Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip paslėpti savo IP adresą

Paskutinį kartą atnaujinta 2020 m. Sausio 20 d

Tai nepaprastai paprasta ir efektyvi sistema. Tai užtikrina, kad viskas eisis sklandžiai, ir užtikrins, kad gausite informaciją, kurios ieškote, kai to reikalaujate.

Kaip jūsų namai yra identifikuojami pagal unikalų gatvės adresą, jūsų kompiuteris internete identifikuojamas pagal unikalų IP adresą.

Kai naršote internete, jūsų IP adresas pateikia užklausą iš interneto, kad ji nusiųstų jai informaciją. Svetainė naudoja jūsų IP adresą norėdama žinoti, kur siųsti tuos duomenis.

Kiekvienas kitas pasaulyje įrenginys, prijungtas prie interneto, taip pat turi unikalų, identifikuojantį IP adresą.

Nors ši sistema yra patogi visiems, norintiems naudotis internetu, ji yra patogi ir tiems, kurie nori sekti, ką darote internetiniame pasaulyje..

Faktiškai, jūsų IP adresas leidžia kitiems sekti ir įrašyti viską, ką darote internete. Jūsų IP netgi gali būti naudojamas blokuoti jus nuo tam tikro turinio gavimo.

viešas ar privatus IP adresas

Kibernetiniai nusikaltėliai ir kiti asmenys taip pat gali naudoti jūsų IP adresą, kad nustatytų jūsų fizinę vietą.

Dėl šios ir kitų priežasčių gali būti protinga paslėpti savo IP adresą.

Sužinoję daugiau apie tai, kas yra IP adresas, kaip jis veikia ir kaip jį paslėpti, pamatysite, kodėl paslėpti savo IP adresą yra būtina apsaugoti savo privatumą ir anonimiškumą internete.

IP adresų apibrėžimas

Stebina, kiek įrenginių yra prisijungę prie interneto. Yra akivaizdžių prietaisų, tokių kaip staliniai ir nešiojamieji kompiuteriai, tačiau taip pat reikia atsižvelgti į išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius, GPS įrenginius, žaidimų pultus, išmaniuosius televizorius, „Roku“ lazdeles ir net keletą pagrindinių prietaisų, tokių kaip šaldytuvai..

Kokia be galo paini interneto vieta būtų, jei nebūtų nuoseklaus metodo kiekvienam unikaliam įrenginiui identifikuoti. Galite paprašyti apsilankyti tam tikroje svetainėje iš planšetinio kompiuterio, bet jei tas įrenginys neturi adreso, kaip svetainė žinotų, kur siųsti duomenis?

kenkėjiškų programų ataka

Atitinkamai, kiekvienam prie interneto prijungtam įrenginiui priskiriamas unikalus IP adresas. Šiandien IP adresams dažniausiai naudojamas formatas vadinamas IPv4. Kiekvieno IPv4 adreso formatas yra x.x.x.x, kuriame x žymi bet kurį skaičių nuo 0 iki 255.

Tai reiškia, kad IPv4 IP adresas gali atrodyti kaip vienas iš šių pavyzdžių:

  • 172.16.254.1
  • 223.255.255.255
  • 191.255.255.255

Kaip turinys pateikiamas konkrečiu adresu?

Svarbu, kad kiekvienam įrenginiui, prijungtam prie interneto, būtų suteiktas unikalus IP adresas. Jei du įrenginiai turėjo tą patį adresą, tada svetainės nežinotų, kuris įrenginys iš tikrųjų pateikė duomenų užklausą.

Internetas priskirtų skaičių tarnyba yra atsakinga už IP adresų priskyrimą įrenginiams. Dažnai vadinamas IANA, tai yra ICANN padalinys, kuris, be IP adresų priskyrimo, valdo domenų vardų sistemą, autonominio sistemos numerio paskirstymą, su interneto protokolu susijusius simbolius ir daugelį kitų funkcijų..

IANA tvarko regioninius interneto registrus arba RIR. Registre kiekvienai šaliai suteikiama daugybė adresų, kuriuos jos gali naudoti įrenginiams, prijungtiems prie interneto, nustatyti. Faktiškai, IP adresas parodo šalį, kurioje yra įrenginys. Būtent tai leidžia visiems, kurie domisi, išsiaiškinti, kuriame pasaulio krašte esate, kol naršote.

Kodėl norėtumėte paslėpti savo IP adresą

Dauguma žmonių mano, kad internetu naudojasi dėl nekenksmingų priežasčių. Jie nori pamatyti, kaip tam tikras filmas yra vertinamas „Rotten Tomatoes“, arba patikrinti vietinio prekybos centro darbo valandas. Galbūt jie tiesiog perka batų porą arba sukuria internetinį prekių užsakymą. Atrodo, gana nuobodūs dalykai. Kodėl jums turėtų rūpėti, jei kiti žmonės gali jus sekti per jūsų IP adresą?

kaip veikia vpn

Iš tikrųjų gali būti keletas priežasčių, kodėl jums turėtų rūpėti. Čia yra tik keli iš jų, kurie gali priversti jus paslėpti savo IP adresą.

Norėdami išlaikyti savo fizinės buvimo vietos paslaptį

Jūs nesate nusikaltėlis slėptuvėje, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad norite, jog elektroniniai nusikaltėliai ar kas nors kitas galėtų tiksliai nustatyti jūsų buvimo vietą. Jie gali nesugebėti beldžiasi į jūsų duris, naudodamiesi jūsų IP adresu, tačiau jie vis tiek gali jus susisiekti tokiais būdais, kurie gali jaustis savotiškai baisūs.

Naršydami, ar kada pastebėjote tikrai specifinius, vietinius skelbimus? Gali būti, kad pamatysite gatvėje naudotų automobilių pardavėjo arba floristo, kurį matėte miesto centre, skelbimą. Nepirkai naudoto automobilio ar puokštės ir gali lažintis bet kokią pinigų sumą, kurios šie vietiniai prekybininkai nemoka, kad jų reklama būtų transliuojama pasauliui..

Vietoj to, šie reklamuotojai naudoja jūsų IP adresą, kad su jumis susisiektų. Peržiūrėkite „IPInfo“ svetainę. Tai automatiškai pasako viską, ką reikia žinoti apie savo IP adresą. Tiesą sakant, tai stebėtinai ir nerimą kelianti detalė. Verslo įmonės prisiregistruoja naudotis šia paslauga, kad galėtų nukreipti į IP adresus savo rajone. Štai kodėl jūs matote tiek daug vietinės reklamos ir „specialių pasiūlymų“, kurie skirti tik jūsų vietovei.

paslėpti IP adresą

Truputį trukdo suvokti, kiek daug nepažįstamų žmonių gali sužinoti apie tave.

Norėdami apeiti su IP susijusius apribojimus

Su turinio blokatoriais galima susidurti visur. Jie yra ypač paplitę darbo vietose ir akademinėse įstaigose. Net vyriausybės naudoja šias priemones, kad piliečiai nežiūrėtų tam tikrų svetainių.

Jei tikrai norite laisvės internete, tai gali būti geriausias būdas paslėpti tikrąjį IP adresą.

Norėdami išvengti internetinių paslaugų sukurtų turinio blokatorių

Kompanijos, tokios kaip „Netflix“ ir „Hulu“, siūlančios labai paklausias paslaugas, naudoja turinio blokatorius, kad žmonės negalėtų naudotis programomis, kurios yra skirtos tik tam tikriems pasaulio regionams. Žaidimų serveriai ir muzikos svetainės taip pat naudoja šiuos blokatorius. Paslėptas IP adresas yra puikus būdas išvengti šių apribojimų.

Apsaugokite save nuo DDoS atakų

Platinamos paslaugų atsisakymo atakos dažniausiai vykdomos prieš verslo ir bankininkystės svetaines, tačiau jos gali atsirasti ir prieš privačius vartotojus. Dažniausiai tai matoma internetinių žaidimų pasaulyje, šie išpuoliai užtvindo aukos interneto ryšį su klaidingomis užklausomis, kad teisėtų užklausų nepavyktų pasiekti.

ddos priepuoliai

Likti anonimu

Kai esate prisijungę, kažkas žvilgteli per petį. Vyriausybė, jūsų interneto paslaugų teikėjas ir daugybė kitų atkreipia dėmesį. Tai apima bet kokį nusikaltėlių skaičių. Jungtinėse Amerikos Valstijose, jūsų IPT netgi leidžiama parduoti jūsų duomenis trečiosioms šalims, nes esate protingesni. Be to, jei bijote savo asmeninių duomenų, norėtumėte pranešti apie bauginančią „Facebook“ privatumo politiką.

Apsaugokite save, savo kompiuterį, anonimiškumą ir savo tapatybę slėpdami savo IP adresą.

Paslėpti savo IP adresą

Turite parinkčių, kai reikia slėpti savo IP adresą. Tai yra dažniausiai naudojami, tačiau jie kelia papildomą saugumo riziką.

Naudokite VPN

Virtualus privatus tinklas (VPN) siūlo išsamų apsaugos priemonių, kurios užmaskuoja jūsų IP adresą ir daro jus anoniminiais internetiniame pasaulyje, sąrašą. Visas jūsų internetinis srautas yra užšifruotas per geriausią galimą VPN, ir srautui nukreipti galite naudoti bet kurį serverį, esantį visame pasaulyje. Galėsite pasiekti kitu būdu užblokuotą turinį naudodami gerą VPN, atsisiųsti bitų torrentus ir neleisti trečiosioms šalims nustatyti jūsų geografinės vietos.

Kai kurie VPN yra geresni nei kiti. Prieš priimant sprendimą, protinga perskaityti keletą VPN apžvalgų. Labiausiai rekomenduojamos paslaugos, tokios kaip „NordVPN“ ir „Surfshark“ nelaikykite vartotojo veiklos žurnalų. Tai reiškia, kad jūsų VPN teikėjas nevykdo įrašų apie tai, kur einate ir ką darote internete. Tai yra kritinis bet kurio VPN komponentas.

Galų gale jūs naudojate VPN, nes norite apsaugoti savo anonimiškumą ir privatumą. VPN neleidžia jūsų interneto paslaugų teikėjui žinoti, kad jūs dirbate internete. Jei jūsų VPN stebi skirtukus, jis netenka tikslo.

kas yra vpn

Atsargiai elkitės su įmonėmis, kurios saugo bet kokius jūsų veiklos VPN žurnalus, įskaitant prisijungimą, tai, kiek laiko jūs esate prisijungę, kokį įrenginį naudojate, savo vardą ir mokėjimo informaciją. Daugelis labiausiai gerbiamų VPT leidžia jums sumokėti už paslaugą naudojant mažmenines dovanų korteles arba kriptovaliutą.

Jūs galite nejausti poreikio eiti į tokius kraštutinumus, bet VPT vis dar yra tikrai gera idėja. Visų jūsų interneto srautų šifravimas neleidžia vyriausybei ir nusikaltėliams stebėti jūsų veiklos. Be to, galite priversti atrodyti taip, tarsi naršytumėte iš Los Andželo, Kalifornijos, kai tikrai sėdite savo namuose Brisbene.. Tai yra toks privatumas, kurio negali pasiūlyti jokios kitos priemonės.

Pasirinkite tarpinį serverį

Įgaliotasis serveris yra tarsi tarpininkas, stovintis tarp jūsų įrenginio ir viso žiniatinklio. Jūs išsiunčiate savo prašymą įgaliotiniui, kuris perduoda užklausą svetainei. Tada duomenys per tarpinį serverį keliauja atgal į jūsų įrenginį.

kaip veikia įgaliotiniai

Nors tarpinio serverio tarnyba vis dar atlieka darbą pagrindiniame lygmenyje, naudodami VPN gausite geresnę apsaugą.

Tarpiniai serveriai neleidžia slėpti jūsų tikrojo IP adreso ir yra prieinami. Tačiau jie nepateikia šifravimo, kurį daro VPN. Jie buvo naudojami plačiau, kai žmonės turėjo naudotis telefono modemais, kad prisijungtų prie interneto. Pagalbinis serveris leido keliems žmonėms prisijungti vienu metu.

Atraskite „Tor“ naršyklę

tor naršyklė

Nemokama paslauga, vadinama „The Onion Router“, siunčia jūsų internetinį srautą per platų relių tinklą, esantį visame pasaulyje. Kiekvieną estafetę valdo savanoris, kuris tiki užtikrinantis žmonių privatumą visur, kai jie prisijungia prie interneto.

Jų pagalbos dėka, niekas negali išlaikyti jūsų internetinės veiklos skirtukų, nes negali rasti jūsų tikrojo IP adreso.

Nors yra ir keletas kitų gerų saugių naršyklių, žinoma, kad „Tor“ naršyklė yra efektyviausia. Tačiau tai labai sulėtina jūsų interneto ryšį. Jei jums ypač svarbu apsaugoti savo privatumą, tai yra protinga atsargumo priemonė. Daugelis VPN leidžia prisijungti prie TOR paslaugos, kad būtų galima šifruoti papildomai.

Banglentės naudojantis viešuoju belaidžiu internetu

Tai nėra saugus naršymo būdas. Viešas „Wi-Fi“ suteikia galimybę prisijungti prie vietinės interneto prieigos taško. Tai slepia jūsų IP adresą, tačiau jus apsaugo nuo visų kitų, kurie naudojasi ta pačia interneto prieiga. Tai nėra pats protingiausias būdas apsisaugoti.

Jei tvarkote bet kurią valiutą internetu, nedarykite to naudodamiesi viešuoju „Wi-Fi“. Tai ypač pasakytina apie kriptovaliutą. Be to, galbūt norėsite sužinoti daugiau apie saugų kriptovaliutų laikymąsi, jei tokiais dalykais plaksite.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me