Surfshark Review – Je to nová VPN za to?

Keď som prvýkrát počul, že na austrálsky trh vstúpila ďalšia služba VPN, moja prvá reakcia bola - ako by to mohlo byť o niečo lepšie / odlišné od mnohých už dnes vynikajúcich sietí VPN, ktoré sú dnes k dispozícii?


Ale som zvedavý bloček a rád by som poškriabal svoje svrbenie, pokiaľ ide o výskum VPN. Preto by som nebol schopný odpočívať, ak by som legitímne nevyskúšal novú VPN siete Surfshark.

Táto recenzia Surfshark je navrhnutá tak, aby vám poskytla komplexný prehľad protokolov, funkcií, zákazníckeho servisu a funkcií Surfshark VPN..

Znie to dobre? Úžasné.

V prvom rade, čo - a kto - je za Surfsharkom?

Surfshark je nová služba virtuálnej súkromnej siete (VPN), ktorú vám prináša spoločnosť nachádza sa na Britských Panenských ostrovoch. Spoločnosť podniká už viac ako šesť mesiacov a ponúka lacné VPN plány a množstvo funkcií, ktoré sa vám budú páčiť. Ako sa hromadí proti iným, etablovanejším sieťam VPN?

Čítajte ďalej a získajte náš pohľad na Surfshark, dobro a zlo, a sami sa rozhodnite, či to stojí za vyskúšanie.

Prehľad VPN siete Surfshark

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Veľmi jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Prísne žiadne protokolovanie
Veľkosť servera: 800 ++ servery
Distribúcia servera: 50 krajín
Podpora: Živý rozhovor 24/7
torrenting: Povolený
Streaming: Povolený
Protokol VPN a šifrovanie: OpenVPN, IPSec & IKEv2; 256-bit AES
centrála: Britské Panenské ostrovy
Cena: $ 1,99 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://surfshark.com

Čo robí Surfshark odlišným?

Vezmime si niekoľko minút na diskusiu, či táto sieť má čo ponúknuť, čo vás núti opustiť svojho súčasného poskytovateľa. Jednou dôležitou vlastnosťou, ktorú má ako VPN, je podpora protokolov IKEv2 a OpenVPN. Použitím týchto protokolov ponúkajú špičkové šifrovacie štandardy pre užívateľov Windows (cez IKEv2), ako aj pre všetkých ostatných (pretože OpenVPN je otvorený zdroj)..

Nezabudnite, že niektoré zo starších protokolov VPN, ktoré používa veľa sietí VPN, nemajú najaktuálnejšie šifrovanie. Toto je dôležité rozlíšenie, pretože Netflix a ďalšie spoločnosti dokážu detekovať VPN a iniciovať bloky kvôli tisícom používateľov pochádzajúcich z tej istej adresy IP.

Podpora Surfshark pre IKEv2 aj OpenVPN znamená, že môže byť nainštalovaná na rôznych smerovačoch a zariadeniach. Môžete tiež prejsť do nastavení na OpenVPN a prepínať medzi TCP a UDP.

VPN-protokoly

Protokoly VPN siete VPN používajú 256-bitové šifrovanie AES na vojenskej úrovni. Spoločnosť však robí ďalší krok so začlenením a 2048-bitová výmena kľúčov DHE-RSA a Hash autentifikácie SHA512 pre vyššiu bezpečnosť (preklad: najlepšie možné šifrovanie a bezpečnosť). Do technológie, ktorá poháňa túto sieť, je tiež zabudovaná ochrana pred únikom DNS a WebRTC.

Surfshark má dôležitú funkciu killswitch, ktorá vám umožňuje rýchlo ukončiť vašu reláciu v prípade predčasného odpojenia od siete. V predvolenom nastavení však nie je povolená z iných platforiem ako z ich aplikácie pre iOS.

Ak chcete v systéme Windows povoliť prepínač killswitch, musíte kliknúť na ikonu ozubeného kolieska, v ponuke zabezpečenia vyhľadajte príkaz „killswitch“ a prepnite ho do polohy „zapnuté“. Ak chcete zapnúť killswitch pre zariadenia so systémom Android, musíte ho vyhľadať v nastaveniach telefónu alebo tabletu a povoliť ho manuálne.

Teraz sa dostaneme k drobnozrnným detailom. Aké sú najlepšie a najhoršie dôvody pre výber Surfshark?

Pros

 • Odblokuje Netflix a ďalšie služby streamovania médií
 • Funguje dobre pre torrenting a P2P zdieľanie súborov
 • Prísne zásady neprihlásenia
 • Neobmedzený počet serverov, IP adries, šírky pásma a pripojení
 • Nachádza sa v krajine bez zákonov o uchovávaní a vykazovaní údajov
 • Špičková bezpečnosť a šifrovanie
 • Kill-switch je súčasťou všetkých plánov
 • Dostupné v krajinách s čistou cenzúrou alebo blokmi
 • Prijíma kryptomeny
 • Bezplatná skúšobná verzia a 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Ochrana proti úniku DNS, IPv6 a WebRTC

Zápory

 • Menšia sieť serverov ako iné siete VPN
 • Rýchlosti sa môžu líšiť od servera k serveru
 • V rozhraní aplikácie chýba funkčnosť a optimalizácia dizajnu
 • Servery sa nemusia nachádzať v uvedenej krajine
 • Pomalá odpoveď od tímu technickej podpory

Vlastnícke funkcie

Okrem šifrovania SurfShark na vysokej úrovni, ochrany súkromia a ochrany pred únikom obsahuje VPN aj niektoré špeciálne funkcie, ktoré sú navrhnuté tak, aby vylepšili váš zážitok..

funkcie surfového žľabu

Tu je päť zo zoznamu, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť:

 1. Použi CleanWeb ™ funkcia na zvýšenie výkonu blokovania reklám, škodlivého softvéru a sledovacieho softvéru.
 2. Whitelister ™ vám umožňuje vytvoriť rozdelený tunel s VPN. Účelom je umožniť používateľom obchádzať alebo biely zoznam niektorých webových stránok a aplikácií bez toho, aby museli opustiť zabezpečenie samotnej siete. Je skvelé používať ho na svojom mobilnom telefóne s bankovou aplikáciou. Ovládací prvok nájdete na karte nastavení zabezpečenia.
 3. multihop ™ je funkcia, ktorá je užitočná pre ľudí uvedomujúcich si súkromie, ktorí si skutočne chcú zakryť svoje skladby online. Táto dodatočná vrstva šifrovania vám umožňuje vytvoriť dvojitú sieť VPN a poskytnúť vám ďalšiu bezpečnosť v krajinách, ktoré zakazujú služby VPN. Vaša sieťová prevádzka je zabezpečená a smerovaná cez dva tunely VPN. Jednoducho použite túto funkciu na získanie prístupu k preferovanému serveru prostredníctvom iného servera. Upozorňujeme, že to môže výrazne znížiť rýchlosť vašej siete.
 4. So sieťou v NoBorders Mode ™, používatelia v krajinách, kde je blokovaný internet, môžu surfovať bez obáv. Umožňuje rovnaký druh prístupu ako funkcia MultiHop zamlčaním vašej premávky bez spomalenia vašej rýchlosti.
 5. Kamuflážny režim je veľmi užitočná funkcia, ktorá vám umožňuje zamaskovať používanie VPN od vášho poskytovateľa internetových služieb.

Zážitok používateľa Surfshark

SurfsharkVPN si môžete stiahnuť tak, že prejdete na jeho webovú stránku a stiahnete verziu, ktorá podporuje váš operačný systém, alebo získajte verziu pre vaše mobilné zariadenie z obchodu s aplikáciami pre váš model. Táto sieť ponúka funkcie jedným kliknutím.

Môžete ju nastaviť tak, aby sa otvárala po spustení z počítača a zariadení alebo pomocou tlačidla Rýchle pripojenie. Surfshark podporuje zariadenia Mac, Windows, Linux, Android a iOS. Existuje rozšírenie na použitie v prehliadačoch Chrome a Firefox. Môže byť tiež nakonfigurovaný so smerovačmi alebo ako TOR-Over-VPN pre maximálnu bezpečnosť. (Prečítajte si viac informácií o smerovačoch VPN a o tom, ako ich nastaviť.)

Prechádza funkcia do ich mobilných aplikácií?

Používateľské rozhranie je zdanlivo jednoduché a väčšina dôležitých funkcií je usporiadaná v dolnej časti obrazovky. Všetky funkcie a funkcie dobre fungujú na mobilných zariadeniach pre Android aj iOS.

Ak chcete využívať výhody skúška zadarmo, stiahnite si aplikáciu SurfShark do svojho telefónu. Týmto spôsobom môžete využiť neobmedzené pripojenia na použitie v počítačoch a iných zariadeniach.

Pridaná funkcia - od prvého uvedenia VPN - je možnosť povoliť malé pakety. Môže to pomôcť zlepšiť výkon a rýchlosť na mobilných zariadeniach a smerovačoch.

rozhranie aplikácie surfshark

Pokrytie Surfsharkom

Spoločnosť má viac ako 800 serverov rozmiestnených v 50 krajinách, čo je menej ako viac etablovaných, väčších poskytovateľov VPN. Od svojho spustenia pred menej ako rokom zvýšila svoje schopnosti z pôvodných 100 serverov, takže čas ukáže, ako ďaleko by sa mohol rozšíriť ich dosah.

Odteraz ponúkajú dostatočne širokú sieť serverov, aby vám pri prihlásení poskytli niekoľko možností. Sieť SurfShark má servery v Číne, Turecku a niekoľkých ďalších represívnych krajinách, kde je internet cenzurovaný a / alebo webové stránky sú blokované..

Starostlivosť o zákazníka spoločnosti Surfshark

podpora chatu surfovaniaJednou známkou dobrého poskytovateľa služieb je to, ako ľahko sa s nimi môžu v prípade problému skontaktovať a ako rýchlo dokážu vyriešiť akékoľvek problémy. Surfshark získa vysoké známky vo všetkých týchto kritériách okrem jedného.

Prvým miestom, kde môžete vyhľadať pomoc, je časť pomocníka na ich webových stránkach. Nájdete tu niekoľko návodov, osvedčených postupov na optimalizáciu pripojenia a rozsiahlu sekciu častých otázok.

Spoločnosť tiež ponúka podporu živého chatu 24/7/365 a kontaktný formulár pre tých, ktorí chcú podať konkrétnu sťažnosť alebo komentár. To je miesto, kde ich stupeň trochu klesá. Odpoveď na e-mailový kontakt môže trvať až 24 hodín. Na ich webových stránkach nie je uvedené ani telefónne číslo ani fyzická adresa.

Zásady protokolovania

Kedykoľvek musíte poskytnúť osobné alebo finančné informácie, musíte sa obávať, koľko z týchto informácií si spoločnosť uchová. Musíte sa tiež pýtať, ako veľmi ich môžu zdieľať alebo predávať, alebo ako vyzerá politika protokolovania.

Zásady ochrany osobných údajov pre surfovanie

Dobrá vec Surfshark neuchováva ani nepredáva žiadne informácie týkajúce sa:

 • aktivita
 • IP adresy
 • názov
 • umiestnenia
 • História prehliadača
 • Časové pečiatky relácie
 • Použitá šírka pásma
 • Sieťový prenos

Táto spoločnosť má prísne pravidlá bez prihlásenia, ale na vytvorenie účtu budete musieť zadať svoje platobné informácie a e-mailovú adresu. Surfshark si však neponecháva žiadne z vašich informácií; všetky záznamy o platbách zostaňte v spoločnosti, ktorej váš účet je fakturovaný. Podporujú aj anonymné platobné možnosti, ako je kryptomena.

A čo rýchlosť?

Testy rýchlosti tejto siete ukazujú slušné rýchlosti, keď sa používajú servery umiestnené v niektorých častiach EÚ a Spojených štátoch, najmä na východnom pobreží. Rýchlosti trochu trpia, keď sú servery umiestnené vo vzdialených oblastiach a mestách, ktoré sú ďalej od svojej základne činnosti. To je typické pre mnoho sietí VPNS, takže to nie je skutočný lámač obchodov.

Rýchlosti sa testovali pomocou streamovaného videa a so súborom hry 256 MB v systéme s pripojením 60 Mb / s. Pracujúc od základnej línie 98,71 Mb / s sa sledovali rýchlosti, ktoré sa pohybovali od nízkej úrovne 25,74 Mb / s mimo servera v Hongkongu po maximum 71,06 z Amsterdamu. Priemerné rýchlosti sa pohybovali okolo 50 Mb / s, čo je stále dosť dobré na streamovanie mediálneho obsahu, hranie hier, zdieľanie súborov alebo dokonca ako VPN na torrentovanie.

stanovenie ceny

Spoločnosť ponúka niekoľko úrovní služieb a cenových možností, ale aj ich základné predplatné vám poskytne niektoré z ich najlepších funkcií. ich mesačný program priebežného financovania cena je 11,95 dolárov mesačne.

ceny surfových značiek

Ak vám nevadí dlhodobý záväzok, najlepšou možnosťou je ich 24-mesačný plán, ktorý sa fakturuje vopred každé dva roky vo výške 47,76 USD. To vyjde asi 1,99 dolárov mesačne. Ročný plán vám vráti 71,88 dolárov, čo predstavuje 2,99 dolárov mesačne. Vďaka svojmu dvojročnému plánu sa skutočne stali najlacnejším poskytovateľom VPN, ktorý vo svojich balíkoch prináša takú veľkú hodnotu.

Všetky tieto sumy sú uvedené v amerických dolároch, preto skontrolujte výmenný kurz pre iné meny. Máte tiež možnosť platiť za služby v rôznych menách ako AUD, CAD a USD, Euro, GBP, dokonca aj čínski Yuans.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť „digitálnejšiemu zážitku“, ponúka spoločnosť širokú škálu platobných kanálov ako mnoho iných poskytovateľov VPN.

 • Alipay
 • Všetky hlavné kreditné karty
 • PayPal
 • kryptomena
 • Amazon Pay
 • Google Pay

Všetky programy sú fakturované vopred za celé obdobie predplatného a ponúkajú a 30-dňová záruka vrátenia peňazí. K dispozícii je tiež K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia pre používateľov počítačov Mac a používateľov mobilných zariadení s Androidom alebo iOS. Noví predplatitelia môžu použiť kupónový kód “sharkstart“Pri pokladni.

Čo je teda verdikt na Surfshark?

Táto platforma je vynikajúca zo všetkých dôvodov, prečo by ste chceli sieť VPN, napríklad prístup k streamovanému obsahu, platformy s veľkým menom, ako sú NetFlix, Hulu a webové stránky na zdieľanie súborov P2P.. Najlepšie zo všetkého je, že získate neobmedzené pripojenie. To nie je výhoda, ktorú nájdete u najväčších konkurentov.

Dôkaz je v kladoch a záporoch. Ak pozitívne vlastnosti služby prevážia nad negatívmi, máte platformu, ktorá bude fungovať tak, ako bola sľúbená, bez toho, aby vás to stálo šťastie.. Celkovo vzaté táto VPN dodržiava svoj sľub. Cena je správna a získate veľa funkcií.

Pri iných austrálskych sieťach VPN je pokrytie menšie ako v prípade iných austrálskych služieb VPN. Môžu nastať problémy s rýchlosťou a prístupom, ale to je všetko, pokiaľ ide o hlavné nevýhody. S rýchlosťou, akou Surfshark rozširuje svoje pokrytie geos, kto vie, ako rýchlo by ich služby mohli dostať v budúcnosti. Mohli by dokonca skončiť tak rýchlo ako NordVPN.

Záverečné myšlienky

Neexistujú dva spôsoby. Ak sa chcete chrániť online, musíte nájsť najlepšiu VPN pre váš systém a rozpočet.

Súkromná sieť ponúka nielen kúsok mysle a anonymitu, ale aj správna sieť VPN môže zabrániť niekomu ukradnúť vaše informácie a predať ich na temnom webe. Mali by ste pristupovať k nájdeniu VPN, ako by ste riešili nákup bezpečnostného systému pre váš domov - tj neuspokojte sa s ničím menším ako s úplným a úplným súkromím a zabezpečením..

Vyhľadajte objektívne recenzie od odborníkov z oblasti techniky a zistite, ako sieť funguje pre skutočných zákazníkov. Najlepším spôsobom, ako sa presvedčiť, je využiť bezplatné skúšobné obdobia, ktoré vám poskytnú čas a funkčnosť na skutočné vyskúšanie rozsahu a obmedzení siete..

Keď skombinujete spoľahlivú ochranu súkromia s dodatočnými bezpečnostnými opatreniami, ako sú správcovia hesiel a antivírusový softvér, pridali ste úrovne zabezpečenia od začiatku do konca.

Najčastejšie otázky

Žiadna recenzia Surfshark by nebola dokončená bez toho, aby vám ponúkla možnosť skočiť na niektoré často kladené otázky o sieti a jej materskej spoločnosti.

Otázka: Môžem vyskúšať Surfshark zadarmo?

Spoločnosť ponúka bezplatnú skúšobnú verziu pre zariadenia so systémom MacOS, Android a iOS. Ponúkajú tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na každý plán a všetky balíčky ponúkajú rovnakú úroveň funkčnosti, akú získate pri úplnom predplatení mesačných programov.

Otázka: Ako zistím, že sa Surfshark dá dôverovať?

Je ťažké vedieť, čo robiť s novými spoločnosťami a službami. To najlepšie, čo môžeme urobiť, je poskytnúť nám názor na spoločnosť a jej služby tak, ako sme ich zažili.

Môžeme však povedať, že spoločnosť Surfshark získala vynikajúce hodnotenie od 88 percent súčasných alebo predchádzajúcich používateľov TrustPilot. To by spolu s mnohými spôsobmi, ako kontaktovať spoločnosť a reagovať na zákaznícky servis, malo viesť k dosiahnutiu ich dôveryhodnosti.

Otázka: Môžem na svojom smerovači používať Surfshark VPN?

Krátka odpoveď znie áno. Aby ste mohli používať Surfshark, váš smerovač musí podporovať Protokol OpenVPN, a musíte byť schopní nakonfigurovať otvorenú sieť VPN ako klienta, nie ako server.

Informácie o tom, že smerovač podporuje tento protokol, nájdete v používateľskej príručke alebo na webových stránkach výrobcu smerovača. Môžete tiež zadať meno výrobcu do databázy znalostí na webovej stránke Surfshark a získať konkrétne pokyny pre svoj model.

Otázka: Je Surfshark bezpečnejší ako ExpressVPN?

Najlepšia časť porovnávacieho nakupovania spočíva v tom, ako by sa Surfshark mohol porovnávať s inými platformami, ako sú produkty ExpressVPN alebo NordVPN..

Pri pohľade na ne vedľa seba môžete vyvodiť záver, že Surfshark neponúka rovnakú rýchlosť alebo šírku služieb ako väčší a etablovanejší poskytovatelia a ExpressVPN má vstavaný test rýchlosti pre svoje servery.

Ako už bolo povedané, spoločnosť prešla prísnym auditom, ktorý odhalil žiadne úniky alebo iné problémy. Tu nájdete informácie o ich bezpečnostnom audite a zistíte, aké sú vaše skóre.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me