9 דרכים אימתניות פייסבוק משתמשת בנתונים שלך

עודכן לאחרונה ב- 16 באפריל, 2019

קלי גילדרסון כאן. המדיה החברתית משנה את אופן פעולתו של העולם - אך האם היא באמת מועילה לנו?
היום אני רוצה לחשוף כמה דרכים מטורפות ש- FB ומפלצות מדיה גדולות אחרות משתמשות בנתונים שלך ומרוויחות המון כסף.


פייסבוק חוללה מהפכה בתרבות העולמית וקבעה את הסטנדרט למה פלטפורמת מדיה חברתית צריך להיות. אנשים פרטיים, עסקים, ממשלות ומרכזי חינוך משתמשים בפייסבוק כדרך לתקשר עם ההמונים. בכך הם מפקידים בפייסבוק הרבה מהמידע הפרטי, האישי שלהם ולעתים הרגיש.

כשמקלפים את השכבות לאחור ומסתכלים על כמות המידע שיש לפייסבוק על הקהל הרחב ומשווים את זה עם הפרות הפרטיות, הניסויים המצמררים והמניפולציה הפסיכולוגית שפייסבוק השתמשה במידע הזה כדי לבצע, תמונה מבהילה מתחילה להופיע.

פייסבוק היא יותר מסתם חברה שמשתמשת בפרסום בכדי להרוויח כסף. זוהי חברה שממשלות ותעשיות עולמיות הצליחו להשתמש בהן כדי לאסוף, לנתח ו השתמש במידע האישי שלך.

סיפורי חדשות אחרונים דנו בשערוריית פייסבוק. עם זאת, אינטרס עצמי מונע מכלי תקשורת רבים לומר את כל האמת. הם גולשים על ההיבטים האפלים יותר של מה שפייסבוק עושה. להלן כמה מהעובדות המטרידות אודות פייסבוק. המטרה שלנו היא להאיר אור על הטבע האמיתי של פייסבוק ולהסביר איך זה סכנה לפרטיות ואיך זה מפריע למחשבה חופשית.

מס '1 - פייסבוק יכולה לשחזר את נתוני המשתמש ללא אישור משתמש

היישום "thisisyourdigitallife" אמר למשתמשים כי אפליקציית האישיות אוספת מידע אנונימי למחקר פסיכולוגי. האפליקציה, שהופקה על ידי Global Science Research, חייבה את המשתמשים להסכים לתנאי האפליקציה לפני שהעניקה לאפליקציה גישה לנתוני הפייסבוק שלהם. על פי הדיווחים, האפליקציה חיזקה על ידי אמזון טורקים. זוהי תוכנית שמשלמת לאנשים לבצע משימות מקוונות מקוונות, כולל סקרים. על פי החשד, מכון המדע העולמי מכר את המידע שנאסף בפייסבוק ואמזון טורקים לקיימברידג 'אנליטיק.

תרשים דליפת מידע בפייסבוק מאת קיימברידג 'אנליטיקה

למרות שזה מטריד, הנושא הגדול יותר הוא העובדה שהאפליקציה, שהורדה רק על ידי כ -270,000 איש, לקחה את המידע גם מחברי המשתמש. המשמעות היא שבקצרה, האפליקציה אספה מידע ממיליוני משתמשים. רבים מה- 87 מיליון משתמשים שמכירת המידע שלהם לקיימברידג 'אנליטיקה מעולם לא הורידו את היישום "thisisyourdigitallife" ואף פעם לא אישרו להשתמש במידע בשום דרך.

# 2 - פייסבוק ומדינת המעקב

בשנת 2003 הודלפו מסמכי ה- NSA והעניקו הצצה מעולם לתוכנית PRISM. הדיווחים שהודלפו תיארו את שיתוף הפעולה בין NSA ו- GCHQ, סוכנויות המעקב בהתאמה של ארצות הברית ובריטניה.

סקירה של פריסים

על פי הדיווח בוושינגטון פוסט, NSA ו- GCHQ, יחד עם סוכנויות ריגול אחרות, טפחו על השרתים המרכזיים של תשע חברות אינטרנט אמריקאיות בולטות. הם חילצו אודיו, צילומים, מיילים, מסמכים ומידע אחר למיקוד למשתמשים.

פייסבוק זוהתה כחברה שהיא נתנו לסוכנויות הריגול גישה לשרתים שלהם. עם זאת, פייסבוק וחברות אינטרנט אחרות שמשתפות פעולה עם מעקב ממשלתי חסינות מבחינה משפטית בגלל חוק תיקוני ה- FISA משנת 2008.

על פי מסמכי ה- PRISM שהודלפו, פייסבוק משתפת פעולה עם ה- NSA מאז יוני 2009. במהותה, פייסבוק היא רק חלק נוסף ב- NSA. זהו כלי ששימש NSA למעקב עולמי.

# 3 - פייסבוק ידעה ששימוש לרעה בנתונים שלה

בשנת 2015 עיתונאים הודיעו לפייסבוק על שימוש לרעה בנתוני המשתמש. יוצר האפליקציה "thisisyourdigitallife", ד"ר אלכסנדר קוגן, אמר כי הנתונים נאספים לצורך לימודים אקדמיים. הוא התעקש כי באותה תקופה הוא לא היה פעיל בפעילות לא ראויה.

כשפייסבוק נודע לאופן איסוף נתוני המשתמשים שלה בשנת 2015, היא ביקשה ממחקר גלובלי למדע מחק את המידע. כשנודע לפייסבוק כי המידע לא נמחק, הם קשרים חתוכים עם מחקר מדעי גלובלי והחלו בחקירה משלהם.

המשקיעים הגישו תביעה. הם הרגישו כי מידע זה היה צריך להיחשף על ידי פייסבוק.

קיימברידג 'אנליטיקה משתפת פעולה עם חוקרים בטענה כי מחקו את המידע. החברה אמרה כי המידע שהם אספו לא נוצל במהלך הקמפיין לנשיאות 2016.

# 4 - פייסבוק אוספת את תמונותיך באמצעות בסיס נתונים לזיהוי פנים

מאז 2011 פייסבוק, על פי PC World, מפתחת טכנולוגיה לזיהוי פנים. כשאתה מתייג תמונה בפייסבוק, היא משתמשת בטכנולוגיית זיהוי פנים כדי ללמוד יותר על איך נראה אותו אדם. אותו דבר נכון גם לתמונות שלך כשאנשים אחרים מתייגים אותך.

חילוץ תרשים מידע

תוכנית זו החלה לפני כמעט שמונה שנים. כיום לפייסבוק מערכת זיהוי פנים חזקה ומדויקת מבוססת בינה מלאכותית. זו אחת המערכות המתוחכמות והמדויקות ביותר מסוגה על פני כדור הארץ.

בדיון בתוכנית המכונה DeepFace, ויקיפדיה מתארת ​​אותה כתוכנית ללימוד זיהוי פנים. יש לו את היכולת לבחור פרצופים אנושיים בתמונות דיגיטליות. יש לו רשת עצבית תשע שכבות עומק. הוא מצויד ביותר מ -120 מיליון משקולות חיבור. המערכת כביכול מדויק ב 97 אחוז. זה טוב יותר משיעור הדיוק של 85 אחוזים של מערכת הזיהוי Next GEN של ה- FBI.

המשמעות היא שבכל פעם שאתה מעלה תמונה של עצמך, חבר או בן משפחה, אתה מאמן את ה- AI של Deep Face כדי לזהות טוב יותר תווי פנים אנושיים. זיהוי פנים מסוג זה הרס לפרטיות. בעזרת סוג זה של זיהוי פנים, אדם יכול היה לקבל תמונה אחת שלך ואז להשתמש בתצלום הזה כדי לאסוף את כל המידע שנאסף על ידי גוגל, פייסבוק ואתרים אחרים במהלך חייך..

# 5 - פייסבוק נבדקת על ידי ה- FTC, אוסטרליה, ארצות הברית ובריטניה

פייסבוק נפגשה עם הקונגרס במשך יומיים לאחר ששברור שערוריית כריית הנתונים. פייסבוק משתמשת בשירותי חברת חקירות פרטית. עם זאת, משרד נציבות המידע בבריטניה ממשיך בחקירה משלו וביקש מהחברה הפרטית פייסבוק שנשכרה לעזוב בזמן שהיא מנהלת את חקירתה..

ה- FTC בודק כיצד נעשה שימוש במידע שנאסף במהלך קיימברידג 'אנליטיקה. יש גם ארגון כלבי שמירה מבוסס אוסטרליה הבוחן את השימוש במידע זה.

מדינות חקירת פייסבוק המושפעות משערוריה

ככל שתמשך החקירה, יתבררו ככל הנראה פרטים נוספים. יש עדיין מספר שאלות לגבי אופן השימוש בנתונים הגנובים. רבות מהשאלות הללו נסבות סביב השפעת המידע הגנוב על קמפיינים פוליטיים, אם בכלל. קיימברידג 'אנליטיקה גורסת כי הם לא עשו מעשי עוולה.

# 6 - פייסבוק משתמשת ב"פרופילי צל "כדי לאסוף נתונים של משתמשים שאינם משתמשים

פייסבוק משתמשת בפרופילי צל, על פי מידע שנאסף ממספר מקורות, כדי לפקח על משתמשים שאינם פייסבוק. פייסבוק משתמשת גם בצדדים שלישיים ובונה פרופילי צל למעקב אחר פעילותם של אנשים שאינם משתמשים.

תרשים זרימה של פרופילי צל

פייסבוק בונה תבנית ביומטרית דיגיטלית על ידי שימוש בכל תמונה עם פנים המועלים לשרתים שלהם. נכון לעכשיו, מוגשת תביעה נגד פייסבוק, בטענה שהיא מפרה את זכויות הפרטיות של אחרים מכיוון שהיא מאחסנת מידע ביומטרי על אנשים מבלי לקבל את הסכמתם. בפייסבוק טוענים שפשוט אחסון של מידע ביומטרי ללא הסכמה אינו פוגע באנשים.

ברור כי ביטול הצטרפות למעקב ואיסוף נתונים שנעשתה על ידי פייסבוק אינה אפשרות. הדרך היחידה למנוע מהיד האפלה של פייסבוק לקבל את הנתונים הפרטיים שלך היא באמצעות אמצעי אבטחה מקוונים טובים בנושא פרטיות.

# 7 - פייסבוק אומרת שהונתה

מה שהופך את הפרת פייסבוק לשונה הוא שהמידע לא נגנב באמצעות פריצה או הפרת אבטחה דומה למה שנראה בחברות אחרות. עם זאת, כפי שצויקרברג ציין בבירור, היה א הפרת אמונים בין פייסבוק, קוגן וקיימברידג 'אנליטיקה.

האנשים שהשתמשו בפייסבוק סמכו על כך שפייסבוק תגן על הנתונים שלהם וכי הנתונים לא ישותפו עם אחרים. צוקרברג הכיר בכך שזה משהו שזה פייסבוק צריכה לתקן.

סקר אמון פייסבוק -

אנדרו בוסוורת ', סגן נשיא פייסבוק למציאות מוגברת וירטואלית שכיהן גם כסגן נשיא בפרסום, הסביר כי פייסבוק מוגדרת כך שה הנתונים האישיים של המשתמש לא נמכרים. זה לא אומר שמפתחים לא מקבלים נתונים שעוזרים להם לשפר את החוויה עבור הלקוחות שלהם. אבל פייסבוק, על פי פוסט שנכתב על ידי בוסוורת ', לא מרוויחה כסף ישירות מהחלפת מידע זו. מטרתם היא להקים את פייסבוק באופן שלא יימכר מידע אישי לעסקים.

הוא ממשיך ומסביר כיצד אם פייסבוק מכירה את המשתמשים שלהם יותר טוב מעסקים אחרים, היא מאפשרת לפייסבוק להציג למשתמשים שלהם מודעות טובות יותר, מה שמביא לעלייה ברווח של פייסבוק. מנקודת מבטו של בוסוורת ', מכירת המידע שפייסבוק אספה היא אסטרטגיה גרועה.

כדי שפייסבוק תהיה קיימא, המשתמשים צריכים לקבל חוויה חיובית כשהם מתחברים לאפליקציות. אם משתמשים חוששים כי המידע שלהם נגנב, הם לא בהכרח יתחברו לאפליקציות, עסקים יפסיקו לעבוד עם פייסבוק, וכל התהליך מתקלקל. זה חלק מהטיעון שבוסוורת העבירה להגנת פייסבוק ואומר שפייסבוק לא חשף במכוון את נתוני המשתמש.

# 8 - פייסבוק ביצעה עליך ניסויים פסיכולוגיים ללא אישורך

מנהלת פייסבוק, שריל סמברג, פרסמה התנצלות בפני משתמשי פייסבוק לאחר שעלתה לאור כי פייסבוק ביצעה ניסויים על יותר מ- 700,000 משתמשים ללא הסכמתם..

למרבה האירוניה, כשקוראים את ההתנצלות, אתה רואה את סמברג מעולם לא התנצל לצורך הניסויים הפסיכולוגיים שפייסבוק ביצעה, אלא במקום זאת שפייסבוק עשתה עבודה לא טובה בתקשורת על הניסויים עם משתמשים.

כדאי לכם לדאוג לזה. ברור מאוד שפייסבוק כן פועל למען מניפולציות הרגשות שלך. איזו סיבה דמנטית יש לפייסבוק לשם כך? אנחנו לא יודעים. מה שאנחנו כן יודעים שזה קרה בעבר, וזה כנראה עדיין קורה.

בכיר לשעבר בפייסבוק דן כיצד פייסבוק פוגעת פסיכולוגית בחברה שלנו. בדיון שקיים בנושא פייסבוק, הנהל פייסבוק לשעבר זה פרש את מה שחש את ההשפעה הפסיכולוגית שיש לפייסבוק על החברה המודרנית. הוא דן כיצד בזכות הפייסבוק פחתו השיח האזרחי ושיתוף הפעולה. מידע שגוי ואמת מוטעית נמצאים במגמת עלייה. הוא המשיך וקבע כי ההשפעה של פייסבוק על החברה אינה רק בעיה העומדת בפני אמריקאים, אלא היא בעיה עולמית. ברור לראות מדוע אנשים כה רבים רואים בפייסבוק סכנה פסיכולוגית שיש להימנע ממנה בכל מחיר.

# 9 - הגן על עצמך

בבסיסה, פייסבוק הוכיחה את עצמה כסוציופתית. מה שהכי מטריד הוא שאחרי כל הדיונים, כל השערוריות והחקירות של ה- FTC, בריטניה, ארצות הברית, ממשלות אוסטרליה וממשלות אחרות בעולם, שום דבר לא ישתנה.

רבים מאותם מוסדות שהוטלו עליהם לחקור את פייסבוק מפיקים תועלת רבה מהמידע שהיא אוספת. סוכנויות ממשלתיות, עסקים גדולים, מרכזי חינוך וקבוצות אחרות זקוקות למידע שנאסף מאתרים כמו פייסבוק כדי לאפשר להם לשמור על שליטה וכוח ולהמשיך ללא הרף לתפעל את ההמונים.

מדי פעם פייסבוק הולכת להשיג נקלע לשערוריה. לאחר מכן, הדברים הבאים יתרחשו:

  • פייסבוק תכתוב התנצלות אסימון ותגיד שהפרת הנתונים נבעה מטעות.
  • לתקשורת יש טירוף מאכיל בגלל השערוריה, כאשר הדיון בכך כאילו הפרת הפרטיות הייתה משהו חדש או מפתיע.
  • פייסבוק תמשיך לעסקים כרגיל. הם יפיצו את הנתונים שלכם, ישתמשו בנתונים שלכם בדרכים מטרידות ויבצעו ניסויים מצמררים על ציבור לא יודע ולא יודע..

אין סיבה שתחשבו שפייסבוק הולכת לשנות את אופן פעולתה. פייסבוק היא ממש זרוע נוספת לפיקוח על המדינה. הם מוציאים מיליוני דולרים מדי שנה בשדלנות פוליטיקאים כדי שיוכלו להמשיך בעסקים כרגיל.

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להגן על עצמך:

  • ראשית, היפטר ממדיה חברתית.
  • שנית, מצא דפדפן טוב ממוקד פרטיות כדי להגן על הנתונים שלך.
  • שלישית, מצא VPN טוב כדי להפוך את הפעילות המקוונת שלך לאנונימית.
  • רביעית, השתמש בכלי פרטיות כדרך להגן על הנתונים שלך

אם אינך רוצה לנתק קשרים עם פייסבוק, נצל את ההגדרות של פייסבוק כדי להגביל נתונים משותפים. שימו לב במיוחד לאילו אפליקציות של צד שלישי הרשאתם לאסוף נתונים. זה לא יגן עליך כשמקור חיצוני ימצא דרכים לגשת למידע של פייסבוק. אבל, לפחות, זו התחלה.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me