگاه منحصر به فرد وجود نداشته باشد ، اینترنت بسیار جنجالی خواهد بود. می توانید از رایانه لوحی خود به وب سایت خاصی مراجعه کنید ، اما اگر آن دستگاه آدرس ندارد ، چگونه وب سایت می داند که داده ها را از کجا ارسال کند?

حمله نرم افزارهای مخرب

بر این اساس, به هر دستگاه متصل به اینترنت یک آدرس IP منحصر به فرد اختصاص داده می شود. فرمی که امروزه بیشتر برای آدرسهای IP استفاده می شود IPv4 نامیده می شود. قالب برای هر آدرس در IPv4 x.x.x.x است ، که در آن x برای هر عدد از 0 تا 255 قرار دارد..

این بدان معنی است که ممکن است یک آدرس IP IPv4 مانند هر یک از این مثال ها باشد:

  • 172.16.254.1
  • 223.255.255.255
  • 191.255.255.255

چگونه محتوا به آدرس خاص تحویل می شود?

ضروری است که به هر وسیله اتصال به اینترنت یک آدرس IP منحصر به فرد داده شود. اگر دو دستگاه آدرس یکسان داشتند ، وب سایت ها نمی دانستند کدام دستگاه درخواست داده را انجام داده است.

اداره اعداد اختصاص داده شده به اینترنت وظیفه اختصاص آدرس IP به دستگاه ها را بر عهده دارد. غالباً از آن به عنوان IANA یاد می شود ، این یک بخش از ICANN است ، که علاوه بر تعیین آدرس های IP ، سیستم Domain Name System ، تخصیص شماره سیستم خودمختار ، نمادهای مرتبط با پروتکل اینترنت و بسیاری عملکردهای دیگر را نیز مدیریت می کند..

IANA اداره ثبت منطقه ای اینترنت یا RIR ها را مدیریت می کند. از طریق رجیستری ، به هر کشوری طیف وسیعی از آدرس داده شده است که ممکن است از آنها برای شناسایی دستگاههای متصل به اینترنت استفاده کند. در حقیقت, آدرس IP کشوری را که دستگاه در آن قرار دارد ، نشان می دهد. این همان چیزی است که باعث می شود هر کسی که علاقه مند باشد در حالی که در حال مرور هستید ، بفهمد در کجای جهان هستید.

چرا می خواهید آدرس IP خود را مخفی کنید

اکثر مردم احساس می کنند که از اینترنت به دلایل نامشخصی استفاده می کنند. آنها می خواهند ببینند که چگونه یک فیلم خاص در گوجه فرنگی Rotten ارزیابی می شود یا ساعت ها را در مرکز محلی بررسی می کند. شاید آنها فقط در حال خرید یک جفت کفش یا ایجاد سفارش آنلاین برای مواد غذایی باشند. به نظر می رسد چیزهای بسیار کسل کننده است. چرا باید مراقب باشید اگر افراد دیگر بتوانند شما را از طریق آدرس IP شما ردیابی کنند?

vpn چگونه کار می کند

در واقع می تواند دلایل مختلفی برای مراقبت از شما وجود داشته باشد. در اینجا فقط تعدادی از آنها وجود دارد که ممکن است باعث شود شما بخواهید آدرس IP خود را پنهان کنید.

برای حفظ مکان فیزیکی خود راز

شما یک مخفیگاه مخفی نیستید ، اما این به معنای لزوماً به معنای این نیست که می خواهید مجرمان سایبری یا هر شخص دیگری بتوانند موقعیت مکانی شما را مشخص کنند. آنها ممکن است نتوانند با استفاده از آدرس IP شما به در ورودی شما ضربه بزنند ، اما هنوز هم می توانند به راههایی برسند که احساس نوعی خزنده کنند.

همانطور که در حال مرور هستید, آیا تاکنون متوجه تبلیغات خاص محلی شده اید? ممکن است تبلیغی را برای یک دلال خودروی استفاده شده در خیابان یا گل فروشی که در مرکز شهر دیده اید ، مشاهده کنید. شما خرید نکرده اید برای یک ماشین دست دوم یا یک دسته گل ، و می توانید هر مبلغی را شرط بندی کنید که آن بازرگانان محلی برای پرداخت تبلیغات خود در جهان مبلغی را پرداخت نمی کنند..

درعوض ، اینها تبلیغ کنندگان برای دستیابی به شما از آدرس IP شما استفاده می کنند. وب سایت IPInfo را ببینید. این به طور خودکار همه چیزهایی را که باید در مورد آدرس IP خود بدانید به شما می گوید. در حقیقت ، به طرز شگفت آور و نگران کننده ای بسیار مفصل است. مشاغل برای این سرویس ثبت نام می کنند تا بتوانند آدرس IP را در منطقه خود هدف قرار دهند. به همین دلیل تبلیغات محلی و "پیشنهادهای ویژه" زیادی را مشاهده می کنید که مخصوص منطقه شما هستند.

آدرس IP را مخفی کنید

درک اینکه چقدر افراد غریبه می توانند در مورد شما بدانند کمی نگران کننده است.

برای محدود کردن محدودیت های مربوط به IP

در همه جا با مسدود کننده های محتوا روبرو می شوید. آنها در مکانهای کاری و مؤسسات دانشگاهی بسیار رایج هستند. حتی دولت ها از این اقدامات برای جلوگیری از مشاهده شهروندان خود در وب سایت های خاص استفاده می کنند.

اگر واقعاً آزادی را آنلاین می خواهید ، پس مخفی کردن آدرس IP واقعی شما ممکن است بهترین راه برای انجام این کار باشد.

برای دسترسی به مسدود کننده های محتوا که توسط خدمات آنلاین ایجاد شده اند

شرکت هایی مانند Netflix و Hulu که خدمات بسیار تقاضائی ارائه می دهند از مسدود کننده های محتوا استفاده می کنند تا از دسترسی افراد به برنامه نویسی که فقط برای مناطق خاصی در سراسر جهان در نظر گرفته شده جلوگیری کنند. سرورهای بازی و وب سایتهای موسیقی نیز از این بلاکرها استفاده می کنند. پنهان کردن آدرس IP شما یک روش عالی برای بدست آوردن این محدودیت ها است.

از خود در برابر حملات DDoS محافظت کنید

حملات توزیع انکار توزیع شده معمولاً علیه وب سایتهای تجاری و بانکی انجام می شود ، اما این امر انجام می شود آنها می توانند در مقابل کاربران خصوصی نیز رخ دهند. این حملات که بیشتر در دنیای بازی های آنلاین مشاهده می شود ، اتصال به اینترنت قربانی را با درخواست های فریبنده سرازیر می کنند تا درخواست های مشروع از طریق آنها امکان پذیر نباشد.

حملات ddos

برای ناشناس ماندن

هر زمان که آنلاین هستید ، شخصی به شانه شما نگاه می کند. دولت ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما و دیگران بیشمار همه توجه دارند. این شامل تعداد مجرمان می شود. در امریکا, ISP شما حتی مجاز به فروش اطلاعات شما به اشخاص ثالث است که هیچ کس از آنها عاقل تر نیست. علاوه بر این ، اگر از اطلاعات شخصی خود نترسید ، می خواهید خود را درباره سیاستهای وحشتناک حفظ حریم خصوصی فیس بوک آگاه کنید.

با مخفی کردن آدرس IP خود ، از رایانه خود ، ناشناس بودن و هویت خود محافظت کنید.

آدرس IP خود را مخفی کنید

گزینه های شما هنگام مخفی کردن آدرس IP شما وجود دارد. اینها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ، اما دارای خطرات امنیتی اضافی هستند.

از VPN استفاده کنید

یک شبکه خصوصی مجازی ، یا VPN ، لیست کاملی از حمایت هایی را ارائه می دهد که آدرس IP شما را پنهان می کنند و شما را در جهان آنلاین ناشناس می کنند. همه ترافیک آنلاین شما از طریق بهترین VPN موجود رمزگذاری می شود و می توانید برای مسیریابی ترافیک خود از هر سرور واقع در سراسر جهان استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از VPN خوب به محتوای غیرمستقیم مسدود شده دسترسی پیدا کنید ، تورنت های بیتی را بارگیری کنید و از شناسایی اشخاص ثالث برای شناسایی موقعیت جغرافیایی خود جلوگیری کنید.

برخی از VPN ها بهتر از سایرین هستند. عاقلانه است که قبل از تصمیم گیری چندین بررسی VPN بخوانید. خدمات بسیار پیشنهادی مانند NordVPN و سورفشارک گزارش فعالیتهای کاربر را حفظ نکنید. این بدان معنی است که ارائه دهنده VPN شما در حال نگه داشتن سوابق مکان و مکان آنلاین نیست. این یک جزء مهم هر VPN است.

بعلاوه ، شما از VPN استفاده می کنید زیرا می خواهید از ناشناس بودن و حریم خصوصی خود محافظت کنید. VPN از ISP شما نمی داند که شما بصورت آنلاین انجام می دهید. اگر VPN شما زبانه ها را نگه می دارد ، هدف را شکست می دهد.

vpn چیست

از شرکتهایی که هرگونه فعالیت VPN مربوط به فعالیت خود را حفظ می کنند ، مراقب باشید ، از جمله هنگام ورود به سیستم ، چه مدت بصورت آنلاین بمانید ، از چه وسیله ای استفاده می کنید و نام و اطلاعات پرداخت خود را انجام دهید. بسیاری از معتبرترین VPN ها به شما امکان می دهند هزینه خدمات را با استفاده از کارتهای هدیه خرده فروشی یا cryptocurrency بپردازید.

شما ممکن است احساس نیاز به رفتن به چنین افراط و تفریحی را نداشته باشید ، اما VPN هنوز ایده خوبی است. رمزگذاری همه ترافیک وب شما همه را از دولت گرفته تا مجرمان قادر به نظارت بر فعالیت شما نباشند. به علاوه ، می توانید وقتی که واقعاً در خانه خود در بریزبن نشسته اید ، از لس آنجلس ، کالیفرنیا دیدن کنید ، به نظر برسد. این نوع حریم خصوصی است که هیچ اقدامات دیگری نمی تواند ارائه دهد.

سرور پروکسی را انتخاب کنید

سرور پروکسی مانند واسطه ای است که بین دستگاه شما و وب به طور گسترده ای قرار دارد. شما درخواست خود را به پروکسی ارسال می کنید ، که درخواست را به وب سایت منتقل می کند. سپس داده ها از طریق سرور پراکسی به دستگاه شما باز می گردند.

چگونه پروکسی ها کار می کنند

در حالی که یک سرویس پروکسی هنوز کار را در سطح پایه انجام می دهد ، با یک VPN محافظت به مراتب تری خواهید داشت.

سرورهای پروکسی نمی توانند آدرس IP واقعی شما را مخفی کنند و مقرون به صرفه هستند. با این حال ، آنها رمزگذاری را که یک VPN انجام می دهد ارائه نمی دهند. آنها قبلاً هنگام استفاده از مودم های شماره گیری برای اتصال به اینترنت ، بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند. سرور پروکسی به چندین نفر اجازه می دهد تا به طور همزمان وارد سیستم شوند.

مرورگر Tor را کشف کنید

مرورگر tor

این سرویس رایگان که به عنوان The Onion Router شناخته می شود ، ترافیک وب شما را از طریق شبکه گسترده ای از رله ها واقع در سراسر جهان ارسال می کند. هر رله توسط داوطلبانی اداره می شود که معتقدند در هنگام آنلاین شدن ، حریم شخصی افراد را تضمین می کنند.

با تشکر از کمک آنها, هیچ کس قادر به ذخیره فعالیتهای آنلاین شما نیست زیرا آنها نمی توانند آدرس IP واقعی شما را کشف کنند.

در حالی که چند مرورگر خوب دیگر در دسترس است ، اما مرورگر Tor مؤثرترین آن شناخته شده است. با این حال ، اتصال اینترنت شما را به میزان قابل توجهی کند می کند. اگر محافظت از حریم خصوصی شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین این یک احتیاط عاقلانه است. بسیاری از VPN ها به شما امکان می دهند برای لایه رمزگذاری اضافی سرویس TOR را به اتصال خود اضافه کنید.

گشت و گذار از طریق Wi-Fi عمومی

به طور کلی راهی امن برای مرور نیست ، Wi-Fi عمومی به شما امکان می دهد تا به یک کانون محلی متصل شوید. این آدرس IP شما را نقاب می کند ، اما شما را نسبت به همه افراد دیگری که از همان کانون استفاده می کنند آسیب پذیر می کند. این عاقلانه ترین راه برای محافظت از خود نیست.

اگر می خواهید ارز آنلاین داشته باشید ، هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی این کار را نکنید. این امر به ویژه برای رمزنگاری انجام می شود. علاوه بر این ، اگر در چنین مواردی دست و پنجه نرم کنید ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ایمن نگه داشتن رمز و راز بدانید.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me