Przegląd Avast SecureLine VPN: adekwatna, jeśli zawyżona cena, VPN

Jeśli lubisz wydawać więcej pieniędzy niż to konieczne na tę samą usługę, mamy tutaj swoją sieć VPN.

Avast chwali się ponad 430 milionów użytkowników, dzięki czemu jest znacznie większy niż inni dostawcy VPN. Nasza recenzja Avast SecureLine VPN pomoże ci ustalić, czy Avast - zaufana nazwa w świecie bezpieczeństwa - zasługuje na swoją nazwę, jeśli chodzi o VPN.

Avast SecureLine VPN to jeden z wielu programów światowej sławy firmy Avast zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Z siedzibą w Czechosłowacji, Avast ma biura w wielu krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Chinach i Japonii.

Ponieważ Avast Secureline VPN jest tylko jednym z wielu produktów oferowanych przez firmę, jeśli chcesz tylko kupić VPN, powinieneś wiedzieć, że będziesz bombardowany hordą prób sprzedaży na inne funkcje bezpieczeństwa. Może to być irytujące. Na szczęście istnieje możliwość wyłączenia funkcji sprzedaży dodatkowej.

Aby dowiedzieć się, czy większe oznacza lepsze, jeśli chodzi o usługę VPN, czytaj dalej.

Przegląd

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwo
Zasady rejestrowania: Bez logowania
Rozmiar serwera: 55 serwerów
Dystrybucja serwerów: 34 kraje
Wsparcie: Telefon, bilety i baza wiedzy
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Ograniczony
Protokół VPN i szyfrowanie: OpenVPN, IPSec & Protokoły IKEv2; 256-bitowe szyfrowanie AES
Główna siedziba: Republika Czeska
Cena £: 59,99 USD / rok
Oficjalna strona internetowa: https://www.avast.com/
Zalety Avast SecureLine VPN:
 • Dobre wyniki testu prędkości
 • Bezpłatny siedmiodniowy okres próbny
 • Odblokuj usługi przesyłania strumieniowego (sporadycznie)
 • Brak wycieków prywatności
 • Prosta usługa w użyciu
Wady Avast Secureline VPN:
 • Punkty wyższe niż średnia cena
 • Brak VPN dla routerów
 • Brak anonimowej płatności za pośrednictwem Bitcoin
 • Firma przechowuje niektóre dzienniki

Rejestracja w Avast SecureLine VPN

Rejestracja w Avast SecureLine VPN jest stosunkowo prosta. Od razu masz możliwość zakupu produktu lub złożenia wniosku o siedmiodniowy bezpłatny okres próbny tutaj (link do Avast).

Rejestracja avast secureline VPN

Po wybraniu siedmiodniowej bezpłatnej wersji próbnej nastąpi przekierowanie do strony pobierania. Pobieranie powinno rozpocząć się natychmiast. Po zakończeniu pobierania możesz zainstalować program na swoim urządzeniu.

Zostaniesz poproszony o wybranie języka instalacji i zaakceptowanie umowy licencyjnej użytkownika końcowego. Kiedy zapisujesz się na bezpłatny siedmiodniowy okres próbny, jesteś nie wymagane podać numer karty kredytowej lub dowolne dane osobowe. Po zarejestrowaniu się w pakiecie premium wymagane będzie podanie formy płatności i danych osobowych.

Nastąpi przekierowanie do ekranu połączenia. Na ekranie zobaczysz swój rzeczywisty adres IP oraz informację, czy adres IP jest ukryty. U dołu ekranu zobaczysz VPN, z którym jesteś połączony.

Domyślnie będziesz podłączony do najlepszej lokalizacji punktu końcowego dla wydajności. Jest bardziej niż prawdopodobne, że będzie to serwer w kraju, z którego się łączysz.

Możesz zmienić swoją lokalizację. Gotham City, USA jest tym, co Avast oferuje jako preferowana opcja do przesyłania strumieniowego wideo przy użyciu usług takich jak Netflix, Hulu i innych treści z USA.

Testowaliśmy tę usługę wiele razy i byliśmy w stanie zyskać nieprzerwany dostęp do treści Netflix US będąc poza krajem. Zaskoczyło nas to, ponieważ Avast SecureLine VPN ma najlepszy zapis, jeśli chodzi o łączenie się z amerykańskimi treściami przesyłanymi strumieniowo z zagranicy.

otwórz bezpieczną linię avastOgólny, rejestracja w Avast Secureline VPN jest stosunkowo łatwym procesem. Avast SecureLine VPN ma wszystkie podstawowe funkcje, których można oczekiwać od VPN. Jest łatwy w użyciu. Nawet jeśli nie masz wcześniejszej wiedzy na temat korzystania z VPN, będziesz mógł pobrać aplikację, zainstalować ją w ciągu kilku minut i bezpiecznie z niej korzystać, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Wszystko jest napisane w sposób zrozumiały, przy użyciu łatwych do zrozumienia terminów. Wystarczy kilka kliknięć i możesz surfować po Internecie z zabezpieczonej sieci VPN. Byliśmy jednak zaskoczeni, że pod przyciskiem menu było niewiele opcji.

Czy możesz zaufać Avast SecureLine VPN?

Pieczęć bezpieczeństwa avast secureline VPNtak i nie. Avast sprzedaje tak wiele usług i aplikacji, dlatego znalezienie szczegółowych informacji na temat zasad związanych z SecureLine może być trudne. Jeśli jednak odwiedzisz Sekcja FAQ na stronie pomocy technicznej, zaczniesz rozwiązywać pewne wskazówki.

Firma twierdzi, że nie rejestruje twoich działań internetowych, odwiedzanych stron, wykorzystywanego pasma ani danych pakietowych. Na powierzchni wygląda to dobrze. Jednak po dokładnym przejrzeniu strony z najczęściej zadawanymi pytaniami zauważysz, że istnieją brak szczegółowych informacji na temat tego, co może być rejestrowane przez firmę przy pierwszym połączeniu z usługą.

Na przykład, podczas gdy Avast VPN nie przechowuje dzienników połączeń, pokazują się one podczas łączenia się i rozłączania z serwerem. Przechowują czas połączenia i przepustowość łącza. Avast twierdzi, że informacje te są gromadzone wyłącznie w celach diagnostycznych i w celu zapobiegania nadużyciom połączenia VPN.

Avast to firma z siedzibą w Czechosłowacji. Republika Czeska działa przy użyciu Przepisy dotyczące prywatności w Unii Europejskiej. Jako takie mają silną motywację do zachowania polityki prywatności użytkownika. Firma jest na tyle duża, że ​​stać na wysokiej klasy prawników, dlatego jest mało prawdopodobne, że z łatwością podadzą informacje o klientach.

To niepokojące, że tak jest potencjalne adware w plikach instalacyjnych klienta VPN. Gdy tylko plik zostanie zainstalowany i zacznie działać na komputerze, Avast może zacząć zbierać dane, aby kierować reklamy.

Ogólnie rzecz biorąc, Avast jest firmą, która troszczy się o bezpieczeństwo. Istnieją jednak pewne prawdziwe obawy dotyczące prywatności i pewne rejestrowanie, które odbywa się w tle.

Gdzie znajdują się serwery Avast SecureLine VPN?

Avast SecureLine VPN ma 41 lokalizacji serwerów w 33 krajach dookoła świata. Zwiększono liczbę opcji serwerów dostępnych w styczniu 2019 r. Do krajów, w których Avast SecureLine VPN ma obecnie serwery, należą:

 1. grafika wektorowa sieci serweraAustria (Wiedeń)
 2. Belgia (Bruksela)
 3. Dania (Kopenhaga)
 4. Węgry (Budapeszt)
 5. Korea Południowa (Seul)
 6. Luksemburg (Luksemburg)
 7. Malezja (Johor Bahru)
 8. Nowa Zelandia (Auckland)
 9. Szwajcaria (Zurych)
 10. Portugalia (Leiria)
 11. Izrael (Petah Tikva)
 12. Norwegia (Oslo)
 13. Berlin, Niemcy)
 14. Barcelona, ​​Hiszpania)
 15. Glasgow, Wielka Brytania
 16. Phoenix, AZ (USA)
 17. Los Angeles, Kalifornia (USA)
 18. Waszyngton D.C. (USA)
 19. Jacksonville, Floryda (USA)
 20. Atlanta, GA (USA)
 21. Honolulu, HI (USA)
 22. Boston, MA (USA)
 23. Las Vegas, NV (USA)

Avast SecureLine VPN Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Avast SecureLine VPN wykorzystuje szyfrowanie AES 256. Oferują dwa protokoły, OpenVPN na UDP i IPSec. To jest szyfrowanie wojskowe. 256-bitowe szyfrowanie to najlepsze, co jest obecnie oferowane w branży. Ta forma szyfrowania jest uważana za dowód na brutalną siłę. Jest używany przez wiele agencji rządowych, a także specjalistów ds. Bezpieczeństwa na całym świecie.

Avast SecureLine VPN oferuje ochronę przed wyciekiem DNS. Wyciek DNS może spowodować ujawnienie twojego adresu IP bez Twojej wiedzy.

Avast SecureLine VPN pochodzi z przełącznikiem zabicia. W przypadku zerwania połączenia przez VPN Twój adres IP nie zostanie ujawniony. Jeśli wystąpi problem z połączeniem z VPN, twoje połączenie internetowe zostanie automatycznie zamknięte.

Test prędkości

Avast mówi o tym, jak szybko ich usługi VPN są na swojej stronie głównej. Różnorodne testy dowodzą, że Avast ma szybką usługę VPN. Przeprowadzono test prędkości między Stanami Zjednoczonymi a Holandią, aby sprawdzić, jak dobrze działa usługa. Wyniki były następujące:

Serwer amerykański

avast secureline VPN przyspiesza wynik testu serwera

 • Ping: 113 ms
 • Przesyłanie: 13,67 MB na sekundę
 • Pobieranie: 67,94 MB na sekundę
Serwer holenderski

wynik testu szybkości serwera avast secureline vpn holandia

 • Ping: 34 ms
 • Przesyłanie: 39,44 MB na sekundę
 • Pobieranie: 65,97 MB na sekundę

Są to zdecydowanie imponujące testy prędkości, szczególnie w porównaniu do innych sieci VPN.

Wydajność na wielu platformach

Avast SecureLine VPN działa na wielu systemach operacyjnych i platformach. Należą do nich Windows XP do Windows 10.11.x. Obsługiwane są także systemy iOS, Mac OS i Android. Niestety ta sieć VPN nie obsługuje routera.

Avast Secureline VPN wiele urządzeń

Za pomocą jednego konta możesz instalować oprogramowanie na pięciu urządzeniach jednocześnie. Na początku brzmi świetnie. Minusem jest to, że w cenie podstawowej nie można używać tego samego konta dla różnych urządzeń, tylko dla urządzeń tego samego typu. Na przykład, jeśli kupisz Avast SecureLine VPN na swój komputer, nie będziesz mógł używać go również na urządzeniach mobilnych.

Istnieje możliwość zapłaty za usługę Avast SecureLine VPN dla wielu urządzeń. Ta droższa opcja pozwoli ci korzystać z VPN na różnych platformach.

Czy Avast SecureLine VPN umożliwia torrentowanie?

Tak. Avast SecureLine VPN umożliwia torrentowanie w swoich centrach danych. Na małym wydruku zauważysz, że torrenty są dozwolone w tej sieci VPN tylko wtedy, gdy korzystasz z lokalizacji centrów danych Avast. Jest ich tylko dziewięć, obejmujących wszystkie Stany Zjednoczone, Europę, Wielką Brytanię i Amerykę Południową.

Wsparcie i obsługa klienta

Avast SecureLine VPN oferuje przeciętną obsługę klienta. Dużą wadą jest to, że oni nie oferuj opcji czatu na żywo. Przydatne informacje można znaleźć na ich forum oraz w sekcji pomocy na ich stronie internetowej. Informacje są dostępne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Stwierdziliśmy, że czasami trzeba się rozejrzeć, aby znaleźć odpowiedzi, ale pole wyszukiwania sprawia, że ​​jest to trochę łatwiejsze. Oprócz informacji na ich stronie internetowej masz dostęp do wsparcia telefonicznego przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Oferują również system sprzedaży biletów. Po wysłaniu wiadomości e-mail do działu pomocy technicznej lub działu wsparcia rozliczeniowego otrzymasz natychmiastowe potwierdzenie. Odpowiedź na większość biletów jest udzielana w ciągu 24 godzin.

Opcje cenowe

Avast SecureLine VPN ma różne opcje subskrypcji, w zależności od używanego urządzenia. Subskrypcje są sprzedawane co roku. Cena subskrypcji zmienia się w zależności od liczby urządzeń, które chcesz zabezpieczyć. Na przykład Avast SecureLine VPN dla jednego komputera na jeden rok kosztuje 59,99 USD. W przypadku trzech komputerów cena wzrasta do 69,99 USD. Cena za pięć komputerów wynosi 79,99 USD, a 10 komputerów będzie działać za 99,99 USD rocznie.

Ceny avast secureline VPN 2

Pamiętaj, że jeśli kupisz ochronę na PC, możesz używać jej tylko na PC. Nie można go używać na urządzeniach Mac ani urządzeniach mobilnych. To samo dotyczy innych wersji programu. Jeśli kupisz subskrypcję Mac, nie będzie można jej używać na komputerze. Jeśli kupisz subskrypcję na urządzenie mobilne, nie będzie można jej używać na komputerze.

Avast Secureline Payment

Wyjątkiem od tej reguły jest subskrypcja na wiele urządzeń. Obejmuje pięć urządzeń niezależnie od ich typu. Kosztuje 79,99 USD. Nie ma możliwości zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych urządzeń. Możesz jednak zwiększyć liczbę lat, przez które będzie obowiązywać Twoja subskrypcja. Trzyletnia subskrypcja kosztuje 219,99 USD.

Opcje płatności są ograniczone do Visa, MasterCard, Discover, American Express lub PayPal. Nie ma opcji płatności za pomocą Bitcoin lub jakiejkolwiek innej formy anonimowej płatności.

Czy zalecamy Avast SecureLine?

Po przeanalizowaniu wielu czynników, my nie polecam Avast SecureLine. Chociaż ma duże prędkości, jest łatwy w użyciu i ma szyfrowanie klasy wojskowej, istnieje wiele rzeczy dotyczących produktu, które nas martwią.

Avast to duża firma, która oferuje dobre rozwiązania antywirusowe. Jednak ich VPN jest problematyczny i pełen problemów związanych z prywatnością i bezpieczeństwem. Jednym z głównych minusów dla nas jest fakt, że VPN nie działa konsekwentnie z usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Netflix. Rozumiemy, że streaming przez VPN nie jest powodem, dla którego wszyscy kupują VPN. Jednak wiele osób kupuje VPN specjalnie do tego celu.

Byliśmy bardzo rozczarowany brakiem obsługi routera. Uważamy, że jedną z przyczyn braku obsługi routerów jest to, że Avast chce móc pobierać od Ciebie więcej opłat za korzystanie z VPN w wielu produktach.

Mówiąc o cenach, za to, co dostajesz, Avast SecureLine VPN jest bardzo drogi. Istnieje wiele tańszych sieci VPN, które oferują lepszą personalizację, lepszą prywatność i lepsze bezpieczeństwo oraz umożliwiają jednoczesne podłączenie wielu urządzeń do VPN, takich jak NordVPN i Surfshark.

Martwi nas także fakt, że firma znajduje się w Czechach. Republika Czeska jest przyjazna dla innych krajów, które nie traktują prywatności w Internecie tak poważnie, jak niektórzy by tego chcieli. Oznacza to, że istnieje ryzyko, że Twoje informacje mogą zostać przekazane agencjom rządowym bez Twojej wiedzy lub zgody.

Niepokoi nas fakt, że za kulisami czai się potencjalne oprogramowanie reklamowe, które chce dodawać pliki i zbierać dane osobowe. Jako miłośnicy prywatności, dla nas jest to nie-nie.

Nie twierdzimy, że to zły VPN. Działa z torrentami, a połączenie jest praktycznie szczelne. Istnieje jednak wiele usług, które oferują te same funkcje i więcej za ułamek tego, co zapłacisz za pomocą Avast SecureLine VPN. Avast nie jest strasznym wyborem, ale jest daleki od najlepszego.

Dajemy trzy z pięciu gwiazdek.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me