12 דרכים שכל אחד יכול לדעת את המחשב שלו נפרצה

עודכן לאחרונה ב -19 ביולי, 2019

פריצות מסוימות עושות את החדשות. זה היה המקרה כאשר 70 מיליון אנשים נפגעו מהפרוץ Target וכששבעה מיליון עסקים וכ- 76 מיליון צרכנים הושפעו מההאקר ב- JP Morgan Chase. עם זאת, לא כל גרזן עולה לכותרות. מרבית הפריצות מתרחשות לחלוטין מתחת לרדאר ומשפיעות על אנשים רגילים שאולי אפילו לא יודעים שהמחשב שלהם נפגע.

איך לדעת אם נפרצתי


הסיבה לכך היא שהאקרים מתוחכמים. הם יכולים להיכנס למערכת מחשבים מבלי להטות את היד לבעלים.

תוכנה זדונית משמשת להדבקה במחשב, וההאקר תמיד יכול לחזור מאוחר יותר כדי לראות עד כמה המערכת נפגעה. זה נותן לו כמה רמזים לגבי דברים אחרים שהוא עשוי לעשות לאותו קורבן. לעתים קרובות, האקרים ימכרו את הנתונים שלך באינטרנט האפל, למטרות זדוניות שונות.

בעוד שאנשים רבים אינם מזהים אותם, ישנם כמה סימני טווח שיכולים להתריע בפניך כי נפרצת.

למד להכיר את 12 הסימנים האלה, ואתה תהיה בדרך להגן על עצמך. לאחר מכן, הירשם ל- VPN הטוב ביותר שקיים (המלצהנסה לבדוק את הביקורת שלנו לגבי NordVPN או כריש גולש) להגנה נוספת.

1. חלונות קופצים קבועים בדפדפן שלך

בכמה אתרים לגיטימיים לחלוטין יהיו חלונות קופצים. בדרך כלל אלה קשורים לאתר, ומציעים לך הנחה או עסקה. זה מעצבן מעט, אבל זה לא בהכרח מה לדאוג.

הסיפור שונה כשאתה מתחיל לקבל חלונות קופצים לכל מקום שאתה הולך. זו בעיה מתמדת, כזו שאתה מתחיל לשים לב שהיא מתרחשת אפילו באתרים שלא היו להם בעבר חלונות קופצים.

מה עוד, אלה הם חלונות קופצים אקראיים לחלוטין שלא קשורים לאתר שאתה גולש בהם. רבים מהם אומרים לך שכן זכה בתחרות כלשהי. כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על קישור ואולי להזין קצת מידע על עצמכם.

חלונות קופצים של תוכנות זדוניות

היזהרו מהקופצים האלה. אל תלחץ על קישורים ואל תספק להם אף אחד מהנתונים האישיים שלך.

2. סרגלי כלים חדשים המותקנים בדפדפן שלך

פרטיות סרגל הכליםמדי פעם כל הדפדפנים זקוקים לעדכון כדי לספק למשתמשים את כל התכונות והפונקציות העדכניות ביותר, כולל אבטחה משופרת. כאשר עדכונים אלה מתרחשים, הדפדפן שלך בדרך כלל אומר לך עליהם ואף עשוי להנחות אותך דרך השינויים השונים כך שתבין אותם.

מה עם אותו יום שבו סרגל כלים דפדפן מסתורי מופיע לפתע בראש המסך? לא שינית אף אחת מההגדרות שלך, והדפדפן שלך לא אמר לך על עדכונים.

סרגל הכלים הזה יכול להיות מעצבן להפליא. זה לא מוכר לך. לא ביקשת את זה. בנוסף, נראה כי הגדרות הדפדפן שלך משתנות. שום דבר לא עובד כמו שהוא בדרך כלל. ייתכן שאפילו הוענק לך מסך התחלה חדש, כזה שמלא בספאם.

סרגלי כלים אלה עשויים להיות מסוגלים לגרום הרס במערכת שלך על ידי פתיחת חלונות מודעות. אם תלחץ על אחד מהכלים, אתה עשוי להוריד קובץ זדוני למחשב שלך.

אם אתה מוצא סרגל כלים מסתורי במחשב שלך, חיוני שתפעל במהירות להסרתו. ככל שיישאר במחשב זמן רב יותר, כך הוא יכול לגרום לנזק רב יותר. (קרא כאן יותר על הדפדפנים המאובטחים הטובים ביותר)

3. תוכנה חדשה מופיעה לפתע במחשב שלך

האם אי פעם התחברת למחשב שלך רק כדי לגלות שתוכנה חדשה הותקנה? זה לא סתם עדכון אוטומטי של Windows או שיפור אחר שהופך את התוכנה הקיימת שלך למהירה או בטוחה יותר.

זו תוכנה חדשה לחלוטין שמעולם לא שמעת עליה ושאתה יודע שלא התקנת.

קשה לומר מה התוכנה החדשה והמסתורית הזו יכולה לעשות למחשב שלך. חלק מתוכנה זו עשויה להיות מסוגלת להשתלט על התוכנה הקיימת במחשבך, ולגרום לה לעשות כל מה שהקוד הזדוני אומר לה לעשות. תוכנה שמוסיפה את עצמה באופן מסתורי למחשב שלך עשויה להשבית את כל ההגנות מפני האנטי-וירוס שברשותך כדי שהמערכת שלך תהיה חשופה להתקפות אחרות, ולהפוך את המחשב פחות בטוח לילדים שלך לשימוש.

סוגים של תוכנות זדוניות

לעיתים אנשים פותחים את עצמם להתקנה מסוג זה על ידי הורדת תוכנה מהאינטרנט. חלק גדול מכך לגיטימי ולא זדוני. אחרים הם טורפים. זה נכון במיוחד לגבי תוכנה חופשית, שלעתים קרובות מורידה תוכנת צד ג 'כשאתה מסכים להוריד את החבילה הראשונית. תוכנת צד ג 'זו עשויה לסכן את כל המערכת שלך.

אם עליך להוריד תוכנה, וודא שאתה יודע את המקור וכי קראת את התנאים וההגבלות.

4. הפניות מחדש אוטומטיות של אתר

מעטים הדברים מעצבנים כמו לנסות להגיע לאתר אחד כשאתה מופנה אוטומטית לאתר אחר. האקרים אוהבים לעשות זאת מכיוון שזה פוטנציאל יצרן כסף גדול. הם מקבלים תשלום על ידי מי שבבעלותו באתר כדי להפנות את התנועה אליו.

בדרך כלל, תראה את זה קורה כשאתה מזין מילות מפתח במנוע חיפוש. תקבל רשימה של תוצאות חיפוש ותלחץ על אחת מהן. עם זאת, במקום שתועבר לאתר זה, אתה נלקח למקום אחר.

הפניה אוטומטית של תוכנות פרסום - -

אם זה קורה פעם אחת, זה אולי סוג כלשהו, ​​אבל אם אתה רואה את זה קורה שוב ושוב, זה אומר שהמערכת שלך נפגעה. נסה להזין כמה מילות מפתח ספציפיות מאוד במנוע החיפוש שלך. לחץ על הקישור לקבלת התוצאה המובילה. אם אינך מגיע לאתר זה, אתה יודע שהמחשב שלך נדבק.

סיבוך הנושא הוא העובדה שהאתר עשוי להצביע על כך שהגעת למעשה לכתובת האתר הנכונה. הסיבה לכך היא שההאקר משתמש ב- פרוקסי.

5. אזהרות אבטחה מזויפות

התקפת כופרזה תמיד גורם לדאגה כאשר תוכנת האנטי-וירוס שלך צצה ואומרת לך שיש בעיה פוטנציאלית. שימו לב לאזהרות הללו, אך שימו לב שלפעמים אתם מקבלים אזהרה מכיוון שהאקר בעבודה.

האקרים מחפשים תוכנה שאינה מעודכנת וכל תוכנה ישנה אחרת שעשויה להסתובב במחשב שלך כדי לנסות לחדור למערכת שלך. הם משתמשים בתוכנות לא מעודכנות אלה בכדי לגרום למחשב שלך לשלוח אליך אזהרות. כשאתה מקבל את ההודעה הנזק נגרם. נדבקת.

האזהרה מכוונת בדרך כלל ללחוץ על קישור לביקור באתר אינטרנט בו תוכלו לקבל תוכנת אבטחה משופרת. אנשים עושים זאת ברצון, מוסרים את פרטי כרטיס האשראי שלהם בתהליך. כעת, לא רק שהמחשב שלהם נגוע, אלא גם להאקרים המידע הכספי שלהם.

6. התקפות Ransomware

תדע שנפגעת מהתקפת תוכנות רנסומיות כאשר המחשב שלך פתאום נותן לך הודעה על כך שכל הקבצים שלך הוצפנו. ההצפנה טובה בנסיבות רבות, אך רק אם תבקש זאת. הדרישה אומרת שאם תרצה לגשת שוב למחשב שלך, תצטרך לשלוח כסף לכתובת ביטקוין מסוימת.

אם לא תשלם, ההאקרים יהרסו את הנתונים שלך. כמובן שהם עשויים לעשות זאת גם אם אתה משלם.

כיצד פועל תוכנות כופר

7. הודעות לא ידועות על מדיה חברתית

אנשים רבים משתמשים במדיה חברתית כדי לתקשר עם חבריהם והעולם. עם זאת, לעיתים הם קיבלו הודעה מוזרה שלא נראה כי היא מגיעה מהשולח כביכול. רבות מהודעות לא מוכרות אלו מכילות קישור עליו אמור הנמען ללחוץ. לחיצה עליו משחררת בעיות עיקריות.

אם אתה מקבל הודעה חשודה במראה מחבר, אל תלחץ עליה. באופן דומה, אם אתה רואה שהחשבון שלך שולח הודעות שלא שלחת, זה סימן לכך שחשבונות המדיה החברתית שלך נפרצו..

8. סיסמאות לא חוקיות

פרצה של סיסמא לא חוקיתאם אתה הולך לאתר שאתה מבקר בקביעות אך נשללת ממך גישה כשאתה מזין את הסיסמה שלך, הדבר עלול לאותת על בעיה. נסה להזין שוב את הסיסמה שלך. אם זה עדיין לא עובד ואתה בטוח שיש לך את הסיסמה נכונה, ייתכן שחשבונך נפרץ. ההאקר שינה את הסיסמה.

זה עשוי להתרחש כתוצאה של הונאת דיוג בדוא"ל בו אתה לוחץ על קישור בדוא"ל שמעביר אותך לאתר שבו אתה מזין את האישורים שלך. זה נותן להאקר את פרטי ההתחברות שלך.

אתה יכול ללמוד אם מגני סיסמאות הם בטוחים, ולשנות אותם במהירות אם אתה חושד שמישהו גנב את המידע שלך.

9. מצביע העכבר נע בכוחות עצמו

אם אתה יושב ליד המחשב שלך ומצביע העכבר שלך פתאום מתחיל לנוע מעצמו, זה עשוי להיות סימן לכך שמישהו חטף את המחשב שלך ונפרצת לך. זה נכון במיוחד אם נראה שהעכבר נע בכיוון מסוים ולא רק עף באופן אקראי על פני המסך, מה שמאותת על בעיה טכנית.

אם המצביע פותח קבצים שונים ועובר עם מטרה, סביר להניח שהאקר שולט בו.

10. הגנת אנטי-וירוס מושבתת לפתע

אנטי-וירוס מושבתכאשר וירוס מדביק את המחשב שלך, יתכן שהוא יוכל להשבית כל תוכנת אנטי-וירוס שיש לך וכן לבטל הגנות אבטחה אחרות במערכת שלך. אם אתה רואה שמשהו כזה מתרחש במחשב שלך, בדרך כלל היית עורך לעורך הרישום או למנהל המשימות כדי להתמודד עם זה..

למרות זאת, הנגיף לא יאפשר לך לעשות זאת. ככל הנראה, כלים אלה יושבתו, ותצטרך לנקוט צעדים אחרים כדי לטפל במצב. אם ברצונך למנוע מצבים אלה ללא עלות, בדוק כמה מתוכנות האנטי-וירוס החינמיות הטובות ביותר הקיימות.

11. חסרים כסף או חיובים לא מוכרים

חכם לבדוק את יתרות חשבון הבנק וכרטיסי האשראי שלך באופן קבוע. אם אתה מתחבר לחשבון הבדיקה שלך והיתרה נמוכה מהצפוי, הגיע הזמן סקור כל עסקה. אתה עשוי למצוא כמה שאינם מוכרים.

כך גם בחשבונות כרטיסי האשראי שלך, אם כי במקרה זה אתה תראה את יתרת החוב שלך עולה. שוב הגיע הזמן לבדוק את העסקאות האחרונות כדי לחפש כל דבר שאינו מוכר. אם ברשותך כמה BitCoins, עליך לחנך את עצמך בהמשך לאחסון קריפטו בבטחה.

הודע מייד למוסד הבנקאי ולחברות כרטיסי האשראי שלך אם אתה מגלה בעיות אלה.

12. רכישות שנשלחו למקום לא מוכר

אם אתה מתחבר לחשבון בנק, לחשבון כרטיסי אשראי או לחשבון קמעונאי מקוון רק כדי לראות רכישות שלא ידעת עליהם, ייתכן שתבחין בכך שמוצרים מסוימים נשלחו לכתובת לא מוכרת. זה שוב האקרים בעבודה, עם אגף קניות באגרה שלך.

זה מסוכן במיוחד אם אתה בעל עסק קטן עם חשבון בנק של החברה. במקרה כזה, עליך לבדוק את רשימת הפגיעויות המלאה עבור חברות קטנות ובינוניות, אשר בדרך כלל ממוקדות על ידי האקרים.

אתה יכול להגן על עצמך מרוב הבעיות הללו על ידי לא פתיחת מיילים לא מוכרים ו לא ללחוץ על קישורים לא ידועים. היזהר עקוב תמיד אחר פרוטוקולי האבטחה, ו שמור את תוכנת האנטי-וירוס מעודכנת כדי להגן על עצמך מפני פריצות מצד האקרים.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me