כיצד להפסיק דליפת RTC באינטרנט (תיקונים חינמיים וקלים)

דליפות WebRTC מביכות כשאתה בחוץ. אם אתה משתמש בדפדפן Chrome, אתה נמצא בסיכון. הנה מה לעשות. 'נאמר מספיק.


במקרים מסוימים, השימוש ברשת פרטית וירטואלית (VPN) הוא לא מספיק כדי לאבטח את שידורי הנתונים שלך ולהבטיח שכתובת ה- IP שלך תישאר בעילום שם. דליפת WebRTC היא בעיה שמשפיעה על דפדפן Google Chrome ועלולה לגרום לכך שכתובת ה- IP האמיתית שלך תהיה זמינה באופן מקוון.

וקטור webrtcWebRTC מייצג תקשורת באינטרנט בזמן אמת. משתמשים בו באתרי אינטרנט ויישומי אינטרנט רבים כדי לפתוח זרם הפעלה קבוע בין מחשב המשתמש לשרת המארח. WebRTC ישתמש בחיבור שכבת שקעים מאובטחים (SSL) כל עוד לשרת המארח יש אישור תקף, אך זה עדיין לא מספיק כדי למנוע הדלפת כתובת ה- IP שלך..

כאשר אתרים או צדדים שלישיים מסוגלים להשיג את כתובת ה- IP המקומית שלך, זה נותן להם את היכולת לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך ואפילו את המיקום הפיזי שלך. כל כתובות ה- IP מקושרות לאזורים גיאוגרפיים, כך שהרשת המקומית וחברת האינטרנט שלך מקצה אותן על סמך העיר והאזור שבו אתה גר או עובד.

איך מתרחשים הדלפות?

הנושא המרכזי בהדלפות WebRTC היה נחשף לראשונה בשנת 2015. מתכנתים גילו שכאשר דפדפן כרום היה מחובר לאתר דרך חיבור VPN, הוא יגיש בקשות תקופתיות דרך מערכת המכונה Session Traversal Utilities for NAT (STUN). בקשות STUN נדרשות לתמיכה בכל סוג של תקשורת או שיתוף פעולה בזמן אמת בתוך חלון הדפדפן.

הבעיה היא שכל STUN מבקש שיחות בין מחשב המשתמש לאינטרנט החיצוני, ובמקרים אלה הוא ישתמש בכתובת ה- IP המקומית שלך, ולא בכתובת המסופקת על ידי שירות ה- VPN שלך. משמעות הדבר היא שה- כתובת מספקית האינטרנט שלך (ISP) או רשת Wi-Fi תהיה נגישה לצדדים חיצוניים. למעשה, אתרים יכולים להשתמש בקוד JavaScript בכדי ללכוד בקלות את כתובת ה- IP האמיתית שלך באמצעות בקשת כוח STUN.

מניעת דליפות עם סיומות של Chrome

מעבר ללקוח או מארח VPN אחר לא יעזור במניעת קישורי WebRTC. הנושא משפיע על כל שירותי ה- VPN, ללא קשר לפרוטוקול ההצפנה שהם משתמשים. במקום זאת, הגישה הטובה ביותר לנקוט היא להתקין שלוחה של Chrome, שהיא כלי עזר קטן שמתווסף כדי ליצור חוויית דפדפן מאובטחת. כרום מכילה חנות שלוחה שלמה, שרבים מהם ניתן להשיג בחינם.

גוגל למעשה כתבה ופרסמה ממשק תכנות יישומים שלם (API) לנושא WebRTC. זה מאפשר למפתחים בודדים ליצור משלהם תוספי Chrome כדי לעקוף את הבעיה עם לקוחות VPN.

אחת התוספות הפופולריות ביותר ל- Chrome למטרה זו היא מניעת דליפת WebRTC. זה תואם לכל גרסה של Chrome שגובהה מעל 42. לאחר ההתקנה, יופיע חלון האפשרויות של התוסף ותוכל לבחור אם ברצונך להגן על דליפות WebRTC או לא..

התוסף WebRTC Protect פועל בצורה דומה. זה מוסיף כפתור לפינה השמאלית העליונה של דפדפן Chrome שלך, ובלחיצה אחת אתה יכול להפעיל או לבטל את ההגנה של WebRTC. כאשר הסמל בצבע כחול, פירוש הדבר שההגנה מופעלת ושירות ה- VPN שלך לא ידליף את כתובת ה- IP האמיתית שלך בשום אתר.

תלוי באיזה שירות VPN אתה משתמש, הספק שלך עשוי להמליץ ​​על תוסף Chrome ספציפי או שהם למעשה יכולים להציע אחד משלהם. בקר באתר האינטרנט שלהם לקבלת מידע נוסף. אך קחו בחשבון שכל סיומת המשתמשת בממשק ה- API הרשמי של גוגל תפעל באותה צורה.

בדיקות לדליפות WebRTC

לאחר התקנת תוסף Google Chrome כדי להגן על עצמך מפני דליפות WebRTC, עליך להשתמש בכלי מקוון כדי לוודא שהכל עובד כמתוכנן. וודא שתוסף Chrome שתבחר להתקין יוצע על ידי מפתח מכובד ושיש לו מספר לא מבוטל של ביקורות חיוביות.

כיצד להפסיק דליפת RTC באינטרנט (תיקונים חינמיים וקלים)

יכול היה להיות פתרונות מסוכנים המוצעים באתרי צד ג 'שאינם מקוריים ולמעשה ינסה להדביק את המחשב שלך. עליכם להתקין רק תוספים של Chrome מהחנות הרשמית של גוגל.

מבחן קל לדליפות WebRTC זמין מה- IP מהי ה- IP שלי? אתר אינטרנט. כשאתה טוען עמוד זה, הוא יציין אם כתובת ה- IP שלך נחשפה או נסתרה. מתחת להודעה זו תראה כיצד כתובת ה- IP המקומית שלך שונה מכתובת ה- IP הציבורית אותה אתר אחר יכול לראות. עם VPN חזק כמו NordVPN או כריש גולש והגנת דליפות WebRTC, כתובת ה- IP המקומית שלך צריכה תמיד להישאר פרטית כדי שתוכל להגן על זהותך ומידע אישי שלך.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me