Recenzia VPN Avast SecureLine VPN: Adekvátna, ak je predražená, VPN

Ak chcete za rovnakú službu minúť viac peňazí, ako je potrebné, máme tu vašu sieť VPN.

Avast sa môže pochváliť viac ako 430 miliónov používateľov, čo je oveľa väčšie ako u iných poskytovateľov VPN. Náš prehľad VPN Avast SecureLine VPN vám pomôže zistiť, či Avast - dôveryhodné meno vo svete bezpečnosti - zodpovedá svojmu názvu, pokiaľ ide o jeho VPN.

Avast SecureLine VPN je jedným z mnohých programov, ktoré ponúka svetovo uznávaná spoločnosť Avast pre kybernetickú bezpečnosť. Avast so sídlom v Československu má pobočky vo viacerých krajinách po celom svete, vrátane Spojených štátov, Nemecka, Číny a Japonska..

Pretože Avast Secureline VPN je len jedným z mnohých produktov, ktoré spoločnosť ponúka, ak si chcete VPN len kúpiť, mali by ste vedieť, že budeš bombardovaný hordy pokusov o zvrhnutie na ďalšie bezpečnostné funkcie. To môže byť nepríjemné. Našťastie existuje možnosť vypnúť vzostupné funkcie.


Pokiaľ ide o spodný riadok o tom, či väčší znamená lepší, pokiaľ ide o službu VPN, čítajte ďalej.

Prehľad

FeaturesInformation
Použiteľnosť: jednoduchý
Pravidlá protokolovania: Žiadne protokolovanie
Veľkosť servera: 55 serverov
Distribúcia servera: 34 krajín
Podpora: Telefón, vstupenky a vedomostná základňa
torrenting: Povolený
Streaming: obmedzený
Protokol VPN a šifrovanie: OpenVPN, IPSec & Protokoly IKEv2; 256-bitové šifrovanie AES
centrála: Česká republika
Cena: $ 59,99 / rok
Oficiálna web stránka: https://www.avast.com/
Výhody Avast SecureLine VPN:
 • Dobré výsledky skúšky rýchlosti
 • Zadarmo sedemdňová skúšobná verzia
 • Odomknúť streamingové služby (sporadicky)
 • Žiadne úniky súkromia
 • Jednoduchá obsluha
Nevýhody Avast Secureline VPN:
 • Vyššie ako priemerné ceny
 • Žiadna VPN pre smerovače
 • Žiadne anonymné platby prostredníctvom bitcoínov
 • Spoločnosť ukladá niektoré záznamy

Registrácia pre Avast SecureLine VPN

Registrácia do Avast SecureLine VPN je pomerne jednoduchá. Okamžite máte možnosť produkt kúpiť alebo požiadať o jeho sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu (odkaz na Avast).

avast secureline vpn signup

Po výbere sedemdňovej bezplatnej skúšobnej verzie budete presmerovaní na stránku sťahovania. Sťahovanie by malo začať okamžite. Po dokončení sťahovania môžete program nainštalovať do svojho zariadenia.

Budete vyzvaný, aby ste vybrali jazyk inštalácie a súhlasili s licenčnou zmluvou koncového používateľa. Keď sa zaregistrujete na bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu, ste nevyžaduje sa poskytnúť číslo kreditnej karty alebo akékoľvek osobné informácie. Pri registrácii do prémiového balíka budete požiadaní o poskytnutie spôsobu platby a osobných údajov.

Budete presmerovaní na obrazovku pripojenia. Na obrazovke uvidíte svoju skutočnú IP adresu a či je alebo nie je IP adresa skrytá. V dolnej časti obrazovky uvidíte sieť VPN, ku ktorej ste pripojení.

V predvolenom nastavení budete pripojení k najlepšiemu cieľovému miestu pre výkon. Pravdepodobne to bude server v krajine, z ktorej sa pripájate.

Máte možnosť zmeniť svoju polohu. Gotham City, USA je to, čo Avast ponúka ako preferovaná možnosť na streamovanie videa pomocou služieb ako Netflix, Hulu a iný obsah v USA.

Službu sme opakovane testovali a dokázali sme ju získať nepretržitý prístup k obsahu Netflix v USA keď ste mimo krajiny. To nás prekvapilo, pretože sieť Avast SecureLine VPN má nanajvýš škvrnitý rekord, pokiaľ ide o pripojenie k americkému streamovaniu obsahu zo zahraničia..

otvorené avast securelinecelkovo, registrácia do siete Avast Secureline VPN je relatívne ľahký proces. Avast SecureLine VPN má všetky základné funkcie, ktoré by ste od VPN očakávali. Je ľahko použiteľný. Aj keď nemáte predchádzajúce znalosti o používaní VPN, budete si môcť aplikáciu stiahnuť, nainštalovať ju za pár minút a budete ju môcť bezpečne používať podľa pokynov na obrazovke..

Všetko je napísané samovysvetľujúcim spôsobom a používa ľahko zrozumiteľné výrazy. Stačí pár kliknutí a budete môcť surfovať po internete zo zabezpečenej VPN. Boli sme však prekvapení, že pod tlačidlom ponuky existuje len veľmi málo možností.

Môžete dôverovať Avast SecureLine VPN?

avast secureline vpn security sealÁno a nie. Spoločnosť Avast predáva toľko služieb a aplikácií, a preto môže byť náročné nájsť podrobnosti o politike týkajúce sa SecureLine. Avšak, ak navštívite Najčastejšie kladené otázky na stránkach podpory, začnete rozlúštiť nejaké stopy.

Spoločnosť tvrdí, že neprihlási vaše internetové aktivity, weby, ku ktorým pristupujete, použitá šírka pásma alebo paketové dáta. Na povrchu to vyzerá dobre. Keď však dôkladne preskúmate stránku Časté otázky, všimnete si, že existujú neuvádzajú sa žiadne podrobnosti o tom, čo by spoločnosť mohla zaznamenať pri prvom pripojení k službe.

Napríklad, zatiaľ čo Avast VPN neukladá protokoly pripojenia, zobrazujú sa však pri pripojení a odpojení od servera. Ukladajú množstvo času, ktorý ste pripojení, a množstvo použitej šírky pásma. Avast hovorí, že tieto informácie sa zhromažďujú iba na diagnostické účely a na zabránenie zneužitia pripojenia VPN.

Avast je spoločnosť so sídlom v Československu. Česká republika pracuje s využitím Zákony EÚ o ochrane súkromia. Preto majú silný podnet na dodržiavanie zásad ochrany osobných údajov používateľov. Spoločnosť je dostatočne veľká na to, aby si mohla dovoliť vysoko výkonných právnikov, a preto je nepravdepodobné, že sa ľahko vzdajú informácií o zákazníkoch.

Je znepokojujúce, že existuje potenciálne adware v inštalačných súboroch klienta VPN. Ihneď po inštalácii súboru a jeho spustení v počítači môže Avast začať zhromažďovať údaje, aby vás mohol zacieľovať pomocou reklám.

Celkovo je spoločnosť Avast spoločnosť zaoberajúca sa bezpečnosťou. Existujú však skutočné obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov a niektoré protokolovanie sa uskutočňuje na pozadí.

Kde sa nachádzajú servery VPN Avast SecureLine?

Avast SecureLine VPN má 41 umiestnení serverov v 33 krajinách okolo sveta. Zvýšili počet možností serverov dostupných v januári 2019. Medzi krajiny, v ktorých má Avast SecureLine VPN v súčasnosti servery, patria:

 1. vektorový obrázok siete serveraRakúsko (Viedeň)
 2. Belgicko (Brusel)
 3. Dánsko (Kodaň)
 4. Maďarsko (Budapešť)
 5. Južná Kórea (Soul)
 6. Luxembursko (Luxembursko)
 7. Malajzia (Johor Bahru)
 8. Nový Zéland (Auckland)
 9. Švajčiarsko (Zürich)
 10. Portugalsko (Leiria)
 11. Izrael (Petah Tikva)
 12. Nórsko (Oslo)
 13. Berlín (Nemecko)
 14. Barcelona (Španielsko)
 15. Glasgow, Spojené kráľovstvo
 16. Phoenix, AZ (USA)
 17. Los Angeles, Kalifornia (USA)
 18. Washington D.C. (USA)
 19. Jacksonville, FL (USA)
 20. Atlanta, GA (USA)
 21. Honolulu, HI (USA)
 22. Boston, MA (USA)
 23. Las Vegas, NV (USA)

Zabezpečenie a šifrovanie VPN Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN používa šifrovanie AES 256. Ponúkajú dva protokoly, OpenVPN na UDP a IPSec. Toto je šifrovanie vojenskej triedy. 256 bitové šifrovanie je to najlepšie, čo sa momentálne ponúka v podnikaní. Táto forma šifrovania sa považuje za prakticky odolnú proti násiliu. Používajú ho viaceré vládne agentúry a odborníci v oblasti bezpečnosti na celom svete.

Avast SecureLine VPN ponúka ochranu pred únikom DNS. Únik DNS môže spôsobiť odhalenie vašej IP adresy bez toho, aby ste vedeli, že sa tak stalo.

Avast SecureLine VPN prichádza s vypínačom. V prípade, že vaše pripojenie VPN preruší pripojenie, vaša adresa IP nebude odhalená. Ak sa vyskytne problém s pripojením VPN, vaše internetové pripojenie sa automaticky vypne.

Test rýchlosti

Avast hovorí o tom, ako rýchlo sú ich VPN služby na ich domovskej stránke. Rôzne testy potvrdzujú skutočnosť, že Avast má rýchlu VPN službu. Medzi Spojenými štátmi a Holandskom sa uskutočnil rýchlostný test, aby sa zistilo, ako dobre služba funguje. Výsledky boli nasledujúce:

US Server

avast secureline vpn speed us server výsledky testu

 • Ping: 113 ms
 • Odovzdané: 13,67 MB za sekundu
 • Stiahnuť: 67,94 MB za sekundu
Holandsko Server

avast secureline predn holandský server rýchlosť test výsledku

 • Ping: 34 ms
 • Odovzdané: 39,44 MB za sekundu
 • Stiahnutie: 65,97 MB za sekundu

Toto sú určite pôsobivé testy rýchlosti, najmä v porovnaní s inými VPN.

Výkon viacerých platforiem

Avast SecureLine VPN funguje na mnohých operačných systémoch a platformách. Patria sem Windows XP až Windows 10.11.x. Podporované sú aj systémy IOS, Mac OS a Android. Táto VPN bohužiaľ nenabízí podporu smerovača.

avast secureline vpn viac zariadení

S jedným účtom môžete nainštalovať softvér na päť zariadení súčasne. Na začiatku to znie skvele. Nevýhodou je, že za základnú cenu nemôžete používať ten istý účet pre rôzne zariadenia, iba pre zariadenia rovnakého typu. Napríklad, ak si zakúpite Avast SecureLine VPN pre svoj počítač, nemôžete ho používať ani na mobilných zariadeniach.

Je možné platiť za službu Avast SecureLine VPN s viacerými zariadeniami. Táto drahšia možnosť vám umožní používať sieť VPN na rôznych platformách.

Umožňuje Avast SecureLine VPN povoliť torrent?

Áno. Avast SecureLine VPN umožňuje torrentovanie prostredníctvom svojich dátových centier. Pri malej tlači si všimnete, že torrenty sú v tejto sieti VPN povolené iba v prípade, že používate umiestnenie dátového centra Avast. Existuje iba deväť z nich vo všetkých Spojených štátoch, Európe, Spojenom kráľovstve a Južnej Amerike.

Podpora a zákaznícky servis

Avast SecureLine VPN ponúka priemernú zákaznícku podporu. Veľkou nevýhodou je, že sú neponúkajte možnosť živého rozhovoru. Užitočné informácie nájdete na ich fóre a v sekcii podpory na ich webových stránkach. Informácie sú dostupné pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov.

Zistili sme, že občas musíte hľadať odpovede, aby ste našli odpovede, ale vyhľadávacie pole to trochu uľahčuje. Okrem informácií na svojich webových stránkach máte prístup k ich telefonickej podpore 24 hodín, sedem dní v týždni.

Ponúkajú tiež systém predaja lístkov. Po odoslaní e-mailu na technickú podporu alebo oddelenie podpory fakturácie dostanete okamžité potvrdenie. Na väčšinu vstupeniek sa odpovedá do 24 hodín.

Možnosti tvorby cien

Avast SecureLine VPN má rôzne možnosti predplatného, ​​v závislosti od zariadenia, ktoré používate. Predplatné sa predáva ročne. Cena predplatného sa mení v závislosti od počtu zariadení, ktoré chcete zabezpečiť. Napríklad sieť Avast SecureLine VPN pre jeden počítač na jeden rok bude stáť 59,99 dolárov. Pre tri počítače cena stúpa na 69,99 dolárov. Cena za päť počítačov je 79,99 dolárov a 10 počítačov vám ročne pobeží 99,99 dolárov.

avast secureline vpn oceňovanie 2

Pamätajte, že ak si zakúpite ochranu pre PC, môžete ju používať iba na PC. Nemôže sa používať na zariadeniach Mac ani na mobilných zariadeniach. To isté platí aj pre ostatné verzie programu. Ak si zakúpite predplatné pre Mac, nemôžete ho použiť na vašom PC. Ak si kúpite predplatné pre svoje mobilné zariadenie, nie je možné ho použiť na pracovnej ploche.

avast secureline platba

Výnimkou z tohto pravidla je odber viacerých zariadení. Zahŕňa päť zariadení bez ohľadu na ich typ. Stojí to 79,99 dolárov. Neexistuje žiadna možnosť na zvýšenie alebo zníženie počtu podporovaných zariadení. Môžete však predĺžiť počet rokov, v ktorých predplatné vydrží. Trojročné predplatné vás bude stáť 219,99 dolárov.

Možnosti platby sú obmedzené na Visa, MasterCard, Discover, American Express alebo PayPal. Neexistuje žiadna možnosť platiť bitcoínom alebo inou formou anonymnej platby.

Odporúčame Avast SecureLine?

Po preskúmaní mnohých faktorov sme Neodporúčajte Avast SecureLine. Aj keď má vysoké rýchlosti, ľahko sa používa a má šifrovanie na vojenskej úrovni, o produkte je však veľa vecí, ktoré nás znepokojujú.

Avast je veľká spoločnosť, ktorá ponúka dobré antivírusové riešenia. Ich VPN je však problematická a plná problémov s ochranou súkromia a zabezpečenia. Jednou z hlavných nevýhod pre nás je skutočnosť, že VPN nefunguje dôsledne so streamovacími službami, ako je Netflix. Chápeme, že streamovanie cez VPN nie je dôvodom, prečo si každý kupuje VPN. Existuje však veľa ľudí, ktorí si za týmto účelom kupujú sieť VPN konkrétne.

Boli sme veľmi sklamaný nedostatkom podpory routeru. Domnievame sa, že časť príčiny, že neexistuje podpora smerovača, je preto, že spoločnosť Avast vám chce byť schopná účtovať viac za používanie siete VPN na viacerých produktoch..

Keď už hovoríme o cenách, za to, čo dostanete, Avast SecureLine VPN je veľmi drahá. Existuje niekoľko lacnejších sietí VPN, ktoré ponúkajú vylepšené prispôsobenie, vylepšené súkromie a lepšie zabezpečenie a umožňujú vám pripojiť viac zariadení k sieti VPN súčasne, napríklad NordVPN a Surfshark.

Ďalšou starosťou je skutočnosť, že spoločnosť je v Českej republike. Česká republika je priateľská k iným krajinám, ktoré nezohľadňujú súkromie na internete tak vážne, ako by si niektorí želali. To znamená, že existuje riziko, že vaše informácie budú poskytnuté vládnym agentúram bez vášho vedomia alebo súhlasu.

Znepokojuje nás skutočnosť, že za scénami sa skrýva potenciálny adware, ktorý sa snaží pridať súbory a zhromažďovať vaše osobné údaje. Ako nadšenci ochrany osobných údajov je to pre nás nie.

Nehovoríme, že ide o zlú sieť VPN. Pracuje s torrentmi a spojenie je prakticky nepriepustné. Existuje však niekoľko služieb, ktoré ponúkajú rovnaké funkcie a viac za zlomok toho, čo zaplatíte s Avast SecureLine VPN. Avast nie je hrozná voľba, ale nie je ani zďaleka najlepšia.

Dáme mu tri z piatich hviezdičiek.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me