Przegląd TunnelBear VPN – poważnie brakuje szybkości i bezpieczeństwa

Fajny motyw, ale człowieku, ta usługa musi… być… szybsza, aby biegać z dużymi psami - błahostka - niedźwiedziami.


TunnelBear zapewnia podstawowe, podstawowe usługi VPN na stronie przystępna stawka. Chociaż oferty firmy mogą zaspokajać potrzeby mniej zaawansowanych użytkowników, osoby oczekujące szybkości i zaawansowanych funkcji mogą być rozczarowane tym dostawcą VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję dotyczącą zalet i wad.

Przegląd TunnelBear

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwo
Zasady rejestrowania: Bez logowania
Rozmiar serwera: Serwery 1000 ++
Dystrybucja serwerów: 20 krajów
Wsparcie: System biletów
Torrenting: Nie dozwolony
Streaming: Ograniczony
Protokół VPN i szyfrowanie: OpenVPN i IPSec / IKEv2; 256-bitowe szyfrowanie AES
Główna siedziba: Kanada
Cena £: 4,99 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://www.tunnelbear.com/

Więcej informacji o TunnelBear

TunnelBear został założony w 2011 roku przez przedsiębiorców technologicznych Ryana Dochuka i Daniela Kaldora. W swoich życiorysach znajdują się firmy takie jak Microsoft i Goldman Sachs, a także start-up zajmujący się bezpieczeństwem mobilnym. Siedziba główna Toronto, firma została niedawno zakupiona przez amerykańskiego giganta bezpieczeństwa cybernetycznego McAfee.

sojusz inteligencji pięciu oczuNa razie wydaje się, że TunnelBear będzie nadal działał poza Kanadą, co niekoniecznie jest najlepszą wiadomością dla osób, które chcą gwarantowanej anonimowości od swojego dostawcy VPN. Jak w USA., Kanada należy do sojuszu nadzorczego znanego jako Five Eyes.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Five Eyes to wspólny wysiłek między rządami USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, a brytyjskie badania pokazują, że każdy kraj celowo szpieguje obywateli innych członków, co może umożliwić im ominąć wszelkie ograniczenia krajowe, które zazwyczaj mogą zapobiec takiej działalności. Śledzenie korzystania z Internetu przez tych obywateli może być głównym celem sojuszu.

Polityka „braku rejestrowania” - w pewnym sensie

Podobnie jak wielu innych dostawców VPN, TunnelBear reklamuje surowe zasady „bez logowania”. Jednak użytkownicy, którzy chcą zagłębić się w politykę prywatności, szybko przekonają się, że zasada „bez logowania” dotyczy tylko niektórych danych.

tunnelbear brak zasad logowania

Polityka prywatności stanowi, że firma nie prowadzi rejestrów adresów IP, które odwiedzają ich witrynę, adresów IP dostępnych za pośrednictwem serwerów firmy oraz wszelkich zapytań DNS, które są przeprowadzane, gdy użytkownicy są połączeni. Ponadto wszelkie dane dotyczące aplikacji, stron internetowych lub usług online, do których użytkownicy mają dostęp podczas połączenia przez TunnelBear, nie będą przechowywane.

Jak dotąd tak dobrze, ale polityka prywatności stwierdza również, że firma przechowuje dane dotyczące nazw użytkowników, adresów e-mail i systemów operacyjnych. Przechowują również ostatnie cztery cyfry karty kredytowej użytej do płatności i prowadzą rejestr ilości danych.

Należy pamiętać, że TunnelBear ma siedzibę główną w Kanadzie, członek sieci Five Eyes. W związku z tym niekoniecznie jest to najlepsze miejsce do założenia firmy VPN, szczególnie jeśli klienci wymagają pełnej anonimowości. Jeśli rząd lub sojusz inwigilacyjny pukają, TunnelBear będzie musiał przekazać wszelkie wymagane dane.

Czy TunnelBear jest bezpieczny?

Dobrą wiadomością o TunnelBear jest to, że używa niektórych całkiem spore środki bezpieczeństwa i szyfrowania. OpenVPN, który jest standardowym szyfrowaniem branżowym, jest dostępny na większości urządzeń z systemem Windows, Mac lub Android. Użytkownicy posiadający najnowszą wersję systemu iOS otrzymują szyfrowanie IPSec / IKEv2.

tabela szyfrowania tunelowania

Oba te protokoły szyfrowania są obecnie najnowszymi i największymi dostępnymi. 256-bitowa ochrona AES jest taka sama, jak w przypadku innych, bardziej wyrafinowanych usług VPN.

Funkcja Fail-Safe

Dodatkowo TunnelBear jest wyposażony w VigilantBear, opcję zapewniającą ochronę przed wyciekiem. To jest w zasadzie przełącznik zabicia który jest aktywowany, gdy nie jest dostępne żadne połączenie VPN. Ważne jest, aby wiedzieć, że ta opcja nie jest częścią ustawień domyślnych. Jeśli masz tę usługę i chcesz skorzystać z przełącznika zabijania, musisz zmienić ustawienia. Przyjazny interfejs TunnelBear sprawia, że ​​jest to dość łatwy proces.

Funkcja zaciemniania

GhostBear to funkcja zaciemniania firmy. Ten element usługi ma na celu obejście wszelkich ograniczeń VPN i zapewnia ochronę przed głęboką kontrolą pakietów. Coraz częściej usługi VPN są blokowane w krajach totalitarnych, takich jak Korea Północna, Chiny i Arabia Saudyjska. Sieci zapewniane przez instytucje akademickie lub miejsca pracy mogą być również skonfigurowane w celu blokowania sieci VPN.

kraje cenzurowane

Funkcja czujności tunelowejW tych przypadkach an funkcja zaciemniania może być nieoceniony. Wersja tej usługi jest dostępna dla użytkowników Androida, Mac OS i Windows. Ponownie nie jest to częścią ustawień domyślnych, ale można je włączyć w ustawieniach zabezpieczeń.

Ludzie, którzy nie mieszkają w krajach o restrykcyjnych przepisach dotyczących Internetu i nie próbują obchodzić sieci służbowej lub szkolnej, mogą nie potrzebować dodatkowej funkcji zaciemniania, która może jedynie spowolnić prędkości przeglądania, z czym zmaga się TunnelBear..

Imponująca prędkość dzięki TunnelBear

To prawda, że ​​ustawienia użytkownika mogą wpływać na szybkość, z jaką użytkownik może przeglądać. ZA mocniejszy procesor i ustawienia sieci to dwa czynniki, które mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na Twoje wrażenia.

Jeśli jednak Twoja sieć VPN nie zapewnia wystarczającej przepustowości i jakości serwerów, przesyłanie i pobieranie zawsze będzie odbywać się w ślimaczym tempie.

TunnelBear przetestowany pod imponującymi numerami. Serwer w Szwajcarii zapewniał 54 Mb / s do pobrania, podczas gdy serwer we Francji zapewniał ponure 34 Mb / s. Serwer amerykański działał jeszcze gorzej przy prędkości 13,87 Mb / s przy pobieraniu.

test prędkości tunelu

Czasy przesyłania nie były lepsze. Serwer z Nowego Jorku został przesłany z prędkością zaledwie 15,04 Mb / s, podczas gdy serwer z Amsterdamu nieznacznie poprawił ten numer z 27,20. W Londynie serwer dostarczył prędkość wysyłania 48,36 Mb / s, ale inny w Hongkongu osiągnął nowy niski poziom w przypadku przesyłania z prędkością 2,63 Mb / s.

Nikt niekoniecznie oczekuje, że ich przeglądanie będzie szybkie jak błyskawica podczas korzystania z VPN. Czasy te były jednak znacznie wolniejsze niż w przypadku innych usług VPN.

Nie oczekuj Netflix

Użytkownicy uwielbiają Netflix i aby mieć dostęp do usługi w różnych jurysdykcjach, VPN jest niezbędną koniecznością. Jednak Netflix staje się coraz lepszy w blokowaniu ludziom dostępu do VPN w celu uzyskania dostępu do ich usług.

blokowanie VPN Netflix

Wynika to z faktu, że Netflix jest związany umowami, z których niektóre uniemożliwiają im dostarczanie treści poza wyznaczonymi regionami. Na przykład, osoby w Stanach Zjednoczonych mogą być zmuszone do uiszczenia dodatkowych opłat, aby uzyskać dostęp do treści premium, które mogą być dostępne z podstawową usługą Netflix w innym miejscu. W związku z tym użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogą skorzystać z uzyskania dostępu do wersji Netflix w innym regionie.

W najlepszym interesie Netflix i ich partnerów leży to, aby ludzie nie mieli dostępu do treści przeznaczonych dla innego regionu. Likwidacja sieci VPN korzystających z Netflix stała się najwyższym priorytetem firmy. Spojrzmy prawdzie w oczy. Netflix ma głębokie kieszenie, więc zawsze wyjdą przed mniejsze, mniej zamożne firmy.

Niektóre z większych, bardziej wydajnych sieci VPN mogą ominąć protokoły Netflix. TunnelBear po prostu nie jest jednym z większych, bardziej wydajnych dostawców VPN. Oni mają serwery w zaledwie 20 krajach, co nie jest szczególnie imponujące, a ich różnorodność lokalizacji serwerów nie rywalizuje z ofertą innych dostawców VPN.

Jeśli potrzebujesz lepszych alternatyw, sprawdź nasze przyjazne VPN Netflix.

Torrenting jest zakazem

Jeśli szukasz VPN, który będzie obsługiwał P2P lub torrenty, dobrze jest poszukać gdzie indziej. TunnelBear nie pozwalał na żadne torrenty ani P2P w swojej sieci VPN. Tak już nie jest.

Jednak warunki usługi wyraźnie zabraniają wszelkiego rodzaju nielegalnych działań podczas korzystania z TunnelBear. Jeśli planujesz pobrać bezpłatną muzykę lub filmy, stanowiłoby to naruszenie prawa autorskiego i warunków korzystania z usługi TunnelBear.

Użytkownicy, dla których BitTorrent jest głównym celem, mogą dobrze szukać gdzie indziej. TorGuard oferuje technologię stworzoną specjalnie dla osób korzystających ze stron takich jak BitTorrent i może być używana w połączeniu z innymi usługami VPN.

Liczba serwerów i lokalizacji

TunnelBear oferuje około 1000 serwerów w ponad 20 krajach na całym świecie. Nie jest to zbyt odrapane, ale nie jest szczególnie konkurencyjne w przypadku niektórych z najlepszych dostawców VPN.

Serwery VPN Tunnelbear

Liczba i lokalizacja serwerów ma decydujące znaczenie dla użyteczności VPN. Im więcej lokalizacji serwerów, tym większa szansa na sfałszowanie Twojej rzeczywistej lokalizacji. Ponadto różnorodność geograficzna oznacza, że ​​prawdopodobieństwo znalezienia serwera w pobliżu jest większe, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w podróży. Im bliżej rzeczywistej lokalizacji znajduje się serwer, tym szybciej może działać usługa VPN.

TunnelBear nie ma serwerów na Bliskim Wschodzie, w Afryce ani w dużej części Ameryki Południowej. Istnieją serwery w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także w Europie, Hongkongu, Japonii, Meksyku, Brazylii i Australii. To nie jest straszne, ale z konkurencją oferującą serwery w ponad 100, a czasem blisko 200 krajach, TunnelBear jest po prostu nie wyposażony konkurować na rynku globalnym.

Niektórzy użytkownicy VPN lubią też zastanawiać się, w których krajach podróżują ich dane. Gdy firma VPN korzysta tylko z fizycznych serwerów, jest to łatwe. Jeśli firma twierdzi, że serwer znajduje się w Szwajcarii, to właśnie tam przesyłane są dane użytkownika.

Jednak wielu dostawców VPN korzysta obecnie z serwerów wirtualnych do prowadzenia ruchu. Oznacza to, że serwer może wydawać się być w Szwajcarii, gdy tak naprawdę jest w Chinach. Dla niektórych użytkowników jest to powód do niepokoju.

Dobrą wiadomością dla użytkowników TunnelBear jest to, że firma twierdzi, że używają tylko fizycznych serwerów. W związku z tym ludzie mogą mieć pewność, że ich dane są kierowane dokładnie tam, gdzie się spodziewają.

TunnelBear zauważa, że ​​mogą używać serwerów wirtualnych, jeśli popyt jest wystarczająco wysoki, więc jest to coś innego, o czym potencjalni klienci powinni wiedzieć.

Obsługa klienta TunnelBear

Niestety, TunnelBear nie otrzymuje wysokich not za obsługę klienta. Ich interfejs jest dość prosty i łatwy w użyciu. Ludzie, którzy są mniej zaawansowanymi użytkownikami, wciąż mogą napotykać trudności, a jeśli coś pójdzie nie tak dla zaawansowanych użytkowników, oczekują szybkiej i dokładnej pomocy.

słaba obsługa klientaObsługa klienta jest dostępna tylko za pośrednictwem systemu poczty elektronicznej z biletami. Wsparcie na żywo nie jest oferowane i nie należy oczekiwać numeru telefonu, pod który można zadzwonić. Oznacza to, że to często potrzeba wielu godzin, aby otrzymać odpowiedź. Jeśli odpowiedź nie udzieli pełnej odpowiedzi na pytanie klienta lub nie rozwiąże jego problemu, klient czeka kolejne kilka godzin oczekiwania.

Może to być niezwykle frustrujące, szczególnie gdy użytkownik pracuje w określonym terminie. Niektórzy użytkownicy nawet skontaktowali się z TunnelBear na profilu firmy na Twitterze, aby uzyskać pomoc, ale bez powodzenia. TunnelBear po prostu wyśle ​​tweeta z propozycją wysłania wiadomości e-mail do centrum wsparcia.

Po otrzymaniu pomocy wydaje się dość niezawodna. Nie spodziewaj się, że stanie się to z jakąkolwiek prędkością lub wydajnością.

Ile kosztuje TunnelBear?

TunnelBear oferuje trzy plany cenowe. „Mały” plan jest bezpłatny, co wydaje się świetną okazją. Jednak użytkownicy są ograniczone do 500 MB danych miesięcznie. To tylko niewielka ilość danych. Większość ludzi przejrzy tyle danych w ciągu zaledwie kilku dni. Ten bezpłatny plan może być świetnym sposobem na przetestowanie usługi, ale to jedyny powód, aby z niej skorzystać.

ceny tuneli tunelowych

Pakiety „Giant” kosztują właśnie 9,99 USD miesięcznie, i zapewnia nieograniczoną liczbę danych. Ten plan płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem może mieć sens dla niektórych klientów, zwłaszcza tych, którzy chcą swobodę zaprzestania świadczenia usługi w dowolnym momencie..

TunnelBear mówi, że ich plan „Grizzly” jest ich najbardziej popularny. Klienci, którzy wybiorą ten plan, płacą tylko raz w roku, a cena wynosi około pięciu dolarów miesięcznie. Oznacza to około 50 procent oszczędności w porównaniu z abonamentem miesięcznym.

Opcje płatności obejmują karty debetowe, karty kredytowe i bitcoiny dla tych, którzy chcą większej anonimowości.

Czy zalecany jest TunnelBear VPN? Absolutnie nie

TunnelBear ma kilka przyzwoitych funkcji. Istnieją jednak znacznie lepsi dostawcy VPN, którzy oferują bardziej niezawodne funkcje w lepszych cenach (Think NordVPN). TunnelBear również walczy, jeśli chodzi o godne ubolewania czasy przesyłania i pobierania. Jeśli prędkość jest dla Ciebie priorytetem, dobrze byłoby poszukać innego dostawcy VPN.

Chociaż TunnelBear ma ładny interfejs z motywem niedźwiedzia i jest łatwy w użyciu nawet dla początkujących, to po prostu nie spełnia oczekiwań użytkowników.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me