כיצד לבטל חסימה של סרטוני YouTube

מספר הצפיות של YouTube ב- מיליארדים בכל יום ויום. כאשר YouTube הושק לראשונה בשנת 2005, הרעיון היה ליצור מיקום בו ניתן היה לשתף סרטונים.

הסרטון הראשון הועלה על ידי המייסד ג’אד כרים והיה תחת הכותרת “אני בגן החיות”. הפופולריות של פורמט שיתוף הווידאו הזה גדלה עד כדי שנה רק לאחר שנה גוגל רכשה את החברה תמורת 1.65 מיליארד דולר.

YouTube נאסרעד שנת 2010 צפיות יוטיוב זינקו ליותר משלושה מיליארד ביום. כעת, הוא הגיע לנקודה בה מועלות 300 שעות של וידיאו בכל דקה. התוכן נע בין סרטי תעודה לפרשנויות על סרטים, סרטים שנעשו על ידי מעריצים, ביקורות, ומספר דברים שהם פשוט מגוחכים לגמרי. חברות מדיה מיינסטרים מספקות גם תוכן ב- YouTube.

למרבה הצער, זרם התוכן היציב הזה שפשף כמה מדינות בדרך הלא נכונה. אסור על תוכן שמעליב ממשלות או מנהיגים דתיים. בארצות הברית ניתן לאסור על תוכן מסוים בגין הפרת זכויות יוצרים.

חברות רבות יחסמו את יוטיוב בחודשים שקדמו לבחירות. יש מדינות שחוסמות סרטונים נבחרים, ואילו אחרות חוסמות את YouTube בהמוניהן. בואו נסתכל מדוע מדינות ומוסדות מסוימים החליטו לחסום את YouTube. ואז, בואו נראה כמה דרכים היו YouTubers מנוסים ביטול חסימה של סרטוני YouTube ו- YouTube.

�� TLDR – אם אתה מחפש את התשובה הקצרה לדילמת YT זו. אנו ממליצים לבדוק את Surfshark. המתחיל החדש הזה במרחב ה- VPN מספק מהירויות בזק במהירות וביטול החסימה לא רק של YouTube אלא של נטפליקס אלא של HBO, Hulu, Amazon Prime וכ -12 חנויות נוספות.. בקרו ב Surfshark או קרא את הביקורת שלנו. ��

Contents

מדוע מדינות סמכותיות חוסמות את יוטיוב

סין חוסמת את YouTube שוב ושוב במשך החלק הטוב יותר של עשור. רבים מאמינים כי חסימות אלה מייצגות ייאוש מצד ממשלת סין בכל הקשור לכך אזרחיה מקבלים מידע לא מסונן על המדינה ומנהיגיה.

חסימה של YouTube לפי מדינה

משרד החוץ הסיני התנגד לטענה זו ואמר כי הוא לא מפחד מהאינטרנט וכי הוא מגביר את חילופי המידע האלקטרוני. הם מרגישים שיש להסדיר את האינטרנט עצור את התפשטות המידע המזיק וכדרך ל להגן על הביטחון הלאומי.

זה מספר כי רבים מהבלוקים הללו ב- YouTube חופפים לחוסר וודאות בסין או בסביבתה. לדוגמה, כאשר היו מהומות בטיבט, YouTube נחסם כשסרטונים של מהומות אלו החלו להופיע ברשת שיתוף הווידאו.

YouTube הוא לא האתר היחיד שסבל בגלל חומת האש הגדולה של סין. מספר אתרים, כמו מהפייסבוק והוויקיפדיה, נחסמו אף הם – או אפילו נאסר על הסף. על מנת לפקח על מה שאזרחיהם מסתכלים באופן מקוון, סין עושה שימוש בבדיקת מנות עמוקה.

זוהי טכנולוגיית הרחה של מנות המאפשרת לאנשים לפקח על המתרחש בזמן אמת ברשתות של אנשים. זה יכול לאפשר לממשלה הסינית לראות אם אזרחיהם מבטלים חסימה של YouTube באמצעות VPNs או ה- Onion Router, TOR כדי לעקוף את חסימת הגיאוגרפים..

צנזורה באינטרנט לפי מדינה

זה לא זורם לאף אחד כי צפון קוריאה עושה כל שביכולתה כדי למנוע מאזרחיה לבטל את החסימה של סרטוני YouTube ו- YouTube. החסימה הזו באה בתוך להקות במדיה החברתית ו אתרי פורנוגרפיה או מבוגרים.

צפון קוריאה מונעת מאזרחיה גישה בלתי מוגבלת ל- YouTube מחשש שאנשים יפרסמו בזמן אמת מידע על המדינה בפני העולם החיצון. מכיוון שצפון קוריאנים לא מצליחים לבטל את החסימה של סרטוני YouTube, היכולת שלהם לגשת למידע באינטרנט או להציג מידע על המדינה שלהם שפורסמו במקום אחר מוגבלת..

כאשר הוכרז החסימה ביוטיוב, ממשלת צפון קוריאה הייתה ברורה שכל מי שניסה לבטל את חסימת הסרטונים של יוטיוב ויוטיוב יהיה עונש על פי החוק בצפון קוריאה. מעט מאוד פרטים נמסרו, אך ניתן לדמיין שעונשים כאלה יהיו לא נעים.

חסימת יוטיוב בעולם המערבי

צנזורה וחסימה של סרטוני YouTube או YouTube היא לא מוגבלת למשטרים סמכותיים. מדינות רבות עם ממשלות חופשיות יחסית, כמו ארצות הברית, בריטניה וגרמניה, חסמו גם הם סרטוני יוטיוב.

לדוגמה, בתחילת שנות האלפיים, גרמניה חסמה קטעי וידאו למוזיקה לאחר ש- GEMA, החברה שאחראית לגביית תמלוגים למבצעים בגרמניה, ביקשה עמלה של שימוש בסנט אחד לכל שימוש בכל הסרטונים שבוצעו על ידי אמנים תחת חסותם..

הטענה הייתה שיוטיוב קיבלה משהו לחינם על חשבון המבצע. כמובן, אנשים מנוסים הצליחו לעקוף את הבלוקים הללו ולהנות גישה בלתי מוגבלת ל- YouTube.

חומר מוגבל גיאוגרפי ביוטיוב

הגבלה גיאוגרפית או חסימת גיאוגרפיה הם דרך להגביל את הגישה לתוכן ספציפי על סמך המיקום הגאוגרפי של המשתמש. כתוצאה מכך, לא לכל משתמשי YouTube יש גישה בלתי מוגבלת ל- YouTube. אתה מבין טוב יותר לגבי ביטול החסימה של סרטוני YouTube כשאתה מבין כיצד חסימה גיאוגרפית פועלת.

  1 סקירת סיסמא - האם זה עדיין שווה את המחיר? (עודכן: 2020)

לכל המכשירים המחוברים לאינטרנט יש כתובת IP. כתובת IP זו ניתנת על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך. זה אומר ש ספק שירותי האינטרנט שלך יודע את כתובת ה- IP שלך. בפני עצמו, כתובת ה- IP שלך אינה דבר גדול. עם זאת, ספק האינטרנט שלך יכול להשתמש בו כדי לקבוע באילו אתרים אתה מבקר ומתי.

כיצד vpn עובד במוביילים

כאשר מנהלי YouTube מיישמים חסימה גיאוגרפית, הם משתמשים בכתובת ה- IP שלך כדי לקבוע את מיקומך. זה כולל את המדינה שממנה אתה ניגש לתוכן. אם חלק מתכני YouTube אינו זמין באזורך כתוצאה מהפרת זכויות יוצרים, לא תוכל ליהנות מגישה של YouTube ללא הגבלה שאנשים במדינות אחרות עשויים ליהנות מהם.

אנשים רבים מתעניינים בתחילה בביטול החסימה של סרטוני YouTube ו- YouTube כאשר הם נוסעים לחו”ל. לדוגמה, תושב ארה”ב המטייל בפרגוואי לא יקבל גישה זהה לתוכן כמו בארה”ב, מכיוון שתוכניות מסוימות מוגבלות geo.

חסימת YouTube בהגדרות חינוכיות

אין גישה לסטודנטים לאינטרנט

יש הרבה מאוד תוכן ב- YouTube שמועיל להגדרה החינוכית. עם זאת, מחנכים רבים חשים כי מאפשרים לילדים ללא הגבלה הגישה ל- YouTube בזמן הלימודים חושפת אותם לסכנות. הורים ובתי ספר מסוימים התלוננו שילדיהם צפו בפורנוגרפיה גרעינית רכה, גסויות, בדיחות גזעניות וכו ‘ב- YouTube בזמן הלימודים..

חלק מבתי הספר החליטו להעלות מסננים ל- Wi-Fi שלהם המאפשרים לקבוצות שונות לגשת לתוכן שונה ב- YouTube לעומת חסימת אוניברסלית לכל הקבוצות המעורבות..

בעוד שהכוונה עשויה להיות טובה, התוצאה הסופית היא בדרך כלל פרודוקטיבית. בתי ספר רבים מעודדים את תלמידיהם להשתמש ב- YouTube כמשאב בעת חקר פרויקטים. למרבה הצער, בגלל הצנזורה, ילדים כן אין אפשרות לגשת לתוכן חינוכי לגיטימי ב- YouTube. ישנו ויכוח מתמשך בין סטודנטים לסגל ההוראה בדבר עד כמה הם מגבילים ביחס לשימוש ב- YouTube של הסטודנטים.

כלים זמינים לביטול חסימת YouTube

דיברנו הרבה על מדוע ממשלות ומוסדות חינוך חוסמים את יוטיוב. עכשיו, בואו נדבר קצת על צעדים שתוכלו לנקוט בהם גישה בלתי מוגבלת ל- YouTube ללא קשר למיקומך. אנו נסתכל על כמה מהכלים העומדים לרשותכם בכדי להשיג זאת ונבחן עד כמה יעילים כל אחד מהכלים הללו.

עקיפת חסימת גיאוגרפי עם VPN

VPNs, או רשתות פרטיות וירטואליות, הם כלים מעולים לביטול החסימה של סרטוני YouTube.

VPN עומד לאפשר לך ליצור חיבור מאובטח עם רשת אחרת דרך האינטרנט. לאחר מכן הוא מאפשר לך לגלוש באינטרנט באמצעות חיבור האינטרנט של אותו מחשב. בתהליך זה כתובת ה- IP שלך מוחלפת בכתובת IP חדשה משרת ה- VPN שאליו אתה מתחבר, מה שמקנה לך חווית גלישה אנונימית לחלוטין..

כיצד עובד VPN 2

ניתן להשוות את כתובת ה- IP שלך למיקוד. הם מתקשרים למיקום פיזי. כשאתה משנה את כתובת ה- IP שלך, זה בעצם זהה לשינוי המיקום שלך.

כעת, ביטול החסימה של YouTube הופך להיות אפשרי מכיוון ש- YouTube רואה את הכתובת הפיזית שלך כמדינה בה מותרת גישה לתכנים האמורים, והם מגיבים על ידי ביטול החסימה של סרטוני YouTube (בדומה לשימוש ב- VPN נהדר לביטול החסימה של Netflix).

1. ExpressVPN – מהירות ואנונימיות (ביטול חסימה מלאה)

אחד הבחירות המובילות שלנו לביטול חסימה של סרטוני YouTube הוא ExpressVPN. הסיבה שאנו אוהבים את השירות הזה היא מכיוון שהוא מהיר, יעיל ואמין. ל- ExpressVPN יש את אחד מאוספי השרתים הגדולים בעולם. זה אומר ש לקוחות יכולים בקלות לבטל את החסימה של תוכן חסום גיאוגרפי ללא קשר למקום בו הוא חסום.

יתרונות:
 • קל להתקנה
 • תמיכה מצוינת בפלטפורמה
 • רוחב פס בלתי מוגבל
 • יותר מ -2,000 שרתים ב -94 מדינות ו -160 ערים
חסרונות:
 • יקר יותר מהתחרות

מבחן מהירות אינטרנט באמצעות אקספרסכמובן, פשוט ביטול החסימה של YouTube יהיה חסר טעם אם ה- VPN מאט את מהירויות הזרימה עד לנקודה בה לא תוכל ליהנות מהתוכן. זה לא המקרה עם ExpressVPN. לקוחות ExpressVPN יכולים לקבל חיבור חלק תוך שימוש בשירות שלהם.

ל- ExpressVPN יש מתג להרוג. מתג להרוג מונע דליפות IP. המשמעות היא שזהותך לא תיחשף בפני האקרים או רשויות המחפשות להגביל את היכולת שלך להציג תוכן מסוים. ExpressVPN ידוע כמי שיש פרוטוקולי פרטיות חזקים.

ישנם מספר מקרים בהם ממשלות ניסו להחרים את המידע על שרתי ExpressVPN. אפילו אם הם היו מסוגלים להחרים את השרתים, מכיוון ש ExpressVPN פועלת לפי מדיניות רישום אפס, לא היה להם שום דבר להחרים שיכול להכניס לקוחות לסכנה.

  רשימה מלאה של מדינות עם VPNs אסורים (גרסה מעודכנת)

כשמדובר בתמחור, ExpressVPN הוא לא שירות ה- VPN הזול ביותר שיש. עם זאת, המחיר הגבוה במקצת – רק כמה דולרים נוספים בכל חודש – שווה את זה. תוכנית חודשית תריץ לך כ- $ 12 דולר. אם אתה רוכש אותו במשך שישה חודשים, הוא ינהל אותך בסביבות $ 9 דולר. אם אתה רוכש אותו במשך 12 חודשים, הוא יפיק לך 6.99 $ לחודש, ו תקבל למעשה שלושה חודשים בחינם.

ExpressVPN הוא אחד משירותי ה- VPN היחידים שבדקנו אשר באופן עקבי הצליחו לעקוף מגבלות חסימת גיאוגרפיים שהוטלו על ידי YouTube, מה שמאפשר לך YouTube בלתי מוגבלת..

2. Surfshark – זול ויעיל

יותר ויותר קשה להרחיק את Surfshark מכל הרשימות שלנו. כחדשה, לחברה VPN היו הרבה מה להוכיח, אבל היא באמת נותנת את אותותיה לענף. עם היכולת לעקוף מגבלות גיאוגרפיות, השירות גם לא יקר. אם אתם מחפשים לחסוך קצת כסף ומוכנים לנסות חברה חדשה יותר, Surfshark צריכה להיות הבחירה שלכם.

יתרונות:
 • זול
 • מהיר
 • רוחב פס בלתי מוגבל
 • ביטול החסימה של כל שירותי הסטרימינג
חסרונות:
 • תמיכה בדוא”ל יכולה להיות מנוקדת

אנשים שונים משתמשים ב- VPNs שונים מסיבות שונות. יש הרבה הבדלים במשוואה ההיא. אם אתה דומה לרוב האנשים, כנראה שאתה מנסה לחסוך כמה דולרים. Surfshark התבונן בענף ה- VPN והחליט להציע שירות VPN סולידי מבלי להטעין זרוע ורגל.

מבט חטוף באתר שלהם הראה לי מחיר היכרות במחיר של 1.99 דולר לחודש. אף VPN טוב אחר לא מציע את המחיר הזה בשלב זה.

חסכון של כמה דולרי דוס בחודש הוא חסר טעם אם אתה לא מתכוון לקבל מהירויות מהירות, חיבור מאובטח והימנעות מגבילה מגאוגרפית מוצקה. למרבה המזל, Surfshark אורז את כל זה לשירות VPN נחמד אחד שיאפשר לכל אחד לגשת ל- YouTube בכל עת שירצה.

אנו ממליצים מאוד לבדוק מעת לעת באתר שלהם בכדי לראות איזה תמחור מבוא הם מציעים. כדאי גם לבדוק את סקירת הגלישה המלאה שלנו כך שתוכלו לקבל מושג טוב יותר על מה שהילד החדש הזה ברחוב מציע.

3. NordVPN – ספירת אבטחה ושרתים (ביטול חסימה מלאה)

NordVPN יכול לעמוד בפני עצמו כשמדובר בסביבת תכונות הגבלת הגיאו של YouTube. NordVPN הוצגה שוב ושוב כדי לעקוף את מגבלות הגיאוגרפיה לא רק ביוטיוב אלא גם בנטפליקס, אמזון פריים ושירותים אחרים..

יתרונות:
 • רשת שרתים ענקית של מעל 4,400 שרתים
 • שרתי Anti-DDOS ושרתי Tor המתמחים
 • תמיכת לקוחות בקיאים
 • מציע תכונות אבטחה באינטרנט
 • ממשק ידידותי למשתמש
חסרונות:
 • לא ניתן לבחור עיר שרת

מבחן מהירות אינטרנט באמצעותהם מציעים חיבור במהירות גבוהה, ומאפשרים לצפות בתוכן מוגבל גיאוגרפי ללא חציצה. כמו ExpressVPN, ל- NordVPN מדיניות מחמירה בכל הנוגע לפרטיות. הם לא שומרים את המידע המקוון שלך, וגם לא מוכרים מידע אודותיך לאחרים. אתה יודע ששום דבר שאתה עושה ב- YouTube לא יתועד על ידי NordVPN.

כמו ExpressVPN, יש להם שרתים במספר מיקומים. NordVPN שומר על אימונים והם מספקים מספר הדרכות שלב אחר שלב בהן תוכלו להשתמש כדי להראות לך איך לעקוף חסימה גיאוגרפית, בין אם זה בטלפון, במחשב שלך או במכשיר החכם.

NordVPN מעט פחות יקר מ- ExpressVPN. תוכנית לפי חודש תעלה לכם 11.95 דולר. אם אתה נרשם ל 12 חודשים, המחיר יורד ל 5.75 $ לחודש. אם אתה מנוי לשנתיים, המחיר יורד עוד יותר 3.29 דולר לחודש.

ביטול החסימה של סרטוני YouTube ו- YouTube באמצעות אתר פרוקסי

אתר פרוקסי הוא כלי שתוכל להשתמש בו בעת ביטול החסימה של YouTube. הוא חולק מספר תכונות הדומות ל- VPN, אבל זה חסר אמינות וביטחון. כמו VPN, שרת proxy יסנן את התעבורה שלך דרך שרת אחר כך שייראה שאתה במדינה אחרת. זה אמור לאפשר לך להתמצא חומות אש ו בלוקים גיאוגרפיים.

בניגוד ל- VPN כמו ExpressVPN ו- NordVPN, פרוקסי עבודה אינם מצפינים את הנתונים שלך. המשמעות היא שספק שירותי אינטרנט, גופי צנזורה באינטרנט, ממשלות ואחרים יוכלו לפקח על הנתונים שלך, באופן פוטנציאלי חושף אותך לסיכון.

אתה יכול להגדיר שרת proxy משלך, או להשתמש באתר פרוקסי באופן מקוון. עדיין, לזמן, לכסף, ליעילות ולנוחות, אנו ממליצים ללכת על מסלול ה- VPN.

השתמש ב- Tor כדי לבטל את החסימה של סרטי YouTube

טור הוא דפדפן אינטרנט מאובטח. זה מאפשר לך לגשת לתוכן משותף מקוון בצורה אנונימית. הדרך בה טור מסתיר את זהותך היא על ידי העברת תעבורת האינטרנט שלך דרך מספר רשתות. כתוצאה מכך, ספקי שירותי אינטרנט, האקרים או מנהלי רשת אינם יכולים לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך. בכל זאת, טור לא מצפין את הנתונים שלך במלואם.

  מדריך לבטיחות אלקטרוניים: הגן על ילדיכם באינטרנט כיום

ברגע שהנתונים שלך עוזבים את הרשת הם גלויים. טור לא תוכנן לזרם בגלל מהירויותיו האטיות. אם ברצונך להשתמש ב- Tor בעת ביטול החסימה של סרטוני YouTube, אנו ממליצים שתעשה זאת בשילוב עם NordVPN, Surfshark או ExpressVPN. בדרך זו, תבטיחו כי הנתונים שלכם מוגנים, גם אם טור איכשהו נפגע או נפרץ.

הגלישה המאובטחת באינטרנט

ביטול החסימה של סרטוני YouTube על ידי שינוי כתובת האתר שלה

אם אתה נמצא בסביבה חינוכית ואתה מעוניין לעקוף חומות אש מקומיות ברשת, נסה לשחק עם כתובת האתר. לדוגמה, ייתכן שמנהל הרשת שלך חסם רק את כתובת האתר הראשית של YouTube HTTP://www.YouTube.com. אבל מה אם תקליד במקום זאת HTTPS://www.YouTube.com? שוב, זה רק הולך לאפשר לך לעקוף את חומת האש המקומית. אם תוכן מצונזר או נחסם גיאוגרפי באזור שלך, הכי טוב הוא להשתמש ב- VPN כמו NordVPN או ExpressVPN.

מחשבות אחרונות

כפי שאתה יכול לראות, ישנן מספר דרכים עבורך לקבל גישה ל- YouTube אם הגישה שלך נחסמת על ידי חומות אש או על ידי חסימת גיאוגרפי.

בשביל הכסף שלנו, באמצעות אחד משני ה- VPN הטובים ביותר, יהיה זה Surfshark או NordVPN, הוא הפיתרון היעיל ביותר לביטול חסימת סרטוני YouTube ו- YouTube. בנוסף, VPNs שומרים על הקשר שלך פרטי ובטוח. משמעות הדבר היא שמנהל הרשת, ספק שירותי האינטרנט או ממשל סמכותי לא יוכלו לפקח על התוכן שאליו אתה ניגש.

באילו כלים השתמשת כדי לעקוף את הבלוקים האלה? התגעגענו למשהו? נשמח לשמוע אילו פתרונות השתמשתם והעניקו לך גישה בלתי מוגבלת ל- YouTube, אז יידע אותנו בפרק התגובות למטה! כמו כן, התבונן במדור השאלות הנפוצות שלנו בנושא YouTube ו- VPN.

שאלות נפוצות

ש: איך אני מבטל את מצב ההגבלה ב- YouTube?

ת: השלבים לביטול חסימה של סרטוני YouTube שצונזרו על ידי מצב מוגבל תלויים במכשיר בו אתה משתמש. זכור, מצב מוגבל עובד בדפדפן או ברמת מכשיר. יהיה עליכם לכבות או להפעיל אותו עבור כל דפדפן או מכשיר בו אתם משתמשים. אם לדפדפן שלך יש פרופילים מרובים, תצטרך להפעיל או להשבית אותו עבור כל פרופיל שאתה רוצה לשחרר. במעבד, בקר ב- YouTube.com. לאחר מכן:

 1. לחץ על סמל החשבון
 2. לחץ על מצב מוגבל
 3. בתיבת הדו-שיח, הפעל את מתג ‘מצב מוגבל’ לכיבוי
ש: כיצד אני עוקף את הגבלת הגיל ב- YouTube מבלי להיכנס?

ת: ישנן מספר אפשרויות להשיג זאת. אנו נתמקד בדרך הפופולרית ביותר לביטול חסימת סרטוני YouTube שנחסמים על ידי מגבלות גיל מבלי שנצטרך להיכנס.

 1. הקלד את שם הסרטון בסרגל החיפוש שנמצא בראש אתר YouTube ולחץ על Enter.
 2. לחץ על קישור הסרטון ותראה את המסך המציג את “אזהרת התוכן” וכן בקשה להתחברות.
 3. לחץ על כתובת האתר של הסרטון בסרגל הכתובות.
 4. מקם את הסמן מייד אחרי “www.” בסרגל הכתובות.
 5. הקלד את האותיות NSWF

כדוגמה, https://www.youtube.com/watch?v=LypKrQHWixo יהפוך

https: // www. nsfw youtube.com/watch?v=LypKrQHWixo

ש: האם אוכל לבטל הגבלות על אפליקציית YouTube לנייד?

ת: במכשיר אנדרואיד:

 1. היכנס לחשבון YouTube שלך
 2. הקש על סמל התפריט בצד ימין למעלה
 3. לך להגדרות> כללי
 4. כבה את “מצב מוגבל”

במכשיר אפל:

 1. מצא את סמל החשבון בצד ימין למעלה
 2. בחר הגדרות
 3. בחר “סינון מצב מוגבל”
 4. הפעל או כבה את “מצב מוגבל”
ש: האם ספקי האינטרנט מכירים את הסרטונים שאני צופה ביוטיוב?

ת: אלא אם אתה משתמש ב- VPN כמו ExpressVPN או NordVPN, ספק שירותי האינטרנט שלך יודע עליך הכל. VPNs אינם רק כלים לביטול חסימה של סרטוני YouTube. הם כלים להגנה על פרטיותך. לספק שירותי האינטרנט שלך יש קנייני כללים של כללי פרטיות. עם זאת, רבים מהם מוכנים למכור את היסטוריית הגלישה שלך למשווקים כדי שיידעו מה הדברים לפרסם לך. ספק שירותי האינטרנט שלך לא יוכל לעשות זאת אם הם לא היו יודעים באילו דפים ביקרת ב- YouTube וסוגי הדברים שאתה אוהב או לא אוהב.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me