רשימה מלאה של מדינות עם VPNs אסורים (גרסה מעודכנת)

במדינות מסוימות, אנו מסתכלים עליכם סין, צפון קוריאה ואחרות, חופש הגישה לאינטרנט כולו מעולם לא הפך להיות דבר.

למרות שהאינטרנט נחשב לפלטפורמה בינלאומית פתוחה, חשוב לזכור שמדינות ושטחים מסוימים יכולים לעשות זאת לשים חוקים משלהם במקום כיצד הרשת עובדת עבור התושבים שלהם.

מדינות רבות מציבות מגבלות על ספקי שירותי אינטרנט (ISP) כדי לשלוט על סוג התוכן שנחסם באמצעות דפדפני האינטרנט. לדוגמה, ממשלה עשויה לבחור לאסור אתרים מסוימים לשיתוף קבצים או לשוק מקוון.

הדרך הקלה ביותר לעקוף מגבלות מסוג זה היא באמצעות רשת פרטית וירטואלית (VPN). עם לקוח VPN מוגדר במחשב או במכשיר הנייד שלך, אתה עדיין מתחבר לאינטרנט דרך ספק שירותי האינטרנט הסלולרי שלך, אך כל התעבורה שלך מנותבת מייד לשרת של צד שלישי..

ההפעלה מאובטחת ומוצפנת לחלוטין וכתובת ה- IP הראשית שלך הופכת להיות רעול פנים לכל אתרי האינטרנט החיצוניים.

רשימה מלאה של מדינות עם VPNs אסורים (גרסה מעודכנת)

באמצעות חיבור VPN אתה יכול למעשה לשלוט באיזה אזור כתובת ה- IP שלך נמצאת, בהתאם לאפשרויות שמציע ספק השירות שלך. לדוגמה, אם למארח ה- VPN שלך יש שרתים שהוקמו בארצות הברית, קנדה או אוסטרליה, אתה יכול לבחור להתחבר לכל אחד מאותם נקודות גישה ולקבל א כתובת IP מקומית. משתמשי VPN רבים מנצלים אפשרות זו כדי להתחבר לשירותי וידאו זורמים או לאפליקציות ואתרים אחרים שאינם מורשים בארצם.

כמובן שעדיין יש דרכים שממשלה יכולה לעשות זאת לשלוט על השימוש באינטרנט, אפילו עם כל כך הרבה שירותי VPN הקיימים כיום. הם עשויים לעבוד עם ספקי שירותי אינטרנט כדי לחסום את דפי הבית של VPN או להגביל לחלוטין את חיבורי ה- VPN. המשך לקרוא כדי ללמוד אילו סוגי מגבלות נאכפות על ידי מדינות שונות. הרשימה שלהלן ניתנת לפי סדר מהירויות האינטרנט המהירות בעולם.

דרום קוריאה

דגל דרום קוריאהממשלת דרום קוריאה אינו מגביל שימוש ב- VPN עבור אזרחיה. עם זאת, היא משתתפת בצנזורה באינטרנט, מכיוון שהיא חוסמת אתרים רבים הקשורים לקוריאה הצפונית או לפורנוגרפיה.

נורווגיה

דגל נורבגיהבנורבגיה יש לא הונחו בלוקים באתרי VPN או לקוחות. המדינה נחשבת לבעלת מדיניות אינטרנט פתוחה מאוד, אם כי הפסיקה האחרונה הביאה לכך שממשלת נורווגיה חסמה כמה מהאתרים המובילים לשיתוף קבצים וטרנינג, כולל מפרץ הפיראטים..

שבדיה

דגל שבדיהלתושבי שבדיה גישה מלאה לרשת העולמית ויכולה להתחבר לכל שירותי VPN. חוקה של המדינה תומכת בחופש הביטוי והעיתונות, וכתוצאה מכך קיימת צנזורה באינטרנט מעט עד כלום בתוך שבדיה.

הונג קונג

דגל הונג קונגעל אף היותה ממוקמת גיאוגרפית בסין, שם פיקוח וצנזורה של השימוש באינטרנט מאוד, יש אזרחי הונג קונג גישה חופשית לרשת הפתוחה. ספקי שירותי האינטרנט בהונג קונג אינם מגבילים את השימוש ב- VPN, ללא קשר למיקום שרת המארח.

שוויץ

דגל שוויץלמרות ש- VPNs אינם חסומים בשוויץ, המדינה הוסיפה יותר ו יותר הגבלות באינטרנט בשנים האחרונות. בית המשפט העליון הפדרלי פוסק פסקי דין בכל מקרה לגופו. בפרט, המדינה נסדקה באתרי הימורים.

פינלנד

דגל פינלנדהשימוש בשירותי VPN הוא חוקי לחלוטין עבור אזרחי פינלנד. עם זאת, הממשלה העסיקה מסוימים מערכות סינון לאלץ ספקיות אינטרנט לחסום אתרים שמתמקדים בשיתוף קבצים או הימורים מקוונים.

סינגפור

דגל סינגפורסינגפור נחשבת לבעלת א גישה מגבילה יחסית לצנזורה באינטרנט, אך כלי VPN אינם חסומים עבור אזרחיה. אתרים סוערים כמו מפרץ הפיראטים נחסמו בסינגפור, וכמה מקרים של הערות גזעניות מקוונות הביאו לתיקים פליליים.

יפן

דגל יפןלאזרחים יפנים יש גישה מלאה לאינטרנט והם יכולים לעשות שימוש בכל שירות אירוח VPN. זה הודות לחוקים שלו לגבי חופש הביטוי והתקשורת. ספקי שירותי אינטרנט מסוימים ביפן הנהיגו מדיניות בנושא סינון תוכן בלתי הולם ללקוחותיה.

הממלכה המאוחדת

דגל בריטניהVPNs הם חוקיים לשימוש בבריטניה, אך זה לא אומר שהם אנונימיים כמו שאתה חושב. בבריטניה יש חוק שנקרא חוק סמכויות החקירה, המחייב ספקי שירותי אינטרנט לשמור נתונים על לקוחות ולהפוך אותם לזמינים במקרים בהם נדרש מעקב לאומי. חברות VPN המפעילות את השרתים שלהן בבריטניה קשורות למדיניות זו, אם כי אזרחים עדיין יכולים להתחבר למארחים במדינות אחרות.

בעבר, לממשלת בריטניה גישה מקוונת חסומה לשירותי שיתוף קבצים שבהם ידוע כי מתארחים תוכן פיראטי. כמו כן, חלק מספקי שירותי האינטרנט הגדולים בבריטניה מעבירים את כל התנועה שלהם דרך פילטרים שיחסמו אתרים לא חוקיים ויציגו שגיאת דפדפן אינטרנט כאשר משתמש מנסה לגשת אליהם.

ארצות הברית

דגל ארצות הבריתלקוחות VPN חוקיים לחלוטין בארצות הברית של אמריקה. תקנות אינטרנט מסוימות יכולות למעשה להיות נשלטות על ידי מדינות בודדות, אך בסך הכל ארה"ב שמרה על התקנות גישה פתוחה לצנזורה באינטרנט.

עם זאת, ארצות הברית תויגה לאחרונה כ- אויב האינטרנט על ידי קבוצות בינלאומיות מסוימות. זה נובע בחלקו הגדול מההיסטוריה של המדינה ב מעקב מקוון על אזרחיה. בנוסף, ההחלטה האחרונה של הממשלה לבטל את ההסכם חקיקת נייטרליות נטו עלול לגרום לכך ש ספקי האינטרנט יצברו כוח רב יותר להגביל את הגישה עבור הלקוחות שלהם.

הולנד

דגל הולנדלהולנד גישה פתוחה מאוד לשימוש באינטרנט ו לא מציב חסימות או הגבלות על שימוש ב- VPN. בית המשפט העליון במדינה הורה בעבר לספקי שירותי האינטרנט הגדולים ביותר לחסום כלים לשיתוף קבצים מסוימים כמו מפרץ הפיראטים, אך נייטרליות נטו היא עדיין המטרה בהולנד.

רומניה

דגל רומניהלרומניה יש אין היסטוריה של אי פעם להגביל את השימוש בשירותי VPN. לאזרחיה יש גישה מלאה לאינטרנט הפתוח, מצפים במקרים נדירים של אתרי הימורים שסוננו על ידי הממשלה.

הרפובליקה הצ'כית

דגל צ'כיהתושבי צ'כיה נחשבים לבני אדם חופש מוחלט בכל הקשור לגלישה באינטרנט, כולל שימוש במארחי VPN באזורים אחרים. ספקי שירותי אינטרנט פרטיים בצ'כיה רשאים לשקול סינון של אתרים ספציפיים אם תלונות מוגשות על ידי לקוחותיהם.

איחוד האמירויות הערביות

דגל איחוד האמירויות הערביותלאיחוד האמירויות חוקים ספציפיים שנכתבו ביחס לאופן בו אזרחים יכולים להשתמש בשירותי VPN. למרות ש- VPN לא נחסמים לחלוטין, כל פעולה שתבוצע באמצעות VPN שנמצא כלא חוקית תביא לעונש של זמן כלא וקנס גדול.

דנמרק

דגל דנמרקלממשלת דנמרק יש מעולם לא ביצעה ניסיונות לחסום חיבורי VPN שמקורו בגבולותיו. כשמדובר בסינון אינטרנטי, קיימות הגבלות מסוימות למערכת שמות תחום (DNS), לרוב סביב אתרי סמים וכלים לשיתוף קבצים..

טייוואן

דגל טייוואןטייוואן מציעה לאזרחיה גישה מלאה לאזור אינטרנט לא מצונזר, כולל אפשרות להשתמש ב- VPN כדי להסוות כתובות IP. ספקיות האינטרנט בטייוואן אינן עוקבות אחר תנועת הלקוחות או חוסמות שירותי שיתוף קבצים.

לטביה

דגל לטביההחוקה של לטביה כוללת את זכויות חופש העיתונות וחופש הביטוי. כתוצאה, הגבלות אינטרנט הן מינימליות בלטביה וניתן להשתמש ב- VPNs באופן חופשי. הממשלה לא מבצעת כל מעקב אחר השימוש באינטרנט של אזרחיהם בנתוני דוא"ל.

בלגיה

דגל בלגיהלממשלת בלגיה אין היסטוריה של הגבלת השימוש בלקוחות VPN. עם זאת קיימים במדינה חוקים מסוימים המחייבים ספקי שירותי אינטרנט לסנן תוכן אינטרנט הנחשב לא מוסרי או לא חוקי. זה כלל אתרי הימורים ויישומי שיתוף קבצים.

קנדה

דגל קנדהלמרות שהיו ספקולציות כלשהן כי ספקיות האינטרנט הגדולות בקנדה עשויות להתאמץ להגביל את השימוש ב- VPN, אך הדבר לא קרה עד כה. לממשלה ארגון הפועל לסימון אתרים לא חוקיים, אך מחוץ לסינון זה, יש לאזרח קנדי גישה מלאה לאינטרנט.

תאילנד

דגל תאילנדשירותי VPN זמינים בתאילנד ללא הגבלות. עם זאת, המדינה נחשבת לבעלת מאוד מדיניות צנזורה מגבילה, אשר גדל בשנים האחרונות. חלק גדול מהסינון שמתרחש בתאילנד קשור לפוליטיקה. הממשלה יכולה לחסום כל אתר שנחשב כמעליב או לא מחמיא למלך.

אירלנד

דגל אירלנדאזרחי אירלנד לא צריכים להיתקל בבעיות בעת שימוש בלקוח VPN כדי לגשת לרשתות מאובטחות ולסוות את כתובת ה- IP שלהם. למדינה יש הגבלות מינימליות בגלישה באינטרנט, מלבד כמה אתרים לשיתוף קבצים שנחסמים כעת על ידי הממשלה.

בלארוס

דגל בלארוסמדינת בלארוס תויגה בעבר כ- אויב האינטרנט וממשלתה נקטה צעדים להגבלת השימוש ב- VPN על ידי אזרחיה. הממשלה היא הבעלים של ספק שירותי האינטרנט העיקרי ושומרת על שליטה קפדנית על אופן השימוש באינטרנט. לאחרונה גויסו אתרי VPN יחד עם לקוחות סוחפים על ידי הרשויות בבלארוס. ניתן להעניש אזרחים על שימוש בלקוחות VPN או על ניסיון לנסות לגשת לאתרים זרים מסוימים.

עירק

דגל עירקבעירק, בדרך כלל אסור על ספקי VPN. המשמעות היא שכל ניסיון לגשת לדף הבית של ספק VPN או כל ניסיון להשיק חיבור לקוח VPN יופסק על ידי ספק שירותי האינטרנט. אם אתה מסוגל למצוא שירות VPN שעוקף את המגבלות, היה מודע לכך שפעילותך תפקח ותוכל להיות הועמד לדין בגין שימוש ב- VPN.

איראן

דגל איראןלממשלת איראן יש חקיקה נוקשה בכל הקשור לאופן השימוש ב- VPN. הם לא חוקיים מבחינה טכנית, אבל אזרחים כן מותר רק להירשם לשירותי VPN שאושרו בעבר על ידי הממשלה. במובנים רבים זה מביס את מטרת VPN, מכיוון שהאפשרויות שאושרו על ידי הממשלה ככל הנראה תחסמו חלק גדול מאותו תוכן כמו ספקי שירותי אינטרנט רגילים..

איראן תויגה כאויבה של האינטרנט, בעיקר בגלל חוקי הסינון שלהם שיחסמו תכנים פוליטיים ודתיים מסוימים מכל האזרחים. רשתות חברתיות רבות גם חסומות לחלוטין באיראן.

חרסינה

דגל סיןסין היא ידוע לשמצה בגין הגבלת השימוש באינטרנט של אזרחיה. חומת האש שהממשלה הציבה חוסמת רבים מהאתרים הפופולריים ביותר שמתארחים בארצות הברית. כשמדובר ב- VPN, לעתים קרובות סין תחסום את עמוד הבית הראשי של ספקי ה- VPN. זה יקשה על האזרחים להוריד את לקוח ה- VPN המשויך, אם כי יתכן שהוא לא יחסום חיבורים יוצאים לחלוטין.

ביחס למכשירים ניידים, מספר אפליקציות VPN הוסרו בכוח מחנויות האפליקציות של סין עבור iOS ו- Android. ממשלת סין גם חוסמת אתרים רבים הקשורים לפעילויות פוליטיות מעורערות או אירועים היסטוריים.

צפון קוריאה

דגל צפון קוריאהכמו כן, באופן לא מפתיע, בצפון קוריאה יש חלק מה- תקנות האינטרנט המחמירות בעולם. לא ידוע הרבה אודות אופן אכיפתם של החוקים שלהם, אך בטוח להניח ש- VPN חיצוניים המתארחים במדינות אחרות אסורים. כל האתרים בצפון קוריאה מנוהלים על ידי הממשלה ואין גישה לרשת הרחבה.

עומאן

עומאן דגלבעבר ממשלת עומאן חסמה רבים מספקי ה- VPN המובילים המארחים את שירותיהם במדינות חיצוניות. הממשלה מסנן כל תוכן אינטרנט שהוא נראה לא מוסרי, וזה כולל VPNs וכלים אחרים שנועדו להפוך כתובות IP לאנונימיות.

טורקיה

דגל טורקיהלאזרחי טורקיה יש גישה מוגבלת לרשת העולמית, מכיוון שהממשלה נקטה צעדים כדי לשלוט בסוגי התוכן המותרים דרך הפילטר שלה. רבים משירותי ה- VPN הפופולריים ביותר חסומים בטורקיה, ותושבים אינם רשאים להפנות את תעבורת הרשת שלהם דרך שרתים זרים.

המדיה החברתית מווסתת גם היא מאוד בטורקיה, כאשר כמה פלטפורמות נאסרות כליל. בעבר נענשו אזרחים על התבטאויות ברשת החברתית.

רוסיה

דגל רוסיהנכון לעכשיו, מדיניות ממשלת רוסיה בנושא VPNs היא לבצע חסום את דפי הבית של ספקי שירותים פרטניים. תנועת VPN בפועל עם כתובות IP מוסוות אינה חסומה, ולכן אזרחי רוסיה פשוט צריכים למצוא שיטה להשיג כלי VPN מאובטח. המדינה אכן מפעילה רשימה שחורה רחבה של אתרים חסומים אחרים, כולל כל תוכן שהממשלה מחשיבה אותו כחוק.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me