TunnelBear VPN recenze – vážně postrádá rychlost a bezpečnost

Roztomilé téma, ale člověče, tato služba se musí ... dostat ... rychleji, aby mohla běžet s velkými psy - chybnými medvědy.


TunnelBear poskytuje základní, základní VPN služby na a přijatelná cena. Přestože nabídky společnosti mohou uspokojovat potřeby méně sofistikovaných uživatelů, lidé, kteří očekávají rychlost a pokročilé funkce, budou pravděpodobně tímto poskytovatelem VPN zklamáni..

Přečtěte si naši úplnou recenzi pro klady a zápory.

Přehled TunnelBear

FunkceInformace
Použitelnost: Snadný
Zásady protokolování: Žádné protokolování
Velikost serveru: 1000 ++ servery
Distribuce serveru: 20 zemí
Podpěra, podpora: Systém vstupenek
Torrenting: Nepovoleno
Streamování: Omezený
Protokol VPN a šifrování: OpenVPN a IPSec / IKEv2; 256bitové šifrování AES
Hlavní sídlo: Kanada
Cena: 4,99 $ / měsíc
Oficiální webové stránky: https://www.tunnelbear.com/

Více o programu TunnelBear

Společnost TunnelBear byla založena v roce 2011 technologickými podnikateli Ryanem Dochukem a Danielem Kaldorem. Na jejich životopisech jsou společnosti jako Microsoft a Goldman Sachs a také startup, který se zabýval mobilním zabezpečením. Se sídlem v Společnost Toronto byla nedávno zakoupena americkým gigantem Cyber ​​Security McAfee.

aliance pěti očí inteligenceProzatím se zdá, že TunnelBear bude nadále fungovat mimo Kanadu, což není nutně nejlepší zpráva pro lidi, kteří chtějí zaručenou anonymitu od svého poskytovatele VPN. Jako U.S., Kanada patří do dozorčí aliance známé jako pět očí.

Pro ty, kteří nevědí, Five Eyes je spolupráce mezi vládami USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a Velké Británie. Výzkum ukazuje, že každá země úmyslně špionuje občany ostatních členů, což jim může umožnit obejít jakákoli domácí omezení, která by takové činnosti obvykle mohla zabránit. Sledování využívání těchto občanů na internetu může být primárním cílem aliance.

Zásada „Bez protokolování“ - Druh

Stejně jako mnoho jiných poskytovatelů VPN inzeruje i TunnelBear přísné zásady „žádné protokolování“. Uživatelé, kteří se chtějí hlouběji věnovat zásadám ochrany osobních údajů, však rychle zjistí, že zásady „bez protokolování“ se vztahují pouze na určitá data.

tunnelbear no loggin policy

Zásady ochrany osobních údajů stanoví, že společnost nevede záznamy o tom, které adresy IP navštěvují její webové stránky, adresy IP, které jsou přístupné prostřednictvím serverů společnosti, a jakékoli dotazy DNS, které jsou prováděny během připojení uživatelů. Navíc nebudou uložena žádná data o aplikacích, webech nebo online službách, ke kterým uživatelé přistupují při připojení přes TunnelBear.

Doposud, tak dobře, ale zásady ochrany osobních údajů také tvrdí, že společnost uchovává data týkající se uživatelských jmen, e-mailových adres a operačních systémů. Rovněž uchovávají poslední čtyři číslice kreditní karty použité k platbě a vedou záznamy o tom, kolik dat se používá.

Nezapomeňte, že společnost TunnelBear má sídlo v Kanadě, která je členem sítě Five Eyes. Z tohoto důvodu není nutně nejlepším místem pro založení společnosti VPN, zejména pokud vaši zákazníci požadují úplnou anonymitu. Pokud vláda nebo dozorčí aliance klepe, TunnelBear bude muset převést všechna požadovaná data.

Je TunnelBear bezpečný?

Dobrou zprávou o programu TunnelBear je, že některé používá docela robustní bezpečnostní a šifrovací opatření. OpenVPN, což je standardní šifrování, je k dispozici na většině zařízení se systémem Windows, Mac nebo Android. Uživatelé, kteří mají nejnovější verzi systému iOS, získají šifrování IPSec / IKEv2.

šifrovací tabulka tunelu

Oba tyto šifrovací protokoly jsou v současnosti nejnovější a největší dostupné. 256bitová ochrana AES je stejná jako u jiných, sofistikovanějších služeb VPN.

Funkce Fail-Safe

TunnelBear je navíc vybaven VigilantBear, volbou, která poskytuje ochranu proti úniku. Tohle je v podstatě vypínač který je aktivován, kdykoli není k dispozici připojení VPN. Je důležité vědět, že tato možnost není součástí výchozího nastavení. Pokud máte tuto službu a chcete využít přepínače kill, musíte změnit nastavení. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní TunnelBear je tento proces poměrně snadný.

Funkce zmatení

GhostBear je společností zmatek funkce. Tento prvek služby je navržen tak, aby obcházel všechna omezení VPN a poskytoval ochranu před hloubkovou kontrolou paketů. Je stále běžnější, že služby VPN jsou blokovány v totalitních zemích, jako je Severní Korea, Čína a Saúdská Arábie. Sítě poskytované akademickými institucemi nebo pracovišti mohou být také zřízeny pro blokování VPN.

cenzurované země

Funkce vigilantbear tunnelbearV těchto případech, zmatek funkce může být neocenitelný. Verze této služby TunnelBear je k dispozici uživatelům systému Android, Mac OS a Windows. Znovu to není součástí výchozího nastavení, ale lze jej zapnout v nastavení zabezpečení.

Lidé, kteří nežijí v zemích s omezujícími internetovými zákony a nesnaží se obejít pracovní nebo školní síť, možná nebudou potřebovat další funkci zmatku, která může pouze zpomalit rychlost prohlížení, což již TunnelBear již bojuje..

Nepůsobivá rychlost s TunnelBear

Je pravda, že nastavení uživatele může ovlivnit rychlost, s jakou je uživatel schopen procházet. A výkonnější CPU a nastavení sítě jsou dva z faktorů, které mohou mít pozitivní nebo negativní dopad na vaši zkušenost.

Pokud však vaše VPN nenabízí dostatečnou šířku pásma a kvalitní servery, bude nahrávání a stahování vždy probíhat šnekovým tempem..

TunnelBear testován na nevýrazných číslech. Server ve Švýcarsku poskytoval stahování 54 Mb / s, zatímco server ve Francii poskytoval 34 Mb / s. Americký server provedl ještě horší stahování 13,87 Mb / s.

zkouška rychlosti tunelu

Časy nahrávání nebyly o nic lepší. Newyorský server nahrál rychlostí pouze 15,04 Mbps, zatímco amsterdamský server se na tomto čísle mírně zlepšil s 27,20. V Londýně server dodal rychlost uploadu 48,36 Mbps, ale jiný v Hongkongu předvedl nové minimum pro upload na 2,63 Mbps.

Nikdo nemusí nutně očekávat, že jejich prohlížení bude při používání VPN rychlé. Tyto časy však byly výrazně pomalejší než v případě jiných služeb VPN.

Nečekejte Netflix

Uživatelé milují Netflix, a aby měli přístup ke službě v různých jurisdikcích, je VPN nezbytnou nutností. Netflix se však stále zlepšuje v blokování lidí v používání VPN pro přístup k jejich službám.

netflix vpn blokování

Je to proto, že Netflix je vázán smlouvami, z nichž některé jim brání v poskytování obsahu mimo předepsané oblasti. Například, lidé v USA možná budou muset zaplatit další poplatky, aby získali přístup k prémiovému obsahu, který může být k dispozici u základní služby Netflix jinde. Uživatelé z USA tak mohou mít prospěch ze získání přístupu k verzi Netflix v jiné oblasti.

Je v nejlepším zájmu Netflixu a v zájmu jejich partnerů, aby lidé neměli přístup k obsahu, který je určen pro jiný region. Omezení přístupu VPN k Netflixu se stalo hlavní prioritou společnosti. Přiznejme si to. Netflix má hluboké kapsy, takže vždy vycházejí před menšími, méně zámožnými společnostmi.

Některé z větších a výkonnějších sítí VPN mohou obejít protokoly Netflixu. TunnelBear prostě není jedním z větších a výkonnějších poskytovatelů VPN. Oni mají servery ve pouhých 20 zemích, což není nijak zvlášť působivé a jejich různorodost umístění serverů není konkurenční, než nabízejí ostatní poskytovatelé VPN.

Pokud chcete nějaké lepší alternativy, podívejte se na naše VPN přátelské k Netflixu.

Torrenting je no-go

Pokud hledáte VPN, která bude podporovat P2P nebo torrenty, měli byste se podívat jinam. TunnelBear ve své VPN nepovoloval žádný druh torrentů ani P2P. To již není pravda.

Podmínky používání však výslovně zakazují jakékoli nezákonné akce při používání TunnelBear. Pokud plánujete stáhnout bezplatnou hudbu nebo filmy, jedná se o porušení autorského zákona a porušení podmínek služby TunnelBear.

Uživatelé, pro které je BitTorrent primárním cílem, se mohou dobře podívat jinam. TorGuard nabízí technologii, která je určena pro lidi používající weby, jako je BitTorrent, a může být použita ve spojení s dalšími službami VPN.

Počet serverů a umístění

TunnelBear se může pochlubit přibližně 1 000 servery umístěnými ve více než 20 zemích po celém světě. To není příliš ošuntělý, ale není to zvláště konkurenční s některými z nejlepších poskytovatelů VPN.

Tunnelbear VPN servery

Počet a umístění serverů je rozhodující pro to, jak užitečná je VPN. S více umístěními serverů existuje větší šance na úspěšné zfalšování vaší skutečné polohy. Geografická rozmanitost navíc znamená, že s větší pravděpodobností najdete server ve vaší blízkosti, ať už jste doma nebo na cestách. Čím blíže je server skutečnému umístění, tím rychleji bude služba VPN fungovat.

TunnelBear nemá žádné servery na Středním východě, v Africe ani ve velké části Jižní Ameriky. Existují servery v USA a Kanadě a také v Evropě, Hongkongu, Japonsku, Mexiku, Brazílii a Austrálii. To není hrozné, ale s konkurencí, která nabízí servery ve více než 100 a někdy v blízkosti 200 států, je TunnelBear jednoduše není vybaven soutěžit na globálním trhu.

Někteří uživatelé VPN také rádi zvažují, ve kterých zemích jejich data cestují. Pokud společnost VPN používá pouze fyzické servery, je to snadné. Pokud společnost říká, že server je umístěn ve Švýcarsku, pak se zde přesouvají data uživatele.

Mnoho poskytovatelů VPN však nyní provozuje provoz virtuální servery. To znamená, že se server může ve Švýcarsku jevit jako v Číně. U některých uživatelů je to důvod k obavám.

Dobrou zprávou pro uživatele TunnelBear je, že společnost říká, že používají pouze fyzické servery. Lidé si proto mohou být jisti, že jejich data jsou směrována přesně tam, kde očekávají.

TunnelBear si uvědomuje, že mohou používat virtuální servery, pokud je poptávka dostatečně vysoká, takže pro potenciální zákazníky je to něco jiného,.

Zákaznická podpora TunnelBear

Bohužel, TunnelBear nedostává vysoké známky za zákaznickou podporu. Jejich rozhraní je velmi jednoduché a snadno použitelné. Lidé, kteří jsou méně sofistikovaní uživatelé, se stále mohou potýkat s problémy, a pokud se věci pokazí pokročilým uživatelům, očekávají rychlou a důkladnou pomoc.

špatný zákaznický servisZákaznická podpora je k dispozici pouze prostřednictvím e-mailového systému s klíštěmi. Neposkytuje se žádná podpora naživo a neočekávejte, že najdete telefonní číslo, na které budete volat. To znamená, že odpověď často trvá několik hodin. Pokud odpověď zcela neodpoví na otázku zákazníka nebo nevyřeší jejich problém, pak se zákazník potýká s dalším vyčkáním několika hodin.

To může být nesmírně frustrující, zejména když uživatel pracuje na termínu. Někteří uživatelé dokonce oslovili společnost TunnelBear v profilu společnosti na Twitteru, aby získali pomoc, ale bez štěstí. TunnelBear jednoduše odešle návrh na odeslání e-mailu do centra podpory.

Jakmile je pomoc přijata, zdá se být docela spolehlivá. Jen neočekávejte, že se to stane s jakoukoli rychlostí nebo účinností.

Kolik stojí tunelBear?

TunnelBear nabízí tři cenové plány. „Malý“ plán je zdarma, což zní jako hodně. Uživatelé jsou však každý měsíc omezeno na 500 MB dat. To je jen nepatrné množství dat. Většina lidí projde tolik dat za pár dní. Tento bezplatný plán může být skvělým způsobem, jak službu vyzkoušet, ale to je jediný důvod, proč ji využít.

ceny tunelů

Balíčky „Giant“ stojí pouze 9,99 $ měsíčně, a poskytuje neomezená data. Tento plán průběžného placení může mít pro některé zákazníky velký smysl, zejména pro ty, kteří chtějí svobodu ukončit službu, kdykoli se jim líbí..

TunnelBear říká, že jejich „Grizzly“ plán je jejich nejoblíbenější. Zákazníci, kteří si zvolí tento plán, platí pouze jednou ročně a cena vyjde asi pět dolarů měsíčně. To představuje přibližně 50 procent úspor oproti měsíčnímu plánu.

Možnosti platby zahrnují debetní karty, kreditní karty a bitcoiny pro ty, kteří chtějí větší anonymitu.

Je TunnelBear VPN doporučen? Určitě ne

TunnelBear má některé slušné funkce. Existují však mnohem lepší poskytovatelé VPN, kteří nabízejí robustnější funkce za lepší ceny (Think NordVPN). TunnelBear také bojuje, pokud jde o jeho žalostné doby nahrávání a stahování. Pokud je pro vás prioritou rychlost, bylo by rozumné vyhledat jiného poskytovatele VPN.

Zatímco TunnelBear má roztomilé rozhraní s jeho medvěd tématikou a je snadno použitelný i pro začátečníky, to prostě nesplňuje očekávání uživatelů.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me