WindScribe VPN Review (2020) – zaskakujące wyniki w zakresie prywatności i szybkości

Windscribe to solidny VPN dla tych, którzy chcą zapewnić wysokie prędkości przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Ogólnie uważamy, że Windscribe to dobry wybór dla osób, które chcą rozpocząć korzystanie z VPN lub przeprowadzić migrację z istniejącej usługi. 

Chociaż Windscribe jest całkiem niezły, nie pokonuje innych konkurentów Nord VPN który oferuje ulepszone podwójne szyfrowanie, więcej serwerów, tanie ceny i wsparcie na żywo. 

W tej recenzji zajmiemy się głęboko usługą VPN Windscribe, aby lepiej zrozumieć ich technologię, prędkości pobierania, zasady rejestrowania i ceny.

Poza tym, że ma fajną nazwę, Windscribe jest usługą VPN, która ma poważne konsekwencje, a jednocześnie wydaje się być w 100% przejrzysta na temat swoich operacji.

Usługi w zakresie przejrzystości i VPN nie zawsze idą w parze. Uważamy, że Windscribe jest odświeżający.

Zwykle tutaj w Privacy Australia, unikamy darmowych VPN. Windscribe jest inny, ponieważ mają również opcję premium i schludny sposób na utrzymanie niskich kosztów, jeśli jesteś tak skłonny.

W bezpłatnej wersji Windscribe VPN oferuje średnie, ale użyteczne prędkości z 10 GB miesięcznym limitem. Ich opcja premium obejmuje zestaw narzędzi i większe prędkości.

Dygresja: Muszę wspomnieć, jak fajna jest strona główna ich witryny. Te dziwne kształty geometryczne podążają za twoim kursorem i poważnie odciągnęły mnie od testowania samej usługi. ����

Przegląd

WindScribe to kanadyjska firma, która stanowi dobrą alternatywę dla klientów z USA. Oferuje bezpłatny plan VPN z przepustowością 10 GB miesięcznie wraz z planami premium. Oferują 256-bitowe szyfrowanie AES i standardowy protokół tunelowania OpenVPN. Opcja premium jest szybka i ma wiele dostępnych narzędzi.

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Brak dzienników identyfikujących
Rozmiar serwera: Serwery 480 ++
Dystrybucja serwerów: 66 krajów
Wsparcie: Zautomatyzowane wsparcie czatu
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokół OpenVPN; 256-bitowe szyfrowanie AES
Główna siedziba: Kanada
Cena £: 4,08 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://windscribe.com
Profesjonaliści WindScribe:
 • Brak wycieków / bezpieczny w użyciu
 • Możliwość obejścia ograniczeń Netflix
 • Torrenty są dozwolone
 • Działa na wielu urządzeniach i platformach
 • Aplikacja przyjazna dla użytkownika
 • Dobra prywatność i funkcje szyfrowania
Wady WindScribe:
 • Pierwszą linią obrony wsparcia jest chatbot
 • Brak czatu na żywo przez całą dobę
 • Kanadyjska usługa VPN
Cechy:
 • Serwery w 60 krajów i 110 miast
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Nieograniczona przepustowość
 • Ochrona przed wyciekiem DNS
 • Wyłącznik awaryjny
 • Tryb ukrycia
 • Adblocker
 • Liczne opcje przekierowania portów
 • Wsparcie peer to peer
 • Rozszerzenia dla Chrome i Firefox
 • Protokoły rozszerzeń, w tym IKEv2 dla komputerów Mac i Windows

Powinieneś zaufać WindScribe VPN swoimi danymi?

Chwalimy WindScribe VPN za napisanie polityki prywatności w prostym języku, który każdy może zrozumieć. Świetnie sobie radzą, rozwiewając wszelkie obawy potencjalnego klienta.

Jak wspomnieliśmy na początku, WindScribe działa poza Kanadą. W związku z tym podlegają one internetowemu programowi nadzoru Five Eyes. Wiele raportów wyraźnie pokazuje, że CSIS (Canadian Security Intelligence Service) potajemnie zbiera informacje online od swoich obywateli.

Jednak dostawcy usług internetowych (nie VPN) w Kanadzie mają niewielką lub żadną moc utrzymywania dzienników użytkowników w tajemnicy. Muszą być zgodne z przepisami antypirackimi wynikającymi z projektu ustawy C-11.

Teraz VPN nie jest dostawcą usług internetowych. Jeśli rząd chciałby uzyskać informacje od firmy VPN, nie mógłby ich obecnie uzyskać, chyba że uchwali nowe prawo.

WindScribe VPN Review (2020) - zaskakujące wyniki w zakresie prywatności i szybkościJeśli sieć VPN z Kanady prowadzi dzienniki na swoich klientach, władze kanadyjskie mogłyby spróbować uzyskać te dane z usługi.

Szczerze mówiąc, kraje takie jak Chiny i Rosja nie są częścią Sojuszu Pięciu Oczu i stanowiłyby znacznie większe zagrożenie, jeśli chodzi o kradzież informacji.

Dobrze jest mieć wszystkie fakty. Powinieneś także wiedzieć, że Windscribe zdecydowanie zaprzecza, aby stanowiło to jakiś problem dla ich użytkowników. Nie obchodzi ich, ile masz oczu!

Nie zapominaj, że Kanada ma również surowe przepisy dotyczące praw autorskich. Jest to coś do rozważenia, jeśli używasz VPN do torrentowania.

W tym miejscu musisz zaufać firmie, z której otrzymujesz usługę. Jeśli firma nie ma żadnych zarejestrowanych danych od swoich klientów, rząd nie może im ich odebrać.

Inne firmy, takie jak PureVPN i IPVanish, twierdziły, że są usługami VPN, które się nie logują. Obaj przekazali informacje o klientach swoim rządom. Nie możesz po prostu zobaczyć słów „nie” i „logowanie” i od razu zaufać firmie, z którą masz do czynienia.

Windscribe ma dogłębne wyjaśnienie, jak działa rejestrowanie i co robią za kulisami. Oklaskujemy ich za to, że zawsze są otwarci na to, co robią.

Jednym z pozytywnych aspektów WindScribe jest fakt, że pozwalają użytkownikom korzystać z ich usług na nieograniczonej liczbie urządzeń.

Zastrzegają sobie jednak prawo do przeglądania każdej subskrypcji VPN, aby upewnić się, że nie ma wielu osób korzystających z jednego pakietu subskrypcji VPN. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego przez WindScribe jest analiza liczby podłączonych urządzeń.

Oto, co Windscribe ma do powiedzenia na ten temat:

„Z jednego konta Windscribe może korzystać jedna osoba, nie mam też na myśli twojego stanu cywilnego. Łączenie osób na ponad 50 komputerach i ponad 100 telefonach w tym samym czasie jest dość rzadkie. Wykorzystanie przepustowości wraz z liczbą połączeń jest wykorzystywane przez nasz system monitorowania w czasie rzeczywistym, który patrzy na „najgorszych przestępców” i podejmuje decyzję, czy ten użytkownik jest potencjalnie obelżywy, czy nie. Następnie człowiek podejmuje decyzję o zablokowaniu konta lub umieszczeniu na białej liście „nadużycia” w przypadku fałszywego pozytywu.

Jeśli dzielisz konto z żoną lub bratem, prawdopodobnie jest w porządku, ale może to wywołać „reakcję łańcuchową udostępniania” polegającą na udostępnieniu go komuś, kto z kolei robi to samo. To pewny sposób na zbanowanie. ”

Uczciwa polityka.

Odkryliśmy, że WindScribe nie jest zainteresowany przechowywaniem danych, które organy ścigania mogłyby wykorzystać w późniejszym czasie.

Możesz zaufać Windscribe tak samo jak każdemu innemu wiodącemu dostawcy VPN na rynku. Jedyne, co powinno dać ci przerwę, to jeśli naprawdę nie ufasz kanadyjskiemu systemowi sądowemu.

Cennik Windscribe i co obejmuje

windscribe cennik

Ceny zaczynają się od 9 USD miesięcznie. Może to sprawić, że WindScribe będzie kosztowny. Jeśli jednak otrzymasz abonament roczny, który wynosi 49 USD rocznie, zapłacisz 4,08 USD miesięcznie. To całkiem niezła okazja, a Windscribe najwyraźniej wolałby, żebyś zapisał się długoterminowo.

Dzięki temu cena jest porównywalna z ceną porównywalnych usług VPN. Dostępna jest niesamowita opcja uzyskania rabatów na WindScribe.

Windscribe ma opcję Buduj plan, w której możesz dodać jedną lokalizację za jednego dolara miesięcznie. Jeśli wiesz, gdzie musisz się połączyć, może to być dobry sposób na oszczędność kosztów.

Istnieją cztery rzeczy, które odróżniają darmową VPN oferowaną przez WindScribe od płatnej usługi:

 • lista kontrolna wektorPasmo - Podczas korzystania z bezpłatnej usługi masz do 10 GB przepustowości. Dzięki usłudze płatnej masz nieograniczoną przepustowość.
 • Lokalizacje serwerów -Dzięki bezpłatnej usłudze masz dostęp do 11 lokalizacji. Usługa płatna daje dostęp do 110 lokalizacji.
 • Prędkość - Zauważyliśmy, że płatne serwery VPN były szybsze niż darmowe.
 • Usługi przesyłania strumieniowego w USA - Nie będziesz mógł połączyć się z Netflix za pomocą bezpłatnej usługi. Będzie działać tylko z płatnym.

Poza tymi różnicami oprogramowanie jest identyczne. Po uaktualnieniu zobaczysz, że istnieją pewne serwery, które są dostępne do użycia, a limit przepustowości, który pojawia się w oknie aplikacji, znika.

Możesz zarejestrować się w WindScribe w całkowicie anonimowy sposób. Nie musisz podawać swojego nazwiska ani nawet adresu e-mail. Jedyną wadą tego jest to, że jeśli stracisz hasło, nie będziesz mógł go odzyskać. Opcje płatności obejmują karty kredytowe, PayPal, Paymentwall i Bitcoin.

rejestracja windscribe

Masz możliwość utworzenia bezpłatnego konta. Darmowe konto zapewnia dostęp do ograniczonej liczby serwerów. The darmowe konto jest ograniczony do 10 GB miesięcznie użytkowania. Jedną irytującą rzeczą jest to, że kiedy zakładasz darmowe konto, ciągle jesteś zmuszany do założenia konta Pro.

Jest to normalne w przypadku każdej usługi oferującej bezpłatną wersję. Przestań narzekać, gdy ktoś daje ci darmowe rzeczy!

Windscribe VPN ma zasady zwrotu pieniędzy, które musisz uważnie przeczytać. Przed zakupem subskrypcji należy pamiętać o kilku kwestiach:

 • Pierwszy, masz tylko trzy dni na zwrot pieniędzy.
 • Zasady zwrotu kosztów obowiązują tylko w przypadku zakupu bezpośrednio od WindScribe. W przypadku zakupu od strony trzeciej, takiej jak SocialStack, nie ma możliwości zwrotu pieniędzy.
 • Wreszcie, jeśli wykorzystasz więcej niż 10 GB danych w ciągu tych trzech dni, zwrot środków zostanie anulowany.

polityka zwrotów windscribe

Częściowo rozumiemy krótkie okno zwrotu pieniędzy. Zachęcają ludzi do przetestowania swojego produktu za darmo przed otrzymaniem płatnej subskrypcji.

Łączenie wielu urządzeń za pomocą jednego konta

wiele urządzeńNiezależnie od tego, czy korzystasz z usługi bezpłatnej, czy płatnej, możesz to zrobić połącz nieograniczoną liczbę urządzeń jednocześnie z VPN za pomocą jednego konta. To niesamowita funkcja, która jest unikalna dla WindScribe. Większość usług VPN umożliwia tylko pięć lub mniej jednoczesnych połączeń.

WindScribe to świetna opcja, jeśli masz dużą rodzinę lub małą firmę. Za pomocą tylko jednego konta wiele osób będzie mogło skorzystać z usługi.

Zrzeczenie się: Windscribe nie chce, abyś udostępniał swoje dane uwierzytelniające VPN innym osobom. Sprawdzają konta podłączone jednocześnie do absurdalnej liczby urządzeń. Jeśli próbujesz oszukać system (nie sugerujemy tego), poszukaj gdzie indziej.

Wygląda na to, że Windscribe nie dba o to, jeśli trzymasz go w rodzinie. Mamy wrażenie, że po prostu nie chcą widzieć 100 urządzeń na jednym koncie.

WindScribe Pro pozwala skonfigurować VPN na routerze. Chroni to każde urządzenie w sieci za pomocą jednego połączenia zewnętrznego.

WindScribe Pro ma infrastrukturę VPN w 60 krajach i około 110 miastach. Możesz sprawdzić status ich serwerów na ich stronie statusu.

Instalowanie WindScribe

WindScribe można łatwo pobrać i zainstalować.

instalacja aplikacji windscribe

Postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami, aby zainstalować program na swoim komputerze. Po zainstalowaniu programu zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie lub utworzenie nowego konta.

Po zaakceptowaniu nazwy użytkownika i hasła zobaczysz ekran Headscribe. WindScribe automatycznie połączy Cię z najlepszym serwerem na podstawie Twojej bieżącej lokalizacji.

Możesz zmienić ten serwer, jeśli chcesz w dowolnym momencie.

Obsługa klienta

WindScribe ma sześć opcji obsługi klienta na swojej stronie internetowej.

windscribe obsługa klienta

Obejmują one:

 • Przewodniki instalacji
 • FAQ
 • Bazy wiedzy
 • Subreddit
 • Porozmawiaj z Gary'm
 • Prześlij bilet

Kiedy zobaczyliśmy opcję Talk to Garry, byliśmy podekscytowani. Myśleliśmy, że WindScribe ma czat na żywo z mężczyzną o imieniu Gary, który miał ochotę dodać dodatkowe „r”.

Po zadaniu pytania lub dwóch, było jasne, że rozmawiamy z programem zaprojektowanym do udzielania automatycznych odpowiedzi. Kiedy wpisaliśmy obowiązkowe pytanie: czy jesteś prawdziwą osobą? Otrzymaliśmy sarkastyczną odpowiedź: „Znalazłeś mnie, powinieneś być detektywem. Przechodząc dalej, jakie jest twoje pytanie? ”To było jednocześnie frustrujące i irytujące.

Garry może odpowiedzieć na proste pytania. To wystarcza dużo czasu. Gdy musisz się skontaktować z prawdziwą osobą, mają oni dostęp do czatu na żywo i systemu biletów. Czat na żywo nie działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, tak jak inne firmy VPN.

Garry ma swoje zastosowania, dał nam świetne informacje na temat serwerów, z których można uzyskać dostęp do Netflix.

Czy WindScribe działa z Netflix? (Potrzebujesz wersji Pro)

Gdy dana osoba pyta, czy usługa działa z Netflix, chce wiedzieć, czy WindScribe może ominąć ograniczenia Netflix Geo dotyczące treści przesyłanych strumieniowo w USA. Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego bardzo dobrze identyfikują VPN i blokują użytkowników VPN.

Podczas odwiedzania strony głównej WindScribe nic nie mówi o Netflix. Jest to zaskakujące, ponieważ większość sieci VPN, które są w stanie ominąć Netflix lub inne usługi przesyłania strumieniowego, Ograniczenia geograficzne treści obejmują to na całej swojej stronie głównej.

Nie bój się, w tej historii jest coś więcej.

WindScribe VPN Review (2020) - zaskakujące wyniki w zakresie prywatności i szybkościPróbowaliśmy połączyć się z Netflix, korzystając z bezpłatnej usługi WindScribe.

Zostaliśmy powitani frustrującym komunikatem o błędzie przesyłania strumieniowego, który otrzymujesz w przypadku wielu sieci VPN dostępnych obecnie na rynku.

Jednak jest inna historia, gdy używasz wersji Pro tej usługi. WindScribe ma opcję „WindFlix Location”, która umożliwia dostęp do treści Netflix US bez żadnych problemów.

Należy zauważyć że WindScribe jest w stanie odblokować twoje zastrzeżone treści ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Kanady.

Funkcje prywatności i szyfrowania

Opcje prywatności WindscribeWindScribe ma niesamowite protokoły VPN. Obejmują one openVPN, protokół SOCKS 5 i IKEv2. Protokół IKEv2 jest protokołem domyślnym. Jednak openVPN jest standardem w branży. Wspominamy o tym, ponieważ możesz chcieć przełączyć się na VPN, kiedy zaczniesz korzystać z produktu.

Dzięki WindScribe VPN masz dostęp do AES - 256 szyfrów z SHA512 auth i a 4096-bitowe szyfrowanie klucza RSA na komputerach stacjonarnych i AES 128 GCMcipher szyfrowanie za pomocą Wymiana klucza P-256 i TLS 1.2, ECDHE_RSA za ich rozszerzenia przeglądania. Oto niektóre bardzo imponujące szczegóły techniczne. Nigdy nie było hacków na żadnym końcu tego spektrum szyfrowania.

Torrentowanie jest dozwolone

Wiele sieci VPN zabrania torrentowania. Martwią się, że będą mieli problemy ze skargami DMCA. Inni, którzy zezwalają na torrenty, oferują to tylko na kilku serwerach. Technicznie WindScribe pozwala na torrentowanie.

Udostępniają również samouczki, które pokazują, jak skonfigurować różnych klientów torrent. Jednak nie obsługują torrentów na wszystkich swoich serwerach. Powodem tego jest to, że w niektórych krajach, w których mają serwery, istnieją bardzo silne przepisy dotyczące ochrony praw autorskich.

Więc jeśli zastanawiasz się nad użyciem WindScribe do sesji torrentowych, powinieneś najpierw sprawdzić ich serwery i upewnić się, że możesz znaleźć taki, który jest przyjazny dla P2P i jest stosunkowo blisko ciebie.

Szybkość serwera

średnia prędkość pobierania VPNCelem naszego testu prędkości jest możliwie jak najbardziej empiryczne. Aby zrealizować to zadanie, przetestowaliśmy serwer w Kanadzie i połączyliśmy go z serwerami w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i Hongkongu.

Dla każdej lokalizacji użyliśmy pliku testowego o wielkości 50 MB i pobrałem go z serwera w Stanach Zjednoczonych. Odbywało się to wiele razy dziennie w odstępach sześciogodzinnych. Przyjęliśmy średnią prędkość pobierania dla każdego testu, a następnie zebraliśmy dane zagregowane.

Powyższa tabela pokazuje, jak WindScribe działał w porównaniu do innych popularnych sieci VPN. Jak widać, WindScribe nie był najszybszy, ale wciąż był szybki.

Wniosek

WindScribe to VPN, który oferuje wiele. Kto nie chciałby usługi VPN, która pozwala łączyć się z nieograniczoną liczbą urządzeń? A VPN, który ma specjalny serwer przeznaczony do łączenia się z US Netflix? Dla tych, którzy mieszkają za granicą, wydaje się to darem niebios.

WindScribe VPN to solidny VPN.

Sugerujemy je wszystkim, którzy chcą uzyskać dostęp do Netflix z dużą prędkością.

Strona pomocy wygląda świetnie. Idealne wydaje się mieć sześć opcji rozwiązywania problemów. Jednak brak czatu na żywo przez całą dobę sprawia, że ​​ich system wsparcia jest nieco niepewny. Myślenie, że będziesz z kimś czatować na żywo, a następnie otrzymywanie automatycznych odpowiedzi nie jest dobrym uczuciem. Wysłanie e-maila do zespołu wsparcia może być frustrujące, gdy wszystko, co chcesz zrobić, to porozmawiać z człowiekiem przez czat.

WindScribe to przyjazna dla użytkownika usługa VPN, która wydaje się ciągle ulepszać. Wykonaliśmy naszą robotę informując Cię o tym Zalety i niedogodności. Teraz wszystko zależy od ciebie. 

Jeśli nadal chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych sieciach VPN dla Australijczyków.

Powodzenia!

FAQ

Jak dobry jest Windscribe?

Windscribe to solidny wybór VPN, który oferuje duże prędkości i różnorodne narzędzia. Najlepszą rzeczą w Windscribe są dedykowane serwery Netflix, które pozwalają oglądać amerykańską i brytyjską zawartość Netflix.

Czy darmowa wersja Windscribe jest dobra?

Jeśli chodzi o darmowe wersje Windscribe, to jest całkiem świetne. Jeśli chodzi o VPN, to naprawdę po prostu przetestuj usługę, zanim zapłacisz za wersję premium. Przy ograniczonych danych, ograniczonych prędkościach i ograniczonych serwerach stanowi dobry poligon doświadczalny.

Czy Windscribe jest zaszyfrowany?

Tak to jest. Jako usługa VPN jest to główny cel ich oferty.

Czy Windscribe to bezpieczna sieć VPN?

Tak, dzięki opcjom szyfrowania są bezpieczną siecią VPN. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że firma mieszka w Kanadzie, o której wiadomo, że szpieguje swoich obywateli. Windscribe nie prowadzi rejestrów, więc rząd Kanady nie może kraść informacji o kliencie, chyba że ściągną jakieś podejrzane rzeczy.

Czy Windscribe ma przełącznik zabijania??

Tak. Aplikacja rozłączy Cię z Internetem, jeśli połączenie VPN zostanie przerwane. Służy to jako narzędzie do ochrony połączenia bez względu na wszystko, nawet w przypadku awarii serwera losowo.

Czy Windscribe obsługuje P2P?

Tak, w przeważającej części. Torrenty są dozwolone na większości, ale nie na wszystkich serwerach. Usługa nie blokuje, nie monitoruje ani nie ogranicza pobierania plików torrent.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me