Przegląd Dashlane – niezbędny dla prywatności i bezpieczeństwa

Wiesz, jak czasami firma robi jedną rzecz bardzo dobrze a potem próbują zrobić coś innego i to jest coś w stylu… meh? Cześć Dashlane.

Czy stres związany z hasłem rujnuje ci życie? Ile masz?

Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, masz hasła do prawie każdej witryny, którą odwiedzasz. Firmy obsługujące karty kredytowe, banki, usługi e-mail i konta w mediach społecznościowych wymagają posiadania hasła, a to może być dopiero początek.

Kiedy logujesz się na stronie internetowej, aby zobaczyć swoje inwestycje, musisz użyć hasła. Jeśli chcesz zamówić parę butów online, potrzebujesz hasła. Co jeśli chcesz uzyskać dostęp do rachunku za media i zapłacić go online? Zgadnij, czego będziesz potrzebować?

Jeśli naprawdę martwisz się bezpieczeństwem, wiesz, że ważne jest, aby mieć inne, złożone hasło dla każdej z tych witryn. W rzeczywistości wiele witryn internetowych stawia coraz bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące haseł. Wiele z nich musi być teraz minimum osiem lub 12 znaków, łącząc wielkie litery, małe litery, cyfry i znaki specjalne.

Zapamiętanie ich wszystkich jest praktycznie niemożliwe i niekoniecznie zaleca się poproszenie komputera lub usługodawcy internetowego o zapamiętanie ich wszystkich. Jeśli Twój system zostanie zhakowany, wszystkie te hasła są niezwykle podatne na ataki.

W tym momencie usługa taka jak Dashlane staje się nieoceniona. Dashlane to menedżer haseł. Nie tylko śledzi każde z haseł dla dziesiątek stron internetowych i kont, ale także może to zrobić możliwa szybka i łatwa zmiana wszystkich haseł jednocześnie.

Co więcej, Dashlane zapewnia pewną ochronę danych i ochronę przed kradzieżą tożsamości. Oferuje również usługę VPN. Jednak ta funkcja jest poważnie ograniczona i generalnie nie jest uważana za dobry powód, aby wybrać tę usługę.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Lowdown on Dashlane

„Wszechstronny” i „potężny” należą do terminów najczęściej przypisywanych usługom Dashlane. Posiadając Dashlane, możesz pomóc w wypełnianiu męczących formularzy online i możesz mieć pewność, że system jest w stanie bezpiecznie przechowywać praktycznie każdy rodzaj danych.

interfejs bezpieczeństwa dashlane

To, co naprawdę wyróżnia Dashlane na tle konkurencji, to możliwość zmiany wszystkich haseł za pomocą jednego kliknięcia. Oszczędności czasu związane z tą funkcją są fenomenalne.

Użytkownicy Dashlane korzystają również z przyjaznego interfejsu, który jest niezwykle łatwy w użyciu. Nie ma też znaczenia, czy korzystasz z wersji stacjonarnej, czy mobilnej. Oba są responsywne i naprawdę nie ma między nimi dużej różnicy.

Bez wątpienia jest droższy od konkurencji. Jednak wielu użytkowników zauważy, że koszt jest tego warty w zależności od funkcji usługi.

Ile kosztuje Dashlane?

Ten menedżer haseł nie musi być drogi. Poziom usługi przechowujący 50 haseł jest dostępny bezpłatnie. Obejmuje to korzystanie z usługi na jednym urządzeniu i przydatne alerty bezpieczeństwa. Ponadto członkowie korzystający z tego planu mają możliwość automatycznego wypełniania płatności i natychmiastowego wypełniania formularzy.

tabela cen dashlane

Członkostwo premium kosztuje 4,99 USD miesięcznie i jest rozliczane co roku. Dzięki temu planowi można zarządzać nieograniczoną liczbą haseł na nieograniczonej liczbie urządzeń. Ten plan obejmuje ponadto automatyczną synchronizację na wszystkich urządzeniach, gdy hasła i dane są aktualizowane. Funkcje automatycznego wypełniania formularzy i informacji o płatności są uwzględnione, podobnie jak monitorowanie ciemnych stron internetowych. Przechowywanie wrażliwych plików jest również dostarczane z tym programem. Kolejną atrakcyjną funkcją jest sieć VPN, która zapewnia bezpieczne i prywatne połączenie w dowolnej sieci WiFi.

Dzięki członkostwu premium plus klienci otrzymują wszystkie funkcje oferowane w ramach planu premium, oprócz monitorowania kredytu i ubezpieczenia od kradzieży tożsamości w wysokości do miliona dolarów. Ten program jest rozliczany corocznie w cenie 9,99 USD miesięcznie.

Usługa VPN Dashlane

Jeśli masz już usługę VPN, wybór konta premium lub premium plus Dashlane nie ma sensu. Wraz z pojawieniem się dostawców VPN, usługi Dashlane z pewnością należą do droższych na rynku.

kliknij tutaj przycisk instalacjiDodatkowo jest to dość podstawowa usługa VPN. Jeśli jesteś poza domem i chcesz korzystać z lokalnej sieci Wi-Fi, możesz wybrać element VPN z menu Dashlane. Wybierz „setup”, który przeprowadzi Cię przez krótki proces. Dostępnych jest niewiele opcji.

Na przykład, w przeciwieństwie do innych dostawców VPN, nie możesz wybrać, którego serwera używasz podczas przeglądania. Dashlane automatycznie wybiera najbliższy dostępny serwer. To może, ale nie musi być pomocne, w zależności od powodów korzystania z VPN.

Zasadniczo oznacza to, że ta usługa VPN nie umożliwia sfałszowania Twojej lokalizacji. Jeśli jest to główny powód polegania na sieci VPN, inna usługa byłaby lepiej dostosowana do Twoich potrzeb.

Aby uzyskać więcej recenzji VPN, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych sieciach VPN dla Australii.

Korzystanie z VPN na nieograniczonych urządzeniach

dashlane multidevice syncDobra wiadomość jest taka, że ​​możesz korzystać z VPN Dashlane na dowolnym urządzeniu na którym zainstalowałeś usługi firmy. Dzięki możliwości zainstalowania Dashlane na nieograniczonej liczbie urządzeń oznacza to, że potencjalnie możesz mieć podstawową sieć VPN na każdym urządzeniu, którego możesz użyć do surfowania po Internecie.

Poza korzyścią z możliwości korzystania z VPN na wielu urządzeniach, jest to usługa całkiem goła. Nie ma możliwości skonfigurowania protokołu VPN. Dodatkowo jest brak przełącznika zabijania. Jeśli połączenie z VPN zostanie przerwane lub w inny sposób stanie się nieoczekiwanie niedostępne, sesja przeglądania nie zakończy się automatycznie. Może to stanowić poważny problem, ponieważ stan połączenia nie jest wyświetlany, chyba że klikniesz menu VPN.

Kompatybilność z Dashlane

Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome i Apple Safari są kompatybilne z Dashlane. Wymagania systemowe obejmują Windows 7, Android 4.0, Mac OS X 10.11 El Capitan i iOS 10.

Rozpoczęcie pracy z Dashlane

Większość użytkowników po prostu pobiera aplikację Dashlane ze strony internetowej firmy. Jest to wyjątkowo łatwe, ponieważ odpowiednie rozszerzenia są automatycznie instalowane w każdej dostępnej przeglądarce na urządzeniu zgodnym z oprogramowaniem. Adres e-mail i hasło główne to wszystko, co jest wymagane do ukończenia procesu konfiguracji.

dashlane ustawianie hasła głównegoNiezwykle ważne jest, aby zapamiętać to hasło główne. Jeśli go zapomnisz, nie będzie można go odzyskać. Oznacza to, że musisz zacząć proces od nowa. Oczywiście Dashlane zaleca wybranie hasła głównego, które zawiera co najmniej osiem znaków, więc wybrałeś ostrożnie.

Jeśli użytkownicy korzystali już z jakiegoś menedżera haseł na swoim komputerze, Dashlane może automatycznie importować te dane. Z tego powodu może być cenne i wydajne korzystanie z komputera zamiast z urządzenia mobilnego do początkowej konfiguracji konta. Jeśli chcesz zainstalować Dashlane na dodatkowych urządzeniach, Dashlane wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z unikalnym kodem bezpieczeństwa dla każdego urządzenia.

Korzystanie z Dashlane na komputerze

Dostęp do Dashlane można uzyskać za pomocą niezależnej aplikacji, logując się na stronie internetowej firmy lub używając rozszerzenia przeglądarki. Większość funkcji i prawdopodobnie najlepsza obsługa są dostępne za pośrednictwem aplikacji.

deska rozdzielcza na pulpicie

Interfejs w aplikacji jest intuicyjny i dość łatwy w użyciu. Posiada dziewięć głównych sekcji, które można oglądać po lewej stronie ekranu. Po prawej stronie użytkownicy mogą przeglądać swoje dane osobowe w formacie siatki lub listy. Ikony różnych stron internetowych są zawarte w danych, co ułatwia użytkownikom znalezienie tego, czego szukają.

Password Changer to funkcja, która głównie sprawia, że ​​Dashlane jest wartościową usługą. Dzięki niemu możesz potencjalnie zmienić wszystkie zarejestrowane hasła jednym kliknięciem. Obecnie istnieje około 500 stron internetowych zarejestrowanych dla tej usługi. Prawdopodobnie większość witryn, do których masz hasło, należy do tych 500.

Jak dobre są twoje hasła?

silne hasłoSecurity Dashboard ułatwia użytkownikom zobacz na pierwszy rzut oka, jak zdrowy jest ich status. Jeśli masz jakieś hasła, które nie są równe, to znaczy, że są słabe, stare, ponownie użyte lub naruszone, system poinformuje cię. Użyj pulpitu nawigacyjnego zabezpieczeń w połączeniu ze zmieniaczem haseł, aby zapewnić bezpieczeństwo w sieci.

Dbanie o bezpieczeństwo danych

Również w aplikacji Dashlane użytkownicy znajdą funkcję o nazwie Bezpieczne notatki. To miejsce, w którym klienci mogą przechowywać wszelkiego rodzaju teksty. Większość ludzi używa go do licencje na oprogramowanie i informacje bankowe, chociaż możliwe są inne rodzaje zastosowań.

Aplikacja zawiera także sekcję Portfel. Zawiera wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają wypełnianie formularzy online przy minimum zamieszania i wysiłku. Jest to szczególnie atrakcyjna funkcja dla osób podatnych na błędy w pisaniu.portfel Dashlane

Sekcja Portfel jest podzielona na cztery części. Klient może wypełnić paragony, dane identyfikacyjne, płatności i dane osobowe. Są to dość proste, ale jak to typowe dla Dashlane, interfejs jest imponujący.

Na przykład amerykański użytkownik, który wprowadzi swój numer ubezpieczenia społecznego, zobaczy, że interfejs wygląda jak karta ubezpieczenia społecznego. Podobnie, numer paszportu zostanie wprowadzony do interfejsu, który wygląda jak paszport. To wszystko sprawia, że ​​przyziemne ćwiczenie jest trochę bardziej interesujące i przyjemne.

Udostępnianie za pomocą Dashlane

Aplikacja Dashlane umożliwia także użytkownikom dzielenie się hasłami z innymi klientami Dashlane. Jest to całkowicie bezpieczny proces, który pozwala klientom zachować kontrolę nad informacjami. Mogą po prostu udostępnić hasło lub udzielić dostępu do edycji, udostępniania i przeglądania wszystkich dostępnych danych.

Architektura zero wiedzy Dashlane

Anonimowość i prywatność mają coraz większe znaczenie w wirtualnym świecie. W związku z tym osoby korzystające z sieci VPN do przeglądania stron internetowych są bardzo zainteresowane firmami, które nie mają zasad rejestrowania.

mechanizmy uwierzytelniania deski rozdzielczejDashlane wykorzystuje szyfrowanie AES-256 w celu zapewnienia bezpieczeństwa i anonimowości. Dotyczy to serwerów firmy i urządzeń, na których oprogramowanie jest zainstalowane. Jak wcześniej wspomniano, hasło główne każdego klienta jest jedynym kluczem do jego konta. To hasło nie jest przechowywane w Dashlane w jakikolwiek sposób. Oznacza to, że Dashlane nie tylko nie ma dostępu do twojego konta, ale także potencjalni złodzieje tożsamości.

Dashlane wykorzystuje również uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Można to aktywować tylko podczas korzystania z wersji aplikacji na komputery. Na wybranych nowszych urządzeniach z systemem iOS i Android może być również możliwe użycie danych biometrycznych w Dashlane.

Czy powinienem używać Dashlane jako mojej podstawowej sieci VPN?

Oferty Dashlane znaczna wartość jako system zarządzania hasłami. Jest wyjątkowo bezpieczny i niezaprzeczalnie pomocny, gdy użytkownicy muszą upewnić się, że ich hasła są silne lub gdy konieczna jest aktualizacja wielu haseł jednocześnie.

Jeśli jednak nie masz dostawcy VPN i zastanawiasz się nad zakupem planu Premium lub Premium Plus Dashlane głównie dlatego, że zapewnia on VPN, to nie jest najlepszy wybór.

VPN Dashlane to w najlepszym razie wątły protokół. Nie masz wyboru serwera, co uniemożliwia sfałszowanie Twojej lokalizacji. Twoje połączenie może zostać zerwane w dowolnym momencie i nie będziesz o tym wiedział, dopóki nie zaczniesz szukać, czy twoje połączenie jest nadal bezpieczne.

logo dashlane

Wiele inni dostawcy VPN oferują znacznie bardziej niezawodne usługi które oferują znacznie więcej opcji i szybsze przesyłanie i pobieranie danych. Jest to możliwe, ponieważ firmy te dysponują setkami, jeśli nie tysiącami serwerów (pomyśl NordVPN).

Ponadto serwery te znajdują się w niezwykle różnorodnych miejscach, a użytkownicy mają możliwość wyboru serwera, z którym się łączą. Dashlane zasadniczo nie oferuje tych usług.

Wynika to z faktu, że Dashlane ma na celu przede wszystkim bezpieczeństwo i zarządzanie hasłami. Poszukaj innych usług VPN.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me