ספקי שירותי האינטרנט האוסטרלים הטובים ביותר

תמונה של מהירויות אינטרנט איטיותכמו רוב חברי האוסטרלים, נאבקתי עם חיבור האינטרנט הביתי שלי.


תוך כדי בניית הבלוג הזה ועוד כמה עסקים מקוונים אחרים היו תקופות בהן חיבור האינטרנט האיטי שלי גרם לי תסכולים קשים.

אנחנו מדברים על המקלדת שלי בשולחן סוג של תסכולים. סוג כזה ��

בתהליך המחקר והניסיון למטב את מהירות המשרד הביתי עשיתי המון מחקר על ספקי שירותי אינטרנט אוסטרליים ותוכניות NBN..

עולם ספקי האינטרנט האוסטרלים

קשה לדמיין את החיים החיים ללא גישה מתמדת לאינטרנט. נכון לשנת 2020 יש ליותר מ 14.7 מיליון אוסטרלים אינטרנט בבית או בעסק שלהם. המשמעות היא שכ- 88 אחוז מהבתים והעסקים קשורים זה לזה.

השימוש באינטרנט מופץ באופן שווה בכל אוסטרליה, כאשר אנשים בטסמניה משתמשים פחות באינטרנט מאשר רוב המדינה. Telstra Corporation Limited הינה הספקית הגדולה ביותר בתחום התקשורת, כולל האינטרנט, במדינה.

לאוסטרליה יש מוניטין שיש לה כמה מהירויות האינטרנט הנמוכות ביותר במדינות המפותחות. זה עומד מאחורי מדינות כמו רוסיה, הונגריה וקניה. לרוב המנויים באינטרנט מהירויות של בין 24 מגה לשנייה ל -100 מגה לשנייה.

מחקר שנערך לאחרונה הציב את אוסטרליה כאינטרנט ה -62 האיטי בעולם. אאוץ '

אמנם Telstra Corporation Limited הוא השם הגדול ביותר בתקשורת, אך ישנם מספר ספקי אינטרנט חדשים ומבוססים הפועלים באי. זה יכול להיות קשה לבחור נכון. ריכזנו עבורכם קצת מידע על השחקנים הגדולים ביותר בתקשורת האוסטרלית במטרה לעזור לכם לקבל תחושה טובה יותר של השוק ולקבל החלטה טובה.

בנוסף לסקירה קצרה של חברות אלה, כללנו מידע רלוונטי אודות אפשרויות האינטרנט הזמינות באוסטרליה וכיצד הן עשויות להשפיע על השירות שתקבלו..

Contents

���� עשרת ספקי האינטרנט המובילים באוסטרליה ����

אנו הולכים להציג את 10 ספקי שירותי האינטרנט המובילים באוסטרליה, נתחיל בכמה מהשמות הידועים הגדולים יותר ואז נדבר על כמה מהאפשרויות הפחות פופולריות..

1. Telstra - החיבור / המהירות הכוללים הטובים ביותר

כאשר האוסטרלים חושבים על האינטרנט, אנו חושבים על טלסטרה. למעשה, יותר מ- 40 אחוז מחיבורי האינטרנט באוסטרליה הם עם Telstra.

Telstra מציעה כמה מהאפשרויות היקרות ביותר באינטרנט. התמחור מתחיל בסביבות 70 $ לחודש עבור תכנית של 100 ג'יגה-בתים המגיעה עם ADSL 2+, NBN או כבל.

זה יקר משמעותית ממה שחלק מהחברות האחרות שנבדוק מציעות.

Telstra היא בחירה טובה אם אתם מחפשים חברת מורשת שיש לה מוניטין של שירות איכותי ועקבי. Telstra מציע מהירויות ערב טובות של NBN. הם מפרסמים 80 אחוז ממהירות החיבור המרבית בשעות שיא.

התוכניות הניידות של Telstra מציעות גישה לרשת 4GX מהירה. חלקם בחרו להשתמש בפס רחב נייד כתחליף לביתם.

חלק מהטבות הנוספות שהלקוחות שלהם מקבלים כוללות כרטיסי קולנוע זולים, כרטיסים להופעה מראש וכרטיסים מוזלים לכמה אירועי ספורט.

2. Optus - שירות / מהירויות מעולות

אם טלסטרה הוא מלך התקשורת באוסטרליה, אופטוס הוא נסיך הכתר. זהו ספק האינטרנט הידוע השני במדינה. המוניטין שלה היה משהו שלקח שנים לבנות. הוא הוקם במקור בשנת 1981 תחת השם AUSSAT. בשנת 2001 לקח על עצמו את המנוקר אופטוס.

Optus מציעה ללקוחות את מכלול השירותים המלא, כולל תוכניות NBN ו- ADSL. ישנן תוכניות סלולריות ותוכניות פס רחב ניידות זמינות. Optus בנתה מוניטין של מתן שירות לקוחות באיכות גבוהה. הם להוטים לשוחח עם לקוחותיהם בטלפון, במדיה החברתית, בתוכניות הצ'אט ובחנויות שלהם.

אופטוס ידועה בעיקר כספק תוכניות אינטרנט קבועות וטלפונים ניידים מסורתיים. עם זאת, הם מסתעפים ומציעים מוצרים אלחוטיים ביתיים נוספים. התוכניות שלהם מתומחרות בתחרות, ורבים ראו את האפשרויות האלחוטיות שלהם כחלופה אטרקטיבית ל- ADSL, NBN או אינטרנט בכבלים.

3. TPG - בחירת צרור NBN מוצקה

כאשר האוסטרלים חושבים על TPG, אחת המילים הראשונות שעולה בראש היא זולה. ל- TPG יש כמה מתוכניות ה- NBN הזולות ביותר. TPG מתהדרת ביותר משני מיליון לקוחות בכל תוכניות השירות שלה. התוכניות גדלו בפופולריות בגלל נקודות ההתחלה הנמוכות שלהן וללא תוספות נוספות.

בנוסף להיותו לא יקר, שירות TPG NBN מהיר. בדיקות ביצועים שנערכו בשנת 2020 הראו ששירותי TPG ב- NBN סיפקו ללקוחות מהירויות הורדה של כ 86- אחוזים מהמקסימום המפורסם שלהם. זה טוב כמו, אם לא טוב יותר, מהמתחרים שלהם. כמובן שמספרים אלה יכולים לנוע באופן קבוע.

TPG מציעה ללקוחות שלושה שכבות מהירות NBN:

 • NBN בסיסי 12
 • Standard Plus NBN 50
 • Premium NBN 100

תוכניות אלה מגיעות עם נתונים ללא הגבלה. תמורת תשלום סביר, המשתמשים יכולים להוסיף קווי רשת ונייד.

4. iiNet

iiNet הוא אפשרות טובה עבורך אם אתה רוצה תוכנית בידור יחד עם האינטרנט שלך. כשאתה רוכש תכנית iiNet ללא הגבלה של נתונים, יש לך גישה לתיבת הטלוויזיה Fetch TV. אחת התכונות האטרקטיביות ביותר של חברה זו היא שהיא מציעה שירותי DSL של עירום. משמעות הדבר היא שאתה יכול להשיג אינטרנט DSL מבלי לשלם עבור השכרת קו טלפון נוסף. הרבה אוסטרלים אוהבים זאת מכיוון שרוב האנשים נוטשים את קווי השטח שלהם ומשתמשים רק בטלפונים ניידים.

5. דודו

למרות שלא תפסה את אותו שוק כמו כמה ממתחרותיה הגדולות יותר, בנתה דודו בסיס לקוחות ניכר. כחברה בת של Vocus Communications, היא בבעלות אותה חברה המנהלת את iPrimus וחברות תקשורת אחרות.

דודו מציעה אינטרנט ביתי, תוכניות טלפון סלולרי, ומוצרי אנרגיה וביטוח לבית. בנוסף לשירות האינטרנט שהם מציעים, מה שמושך אנשים לדודו הוא שהם יכולים לספק משק בית עם רוב שירותי המפתח שלהם על חשבון אחד..

ליבו של מה שמציעה דודו הוא אינטרנט פס רחב. יש להם מגוון שלם של מוצרים, כולל שירותי NBN, ADSL 2+ ושירותי אינטרנט סלולריים. ישנן מספר חבילות אינטרנט זמינות ותוכניות אינטרנט בלבד. דודו מתהדר בכמה מאפשרויות הפס הרחב הזולות ביותר באי.

6. וודאפון

רוב האנשים לא חושבים על שירות אינטרנט כאשר הם חושבים על Vodafone. חברה זו בנתה את שמה כחברת מובייל. עם זאת, בשנים האחרונות וודאפון החלה להציע תוכניות ל- NBN, והשליכה את הכובע שלה למשחק העסקי באינטרנט.

ל- Vodafone מודל תמחור פשוט. לכל התוכניות שלהם יש נתונים ללא הגבלה. כל שעליך לעשות הוא לקבוע את המהירות ואת המחיר שאתה רוצה לשלם. האפשרויות נעות בין NBN 25 עד NBN 100. אם תעשה קצת חפירה, תראה שלוודאפון אכן יש תוכנית NBN 12 זולה. זוהי אפשרות טובה אם אתם מחפשים אינטרנט בתקציב.

7. שייך

עם שם שגורם לכולם להרגיש רצוי, Belong היא אחת מספקיות האינטרנט החדשות יותר באוסטרליה. היא הושקה בשנת 2013 והציעה ל- ADSL 2+ תוכניות עבור $ 50 לחודש או 65 $ לחודש. תוכניות אלה הציעו 70 ג'יגה-בייט ו -250 ג'יגה-בייט בהתאמה. למרבה הצער, בעת ההשקה רק אלה שגרים במטרופולין בסידני יכלו ליהנות משירות זה.

עם זאת, כאשר הסיקור של NBN החל להתרחב, בלונג החלה להציע תוכניות NBN ותוכניות ADSL בכל אזור אוסטרליה. החל משנת 2020, Belong דבקה בהצעה הפשוטה שלה. יש אפשרות אחת ללא הגבלה של תכנית נתונים, שלוש אפשרויות לשירות NBN, שתי תוכניות ADSL 2+ ושלוש תוכניות סלולריות של Sim.

באוסטרליה יש יותר ספקי פס רחב מתמיד, כך שספקים חדשים יותר כמו Belong נאלצו למצוא דרכים לפרוץ לשוק. טענתו של שייך לתהילה היא שהיא מציעה דרך יעילה להזרים את נטפליקס בתקציב. משק בית עם שניים או שלושה אנשים יכול להזרים בקלות באמצעות שירות Standard Plus 40 Mbps. בתים גדולים יותר המחפשים סטרימינג של 4K / UHD ללא הפרעה יפיקו תועלת מתוכנית Premium 80 מגהביט לשנייה.

בעוד שהתוכניות הבסיסיות שמציעה שייך הן אטרקטיביות, הן מסתכמות בשירות הלקוחות. ישנן מספר תלונות על תקשורת לקויה וזמני תגובה איטית.

8. פס רחב אוסי

פס הרחב האוסי הוא חדש נוסף בספקי האינטרנט באוסטרליה. את מה שחסר להם בהכרת שם, הם בונים במהירות מוניטין. לקוחות הפס הרחב של האוסטרלי מעירים לעתים קרובות על ספק שירותי האינטרנט הזה לגבי ביצועי השירות שלו. היא מעורבת באופן פעיל עם לקוחותיה כפי שניתן לראות מהתקשורת שלהם עם הלקוחות בפורומים.

9. אקסטל

Exetel, שנוסדה בשנת 2001, גדלה להיות יותר מ -300,000 לקוחות עסקיים ומגורים כאן באוסטרליה. זו חברה שעשתה את החצרות הקשות ונמצאת כבר מספר שנים.

בדומה למתחרים, הם מציעים מספר רב של תכניות NBN, החל מתכנית NBN 50 שלהם עד לתכנית NBN 100 שלהם. הם אינם מציעים תוכניות NBN 25 או NBN 12 אך בחרו לתפוס לקוחות תקציביים באמצעות שירות הפס הרחב האלחוטי שלהם. עם חוזה ל -12 חודשים אתה מקבל מודם ולא תצטרך לשלם דמי הגדרה. בסביבות 40 $ לחודש, אתה מקבל 250 GB של נתונים.

משתמשים הביישנים בביצוע יכולים לקבל את אותו שירות הפס הרחב ללא חוזה, אך תצטרכו לשלם כ 100 $ עבור המודם. כשאתה משתמש באפשרויות אלה, עליך לעקוב אחר הקצאת הנתונים שלך. אם תעבור על ההקצאה שלך, תחויב בסכום של 10 $ עבור 10 GB. והמהירות שלך תצנח מ -12 Mbps ל- 256 kbps.

Exetel מציעה גם ללקוחות תוכניות ADSL, תוכניות סיבים, ותוכניות פס רחב ניידות. בדומה לרבים מספקי שירותי האינטרנט שסקרנו, Exetel מציעה חבילת VoIP ביתית, תוכניות סלולריות ותוכנית קו ביתית כחבילה ארוזה..

10. SpinTel

SpinTel הוא ספק שירותי האינטרנט הטובים ביותר באוסטרליה שכנראה מעולם לא שמעת עליהם. מגזינים פיננסיים ידועים, דוגמת Money Magazine, העניקו SpinTel מספר פעמים על כך שהציעו אפשרויות אינטרנט בעלות נמוכה.

בדומה לרבים ממתחרותיה, SpinTel מציעה מגוון שירותים, כולל NBN, תוכניות פס רחב ניידים ו- ADSL 2+. שירותי הפס הרחב האלחוטי הביתיים שלהם נותנים לך את הכוח של הפס הרחב באמצעות מודם. זה מאפשר לך לשתף באינטרנט בכל הבית. מכיוון ש SpinTel מוכרת תוכניות טלפון, אתה יכול לאגד תכנית טלפון של BYO בזמן שאתה קונה באינטרנט.

מה המשמעות של סוגי שירותי אינטרנט שונים?

בסקירתנו על מיטב שירותי האינטרנט באוסטרליה דיברנו על:

 • ADSL אינטרנט
 • אינטרנט בכבלים
 • NBN
 • פס רחב אלחוטי ביתי
 • אלחוטי קבוע
 • לווין NBN

כל התנאים האלה יכולים להיות מבלבלים. בואו ניקח כמה דקות לפרט את המשמעות של כל אחד מהתנאים האלה ולראות כיצד הם משפיעים על שירות האינטרנט שאתה מקבל.

מהי ADSL אינטרנט?

תמונה המציגה קווי אינטרנט של ADsl באוסטרליהADSL Internet, המכונה גם קו מנויים דיגיטלי אסימטרי, היא טכנולוגיה שנוצרה על מנת לספק מהירויות חיבור מהירות באמצעות קווי טלפון מסורתיים. זה מאפשר מהירויות שהיו מהירות הרבה יותר מזו שמספקת אינטרנט בחיוג.

טכנולוגיית ADSL היא זו שאיפשרה את מהירות הפס הרחב. זהו הכוח שמאחורי Web 2.0.

באזורים מסוימים בעולם, האינטרנט של ADSL הוחלף על ידי חיבורי אינטרנט סיבים. ובכל זאת, במקומות רבים באוסטרליה, ADSL היא הטכנולוגיה של היום. הבנת מה זה ואיך זה עובד יכולה לעזור לך בבחירת חיבור לבית או לעסק שלך.

מהו קו ADSL?

טכנולוגיות סיבים אופטיים דורשות כבלים אופטיים. לשם השוואה, ADSL היא טכנולוגיה גמישה. היא משתמשת בקווי הטלפון הנחושת שמשמשים בקווי קוויים במשך עשרות שנים. מידע נשלח מעל קווי הנחושת במהירות גבוהה, ומאפשר למשתמשים לצפות בנטפליקס, לשלוח מיילים ולעבוד באופן מקוון.

הטכנולוגיה הוצגה לראשונה בשנת 1988, אך עברו שנים עד שהטכנולוגיה השתרשה מכיוון שהיא יקרה לפריסה. היה צורך בעיבוד אות אינטואיטיבי, מה שדרש פיתוח וייצור של ציוד מיוחד. בתחילת שנות האלפיים, רוב האזורים שודרגו לטכנולוגיית ADSL.

כיסוי רשת ADSLכיצד ADSL עובד?

ADSL היא מערכת מורכבת הדורשת טכנולוגיות מרובות לתפקוד הרמוני. בביתך תצטרך להיות מודם ADSL. המודם מביתך מחובר באמצעות זוג חוטי טלפון נחושת מפותלים, בדרך כלל כבלים בקטגוריה חמש או קטגוריה שישה, המחוברים למרכז הטלפונים המקומי. משם, חוטי הנחושת מביתך וחוטי הנחושת מהבתים והעסקים באזורך מחוברים ל- DSLAM, או למכפיל גישת קו מנויים דיגיטלי.

המודם שיש לך בבית הוא שליחה וקבלת נתונים ל- DSLAM וממנו. האותות הנשלחים הלוך ושוב משתמשים בתדר שונה מזה המשמש לתקשורת טלפון קולי. זו הסיבה שניתן לשלוח שיחות טלפון ואותות אינטרנט בו זמנית באותו קו. כאשר האותות מגיעים למחלף, הם מפוצלים ומטופלים על ידי טכנולוגיות רשת שונות. זה מאפשר לך לתקשר בטלפון או לתקשר עם שרת אינטרנט בצד השני.

מה משפיע על מהירות האינטרנט של ADSL?

מהירויות האינטרנט של ADSL לא יכולות לעלות על 50 מגהביט לשנייה בגלל מגבלות של חוטי הנחושת המשמשים לחיבור. ישנם גורמים נוספים שיכולים להשפיע על חיבורי ADSL, שרבים מהם אינם בשליטת הצרכן.

אם החיבור שלך "לא מוגן", הוא יגיע לכל היותר בערך 10 מגהביט לשנייה. באזור מאוכלס מושכים מספר חיבורים מקומיים מאותו רוחב פס. המשמעות היא שיש יותר אנשים שמנסים להשתמש בכמות מוגבלת של רוחב פס.

לחיבור ADSL מכוס, לעומת זאת, יש מגבלות על מספר החיבורים בו זמנית באזור. אלה יכולים להגיע למהירויות של עד 40 מגהביט לשנייה מכיוון שאין כל כך הרבה משתמשים שמתחרים על אותה קו.

מהירות ADSL מושפעת מהמרחק בין הבית שלך לבין הטלפון. ככל שהמרחק רחוק יותר, כך החיבור איטי ופחות יכול להיות החיבור אמין. ניתן להשתמש במרחבי לולאה כדי להגביר את חוזק האות בקווים ארוכים יותר. עם זאת, קווים קצרים יותר טובים תמיד.

שיפורים בקווי ADSL הפכו את אספקת האינטרנט במהירות גבוהה למרחקים ארוכים יותר אמינה. ועדיין, קשרים המופרדים 10 מיילים ומעלה עומדים לסבול משפילה ואובדן מהירות בגלל המרחק.

מה זה אינטרנט בכבלים?

תמונה המסבירה כיצד עובד אינטרנט בכבליםאינטרנט בכבלים משתמש באותו כבל קואקסיאלי ואותו רשת המשמשת לאספקת כבלים לביתך כדי לספק לך אינטרנט. ספק שירותי האינטרנט שלך ישלח אות נתונים דרך הכבל הקואקסי. האות מועבר למודם שלך.

מהמודם שלך, כבל אתרנט מחובר למחשב או לנתב. כאן אתה מקבל את האינטרנט המהיר שלך. הנתב שלך ישדר את אות ה- Wi-Fi שלך ברחבי הבית.

שירות טלוויזיה בכבלים משתמש רק בחלק קטן מרוחב הפס של הכבל הקואקסי. זו הסיבה ששירות האינטרנט יכול לתפקד באותה רשת. רשתות כבלים פרושות ברחבי הארץ ומשמשות לחיבור אוסטרליה עם שאר העולם. אינטרנט בכבלים מאפשר חלוקה אחידה של האות בין משתמשים בודדים. זה גם מאפשר למשתמשים שמשלמים יותר לקבל רוחב פס גבוה יותר, מה שאומר מהירויות מהירות יותר.

במה שונה אינטרנט בכבלים מצורות אינטרנט אחרות?

לווינים, סיבים אופטיים, כבלים ו- ADSL חולקים מספר קווי דמיון. אינטרנט בכבלים עשוי להיות עדיף על פני אינטרנט לוויני מכיוון שאינטרנט לוויני מציע אות לא ישיר, כלומר יכול להיות הפרעה במהלך השידור. לאינטרנט בכבלים יש חיבור ישיר, כלומר אות אמין במהירויות גבוהות.

כבלי אינטרנט סיבים אופטיים יכולים להגיע למהירויות העלאה הנעות בין 50 מגהביט לשנייה עד 2000 מ"ש. זה מהיר באופן דרסטי ממה שתקבלו מאינטרנט כבלים. החיסרון הוא שרשתות הסיבים עדיין מתרחבות ואינן נגישות בכל אוסטרליה, במיוחד באזורים כפריים.

מי מתאים לאינטרנט בכבלים?

אינטרנט בכבלים מציע חיבור פס רחב מהיר. זה יכול להיות מהיר פי עשרה משירותי DSL. אינטרנט בכבלים נהדר למי שמחפש לקבל שירותים ללא הפרעה בזמן משחק משחקי וידאו ומשתמש בטכנולוגיית וידאו חי באופן מקוון. ישנם מספר שירותי טלפון המוצעים כיום באמצעות אינטרנט בכבלים, המספקים תקשורת ברורה בשבריר מעלות קווי הטלפון המסורתיים..

מהו ה- NBN?

הזמן יכשל אותנו אם ננסה לתאר לעומק מה ה- NBN. הנה גרסת Digest של Reader. רשת הפס הרחב הלאומית היא רשת שהופעלה בהדרגה על ידי הממשלה באוסטרליה. מטרת ה- NBN היא לתת חיבורים במהירות גבוהה לכל בית ומשרד באוסטרליה. זה גם מאפשר לטלפונים וספקיות האינטרנט לספק בידור, בריאות באינטרנט, אבטחה ועוד לבתים ועסקים.

באילו טכנולוגיות משתמשים NBN?

ה- NBN משתמש בטכנולוגיות מרובות, כולל:

 • סיבים אל המקום
 • סיב לצומת
 • סיבים לבניין
 • לשדל סיבים היברידיים
 • אלחוטי קבוע
 • לוויין

מרבית התושבים והעסקים מתכוונים להשתמש באחת משלוש הטכנולוגיות הראשונות.

הרשת שנוצרה על ידי ה- NBN מיועדת לדחוף את הכלכלה של אוסטרליה קדימה על ידי הצעת קשרים טובים יותר לשאר העולם. רוב האנשים משתמשים ב- NBN כדרך להתחבר לאינטרנט, לתקשר עם חברים ובני משפחה, ולצפות בשירותי סטרימינג.

ברגע שבית או עסק מחוברים ל- NBN, בעלי בתים צריכים לרכוש תוכנית ומודם NBN חדשים. ה- NBN מאפשר למשתמשים להמשיך לחפש באינטרנט כמו תמיד, אך עם רשת יציבה ומהירות מהירה יותר.

ה- NBN מוכר ארבעה שכבות מהירות לספקיות האינטרנט שאורזות אותן מחדש ומוכרות אותן לציבור. האפשרויות כוללות:

 • NBN 12
 • NBN 25
 • NBN 50
 • NBN 100

המספרים אחרי NBN מתייחסים למגה-ביט לשנייה. בעיקרון, מספר זה אומר לך כמה מהר אתה יכול להוריד דברים. ככל שהמספר גבוה יותר, כך תוכלו להוריד מידע במהירות רבה יותר. אם אתה רוכש את תוכנית NBN 50, תהיה לך מהירות אינטרנט שהיא מהירה יותר מתוכניות ADSL מדור קודם. מספיק לאפשר למשפחה בת ארבע נפשות להשתמש באופן חופשי באינטרנט.

הנהנים מתוכניות לוויין קבועות ואלחוטיות של NBN?

איתותים אלחוטיים הם אידיאליים עבור אלו מאיתנו שגרים באזורים כפריים באוסטרליה. זה פרודוקטיבי במחיר להפעיל כבלים כל הדרך החוצה לבתים שלנו, ולכן אותות אלחוטיים מאפשרים לנו ליהנות מהאינטרנט מבלי להקריב את הביצועים.

אתה יכול להשוות את זה לאינטרנט הנייד בטלפון שלך. ישנם מגדלי הולכה גדולים הממוקמים ברחבי הארץ המהווים חלק מ- NBN. יש לך אנטנה או מקלט בבית. אם אתם גרים באזור מאוכלס, יתכן שיש מגדל שידור יחיד המשרת מספר בתים בו זמנית.

אם אתה גר באזורים מרוחקים של המדינה, שירות ה- NBN שלך מועבר דרך לוויין המכונה Sky Muster. תהיה אנטנה על גג הבית והאות יעבור לביתכם מהחלל. הטכנולוגיה נראית עתידנית. מכיוון שהאות עובר מרחקים גדולים, ישנם גבולות כמה מהר האות יכול לעבור.

הנהנים מפס רחב אלחוטי ביתי?

למרות שאוסטרליה משאירה הרבה מה להיות נחשק בכל מה שקשור למהירויות אינטרנט יבשות, באוסטרליה יש כמה מרשתות הטלפון הנייד הטובות ביותר בעולם. אנשים רבים מבינים שעדיף להשתמש בפס רחב אלחוטי לעומת חיבור לשירות קבוע כמו ה- NBN.

תוכניות פס רחב אלחוטיות ביתיות חולקות קווי דמיון רבים לתוכניות הפס הרחב הנייד. עם זאת, לתוכניות האלחוטיות יש נתונים רבים יותר, המציעים עד 200 ג'יגה-בייט בחודש. בנוסף, תוכניות פס רחב אלחוטיות יגיעו עם נתב Wi-Fi הדומה לזה שתשתמש בו כשאתה מחובר ל- NBN. אלה חתיכות חומרה עוצמתיות המאפשרות לך לקבל איתות בכל אחד מחדרי הבית.

תוכניות פס רחב אלחוטיות יקרות מעט ממה שתשלמו עבור תוכניות NBN. עם זאת, ככל שיותר אנשים יתחילו להשתמש בהם, צפוי שמחיר התוכניות הללו יתחיל לרדת.

שאלות נפוצות: כיצד אוכל לבחור את תוכנית האינטרנט הטובה ביותר?

עברנו סקירה קצרה של מיטב ספקי שירותי האינטרנט באוסטרליה. כעת, אנו רוצים לדון בכמה דברים שעליכם לקחת בחשבון בבחירת תוכנית אינטרנט חדשה לביתכם. ישנם שלושה גורמים עיקריים שעליכם לקחת בחשבון. הם כוללים:

 • כמות הנתונים שתזדקק להם
 • המהירות של תוכנית NBN שלך
 • חתימה על חוזה או לא

כמה נתונים אני זקוק לתוכנית ספק שירותי האינטרנט שלי?

התשובה לשאלה זו עומדת להשתנות ממשק בית למשק בית. בשנת 2018 השתמשה משק הבית האוסטרלי הממוצע בכ- 85 GB של נתונים בפס רחב בכל חודש. עם זאת, רוב האנשים רואים באינטרנט כמו כלי עזר. איש לא ירצה לרכוש כמות קבועה של חשמל בידיעה שאם יעברו על הסכום הקבוע הזה, החשמל יכבה. באופן דומה, רוב האנשים רוצים שהאינטרנט שלהם יהיה תמיד מופעל. זו הסיבה שרובם בוחרים בנתונים ללא הגבלה.

כמה נתונים אתה משתמש כרגע?

אם אתה מרגיש כי נתונים בלתי מוגבלים אינם מתאימים לך, הדרך הטובה ביותר להבין כמה גדול מתוכנית נתונים שאתה צריך היא להסתכל על חשבונות האינטרנט הישנים שלך. לרוב יש את השימוש החודשי שלך. אם אין לך עותק נייר, עליך להיות מסוגל למצוא מידע זה באתר האינטרנט שלך.

שלבים למזעור השימוש בנתונים

אם אתה המום מכמות הנתונים שבהם אתה משתמש ואתה רוצה לשלם עבור תוכנית זולה יותר, תוכל לבצע כמה ציוצים לשימוש באינטרנט שלך. לדוגמה, במדיה החברתית, קבעו סרטונים שלא ישחקו אוטומטית. בנוסף, סקור את איכות הזרימה של Netflix שלך. ככל שהאיכות גבוהה יותר, כך אתה משתמש יותר בנתונים. אם אתה מוריד סרטים, הורד אותם ב- SD לעומת HD. סרט באיכות HD ב- iTunes הוא בערך 4 גיגה-בייט, ואילו סרט באיכות SD ממוצע של 1.5 ג'יגה-בייט.

כמה מהיר צריך להיות תוכנית NBN שלך?

זו יכולה להיות שאלה מסובכת עבור אוסטרלים כיוון שהזמן הארוך ביותר לא הגענו לבחירת מהירות חיבור האינטרנט שלנו. עם זאת, כעת ה- NBN נותן לנו אפשרות בחירה.

ישנם שני גורמים שעלינו לקחת בחשבון בבואנו לקבוע כמה מהר מספיק לנו. הדבר הראשון שאנחנו רוצים לחשוב עליו הוא מהירות NBN מנקודת התצפית של כמה מהר אנו מסוגלים להוריד דברים. ואז אנו רוצים לחשוב על הקיבולת המרבית של הקשרים שלנו.

לדוגמה, נניח שבחרנו לתכנית NBN 12 הזולה ביותר. אנו מקבלים 12 מגהביט לשנייה. עם זאת, בביתנו יש לנו שישה אנשים שנמצאים לעתים קרובות באינטרנט. אם כולם מחוברים בו זמנית, כל אדם מקבל רק 2 מגהביט לשנייה, וזה דבר.

ברוב המקרים אנו ממליצים לקבל תוכנית NBN 50. זה יאפשר למשפחה בת ארבע אנשים להתחבר לאינטרנט במהירות טובה. בטח, תחסכו כמה דולרים נוספים ברכישת שירות איטי יותר. עם זאת, כשכולם במשפחה נלחמים להזרים את נטפליקס, לצפות בסרטונים ביוטיוב או לשחק במשחקים מקוונים, תבינו שהכמה דולרים הנוספים שחסכתם לא שווים את זה.

האם עלינו לקבל תוכנית ספק שירותי אינטרנט על חוזה?

התשובה תלויה במה שאתה רוצה מהאינטרנט שלך.

היתרונות של קבלת חוזה בחינם

יתכן שתרצה תוכנית חופשית בחוזה מכיוון שאינך נעול בה לאורך זמן. סביר להניח שתצטרך לשלם דמי הגדרה, וסביר להניח שתחויב בגין הנתב והמודם שלך. אך אתם חופשיים לבטל את השירות בשעות הפנאי שלכם. אם אינך אוהב את הספק שלך, תוכל להמשיך בכל עת. זו אפשרות טובה עבור אנשים ששוקלים לנסות ספק חדש שאינם בטוחים בו.

תוכל גם להחליף ספקים בקלות אם תמצא עסקה טובה יותר. עם זאת, אם העסקה החדשה שתמצא מוגדרת גם היא על בסיס חודש לחודש, סביר להניח שתצטרך לשלם דמי הגדרה יקרים נוספים. כאן באוסטרליה שוק הפס הרחב שלנו אינו חזק כמו שוק הסמארטפונים שלנו. המשמעות היא שיש פחות תחרות, כך שסביר להניח שלא תראו תנודות ענק במחירים מספק אחד למשנהו אלא אם כן תהיה עסקה..

היתרונות בקבלת חוזה

אם אתה עובר בדרך החוזה, ספק שירותי האינטרנט שלך ינעל אותך בין 12 ל -24 חודשים. עם זאת, סביר להניח שתחסוך כסף לאורך זמן. חלק מהטבות שתקבל בגין חתימת חוזה יכולות לכלול אי תשלום דמי הגדרה, קבלת מודם בחינם או בהנחה וקבלת מחיר חודשי זול יותר.

חוזים ארוכי טווח מגיעים בדרך כלל עם בונוס מסוג כלשהו. הם עשויים לכלול טלוויזיה, מחשב נייד או גישה לשירותים אחרים. בעוד שכל ספקיות האינטרנט משתמשות בחוזים, רק מעטים עובדים על בסיס חודש לחודש.

אנו מקווים שנהנתם מהסקירה שלנו על עשרת ספקי ה- Internet הטובים ביותר באוסטרליה. כמו תמיד, אנחנו אוהבים לשמוע מהקוראים שלנו. ספר לנו את החוויה שלך עם ספקיות האינטרנט השונות בהן השתמשת בפרק התגובות למטה.

הוסף ביקורת משלך:

אנו עושים כמיטב יכולתנו לחקור מוצרים באופן עצמאי בכדי לעזור טוב יותר לקוראים שלנו לקבל החלטות. עם זאת, אנו רוצים לשמוע גם את דעותיך. אנו מקבלים ביקורות פרטניות שאינן אינפורמטיביות ואינן מקדמות קידום מכירות. מלא את הטופס שלהלן ונפרסם את הביקורת שלך. ביקורות פרסומות של חברות עצמן לא יפורסמו. תודה!

--- אנא בחר מהירות ---
ממוצע
איטי
מהיר
?>

--- אנא בחר שימושיות ---
קל לשימוש
מסובך מעט
מאוד מסובך
?>

בלחיצה על הכפתור למטה, אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש וקיבלתי.

הוסף את הביקורת שלי

0
6858

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me