Recenzia Dashlane – základ pre ochranu súkromia a bezpečnosť

Viete, ako niekedy spoločnosť robí jednu vec naozaj dobre a potom sa snažia urobiť niečo iné a je to niečo ... meh? Ahoj Dashlane.

Ničí stres stresom váš život? Koľko máš?

Ak ste ako väčšina ľudí, máte heslá pre takmer každý web, ktorý navštívite. Spoločnosti vydávajúce kreditné karty, banky, e-mailové služby a účty sociálnych médií vyžadujú, aby ste mali heslá, čo môže byť len začiatok.

Keď sa prihlásite na webovú stránku, aby ste sa mohli pozrieť na svoje investície, musíte použiť heslo. Ak si chcete objednať pár topánok online, budete potrebovať heslo. Čo ak chcete získať prístup k účtu za služby a platiť ho online? Hádajte, čo budete potrebovať?

Ak sa skutočne zaujímate o bezpečnosť, viete, že je nevyhnutné mať pre každú z týchto webových stránok odlišné, zložité heslo. V skutočnosti veľa webových stránok kladie na heslá stále prísnejšie požiadavky. Mnohé z nich teraz musia byť minimálne osem alebo 12 znakov kombinujúcich veľké a malé písmená, číslice a špeciálne znaky.

Zapamätanie si všetkých je prakticky nemožné a nie je nevyhnutne vhodné požiadať počítač alebo poskytovateľa internetových služieb, aby si ich pamätal. Ak sa váš systém napadne, všetky tieto heslá sú neuveriteľne zraniteľné.

Tam sa služba ako Dashlane stáva neoceniteľnou. Dashlane je správca hesiel. Sleduje nielen každé vaše heslo pre desiatky webových stránok a účtov, ale tiež ho dokáže urobiť je možné rýchlo a ľahko zmeniť všetky vaše heslá naraz.

Dashlane navyše poskytuje určité množstvo bezpečného ukladania údajov a ochrany proti krádeži identity. Poskytuje tiež službu VPN. Táto funkcia je však prísne obmedzená a vo všeobecnosti sa nepovažuje za dobrý dôvod na výber tejto služby.

Čítajte ďalej, aby ste odhalili dôvod.

Pokles na Dashlane

„Všestranný“ a „výkonný“ patria medzi pojmy, ktoré sa najčastejšie pripisujú službám Dashlane. Ak máte Dashlane, môže vám pomôcť vyplniť únavné online formuláre a môžete si byť istí, že systém dokáže bezpečne ukladať prakticky akýkoľvek druh údajov..

bezpečnostné rozhranie dashlane

To, čo Dashlane skutočne odlišuje od konkurencie, je jeho schopnosť zmeniť všetky vaše heslá jediným kliknutím. Úspora času spojená s touto funkciou nie je ničím fenomenálnym.

Používatelia Dashlane tiež ťažia z priateľského rozhrania, ktoré sa veľmi ľahko používa. Sotva záleží na tom, či používate webovú alebo mobilnú verziu webovej stránky. Obaja reagujú a medzi nimi je skutočne malý rozdiel.

Je nepochybne drahšie ako konkurencia. Mnoho používateľov však zistí, že cena stojí za to na základe vlastností služby.

Koľko stojí Dashlane?

Tento správca hesiel nemusí byť drahý. Úroveň služby, ktorá ukladá 50 hesiel, je k dispozícii zadarmo. Zahŕňa to použitie služby na jednom zariadení a užitočné bezpečnostné upozornenia. Členovia s týmto plánom navyše dostanú automatické vyplnenie a okamžité vyplnenie formulára.

cenová tabuľka dashlane

Prémiové členstvo stojí 4,99 dolárov mesačne a účtuje sa ročne. S týmto plánom je možné spravovať neobmedzený počet hesiel na neobmedzenom počte zariadení. Tento plán ďalej zahŕňa automatickú synchronizáciu na všetkých zariadeniach pri aktualizácii hesiel a údajov. Zahrnuté sú aj možnosti automatického dopĺňania formulárov a informácií o platbách, ako aj tmavý webový monitoring. S týmto programom sa dodáva aj úložisko pre citlivé súbory. Ďalšou atraktívnou vlastnosťou je VPN, ktorá poskytuje bezpečné a súkromné ​​pripojenie v akejkoľvek sieti Wi-Fi.

Vďaka prémiovému plus členstvu získajú zákazníci všetky funkcie, ktoré prichádzajú s prémiovým plánom, okrem monitorovania úveru a poistenia proti krádeži identity až do jedného milióna dolárov. Tento program sa účtuje ročne na základe nákladov 9,99 dolárov mesačne.

Dashlaneova VPN služba

Ak už máte službu VPN, nie je potrebné zvoliť si prémiové alebo prémiové účty spoločnosti Dashlane. Keď poskytovatelia VPN idú, služby spoločnosti Dashlane sú určite medzi najdrahšími na trhu.

nastavenie kliknite semĎalej ide o niektoré celkom základné služby VPN. Ak ste mimo dosahu a chcete používať miestnu sieť WiFi, môžete vybrať položku VPN z ponuky Dashlane. Vyberiete si „setup“, ktorý vás prevedie krátkym procesom. K dispozícii je niekoľko možností.

Napríklad na rozdiel od iných poskytovateľov VPN si nemôžete zvoliť, ktorý server použijete pri prehľadávaní. Dashlane automaticky vyberie najbližší dostupný server. To môže alebo nemusí byť pre vás užitočné, v závislosti od vašich dôvodov použitia siete VPN.

V podstate to znamená, že táto služba VPN vám neumožňuje skresliť vašu polohu. Ak je to primárny dôvod pre použitie siete VPN, pre vaše potreby by bola vhodnejšia iná služba.

Viac recenzií VPN nájdete v našom sprievodcovi najlepšími sieťami VPN pre Austráliu.

Používanie VPN na neobmedzených zariadeniach

synchronizácia viacerých prístrojovDobrou správou je, že môžete používať Dashlane VPN na akomkoľvek zariadení na ktoré ste nainštalovali služby spoločnosti. Vďaka možnosti nainštalovať Dashlane na neobmedzený počet zariadení to znamená, že by ste mohli mať základnú VPN na každom zariadení, ktoré môžete použiť na surfovanie po webe..

Okrem výhod, že je možné používať VPN na viacerých zariadeniach, je to celkom holá kosť. Nie je možné nakonfigurovať váš protokol VPN. Okrem toho existuje žiadny zabíjač. Ak je vaše pripojenie k sieti VPN prerušené alebo sa inak stane nečakane nedostupným, relácia prehliadania sa automaticky neukončí. Môže to byť závažný problém, pretože stav pripojenia sa nezobrazí, kým alebo kým nekliknete na ponuku VPN.

Kompatibilita s Dashlane

Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome a Apple Safari sú kompatibilné s Dashlane. Systémové požiadavky zahŕňajú Windows 7, Android 4.0, Mac OS X 10.11 El Capitan a iOS 10.

Začíname s Dashlane

Väčšina používateľov jednoducho stiahne aplikáciu Dashlane z webových stránok spoločnosti. Je to mimoriadne ľahké, pretože príslušné rozšírenia sa automaticky inštalujú do všetkých dostupných prehľadávačov v zariadení, ktoré sú kompatibilné so softvérom. Na dokončenie procesu nastavenia je potrebná e-mailová adresa a hlavné heslo.

dashlane nastavenie hlavného heslaJe mimoriadne dôležité, aby ste si pamätali toto hlavné heslo. Ak na to zabudnete, nie je možné ju obnoviť. To znamená, že musíte začať znova od začiatku. Dashlane samozrejme odporúča, aby ste si vybrali hlavné heslo, ktoré obsahuje najmenej osem znakov, a preto ste ich vybrali opatrne.

Ak používatelia už vo svojom počítači používali nejaký druh správcu hesiel, môže byť možné, že Dashlane tieto údaje automaticky naimportuje. Z tohto dôvodu môže byť užitočné a efektívne používať počítač ako počiatočné nastavenie účtu namiesto mobilného zariadenia. Ak chcete nainštalovať Dashlane na ďalšie zariadenia, Dashlane vám pošle e-mail s jedinečným bezpečnostným kódom pre každé zariadenie..

Používanie Dashlane v počítači

Dashlane je možné získať prostredníctvom samostatnej aplikácie, prihlásením na webovú stránku spoločnosti alebo pomocou rozšírenia prehľadávača. Väčšina funkcií a pravdepodobne najlepšia používateľská skúsenosť je k dispozícii prostredníctvom aplikácie.

dashlane na ploche

Rozhranie v aplikácii je intuitívne a pomerne ľahko použiteľné. Obsahuje deväť primárnych sekcií, ktoré si môžete prezrieť na ľavej strane obrazovky. Na pravej strane môžu používatelia prezerať svoje osobné údaje vo formáte mriežky alebo zoznamu. Do údajov sú zahrnuté ikony pre rôzne webové stránky, čo používateľom uľahčuje hľadanie toho, čo hľadajú.

Heslo Changer je funkcia, ktorá robí Dashlane hlavne užitočnou službou. S ním môžete potenciálne zmeniť všetky svoje zaregistrované heslá jediným kliknutím. V súčasnosti je pre túto službu zaregistrovaných približne 500 webových stránok. Je pravdepodobné, že väčšina webových stránok, pre ktoré máte heslo, je medzi týmito 500.

Ako dobré sú vaše heslá?

silný-passwordOvládací panel zabezpečenia uľahčuje používateľom na prvý pohľad uvidíte, aký je ich stav zdravý. Ak máte nejaké heslá, ktoré nie sú rovnocenné, to znamená, že sú slabé, staré, opätovne použité alebo ohrozené, systém vás o tom informuje. Zabezpečovací panel používajte v spojení s nástrojom Password Changer, aby ste zaistili, že vaše zabezpečenie bude na internete.

Zabezpečenie údajov

V aplikácii Dashlane nájdu používatelia funkciu s názvom Zabezpečené poznámky. Na tomto mieste môžu zákazníci ukladať najrôznejšie texty. Väčšina ľudí ho používa softvérové ​​licencie a bankové informácie, hoci sú možné aj iné spôsoby použitia.

Aplikácia obsahuje aj sekciu Peňaženky. To má množstvo užitočných funkcií, ktoré uľahčujú vyplňovanie online formulárov s minimom rozruchu a námahy. Toto je obzvlášť atraktívna funkcia pre ľudí, ktorí sú náchylní k chybám pri písaní.palubná doska

Sekcia Peňaženka je rozdelená do štyroch sekcií. Potvrdenia, identifikácia, platby a osobné informácie môžu byť vyplnené zákazníkom. Sú to celkom jednoduché, ale ako je to typické u Dashlana, rozhranie je celkom pôsobivé.

Napríklad americký používateľ, ktorý zadá svoje číslo sociálneho zabezpečenia, uvidí, že rozhranie vyzerá ako karta sociálneho zabezpečenia. Podobne sa číslo pasu vloží do rozhrania, ktoré vyzerá ako pas. To všetko robí svetské cvičenie trochu zaujímavejšie a zábavnejšie.

Zdieľanie s Dashlaneom

Aplikácia Dashlane tiež umožňuje používateľom zdieľať svoje heslá s ostatnými zákazníkmi Dashlane. Toto je úplne bezpečný proces, ktorý umožňuje zákazníkom udržiavať kontrolu nad svojimi informáciami. Môžu jednoducho zdieľať heslo alebo môžu poskytnúť prístup k úprave, zdieľaniu a prezeraniu všetkých dostupných údajov.

Dashlaneova architektúra nulových znalostí

Anonymita a súkromie sú vo virtuálnom svete čoraz dôležitejšie. Preto sa ľudia, ktorí používajú VPN na prehliadanie webu, veľmi zaujímajú o spoločnosti, ktoré nemajú politiku protokolovania.

mechanizmy overovania pomocou dashlaneDashlane používa šifrovanie AES-256 na zabezpečenie vašej bezpečnosti a anonymity. To platí na serveroch spoločnosti a na zariadeniach, na ktorých je softvér nainštalovaný. Ako bolo spomenuté predtým, hlavné heslo každého zákazníka je jediným kľúčom k jeho účtu. Toto heslo nie je uložené v Dashlane v žiadnej kapacite. To znamená, že Dashlane nielenže nemá prístup k vášmu účtu, ale nemá ani potenciálnych zlodejov identity.

Dashlane tiež využíva dvojfaktorové overenie. Túto funkciu je možné aktivovať iba pri používaní verzie aplikácie pre počítač. Na vybraných novších zariadeniach so systémom iOS a Android je tiež možné použiť biometrické prihlásenie s Dashlane.

Mal by som použiť Dashlane ako svoju primárnu VPN?

Dashlane ponúka značnú hodnotu ako systém správy hesiel. Je mimoriadne bezpečný a je nepochybne užitočné, keď sa používatelia musia ubezpečiť, že ich heslá sú silné alebo keď je potrebné aktualizovať početné heslá naraz..

Ak však nemáte poskytovateľa VPN a uvažujete o kúpe prémiového alebo prémiového plánu Dashlane hlavne preto, že vám poskytuje VPN, potom toto nie je najlepšia voľba.

VPN spoločnosti Dashlane je prinajlepšom chabý protokol. Nemáte na výber žiadny server, čo znemožňuje falšovanie vašej polohy. Vaše pripojenie sa môže kedykoľvek prerušiť a o tom by ste o tom nevedeli, kým by ste sa neobjavili, či je vaše pripojenie stále bezpečné..

dashlane logo

veľa ostatní poskytovatelia VPN ponúkajú omnoho robustnejšie služby ktoré majú oveľa väčší výber a vyššiu rýchlosť nahrávania a sťahovania údajov. Je to možné, pretože tieto spoločnosti majú k dispozícii stovky, ak nie tisíce serverov (premýšľajte) NordVPN).

Tieto servery sú navyše umiestnené na neuveriteľne rozmanitých miestach a používatelia majú možnosť zvoliť si, s ktorým serverom sa pripoja. Dashlane všeobecne tieto služby neponúka.

Dashlane je preto primárne zameraný na zabezpečenie a správu hesiel. Vyhľadajte služby VPN inde.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me