סקירת KeePass – ניהול סיסמאות נהדר או אסון בקוד פתוח?

זה לא מנהל הסיסמאות של סבא שלך, אבל אתה יכול לאהוב את זה בכל מקרה ברגע שתתרגל. מממ… תוכנת קוד פתוח.

דמיין עולם ללא סיסמאות. מצד שני, לא חשוב.

מחשבונות הבנק שלך למדיה חברתית ודוא"ל, אין דרך לעבוד בסביבה מקוונת מבלי להשתמש בהם.

גשש רשת מנהל סיסמאות - -

מכיוון שאיש אינו נוהג להתגנב ולהפוך קורבן לגניבה ברשת, הגיוני להגן על עצמך. זה כולל שימוש בדרך מאובטחת כדי להתעדכן בסיסמאות שלך ולא צריך לעבור את הייסורים של לזכור איזה שילוב השתמשת באיזה אתר.


במילים אחרות, אתה צריך מנהל סיסמאות.

אבל לא סתם מנהל סיסמאות ישן. אתה צריך כזה שעושה את העבודה, הוא גמיש במקצת, ושאתה יכול לשלוט בקלות יחסית. KeePass עשוי להיות הנכון ביותר עבורך.

הנה מה שאתה צריך לדעת על מנהל זה, כולל מה שמבדיל אותו ממוצרים דומים.

בדיוק מה זה KeePass?

אם שמתם לב, אתם כבר יודעים ש KeePass הוא מנהל סיסמאות. מה שאתה אולי לא יודע הוא שמדובר במוצר בקוד פתוח.

מה הקוד הפתוח?

פיתוח תוכנה בקוד פתוח

בעיקרון, זו התוכנה המשתמשת בקוד המקור שכל אחד יכול לראות ולשנות בדרך כלשהי אשר מקווה לשפר את הפונקציונליות. בשום אופן אין פירוש הדבר שתוכנת קוד פתוח אינה בטוחה מטבעה; דוגמאות רבות כוללות הגנות מובנות שהופכות את זה לא פחות מאובטח כמו תוכנה ממותגת קניינית.

משמעות הדבר היא ש- קבוצת משתמשים מחויבים יכולה לאחד את הרעיונות שלהם ולמצוא דרכים לשפר את מה שכבר טוב יותר.

מבחינת KeePass, פירוש הדבר שיש מומחים שבמקרה גם צרכנים שם בחוץ כל הזמן מחפשים דרכים לחזק את המוצר. זה גם אומר המוצר הבסיסי מוצע ללא עלות.

מדוע אני צריך מנהל סיסמאות?

כיצד מנהל הסיסמאות עובדמנהלי סיסמאות הם יישומים שנועדו לאחסן מידע על כניסה בהגדרה מאובטחת.

הנתונים מאוחסנים בצורה מוצפנת וניתן לגשת אליהם רק על ידי מי שיש לו מה שמכונה בדרך כלל סיסמת אב. סיסמת אב זו היא המאפשרת לדפדפן לגשת לרשימה ולמשוך את הסיסמה הנכונה להיכנס לאתר ספציפי.

חשוב על זה ככספת וירטואלית. אתה שם את חפצי הערך שלך בכספת (במקרה זה סיסמאות) ונועל את הדלת. ללא השילוב, אף אחד לא נכנס לכספת. כמי שיש לו את השילוב, אתה יכול לפתוח את הדלת בכל עת שתרצה.

לא כל מנהלי הסיסמאות דומים. חלקם עושים עבודה טובה יותר בהגנה על סיסמאות מאשר אחרים. כדי ללמוד אם KeePass הוא מוצר ראוי, המשך לקרוא.

האם אני צריך KeePass או כל מנהל סיסמאות?

אם אתה אוהב את הריגוש של השארת עצמך רגישים להיפרצות, אל תטרח עם KeePass ...

מצד שני, אנשים שמעדיפים שלא ייגנבו את זהותם או שהנתונים שלהם ייפגמו יאהבו את המשאב הזה.

כמה זה יכול להיות רציני? שקול את האירועים האחרונים האלה:

ציוץ אוויר קנדהבאוגוסט 2018, אייר קנדה בודדה הפרת אפליקציות סלולריות ונעלה 1.7 מיליון חשבונות משתמש לאפליקציות. כאשר האבק התיישב, הם גילו כי ה תעודות התחברות של למעלה מ- 20,000 לקוחות נגנבו. פירוש הדבר ש- 20,000 איש נאלצו לשנות את פרטי הכניסה שלהם ולקוות שהפרה לא הובילה לבעיות באתרים אחרים.

אירוע נוסף היה בשבוע הראשון של ספטמבר 2018, אז בריטיש איירווייס גילתה את הפרטים עבור 380,000 לקוחות נפגעו. שוב, אנשים נאלצו לטרוף כדי לעדכן סיסמאות ולקוות לטוב.

כל מי שמשתמש ב- KeePass יוכל לנוח בקלות ולדעת שסביר להניח שהפרצות לא ישפיעו עליהם.

על אילו מערכות יעבדו KeePass?

מהדורות שונות של KeePass יפעלו בגירסאות שונות של Windows. אם במקרה אתה אוהב את לינוקס, תמצא מהדורות שעובדות ברוב המחוזות של לינוקס, כולל מערכות לובונטו. התוכנה תואמת לרוב מערכות האנדרואיד כמו גם ל- Mac ו- iOS.

אפליקציית Keepass

יתכן שתצטרך לעשות קצת חפירות כדי לגלות איזו מהדורה של KeePass עובדת עם מערכת מסוימת. אל תדאג אם אתה עדיין מנהל מערכת ישנה שאינה נתמכת עוד על ידי אף אחד. אתה יכול למצוא מהדורה שתעשה זאת לעבוד עם מערכות ישנות כמו Windows 98.

זו אחת הדרכים KeePass בולטת בקהל מנהלי הסיסמאות. רבים מתוכננים במיוחד עבור מערכות ההפעלה האחרונות. אם אתה מפעיל מכונה ישנה יותר שלא תתמוך במהדורות מערכת אחרונות, אין לך מזל. אם אתה הולך עם KeePass, יש סיכוי טוב למצוא מנהל שפועל בצורה מושלמת.

זכור כי היישומים שנועדו לאפשר לך להשתמש ב- KeePass עדיין חינמיים, אך יתכן שהם ידרשו ממך להציג מודעות מעת לעת. מי לא אוהב מדי פעם פרסומת טובה?

בואו להגדיר שיחה

ההתקנה היא אחד התחומים שבהם המבקרים חולקים על KeePass. אין ספק שזה דורש מאמץ רב יותר בהגדרת בסיס הנתונים של הסיסמאות.

חלקם עשויים לשקול את המרתיע הזה, פשוט מכיוון שהם התרגלו למערכת החיסכון והסיסמה המובנית המובנית שנמצאה ברוב מנועי החיפוש הגדולים..

עם זאת, יש אנשים שחושבים שאפיית עוגה מרתיעה מכיוון שקשה יותר מאשר להרים אחת במאפייה. אחרים משגשגים באפיית העוגות שלהם ומשייטים בתהליך. אם אתה טיפוס שאינו חושש ממעט הזנת נתונים, ההתקנות של KeePass יהיו, ובכן, חתיכת עוגה.

הנה התהליך הבסיסי. זכור שזה עשוי להיות שונה מעט מהמהדורה למהדורה הבאה:

 • הגדרת Keepassצור שם וציין מיקום עבור קובץ מסד הנתונים של הסיסמאות שתשמור במערכת.
 • ערוך את סיסמת האב שבה תשתמש לגישה למסד הנתונים.
 • בחר באפשרויות מתקדמות, אם בכלל, שתרצה להשתמש במקום או אימות חשבון הרגיל של המשתמש או יחד.
 • הגדר את העדפות האבטחה עבור KeePass וכל פונקציות אחרות שתרצה להתאים אישית.
 • תהנה לבחור צבעים לתצוגת מסד הנתונים כמו גם לפריסה.

תזכור את זה. אין סנכרון אוטומטי בין מכשירים. תצטרך לחזור על התהליך בכל מכשיר שאתה מתכנן להשתמש בו עם KeePass.

האם אוכל לייבא סיסמאות ממקורות אחרים?

זה תלוי במקור ובמהדורה של KeePass בה אתה משתמש.

יבוא סיסמת keepass מ- Chromeלדוגמה, יתכן שאחסן סיסמאות ב- Chrome. מרבית המהדורות יאפשרו לכם לתפוס סיסמאות אלו ולייבא אותן בעזרת הכלי המובנה. אם יש לך קובץ סיסמא כללי, אולי אפילו גיליון אלקטרוני עם כותרות המזהות את הסיסמאות, ייתכן שתוכל לייבא אותן.

אם השתמשת בעבר בסוג אחר של מנהל סיסמאות והחלטת לבצע מעבר, יש סיכוי שתוכל לתפוס את כל מה ששמרת בתוכנית האחרת ולייבא את הנתונים האלה.

אם אתה מייבא ממקור חיצוני, זכור לבדוק את הנתונים בזהירות לאחר מכן. הדבר האחרון שאתה צריך הוא לנסות להיכנס לאתר במהירות ולגלות שמשהו לא ייבא נכון.

מה לגבי עדכון הסיסמאות שלי? זה קשה?

אתה כבר יודע שזה חכם לעדכן סיסמאות מעת לעת. מה קורה כאשר ברצונך לעדכן את סיסמת האב או את אחת הסיסמאות שכבר נמצאות בבסיס הנתונים? זה לא קשה.

בסיס נתונים של סיסמת שמור

עליך ליצור עותק של מסד הנתונים הנוכחי, רק למקרה שתתפתח בעיה. לאחר מכן אתה יכול לפתוח את מסד הנתונים שלך, לעבור לקובץ, בחר באפשרות שנה סיסמת אב ולעקוב אחר ההוראות.

ברוב המהדורות עדכון סיסמאות שמורות זה כמו לעדכן שדה בגיליון אלקטרוני. עבור לתא שמכיל את הסיסמה ושנה אותה. זכור לשמור את השינויים שלך וסיימת.

קדימה, האם KeePass ילכוד סיסמאות ושמות משתמשים חדשים?

תכונה אחת שחלקם יראו כחיסרון ואחרים לא מפריע להם קשורה להזנת סיסמאות לחשבונות חדשים. KeePass לא יוסיף אותם אוטומטית למסד הנתונים.

יהיה עליך להתחבר באמצעות סיסמת המאסטר שלך ולהזין ידנית את הנתונים בעצמך. זה לא ייקח הרבה זמן. בנוסף, יש נוחות מסוימת בכך שחבריך לא יוסיף את הסיסמאות שלו למאגר כשאתה נותן לו לשאול את המחשב הנייד שלך בזמן שהוא בחנות.

האם אוכל לקחת את זה איתי?

וקטור מסד נתוניםמרבית המהדורות של KeePass נועדו להתגורר בשולחן עבודה, מחשב נייד, טאבלט או סמארטפון.

עם זאת, ישנן מהדורות שתוכלו לטעון עליה בכונן קפיצות ולקחת אתכם לכל מקום. בסיס הנתונים נשאר בכונן הקפיצה וניתן לגשת אליו ישירות במקום להוריד אותו למחשב בו אתה משתמש.

זה מועיל להביא איתך בעת נסיעה ומעדיף לא לנעול מחשב נייד.

בואו נדבר עלות! כמה KeePass תחזיר אותי?

זכור שאמרנו כי KeePass היא תוכנת קוד פתוח? זה אומר שזה לא יעלה לך כלום.

בטח, תוכלו למצוא כונני קפיצה או CDRs ש- KeePass כבר נטען עליהם, לרוב באתרי מכירה פומבית ובחנויות דומות. מה שאתה קונה אינו התוכנה עצמה, אלא אובייקט האחסון הפיזי.

אל תבזבזו זמן וכסף בקניית תקליטור KeePass או כונן קפיצה (אלא אם כן אתם חווים דחף מוחץ לרכוש כונן קפיצה חדש בכל מקרה).

אתה יכול להוריד את המהדורה הדרושה כל עוד יש לך חיבור אינטרנט מהיר יחסית.

אז איך אני מוצא את המהדורה הנכונה?

אין מהדורה אחת של KeePass. יחד עם 1.x ו- 2.x, ישנם וריאציות המיועדות לעבוד על מספר פלטפורמות שונות. מהרהר בגורמים אלה לפני שאתה יוצא לציד:

 • סוג המכשיר בו אתה משתמש: שולחן עבודה, מחשב נייד, טאבלט, סמארטפון, כונן קפיצות.
 • מערכת ההפעלה: יש מהדורות שיעבדו עבור מערכות ישנות כמו Windows 98 לאורך כל דרך Windows 10 או המוצר האחרון של לינוקס. אתה רק צריך לדעת איזו מהדורה עובדת עם מה.
 • הדפדפן: האם אתה מעדיף ספארי או אוהב להשתמש במשי? יש מהדורות שעובדות מצוין עם הדפדפנים הפחות מוכרים.

ישנן כיום למעלה משני תריסר נגזרות והרשימה צומחת. אתה יכול לצמצם את החיפוש על ידי זיהוי מכשירים, מערכות הפעלה ודפדפנים כדי למצוא את אלה שיעזרו לך..

לסכם את זה

יתרונות:
 • קל להתקנה והתאמה אישית.
 • תואם מכשירים ומערכות הפעלה רבות.
 • קפץ אותו בכונן קפיצה וקח את הסיסמאות שלך לכל מקום.
חסרונות:
 • חלקם עשויים למצוא את ההתקנה קשה.
 • אין סנכרון אוטומטי בין מכשירים.
 • עליכם להזין סיסמאות חדשות או לעדכן בעצמכם ישנים.

המלצה: נסה את KeePass באחד המכשירים שלך. שחקו עם זה ותראו מה אתם חושבים. אם אתה אוהב את זה, טען אותו על כל המכשירים שלך. יתכן שמדובר בעבודה קטנה בקצה הקדמי, אך ההגנה תהיה שווה את המאמץ.

אם אתה מבין העסקים שסביבך, שקול לבדוק את הביקורות שלנו על מנהלי הסיסמאות הטובים ביותר. למרות שרוב אלה עשויים לעלות לכם, זכרו זאת עם עלות מגיע נוחות.

בסופו של דבר זו החלטה מה המשמעות של הבטיחות שלך עבורך.

הוסף ביקורת משלך:

אנו עושים כמיטב יכולתנו לחקור מוצרים באופן עצמאי בכדי לעזור טוב יותר לקוראים שלנו לקבל החלטות. עם זאת, אנו רוצים לשמוע גם את דעותיך. אנו מקבלים ביקורות פרטניות שאינן אינפורמטיביות ואינן מכילות קידום מכירות. מלא את הטופס שלהלן ונפרסם את הביקורת שלך. ביקורות פרסומות של חברות עצמן לא יפורסמו. תודה!

--- אנא בחר מהירות ---
ממוצע
איטי
מהיר
?>

--- אנא בחר שימושיות ---
קל לשימוש
מסובך מעט
מאוד מסובך
?>

בלחיצה על הכפתור למטה, אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש וקיבלתי.

הוסף את הביקורת שלי

0
1563

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me