Recenzja Surfshark – Czy to nowa VPN jest tego warta?

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że kolejna usługa VPN wchodzi na rynek australijski, moją pierwszą reakcją było - w jaki sposób może to być coś lepszego / innego niż wiele z już świetnych dostępnych sieci VPN?

Ale jestem ciekawym facetem i lubię drapać się w badaniach VPN. Dlatego nie byłbym w stanie odpocząć, dopóki nie wypróbowałem nowej sieci VPN Surfshark.

Ta recenzja Surfshark ma na celu zapewnienie kompleksowego przeglądu protokołów Surfshark VPN, funkcji, obsługi klienta i funkcjonalności.

Brzmi dobrze? Niesamowite.

Przede wszystkim, co - i kto - stoi za Surfshark?


Surfshark to nowa usługa wirtualnej sieci prywatnej (VPN) dostarczona przez firmę położony na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Firma działa na rynku od nieco ponad sześciu miesięcy, oferując tanie plany VPN i szereg funkcji, które pokochasz. Jak to się zestawia z innymi, bardziej ugruntowanymi sieciami VPN?

Czytaj dalej, aby przekonać się o Surfshark, dobrych i złych, i sam zdecyduj, czy warto spróbować.

Przegląd VPN Surfshark

Funkcje Informacje
Użyteczność: Bardzo łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Ściśle bez logowania
Rozmiar serwera: Serwery 800 ++
Dystrybucja serwerów: 50 krajów
Wsparcie: 24/7 czat na żywo
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: OpenVPN, IPSec & IKEv2; 256-bitowy AES
Główna siedziba: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Cena £: 1,99 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://surfshark.com

Co sprawia, że ​​Surfshark jest inny?

Poświęćmy kilka minut na omówienie, czy ta sieć ma coś do zaoferowania, co sprawi, że będziesz chciał odejść od obecnego dostawcy. Jedną ważną funkcją, jaką ma jako VPN, jest obsługa zarówno protokołów IKEv2, jak i OpenVPN. Korzystając z tych protokołów, oferują wiodące standardy szyfrowania dla użytkowników systemu Windows (za pośrednictwem IKEv2), a także wszystkich innych (ponieważ OpenVPN jest oprogramowaniem typu open source).

Należy pamiętać, że niektóre starsze protokoły VPN używane przez wiele sieci VPN nie mają najbardziej aktualnego szyfrowania. Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ Netflix i inne firmy mogą wykrywać sieci VPN i inicjować bloki z powodu tysięcy użytkowników pochodzących z tego samego adresu IP.

Co więcej, obsługa Surfshark zarówno dla IKEv2, jak i OpenVPN oznacza, że ​​można go zainstalować na szeregu routerów i urządzeń. Możesz także przejść do ustawień OpenVPN, aby przełączać się między TCP i UDP.

protokoły VPN

Protokoły Surfshark VPN wykorzystują 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej. Jednak firma robi dodatkowy krok, wprowadzając 2048-bitowa wymiana kluczy DHE-RSA i an Skrót uwierzytelnienia SHA512 dla dodatkowego bezpieczeństwa (tłumaczenie: najlepsze możliwe szyfrowanie i bezpieczeństwo). Istnieje również ochrona przed wyciekiem DNS i WebRTC w technologii zasilającej tę sieć.

Surfshark ma najważniejszą funkcję killswitch, która pozwala szybko zakończyć sesję w przypadku przedwczesnego rozłączenia sieci. Nie jest jednak domyślnie włączony na żadnej platformie innej niż aplikacja na iOS.

Aby włączyć killswitch w Windows, musisz kliknąć ikonę koła zębatego, zlokalizować „killswitch” w menu bezpieczeństwa i przełączyć go na pozycję „on”. Aby włączyć killswitch dla urządzeń z Androidem, musisz go zlokalizować w ustawieniach telefonu lub tabletu i włączyć ręcznie.

Przejdźmy teraz do drobiazgowych szczegółów. Jakie są najlepsze i najgorsze powody, aby wybrać Surfshark?

Plusy

 • Odblokowuje serwis Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego multimediów
 • Działa dobrze do torrentowania i udostępniania plików P2P
 • Surowe zasady braku logów
 • Nieograniczone serwery, adresy IP, przepustowość i połączenia
 • Znajduje się w kraju, w którym nie obowiązują przepisy dotyczące przechowywania danych ani sprawozdawczości
 • Najwyższe bezpieczeństwo i szyfrowanie
 • Przełącznik zabicia dołączony do wszystkich planów
 • Dostępne w krajach z cenzurą netto lub blokami
 • Akceptuje kryptowaluty
 • Bezpłatny okres próbny i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Ochrona przed wyciekiem DNS, IPv6 i WebRTC

Cons

 • Mniejsza sieć serwerów niż inne sieci VPN
 • Prędkości mogą się różnić w zależności od serwera
 • Interfejs aplikacji nie ma funkcjonalności i optymalizacji projektu
 • Serwery mogą nie znajdować się w wymienionym kraju
 • Powolna odpowiedź e-mailowego zespołu wsparcia

Funkcje zastrzeżone

Oprócz wysokiego poziomu szyfrowania SurfShark, ochrony prywatności i ochrony przed wyciekiem, VPN zawiera pewne specjalne funkcje, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby zwiększyć Twoje wrażenia.

funkcje surfshark

Oto pięć z listy, które zasługują na szczególną uwagę:

 1. Użyj CleanWeb ™ funkcja zapewniająca dodatkową moc blokowania reklam, złośliwego oprogramowania i oprogramowania śledzącego.
 2. Whitelister ™ umożliwia utworzenie podzielonego tunelu za pomocą sieci VPN. Celem jest umożliwienie użytkownikom omijania lub umieszczania na białej liście niektórych stron internetowych i aplikacji bez opuszczania bezpieczeństwa samej sieci. Świetnie jest korzystać z telefonu komórkowego z aplikacją bankową. Kontrolę znajdziesz na karcie ustawień zabezpieczeń.
 3. MultiHop ™ to funkcja przydatna dla osób dbających o prywatność, które naprawdę chcą ukryć swoje ślady online. Ta dodatkowa warstwa szyfrowania umożliwia utworzenie podwójnej sieci VPN i zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w krajach, które zakazują usług VPN. Twój ruch sieciowy jest zabezpieczony i kierowany przez dwa tunele VPN. Wystarczy użyć tej funkcji, aby uzyskać dostęp do preferowanego serwera za pośrednictwem innego serwera. Ostrzegamy, że może to znacznie zmniejszyć prędkość sieci.
 4. Po włączeniu sieci Tryb NoBorders ™, użytkownicy w krajach, w których Internet jest zablokowany, mogą bez obaw surfować po Internecie. Umożliwia ten sam dostęp jak funkcja MultiHop, zaciemniając ruch bez spowalniania prędkości.
 5. Tryb kamuflażu to bardzo przydatna funkcja, która pozwala ukryć korzystanie z VPN przed dostawcą usług internetowych.

Doświadczenie użytkownika Surfshark

Możesz pobrać SurfsharkVPN, przechodząc na ich stronę internetową i pobierając wersję, która obsługuje Twój system operacyjny lub pobierając wersję na urządzenie mobilne ze sklepu z aplikacjami dla twojego modelu. Ta sieć oferuje funkcję jednego kliknięcia.

Możesz ustawić, aby otwierał się po uruchomieniu z komputera i urządzeń lub użyj przycisku Szybkie połączenie. Surfshark obsługuje urządzenia Mac, Windows, Linux, Android i iOS. Istnieje rozszerzenie do użytku w przeglądarkach Chrome i Firefox. Można go również skonfigurować za pomocą routerów lub jako TOR-Over-VPN dla maksymalnego bezpieczeństwa. (Przeczytaj więcej o routerach VPN i jak je skonfigurować).

Czy funkcjonalność przekłada się na ich aplikacje mobilne?

Interfejs użytkownika jest zwodniczo prosty, a większość ważnych funkcji znajduje się u dołu ekranu. Wszystkie funkcje działają dobrze na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatny okres próbny, pobierz aplikację SurfShark na swój telefon. W ten sposób możesz skorzystać z nieograniczonej liczby połączeń, aby używać go na komputerach PC i innych urządzeniach.

Dodatkową funkcją - od momentu uruchomienia VPN-a - jest opcja pozwalająca na małe pakiety. Może to pomóc poprawić wydajność i szybkość na urządzeniach mobilnych i routerach.

interfejs aplikacji surfshark

Pokrycie Surfshark

Firma ma ponad 800 serwerów rozproszonych w 50 krajach, co stanowi mniej niż więcej uznanych, większych dostawców VPN. Zwiększył swoje możliwości z oryginalnych 100 serwerów od momentu uruchomienia mniej niż rok temu, więc czas pokaże, jak daleko może sięgnąć ich zasięg

Na dzień dzisiejszy oferują wystarczająco szeroką sieć serwerów, aby zapewnić kilka opcji podczas logowania. Sieć SurfShark ma serwery w Chinach, Turcji i kilku innych uciążliwych krajach, w których cenzura internetu i / lub strony internetowe są zablokowane.

Obsługa klienta Surfshark

obsługa czatu surfsharkZnakiem dobrego usługodawcy jest to, jak łatwo się z nim skontaktować w razie problemu i jak szybko są w stanie rozwiązać wszelkie problemy. Surfshark otrzymuje wysokie noty za wszystkie oprócz jednego z tych kryteriów.

Pierwszym miejscem, w którym możesz szukać pomocy, jest sekcja pomocy na ich stronie internetowej. Znajdziesz tam kilka samouczków, sprawdzone metody optymalizacji połączenia oraz obszerną sekcję FAQ.

Firma oferuje również wsparcie czatu na żywo 24/7/365 i formularz kontaktowy dla tych, którzy chcą złożyć konkretną skargę lub komentarz. To tutaj ich ocena trochę spada. Kontakt e-mail może zająć do 24 godzin, aby uzyskać odpowiedź. Na ich stronie internetowej nie ma również numeru telefonu ani adresu fizycznego.

Zasady rejestrowania

Za każdym razem, gdy musisz podać dane osobowe lub finansowe, musisz się martwić, jak wiele z tych informacji jest przechowywanych przez firmę. Musisz także zastanawiać się, ile oni muszą udostępnić lub sprzedać, lub jak naprawdę wygląda polityka rejestrowania.

polityka prywatności surfshark

Dobrze, że Surfshark nie przechowuje ani nie sprzedaje żadnych informacji dotyczących:

 • Czynność
 • Adresy IP
 • Nazwa
 • Lokalizacja
 • Historia przeglądarki
 • Znaczniki czasu sesji
 • Wykorzystana przepustowość
 • Ruch sieciowy

Ta firma ma ścisłe zasady dotyczące braku logów, ale aby utworzyć konto, musisz podać informacje o płatności i adres e-mail. Surfshark nie przechowuje jednak żadnych informacji; wszystkie zapisy płatności pozostań w firmie, na którą obciążane jest Twoje konto. Obsługują również anonimowe opcje płatności, takie jak kryptowaluta.

Co z prędkością?

Testy prędkości tej sieci pokazują przyzwoite prędkości przy korzystaniu z serwerów zlokalizowanych w niektórych częściach UE i Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu. Prędkości nieco ucierpiały, gdy serwery znajdują się w odległych obszarach i miastach, które są dalej od swojej bazy operacji. Jest to typowe dla wielu VPNS, więc tak naprawdę nie jest przełomem.

Prędkości zostały przetestowane przy użyciu strumieniowego wideo i pliku gry 256 MB w systemie z połączeniem 60 Mb / s. Pracując od poziomu wyjściowego 98,71 Mb / s, taktowanie było taktowane, od niskiego 25,74 Mb / s poza serwerem w Hongkongu do wysokiego 71,06 poza Amsterdamem. Średnie prędkości oscylowały przy około 50 Mb / s, co wciąż jest wystarczające do strumieniowego przesyłania treści multimedialnych, gier, udostępniania plików lub nawet jako VPN do torrentowania.

cennik

Firma oferuje kilka poziomów usług i opcji cenowych, ale nawet ich podstawowa subskrypcja zapewni niektóre z ich najlepszych funkcji. Ich miesięczny plan płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem kosztuje 11,95 USD miesięcznie.

ceny surfshark

Jeśli nie masz nic przeciwko długoterminowemu zobowiązaniu, najlepszą opcją jest ich 24-miesięczny plan, który kosztuje 27,76 USD co 2 lata. To wychodzi na około 1,99 USD miesięcznie. Roczny abonament zwróci 71,88 USD, co stanowi równowartość 2,99 USD miesięcznie. Dzięki dwuletniemu planowi skutecznie stali się najtańszym dostawcą VPN, który zapewnia tak dużą wartość w swoich pakietach.

Wszystkie te kwoty są przedstawione w dolarach amerykańskich, więc sprawdź kurs wymiany dla innych walut. Możesz również płacić za usługi w różnych walutach, takich jak AUD, CAD i USD, Euro, GBP, a nawet chińskie yuany.

Dla tych, którzy wolą bardziej „cyfrowe wrażenia”, firma oferuje szeroką gamę kanałów płatności niż wielu innych dostawców VPN.

 • AliPay
 • Wszystkie główne karty kredytowe
 • PayPal
 • Kryptowaluta
 • Amazon Pay
 • Google Pay

Wszystkie plany są rozliczane z góry za cały okres subskrypcji i oferują 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy. Jest też dostępna bezpłatna wersja próbna dla użytkowników komputerów Mac i urządzeń mobilnych z systemem Android lub iOS. Nowi subskrybenci mogą używać kodu kuponu „sharkstart”Przy kasie.

Jaki jest werdykt w sprawie Surfshark?

Platforma jest świetna ze wszystkich powodów, dla których chcesz VPN, takich jak dostęp do treści przesyłanych strumieniowo, znanych platform treści, takich jak NetFlix, Hulu i witryny do udostępniania plików P2P. A co najlepsze, masz nieograniczoną liczbę połączeń. To nie jest profit, który znajdziesz nawet u największych konkurentów.

Dowodem są zalety i wady. Jeśli pozytywne cechy usługi przeważają nad negatywnymi, masz platformę, która będzie działać zgodnie z obietnicą, nie kosztując fortuny. Podsumowując, ta sieć VPN spełnia obietnicę. Cena jest odpowiednia, a Ty masz dużo funkcjonalności.

Zasięg jest mniejszy niż w przypadku innych australijskich usług VPN i mogą występować problemy z prędkością i dostępem, ale dotyczy to nawet poważnych wad. Z prędkością, z jaką Surfshark rozszerza zasięg geograficzny zasięgu, kto wie, jak szybko ich usługi mogą w przyszłości wzrosnąć. Mogą nawet skończyć tak szybko, jak NordVPN.

Końcowe przemyślenia

Nie ma na to dwóch sposobów. Jeśli chcesz się zabezpieczyć online, musisz znaleźć najlepszą sieć VPN dla swojego systemu i budżetu.

Prywatna sieć nie tylko zapewnia spokój ducha i anonimowość, ale właściwa sieć VPN może nawet uniemożliwić komuś kradzież informacji i ich sprzedaż w ciemnej sieci. Powinieneś znaleźć VPN tak, jakbyś próbował rozwiązać zakup systemu bezpieczeństwa dla swojego domu - tzn. Nie zadowalaj się niczym innym niż pełną i całkowitą prywatnością i bezpieczeństwem.

Szukaj obiektywnych opinii specjalistów technicznych, a także dowiedz się, jak działa sieć dla prawdziwych klientów. Najlepszym sposobem, aby się przekonać, jest skorzystanie z bezpłatnych okresów próbnych, które pozwalają na czas i funkcjonalność, aby naprawdę przetestować zasięg i ograniczenia sieci.

Połączenie solidnej ochrony prywatności z dodatkowymi zabezpieczeniami, takimi jak menedżer haseł i oprogramowanie antywirusowe, zapewni dodatkowe warstwy bezpieczeństwa od początku do końca.

FAQ

Żadna recenzja Surfshark nie byłaby kompletna bez zaoferowania Ci możliwości przejścia do często zadawanych pytań na temat sieci i jej spółki macierzystej.

P: Czy mogę wypróbować Surfshark za darmo?

Firma oferuje bezpłatną wersję próbną dla systemów macOS, Android i iOS. Oferują również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na każdy abonament, a wszystkie pakiety oferują ten sam poziom funkcjonalności, co Ty, dzięki pełnej subskrypcji abonamentów miesięcznych.

P: Skąd mam wiedzieć, że można zaufać Surfshark?

Trudno wiedzieć, co sądzić o nowych firmach i usługach. Najlepsze, co możemy zrobić, to przedstawić naszą opinię o firmie i świadczonych przez nią usługach.

Możemy jednak powiedzieć, że Surfshark uzyskał doskonałą ocenę 88% obecnych lub poprzednich użytkowników TrustPilot. To, w połączeniu z wieloma sposobami kontaktu z firmą i elastyczną obsługą klienta, powinno znacznie przyczynić się do ustalenia ich wiarygodności.

P: Czy mogę korzystać z Surfshark VPN na moim routerze??

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Aby móc korzystać z Surfshark, router musi obsługiwać Protokół OpenVPN, i musisz mieć możliwość skonfigurowania Open VPN jako klienta, a nie serwera.

Aby dowiedzieć się, czy router obsługuje ten protokół, zapoznaj się z instrukcją obsługi lub sprawdź witrynę producenta routera. Możesz także wpisać nazwę producenta w bazie wiedzy na stronie Surfshark, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dla swojego modelu.

P: Czy Surfshark jest bezpieczniejszy niż ExpressVPN?

Najlepszą częścią zakupów porównawczych jest sprawdzenie, jak Surfshark może się zestawić z innymi platformami, takimi jak produkty ExpressVPN lub NordVPN.

Patrząc na nie obok siebie, możesz stwierdzić, że Surfshark nie oferuje takiej samej prędkości ani zakresu usług, co więksi i bardziej uznani dostawcy, a ExpressVPN ma wbudowany test prędkości dla swoich serwerów.

Biorąc to pod uwagę, firma przeszła rygorystyczny audyt, który nie wykrył wycieków ani innych problemów. Możesz znaleźć informacje o ich audycie bezpieczeństwa tutaj i zobaczyć ich wynik dla siebie.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me