Przegląd NordVPN 2020 – Bezpieczeństwo na poziomie CIA – Testowanie, szybkość, ceny

Czasami firma VPN dobrze to robi. Bardzo, bardzo, BARDZO racja. Tak, jesteśmy tutaj stronniczy - w kierunku jakości.


Jeśli bezpieczeństwo online jest Twoim najwyższym priorytetem, z pewnością będziesz zadowolony z niezawodnych usług oferowanych przez NordVPN. Z protokołem OpenVPN, szyfrowaniem AES-256 i podwójną ochroną danych, trudno się pomylić.

NordVPN twierdzi, że jest „najbardziej zaawansowanym VPN na świecie”. Może to być prawda, ponieważ ich funkcje obejmują ukrywanie adresów IP, wbudowany przełącznik zabijania i dostęp do Netflix. Ponadto firma szczyci się ponad 5000 serwerów na całym świecie. To liczby trudne do pokonania.

Logo Nordvpn

Użytkownicy mogą mieć do sześciu połączeń jednocześnie, i mają aplikacje na urządzenia z iOS, Mac, Windows i Android. Samouczki online są dostępne w ich bazie wiedzy.

Obejmują one instrukcje używania NordVPN z routerami, RaspberryPi i różnymi mobilnymi systemami operacyjnymi. NordVPN jest ponadto kompatybilny z routerem Onion Router, dzięki czemu możesz uzyskać jeszcze lepszą ochronę tożsamości podczas przeglądania.

Przegląd NordVPN

Funkcje Informacje
Użyteczność: Bardzo łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Ścisłe zerowanie
Rozmiar serwera: Ponad 5200 serwerów
Dystrybucja serwerów: 62 kraje
Wsparcie: Wsparcie czatu na żywo 24/7
Torrenting: P2P dozwolone
Streaming: Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokół OpenVPN; Szyfrowanie AES-256 bitów
Główna siedziba: Panama
Cena £: 6,99 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://nordvpn.com

Zaawansowane zabezpieczenia + zaawansowane funkcje

Dodatkowo NordVPN zawiera funkcję SmartPlay. Ta technologia umożliwia dostęp do prawie 500 usług przesyłania strumieniowego, które są ograniczone geograficznie. Amazon Prime, Netflix, BBC, Pandora i inne są na wyciągnięcie ręki, gdy korzystasz z NordVPN.

Funkcje nordvpn

Kolejnym głównym punktem sprzedaży NordVPN jest to, że ma on swoją siedzibę w Panamie. Założona w 2008 r. Usługa została uruchomiona przez firmę o nazwie Tefincom S.A. Niektórzy ludzie mogą początkowo mieć wątpliwości co do firmy internetowej zlokalizowanej w Ameryce Środkowej.

Jest to jednak pożądana cecha. Niezależne kraje, takie jak Panama, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Singapur i Kajmany, są znane z tego, że nie dzielą się danymi wywiadowczymi z innymi krajami, co jest w przeciwieństwie do krajów takich jak USA, Wielka Brytania, Australia i Kanada, które dzielą się danymi gromadzonymi w ramach działań szpiegowskich.

Posiadanie dostawcy VPN z siedzibą w kraju takim jak Panama oznacza, że ​​istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że przepisy prawne będą wymagać od firm internetowych prowadzenia kompleksowej dokumentacji. Rekordy, które mają, są mniej prawdopodobne, że zostaną przekazane organom ścigania. Jeśli ochrona siebie jest najważniejsza, jest to pożądane.

Jedną z głównych zalet współpracy z NordVPN jest ich znakomita obsługa klienta. Jeśli masz pytania lub problemy, służą pomocą w rozmowach na żywo przez całą dobę. Ta usługa wydaje się reagować, nawet jeśli przedstawiciele często przechodzą z odpowiedziami na kopiowanie i wklejanie. Wsparcie jest również dostępne za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeśli potrzebna jest bardziej szczegółowa pomoc.

do tego, Strona internetowa NordVPN cechy szeroka baza wiedzy, która zawiera setki artykułów, przewodników i samouczków. Wyraźnie ciężko pracowali, aby ułatwić uzyskanie odpowiedzi na pytania, co jest zdecydowanym plusem.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Jest to obszar, w którym NordVPN naprawdę przoduje. Robili wszystko, aby chronić anonimowość i prywatność swoich użytkowników, i zrobili to, utrzymując swoje programy w bardzo rozsądnej cenie.

Ochrona użytkownika zaczyna się od użycia odpowiedniego protokołu tunelowania. NordVPN daje użytkownikom wybór, ale najlepszym dostępnym obecnie protokołem tunelowania jest OpenVPN.

Jego Szyfrowanie AES-256 w tym momencie nie można złamać. W rzeczywistości jest to protokół stosowany przez rządy federalne i wojsko na całym świecie. Wersja szyfrowania AES-256 firmy NordVPN jest wyposażona w 2048-bitowy klucz Diffie-Hellman zamiast klucza RSA, ponieważ ma funkcję Perfect Forward Secrecy.

schemat ochrony VPN

Użytkownicy korzystający z systemu MacOS lub iOS skorzystają z protokołu IKEv2 / IPsec z szyfrowaniem AES-256. Jest wyposażony w 3072-bitowy klucz Diffie-Hellman. Zarówno protokoły OpenVPN, jak i IKEv2 / IPsec używane przez NordVPN wykraczają daleko poza standardy branżowe aby zapewnić pełne bezpieczeństwo online.

Oczywiście jest to NordVPN, więc zrobili krok dalej. Możesz uzyskać podwójną ochronę danych, włączając funkcję podwójnego szyfrowania. Dla wielu osób ten krok jest przesadą, ale użytkownicy, którzy mają do czynienia z drakońskimi przepisami i cenzurą, mogą uznać to za konieczne.

podwójne szyfrowanie, ruch internetowy jest kierowany przez dwa serwery, przy czym drugi serwer jest całkowicie nieświadomy faktycznego adresu IP użytkownika. Wykorzystywana jest również kombinacja protokołów TCP i UDP.

Użycie funkcji podwójnego szyfrowania spowoduje znacznie wolniejsze prędkości przesyłania danych, więc nie jest to zalecane, chyba że jest to absolutnie konieczne. Zapewne wiecie, dlaczego wybraliśmy Nord jako najlepsza VPN dla Australijczyków.

Lokalizacje serwerów NordVPN

NordVPN ma zdumiewającą liczbę serwerów, które wciąż rosną z satysfakcjonującą prędkością. W związku z tym klienci powinni oczekiwać solidnych, a nawet poprawiających się wyników w ciągu następnych kilku lat.

sieć nordvpn

 • Złącze.

  Liczba serwerów

  5195 serwerów i wciąż rośnie

 • Złącze.

  Liczba krajów

  61 krajów na całym świecie

 • Złącze.

  Liczba kontynentów

  6 z 7 kontynentów objętych

Cała partia serwerów

W regionie Azji i Pacyfiku NordVPN może pochwalić się ponad 450 serwerami. Australia obsługuje tylko 226 serwerów, a inne znajdują się w Singapurze, Japonii, Hongkongu, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Tajwanie, Tajlandii, Malezji, Indonezji i Wietnamie.

W Europie znajduje się zdumiewająca liczba 2275 serwerów NordVPN. Ich zasięg waha się od Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji po Polskę, Islandię, Rumunię i Łotwę. Spółka ma nawet serwery w Rosji, względna rzadkość wśród dostawców VPN. Często pomijane są narody europejskie, takie jak Azerbejdżan, Mołdawia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Macedonia i Serbia..

grafika wektorowa sieci serwera

W obu Amerykach użytkownicy znajdą podobną liczbę serwerów. Łącznie z 2373 serwerami, W Stanach Zjednoczonych znaleziono 1 967 serwerów z dodatkowym 355 w Kanadzie. Chile, Argentyna, Kostaryka, Brazylia i Meksyk również są domem dla kilku serwerów.

NordVPN oferuje ponadto dość dobre pokrycie Afryki i Bliskiego Wschodu. Lokalizacje serwerów obejmują RPA i Egipt oprócz Indii, Turcji, Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Każdy serwer w sieci jest identyfikowany z wszelkimi oferowanymi przez niego usługami specjalnymi, takimi jak dodatkowe zaciemnianie, P2P lub podwójne VPN, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać serwer, który jest najlepszy do ich celów.

Przyjazne dla Chin rozwiązanie VPN

NordVPN ogłosił, że ich serwery są dostępne dla ludzi w Chinach. Ponieważ Chiny są krajem, który sprawuje znaczną kontrolę nad tym, co ich obywatele mogą przeglądać online, w tym banowaniem stron głównych VPN, jest to ogromna zaleta. Obecnie NordVPN jest dostępny tylko dla użytkowników systemu Windows w Chinach, ale może się to zmienić.

świetna chińska zapora ogniowaNordVPN mówi również, że nie korzystają z serwerów wirtualnych. Oznacza to, że wszystkie ich serwery są fizycznymi, dedykowanymi serwerami, więc kiedy łączysz się z konkretnym serwerem, wiesz, że faktycznie znajduje się tam, gdzie twierdzi NordVPN. Ma to zasadnicze znaczenie dla niektórych użytkowników, którzy obawiają się, w których krajach mogą podróżować ich dane.

Ogólnie rzecz biorąc, znakomity wachlarz serwerów firmy oznacza, że ​​użytkownicy uzyskują większą przepustowość, co powinno zapewnić szybszą i bardziej przewidywalną obsługę.

Używanie BitTorrenta lub P2P z NordVPN

wektor udostępniania plikówNiezwykła liczba i różnorodność serwerów NordVPN oznacza, że ​​dzięki tej usłudze torrentowanie za pomocą VPN działa jak marzenie. W rzeczywistości jest kilka serwerów dedykowany do udostępniania plików P2P. Aplikacja NordVPN zawiera listę „specjalistycznych” serwerów, których można użyć w celu usprawnienia procesu P2P.

Pozostaje to w wyraźnej sprzeczności z praktykami i politykami wielu innych dostawców VPN, którzy są skłonni ograniczać przepustowość i prędkość, gdy użytkownicy zanurzają się w sferę P2P. Posiadanie dosłownie setek serwerów zaprojektowanych do obsługi torrentów i ruchu P2P znacznie ułatwia ten proces.

Tysiące serwerów NordVPN upiększa również oglądanie Netflix niezawodny. Chociaż usługa może być zablokowana na niektórych serwerach, jest dostępna na setkach innych. Są duże szanse, że będziesz w stanie znaleźć taki, który będzie dla ciebie odpowiedni, abyś mógł wyświetl dowolną wersję Netflix dla określonego regionu które wolisz.

Wyniki testu prędkości NordVPN

Nie tak dawno temu NordVPN miał reputację zapewniającą doskonałe bezpieczeństwo, ale przy dość średnich szybkościach transferu. Chociaż ich szybkość nie jest jeszcze porównywalna z liderem branży w tej metodzie, z pewnością poprawili swoją grę.

test prędkości nordvpn

Numery testów porównawczych do testowania prędkości bez połączenia VPN zapewniły prędkość pobierania 98,71 Mb / s, a prędkość wysyłania 53,00 Mb / s. Łączenie z serwerem NordVPN w USA osiągnęły prędkość pobierania 74,15 Mbps i prędkość wysyłania 48,18 Mbps. Nieźle.

Testowanie na Serwer UE wykazał prędkość pobierania 74 Mbps i prędkość wysyłania 48 Mbps.

Liczby z serwera azjatyckiego były zauważalnie wolniejsze, osiągając 12 Mb / s dla pobierania i 5 Mb / s dla przesyłania.

Zasady rejestrowania NordVPN

Potencjalnie firma, która świadczy usługi VPN, mogłaby śledzić tyle danych o twoim czasie online, co twój dostawca usług internetowych. Gdyby byli do tego skłonni, mogliby rejestrować każdą odwiedzoną stronę internetową, ile czasu tam spędziłeś i co zrobiłeś. Nazywa się to rejestrowaniem. i jest to coś, co większość dostawców VPN powie ci, że tego nie robią, ponieważ naruszyłoby to twoją prywatność i podważyłoby twoje powody korzystania z VPN.

zasady rejestrowania nordvpn

Kolejnym miejscem, w którym wyróżnia się NordVPN, jest ich surowa polityka „bez logowania”. Stwierdza, że ​​od momentu zalogowania się użytkownika do usługi cały ruch sieciowy jest szyfrowany, aby nikt, nawet jego dostawca usług internetowych, nie mógł go szpiegować.

Zgodnie z polityką w Panamie nie ma przepisów dotyczących zgłaszania lub przechowywania danych. Jeśli funkcjonariusze organów ścigania lub inna osoba trzecia puka, NordVPN nie jest w żaden sposób zobowiązany do udostępniania czegokolwiek.

 • Złącze.

  Dzienniki błędów

  NordVPN nie przechowuje rejestrów przechwytywanych na temat problemów lub problemów z usługą VPN. Dzienniki te mogą zawierać niektóre dane osobowe, takie jak nazwa użytkownika lub adres IP, ale są wykorzystywane wyłącznie do rozwiązywania problemów z błędami i poprawy wydajności VPN

 • Złącze.

  Dzienniki połączeń

  Niektóre firmy egzekwują ograniczenia swoich usług, takie jak czas trwania połączenia lub liczba dozwolonych jednoczesnych połączeń. Śledząc dzienniki połączeń, firma może śledzić każdą sesję w swoim serwisie i odpowiednio nimi zarządzać. NordVPN NIE przechwytuje dzienników połączeń

 • Złącze.

  Dzienniki aktywności

  Serwery VPN są odpowiedzialne za routing całego ruchu przychodzącego przez jego sieć, więc technicznie dostawcy mogą monitorować każde wysłane lub otrzymane żądanie sieciowe. Oznacza to, że host VPN może śledzić całą aktywność internetową dla każdego użytkownika, a nawet określić, jakie typy plików są pobierane. NordVPN NIE śledzi dzienników aktywności

Polityka jest tak samo z góry związana z informacjami, które śledzą. Dotyczy to tylko adresów e-mail użytkowników i danych dotyczących wydajności ich usług. Twierdzą, że te dane o wydajności służą do rekomendowania najbardziej korzystnych serwerów każdemu indywidualnemu użytkownikowi.

NordVPN ponadto przechowuje niektóre informacje dotyczące płatności, ale one także zaakceptuj Bitcoin jako płatność jeśli naprawdę poważnie myślisz o pozostaniu anonimowym. Osobny procesor służy do ułatwienia płatności, ponieważ firma zdała sobie sprawę, że wiele transakcji z innych banków jest niedozwolonych, gdy płatność trafia do Panamy. Procesor płatności znajduje się w Stanach Zjednoczonych, ale są jedynie usługodawcą, a nie bezpośrednim podmiotem powiązanym z Tefincom.

Opcje cenowe dla NordVPN

W branży, która jest pełna skomplikowanych cen i pakietów, podejście zastosowane przez NordVPN jest odświeżająco proste i proste. Każdy plan zawiera wszystkie te same funkcje, zabezpieczenia i ochronę. Jedyną prawdziwą różnicą jest sposób, w jaki klient decyduje się zapłacić. Kliknij tutaj aby zobacz plany Norda.

cennik nordvpn

Z miesiąca na miesiąc NordVPN będzie kosztował klientów 11,95 USD miesięcznie. Płacenie z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem obniża cenę do 9,00 $ miesięcznie, co stanowi 24 procent oszczędności. Klienci, którzy zdecydują się zapłacić za pełny, roczny plan, zapłacą zaledwie 6,99 USD miesięcznie, co daje łączne oszczędności w wysokości 41 procent.

To naprawdę nie jest prostsze niż to. Nie ma sprzedaży dodatkowej ani opcji dodatkowych. Klienci otrzymują tę samą świetną usługę, bez względu na wybrany pakiet. Krytycy mogą narzekać, że nie ma bezpłatnej opcji, ale z doskonałą wydajnością i szybkością przesyłania danych, NordVPN wie, że ich produkt jest wart ceny wywoławczej.

NordPass

NordVPN wydało niedawno nowe oprogramowanie do zarządzania hasłami: NordPass. Będąc tak świeżym na rynku, jest na bieżąco z najnowszą technologią zarządzania hasłami, ale z nagromadzonym doświadczeniem z wieloletniej działalności NordVPN. Idealny do zabezpieczania hasła, a jednocześnie ułatwiania życia.

Będąc produktem NordVPN, pierwszą rzeczą, na którą możesz liczyć, jest bezpieczeństwo. Wszystkie protokoły, szyfrowania i zobowiązania, dzięki którym VPN jest tak wyjątkowo bezpieczny, znajdują się w NordPass. Jest to rodzaj bezpieczeństwa, który mógłby zaspokoić najbardziej paranoicznego teoretyka spisku.

NordPass uwalnia Cię od wszelkich obaw związanych z zapomnieniem hasła lub ryzykiem zapisania go gdzieś. Zapewniają również super bezpieczne generowanie haseł, więc pożegnaj się z wprowadzaniem imienia swojego zwierzaka z dzieciństwa na każdym nowym koncie.

W połączeniu z NordVPN, ta usługa zarządzania hasłami zabezpiecza Twoją obecność w Internecie przed jedynym zagrożeniem dla bezpieczeństwa: błędem ludzkim. Dzięki temu NordPass stanowi idealne uzupełnienie NordVPN.

Zaleca się NordVPN?

NordVPN jest wysoce polecany. Korzystają z najbardziej wiarygodnych protokołów VPN z bezkonkurencyjnym szyfrowaniem AES-256 w celu ochrony swoich klientów. Co więcej, istnieje również opcja wybierając „podwójne” VPN jeżeli taka ochrona zostanie uznana za pożądaną. NordVPN jest ponadto zgodny z TOR, aby zagwarantować całkowitą anonimowość.

Chociaż może nie być najszybszą usługą VPN, jest z pewnością najbezpieczniejszy. Nic dziwnego, że pewnego dnia NordVPN stanie się nie tylko najlepszy pod względem bezpieczeństwa, ale także VPN z najszybszymi prędkościami przesyłania danych. Z pewnością są w stanie tego dokonać.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me