Recenze Dashlane – zásadní pro soukromí a bezpečnost

Víte, jak někdy společnost dělá jednu věc opravdu dobře a pak se snaží udělat něco jiného a je to něco ... meh? Ahoj Dashlane.


Zničuje váš stres život? Kolik máte?

Pokud jste jako většina lidí, máte hesla pro téměř každý web, který navštěvujete. Všechny společnosti vydávající kreditní karty, banky, e-mailové služby a účty sociálních médií vyžadují, abyste měli hesla, což může být jen začátek.

Když se přihlásíte na web, abyste se podívali na své investice, musíte použít heslo. Pokud si chcete objednat boty online, budete potřebovat heslo. Co když chcete získat přístup k účtu za služby a platit jej online? Hádejte, co budete potřebovat?

Pokud se opravdu zajímáte o bezpečnost, pak víte, že je důležité mít pro každé z těchto webových stránek jiné komplexní heslo. Mnoho webových stránek ve skutečnosti klade na hesla stále přísnější požadavky. Mnoho z nich nyní musí být minimálně 8 nebo 12 znaků, kombinující velká a malá písmena, číslice a speciální znaky.

Pamatovat si je všechny je prakticky nemožné a nemusí být nutně nutné požádat počítač nebo poskytovatele internetových služeb, aby si je všechny pamatovali. Pokud váš systém napadne, všechna tato hesla jsou neuvěřitelně zranitelná.

Zde se služba jako Dashlane stává neocenitelnou. Dashlane je správce hesel. Sleduje nejen každé vaše heslo pro desítky webových stránek a účtů, ale také jej dokáže vytvořit je možné rychle a snadno změnit všechna vaše hesla najednou.

Více než to, Dashlane poskytuje určité množství bezpečného ukládání dat a ochranu proti krádeži identity. Nabízí také službu VPN. Tato funkce je však značně omezená a obecně se nepovažuje za dobrý důvod pro výběr této služby.

Čtěte dál pro velké odhalení proč.

Lowdown na Dashlane

„Všestranný“ a „výkonný“ patří mezi pojmy, které jsou nejčastěji připisovány Dashlanovým službám. Když máte Dashlane, může vám pomoci vyplnit únavné online formuláře a můžete si být jisti, že systém je schopen bezpečně ukládat prakticky jakýkoli druh dat.

rozhraní dashlane

To, co Dashlane opravdu odlišuje od konkurence, je jeho schopnost změnit všechna vaše hesla jediným kliknutím. Úspora času spojená s touto funkcí není nic menšího než fenomenální.

Uživatelé Dashlane také těžit z přátelského rozhraní, které je velmi snadné použití. Sotva záleží na tom, zda používáte webovou nebo mobilní verzi webu. Oba reagují a mezi nimi je opravdu malý rozdíl.

Je bezpochyby dražší než konkurence. Mnoho uživatelů však zjistí, že cena stojí za to na základě funkcí služby.

Kolik stojí Dashlane?

Tento správce hesel nemusí být drahý. Úroveň služby, která ukládá 50 hesel, je k dispozici zdarma. To zahrnuje použití služby na jednom zařízení a užitečné bezpečnostní výstrahy. Členové s tímto plánem navíc dostávají automatické vyplňování plateb a okamžité vyplňování formulářů.

dashlane cenová tabulka

Prémiové členství stojí 4,99 $ měsíčně a je účtováno ročně. Díky tomuto plánu je možné spravovat neomezený počet hesel na neomezeném počtu zařízení. Tento plán dále zahrnuje automatickou synchronizaci všech zařízení při aktualizaci hesel a dat. Zahrnuty jsou funkce automatického vyplňování formulářů a platebních informací, stejně jako temné sledování webu. Úložiště citlivých souborů je také součástí tohoto programu. Další atraktivní funkcí je VPN, která poskytuje bezpečné a soukromé připojení v jakékoli WiFi síti.

Díky prémiovému plus členství získají zákazníci všechny funkce, které přicházejí s prémiovým plánem, kromě sledování úvěrů a pojištění krádeží identity až do výše jednoho milionu dolarů. Tento program je účtován ročně za cenu 9,99 $ měsíčně.

Dashlaneova VPN služba

Pokud již máte službu VPN, není nutné zvolit Dashlaneho prémiové nebo prémiové účty. Jak poskytovatelé VPN jdou, služby Dashlane jsou určitě mezi dražšími na trhu.

nastavení klikněte zdeToto je navíc docela základní VPN služba. Pokud jste mimo domov a chcete použít místní síť WiFi, můžete vybrat položku VPN z nabídky Dashlane. Vyberete „setup“, který vás provede krátkým procesem. K dispozici je jen málo možností.

Například na rozdíl od jiných poskytovatelů VPN si nemůžete vybrat, který server používáte při procházení. Dashlane automaticky vybere nejbližší dostupný server. To může nebo nemusí být pro vás užitečné, v závislosti na vašich důvodech pro použití VPN.

V podstatě to znamená, že tato služba VPN neumožňuje zkreslit vaši polohu. Pokud je to primární důvod pro spoléhání se na VPN, bude pro vaše potřeby vhodnější jiná služba.

Další recenze VPN naleznete v našem průvodci nejlepšími VPN pro Austrálii.

Použití VPN na neomezeném počtu zařízení

synchronizace víceúčelových dashlaneDobrou zprávou je, že můžete používat Dashlane VPN na jakémkoli zařízení na které jste nainstalovali služby společnosti. Díky možnosti nainstalovat Dashlane na neomezený počet zařízení to znamená, že byste mohli mít základní VPN na každém zařízení, které můžete použít pro surfování na webu.

Kromě výhody, že je možné používat VPN na více zařízeních, je to docela holá kostní služba. Není možné konfigurovat váš protokol VPN. Navíc existuje přepínač bez zabití. Pokud je připojení k síti VPN přerušeno nebo jinak dojde k neočekávanému nedostupnosti, relace procházení se automaticky neukončí. To může být velkým problémem, protože stav připojení se nezobrazí, dokud nebo dokud nekliknete na nabídku VPN.

Kompatibilita s Dashlane

Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome a Apple Safari jsou kompatibilní s Dashlane. Systémové požadavky zahrnují Windows 7, Android 4.0, Mac OS X 10.11 El Capitan a iOS 10.

Začínáme s Dashlaneem

Většina uživatelů jednoduše stáhne aplikaci Dashlane z webu společnosti. To je mimořádně snadné, protože příslušná rozšíření jsou automaticky nainstalována do všech dostupných prohlížečů na zařízení, které je kompatibilní se softwarem. K dokončení procesu nastavení je nutná e-mailová adresa a hlavní heslo.

dashlane nastavení hlavního heslaJe nesmírně důležité, abyste si toto hlavní heslo pamatovali. Pokud ji zapomenete, není možné ji obnovit. To znamená, že musíte začít znovu od začátku. Dashlane samozřejmě doporučuje, abyste si vybrali hlavní heslo, které obsahuje nejméně osm znaků, takže si je pečlivě vyberte.

Pokud uživatelé již ve svém počítači používají nějaký druh správce hesel, může být možné, že Dashlane tato data automaticky importuje. Z tohoto důvodu může být užitečné a efektivní používat počítač k počátečnímu nastavení účtu spíše než mobilní zařízení. Pokud chcete nainstalovat Dashlane na další zařízení, pošle vám Dashlane e-mail s jedinečným bezpečnostním kódem pro každé zařízení..

Používání Dashlane v počítači

K Dashlane lze přistupovat prostřednictvím samostatné aplikace, přihlášením na webové stránky společnosti nebo pomocí rozšíření prohlížeče. Většina funkcí a pravděpodobně nejlepší uživatelský dojem jsou k dispozici prostřednictvím aplikace.

dashlane na ploše

Rozhraní v aplikaci je intuitivní a poměrně snadno použitelné. Obsahuje devět primárních sekcí, které lze zobrazit na levé straně obrazovky. Na pravé straně mohou uživatelé prohlížet svá osobní data ve formě mřížky nebo seznamu. V datech jsou zahrnuty ikony pro různé webové stránky, což uživatelům usnadňuje nalezení toho, co hledají.

Password Changer je funkce, díky které je Dashlane hlavně užitečnou službou. S ním můžete potenciálně změnit všechna vaše zaregistrovaná hesla jediným kliknutím. V současné době je pro tuto službu zaregistrováno přibližně 500 webových stránek. Je pravděpodobné, že většina webů, pro které máte heslo, je mezi těmito 500.

Jak dobrá jsou vaše hesla?

silné hesloBezpečnostní panel usnadňuje uživatelům na první pohled vidět, jak zdravý je jejich stav. Pokud máte některá hesla, která nejsou na stejné úrovni, to znamená, že jsou slabá, stará, znovu použitá nebo ohrožená, systém vás o tom informuje. Pomocí ovládacího panelu zabezpečení ve spojení s heslem Changer udržujte své zabezpečení v bezpečí tak, aby vám šňupalo po celém webu.

Zabezpečení dat

Také v aplikaci Dashlane najdou uživatelé funkci nazvanou Zabezpečené poznámky. Na tomto místě mohou zákazníci ukládat nejrůznější texty. Většina lidí to používá softwarové licence a bankovní informace, i když jsou možné i jiné typy použití.

Aplikace také obsahuje část Peněženky. To má celou řadu užitečných funkcí, které usnadňují vyplňování online formulářů s minimem starostí a úsilí. Toto je obzvláště atraktivní funkce pro lidi, kteří jsou náchylní k chybám při psaní.dashlane peněženka

Sekce Peněženka je rozdělena do čtyř sekcí. Potvrzení, identifikace, platby a osobní informace mohou být vyplněny zákazníkem. Jsou to docela jednoduché, ale jak je typické u Dashlana, rozhraní je docela působivé.

Například americký uživatel, který zadá své číslo sociálního zabezpečení, uvidí, že rozhraní vypadá jako karta sociálního zabezpečení. Podobně bude číslo pasu vloženo do rozhraní, které vypadá jako pas. To vše dělá světské cvičení trochu zajímavějším a zábavnějším.

Sdílení s Dashlaneem

Aplikace Dashlane také umožňuje uživatelům sdílet svá hesla s ostatními zákazníky Dashlane. Jedná se o zcela bezpečný proces, který zákazníkům umožňuje udržovat kontrolu nad jejich informacemi. Mohou jednoduše sdílet heslo nebo mohou udělit přístup k úpravám, sdílení a prohlížení všech dostupných dat.

Dashlaneova architektura nulových znalostí

Anonymita a soukromí jsou ve virtuálním světě stále důležitější. Proto se lidé, kteří používají VPN k procházení webu, velmi zajímají o společnosti, které nemají zásady protokolování.

mechanismy ověřování dashlaneDashlane používá šifrování AES-256 k zajištění vaší bezpečnosti a anonymity. To platí na serverech společnosti a na zařízeních, na kterých je software nainstalován. Jak již bylo zmíněno, hlavní heslo každého zákazníka je jediným klíčem k jeho účtu. Toto heslo není v Dashlane uloženo v žádné kapacitě. To znamená, že Dashlane nejenže nemá přístup k vašemu účtu, ale nemá ani potenciální zloděje identity.

Dashlane také využívá dvoufaktorové ověřování. Tuto funkci lze aktivovat pouze při používání desktopové verze aplikace. Na vybraných novějších zařízeních se systémy iOS a Android může být také možné použít biometrické přihlášení s Dashlane.

Měl bych použít Dashlane jako svou primární VPN?

Dashlane nabízí značná hodnota jako systém správy hesel. Je to extrémně bezpečné a je nepochybně užitečné, když se uživatelé musí ujistit, že jejich hesla jsou silná nebo kdy je nutné aktualizovat mnoho hesel najednou.

Pokud však nemáte poskytovatele VPN a uvažujete o nákupu prémiového nebo prémiového plánu Dashlane hlavně proto, že vám poskytuje VPN, pak to není nejlepší volba.

VPN společnosti Dashlane je přinejlepším chatrný protokol. Nemáte na výběr žádný server, což znemožňuje spoof vaši polohu. Vaše připojení se může kdykoli přerušit a vy byste o tom nevěděli, dokud se nepokoušíte zjistit, zda je vaše připojení stále bezpečné..

dashlane logo

Mnoho jiní poskytovatelé VPN nabízejí mnohem robustnější služby které nabízejí mnohem více možností a rychlejší nahrávání a stahování dat. To je možné, protože tyto společnosti mají k dispozici stovky, ne-li tisíce serverů (myslím NordVPN).

Tyto servery jsou navíc umístěny na neuvěřitelně rozmanitých místech a uživatelé si mohou vybrat, ke kterému serveru se připojí. Dashlane tyto služby obecně nenabízí.

Dashlane je proto primárně zaměřen na zabezpečení a správu hesel. Vyhledejte služby VPN jinde.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me