TunnelBear VPN Review – Závažné nedostatok rýchlosti a bezpečnosti

Roztomilá téma, ale, človek, táto služba musí ... byť ... rýchlejšia, aby mohla bežať s veľkými psami - chybnými medveďmi.


TunnelBear poskytuje základné služby VPN základnej úrovne na serveri prijateľná cena. Aj keď ponuky spoločnosti môžu uspokojovať potreby menej sofistikovaných používateľov, tento poskytovateľ VPN bude pravdepodobne sklamaný ľudí, ktorí očakávajú rýchlosť a pokročilé funkcie..

Prečítajte si našu úplnú recenziu na výhody a nevýhody.

Prehľad TunnelBear

FeaturesInformation
Použiteľnosť: jednoduchý
Pravidlá protokolovania: Žiadne protokolovanie
Veľkosť servera: 1000 ++ servery
Distribúcia servera: 20 krajín
Podpora: Systém lístkov
torrenting: Nepovolené
Streaming: obmedzený
Protokol VPN a šifrovanie: OpenVPN a IPSec / IKEv2; 256-bitové šifrovanie AES
centrála: Kanada
Cena: $ 4,99 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://www.tunnelbear.com/

Viac informácií o aplikácii TunnelBear

Spoločnosť TunnelBear založili v roku 2011 technickí podnikatelia Ryan Dochuk a Daniel Kaldor. Na ich životopisoch sú spoločnosti ako Microsoft a Goldman Sachs, ako aj startup, ktorý sa zaoberal mobilnou bezpečnosťou. Sídlo spoločnosti je v Spoločnosť v Toronte bola nedávno kúpená americkým gigantom McAfee pre počítačovú bezpečnosť.

päť očí spravodajská alianciaZatiaľ sa zdá, že spoločnosť TunnelBear bude naďalej fungovať mimo Kanady, čo nie je nevyhnutne najlepšia správa pre ľudí, ktorí chcú zaručenú anonymitu od svojho poskytovateľa VPN. Rovnako ako U.S., Kanada patrí k dozornej aliancii známej ako Five Eyes.

Pre tých, ktorí to nevedia, je päť očí spoločným úsilím medzi vládami USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a Veľkej Británie. Výskum ukazuje, že každá krajina úmyselne špionuje občanov iných členov, čo im môže umožniť obchádzať akékoľvek domáce obmedzenia, ktoré by zvyčajne mohli takejto činnosti zabrániť. Sledovanie využívania týchto občanov na internete môže byť primárnym cieľom aliancie.

Pravidlo „Bez protokolovania“ - druh

TunnelBear, rovnako ako mnoho iných poskytovateľov VPN, inzeruje prísne zásady „neprihlasovania“. Používatelia, ktorí sa chcú podrobnejšie venovať politike ochrany osobných údajov, však rýchlo zistia, že zásada „no logging“ sa vzťahuje iba na určité údaje..

tunnelbear no loggin policy

Zásady ochrany osobných údajov tvrdia, že spoločnosť nevedie záznamy o tom, ktoré adresy IP navštevujú ich webové stránky, adresy IP, ku ktorým sa pristupuje prostredníctvom serverov spoločnosti, a akékoľvek dotazy DNS, ktoré sa vykonávajú počas pripojenia používateľov. Navyše sa nebudú ukladať žiadne údaje o aplikáciách, webových stránkach alebo online službách, ku ktorým majú používatelia prístup počas pripojenia cez TunnelBear.

Doteraz tak dobrý, ale politika ochrany osobných údajov tiež uvádza, že spoločnosť uchováva údaje týkajúce sa používateľských mien, e-mailových adries a operačných systémov. Uchovávajú tiež posledné štyri číslice kreditnej karty použitej na platbu a vedú záznamy o tom, koľko údajov sa používa.

Majte na pamäti, že spoločnosť TunnelBear má sídlo v Kanade, ktorá je členom siete Five Eyes. Toto nie je nevyhnutne najlepšie miesto na založenie spoločnosti VPN, najmä ak vaši zákazníci požadujú úplnú anonymitu. Ak vláda alebo dozorná aliancia klepe, spoločnosť TunnelBear bude musieť prevziať všetky požadované údaje.

Je TunnelBear bezpečný?

Dobrou správou o aplikácii TunnelBear je, že niektoré používa veľmi robustné bezpečnostné a šifrovacie opatrenia. OpenVPN, čo je štandardné šifrovanie, je k dispozícii na väčšine zariadení so systémom Windows, Mac alebo Android. Používatelia, ktorí majú najnovšiu verziu systému iOS, dostanú šifrovanie IPSec / IKEv2.

šifrovacia tabuľka tunela

Oba tieto šifrovacie protokoly sú v súčasnosti najnovšie a najlepšie dostupné. 256-bitová ochrana AES je rovnaká, akú by ste dosiahli s inými, sofistikovanejšími službami VPN.

Funkcia zabezpečená proti zlyhaniu

TunnelBear je navyše vybavený technológiou VigilantBear, ktorá poskytuje ochranu pred únikom. Toto je v podstate zabíjač ktorá sa aktivuje vždy, keď nie je k dispozícii pripojenie VPN. Je dôležité vedieť, že táto možnosť nie je súčasťou predvolených nastavení. Ak máte túto službu a chcete využiť prepínač kill, musíte zmeniť svoje nastavenia. Vďaka užívateľsky prívetivému rozhraniu TunnelBear je tento proces pomerne jednoduchý.

Funkcia zmätenosti

GhostBear je zmätená funkcia spoločnosti. Účelom tejto služby je obísť obmedzenia VPN a ponúkať ochranu pred hĺbkovou kontrolou paketov. Stále častejšie je blokované služby VPN v totalitných krajinách, ako je Severná Kórea, Čína a Saudská Arábia. Na blokovanie sietí VPN možno tiež zriadiť siete poskytované akademickými inštitúciami alebo pracoviskami.

cenzurované krajiny

Funkcia vigilantbear tunelového medveďaV týchto prípadoch, funkcia zmätenosti môžu byť neoceniteľné. Verzia tejto služby TunnelBear je dostupná pre používateľov systému Android, Mac OS a Windows. Opäť to nie je súčasť predvolených nastavení, ale dá sa zapnúť v rámci bezpečnostných nastavení.

Ľudia, ktorí nežijú v krajinách s obmedzujúcimi sa zákonmi o internete a nesnažia sa obísť pracovnú alebo školskú sieť, nemusia potrebovať dodatočnú funkciu zmätku, ktorá môže iba spomaliť rýchlosť prehliadania, čo už spoločnosť TunnelBear už zápasí..

Nezaťažujúca rýchlosť s TunnelBear

Je pravda, že nastavenia používateľa môžu ovplyvniť rýchlosť, s akou môže používateľ prechádzať. výkonnejší procesor a nastavenia siete sú dva z faktorov, ktoré môžu mať pozitívny alebo negatívny vplyv na vašu skúsenosť.

Ak však vaša sieť VPN neposkytuje dostatočnú šírku pásma a kvalitné servery, odovzdávanie a sťahovanie sa vždy uskutoční rýchlym tempom slimákov.

TunnelBear testovaný na nevýrazných číslach. Server vo Švajčiarsku poskytoval na stiahnutie 54 Mb / s, zatiaľ čo server vo Francúzsku poskytoval 34 Mb / s. Americký server dosiahol pri sťahovaní ešte horšiu rýchlosť 13,87 Mbps.

skúška rýchlosti tunela

Časy odovzdávania neboli o nič lepšie. Newyorský server nahral rýchlosťou len 15,04 Mbps, zatiaľ čo amsterdamský server sa na tomto čísle mierne zlepšil s 27,20. V Londýne server dodal rýchlosť nahrávania 48,36 Mb / s, ale iný v Hongkongu vykonával novú nízku rýchlosť odovzdávania pri 2,63 Mb / s..

Pri používaní VPN nikto nevyhnutne neočakáva, že ich prehliadanie bude bleskové. Tieto časy však boli výrazne pomalšie ako v prípade iných služieb VPN.

Nečakajte Netflix

Užívatelia milujú Netflix a aby mohli mať prístup k službe v rôznych jurisdikciách, VPN je nevyhnutnou nevyhnutnosťou. Netflix sa však stále zlepšuje v blokovaní ľudí v používaní VPN na prístup k ich službám.

netflix vpn blokovanie

Je to z toho dôvodu, že spoločnosť Netflix je viazaná zmluvami, z ktorých niektoré im bránia v poskytovaní obsahu mimo predpísaných regiónov. Napríklad, ľudia v USA možno budú musieť platiť ďalšie poplatky, aby získali prístup k prémiovému obsahu, ktorý môže byť k dispozícii so základnou službou Netflix kdekoľvek na svete. Preto môžu používatelia v USA profitovať zo získania prístupu k verzii Netflixu v inom regióne.

Je v najlepšom záujme spoločnosti Netflix a v záujme jej partnerov, aby ľudia zabránili v prístupe k obsahu, ktorý je určený pre iný región. Záťahy na VPN prístup k Netflixu sa stali hlavnou prioritou spoločnosti. Priznajme si to. Netflix má hlboké vrecká, takže vždy prídu pred menšie, menej prosperujúce spoločnosti.

Niektoré z väčších a výkonnejších sietí VPN môžu obísť protokoly Netflixu. TunnelBear jednoducho nie je jedným z väčších a výkonnejších poskytovateľov VPN. Oni majú servery iba v 20 krajinách, čo nie je nijako zvlášť pôsobivé a ich rozmanitosť umiestnení serverov nie je konkurenčná voči tým, ktoré ponúkajú iní poskytovatelia VPN.

Ak chcete nejaké lepšie alternatívy, pozrite si naše VPN priateľské k Netflixu.

Torrenting je no-go

Ak hľadáte VPN, ktorá bude podporovať P2P alebo torrent, mali by ste sa pozrieť inde. TunnelBear vo svojej VPN nepovoľoval žiadny druh torrentov ani P2P. To už neplatí.

Zmluvné podmienky však pri používaní aplikácie TunnelBear výslovne zakazujú akékoľvek nezákonné konanie. Ak plánujete sťahovanie bezplatnej hudby alebo filmov, došlo by k porušeniu autorských práv a k porušeniu zmluvných podmienok spoločnosti TunnelBear..

Používatelia, pre ktorých je BitTorrent primárnym cieľom, sa môžu dobre pozrieť inde. TorGuard ponúka technológiu, ktorá je vytvorená pre ľudí používajúcich stránky ako BitTorrent, a môže byť použitá v spojení s inými službami VPN..

Počet serverov a miest

TunnelBear sa môže pochváliť približne 1 000 servermi umiestnenými vo viac ako 20 krajinách po celom svete. To nie je príliš zchátralé, ale nie je to zvlášť konkurencieschopné s niektorými z najlepších poskytovateľov VPN.

Servery VPN s tunelom

Počet a umiestnenie serverov je rozhodujúce pre užitočnosť siete VPN. S väčším počtom umiestnení na serveri existuje väčšia pravdepodobnosť úspešného spoofingu vašej skutočnej polohy. Geografická rozmanitosť navyše znamená, že s väčšou pravdepodobnosťou nájdete server vo vašej blízkosti, či už ste doma alebo na cestách. Čím bližšie je server k vašej skutočnej polohe, tým rýchlejšie bude služba VPN pravdepodobne fungovať.

TunnelBear nemá servery na Blízkom východe, v Afrike ani vo veľkej časti Južnej Ameriky. Existujú servery v USA a Kanade, ako aj v Európe, Hongkongu, Japonsku, Mexiku, Brazílii a Austrálii. Nie je to hrozné, ale s konkurenciou, ktorá ponúka servery vo viac ako 100 a niekedy aj v 200 krajinách, je TunnelBear jednoducho nie je vybavené súťažiť na globálnom trhu.

Niektorí používatelia VPN tiež radi zvažujú, v ktorých krajinách údaje prechádzajú. Ak spoločnosť VPN používa iba fyzické servery, je to ľahké. Ak spoločnosť tvrdí, že server sa nachádza vo Švajčiarsku, smerujú sa tu údaje používateľa.

Mnoho poskytovateľov VPN však v súčasnosti využíva na prevádzkovanie virtuálnych serverov. To znamená, že server sa môže objaviť vo Švajčiarsku, keď je skutočne v Číne. Pre niektorých používateľov je to dôvod na obavy.

Dobrou správou pre používateľov TunnelBear je, že spoločnosť hovorí, že používajú iba fyzické servery. Ľudia si preto môžu byť istí, že ich údaje sú smerované presne tam, kde očakávajú.

Spoločnosť TunnelBear upozorňuje, že ak je dopyt dostatočne vysoký, môžu používať virtuálne servery, takže to je niečo, čo si potenciálni zákazníci môžu byť vedomí.

Zákaznícka podpora spoločnosti TunnelBear

Bohužiaľ, spoločnosť TunnelBear nezískava vysoké známky podpory zákazníkov. Ich rozhranie je celkom jednoduché a ľahko použiteľné. Ľudia, ktorí sú menej sofistikovaní, sa stále môžu stretnúť s problémami. Ak sa situácia pokazí pokročilým používateľom, očakávajú rýchlu a dôkladnú pomoc.

zlý zákaznícky servisZákaznícka podpora je k dispozícii iba prostredníctvom e-mailového systému s zaškrtnutým textom. Neposkytuje sa žiadna podpora naživo a neočakáva sa, že nájde telefónne číslo, na ktoré sa má volať. To znamená, že odpoveď často trvá niekoľko hodín. Ak odpoveď úplne neodpovie na otázku zákazníka alebo problém nevyrieši, potom bude zákazník musieť počkať niekoľko hodín.

To môže byť nesmierne frustrujúce, najmä keď používateľ pracuje v stanovenom termíne. Niektorí používatelia dokonca oslovili spoločnosť TunnelBear v profile spoločnosti Twitter, aby získali pomoc, ale bez šťastia. TunnelBear jednoducho odošle návrh na odoslanie e-mailu do centra podpory.

Po prijatí pomoci sa zdá byť dosť spoľahlivá. Nečakajte, že k tomu dôjde pri akejkoľvek rýchlosti alebo účinnosti.

Koľko stojí systém TunnelBear?

TunnelBear ponúka tri cenové plány. „Malý“ plán je zadarmo, čo znie ako veľmi veľa. Avšak používatelia sú každý mesiac obmedzený na 500 MB údajov. To je len malé množstvo údajov. Väčšina ľudí prejde takým množstvom údajov za pár dní. Tento bezplatný program môže byť skvelým spôsobom, ako vyskúšať službu, ale je to jediný dôvod, prečo ju používať.

ceny tunelov

Balíčky „Giant“ stojí iba 9,99 dolárov mesačne, a poskytuje neobmedzené množstvo údajov. Tento priebežný plán môže mať pre niektorých zákazníkov veľký zmysel, najmä pre tých, ktorí chcú slobodu prerušiť službu kedykoľvek sa im páči..

TunnelBear hovorí, že ich plán „Grizzly“ je ich najobľúbenejší. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre tento plán, platia iba raz ročne a cena vyjde asi päť dolárov mesačne. To predstavuje približne 50-percentnú úsporu oproti mesačnému plánu.

Možnosti platby zahŕňajú debetné karty, kreditné karty a bitcoíny pre tých, ktorí chcú väčšiu anonymitu.

Je TunnelBear VPN odporúčaná? Určite nie

TunnelBear má niektoré slušné vlastnosti. Existujú však omnoho lepšie poskytovatelia VPN, ktorí ponúkajú robustnejšie funkcie za lepšie ceny (Think NordVPN). TunnelBear tiež bojuje, pokiaľ ide o jeho žalostné časy nahrávania a sťahovania. Ak je pre vás prioritou rýchlosť, bolo by rozumné vyhľadať iného poskytovateľa VPN.

Kým TunnelBear má roztomilé rozhranie s jeho medveď tematikou a je ľahko použiteľný aj pre začiatočníkov, to len nedosahuje očakávania používateľov.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me