Geriausi slaptažodžių tvarkytojai 2020 m

Užuot išsaugoję didžiausią patarimų grynuolį, kad padarytumėte triuškinančią šio straipsnio išvadą, pirmiausia išmeskime jį iš kelio. Jei to dar nepadarėte, nedelsdami nusipirkite ir naudokitės slaptažodžių tvarkytuve.

Gerai, galite palaukti, kol perskaitysite šį straipsnį, kad žinotumėte, kurie iš jų yra geriausi, bet turite idėją? Tai nepaprastai svarbu! Šiandieniniai kibernetiniai nusikaltėliai nėra nedideli nepatogumai, pavyzdžiui, auksinė žuvelė, nulaužianti jūsų kojų pirštus.

Šie vaikinai ir galvai yra rykliai, kurie atims jūsų koją vienu įkandimu. Geriausia gynyba nuo įsilaužėlių yra sukurti ir naudoti pasaulinės klasės slaptažodžius, o toliau pateiktos programos padės jums tai padaryti.

Kas gi yra slaptažodžių tvarkyklė?

Mes žinome, kad galbūt net nežinote (nepaisant savaime suprantamo kategorijos pavadinimo), ką tai daro slaptažodžių tvarkyklė. Nesijaudink. Esame čia, kad viskas būtų visiškai aišku.

Pirma, smulkmenos apie tai, kas yra a geras slaptažodis. Štai užuomina. Jame neturėtų būti jūsų vaikų ar naminių gyvūnėlių vardų. Tiesą sakant, jis neturėtų būti panašus į jokį žodį anglų kalba. Tai yra per lengva, kad programinė įranga galėtų nulaužti slaptažodį.


Daugelis internetinių saugumo ekspertų lieptų naudoti bent šešių – aštuonių simbolių ilgį, nors kai kurie jų siekia net 16, ir įsitikinkite, kad įtraukėte didžiąsias ir mažąsias raides bei specialiuosius simbolius, kad galų gale atrodytų kažkas panašaus: Hgs3 @ 4j55nKX! Sl . Pažiūrėkite, kaip tai gali būti sunkiau nulaužti nei „bobscomputer“?

Tuomet problema tampa ta, kad nė vienas protas netrūksta Raymondo iš Lietaus žmogus galėtų prisiminti tokius sudėtingus įrašus apie kiekvieną jūsų naudojamą internetinę nuosavybę, kuriai reikalingas slaptažodis.

… Štai kur praverčia geras slaptažodžių tvarkytojas. Geriausias iš šių būdų padeda kurti ir reguliariai keisti slaptažodžius, kurie yra saugomi virtualioje „užrakto dėžutėje“ pačios programinės įrangos viduje. ��

Valdytojas sinchronizuoja save visuose jūsų naudojamuose įrenginiuose. Viskas, ką jums reikia padaryti, yra atsiminti vieną slaptažodį - tokį, kuris leidžia jums prisijungti prie slaptažodžių tvarkyklės.

Naršydamas jūsų vadovas užpildo slaptažodžius svetainėms automatiškai, leis jums eiti savo linksmu keliu ir padarysite DAUG mažiau pažeidžiamus internete.

Vertinimo procesas

Leiskite įsigilinti į tai, ko mes konkrečiai ieškome palygindami slaptažodžių tvarkytuvus. Čia yra pagrindai, kuriuos geriausi programinės įrangos produktai, kuriuos apžvelgėme, pateikia kaip pagrindinius elementus:

 • Saugokite duomenis debesyje ir savo kompiuteryje ar mobiliuosiuose įrenginiuose
 • Taikykite efektyviausią plačiai naudojamo šifravimo formą
 • Pateikite „Windows“, „MacOS“, „Android“ ir „iOS“ paketus
 • Turėkite nemokamų variantų, bet turėsite šiek tiek sumokėti, kad gautumėte maksimalią naudą
 • Neribotas diegimas keliuose įrenginiuose vienoje paskyroje
 • Neribotas slaptažodžių skaičius

Kitos svarbios savybės, kurias radome kai kuriuose, bet ne visuose produktuose, yra įspėjimai apie duomenų pažeidimus ir dviejų veiksnių autentifikavimas (tai yra geras dalykas - daugiau vėliau).

Kiti neapsiriboja pagrindiniu slaptažodžių valdymu ir yra vieta, kur galima saugiai saugoti dažnai naudojamą informaciją, tokią kaip kreditinės kortelės ir asmeniniai duomenys. Privalumas yra tas, kad galite saugiai ir greitai užpildyti dalykus, kurių daug naudojate pildydami formas internete.

O taip, tas pagrindinis slaptažodis, kurį mes paminėjome? Nė vienas iš mūsų patikrintų produktų neleidžia atkurti, jei pamiršite, nors tam tikrais atvejais jums leidžiama jį atkurti.

Jei esate tas asmuo, kuris mygtukus „pamiršau mano ID“ ir „Pamiršau slaptažodį“ naudoja dažniau nei keičiate apatinius drabužius, jūsų elgesys ateityje gali būti pakeistas. Nesijaudinti. Tai geras dalykas.

On The Show!

Prisipažinkime prie jo ir atskleiskime geriausius slaptažodžių tvarkytojų rinkinius rinkoje.

(Beje, jei jums įdomu dėl paskutinės sąrašo funkcijos - biometrinio prisijungimo - tai tikrai nuostabu. Gal net Džeimso Bondo dalykai. Čia galite naudoti unikalius asmeninius identifikatorius, tokius kaip jūsų balsas ar pirštų atspaudai, kad prisijungtumėte. programinė įranga.)

# 1. „1 slaptažodis“ (Free3 nemokami mėnesiai mūsų skaitytojams ✨)

(Geriausias parodoje - klaidinga - apskritai)

 • Kaina: 35,88 USD per metus
 • Platformos: „Windows“, „Mac“, „iOS“, „Android“, „Linux“, „Chrome“ OS
 • Nemokamos versijos apribojimas: 3 mėnesių nemokamas bandymas su neribotu įrenginių skaičiumi
 • 2FA: Taip
 • Naršyklės papildiniai: „Chrome“, „Firefox“, IE, „Safari“, „Edge“
 • Biometrinis prisijungimas: „Face ID“, „Touch ID“ „iOS“ & „macOS“, dauguma „Android“ pirštų atspaudų skaitytuvų

Pliusai

 Kelionės režimas neleidžia „vyrui“ matyti jūsų asmeninės informacijos vykstant tarptautinėms kelionėms.

MINUSAI

Gali būti šiek tiek pigesnis

„1Password“ savo gyvenimą pradėjo išskirtinai kaip „Apple“ programa, tačiau bėgant metams ji išplėtė daugelį operacinių sistemų ir pastebimai pagerino funkcionalumą. „1“ slaptažodis yra dabar suderinamas su beveik 98% visų pasaulyje esančių prietaisų operacinių sistemų.

Išbandę šias paslaugas, labai greitai pastebėsite, kad „1Password“ investavo daug laiko ir išteklių į savo paslaugas visų savo klientų labui - kurie bet kurioje paslaugų pakopoje gali naudotis klientų palaikymo tarnyba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, visus metus. Suprojektuotas turėti nepralaidžią apsaugą, patikimą funkcionalumą ir vientisą sąsają, „1Password“ tapo tiesa aukščiausios kokybės paslauga.

Taigi nesitikėkite nemokamos versijos, išskyrus nemokamą bandomąją versiją, nes tai nėra iš tų bendrovių, kurios riboja paslaugas. Jūs arba užsisakote, gausite visas saugos funkcijas ir gausite puikų palaikymą, arba nieko negaunate ir nieko negaunate - o tai nėra blogai, tiesiog nėra ideali kai kuriems žmonėms.

Paprastai „1Password“ visiems suteikia 30 dienų nemokamas bandymas, bet todėl Privatumas Australija labai myli „1Password“ ❤️, mums buvo sudarytas išskirtinis susitarimas. Visi „Privacy Australia“ skaitytojai gauna a 3 mėnesių nemokamas bandymas tik iki 2019 m. spalio 9 d. (Norėdami gauti dabar, spustelėkite čia).

Visa tai pasakė, „1Password“ užėmė sostą kaip geriausias slaptažodžių tvarkytojas. Peržiūrėkite visą „1Password“ apžvalgą čia.

# 2. Dashlane

(Naujas, patobulintas ir geresnis nei anksčiau)

 • Kaina: 40 USD per metus
 • Platformos: „Windows“, „Mac“, „iOS“, „Android“, „Linux“, „Chrome“ OS, „watchOS“
 • Nemokamos versijos apribojimas: Vienas prietaisas
 • 2FA: Taip
 • Naršyklės papildiniai: „Chrome“, „Firefox“, IE, „Safari“, „Edge“
 • Biometrinis prisijungimas: „Face ID“, „Touch ID“ „iOS“, dauguma „Android“ pirštų atspaudų skaitytuvų

Pliusai

 Iškart pakeiskite daugybę slaptažodžių.

MINUSAI

Šiek tiek brangesnis nei kiti.

Iš pradžių išleista 2012 m., „Dashlane“ bėgant metams išgyveno vis stipresnius skausmus, o bendrovės inžinieriai vystėsi toliau, bandydami bandyti ir padaryti klaidas. Dabar nesvarbu.

Dashlane yra mūsų slaptažodžio tvarkyklės rekomendacijų sąrašo viršuje kaip antras geriausias pasirinkimas. Kodėl? Keletas svarių priežasčių.

Visų pirma, „Dashlane“ pagerėjo beveik kiekvienoje srityje nuo to laiko, kai paskutinį kartą į tai žiūrėjome. Jis ne tik įtraukė rimtą naršyklės palaikymo patobulinimą - pavaizduoti visi didieji -, bet ir vienodai gerai veikia kaip darbalaukis, debesis ar mobilusis sprendimas su tikrai nuostabia vartotojo sąsaja..

Naudodamiesi „Dashlane“, jūs NEGALITE pasiklysti ar būti supainioti. Kai mokate 40 USD per metus, galite jaustis šiek tiek atidėtas kainos. Patikėkite mumis, kai pirmą kartą turėsite galimybę masiškai pakeisti slaptažodžius dėl duomenų pažeidimo, būsite vienas laimingas kemperis. Peržiūrėkite mūsų išsamią „Dashlane“ apžvalgą čia.

# 3. „LastPass“

(Taip pat gana gražu)

 • Kaina: 24 USD per metus
 • Platformos: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, watchOS
 • Nemokamos versijos apribojimas: ribotas slaptažodžių bendrinimas ir dviejų veiksnių autentifikavimas
 • 2FA: Taip
 • Naršyklės papildiniai: „Chrome“, „Firefox“, IE, „Safari“, „Edge“, „Maxthon“, „Opera“
 • Biometrinis prisijungimas: „Face ID“, „Touch ID“ „iOS“ & „macOS“, dauguma „Android“ & „Windows“ pirštų atspaudų skaitytuvai

Pliusai

 Solidus dizainas ir našumas už puikią kainą.

MINUSAI

Kai kurie žmonės norėtų tikrojo darbalaukio diegimo, kurio nėra.

Mes pasakysime, kad tarp „LastPass“ ir „Dashlane“ yra tik atstumas, kurį galima pasakyti apie atstumą, kai kalbama apie kokybę, funkcijas, paprastą konfigūraciją ir palaikymą..

Panašu, kad „LastPass“ nemokama versija turi mažiau funkcijų nei „Dashlane“, o mokama versija yra pastebimai pigiau - 24 USD per metus.

Tiems, kuriems patinka gyvenimas debesyje, šio produkto nereikia atsisiųsti ir įdiegti; jis yra visiškai prieinamas per interneto sąsają ir naršyklės plėtinius.

Jei norite mokėti tik 24 USD per metus ir ne daugiau, tada „LastPass“ yra jūsų pasirinkimas ir mes manome, kad būsite patenkinti. Tačiau, jei galite sumokėti 40 USD per metus „Dashlane“ kainą, į kurią įeina viskas, ką siūlo „LastPass“, ir šiek tiek daugiau - na, prisukite - nėra blogo pasirinkimo tarp šių dviejų. Peržiūrėkite visą „LastPass“ apžvalgą čia.

# 4. „NordPass“

(Nauja, aptaki patyrusio prekės ženklo paslauga)

 • Kaina: 35,88 USD per metus
 • Platformos: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, Kindle, BlackBerry
 • Nemokamos versijos apribojimas: vienas įrenginys
 • 2FA: Taip
 • Naršyklės papildiniai: „iOS“, „Android“, „Chrome“, „Firefox“, „Opera“, „Edge“
 • Biometrinis prisijungimas: pirštų atspaudas (tinkamuose įrenginiuose)

Pliusai

 Puiki klientų aptarnavimo tarnyba
 Aukščiausios klasės saugumas

MINUSAI

Gali būti brangus
Galimi tik pirštų atspaudų biometriniai duomenys

Bendrovė „Nord“ („Nords?“) Yra šiek tiek senas namų ūkio pavadinimas internetinio saugumo pasaulyje. Paprasčiau tariant, jie yra labiausiai gerbiami vardai VPN pasaulyje. Jų slaptažodžių tvarkymo paslauga atitinka šį įrašą.

Saugumas, kaip mes ir tikėjomės, yra aukščiausio lygio. Aukščiausio lygio šifravimas, biometrinis autentifikavimas ir nulio žinių architektūra (kur kas intelektualesnė sistema, nei skamba) - visa tai kartu daro griežtesnį nei Fort Knox saugumą..

Tai taip pat lengva naudoti, ir tikrai nėra jokių paslaugų, kurias galėtume rasti. Tai suteikia lengvą intuityvią patirtį vietinėse OS programose ir naršyklės plėtiniuose, kurie, mūsų manymu, yra slaptažodžio tvarkyklės esmė.

Turėdami retą patirtį, kai turite problemą, jų apdovanojimus teikiantis klientų aptarnavimas yra prieinamas visą parą.

Jei tikrai susukėte ranką, kad iškristumėte trūkumą, galvoje kyla kaina. Tai nėra be galo brangu, tačiau yra aukščiau, todėl jūs turėtumėte būti gana atsidavę savo slaptažodžio apsaugai, kad tai pateisintumėte..

Taip pat yra tai, kad „NordPass“ teikia tik pirštų atspaudų biometrinius duomenis, kurie gali sukelti skausmą įrenginiuose, kur tai netaikoma.

Bet kuriuo atveju tai yra fantastinė paslauga su puikiais naršyklės plėtiniais, kuriuos mes rekomenduojame. Tai taip pat galėtų nuolat lipti į reitingus, nes laikui bėgant tai naudojame.

# 5. Laikytojas

(Geriausias pigiausias slaptažodžio apsaugos variantas)

 • Kaina: 25,49 USD per metus (Įprasta 30 USD per metus)
 • Platformos: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, Kindle, BlackBerry
 • Nemokamos versijos apribojimas: vienas įrenginys
 • 2FA: Taip
 • Naršyklės papildiniai: „Chrome“, „Firefox“, IE, „Safari“, „Edge“
 • Biometrinis prisijungimas: „Face ID“, „Touch ID“ „iOS“ & „macOS“, „Windows Hello“, dauguma „Android“ pirštų atspaudų skaitytuvų

Pliusai

 Puikus dizainas ir stiprios saugumo savybės.

MINUSAI

Dėl brangios pusės, atsižvelgiant į silpną formos užpildymo gebėjimą ir kt

„Keeper“ yra puikus slaptažodžių tvarkytojas, nusprendęs sutelkti dėmesį į aukščiausio lygio turimo saugumo užtikrinimą.

Šios ramybės pranašumai yra keli nepatogumai, viena iš jų yra nesugebėjimas pakeiti slaptažodžius dideliais kiekiais. Kitas dalykas - jūs negalite patekti į programą mobiliesiems naudodami paprastą keturženklį segtuką.

Jei nenaudosite tam tikros formos biometrinio prisijungimo formos, turėsite įvesti visas pagrindinis slaptažodis kiekvieną kartą. Jūs turite užduoti sau vieną klausimą.

Ar jaučiatės saugūs? Na, ar tu, pankai?

Atsiprašome, mes trumpam pasitraukėme į „Dirty Harry“ linijinių laivų pasaulį ... Grįžtame į realybę.

Jei saugumas bet kokia kaina arba 30 USD per metus yra svarbus, jūsų sprendimas gali būti „Keeper“.

# 6. Apimti

(Jei tau patinka funkcionalumas - ir nieko daugiau)

 • Kaina: 9,99 USD (vienkartinis mokestis)
 • Platformos: „Windows“, „Mac“, „iOS“, „Android“, „Linux“, „Chrome“ OS, „Windows Phone“
 • Nemokamos versijos apribojimas: 20 elementų (tik mobiliesiems)
 • Dviejų faktorių autentifikavimas: Ne
 • Naršyklės papildiniai: „Chrome“, „Firefox“, „Safari“, „Edge“, „Opera“
 • Biometrinis prisijungimas: palieskite ID „iOS“ & „macOS“, „Windows Hello“, dauguma „Android“ pirštų atspaudų skaitytuvų

Pliusai

 Jokio nuolatinio mokesčio.

MINUSAI

Funkciškai tai yra „LastPass“ nemokamos versijos atitikmuo.

Palyginti su iki šiol apžvelgiamais produktais, „Enpass“ yra sandėris: nemokama darbalaukio versijai ir vienkartinis mokestis (9,99 USD) už naudojimąsi mobiliuoju telefonu.

Akivaizdu, kad už tokį puikų pasiūlymą negausite visų kitų tvarkingų funkcijų, skambėjimo ir švilpukų. Vienu atveju - dviejų veiksnių autentifikacija - jūs negausite to, kas laikoma gana svarbia tvirtai internetinei saugai užtikrinti.

Kadangi slaptažodžių tvarkymo pramonė, kaip ir daugelis kitų, ir toliau tęsia savo pašėlusį debesų saugojimo ir prenumeratos planų kūrimą, „Enpass“ mieliau renkasi senąją mokyklą. Jei dėmesys vietiniam duomenų saugojimui gali pakenkti tiems, kurie visada siekia naujų technologijų tobulėjimo, bet kas, mėgstantis talpinti asmeninius duomenis internete, greičiausiai patiks „Enpass“.

Tai ne tik funkcijos, bet, jei viskas, ko norite, yra pigi, valdyti kelis slaptažodžius, šis produktas gali būti jūsų atsakymas.

# 7. Zoho skliautas

(Kitas sprendimas, kuris nenugalimas)

 • Kaina: nemokama papildomoji paslauga
 • Platformos: „Windows“, „Mac“, „iOS“, „Android“, „Linux“, „Windows Phone“
 • Ribota nemokamos versijos versija: nebendrinama
 • 2FA: Taip
 • Naršyklės papildiniai: „Chrome“, „Firefox“, „Safari“
 • Biometrinis prisijungimas: palieskite ID „iOS“, daugelyje „Android“ pirštų atspaudų skaitytuvų

Pliusai

 Visiškai nemokami asmenims, nesusijusiems su verslu.

MINUSAI

Kyla problemų dėl „Google“ prisijungimų.

Jei jūs ar jūsų įmonė jau esate „Zoho“ verslo įrankių rinkinio abonentas, galėsite naudoti „Zoho Vault“ kaip nemokama priedų paslauga.

Jei tai jūsų ieškomas paprastas slaptažodžio tvarkytuvas, tai gali būti puikus sprendimas. Tiesiog žinokite, kad palyginus tiesiai, tai neišmatuoja tokių mėgstamiausių kaip „Dashlane“ ir „LastPass“. Pastebimi nėra bruožų apima masinį slaptažodžio pakeitimą ir asmens duomenų formos pildymą.

Pasaulyje neturime nieko prieš Zoho Vault. Tai nemokama. Jei to ir siekiate, tęskite savo blogą savijautą. Realybė yra tokia, kad jūs daugiau naudojate „LastPass“ nemokamos versijos funkcijas.

Vienas dalykas, kurį siūlo šis slaptažodžių tvarkytuvas ir kuris yra išskirtinis pigumu, yra galimybė keturių ar mažiau asmenų šeimai pasidalyti slaptažodžiais.

# 8. RoboForm

(Kaip ir „RoboCop“ - senas ir pašėlęs)

 • Kaina: 20 USD per metus
 • Platformos: „Windows“, „Mac“, „iOS“, „Android“, „Linux“, „Chrome“ OS
 • Nemokamos versijos apribojimas: vienas įrenginys
 • 2FA: Taip
 • Naršyklės papildiniai: „Chrome“, „Firefox“, IE, „Safari“, „Edge“, „Opera“
 • Biometrinis prisijungimas: „Face ID“, „Touch ID“ „iOS“ & „macOS“, dauguma „Android“ & „Windows“ pirštų atspaudų skaitytuvai

Pliusai

 Tai pigu ir ... na ... tai pigu.

MINUSAI

Jei ieškote intuityvaus šiandieninio internetinių banglentininkų dizaino, žiūrėkite toliau. Čia jo nerasite.

„RoboForm“ pirmą kartą pasirodė scenoje 1999 m. Jums reikėjo beveik visų pirštų ir kojų pirštų, kad suskaičiuotumėte tai aukštai, o tai technologiniu požiūriu daro jį praktiškai priešistorinį. „Premium“ versijos kukli kaina yra 20 USD / per metus, tačiau tai dar vienas atvejis, kai gauname mažiau nei mūsų dviejų populiariausių nemokamų rekomendacijų versijos..

Nors jis patikimai atlieka užpildydamas formas ir naršyklę, OS palaikymas yra tinkamas, „RoboForm“ reikalingas rimtas kapitalinis remontas, kad jis galėtų pasiruošti konkuruoti su pramonės lyderiais.

Nepaisant drungnos rekomendacijos, „RoboForm“ atlieka pagrindinius veiksmus, susijusius su šnipinėjimu: neribotais slaptažodžiais, formų automatiniu užpildymu, debesies atsarginiu kopijavimu, kelių įrenginių sinchronizavimu, saugia saugykla ir galimybe suteikti skubios pagalbos prieigą kitam „RoboForm“ vartotojui.

Debesuota arba ne Debesuota

Galbūt pastebėjote kur nors šio straipsnio atsarginę kopiją, mes nežinome, kur, buvo paminėta, kad vienas iš produktų („1Password“) suteikia galimybę saugoti slaptažodžius vietoje. Skamba taip 1995, tiesa? Juokingiausia, kad šis scenarijus iš tikrųjų turi nedidelį saugumo pranašumą.

Tai reiškia, kad visi jūsų duomenys ir slaptažodžiai yra saugomi kiekviename jūsų naudojamame įrenginyje; a trečiosios šalies, tokios kaip „Dropbox“ leidžia sinchronizuoti visuose įrenginiuose. Tai nėra pats patogiausias sprendimas vartotojui, tačiau jei esate sąmoningas dėl saugaus saugumo ...

Alternatyvusis modelis, kurį apėmė mūsų mėgstamiausi „Dashlane“, „LastPass“ ir dar keletas kitų, duomenis kaupia debesyje naudodamas moderniausią šifravimo technologiją..

Vis dėlto, kad ir kaip mes juos pjaustome, yra realybė, kad įsilaužėliai gali patekti į debesies paslaugą ir sugadinti jūsų slaptažodžius. Tai nereiškia, kad jų saugojimas vietoje reiškia, kad nėra jokios galimybės, kad kibernetinis nusikaltėlis suklys.

Kai kalbama apie internetą, absoliučiai viskas gali būti pažeidžiama atakuoti. Tam tikru momentu jūs tiesiog turite nuspręsti, ar norite dalyvauti įtakingiausioje žiniasklaidos platformoje per visą istoriją.

Mūsų paskutinis žodis tema ... dabar

Mes nuoširdžiai tikimės, kad šis straipsnis nebuvo parašytas veltui - kad bent vienas skurdus šliuzas, esantis internetinėse svetainėse, jį perskaitys ir nuspręs pradėti naudotis slaptažodžių tvarkytuve. Šiomis dienomis kvaila to nedaryti.

Kenkėjiškų programų atakų rafinuotumas tampa toks, kad kompiuteris gali būti nenaudojamas, kol nesumokėsite mokesčio (išpirkos programos), nėra prasmės jaudintis dėl internetinės saugos. Yra technologija, skirta užrakinti jūsų kompiuterį ir asmeninius duomenis naudojant tikrai stiprius slaptažodžius. Norėtume pasiūlyti jums tuo pasinaudoti.

Tikiuosi, kad šis straipsnis buvo naudingas, jei taip tikrai norėsite pasiekti didžiausią įspūdį apie mūsų išsamų suskirstymą geriausios VPN paslaugos taip pat Australijoje.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me