כיצד למחוק את היסטוריית Google שלך

גוגל יודעת עליך יותר ממה שאמא שלך עושה. יכול להיות שגוגל מכירה אותך טוב יותר מכפי שאתה מכיר את עצמך.


כיצד זה אפשרי?

עבור גוגל זה קל. הם רושמים תיעוד של כל מה שאתה עושה באמצעות השירותים שלהם. מכל חיפוש שאליו הגעת אי פעם, הם למדו עליך יותר, כולל לייקים ותחומי העניין שלך, כמו גם לזהות את האנשים שאליהם אתה מחובר..

האם השתמשת פעם ב- Google לחיפוש עבודה או למידע נוסף על מצב רפואי? מה דעתך על חיפושים אחר תכניות טלוויזיה, מוזיקאים וסרטים? אולי חיפשת בנק או בית תיווך או מצאת את המתווך שלך באמצעות Google.

אם כן, גוגל זוכרת את זה. גוגל מתחזקת פרופיל משתמש לכל מי שמשתמש בשירותים שלהם.

הם יכולים לאסוף את הפרטים הקטנים ביותר ביחס לזהותך והעדפותיך רק על ידי איסוף כל הנתונים האלה. פייסבוק גרועה אף יותר בהקשר זה, מכיוון שהתקלות במדיניות הפרטיות האחרונות הצליחו להגיע לאולם העולמי.

להלן דוגמה לדברים שגוגל שומרת על כרטיסיות:

  • בקשות החיפוש שלך
  • איזה קטעי וידאו אתה צופה
  • כל ה מודעות שאתה לוחץ עליו או מציג
  • שלך מיקום פיזי במהלך הפעלת הגלישה שלך
  • איזה אתרים לבזבז זמן על
  • נתונים הנוגעים לדפדפנים ו- מכשירים שבהם אתה משתמש כשאתה ניגש ל- Google

זה די מקיף, אבל הרשומות לא נגמרות שם. מי שיש לו חשבון גוגל עשוי למסור לחברה מידע רב כמו שם, מין, יום הולדת, מספר טלפון וסיסמא.

מחק פעילות

אם אתה מעיר הערות ב- YouTube, מעלה תמונות או קטעי וידאו, כותב דוא"ל או מוסיף אנשי קשר, גם כל הדברים האלה מוקלטים.

זה לא כאילו גוגל מנקה אי פעם את המידע הזה. הם שמרו על פרופילי משתמשים עוד משנת 2005. המשמעות היא שבכל פעם שהשתמשתם בגוגל, נוצרה רשומה חדשה בפרופיל שלכם. הפעם במכללה כשהיית מעוניין בסמים לפנאי? לגוגל יש תיעוד של זה.

המציאות היא שהרשומות הנרחבות הללו הן א איום ישיר על פרטיותך. אמנם אתה יכול למחוק את ההיסטוריה בדפדפן שלך, זה לא עושה דבר כדי לנקות את ההיסטוריה שלך ב- Google. הסיבה לכך היא שמחיקת היסטוריית הדפדפן שלך פועלת רק במכשיר שלך.

רוב הסיכויים שאתה מודאג לגבי פרטיותך ואבטחתך בעולם המקוון. אתה רוצה להשתמש ב- VPN הטוב ביותר כדי להבטיח שאף אחד לא יוכל לתעד את מה שאתה עושה באופן מקוון. עם זאת, אם לא תנקה את היסטוריית החיפושים שלך ב- Google, אתה משאיר את עצמך פגיע. גם אם נתונים אלה לא נפרצים או משתמשים בהם לרעה, הם עדיין מהווים פלישה לפרטיותך.

מדוע גוגל שומרת את כל הנתונים האלה?

גוגל לא מתכוונת למחוק את המידע שאספו במהלך השנים. הסיבה לכך היא שהם מסתמכים על זה למטרות שונות.

הרווח לנו הכנסות ממודעות דיגיטליות על ידי חברה

אחד הדברים הנוגעים למטרות אלה הוא השתתפותם במעקב המוני. גוגל עובדת באופן הדוק עם סוכנויות ממשלתיות כדי "לרגל" אנשים. תוכנית המעקב PRISM מעוררת דאגה מיוחדת לאנשי מקצוע בתחום האבטחה. במסגרת תוכנית זו, ה- NSA בארה"ב מסוגל לאסוף מספר רב של תקשורת מקוונת. תוכניות דומות פועלות במדינות אחרות.

בנוסף, נתונים אלו עוזרים ל- Google לכוון אותך בפרסום ספציפי. מעיל החורף ההוא שהסתכלת עליו ברשת?

פתאום אתה לא יכול להתרחק מזה.

פרסומת עבורה עוקבת אחריך בכל מקום אליו אתה הולך.

גוגל ממהרת לציין שהם לא מוכרים את הנתונים שלך לצדדים שלישיים, אך הם עדיין מרוויחים. הסיבה לכך היא שמפרסמים משלמים להם כדי למקם מודעות. גוגל מצליחה במשחק הזה בכפיים. הם דומיננטיים בכל שירותי מיקומי המודעות המקוונים האחרים.

גוגל ידועה עוד יותר קונה מספר עסקים מדהים. הנתונים שהם אוספים ממך ומאחרים נדרשים כדי לעזור למיזמים האלה להצליח. כמה מהרכישות האחרונות שלהם כוללות מעבדות סיגמואיד, ספסל עבודה, קדימה, סנוזיס, GraphicsFuzz, Cask ורבים אחרים..

האם אתה שונא את הרעיון שגוגל תדע עליך כל כך הרבה?

וקטור ריגולאין ספק שגוגל היא מנוע חיפוש נהדר. אתה משיג הרבה תוצאות מעולות תוך זמן קצר. עם זאת, שירות זה מגיע עם מחיר, כלומר הפרטיות שלך. ככל שיותר אנשים מבינים עד כמה הטקטיקות של גוגל פולשניות ונפוצות, כך תחושת הדחיפות למחוק את ההיסטוריה שלהם בגוגל גדלה.

אם אינך מרגיש בנוח עם הרעיון של חברה כלשהי שתמצא עליך מידע רב כל כך, שחלקם ככל הנראה עוד משנת 2005.

ישנם צעדים שתוכלו לנקוט כדי להתמודד עם זה.

התחל עם חשבון Google

זה נראה לא אינטואיטיבי, אך הדרך האמינה היחידה למחוק את ההיסטוריה שלך בגוגל היא באמצעות חשבון Google שלך. בהתאם, אם אין לך חשבון גוגל, תצטרך ליצור חשבון. אם אתה אוהב את הרוב המכריע של האנשים, כבר יש לך אחד כזה. אם לא, כןתן לגוגל רק את המינימום היחסי של מידע עליך.

חפש את כלי הפעילות שלי

התחל בדף הבית של גוגל. עבור לפינה השמאלית העליונה כדי להיכנס לחשבון Google שלך ​​אם עדיין לא התחברת. לאחר מכן לחץ על הסמל בצורת מעגל עם הראשונית.

גוגל לוקח אותך לדף הבית של חשבון Google שלך. בחר ב"נתונים & קטגוריה התאמה אישית "בצד שמאל של המסך. גלול מטה כדי למצוא את הלחצן "הפעילות שלי".

הגדרות גוגל

בדף זה תראה רשימה מפורטת ומקיפה להפליא של הפעילות המקוונת שלך. הצד השמאלי של המסך מאפשר לך לבחור "מחק פעילות."

לחץ עליו, ו גוגל עשויה לנסות לשכנע אותך ששיתוף הנתונים שלך ושמירתם ברשומות שלהם הוא חשוב. הם משתמשים בשלושה שקופיות שמספקות את הסיבות שבגללן הם חושבים שעליך להיות פתוח יותר בפעילות שלך.

ניתן להתעלם מאלה, מכיוון שהדגש כאן הוא על הגנת הפרטיות.

האם יש נתונים שאתה רוצה לשמור?

יתכן שחלק מהחיפושים שלך אינם רגישים במיוחד, וייתכן שלא אכפת לך שהעולם יודע עליהם. מחיקת ההיסטוריה של גוגל כוללת גם היפטרות מהודעות דוא"ל בחשבון Gmail שלך. יתכנו דברים אחרים בפרופיל Google שלך ​​שאתה רוצה לשמור.

אם זה המקרה, יהיה עליכם להוריד את הנתונים לפני שתמחקו משהו. זה חיוני מכיוון שתהליך המחיקה המתואר כאן מוחק לחלוטין את ההיסטוריה שלך בגוגל. אינך רוצה לאבד דוא"ל חיוני או נתונים אחרים שעדיין מועילים לך.

כדי להוריד קבצים שנבחרו שאתה מעדיף לשמור, היכנס לחשבון Google שלך. מצא את דף הוצאת הנתונים. גוגל בוחרת אוטומטית את כל סוגי הקבצים בחשבונך להורדה. מכיוון שסביר להניח שלא תצטרך או תרצה להוריד את כל ההיסטוריה שלך בגוגל, תוכל ללחוץ על "בחר ללא" כדי שלא תבחר קטגוריות..

תוויות Gmail

מכאן תוכלו לבחור ולבחור אילו קבצים או סוגי קבצים ברצונכם להוריד ולשמור. לדוגמה, באזור Gmail, תוכל לבחור את כל הפריטים בתיבת הדואר הנכנס ואת הטיוטות שלך. לאחר השלמת הבחירות שלך, לחץ על "הבא" בתחתית העמוד.

Gmail בחירת תוויות הכפתור הבא

זה מעלה דף חדש איפה אתה יכול לבחור היכן לאחסן את ההורדה שלך. ניתן גם לבחור אם אתה רוצה סוג קובץ .zip או .tgz. לאחר מכן, עליך לבחור כיצד הנתונים שלך יימסרו. רוב האנשים מעדיפים לקבל קישור בדוא"ל אליהם, אך ייתכן שתבחר לשלוח את הקישור לאחסון הענן שלך. לאחר מכן לחץ על "צור ארכיון" כדי להתחיל בתהליך ההורדה. תלוי בגודל הקבצים שאתה מוריד, זה יכול לארוך מספר דקות.

יצירת ארכיון

ברגע שהדוא"ל שלך יגיע מגוגל, לחץ על הקישור כדי להוריד את הנתונים שלך. שקול לשמור עותק במחשב האישי שלך ועוד בענן שלך או בכונן קשיח חיצוני.

ארכיון ההורדות של

מחיקת נתוני החיפוש שלך

מצא את הלחצן "מחק פעילות לפי" בדף "הפעילות שלי". אתה יכול לבחור מבין כמה אפשרויות להחליט מה למחוק ומה לשמור. אתה יכול למחוק על סמך נושאים או מוצרים ספציפיים.

מחיקת נושא

לחץ על "נסה את זה" מתחת "מחק לפי נושא או מוצר." זה מחזיר אותך לדף "הפעילות שלי" הראשי. בחר בפעילות ספציפית על ידי לחיצה על סמל הנקודות שלוש-אנכיות. בחר "מחק."

גוגל הפעילות שלי

כאן גוגל מתחילה להיכנס קצת לפאניקה. זה נותן לך כרטיס המספר כיצד ההיסטוריה שלך הופכת את גוגל למהירה ויעילה יותר. לחץ על "אישור" כדי לעקוף זאת.

לאחר מכן, גוגל בודקת שוב כדי לוודא שאתה באמת רוצה למחוק את הערך הזה. בעזרה, הם הודעו לך כי נתונים דומים עשויים להיות מצורפים לחשבון Google שלך ​​באזורים כמו היסטוריית מיקומים והיסטוריית Chrome. זה גם אומר לך שאם אתה רוצה לראות פעילות אחרת זו, אתה יכול לבקר ב"פעילות אחרת של גוגל. "לחץ על מחק, והערך שנבחר נעלם.

דרך מהירה ומקיפה יותר למחוק את ההיסטוריה שלך בגוגל היא להשתמש באפשרות "מחק לפי תאריך" במקום באפשרות "מחק לפי נושא או מוצר". לחץ על "נסה את זה", ותוצג בפניך תפריט נפתח עם טווחי תאריכים שונים. תוכל גם ליצור טווח תאריכים מותאם אישית למחיקה.

מחק נושא כל הזמן

עם זאת, הערך השימושי ביותר בתפריט הנפתח הוא הבחירה "כל הזמנים". לחץ על "מחק" ו גוגל תיבהל שוב. תראה כרטיס עולה שמבקש שתאמת שאתה באמת רוצה מחק את כל ההיסטוריה שלך.

מחק את הנושא הבא כפתור

לחץ על "מחק" פעם נוספת כדי להשלים את התהליך. כעת יש לך צפחה נקייה בכל מה שקשור לגוגל.

מה עכשיו?

כמובן, רק בגלל שניקית את ההיסטוריה שלך לא אומר שאתה לא צריך לעשות שום דבר אחר. גוגל עדיין מתכוונת לעקוב אחר כל מהלך שתבצע. המשמעות היא שעליך לחזור על תהליך מחיקת היסטוריית Google שלך ​​כל כמה שבועות או חודשים.

לחלופין, אתה יכול למנוע מ- Google לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך. מהדף הראשי של "הפעילות שלי", לחץ על סמל הנקודות שלוש האנכי בצד ימין למעלה של המסך. בחר "פקדי פעילות."

בקרת פעילות של גוגל

לכל פעילות של גוגל יש שליטה משלה, כך שתצטרך לבטל את הבחירה בכל אחת מהן.

לחץ על כפתור "השהה" בתחתית הדף כדי למנוע מ- Google לעקוב אחריך. להפסיק פעילות מעקב עוד יותר, גלול מטה לתחתית העמוד הבא ולחץ על "מודעות". שוב, תצטרך לבטל את כל הכפתורים. תראה חלון קופץ בנושא התאמה אישית של מודעות. כבה גם את זה.

השהיית פעילות באינטרנט

עם השלמת כל השלבים האלה, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהנתונים הפרטיים שלך כבר לא מאוחסנים במסד הנתונים העצום של גוגל.

גוגל היא ענקית זו מזין מידע למחייתו. בכל פעם שאתה משתמש בשירותיהם, עליך להבין שכל פעולה מתחקה, נמדדת ומנותחת בעיקר כדי להביא לך פרסומות. אמנם בהחלט יש דרכים להגביל את כמות המידע שגוגל יכולה לקבל ממך, כמו להשתמש בדפדפן מאובטח לחלוטין יחד עם VPN (אפילו VPN בחינם טוב יעשה), זכור כי אתה מקריב קצת חוויה טובה יותר בכל פעם שאתה אנונימי.

נושא זה הוא מאוד סובייקטיבי, אך תמיד יישאר שאלה של איזון בין פרטיות ונוחות.

אז מה יותר חשוב לך?

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me