הוראות שלב אחר שלב להסתרת כתובת ה- IP שלך

עודכן לאחרונה ב- 20 בינואר 2023

זו מערכת פשוטה ויעילה להפליא. זה ממשיך לפעול בצורה חלקה, וזה מבטיח שתקבל את המידע שאתה מחפש כשאתה מבקש אותו.

בדיוק כמו שביתכם מזוהה על ידי כתובת רחוב ייחודית, המחשב שלך מזוהה באינטרנט באמצעות כתובת IP ייחודית.

כשאתה גולש באינטרנט, כתובת ה- IP שלך מבקשת מאתר אינטרנט לשלוח אליו מידע. האתר משתמש בכתובת ה- IP שלך כדי לדעת לאן לשלוח נתונים אלה.

לכל מכשיר אחר בעולם המחובר לאינטרנט יש גם כתובת IP ייחודית ומזהה.

בעוד שמערכת זו נוחה לכל מי שרוצה להשתמש באינטרנט, היא גם נוחה לכל מי שרוצה לעקוב אחר מה שאתה עושה בעולם המקוון..

למעשה, כתובת ה- IP שלך היא זו המאפשרת לאחרים לעקוב אחר כל מה שאתה עושה באינטרנט ולהקליט אותו. ניתן אפילו להשתמש ב- IP שלך כדי לחסום אותך מקבלת תוכן מסוים.

כתובת ציבורית לעומת כתובת IP פרטית

פושעי סייבר ואחרים עשויים להשתמש בכתובת ה- IP שלך כדי לאתר את מיקומך הפיזי.

מסיבה זו ואחרות, ייתכן שיהיה הגיוני להסתיר את כתובת ה- IP שלך.

כשאתה לומד יותר על כתובת IP, איך היא עובדת ואיך להסתיר אותה, תתחיל לראות מדוע הסתרת כתובת ה- IP שלך חיונית להגנה על פרטיותך ועל אנונימיות באופן מקוון.

Contents

הגדרת כתובות IP

זה מדהים לשקול כמה מכשירים מחוברים לאינטרנט. ישנם המכשירים הברורים כמו מחשבים שולחניים וניידים, אך יש לקחת בחשבון גם טלפונים חכמים, טאבלטים, יחידות GPS, קונסולות משחק, טלוויזיות חכמות, מקלות רוקו ואפילו כמה מכשירים עיקריים כמו מקררים..

איזה מקום מבלבל להפליא באינטרנט אם לא הייתה שיטה קוהרנטית לזיהוי כל מכשיר ייחודי. אתה יכול לבקש לבקר באתר מסוים מהטאבלט שלך, אך אם למכשיר זה אין כתובת, כיצד האתר ידע לאן לשלוח את הנתונים?

התקפה זדונית

בהתאם לכך, לכל מכשיר המחובר לאינטרנט מוקצה כתובת IP ייחודית. הפורמט הנפוץ ביותר כיום לכתובות IP נקרא IPv4. הפורמט של כל כתובת ב- IPv4 הוא x.x.x.x, שבו x עומד על מספר כלשהו בין 0 ל- 255.

משמעות הדבר היא שכתובת IPv4 IP עשויה להיראות כמו כל אחת מהדוגמאות הבאות:

  • 172.16.254.1
  • 223.255.255.255
  • 191.255.255.255

כיצד תוכן מועבר לכתובת ספציפית?

חיוני שכל מכשיר המחובר לאינטרנט יקבל כתובת IP ייחודית. אם לשני מכשירים הייתה אותה כתובת, אתרי אינטרנט לא היו יודעים איזה מכשיר ביצע בפועל את בקשת הנתונים.

רשות המספרים שהוקצו לאינטרנט אחראית על הקצאת כתובת IP למכשירים. מכונה לעתים קרובות IANA, זוהי חטיבה של ICANN, שבנוסף להקצאת כתובות IP מנהלת את מערכת שמות הדומיינים, הקצאת מספרי מערכת אוטונומית, סמלים הקשורים לפרוטוקול אינטרנט ופונקציות רבות אחרות..

  שירותי הדוא"ל הטובים ביותר לפרטיות ואבטחה (2023)

IANA מנהלת את רישומי האינטרנט האזוריים, או RIRs. דרך הרישום ניתן לכל מדינה מגוון כתובות בהן הן עשויות להשתמש כדי לזהות מכשירים המחוברים לאינטרנט. למעשה, כתובת IP חושפת את המדינה בה ממוקם המכשיר. זה מה שמאפשר לכל מי שמעוניין להבין היכן אתה נמצא בעולם כשאתה גולש.

מדוע תרצה לשקול להסתיר את כתובת ה- IP שלך

רוב האנשים מרגישים שהם משתמשים באינטרנט מסיבות לא מזיקות. הם רוצים לראות איך סרט מסוים דורג על עגבניות רקובות או לבדוק את השעות בקניון המקומי. אולי הם רק קונים זוג נעליים או יוצרים הזמנה מקוונת למכולת. זה נראה כמו דברים משעממים למדי. מדוע אכפת לך שאנשים אחרים יוכלו לעקוב אחרך באמצעות כתובת ה- IP שלך?

איך עובד VPN - -

יכולות להיות כמה סיבות לכך שאכפת לך. הנה רק כמה מהם, שעשויים לגרום לך לרצות להסוות את כתובת ה- IP שלך.

כדי לשמור על המיקום הפיזי שלך בסוד

אתה לא עבריין במחבוא, אבל זה לא בהכרח אומר שאתה רוצה פושעי רשת או מישהו אחר שיצליחו לאתר את מיקומך. יתכן שהם לא יוכלו לדפוק על דלת הכניסה שלך באמצעות כתובת ה- IP שלך, אך הם עדיין יכולים להגיע אליך בדרכים שיכולות להרגיש קצת מפחידות.

כשאתה גולש, האם שמתם לב למודעות מקומיות ספציפיות באמת? אתה עשוי לראות פרסומת לסוחר מכוניות משומשות ברחוב או לחנות הפרחים שראית במרכז העיר. לא חיפשת מכונית משומשת או זר, ואתה יכול להמר על כל סכום כסף שאותם סוחרים מקומיים לא משלמים כדי שהפרסומות שלהם ישודרו לעולם..

במקום זאת, אלה מפרסמים משתמשים בכתובת ה- IP שלך כדי לפנות אליך. עיין באתר IPInfo. זה באופן אוטומטי אומר לך כל מה שאתה צריך לדעת על כתובת ה- IP שלך. למעשה, זה מפתיע ומפתיע באופן מטריד. עסקים נרשמים לשירות זה כדי שיוכלו למקד לכתובות IP באזור שלהם. זו הסיבה שאתה רואה כל כך הרבה פרסום מקומי ו”הצעות מיוחדות “המיועדות אך ורק לאזור שלך.

הסתר את כתובת ה- ip

קצת מטריד להבין עד כמה זרים יכולים ללמוד עליך.

כדי לעקוף הגבלות הקשורות ל- IP

ניתן למצוא חוסמי תוכן בכל מקום. הם נפוצים ביותר במקומות עבודה ובמוסדות אקדמיים. אפילו ממשלות משתמשות באמצעים אלה כדי למנוע מאזרחיהן לצפות באתרים מסוימים.

אם אתה באמת רוצה חופש באופן מקוון, הסתרת כתובת ה- IP האמיתית שלך עשויה להיות הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

כדי לעקוף חוסמי תוכן שהוקמו על ידי שירותים מקוונים

חברות כמו נטפליקס והולו המציעות שירותים מבוקשים מאוד משתמשות בחוסמי תוכן כדי למנוע מאנשים גישה לתכנות המיועדת רק לאזורים מסוימים ברחבי העולם. שרתי משחקים ואתרי מוזיקה משתמשים גם בחוסמים אלה. הסרת כתובת ה- IP שלך היא דרך נהדרת לעקוף את המגבלות הללו.

  כלי פרטיות בקוד פתוח - מדריך מלא לבטיחות ברשת
הגן על עצמך מפני התקפות DDoS

התקפות של מניעת שירות מופצות מתבצעות לרוב כנגד אתרים עסקיים ובנקאיים אך הם יכולים להתרחש גם נגד משתמשים פרטיים. ההתקפות הללו, לרוב נראות בעולם המשחקים המקוונים, מציפות את חיבור האינטרנט של הקורבן בבקשות מזויפות כך שבקשות לגיטימיות לא יוכלו לעבור.

התקפות ddos

להישאר אנונימי

בכל פעם שאתה מחובר, מישהו מציץ מעבר לכתף שלך. הממשלה, ספק שירותי האינטרנט שלך ואינספור אחרים שמים לב. זה כולל מספר פושעים. בארצות הברית, ספק שירותי האינטרנט שלך אף רשאי למכור את הנתונים שלך לצדדים שלישיים כאשר אתה לא חכם. יתר על כן, אם אתה חושש מהנתונים האישיים שלך, תרצה ליידע את עצמך על מדיניות הפרטיות המפחידה של פייסבוק.

הגן על עצמך, על המחשב שלך, על האנונימיות שלך ועל הזהות שלך על ידי הסתרת כתובת ה- IP שלך.

הסתרת כתובת ה- IP שלך

יש לך אפשרויות בכל הנוגע להסתרת כתובת ה- IP שלך. אלה הנפוצים ביותר, אך כוללים סיכוני אבטחה נוספים.

השתמש ב- VPN

רשת פרטית וירטואלית, או VPN, מציעה רשימה מקיפה של הגנות המסוות את כתובת ה- IP שלך והופכת אותך לאנונימי בעולם המקוון. כל התעבורה המקוונת שלך מוצפנת דרך ה- VPN הטוב ביותר שניתן להשיג, ותוכלו להשתמש בכל שרת הממוקם ברחבי העולם לניתוב התעבורה. יתכן שתוכלו לגשת לתוכן חסום אחרת באמצעות VPN טוב, להוריד סיקרי סיביות ולמנוע מגורמים שלישיים לזהות את המיקום הגאוגרפי שלכם..

כמה VPNs טובים יותר מאחרים. חכם לקרוא כמה ביקורות VPN לפני קבלת החלטה. השירותים המומלצים ביותר כגון NordVPN ו כריש גולש אל תשמור יומני פעילות של משתמשים. משמעות הדבר היא שספק ה- VPN שלך לא רושם לאן אתה הולך ומה אתה עושה באופן מקוון. זהו מרכיב קריטי בכל VPN.

אחרי הכל, אתה משתמש ב- VPN כיוון שאתה רוצה הגן על האנונימיות והפרטיות שלך. ה- VPN מונע מ- ISP שלך לדעת שאתה עושה באינטרנט. אם ה- VPN שלך עוקב אחריך, הוא מביס את המטרה.

מה זה vpn

היזהר מחברות ששומרות רישומי VPN כלשהם בפעילותך, כולל כשאתה מתחבר, כמה זמן אתה נשאר ברשת, באיזה מכשיר אתה משתמש ומידע ושם התשלום שלך. רבים מ- VPNs הנודעים ביותר מאפשרים לך לשלם עבור השירות באמצעות כרטיסי מתנה קמעונאיים או באמצעות cryptocurrency.

  שירותי הדוא"ל הטובים ביותר לפרטיות ואבטחה (2023)

אתה אולי לא מרגיש צורך ללכת לקצוות כאלה, אבל VPN הוא עדיין רעיון ממש טוב. ההצפנה של כל תעבורת האינטרנט שלך מונעת את כל מי שהממשלה פושעים יוכלו לעקוב אחר הפעילות שלך. בנוסף, אתה יכול לגרום לזה להראות כאילו אתה גולש מלוס אנג’לס, קליפורניה כשאתה באמת יושב בביתך בבריסביין. זה סוג הפרטיות שאף אמצעי אחר לא יכול להציע.

בחר שרת פרוקסי

שרת פרוקסי דומה למתווך העומד בין המכשיר שלך לרשת בכלל. אתה שולח את בקשתך לפרוקסי, שמעביר את הבקשה לאתר. לאחר מכן, הנתונים עוברים חזרה דרך שרת ה- proxy למכשיר שלך.

איך פועלים פועלים

בעוד ששירות פרוקסי עדיין מבצע את העבודה ברמה בסיסית, תקבל הגנה טובה בהרבה באמצעות VPN.

שרתי פרוקסי מתחילים להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך, והם משתלמים. עם זאת, הם אינם מספקים את ההצפנה ש- VPN עושה. הם היו בעבר בשירות נרחב יותר כאשר אנשים נאלצו להשתמש במודמי חיוג כדי להתחבר לאינטרנט. שרת ה- Proxy אפשר למספר אנשים להיכנס בבת אחת.

גלה את דפדפן טור

דפדפן

השירות החינמי המכונה Router Router מעביר את תעבורת האינטרנט שלך דרך רשת ממסרים עצומה הנמצאת בכל רחבי העולם. כל ממסר מנוהל על ידי מתנדב המאמין בהבטחת פרטיותם של אנשים בכל מקום כאשר הם נכנסים לרשת.

תודה לעזרתם, אף אחד לא יכול לשמור על כרטיסיות בפעילויות המקוונות שלך מכיוון שהוא לא יכול לגלות את כתובת ה- IP שלך בפועל.

אמנם ישנם עוד כמה דפדפנים מאובטחים טובים, אך ידוע כי דפדפן Tor הוא היעיל ביותר. עם זאת, זה מאט את חיבור האינטרנט שלך באופן ניכר. אם שמירה על פרטיותך חשובה לך ביותר, זוהי אמצעי זהירות נבון לנקוט בה. VPNs רבים מאפשרים להוסיף שירות TOR לחיבור שלך לשכבה נוספת של הצפנה.

גלישה באמצעות רשת אלחוטית ציבורית

בדרך כלל לא דרך בטוחה לגלוש, Wi-Fi ציבורי מאפשר לך להתחבר לנקודה חמה מקומית. זה מסווה את כתובת ה- IP שלך, אך משאיר אותך פגיע לכל מי שמשתמש באותה נקודה חמה. זו לא הדרך הכי חכמה להגן על עצמך.

אם אתה מטפל במטבע מקוון כלשהו, ​​אל תעשה זאת בעת השימוש ב- Wi-Fi ציבורי. זה נכון במיוחד עבור cryptocurrency. בנוסף, ייתכן שתרצה ללמוד עוד אודות אחסון קריפטו בבטחה אם אתה מתמודד בעניינים כאלה.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me