Recenzia NordVPN 2020 – Bezpečnosť na úrovni CIA – testovanie, rýchlosť, ceny

Niekedy to VPN spoločnosť napraví. Veľmi, veľmi, veľmi dobre. Áno, sme sklonení okolo - smerom ku kvalite.

Ak je online bezpečnosť vašou najvyššou prioritou, musíte byť spokojní so spoľahlivými službami, ktoré ponúka NordVPN. S protokolom OpenVPN, šifrovaním AES-256 bit a ochranou dvojitých údajov je ťažké pokaziť sa.

Spoločnosť NordVPN tvrdí, že je „najpokročilejšou sieťou VPN na svete“. Môže to byť pravda, pretože ich vlastnosti zahŕňajú skrytie IP, vstavaný prepínač zabíjania a prístup k sieti Netflix. Okrem toho sa spoločnosť môže pochváliť viac ako 5 000 serverov umiestnených po celom svete. To sú čísla, ktoré je ťažké poraziť.

Logo Nordvpn

Užívatelia môžu mať súčasne až šesť spojení, a majú aplikácie pre iOS, Mac, Windows a Android. Online návody sú dostupné v ich znalostnej databáze.

Patria sem pokyny na používanie systému NordVPN so smerovačmi, RaspberryPi a rôznymi mobilnými operačnými systémami. NordVPN je ďalej kompatibilný s programom Onion Router, takže môžete získať ešte väčšiu ochranu identity pri prehľadávaní.

Prehľad NordVPN

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Veľmi jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Prísne vynulovanie protokolov
Veľkosť servera: 5200+ serverov
Distribúcia servera: 62 krajín
Podpora: Podpora nepretržitého živého rozhovoru 24/7
torrenting: P2P povolené
Streaming: Povolený
Protokol VPN a šifrovanie: Protokol OpenVPN; AES-256 bitové šifrovanie
centrála: Panama
Cena: $ 6.99 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://nordvpn.com

Rozšírené zabezpečenie + rozšírené funkcie

NordVPN navyše obsahuje funkciu SmartPlay. Táto technológia to umožňuje prístup k takmer 500 streamingovým službám, ktoré sú geograficky obmedzené. Pri používaní NordVPN sú na dosah ruky Amazon Prime, Netflix, BBC, Pandora a ďalšie..

nordvpn funkcie

Ďalším z hlavných predajných miest spoločnosti NordVPN je, že sídli v Paname. Spoločnosť bola založená v roku 2008 a bola spustená spoločnosťou s názvom Tefincom S.A. Niektorí ľudia môžu spočiatku pochybovať o online spoločnosti so sídlom v Strednej Amerike..

Toto je však žiaduca vlastnosť. Nezávislé krajiny ako Panama, Britské Panenské ostrovy, Singapur a Kajmania sú známe tým, že nezdieľajú spravodajské informácie s inými krajinami. To je v priamom rozpore s krajinami ako USA, Spojené kráľovstvo, Austrália a Kanada, ktoré zdieľajú údaje, ktoré zhromažďujú pri špionážnych činnostiach..

Mať poskytovateľa VPN so sídlom v krajine, ako je Panama, znamená, že je menej pravdepodobné, že by zákony vyžadujúce online spoločnosti viedli komplexné záznamy. Záznamy, ktoré majú, sú je menej pravdepodobné, že sa obrátia na orgány činné v trestnom konaní. Ak je najdôležitejšia ochrana seba, je to žiaduce.

Jednou z hlavných výhod práce so spoločnosťou NordVPN je ich vynikajúca podpora zákazníkov. Ak máte otázky alebo problémy, sú tu, aby vám pomohli so živým chatom nepretržite. Zdá sa, že táto služba reaguje, aj keď zástupcovia majú sklon prísť s odpoveďami na kopírovanie a vkladanie. Podpora je k dispozícii aj prostredníctvom e-mailu, ak potrebujete podrobnejšiu pomoc.

ďalej, Webová stránka spoločnosti NordVPN Vlastnosti rozsiahla vedomostná základňa, ktorá je doplnená stovkami článkov, príručiek a návodov. Jasne tvrdo pracovali, aby uľahčili zodpovedanie otázok, a to je jednoznačné plus.

Bezpečnosť a šifrovanie

Toto je oblasť, v ktorej spoločnosť NordVPN skutočne vyniká. Prešli nad rámec ochrany anonymity a súkromia svojich používateľov a urobili tak pri zachovaní svojich programov za veľmi prijateľnú cenu..

Ochrana používateľov začína použitím správneho protokolu tunelovania. NordVPN poskytuje používateľom voľby, ale najlepším tunelovacím protokolom, ktorý je dnes k dispozícii, je OpenVPN.

jeho Šifrovanie AES-256 v tomto bode nie je možné crackovať. V skutočnosti ide o protokol, ktorý používajú federálne vlády a armáda na celom svete. Verzia šifrovania AES-256 spoločnosti NordVPN je vybavená skôr 2048-bitovým kľúčom Diffie-Hellman ako kľúčom RSA, pretože obsahuje technológiu Perfect Forward Secrecy..

schéma ochrany vpn

Používatelia so systémom MacOS alebo iOS budú využívať protokol IKEv2 / IPsec s šifrovaním AES-256. Dodáva sa s 3072-bitovým kľúčom Diffie-Hellman. Protokoly OpenVPN a IKEv2 / IPsec používané spoločnosťou NordVPN idú oveľa nad rámec priemyselných štandardov aby ste zaistili úplnú online bezpečnosť.

Toto je, samozrejme, NordVPN, takže urobili veci o krok ďalej. Zapnutím funkcie dvojitého šifrovania môžete získať dvojnásobnú ochranu údajov. Pre mnoho ľudí je tento krok nadbytočný, ale používatelia, ktorí sa zaoberajú drakonickými zákonmi a cenzúrou, to môžu považovať za potrebné..

dvojité šifrovanie, webový prenos je smerovaný cez dva servery, pričom druhý server si úplne neuvedomuje skutočnú IP adresu používateľa. Používa sa aj kombinácia protokolov TCP a UDP.

Výsledkom použitia funkcie dvojitého šifrovania bude omnoho pomalšie rýchlosti prenosu údajov, preto sa neodporúča, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné. Vy asi vidíte, prečo sme si vybrali Nord najlepšia VPN pre Austrálčanov.

Umiestnenie servera NordVPN

NordVPN má ohromujúci počet serverov, ktoré naďalej rastú s uspokojujúcou rýchlosťou. Zákazníci by preto mali v nasledujúcich rokoch očakávať solídny a dokonca zlepšujúci sa výkon.

nordvpn sieť

 • konektor.

  Počet serverov

  5 195 serverov a počítanie

 • konektor.

  Počet krajín

  61 krajín po celom svete

 • konektor.

  Počet kontinentov

  6 zo 7 kontinentov

Celé množstvo serverov

V regióne Ázie a Tichomoria sa spoločnosť NordVPN môže pochváliť viac ako 450 servermi. Austrália je hostiteľom iba 226 serverov, zatiaľ čo iné sa nachádzajú v Singapure, Japonsku, Hongkongu, Novom Zélande, Južnej Kórei, Taiwane, Thajsku, Malajzii, Indonézii a Vietname..

Európa je domovom ohromujúcich 2 275 serverov NordVPN. Siahajú od miesta Veľkej Británie, Nemecka a Francúzska po Poľsko, Island, Rumunsko a Lotyšsko. Spoločnosť dokonca má servery v Rusku, relatívna vzácnosť medzi poskytovateľmi VPN. Zoznam často zanedbával európske krajiny, ako sú Azerbajdžan, Moldavsko, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Gruzínsko, Macedónsko a Srbsko..

vektorový obrázok siete servera

V Amerike nájdu používatelia podobný počet serverov. S celkom 2 373 servermi, V USA sa nachádza 1 967 serverov s ďalšou 355 v Kanade. Čile, Argentína, Kostarika, Brazília a Mexiko sú tiež domovom niekoľkých serverov.

NordVPN ďalej ponúka pomerne dobré pokrytie Afriky a Blízkeho východu. Umiestnenia na serveroch zahŕňajú Južnú Afriku a Egypt okrem Indie, Turecka, Izraela a Spojených arabských emirátov.

Každý server v sieti je označený akýmikoľvek špeciálnymi službami, ktoré ponúka, napríklad dodatočným zmätením, P2P alebo dvojitou VPN, aby si používatelia mohli zvoliť server, ktorý je pre ich účely najlepší..

Čína priateľské riešenie VPN

Spoločnosť NordVPN oznámila, že ich servery sú prístupné ľuďom v Číne. Keďže Čína je krajinou, ktorá má značnú kontrolu nad tým, čo si jej občania môžu prezerať online vrátane zákazu domovských stránok VPN, je to tak obrovská výhoda. V súčasnosti je služba NordVPN dostupná iba pre používateľov Windows v Číne, ale toto sa môže zmeniť.

veľká brána firewallNordVPN tiež hovorí, že nevyužívajú virtuálne servery. To znamená, že všetky ich servery sú fyzické a dedikované servery, takže keď sa pripájate k určitému serveru, viete, že sa skutočne nachádza tam, kde to hovorí NordVPN. To je dôležité pre niektorých používateľov, ktorí sa obávajú, do ktorých krajín môžu údaje prechádzajú.

Celkovo vynikajúca škála serverov spoločnosti znamená, že používatelia dostanú väčšiu časť pásma, čo by malo zabezpečiť rýchlejšiu a predvídateľnejšiu službu.

Používanie služby BitTorrent alebo P2P s programom NordVPN

vektor zdieľania súborovMimoriadny počet a rozmanitosť serverov NordVPN znamená, že torrentovanie pomocou VPN funguje ako sen s touto službou. V skutočnosti je niekoľko serverov venované zdieľaniu súborov P2P. Aplikácia NordVPN obsahuje zoznam „špeciálnych“ serverov, ktoré je možné použiť na uľahčenie procesu P2P.

Toto je v ostrom kontraste s postupmi a politikami mnohých iných poskytovateľov VPN, ktorí majú sklon obmedzovať šírku pásma a rýchlosť, keď sa používatelia ponoria do oblasti P2P. Mať doslova stovky serverov, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvládli prenos torrent a P2P, tento proces značne uľahčí.

Tisíce serverov spoločnosti NordVPN tiež pekne pozerajú Netflix spoľahlivý. Hoci služba môže byť na niektorých serveroch blokovaná, je dostupná na stovkách ďalších serverov. Šance sú také dobré, že si budete môcť nájsť ten, ktorý vám vyhovuje pozrite si akúkoľvek verziu Netflixu špecifickú pre danú oblasť ktoré dávate prednosť.

Výsledky rýchlostných skúšok NordVPN

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť NordVPN mala povesť poskytnutia vynikajúcej bezpečnosti, ale pomerne priemerných prenosových rýchlostí. Aj keď ich rýchlosť ešte nezodpovedá vedúcemu odvetviu v tejto metrike, určite zlepšili svoju hru.

nordvpn test rýchlosti

Referenčné čísla pre testovanie rýchlosti bez pripojenia VPN poskytovali rýchlosti sťahovania 98,71 Mbps a rýchlosti nahrávania 53,00 Mbps. Pripojenie k serveru NordVPN v systéme Windows USA priniesli rýchlosť sťahovania 74,15 Mbps a rýchlosť uploadu 48,18 Mbps. Nie príliš ošuntělý.

Testovanie na Server EÚ ukázal rýchlosť sťahovania 74 Mbps a rýchlosť uploadu 48 Mbps.

Čísla z ázijského servera boli zreteľne pomalšie, časovanie bolo 12 Mbps na stiahnutie a 5 Mbps na nahrávanie.

Pravidlá prihlásenia spoločnosti NordVPN

Spoločnosť, ktorá poskytuje služby VPN, by mohla sledovať online toľko údajov o vašom čase ako váš poskytovateľ internetových služieb. Ak by to chceli, mohli by viesť záznamy o všetkých navštívených webových stránkach, o tom, koľko času ste tam strávili a čo ste urobili. Toto sa nazýva protokolovanie. a väčšina poskytovateľov VPN vám povie, že to neurobia, pretože narušilo by to vaše súkromie a podkopalo by to vaše dôvody používania siete VPN.

nordvpn logging policy

Ďalším miestom, na ktorom spoločnosť NordVPN vyniká, je prísna politika „neprihlasovania“. Uvádza sa v ňom, že od okamihu, keď sa užívateľ prihlási do služby, je všetok jeho webový prenos šifrovaný, takže nikto, dokonca ani jeho poskytovateľ internetových služieb, nemôže naň špehovať..

V politike sa ďalej poukazuje na to, že Panama nemá žiadne právne predpisy týkajúce sa oznamovania alebo uchovávania údajov. Ak dôjde k klepaniu úradníkov činných v trestnom konaní alebo inej tretej strany, Spoločnosť NordVPN nie je povinná nič zdieľať.

 • konektor.

  Chybové protokoly

  NordVPN neuchováva protokoly, ktoré sa zachytávajú o problémoch alebo problémoch so službou VPN. Tieto denníky môžu obsahovať niektoré osobné informácie, napríklad používateľské meno alebo adresu IP, ale používajú sa výlučne na riešenie problémov s chybami a na zlepšenie výkonu VPN.

 • konektor.

  Denníky pripojenia

  Niektoré spoločnosti presadzujú obmedzenia týkajúce sa ich služieb, napríklad ako dlho môže spojenie trvať alebo koľko súčasných spojení je povolené. Sledovaním protokolov o pripojení môže spoločnosť sledovať každú reláciu v službe a vhodne ich spravovať. NordVPN NEZOBRAZUJE protokoly pripojenia

 • konektor.

  Denníky aktivít

  Servery VPN sú zodpovedné za smerovanie všetkej prevádzky, ktorá prichádza cez jej sieť, takže poskytovatelia technicky majú možnosť sledovať každú odoslanú alebo prijatú webovú požiadavku. To znamená, že hostiteľ VPN môže sledovať všetku webovú aktivitu pre každého používateľa a dokonca určiť, aké typy súborov sa sťahujú. Spoločnosť NordVPN NEZOBRAZUJE protokoly aktivít

Táto politika je rovnako dôležitá pre informácie, ktoré sledujú. Patria sem iba e-mailové adresy používateľov a údaje týkajúce sa výkonu ich služieb. Uvádzajú, že tieto údaje o výkone sa používajú na odporúčanie najvýhodnejších serverov každému jednotlivému používateľovi.

NordVPN sa ďalej drží niektorých platobných informácií, ale tiež akceptovať bitcoíny ako platbu ak máte vážne obavy o anonymitu. Samostatný procesor sa používa na uľahčenie platieb, pretože spoločnosť si čoskoro uvedomila, že mnohé transakcie z iných bánk sú zakázané, keď ide platba do Panamy. Spracovateľ platieb sa nachádza v USA, sú však iba poskytovateľom služieb a nie priamym pridruženým subjektom spoločnosti Tefincom.

Možnosti tvorby cien pre spoločnosť NordVPN

V priemysle, ktorý sa stretáva s komplikovanými cenami a balíčkami, je prístup, ktorý prijal NordVPN, osviežujúci a jednoduchý. Každý plán obsahuje všetky rovnaké funkcie, bezpečnosť a ochranu. Jediný skutočný rozdiel spočíva v tom, ako sa zákazník rozhodne platiť. Kliknite sem pozri Nordove plány.

nordvpn oceňovanie

Mesačne bude NordVPN stáť zákazníkov 11,95 dolárov mesačne. Platba za šesť mesiacov vopred znižuje cenu na 9,00 dolárov mesačne, čo predstavuje 24% úsporu. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú platiť za celý ročný plán, zaplatia mesačne iba 6,99 dolárov, čo predstavuje celkovú úsporu 41 percent.

Naozaj to nie je o nič jednoduchšie ako toto. Neexistujú žiadne vzostupné a žiadne možnosti doplnkov. Zákazníci dostanú rovnakú vynikajúcu službu bez ohľadu na to, ktorý balík si vyberú. Kritici sa môžu sťažovať, že neexistuje bezplatná možnosť, ale s veľkým výkonom a rýchlosťou prenosu údajov, NordVPN vie, že ich produkt stojí za požadovanú cenu.

NordPass

Spoločnosť NordVPN nedávno vydala nový softvér na správu hesiel: NordPass. Keďže je na trhu taká čerstvá, je v súlade so všetkými najnovšími technológiami v oblasti správy hesiel, ale so skúsenosťami z dlhoročnej prevádzky spoločnosti NordVPN. Ideálne na zabezpečenie hesla pri súčasnom zjednodušení života.

Ako produkt NordVPN sa môžete spoľahnúť predovšetkým na bezpečnosť. Všetky protokoly, šifrovania a záväzky, vďaka ktorým je VPN tak výnimočne bezpečná, sú v NordPass. Toto je druh bezpečnosti, ktorá uspokojí tých najparanoidnejších konšpiračných teoretikov.

Spoločnosť NordPass vás oslobodzuje od akýchkoľvek obáv týkajúcich sa zabudnutia hesiel alebo rizika, že si ich niekde zapíšete. Poskytujú tiež super-bezpečné generovanie hesla, takže sa zbohom rozviňte meno svojho domáceho maznáčika z každého nového účtu.

V kombinácii s technológiou NordVPN táto služba na správu hesiel chráni vašu online prítomnosť pred jediným ohrozením vašej bezpečnosti: ľudská chyba. Vďaka tomu je NordPass perfektným doplnkom k NordVPN.

Odporúča sa NordVPN?

NordVPN je vysoko odporúčané. Na ochranu svojich zákazníkov používajú najdôveryhodnejšie protokoly VPN s bezkonkurenčným šifrovaním AES-256 bitov. A čo viac, existuje aj možnosť výberom „dvojitej“ VPN ak sa takáto ochrana považuje za žiaducu. Spoločnosť NordVPN je ďalej kompatibilná s TOR, aby bola zaručená vaša absolútna anonymita.

Aj keď tam nemusí byť najrýchlejšia služba VPN, je určite najbezpečnejšie. Nebolo by prekvapujúce, keby sa NordVPN jedného dňa stala nielen najlepšou v oblasti bezpečnosti, ale aj VPN s najrýchlejšími rýchlosťami prenosu dát. Určite sú schopní to dosiahnuť.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me