Recenze surfsharků – stojí za to tato nová VPN?

Když jsem poprvé slyšel, že na australský trh vstupuje další služba VPN, moje první reakce byla – jak by to mohlo být o něco lepší / odlišnější než mnoho již dnes skvělých VPN dostupných dnes?

Ale jsem zvědavá bloka a ráda škrábnu svršku, pokud jde o výzkum VPN. Proto bych nebyl schopen odpočívat, pokud jsem legitimně nezkoušel novou VPN sítě Surfshark.

Tato recenze Surfshark je navržena tak, aby vám poskytla komplexní přehled protokolů VPN Surfshark VPN, funkcí, zákaznických služeb a funkčnosti.

Zní to dobře? Úžasné.

V první řadě to, co – a kdo – je za Surfsharkem?

Surfshark je nová služba virtuální privátní sítě (VPN), kterou vám přináší společnost nachází se na Britských Panenských ostrovech. Společnost podniká již více než šest měsíců a nabízí levné plány VPN a řadu funkcí, které se vám budou líbit. Jak se hromadí proti jiným, více zavedeným sítím VPN?

Čtěte dál a získejte náš pohled na Surfshark, dobro a zlo a rozhodněte se sami, jestli to stojí za pokus.

Contents

Přehled VPN sítě Surfshark

FunkceInformace
Použitelnost: Velmi snadné použití
Zásady protokolování: Přísně žádné protokolování
Velikost serveru: 800 ++ serverů
Distribuce serveru: 50 zemí
Podpěra, podpora: 24/7 Live Chat
Torrenting: Povoleno
Streamování: Povoleno
Protokol VPN a šifrování: OpenVPN, IPSec & IKEv2; 256bitový AES
Hlavní sídlo: Britské Panenské ostrovy
Cena: 1,99 $ / měsíc
Oficiální webové stránky: https://surfshark.com

Co dělá Surfshark odlišným?

Vezměme si několik minut, abychom probrali, zda tato síť má co nabídnout, díky čemuž byste chtěli opustit svého současného poskytovatele. Jednou z důležitých vlastností, kterou má jako VPN, je podpora protokolů IKEv2 a OpenVPN. Používáním těchto protokolů nabízejí přední šifrovací standardy pro uživatele Windows (přes IKEv2) i pro všechny ostatní (protože OpenVPN je open source).

Mějte na paměti, že některé ze starších protokolů VPN používaných mnoha VPN nemají nejaktuálnější šifrování. Toto je důležitý rozdíl, jako Netflix a další společnosti jsou schopny detekovat VPN a iniciovat bloky kvůli tisícům uživatelů pocházejících ze stejné IP adresy.

Podpora Surfshark pro IKEv2 a OpenVPN dále znamená, že může být nainstalován na celou řadu směrovačů a zařízení. Můžete také přejít do nastavení na OpenVPN a přepínat mezi TCP a UDP.

protokoly vpn

Protokoly VPN VPN využívají 256bitové šifrování AES vojenské úrovně. Společnost však jde o další krok začlenění a 2048bitová výměna klíčů DHE-RSA a Hash ověřování SHA512 pro další zabezpečení (překlad: nejlepší možné šifrování a zabezpečení). Do technologie, která pohání tuto síť, je také zabudována ochrana proti úniku DNS a WebRTC.

Surfshark má důležitou funkci killswitch, která vám umožňuje rychle ukončit vaši relaci v případě předčasného odpojení od sítě. Ve výchozím nastavení však není povoleno z jiné platformy než z jejich aplikace pro iOS.

Chcete-li killswitch ve Windows aktivovat, musíte kliknout na ikonu ozubeného kola, v nabídce zabezpečení najděte „killswitch“ a přepněte jej do polohy „on“. Chcete-li zapnout killswitch pro zařízení se systémem Android, musíte jej najít v nastavení telefonu nebo tabletu a povolit jej ručně.

Nyní se pojďme podívat na drobné detaily. Jaké jsou nejlepší a nejhorší důvody pro volbu Surfshark?

Profesionálové

 • Odblokuje Netflix a další služby streamování médií
 • Funguje dobře pro torrentování a sdílení souborů P2P
 • Přísné zásady no-log
 • Neomezený počet serverů, IP adres, šířky pásma a připojení
 • Nachází se v zemi bez zákonů o uchovávání a hlášení dat
 • Špičkové zabezpečení a šifrování
 • Kill-switch je součástí všech plánů
 • K dispozici v zemích s čistou cenzurou nebo bloky
 • Přijímá kryptoměny
 • Bezplatná zkušební verze a 30denní záruka vrácení peněz
 • Ochrana proti úniku DNS, IPv6 a WebRTC

Nevýhody

 • Menší síť serverů než jiné sítě VPN
 • Rychlosti se mohou u jednotlivých serverů lišit
 • Rozhraní aplikace postrádá funkčnost a optimalizaci designu
 • Servery se nemusí nacházet v uvedené zemi
 • Pomalá reakce týmu podpory e-mailů
  VyprVPN Review 2020 - 4. nejlepší výběr - rychlost + výsledky bezpečnostních testů

Vlastnické funkce

Kromě šifrování SurfShark na vysoké úrovni, ochrany soukromí a ochrany před únikem dat VPN obsahuje některé speciální funkce, které jsou navrženy tak, aby vylepšily vaše zážitky..

rysy surfshark

Zde je pět ze seznamu, které si zaslouží zvláštní pozornost:

 1. Použijte CleanWeb ™ funkce pro větší sílu blokovat reklamy, malware a sledovací software.
 2. Whitelister ™ umožňuje vytvořit rozdělený tunel pomocí VPN. Účelem je umožnit uživatelům obejít nebo whitelist některé webové stránky a aplikace, aniž by opustil zabezpečení samotné sítě. Je skvělé používat na svém mobilním telefonu bankovní aplikaci. Ovládací prvek najdete na kartě nastavení zabezpečení.
 3. MultiHop ™ je funkce, která je užitečná pro lidi, kteří dbají na ochranu osobních údajů a chtějí si své skladby online zakrýt. Tato další vrstva šifrování umožňuje vytvořit dvojitou VPN a umožňuje vám další zabezpečení v zemích, které zakazují služby VPN. Síťový provoz je zabezpečen a směrován prostřednictvím dvou tunelů VPN. Jednoduše pomocí této funkce získáte přístup k upřednostňovanému serveru prostřednictvím jiného serveru. Upozorňujeme, že to může výrazně snížit rychlost vaší sítě.
 4. Se sítí v NoBorders Mode ™, uživatelé v zemích, kde je internet blokován, mohou surfovat bez obav. Umožňuje stejný druh přístupu jako funkce MultiHop tím, že zamlžuje váš provoz bez zpomalení vaší rychlosti.
 5. Kamuflážní režim je velmi užitečná funkce, která vám umožňuje zamaskovat používání VPN od vašeho poskytovatele internetových služeb.

Uživatelská zkušenost Surfshark

SurfsharkVPN si můžete stáhnout tak, že jdete na jejich webovou stránku a stáhnete verzi, která podporuje váš operační systém, nebo získejte verzi pro vaše mobilní zařízení z obchodu s aplikacemi pro váš model. Tato síť nabízí funkce jedním kliknutím.

Můžete ji nastavit tak, aby se otevírala při spuštění z vašeho PC a zařízení, nebo použijte tlačítko Rychlé připojení. Surfshark podporuje zařízení Mac, Windows, Linux, Android a iOS. Existuje rozšíření pro použití v prohlížečích Chrome a Firefox. Lze jej také nakonfigurovat pomocí směrovačů nebo jako TOR-Over-VPN pro maximální zabezpečení. (Další informace o směrovačích VPN a o tom, jak je nastavit.)

Přeloží funkce jejich mobilní aplikace?

Uživatelské rozhraní je klamně jednoduché a většina důležitých funkcí je zarovnána ve spodní části obrazovky. Všechny funkce a funkce fungují dobře na mobilních zařízeních pro Android i iOS.

Pokud chcete těžit z zkušební verze zdarma, stáhněte si aplikaci SurfShark do svého telefonu. Tímto způsobem můžete využít neomezeného připojení a použít je v počítačích a jiných zařízeních.

Přidaná funkce – od prvního spuštění VPN – je možnost povolit malé pakety. To může pomoci zlepšit výkon a rychlost na mobilních zařízeních a směrovačích.

rozhraní aplikace surfshark

Pokrytí Surfsharkem

Společnost má více než 800 serverů rozložených do 50 zemí, což je méně než více zavedených, větších poskytovatelů VPN. Od svého spuštění méně než před rokem rozšířil své schopnosti z původních 100 serverů, takže čas ukáže, jak daleko by se jejich dosah mohl rozšířit

Již nyní nabízejí dostatečně širokou síť serverů, aby vám při přihlášení poskytly několik možností. Síť SurfShark má servery v Číně, Turecku a několika dalších represivních zemích, kde je internet cenzurován a / nebo jsou webové stránky blokovány.

Péče o zákazníky společnosti Surfshark

podpora chatu surfováníJednou známkou dobrého poskytovatele služeb je to, jak snadno se s nimi mohou v případě problému kontaktovat a jak rychle jsou schopni vyřešit jakékoli problémy. Surfshark dostane vysoké známky na všech kromě jednoho z těchto kritérií.

První místo, kde můžete vyhledat pomoc, je část nápovědy na jejich webových stránkách. Najdete zde řadu tutoriálů, doporučené postupy pro optimalizaci připojení a rozsáhlou sekci FAQ.

  Recenze NordVPN 2020 - zabezpečení úrovně CIA - testování, rychlost, ceny

Společnost také nabízí podporu živého chatu 24/7/365 a kontaktní formulář pro ty, kteří chtějí podat konkrétní stížnost nebo komentář. To je místo, kde jejich stupeň trochu klesá. Odpověď na e-mailový kontakt může trvat až 24 hodin. Na jejich webových stránkách není také uvedeno žádné telefonní číslo ani fyzická adresa.

Zásady protokolování

Kdykoli budete muset poskytnout osobní nebo finanční informace, musíte mít obavy, kolik z těchto informací si společnost uchová. Musíte se také ptát, jak moc je mohou sdílet nebo prodávat, nebo jak vlastně politika protokolování skutečně vypadá.

Zásady ochrany osobních údajů pro surfování

Dobrá věc Surfshark neuchovává ani neprodává žádné informace týkající se:

 • Aktivita
 • IP adresy
 • název
 • Umístění
 • Historie prohlížeče
 • Časová razítka relace
 • Použitá šířka pásma
 • Síťový provoz

Tato společnost má přísné zásady nelogování, ale k vytvoření účtu budete muset zadat své platební údaje a e-mailovou adresu. Surfshark si však nezachovává žádné vaše informace; všechny platební záznamy zůstat u společnosti, na kterou je váš účet účtován. Podporují také anonymní platební možnosti, jako je kryptoměna.

A co rychlost?

Testy rychlosti této sítě ukazují slušné rychlosti při používání serverů umístěných v některých částech EU a ve Spojených státech, zejména na východním pobřeží. Rychlosti trochu trpí, když jsou servery umístěny ve vzdálených oblastech a městech, která jsou dále od své základny provozu. To je typické pro mnoho VPNS, takže se nejedná o jistotu.

Rychlosti byly testovány pomocí streamovaného videa a herního souboru 256 MB v systému s připojením 60 Mb / s. Při práci od základní hodnoty 98,71 Mb / s byly sledovány rychlosti, které se pohybovaly od nízkých 25,74 Mbit / s mimo server v Hongkongu po 71,06 z Amsterdamu. Průměrné rychlosti se pohybovaly kolem 50 Mb / s, což je stále dost dobré pro streamování mediálního obsahu, hraní her, sdílení souborů nebo dokonce jako VPN pro torrenting.

Ceny

Společnost nabízí několik úrovní služeb a možností cen, ale i jejich základní předplatné vám poskytne některé z jejich nejlepších funkcí. Jejich měsíční plán průběžného placení cena je 11,95 $ měsíčně.

ceny surfařů

Pokud vám nevadí dlouhodobý závazek, nejlepší volbou je jejich 24měsíční plán, který se účtuje předem na 47,76 $ každé 2 roky. To se projeví asi 1,99 $ měsíčně. Roční plán vám vrátí zpět 71,88 $, což činí 2,99 $ měsíčně. Díky svému dvouletému plánu se skutečně stali nejlevnějším poskytovatelem VPN, který ve svých balíčcích přináší tak velkou hodnotu.

Všechny tyto částky jsou uvedeny v amerických dolarech, takže zkontrolujte směnný kurz pro jiné měny. Máte také možnost platit za služby v různých měnách, jako jsou AUD, CAD a USD, Euro, GBP, dokonce i čínští Yuans.

Pro ty, kteří dávají přednost „digitálnímu zážitku“, nabízí společnost širokou škálu platebních kanálů než mnoho jiných poskytovatelů VPN.

 • AliPay
 • Všechny hlavní kreditní karty
 • PayPal
 • Kryptoměna
 • Amazon Pay
 • Google Pay

Všechny plány jsou účtovány předem za celé období předplatného a nabízejí 30denní záruka vrácení peněz. K dispozici je také dostupná zkušební verze zdarma pro uživatele počítačů Mac a uživatelů mobilních zařízení podporujících Android nebo iOS. Noví předplatitelé mohou použít kuponový kód “žralok“Při pokladně.

Co je tedy verdikt na Surfshark?

Tato platforma je skvělá pro všechny důvody, proč byste chtěli VPN, jako je například přístup k streamovanému obsahu, velké obsahové platformy, jako jsou NetFlix, Hulu a weby pro sdílení souborů P2P. Nejlepší ze všech, získáte neomezené připojení. To není výhoda, kterou najdete u největších konkurentů.

  Recenze Avast SecureLine VPN: Adekvátní, pokud je předražená, VPN

Důkaz je v kladech a záporech. Pokud pozitivní vlastnosti služby převažují nad negativy, máte platformu, která bude fungovat tak, jak byla slíbena, aniž by vás to stálo štěstí.. Celkově vzato tato VPN splňuje svůj slib. Cena je správná a získáte spoustu funkcí.

S ostatními australskými službami VPN je menší pokrytí, než byste dosáhli, a mohou se vyskytnout problémy s rychlostí a přístupem, ale to je až na hlavní nevýhody. S rychlostí, jakou Surfshark rozšiřuje své pokrytí geos, kdo ví, jak rychle by jejich služby mohly dostat v budoucnosti. Mohou dokonce skončit tak rychle jako NordVPN.

Závěrečné myšlenky

Neexistují dva způsoby. Pokud se chcete chránit online, musíte najít nejlepší VPN pro váš systém a rozpočet.

Soukromá síť nabízí nejen kus mysli a anonymity, ale i správná VPN může někomu zabránit v tom, aby ukradl vaše informace a prodal je na temném webu. Měli byste přistoupit k nalezení VPN, jako byste se zabývali nákupem bezpečnostního systému pro váš domov – tj. Neuspokojte se s ničím menším než s úplným a úplným soukromí a zabezpečením.

Hledejte nezaujaté recenze od profesionálů z oblasti techniky a také zjistěte, jak síť funguje pro skutečné zákazníky. Nejlepší způsob, jak se přesvědčit, je využít bezplatných zkušebních období, která vám umožní čas a funkčnost, abyste mohli skutečně otestovat rozsah a omezení sítě.

Když zkombinujete spolehlivou ochranu soukromí s dodatečnými zárukami, jako jsou správci hesel a antivirový software, přidáte další úrovně zabezpečení od začátku do konce.

FAQs

Žádná recenze Surfshark by nebyla dokončena, aniž by vám nabídla možnost přejít na některé časté dotazy týkající se sítě a její mateřské společnosti.

Otázka: Mohu zdarma vyzkoušet Surfshark?

Společnost nabízí bezplatnou zkušební verzi pro zařízení MacOS, Android a iOS. Nabízejí také 30denní záruku vrácení peněz na každý plán a všechny balíčky nabízejí stejnou úroveň funkčnosti, jakou získáte s úplným předplacením měsíčních plánů.

Otázka: Jak vím, že Surfshark může být důvěryhodný?

Je těžké vědět, co dělat s novými společnostmi a službami. To nejlepší, co můžeme udělat, je poskytnout nám názor na společnost a její služby tak, jak jsme je zažili.

Můžeme vám však říci, že společnost Surfshark získala na TrustPilot vynikající hodnocení od 88 procent současných nebo předchozích uživatelů. To by spolu s mnoha způsoby, jak kontaktovat společnost a reagovat na zákaznický servis, mělo jít dlouhou cestou k prokázání jejich důvěryhodnosti.

Otázka: Mohu na svém routeru používat Surfshark VPN?

Krátká odpověď zní ano. Aby bylo možné používat Surfshark, musí váš router podporovat Protokol OpenVPN, a musíte být schopni konfigurovat Open VPN jako klienta, ne jako server.

Informace o tom, jak váš router podporuje tento protokol, naleznete v příručce uživatele nebo na webových stránkách výrobce routeru. Můžete také zadat jméno výrobce do databáze znalostí na webu Surfshark a získat konkrétní pokyny pro váš model.

Otázka: Je Surfshark bezpečnější než ExpressVPN?

Nejlepší část srovnávacího nákupu je vidět, jak by se mohl Surfshark vyrovnat jiným platformám, jako jsou produkty ExpressVPN nebo NordVPN..

Když se na ně podíváte bok po boku, můžete dojít k závěru, že Surfshark nenabízí stejnou rychlost nebo šíři služeb jako větší a zavedenější poskytovatelé, a ExpressVPN má pro své servery vestavěný test rychlosti.

Jak již bylo řečeno, společnost prošla přísným auditem, který odhalil žádné úniky nebo jiné problémy. Zde najdete informace o jejich bezpečnostním auditu a uvidíte jejich skóre pro sebe.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me